Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Podporuji nominaci Magdaleny Valdmanové do čela kandidátky do ZHMP v komunálních volbách 2022

Pro

77
75%

Zdržuji se

25
25%
 
Celkem hlasujících: 102 - Celkem hlasů: 102

Uživatelský avatar
Bara.Soukupova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 788
Registrován: 31 říj 2013, 19:16
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1285 poděkování

Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Milé pražské fórum,

ráda bych na čelo kandidátky na magistrát nominovala Magdalenu Valdmanovou. Majda je dlouholetou pražskou pirátkou s nespočtem zkušeností a úspěchů. Majda byla mimo jiné pražskou místopředsedkyní a poradkyní primátora. Nyní působí jako pravá ruka předsedy pirátského klubu, Viktora Mahrika, a koordinátorka pražských krajských expertních týmů. Majdu znám jako pracovitou, výkonnou a všímavou osobu, která se nebojí ozvat, když je něco špatně, a postavit se proti tomu.
Majdu si moc cením za její sociální aktivity. V minulosti třeba pomáhala mladým lidem postavit se po odchodu z dětských domovů na vlastní nohy. V nedávné době se zase postavila za seniorku, které vznikl velký dluh kvůli vadnému ventilu u bojleru. Úplnější seznam určitě dodá Magdalena sama, pokud se rozhodne nominaci přijmout.

Prosím zvažte Majdinu podporu na čelo kandidátky na magistrát, věřím, že by ji svou osobností velmi posílila.

Uživatelský avatar
Magdalena.Opletalova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 171
Registrován: 25 bře 2019, 09:29
Profese: ředitelka Fokus Praha
Dal poděkování: 509 poděkování
Dostal poděkování: 469 poděkování

Re: Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Příspěvek od Magdalena.Opletalova »

Podporuji Magdalenu! Skvělou spolupráci si nemohu vynachválit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Magdalena.Opletalova za příspěvek:
Vladimira.Sykorova
Uživatelský avatar
Magdalena.Valdmanova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 bře 2018, 19:07
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování

Re: Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Příspěvek od Magdalena.Valdmanova »

Děkuji moc Báře za nominaci a Magdaleně za podporu.
Nominaci přijímám a řeč začnu psát zítra. ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Magdalena.Valdmanova za příspěvky (celkem 3):
Eva.Ticha, Margita.Brychtova, Vladimira.Sykorova
Uživatelský avatar
Ladislav.Diblik
Člen KS Praha
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2021, 19:02
Profese: OSVČ, nadační a spolková činnost
Bydliště: Praha 5
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Příspěvek od Ladislav.Diblik »

Za mě je Magdalena správná volba, je všude tam , kde se děje nespravedlnost vůči jedincům i skupinám občanů, dokáže se za tyto rvát jako indiánský pes. Je typem politika, kterého společnost potřebuje při zlepšování kultury života. Má velký přehled o současném dění v Praze a myslím, že je její kandidatura jasnou a správnou cestou.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Diblik za příspěvek:
Kornelia.Gottmannova
Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 761
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Příspěvek od Martin.Sterba »

Držím palce. Myslím, že Magdalena by se v Zastupitelstvu hl. města Prahy rozhodně neztratila. :)

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Příspěvek od David.Bodecek »

K Magdě. Po pracovní stránce - a při občasné spolupráci, za mne ANO. Tedy s touto Pirátkou souhlas - jak do budoucí živé kampaně, tak i pro následnou magistrátní zastupitelskou práci.

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Magdalena patří do čela kandidátky a na magistrát, je to člověk, který dle mého skvěle kombinuje aktivistický zápal a boj za správnou a spravedlivou věc (blokování směnáren, proti asociálnosti Prahy 2 proti zneužívání a privatizaci veřejného prostoru k ilegální a parazitické obživě,..) s politickým talentem a prací. Kdybych měl dva hlasy, dal bych jí je oba, a současně se připomínám se svými návodnými otázkami o tom s kým spolurpacovat a jak řešit MHMP/MČ dilema

viewtopic.php?p=795370#p795370

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Člen KS Praha
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Příspěvek od Michal.Zachar »

Podporuji Magdalenu ze dvou důvodů. Je to velmi seriózní člověk. Člověk, který nejprve zamíří, v klidu si počká a až potom mačká spoušť. To je samozřejmě příměr. Avšak vystihuje právě to, proč by měla být v magistrátním zastupitelstvu právě ona. Její loajalita je tím, co potřebujeme v týmu rozhodně mít. Neznám moc lidí tak oddaných a přitom si zachovávajících odstup. Ten druhý důvod je znalost prostředí a především našich politických protivníků.

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Uživatelský avatar
Magdalena.Valdmanova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 bře 2018, 19:07
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování

Re: Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Příspěvek od Magdalena.Valdmanova »

Drahé Pirátky, drazí Piráti,

zde je má krátká kandidátská řeč. Dlouhé řeči stejně nikdo nečte a také jsem přesvědčena, že na vše odpovím v otázkách od vás.

Nyní jsem zastupitelka na Praze 2. Jsem v sociální komisi, redakční radě a majetkovém výboru. Na magistrátě dělám asistentku Viktorovi a jsem členkou komise nočního starosty.
Mám zkušenosti i chuť, stát se zastupitelkou HMP. Ideálně bych se chtěla věnovat sociální oblasti a dokážu si představit i majetkovou oblast.

Sociální politika je mi blízká, koneckonců moje práce se vždy motala kolem “pomáhání lidem”. A až jednou nebude potřeba, aby Piráti bojovali za slabší, tak se zase chci vrátit přímo do terénu, třeba znovu do nezisku pracujícího s lidmi, kteří měli svou startovní čáru o poznání dál cíli než my ostatní.

Děkuji Vám za pozornost a přeju dobrou volbu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Magdalena.Valdmanova za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Hubackova, Bohdana.Hola
Uživatelský avatar
Magdalena.Valdmanova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 bře 2018, 19:07
Dal poděkování: 208 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování

Re: Nominace Magdaleny Valdmanové do volby čela kandidátky do ZHMP 2022

Příspěvek od Magdalena.Valdmanova »

Jiri.Belsan píše: 20 led 2022, 16:40

Měl bych otázku na všechny kandidáty:

Jakou máš zkušenost s komunální politikou?
Myslím tím zejména působení v zastupitelstvu, komisích či výborech.

3 roky zastupitelka na Praze 2, komise sociální, redakční rada, majetkový výbor. Rok poradkyně primátora a 2 roky asistentka Viktora (majetkový výbor) na magistrátě.

Ondrej.Kalis píše: 21 led 2022, 08:28

Milí kandidáti,

na všechny mám následující otázku:

Jak se stavíte k liberalizaci veřejné dopravy? Podpořili byste otevřené soutěže na dopravce v rámci pražské MHD a příměstské železnice? Zasadíte se o to, aby byly otevřeně soutěženy všechny linky, které jsou dnes zadávány přímo DPP a ČD?

Zní to dobře, ale přiznám se, že doprava je přesně ta gesce, kde bych se ptala povolanějších.

Blanka.Charvatova píše: 22 led 2022, 12:14

Ahoj,

měla bych na kandidující pár otázek:

  1. Jakým způsobem by mělo probíhat zapojení magistrátních zastupitelů do jednotlivých KETů? Jakým způsobem bys ty konkrétně s nimi spolupracoval/a - jakou váhu by mělo jejich stanovisko pro tvoje rozhodování v hlasování na zastupitelstvu/Radě?
  2. Jak bys jako magistrátní zastupitel/ka komunikoval/a s pirátskými zastupiteli/kami na jednotlivých městských částech?
  3. Kandiduješ na čelo kandidátky. Jsi připraven/a vzdát se svého zaměstnání a jít do uvolněné funkce, pokud to bude třeba?
  4. Budeš kandidovat i na městské části? Pokud ano, jak naložíš s možným souběhem funkcí?

Těším se na vaše odpovědi :)

Přeju všem hodně štěstí a vážím si vaší odvahy do toho jít.

  1. Já bych ráda měla Ket, jako můj poradní orgán pro mojí gesci. Studnici nápadů a návrhů i konstruktivní kritiky. Něco jako komise je vůči radě. A samozřejmě prostor pro lidi, kteří se chtějí zapojit a přidat ruku s dílu.
  2. Mně se hodně líbí systém, který má teď Viktor. Tzn. jeho asistentka (já) obesílá lidi na našich mskách vždy, když za jejich část jde něco do komise, výboru a na radu. A žádá si k jednotlivým materiálům stanovisko. Je to oboustranně obohacující. Lokální znalost je důležitá a možnost pro ms se zapojit taktéž.
  3. Ano jsem připravena věnovat se politice na plný úvazek.
  4. Ano, na Praze 2 jsem zvolena na 1. místo. Jedné funkce bych se vzdala, pokud bych někde byla uvolněná. Dvě neuvolněné funkce se dle mého dají zvládat.
Martin.Stanek píše: 22 led 2022, 13:00

Ahoj, mám dotaz na kandidující:

Podporuje vaše MS vaše kandidování v této volbě?

Díky předem za odkazy na výsledky hlasování :)

Hlasování nemáme. Na schůzi jsme se o tom bavili. Podporu cítím :-)

Pavel.Hajek píše: 23 led 2022, 21:38

Ahoj všem kandidátům,

měl bych otázku na všechny z Vás, prosím uveďte,
na která místa z rozsahu 2. - 13. místo kandidujete?

Chtěla bych kandidovat cca od 5. místa. Ale rozhodnu se až po prvním kole. Záleží, kdo projde prvním kolem a jak zhodnotím situaci. Pokud projdou lidé, které bych ráda viděla přede mnou, tak od pozdějšího místa a naopak.

Tereza.Hubackova píše: 24 led 2022, 05:54

Ahoj, ráda bych položila otázky všem, kdo se ucházejí o nominaci a zároveň jsou zvoleni / usilují o zvolení na čelo kandidátky ve svojí MČ:

Proč si myslíš, že je lepší, aby funkci zastupitele na MČ a MHMP zastával jeden člověk, místo aby to dělali dva, kteří spolu budou kooperovat?

Děkuji za odpovědi!

Já myslím, že je lepší, aby to dělali dva lidé. To by byla ideální situace :-). Jenže taky to může dopadnout tak, že od nás z Prahy 2 na magistrátě nebudeme mít voleného zase nikoho.

Karel.Bauer píše: 26 led 2022, 13:17

Ahoj,
dovolím si doplnit dotaz Blanky a Terezy pro ty, co kandidují na volitelné funkce i na MČ.
Pokud budeš mít neuvolněnou pozici na HMP i MČ kolik času tomu hodláš věnovat? A jsi přesvědčen/a, že při tom lze stihnout i zaměstnání?
Díky za odpovědi,
Karel

Kdybych měla dvě neuvolněné zastupitelské funkce a komise a výbory atd, tak si nedokáži představit ještě zaměstnání na plný úvazek. Potřebuji ke svému životu i čas na rodinu a soukromý život. Proto bych v tom případě volila zkrácený úvazek v zaměstnání.

Jiri.Hoskovec píše: 26 led 2022, 14:08

Ahoj,

mám dvě otázky které považuji pro budoucnost milovaného pražského města za kruciální a především u čelních kandidátů budu velmi apelovat na zodpovězení :-)

Za prvé:

S kým si představuješ povolební spolupráci (pokud to mandáty dovolí)? Preferuješ půdorys současné koalice s PS a SS a chceš ho v nějaké obdobné podobě udržet (se STAN či odpadlíky SPOLU) nebo je ti bližší jiná forma koalice, například s ODS, celým SPOLU či ANO?

Za druhé:

Otázka tedy směřuje především na ty, kteří chtějí vykonávat dva mandáty či mají ve své MČ silné vazby:[/b]

Budeš se jako zastupitel/ka hlavního města věnovat problémům hlavního města, nebo chceš pozice využít primárně pro benefit městské části, kterou chceš také zastupovat? Pokud chceš využívat pozice v ZHMP pro blaho tvé městské části, jak budeš řešit problémy, jejichž velikost MČ přesahuje? Pokud chceš vykonávat mandát pro blaho celého města, jak budeš řešit situace, kdy jsou zájmy města a zájmy městské části v rozporu? Vzdáš se mandátu, zdržíš se hlasování, vybereš si...? Chceš-li si nechat oba mandáty, jak vybuduješ důvěru, že hájíš zájmy všech Pražanů a ne jen Letné/Slivence/...?

Za prvé: Tak jak je to teď je pro mě nejsnesitelnější varianta. Těžko teď odpovídat, když nemáme výsledky voleb a nevíme, co vše se ještě stane...Ale představa koalice s pražskou ODS mě bolí. Ani si to představovat nechci. A u ANO to mám dost podobně.

Za druhé: Záleží na konkrétní situaci. Teď si nedokážu představit situaci, kdy jsou zájmy města a zájmy Prahy 2 v rozporu? Jestli máš konkrétní případ, tak řekni. A ještě musím říct, že bych ráda měla jen jeden mandát :-).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Magdalena.Valdmanova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Belsan, Tereza.Hubackova
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“