Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Podporuji alternativní návrh k navrženému usnesení KF Praha 12/2021

ano

44
80%

ne

9
16%

zdržuji se

2
4%
 
Celkem hlasujících: 55 - Celkem hlasů: 55

Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2139
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2072 poděkování
Dostal poděkování: 3795 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Ahoj, sbírám podporu pro alternativní návrh volby kandidátky oproti návrhu, který vzešel z PKS. Odůvodnění viz níže.

Krajské fórum:

  1. přijímá volební řád KF Praha,
  2. stanoví, že pro primární volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy bude použit tento volební řád a přiměřeně také jednací řád CF s touto odchylkou:
    • kolo rozhodujícího hlasování (§ 36 JdŘ CF) může probíhat buď od úterý 10:00 do čtvrtka 10:00, nebo od pátku 10:00 do neděle 10:00, s výjimkou 2. kol hlasování o místech v čele kandidátky, která proběhnou na volebním zasedání, které se bude konat 12. 2. 2022
  3. stanoví, že pro účely nominace je nutné sesbírat podporu:
    a) na čelo (2.-13. místo) 46 členů a členek KF Praha
    b) na ostatní místa 17 členů a členek KF Praha
  4. stanoví následující harmonogram volby čelních míst v rámci primárních voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy:
    • zahájení jednání krajského fóra k volbě čelních míst (2.-13.): 18.1. 2022
      • doba pro navrhování kandidátek a kandidátů: 18.1. - 1.2.
      • 1. kolo hlasování - přijatelnost pro celé čelo: 4.2. - 6.2.
      • 2. kolo hlasování - 2. místo na kandidátní listině: 12.2. 11:00-11:30
      • 2. kolo hlasování - 3. místo na kandidátní listině: 12.2. 12:00-12:30
      • 2. kolo hlasování - 4. místo na kandidátní listině: 12.2. 13:00-13:30
      • 2. kolo hlasování - 5. místo na kandidátní listině: 12.2. 14:00-14:30
      • 2. kolo hlasování - 6. místo na kandidátní listině: 12.2. 15:00-15:30
      • 2. kolo hlasování - 7.-8. místo na kandidátní listině: 12.2. 16:00-16:30
      • 2. kolo hlasování - 9.-10. místo na kandidátní listině: 12.2. 17:00-17:30
      • 2. kolo hlasování - 11.-13. místo na kandidátní listině: 12.2. 18:00-18:30
  5. stanoví následující harmonogram volby ostatních míst v rámci primárních voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy:
    • zahájení jednání krajského fóra k volbě ostatních míst: 13.2.
      • doba pro navrhování kandidátek a kandidátů: 13.2. - 27.2.
      • 1. kolo hlasování - přijatelnost pro všechna ostatní místa: 1.3. - 3.3.
      • 2. kolo hlasování - 14. - 18. místo na kandidátní listině: 4.3. - 6.3.
      • 2. kolo hlasování - 19. - 25. místo na kandidátní listině: 8.3. - 10.3.
      • 2. kolo hlasování - 26. - 35. místo na kandidátní listině: 11.3. - 13.3.
      • 2. kolo hlasování - 36. - 45. místo na kandidátní listině: 15.3. - 17.3.
      • 2. kolo hlasování - 46. - 55. místo na kandidátní listině: 18.3. - 20.3.
      • 2. kolo hlasování - 56. - 65. místo na kandidátní listině: 22.3. - 24.3.
  6. stanoví, že termíny v tomto harmonogramu může v odůvodněných případech, například při zdržení některé části volby, předsedající změnit. Takováto změna musí být řádně oznámena všem členům KS s využitím obvyklých kanálů, a to nejméně pomocí SZ na fóru, aktualizace souhrnného příspěvku na fóru, příspěvku ve streamu KS Praha na zulipu a ve facebookové skupině.
  7. stanoví, že pokud to technické prostředky dovolí, bude současně s výše navrženým klasickým systémem volby testován i preferenční způsob volby. Výsledky preferenčního způsobu volby nebudou závazné a budou sloužit jako podklad k případnému nastavení dalších voleb.

Odůvodnění:
Navržené úpravy oproti původnímu návrhu PKS (viz dokument v režimu změn v příloze) směřují k tomu, aby primárky neprobíhaly neúměrně dlouho. Proto se navrhuje čelo kandidátky zvolit na volebním zasedání (které je navrženo na sobotu 12.2.). Bude to sice úmorný den, ale čelo kandidátky pak budeme mít zvolené o měsíc dříve než podle původního návrhu a celkové primárky budou kratší o více než 2 týdny. Z praktických důvodů (aby to sobotní zasedání nebylo úměrné přespříliš) u posledních 7 míst v čele kandidátky navrhuji pospojovat volby tak, že se 2x budou volit dvojičky a na konci trojička.

P.S. Omlouvám se, že to sem dávám takto na poslední chvíli a taky bez předchozí širší diskuse. Mám covid a taky jsem tak trochu doufal (jako asi více lidí), že něco podobného navrhne někdo jiný. Souhlasím ale s názorem, že původní návrh PKS by znamenal až neúnosně dlouhé hlasování, proto jsem cítil potřebu navrhnout aspoň nějaký postup, který by tento problém alespoň trochu řešil. Doufám, že jsem ho zvládl sepsat alespoň formálně správně; už pár let jsem žádný návrh nepodával, tak to nemám v ruce.

Přílohy
rezim-zmen.pdf
(293.24 KiB) Staženo 31 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 8):
Jakub.Michalek, Martin.Sterba, Jaroslav.Nemec, Bohdana.Hola, Jaromir.Beranek, Jiri.Dohnal, anonym64374, Josef.Kocourek

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 12364
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5394 poděkování
Dostal poděkování: 20712 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, opravdu prosím, neprotahujme volbu na dvaapůl měsíce. Adamův návrh je skvělý v tom, že si drtivou většinu vyřešíme jeden den, jako volíme republikové předsednictvo, zůstává možnost "ladit" průběžné složení kandidátky. Díky Adame, že jsi to zpracoval, je to rozhodně krok k lepšímu. Myšlenka zkonzultována s Bárou, Jiřkou, Danem, Zdeňkem a Honzou Horou. Navíc to můžeme pojmout jako teambuilding a strávit společně kvalitní čas a odejít odtamtud jako tým, než aby několik měsíců běžely vnitrostranické kampaně a přetahovaná. A to píšu jako někdo, kdo nikam nekandiduje, ale chce kampaň podpořit a zase dělat politiku naplňujícím způsobem. Potřebujeme se maximálně soustředit na výsledek a skvělou kampaň, naši soupeři mají náskok, tak se zbytečně nestřílejme do nohy. Díky za podporu tohoto návrhu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 6):
Martin.Sterba, Jan.Lipavsky, Jaromir.Beranek, Jiri.Dohnal, Josef.Kocourek, Jan.Hora

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 630
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1180 poděkování
Dostal poděkování: 1618 poděkování

Re: Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Díky za návrh, určitě je to hratelné, bude-li si KF přát, jen upozorňuji, že vzhledem k pandemii je dost dobře možné, že vzhledem k omikron variantě covidu, jehož vlna se dle většiny odborníků i ministra má zrovna v té době prohánět zemí, by volební zasedání bylo online...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Dohnal, Karel.Nejedlik

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Uživatelský avatar
Bara.Soukupova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 794
Registrován: 31 říj 2013, 19:16
Dal poděkování: 756 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Souhlasím s myšlenkou volebního zasedání za předpokladu, že bychom se skutečně mohli sejít všichni fyzicky a vyřešit to během jednoho dne společně. Bohužel současná epidemiologická situace naznačuje, že to nebude možné. Pokud by šlo jenom o online zasedání, tak se bojím že k těm očekávaným pozitivním důsledkům fyzického všekrajského zasedání nedojde 🙁 .

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bara.Soukupova za příspěvky (celkem 4):
Jaromir.Beranek, Jan.Zavadil, anon146, Ondrej.Vojta
Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 827
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1531 poděkování
Dostal poděkování: 1156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Příspěvek od Martin.Sterba »

Díky za návrh, Adame! Přijde mi dobré, jak navrhuješ.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvek:
Jiri.Dohnal

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.x.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1069
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1550 poděkování
Dostal poděkování: 1215 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Ahoj, vypádá to supr. V podstatě jako přenesení formátu CF na KF.
CF-->KF.
Bylo by možné to uspořádat včetně těch prezentací kandidátů takhle pohromadě?

Moc moc prosím! To by byla fakt paráda?

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1702
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3174 poděkování
Dostal poděkování: 1934 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Ačkoliv je zajímavá myšlenka sejít se s velkou částí KS na jednom místě a v jednom čase, jakkoliv to za současných podmínek tedy vypadá krajně nepravděpodobně, jsem osobně proti hlasování na volebním zasedání. Je to velký rozdíl oproti CF, jehož termín je známý velmi dlouho dopředu, je velkým pirátským svátkem a téměř každý, kdo chce, si udělá čas, aby mohl přijet nebo se připojit. Ale pokud necelý měsíc před konáním oznámím, že nejdůležitější volby v KS Praha během 4 let se budou odehrávat v jediný konkrétní den, čímž znemožním účast těm, kteří už si to třeba nemohou jednoduše zařídit, přijde mi to velice nevhodné.

Člověk může mít nejrůznější, třeba i pracovní důvody. Představme si, že bych ten den měl třeba řídit autobus. Tak opravdu nemůžu, když mi přijde SMS s hlasováním stát 5 minut v zastávce a zadávat hlas do Heliosu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Vojta, Bara.Soukupova, Jan.Zavadil, Martin.Stanek

Bývalý vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Člen KET doprava Praha.

Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2139
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2072 poděkování
Dostal poděkování: 3795 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Dávám sem jen pro jistotu, aby bylo vidět, že ještě před půlnocí návrh získal podporu 17 členů KS.

Přílohy
podpora.png
podpora.png (60.86 KiB) Zobrazeno 1475 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 2):
Jan.Lipavsky, Jiri.Dohnal

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Jiri.Dohnal
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 99
Registrován: 10 kvě 2017, 21:18
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 572 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Příspěvek od Jiri.Dohnal »

Ahoj všem,

vzhledem k tomu, že se jedná o efektivní návrh s cílem urychlit volební proces, vyjadřuji tomuto návrhu podporu.

Díky J.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Dohnal za příspěvek:
Martin.Sterba
Uživatelský avatar
Adam.Rut
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 29 říj 2017, 21:07
Profese: analytik v Oživení
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování

Re: Členský podnět - volební zasedání na volbu čela kandidátky, alternativní návrh ke KF Pha 12/2021

Příspěvek od Adam.Rut »

Návrh zasedání je ok, ale pro hlasování o formě bych @Bara.Soukupova oddělil dvě věci, tedy zda zasedáním nebo v rozloženém čase on-line, a zda po jednom nebo preferenčně. Vzniknou tak varianty A nebo B (zasedáním vs. online rozlozeně) libovolně kombinovatelné s C nebo D (jednotlivě vs. preferenčně).

Volba jednotlivě na zasedání znamená lobbing mezi koly plus ovlivnění počtem hlasů, kteří kandidující dostali v minulých kolech. Volba preferenčně znamená, že každý skutečně seřadí podle sebe.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Rut za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Backa, Daniela.Weissova
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“