KF Pha 1/2020 - Zřízení krajských přezkumných orgánů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Profese: Informatik
Dal poděkování: 1183 poděkování
Dostal poděkování: 366 poděkování

Re: KF Pha 1/2020 - Zřízení krajských přezkumných orgánů

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Debata nám utichla, nicméně k žádnému posunu nedošlo - na připomínky nereagoval ani @Jakub.Michalek. Přitom už v pátek by mělo být rozhodující hlasování. To mi připadá škoda, abychom buď přijali nějaký předpis, ke kterému je spousta výhrad/otázek a nebo naopak debatu ukončili.

@Jan.Hora Dávám návrh na opětovné prodloužení rozpravy o 3 týdny tj. do 20.3.
OFFTOPICObrázek

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 2362 poděkování
Dostal poděkování: 2886 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora »

Registruji návrh na prodloužení rozpravy, pokud nikdo nebude proti, bude po 24 hodinách schválen konsensuálně. Abych předešel nejasnostem, lhůta běží do 27.2. 23:08
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Jan.Novak
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora »

Nikdo nebyl proti, rozprava je prodloužena do 20.3.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Tereza.Vovesova
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora »

Všem se velice omlouvám, ztratil jsem pojem o čase a datu a prošvihl termín vyhlášení hlasování (splývají mi dny a mylně jsem se domníval že máme ještě týden). Vzhledem k tomu že je neděle a standardní postup je hlasovat přes víkend, navrhuju hlasovat ten příští (od pátku 27.3.) - je někdo proti?
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz

Daniel.Mazur
Republikový výbor
Profese: fyzik
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 423 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Jsem pro
Dan Mazur
------------------------------
+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz
"You see, I believe in freedom, Mr. Lipwig. Not many people do, although they will, of course, protest otherwise. And no practical definition of freedom would be complete without the freedom to take the consequences. Indeed, it is the freedom upon which all the others are based."

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5019 poděkování
Dostal poděkování: 18032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, díky za všechny připomínky. Vážím si toho, že jste tomu věnovali svoji energii. Stále mám za to, že je žádoucí, aby krajské sdružení Praha jako největší sdružení s více než 200 lidmi mělo již vlastní strukturu tak, jak to předvídají (minimálně u rozhodčí komise) stanovy a nové zkušenosti mi to potvrzují. Níže odpovídám na vznesené dotazy:
Rostislav.Reha píše:
11 úno 2020, 23:51
Ja bych si dovolil do diskuze pridat par poznamek (za KK):
1. Nedoporucuju pouzivat termin krajska ci prazska "kontrolni komise". Kontrolni komise je definovana Stanovami a nazev by byl pro vase cleny znacne matouci - pujde o normalni tym dle OŘ, ktery ale nebude mit zadna jina prava nez jaka mu zrizovatel (bud PKS, nebo KF) muze udelit, nebude moci neco resit ve verejnem zajmu a v pripade ze bude chtit neco prednest RK (potazmo KRK), musi klasicky podat stiznost nasi KK a bude na nej pohlizeno jako na bezneho ucastnika rizeni (se vsemi pravy a povinnostmi). Nase KK na pristup do materialum ci porad tototo "kontrolniho tymu" nepotrebuje zadne "oduvodnene usneseni", ma k nim pristup automaticky ze Stanov. (beru to jako prvni pripad toho, ze i Jakuba pri navrhovani zmatl ten nazev ;) )
2. oblastni RK nemuze dohlizet na tento "kontrolni tym", zajistovat jeho NDA a pod., to si musi poresit jeho zrizovatel. Taktez by ji nemel KF nic "ukladat", jen ji pouze vytvorit a pripadne zrusit. Oblastni RK bude sice zrizena KF, ale nadrizeny tym bude celostatni RK - maji stejne pravomoci i povinnosti, pouze oblastni RK ma pusobnost jen v prislusne oblasti (u vas Praha) a je mozne se s jejim rozhodnutim k celostatni RK odvolat.
1. Díky, to je dobrý postřeh a bude to tak možná instruktivnější. Nicméně dovoluji si uvést na pravou míru, že půjde o standardní tým, protože se předpokládá volba takového člověka. Nechť tedy nese název „kontrolní tým“ a v usnesení je výslovně zmíněno, že jeho členové jsou voleni. Pokud shledá významné podezření z porušení předpisů, bude ho řešit především smírčí cestou, případně pak podá stížnost celostátní kontrolní komisi. Podle aktuálního znění § 10 odst. 2: „Stížnost podává kontrolní komise ve veřejném zájmu, případně ji podává kontrolní komisi některým z uznávaných způsobů člen, registrovaný příznivec nebo organizační složka vlastním jménem; kontrolní komise do takového řízení přistoupí jako účastník řízení, vyžaduje-li to veřejný zájem.“ Z toho je patrné, že KS Praha jako organizační složka může podat stížnost kontrolní komisi, přičemž jeho jménem bude jednat právě kontrolní tým. Celostátní kontrolní komise ji postoupí krajské rozhodčí komisi, případně k přesunu dojde uplynutím doby (tento postup je mírně krkolomný, ale bez změny předpisů dle výkladu rozhodčí komise asi jediný korektní). Méně významná porušení by měli řešit jen domluvou. Odůvodněné usnesení se nevyžaduje na přístup k materiálům, ale na to, aby vznikla krajskému kontrolnímu týmu svolat nějaké jednání k projednání záležitosti celostátní kontrolní komise ("projednat konkrétní prověřovanou věc s KK strany, pokud si to KK strany vyžádá svým odůvodněným usnesením").
2. Díky, toto byl šotek. Krajská rozhodčí komise je povinna zajistit tyto povinnosti jen vůči svým členům, nikoliv členům KT Praha. Opravil jsem to.
Ten návrh Jakuba je ok, jenom aby mohla krajská KK podávat stížnosti, tak se musí upravit rozhodčí řád. Dnešní rozhodčí řád počítá jen s celostátní KK jakožto KK.
Děkuji za pročtení. Máš pravdu, že bude nutné návrh uzpůsobit výše uvedeným způsobem.
Michal.Jokes píše:
12 úno 2020, 09:46
Ještě mě k tomu napadla jedna věc. Pokud ta krajská KK, nebo tedy vlastně KT nebude mít pravomoce celostátní KK, jestli by nestálo za to jí nějaký způsobem podchytit ve smyslu mediace a usmiřování různých sporů. Pokud je cílem urychlit řešení problémů a ulehčit celostátní KK, tak to, že by se některé spory vyřešili "mimosoudně", by mohlo také splnit plnit účel. Můj subjektivní pocit totiž je, že dost často věci, která pak třeba jdou ke KK (celostátní), dlouho předtím bublaly jako nevyřešené spory a osobní problémy. Do kontrolního řízení se pak posunou buď tehdy, když někomu lidově řečeno "bouchnou saze", nebo když se některá ze stran dopustila žalovatelné chyby. Příčina toho sporu je ale často hlubší...

Nemám ještě představu, jak by se to přetavilo v součást (nebo variantu) usnesení, ale dávám to jako podnět k diskuzi.
To s tebou, Michale, naprosto souhlasím, že bychom měli mít mediátory, ať už interní nebo externí. Svou roli nepochybně má PKS, které se už nyní snaží řešit spory ze své autority, ale lze najmout i externího mediátora. Dnes jsem mluvil s Ivanem a připravuje se tam nějaký nový systém na celostátní úrovni, takže v oblasti mediace bych vyzkoušel celostátní systém a pak případně řešil jeho přizpůsobení Praze. Do usnesení jsem nicméně přidal bod, který se týká mediace a prostředků na ni.

Jan.Novak píše:
12 úno 2020, 11:41
Já to zkusím trochu otočit: Co je cílem zřízení KKK/KKT? Jako KK fungovat nemůže. V zásadě jen může odhlečit PkS. Je to tedy nějaký systém interní kontroly? Nebo jde tedy o nějaké smírčí řešení? Oboje je přece něco zcela jiného, co většinou dělají rozdílné typy lidí. Michala Jokeše si jako někoho na mediaci opravdu představit dokážu, ale nedokážu si ho představit jako kontrolního komisaře/auditora.

Odpovězte si tedy prosím hlavně na otázku co od KKT/KKK očekáváte. Pak se bavme o konkrétním racionálním řešení.

P.S.: Jakubův návrh ohledně RK považuji za nehlasovatelný - Rozhodčí komisi nemá nikdo co ukládat, maximálně přezkum jejího rozhodnutí.
Cíl byl uveden v členském podnětu: "abychom si sve pripadne spory vyresili doma ve sdruzeni a nezatezovali tim zbytek republiky. Zaroven bychom meli vybrat lidi, kteri budou veci resit citlive, kompetentne a soucasne poskytovat celemu sdruzeni pravdive a objektivni informace, na ktere se mohou clenove spolehnout." Jde tedy o systém interní kontroly, jejíž součástí je ovšem (stejně jako na celostátní úrovni) povinnost se nejprve pokusit o skutečné smírné řešení sporu. Mediace bude řešena separátně - viz výše.
PS: Pokud jde o uložení úkolu RK, pak vycházím z dikce stanov, podle něhož pro přezkumné orgány se dle čl. 13 použije přiměřeně čl. 11 stanov. Podle čl. 11 odst. 2 "(2) Úkolem komisí je plnit specifický úkol na základě usnesení celostátního fóra." Úkol nesmí být pochopitelně v rozporu s čl. 13, ale obecně může celostátní fórum stanovit mantinely na fungování kontrolní a rozhodčí komise. Aktuálně tak učinilo pouze v čl. 13 stanov a zbytek ponechalo usnesení RV, kterým byl schválen rozhodčí řád. Pokud může celostátní fórum bez zásahu do základních zásad v čl. 13 určit mantinely přezkumných orgánů na celostátní úrovni, dle analogie tak může krajské fórum učinit na krajské úrovni, neboť tam žádná úprava stanovena není (stanovy ji zmiňují jen sporadicky, ale počítají s ní, republikový výbor ji zmiňuje také jen sporadicky). Specifický úkol uvedený v usnesení v podstatě pouze rekapituluje povinnosti vyplývající z různých předpisů, aby byly na jednom místě, a dále přidává přechodné ustanovení, což je součástí zřizovací kompetence, lhůty a jiné podrobnosti poskytnutí součinnosti celostátní RK a povinnost dodat krajskému fóru čtvrtletní zprávu o činnosti, což lze jistě považovat za úkol v rámci mantinelů čl. 13. Ostatně ani předseda rozhodčí komise proti tomu nic nenamítal a je to podle mě takto dobře upraveno.

Michal.Jokes píše:
11 úno 2020, 21:20
Možná hloupý dotaz. K tomuto:
"- umožnit členům PKS Praha, KK Praha, členům Parlamentu ČR zvoleným v Praze a členům ZHMP přístup na jejich jednání, pokud o to požádají (bez hlasovacího práva analogicky § 28 organizačního řádu);"
Všude jinde se řeší KK Praha a RK Praha, tady najednou přibylo i PKS, ZHMP a poslanci. Je k tomu nějaký důvod? Po delším přemýšlení a krátkém hledání jsem tomu na kloub nepřišel, ale nejsem člověk předpisů, tak se ptám. Předem díky za odpověď.
V souvislosti se zřízením kontrolního týmu Praha bylo nutné upravit, že členové tohoto týmu budou mít automaticky přístup na jednání. Jak jsem uvedl v důvodové zprávě: "Dále jsem provedl několik méně důležitých, ale systémových a logických změn - analogicky celostátní úrovni jsem stanovil úkoly jednotlivých komisí, doplnil zvláštní právo účasti na krajské úrovni," Na celostátní úrovni totiž platí zvláštní právo účasti zakotvené v § 28 organizačního řádu. Zvláštní právo účasti na jednání libovolného týmu má vedoucí nadřízeného týmu nebo pověřený člen nadřízeného týmu v dané věci, člen republikového předsednictva nebo kontrolní komise ve všech věcech. V návaznosti na to jsem tedy navrhl, aby přístup na dané jednání mělo i krajské předsednictvo (analogicky) a vedle toho i vrcholní političtí představitelé v rámci našeho kraje, kteří se podle ankety těší nejvyšší důvěře krajského sdružení a do značné míry ho i na veřejnosti reprezentují.
Karel.Nejedlik píše:
12 úno 2020, 13:11
Ještě pár poznámek k návrhu, zejména pro @Jakub.Michalek:

1. Dle prvního bodu tedy chápu, že trváš na zřízení obou komisí resp. týmu a komise. Nápad, že by se hlasovalo o zřízení jednotlivě u tebe tedy neprošel.
2. Jaký přesně je rozdíl mezi bodem 2 a 7? Nejsou náhodou členové PKS, MS a jednotlivé týmy vybírány z množiny lidí v KS Praha? Neukládáme jim tedy 2x to stejné - jen je to různě popsané. A nejsem si jistý, jak chceš něco ukládat příznivcům ( vymahatelnost přes sankce je minimální). Krom toho KKK, (aktuálně tedy jen KKT) v případě nesoučinnosti se může tak leda obrátit na KK. Což myslím, že učenější by bylo případnou nespolupráci zmínit "výš" (nadřazenému týmu, PKS...) a pokud se to nevyřeší, tak to prostě uvést v rámci pravidelného reportu pro KF (ala "Chtěli jsme provést kontrolu XY, ale AB neposkytl součinnost - nemůžeme dále pokračovat v kontrole.").
Celkově si myslím, že je to moc podrobně paragrafované znění vzhledem k tomu, že to nemůže být krajská kontrolní komise.
3. Honza imho správně podotknul, že pokud naopak KRK bude dle platných paragrafů, tak se nedá úkolovat.
4. V bodě 8 žádáme RP, ale změny předpisů jdou spíš za RV, ne?
5. Chybí informace, jak se budou dané komise obsazovat a kolik budou mít minimálně a maximálně členů.
a) Navrhoval bych 3-5 členů komisí, z toho min 3 členové KS Praha.
b) Nejspíš uložit PKS, aby zahájilo další jednání KF pro navolení lidí do těchto komisí/týmu. OFFTOPICAby pak někdo nepřišel s kreativním výkladem, že by členy mohlo jmenovat PKS... koneckonců i pro KETy jsme udělali nějaké pravidla, jak mají fungovat.

EDIT: A ještě není vyřešena výlučnost funkcí - například, zda členové nových týmů můžou být zároveň v PKS, PMS, centrálním KK/RK. Opět to můžeme nechat na volbě KF, místo paragrafování. Ale považoval bych za dobré se nad tím zamyslet než se takový případ stane a bude potřeba rozhodnout v konkrétním kauze. Například by se dalo doplnit usnesení KF, že nedoporučuje kandidaturu do těchto týmu lidem, kteří už mají jinou vnitrostranickou funkci.
1. To, co předkládám, je promyšlený systém, který má splnit daný účel a kde má každá složka svoji roli. Pokud chce někdo předložit vlastní návrh, kde bude jen krajský kontrolní tým a celostátní rozhodčí komise nebo naopak, jistě je to možné, nicméně já si myslím, že krajské sdružení je už natolik velké, že bychom si obě tyto složky měli obstarat sami, pomůže to některým lidem vyrůst a řešení sporu bude vycházet z lepší znalosti lokálních podmínek (nebudu zde citovat renoncy, ke kterým došlo z neznalosti prostředí, ale je jich dost).
2. V bodě 7 jde o žádost individuálním členům (příznivcům), zatímco v bodě 2 jde o uložení, tedy silnější formu, která vyplývá ze zřizovacího poměru mezi KS Praha a jemu podřízenými týmy. Ve druhém případě je to tedy úkol týmu, v prvním případě to je jen žádost, a to protože krajský kontrolní tým není pevně ukotven v předpisech strany, takže jsem nechtěl jít příliš za jejich dikci. Tebou uvedené nástroje jsou další možnosti neformálního tlaku.
3. Nikoliv, to jsem zdůvodnil výše.
4. Změny předpisů předkládá RV, ale návrhy takového rozsahu by zpravidla mělo zpracovat RP, které je exekutivou a má k tomu kompetence i zdroje.
5. Počty jsem doplnil výslovně do usnesení. Jednání svolá PKS bez zbytečného odkladu (lhůta pro nominace může být delší, aby se nám podařilo komise obsadit).
Doplnil jsem výslovně žádost na PKS, aby to jednání svolalo do 30 dnů.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5019 poděkování
Dostal poděkování: 18032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Díky za všechny poznámky a připomínky, aktualizovaný návrh je zde:
Návrh usnesení ke kontrolnímu systému KS Praha

KS Praha

1. zřizuje v rámci své oblastní působnosti
- krajský kontrolní tým (dále jen „KT Praha“),
- krajskou rozhodčí komisi (dále jen „RK Praha“),

2. stanoví, že týmy uvedené v bodě 1 jsou voleny krajským fórem z řad členů krajského sdružení Praha a registrovaných příznivců KS Praha tak, že aspoň 3 členové týmu jsou také členové strany,

3. ukládá PKS Praha, místním sdružením a všem týmům, které KS Praha nebo jeho MS zřídily a jim podřízeným týmům,
- na žádost člena KT Praha poskytnout mu přístup ke všem dokumentům, které mají k dispozici a které se činnosti v rámci KS Praha týkají; ti jsou povinni je na požádání zpřístupnit a sdělit místo, na kterém se ukládají,
- zajistit zřízení přístupu KT Praha do všech částí informačních systémů v rámci KS Praha v režimu ke čtení a dále k informacím o nastavení používaných systémů v rámci KS Praha a informacím o tom, kdo a v jakém rozsahu má k těmto systémům přístup,
- poskytnout součinnost potřebnou k plnění úkolů KT Praha a RK Praha,
- umožnit členům PKS Praha, KT Praha, členům Parlamentu ČR zvoleným v Praze a členům ZHMP přístup na jejich jednání, pokud o to požádají (bez hlasovacího práva analogicky § 28 organizačního řádu);
oprávnění podle tohoto bodu se nevztahují na porady KT Praha, RK Praha a obsah soukromých zpráv,

4. ukládá KT Praha:
- dohlížet na hospodaření a dodržování obecně závazných právních předpisů a předpisů strany v rámci KS Praha,
- přijímat oznámení o porušení předpisů včetně oznámení o podezření z korupce mezi představiteli strany v rámci KS Praha,
- pokusit se vždy o smírné řešení sporu, ledaže by takový postup zmařil vyšetřování, a dát druhé straně možnost uvést její vyjádření,
- vyřizovat věci citlivě, kompetentně a bez zbytečného odkladu ve lhůtě, která zpravidla nepřesahuje 30 dnů,
- poskytovat členům sdružení předběžné informace v co nejvíce objektivní podobě včetně stanovisek a argumentů obou stran,
- zajistit, že zpravodajem nebude osoba, u které je důvod pochybovat o nestrannosti,
- projednat konkrétní prověřovanou věc s KK strany, pokud si to KK strany vyžádá svým odůvodněným usnesením,
- zajistit, aby členové KT Praha zachovávali mlčenlivost o důvěrných informacích podle organizačního řádu (§ 26) a nakládali s důvěrnými informacemi až po té, kdy uzavřou se stranou písemnou dohodu o mlčenlivosti (NDA),
- podávat stížnosti KK strany jménem KS Praha v případech, kde na tom shledá významný zájem pro fungování KS Praha, kde lze předpokládat úspěch ve věci a kde nebyla zjednána náprava nebo takové náprava zjevně nedostačuje; tím není dotčené ustanovení vnitřního předpisu (např. § 10 pravidel pro příspěvek),
- poskytnout potřebnou součinnost k vedení rozhodčího řízení před RK Praha a RK strany,
- přednést čtvrtletně zprávu KS Praha o své činnosti za uplynulé čtvrtletí,

5. ukládá RK Praha:
- plnit úkoly rozhodčí komise dle rozhodčího řádu v rámci KS Praha v jím definované působnosti (§ 22), a od okamžiku naplnění této komise předepsaným počtem členů a ve vztahu ke stížnostem, které jí byly podány po tomto okamžiku,
- zajistit, aby členové RK Praha zachovávali mlčenlivost o důvěrných informacích podle organizačního řádu (§ 26) a nakládali s důvěrnými informacemi až po té, kdy uzavřou se stranou písemnou dohodu o mlčenlivosti (NDA),
- rozhodovat v první instanci o stížnostech, kde je dána její působnost; v odvolacích řízeních rozhoduje RK strany; odvolání je třeba podat RK strany do 15 dnů ode dne doručení nálezu RK Praha,
- postoupit dokumentaci v řízeních o odvolání RK strany a plnit jiné úkoly potřebné k řádnému vedení odvolacího řízení,
- přednést čtvrtletně zprávu KS Praha o své činnosti za uplynulé čtvrtletí,

6. žádá PKS Praha, aby rozpočtovým opatřením zřídilo nové položky
- pro náklady KK Praha, případně RK Praha, a to zejména s ohledem na povinnost stěžovatele uhradit náklady řízení nebo zálohu na ně,
- pro zajištění mediace a smírného řešení sporů v rámci KS Praha.

7. ukládá PKS Praha, aby svolalo volbu členů zřizovaných týmů do 30 dnů od schválení tohoto usnesení a zajistilo odpovídající zaškolení nových členů,

8. žádá kluby Pirátů v ZHMP a v ZMČ HMP, aby plnily úkoly podle bodu 3 obdobně,

9. žádá členy strany a registrované příznivce zařazené do KS Praha, aby poskytli součinnost potřebnou k plnění úkolů KT Praha,

10. žádá republikové předsednictvo, aby v rámci přípravy návrhů změn vnitřních předpisů strany a po konzultaci s krajskými sdruženími zvážilo návrh jednotné úpravy krajských přezkumných orgánů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Jan.Hora
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 5220 poděkování
Dostal poděkování: 5310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Jakub.Michalek píše:
23 bře 2020, 00:23
Odůvodněné usnesení se nevyžaduje na přístup k materiálům, ale na to, aby vznikla krajskému kontrolnímu týmu svolat nějaké jednání k projednání záležitosti celostátní kontrolní komise ("projednat konkrétní prověřovanou věc s KK strany, pokud si to KK strany vyžádá svým odůvodněným usnesením").
Tehle vete uprime nerozumim (a mozna tam i chybi nejake slovicko :) ). Nejaky nazorny priklad? Diky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Jan.Hora
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora »

Oznámení moderátora:
Úvodní příspěvek aktualizován do podoby navržené předkladatelem

H.
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz

Petr.Springinsfeld
Předseda rozhodčí komise
Profese: Student práva
Dal poděkování: 1262 poděkování
Dostal poděkování: 1179 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Zdravím KF Praha,

po pročtení návrhu mě napadají ke zvážení dvě připomínky spíš formálního charakteru (nemám podrobně pročtenou celou rozpravu, tak doufám, že tu už nezazněly):

1) není stanoven maximální počet členů KT Praha - stanoveno je jen to, že minimálně 3 členové musí být členy strany (u RK Praha ten maximální počet 7 členů vychází ze Stanov, protože jde o komisi, ale u KT je to potřeba explicitně stanovit)
2) zvažte zapracování neslučitelnosti funkcí - funkce v KT Praha nebo RK Praha by podle mě neměly být slučitelné jednak navzájem, jednak s funkcemi uvedenými v čl. 6 odst. 10 Stanov (vedoucí odboru, člen RV, RP, celostátní KK nebo RK) a dále s dalšími funkcemi na úrovni KS Praha (člen PKS, vedoucí krajského odboru)

Díky za zvážení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Fortik, Adam.Jaros, Karel.Nejedlik, Jan.Novak, Rostislav.Reha, Janka.Michailidu
Petr Springinsfeld
předseda Rozhodčí komise a 1. místopředseda KS JmK
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“