Nominace Zuzany Böhmové do krajského předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno

Podporuji nominaci Zuzany Böhmové do předsednictva krajského sdružení (počínaje funkcí předsedkyně)

Ano
29
60%
Ne
12
25%
Zdržuji se
7
15%
 
Celkem hlasujících: 48 - Celkem hlasů: 48

Uživatelský avatar
Helena.Buchtova
Člen KS Praha
Příspěvky: 33
Registrován: 09 bře 2018, 10:06
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 788 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Nominace Zuzany Böhmové do krajského předsednictva

Příspěvek od Helena.Buchtova »

Zdravím vespolek, nominuji @Zuzana.Bohmova do PKS, a to počínaje funkcí předsedkyně. Zuzka je ostřílená zastupitelka z Prahy 11, kde jsou Piráti na radnici. Troufám si říct, že je hnacím motorem spousty akcí a iniciativ spojených nejen s Prahou 11. Je angažovaná, umí vycházet s lidmi a komunikovat svůj názor i pokud je značně odlišný od většinového. Spolupráce s ní je radost. Je zodpovědná a spolehlivá. Má umělecké cítění a smysl pro detail i celek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Buchtova za příspěvky (celkem 4):
Bara.Soukupova, Zuzana.Boehmova, Jan.Suchanek, Milan.Minarik
Uživatelský avatar
Zuzana.Boehmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 335
Registrován: 12 čer 2018, 16:17
Profese: středoškolský pedagog
Dal poděkování: 212 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Zuzany Böhmové do krajského předsednictva

Příspěvek od Zuzana.Boehmova »

Děkuji @Helena.Buchtova za nominaci a přijímám ji. Kandidátskou řeč doplním během několika dnů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Boehmova za příspěvky (celkem 8):
Helena.Buchtova, Bara.Soukupova, Petr.Daubner, Jan.Hora, Jan.Suchanek, Ladislav.Dvorak, Milan.Minarik, Josef.Kocourek
Uživatelský avatar
Zuzana.Boehmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 335
Registrován: 12 čer 2018, 16:17
Profese: středoškolský pedagog
Dal poděkování: 212 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Zuzany Böhmové do krajského předsednictva - nominační řeč

Příspěvek od Zuzana.Boehmova »

Ahoj posádko,

po několika dnech přináším svou nominační řeč, odpovědi na otázky doplním v zápětí. Ještě jednou bych chtěla poděkovat @Helena.Buchtova za nominaci a upřesnit, že nominaci přijímám až od pozice místopředsedy.

Něco málo o mně se dočtete na mých životopisech https://praha11.pirati.cz/clenove/boehmova-zuzana/ a
https://wiki.pirati.cz/lide/zuzana_bohmova.

Jsem povoláním učitelka a jsem na to hrdá. Vzdělávat a inspirovat lidi kolem sebe mě samotnou v jistém smyslu posouvá. Stále ještě jsem ve stavu, kdy je pro mě politika více volnočasovou aktivitou, než obživou, možná protože se učení ani do budoucna (horizontu minimálně 2 let) nehodlám vzdát. Přesto nebo právě proto se politicky nevěnuji primárně školství. Běžně mně najdete na Praze 11, kde jsem místopředsedou místního sdružení. Přes rok jsem dělala předsedu zastupitelského klubu Pirátů Praha 11. V současnosti jsem pro P11 i mediální spojkou.

---------------------------------------------------

V následujících 2 letech nás čekají dvoje pro Prahu zásadní volby, nejprve ty do PSM a následně komunální. Jestli a jak v těchto volbách uspějeme bude záležet na každém jednom z nás. Proto je moje vize fungování PKS založena především na komunikaci a podpoře místních sdružení. Tato úvaha vychází pravděpodobně z mého více než dvouletého působení právě v místním sdružení Pirátů Prahy 11. Zásadním pro nás jako obvykle bude kontaktní kampaň a tu bez podpory motivovaných členů, příznivců a dalších dobrovolníků nejsme schopni plně realizovat.

Jako problematickou často vnímám informovanost členů, příznivců, nováčků, kteří by se chtěli zapojit. V tom máme stále mezery a je nutné hledat účinná řešení, jak s místními sdruženími komunikovat a předávat jim potřebné informace. S tím souvisí i fungování našich KETů, některé jsou funkčí a dokáží pracovat nejen na projektech magistrátních, ale i na projektech pro městské části, jiné mají problém s komunikací a nedokážou reálně pracovat na jednotlivých projektech. Často také pro nováčky chybí možnost se do KETů zapojit.

V neposlední řadě by se PKS mělo zabývat financováním a především v tomto smyslu podporou projektů, které nás dostanou více k lidem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Boehmova za příspěvky (celkem 3):
Bara.Soukupova, Helena.Buchtova, Milan.Minarik
Uživatelský avatar
Zuzana.Boehmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 335
Registrován: 12 čer 2018, 16:17
Profese: středoškolský pedagog
Dal poděkování: 212 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

První série odpovědí

Příspěvek od Zuzana.Boehmova »

Jak chceš stmelit PKS?
Vzhledem k tomu, že PKS budeme volit a máme poměrně velké množství kandidátů, tak v tuto chvíli nelze říct, zda bude vůbec potřeba jej stmelovat. Jinak se domnívám, že je vždy potřeba jednat konstruktivně, výměna názorů je občas dobrá, aby se vyčistil vzduch, ale měli bychom se chovat jako jednotný tým. Pokud otázka směřuje spíš k tmelení KS, to je velmi složité a v tak velké skupině vždy budou existovat menší i větší konflikty. Je však důležité se je snažit řešit, vyslechnout názor všech a u kulatého stolu si problémy vyříkat a hledat společné řešení.

Vize pro volby.
Jak už jsem psala i ve své nominační řeči, domnívám se, že naše kampaň by měla být postavená na kontaktní kampani. Z hlediska programu bychom se měli držet našeho dlouhodobého programu a pirátského dvanáctera. Konkrétní program by měl být tvořen v resortních týmech ve spolupráci s KET, mělo by být ale přihlédnuto i na lidi z praxe, ne jen “odborníky” - např. v rámci školství zná reálné fungování školy zevnitř řadový učitel lépe, než odborník na školství, který nikdy neučil.

Jaké je podle vás pražské sdružení v současnosti, jak funguje?
Pražské sdružení se postupně stále více rozrůstá a učí se samo se sebou (množstvím svých členů) pracovat. Je mnoho věcí, které se za poslední 2 roky zlepšily a mnoho těch, ve kterých máme stále rezervy. Určitě bych zmínila komunikaci mezi krajským sdružením a místními sdruženími, zda vidím posun (pravidelné schůzky PKS a MS), ale i rezervy (Například při rozdávání PL se naše předsednictvo dozvědělo o rozdávání na našem území až z facebooku. Ano, měli bychom lépe sledovat fórum, ale myslím si, že by místní předsednictvo mělo být minimálně emailem o takové věci informováno.).

Co by mohlo fungovat lépe, proč a jak?
Tak toho je více, jak už jsem psala - vidím rezervy v propojení MS a KS (v předávání informací, nováčků i obecně při řešení konkrétních problémů). Je důležité, abychom měli dobře propracovaný komunikační systém, a spolupracovali. Pokud si MS bude připadat od zbytku Prahy odtržené nikdy nebudeme pořádně fungovat. Vnímám ale i to, že situace se postupně zlepšuje.
Další mezeru vnímám ve fungování KETů. Některé fungují relativně dobře. Jiné fungují spíše jako prezentace jednotlivců, to je potřeba změnit. KETy by měly být místem, kde se potkávají nadšenci, politici a odborníci z dané oblasti a společně hledají cesty jak řešit dílčí i komplexní problémy jednotlivých částí, ale i celé Prahy.

Čemu se chceš věnovat?
Primárně bych se chtěla věnovat většímu zapojení a podpoře MSek.

Jak vnímáš naši personální politiku - jak chceš řešit potřebu mít připravené kvalitní lidi pro různé funkce a úkoly (vědět, kde koho mám a na co se hodí, nebo naopak nehodí a nezaplácávat funkce lidma, který na to třeba úplně nemají, ale prostě byli k dispozici)?
Potřebujeme se zaměřit na rozšiřování členské základny. To by ovšem nemělo být na úkor kvality budoucích členů. V tomto smyslu opět největší roli hrají naše místní sdružení, která dokážou s nováčky efektivně pracovat a nasměrovat je a to jak do různých částí politické struktury, tak i oborově/zájmově do různých KETů. Nejen dobrý výběr ze strany MSek, ale povede k efektivitě. Pro stávající členy je jistě nutné mít i různá školení a to se v současné době velmi zlepšilo, za to díky personálnímu odboru.

Jak bys řešil osobní konflikty mezi členy? Ne konkrétní příklady, ale systémové řešení.
Konflikt by neměl být vždy vnímán jako něco špatného. Někdy je dobré dát průchod emocím, vydýchat se a následně spolu usednout ke stolu a vše si v klidu vyříkat. Domnívám se, že právě na řešení osobních problémů je nejlepší sezvat aktéry ke kulatému stolu a snažit se řízeně konflikt vyřešit.
K tomu je dobré také říct, že diskuze na fóru by měla být více politická a bez osobních útoků. Toho lze, dle mého názoru, docílit nejen dobrým příkladem, ale především doržováním pravidel a důsledným moderováním diskuze.

Jak vnímáš pražskýho lídra? Máme ho vůbec? Pokud ano, kdo to je? Pokud není, kdo by to měl být? A pokud ne, jaký by měl být? K čemu je vůbec lídr potřeba?
Většina Prahy pravděpodobně vnímá jako politického pražského lídra primátora Hřiba. Je určitě v jistém smyslu dobré mít výrazné osobnosti, které stranu prezentují i na pražské úrovni.
Z pohledu vnitřního to ale vnímám jinak. Nepotřebujeme jednoho pražského lídra, ale dobře fungující PKS, které bude vnímat potřeby jednotlivých členů a dá příležitost každému se prosadit a politicky prezentovat tak, abychom měli více výrazných a pracovitých osobností.

Jak vnímáte vztah ZK - PKS - členská základna? Jak by měl správně fungovat? Co uděláte, aby tak fungoval?
Vnímám jej celkově jako ne příliš dobrý. V některých chvílích mám pocit, že napojení PKS na ZK je příliš silné, což by zas až tolik nevadilo, pokud by PKS respektovalo veškerá pravidla. Často je v těchto ohledech dobré se zeptat členské základny, která může mít naprosto odlišný názor od PKS. Zároveň považuji za vhodné rozesílání SMS zpráv, či emailů o tom, že se hlasuje o jistých věcech a to nejen přes helios, ale i na fóru. Za mě je opravdu velmi důležité se snažit propojovat právě místní sdružení s tím krajským a stejně tak ZK MHMP s našimi ZK na městských částech, snažit se jednotlivé problémy hlouběji konzultovat.

Jak vnímáte roli PKS z hlediska plnění programu, usnesení, kodexu zastupitele, deminima ze strany zastupitelů?
PKS by mělo na plnění programu, usnesení, kodexu zastupitele, deminima ze strany zastupitelů dohlížet. V případě porušení by mělo být tím, kdo něco takového aktivně řeší a dbá na jejich dodržování.

Jakou roli by měla hrát členská základna v průběhu volebního období?
Členská základna bude hrát tu nejdůležitější roli, protože náš úspěch stojí na každém jednom z nás. A to nejen protože náš úspěch je založen na kontaktní kampani. Ale především protože jsme jeden živelný organismus, který bude muset zapomenout na žabomyší války a fungovat jako jeden celek.

Měly by být zjišťovány názory členů formou anket v případech, které nejsou obsaženy ve volebním ani koaličním programu? Mají se zastupitelé o podobné ankety opírat a má to po nich PKS žádat?
Pokud mluvíme o obecně o anketách, měli bychom využívat pirátské systémy, nikoliv google. Obecně ale záleží na obsahu ankety a položené otázky. Domnívám se, že existují situace, kdy samotný zastupitelský klub, či PKS mohou rozhodnout o otázkách jim určených - měli by se ale vždy radit s místně příslušnou organizací (MS).

Jaký je význam stranických expertních týmů? Jak silná by měla být jejich pozice a jak mají podle vás fungovat?
V současné době expertní týmy - tzv. KET fungují především podle obsazení předsedů. Některé z nich jsou užitečné a funkční pro všechny přítomné, jiné z nich v rámci Prahy fungují pouze jako pomocný nástroj pro magistrát či prezentace úspěchů jednotlivců a diskuze nad problémy je zde minimální. Tím v podstatě odpovídám i na to jak. KET by mělo být místem, kde diskutujeme problémy nejen celopražské, ale i jednotlivých částí Prahy a snažíme se pro tyto problémy hledat řešení - často použitelné i v jiných místech. Mělo by se jednat o platformu sdružující odborníky, nadšence, zájemce, aktivní politiky (zastupitele, poslance). Měli by se zde nejen hledat konkrétní problémy a jejich řešení, ale i přicházet s inovacemi a možností jejich aplikací.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Boehmova za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Ondrej.Kalis, Milan.Minarik, Helena.Buchtova, Georgia.Hejdukova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“