Reakce na výzvu k rezignaci PKS
Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, Predsedajici, Krajsti predsedajici
- Georgia.Hejdukova
- Krajská rozhodčí komise
- Příspěvky: 969
- Registrován: 25 čer 2017, 17:02
- Profese: studentka, konzultantka senátorky
- Bydliště: Praha 6
- Dal poděkování: 668 poděkování
- Dostal poděkování: 2067 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS
Dámy a pánové
Tuto kauzu se snažím z povzdálí sledovat již nějakou chvíli a přesto, že nejsem členkou PKS ani žádného PMS či PO vidím tu několik věcí:
Vidím tu dlouhodobou komunikační frustraci mezi jednotlivými MSky a PKS.
MSka by si přála na urovni koordinátorů nějakého laskavého a komunikativního člověka, který by se jim snažil vypomoci, komunální politika je velice náročná a Simona byla člověk, který to jednotlivým Místním sdružením dle jejich slov ulehčoval,
Je bohůžel smutným faktem, že tuto práci dělal tento člověk mimo své kompetence, což ale neznamená, že ji z pohledu MS nevykonával dobře. Došlo tady k evidentnímu odlišnému pohledu o tom co by daná funkce měla obnášet, MSka chtěla někoho jako byla Simča a PKS chtělo někoho kdo bude dělat to co mu PKS uloží, přeci jenom PKS je nadřízeným orgánem krajských koordinátorů.
Na druhou stranu chápu frustraci PKS, pokud si někoho najmu, aby za mě dělal nějakou práci a on ji nedělá (i když místo toho dělá jinou práci) pokud si například najmu člověka na PR aby odpovídal na maily a on začne místo toho odpovídat na komentáře na Facebooku a na maily se vykašle tak i když jeho práce bude přínosná tak přece není důvod abych mu platila za práci, kterou jsem mu neuložila ?
To co @Jan.Hora Uvedl jako to, co udělá příště PKS jinak mi přijde jako poměrně veliká sebereflexe, a snaha reagovat na požadavky ze strany MSek, ale bohůžel mi to přijde, že to tak nějak neadresuje ten hlavní požadavek koordinátorů, kteří místo tabulek budou pracovat s lidmi. Chápu, že PKS potřebuje adminidstrativu, ale nešlo by to udělat jinak a ubrat trošku té administrativy ?
Celkově bych vás všechny poprosila ať to tady moc nehrotíte, pojďte se sejít na té schůzi a vyřešit to tam nějak konstruktivně. obě strany by mohli raději znovu naformulovat co by chtěli od KoDo a dojít k nějakému kompromisu. Momentálně je tu velká frustrace z obou stran a vzádelnost kterou všichni k sobě máme přes fórum tomu moc nepomáhá
Díky
Tuto kauzu se snažím z povzdálí sledovat již nějakou chvíli a přesto, že nejsem členkou PKS ani žádného PMS či PO vidím tu několik věcí:
Vidím tu dlouhodobou komunikační frustraci mezi jednotlivými MSky a PKS.
MSka by si přála na urovni koordinátorů nějakého laskavého a komunikativního člověka, který by se jim snažil vypomoci, komunální politika je velice náročná a Simona byla člověk, který to jednotlivým Místním sdružením dle jejich slov ulehčoval,
Je bohůžel smutným faktem, že tuto práci dělal tento člověk mimo své kompetence, což ale neznamená, že ji z pohledu MS nevykonával dobře. Došlo tady k evidentnímu odlišnému pohledu o tom co by daná funkce měla obnášet, MSka chtěla někoho jako byla Simča a PKS chtělo někoho kdo bude dělat to co mu PKS uloží, přeci jenom PKS je nadřízeným orgánem krajských koordinátorů.
Na druhou stranu chápu frustraci PKS, pokud si někoho najmu, aby za mě dělal nějakou práci a on ji nedělá (i když místo toho dělá jinou práci) pokud si například najmu člověka na PR aby odpovídal na maily a on začne místo toho odpovídat na komentáře na Facebooku a na maily se vykašle tak i když jeho práce bude přínosná tak přece není důvod abych mu platila za práci, kterou jsem mu neuložila ?
To co @Jan.Hora Uvedl jako to, co udělá příště PKS jinak mi přijde jako poměrně veliká sebereflexe, a snaha reagovat na požadavky ze strany MSek, ale bohůžel mi to přijde, že to tak nějak neadresuje ten hlavní požadavek koordinátorů, kteří místo tabulek budou pracovat s lidmi. Chápu, že PKS potřebuje adminidstrativu, ale nešlo by to udělat jinak a ubrat trošku té administrativy ?
Celkově bych vás všechny poprosila ať to tady moc nehrotíte, pojďte se sejít na té schůzi a vyřešit to tam nějak konstruktivně. obě strany by mohli raději znovu naformulovat co by chtěli od KoDo a dojít k nějakému kompromisu. Momentálně je tu velká frustrace z obou stran a vzádelnost kterou všichni k sobě máme přes fórum tomu moc nepomáhá
Díky
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 7):
- Michal.Jokes, Jitka.Vondrouskova, Michaela.Krupickova, Pavel.Franc, Ondrej.Kalis, Lukas.Findeis, Jaromir.Beranek
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS
Ano, máme ve straně i prvky zastupitelské demokracie. A to už od začátku. Například republikový výbor.Tereza.Vovesova píše: ↑06 říj 2019, 11:39 Jeden takový offtopic, který možná prozradí mnohé.My už máme v Pirátské straně "zastupitelskou demokracii"??
Já měla za to, že sám předseda Bartoš říká, že předsedu máme proto, že to vyžaduje zákon a i on má při rozhodování jenom jeden hlas. Takže pokud se něco změnilo, prosím informujte nás.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 9):
- Georgia.Hejdukova, Jitka.Vondrouskova, Martin.Sterba, Adam.Jaros, Martin.Stanek, Ondra.kl, Matej.Sandor, Michal.Macek, Petr.Daubner
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Tereza.Vovesova
- Republikový výbor
- Příspěvky: 483
- Registrován: 01 pro 2017, 22:10
- Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
- Dal poděkování: 772 poděkování
- Dostal poděkování: 752 poděkování
Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS
Jenže Jirka Koudelka zmiňuje zastupitelskou demokracii v souvislosti s PKS o počtu 4 členů a ne s RV, kde těch členů má být tuším ca 30 (EDIT: 40) a je zde celorepublikové obsazení a to je sakra rozdíl, když už.Martin.Kucera píše: ↑06 říj 2019, 11:51Ano, máme ve straně i prvky zastupitelské demokracie. A to už od začátku. Například republikový výbor.Tereza.Vovesova píše: ↑06 říj 2019, 11:39 Jeden takový offtopic, který možná prozradí mnohé.My už máme v Pirátské straně "zastupitelskou demokracii"??
Já měla za to, že sám předseda Bartoš říká, že předsedu máme proto, že to vyžaduje zákon a i on má při rozhodování jenom jeden hlas. Takže pokud se něco změnilo, prosím informujte nás.
Jako mohl by jste prosím někdo tohle uvést na pravou míru: @Ivan.Bartos @Jakub.Michalek @Olga.Richterova
Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 06 říj 2019, 12:25, celkem upraveno 1 x.
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci.
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci.
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS
RV je celorepublikový orgán, jehož velikost je aktuálně cca 3 % celé členské základny.Tereza.Vovesova píše: ↑06 říj 2019, 12:03Jenže Jirka Koudelka zmiňuje zastupitelskou demokracii v souvislosti s PKS o počtu 4 členů a ne s RV, kde těch členů má být tuším ca 30 a je zde celorepublikové obsazení a to je sakra rozdíl, když už.
PKS je krajský orgán, jehož velikost je 2-10 % příslušné členské základny.
Přímá demokracie u Pirátů nespočívá v tom, že členská základna bude rozhodovat o všem (to by bylo příšerně těžkopádné a neefektivní), ale že může rozhodovat (v podstatě) o čemkoli a že může zvrátit rozhodnutí stranických orgánů (které zastupují členskou základnu ve vymezených činnostech).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 9):
- Jiri.Snizek, Jitka.Vondrouskova, Martin.Sterba, Adam.Jaros, Martin.Stanek, Ondrej.Moravcik, Matej.Sandor, Ondrej.Kalis, Michal.Macek
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Tereza.Vovesova
- Republikový výbor
- Příspěvky: 483
- Registrován: 01 pro 2017, 22:10
- Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
- Dal poděkování: 772 poděkování
- Dostal poděkování: 752 poděkování
Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS
Tady víceméně souhlasím, ale to přeci není "zastupitelská demokracie".Martin.Kucera píše: ↑06 říj 2019, 12:17RV je celorepublikový orgán, jehož velikost je aktuálně cca 3 % celé členské základny.Tereza.Vovesova píše: ↑06 říj 2019, 12:03Jenže Jirka Koudelka zmiňuje zastupitelskou demokracii v souvislosti s PKS o počtu 4 členů a ne s RV, kde těch členů má být tuším ca 30 a je zde celorepublikové obsazení a to je sakra rozdíl, když už.
PKS je krajský orgán, jehož velikost je 2-10 % příslušné členské základny.
Přímá demokracie u Pirátů nespočívá v tom, že členská základna bude rozhodovat o všem (to by bylo příšerně těžkopádné a neefektivní), ale že může rozhodovat (v podstatě) o čemkoli a že může zvrátit rozhodnutí stranických orgánů (které zastupují členskou základnu ve vymezených činnostech).
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci.
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci.
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS
To jsou prvky zastupitelské demokracie. Jak jinak bys to nazvala?Tereza.Vovesova píše: ↑06 říj 2019, 12:33Tady víceméně souhlasím, ale to přeci není "zastupitelská demokracie".Martin.Kucera píše: ↑06 říj 2019, 12:17RV je celorepublikový orgán, jehož velikost je aktuálně cca 3 % celé členské základny.Tereza.Vovesova píše: ↑06 říj 2019, 12:03Jenže Jirka Koudelka zmiňuje zastupitelskou demokracii v souvislosti s PKS o počtu 4 členů a ne s RV, kde těch členů má být tuším ca 30 a je zde celorepublikové obsazení a to je sakra rozdíl, když už.
PKS je krajský orgán, jehož velikost je 2-10 % příslušné členské základny.
Přímá demokracie u Pirátů nespočívá v tom, že členská základna bude rozhodovat o všem (to by bylo příšerně těžkopádné a neefektivní), ale že může rozhodovat (v podstatě) o čemkoli a že může zvrátit rozhodnutí stranických orgánů (které zastupují členskou základnu ve vymezených činnostech).
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Jiri.Koudelka
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 138
- Registrován: 19 dub 2017, 21:41
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 997 poděkování
- Dostal poděkování: 360 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS
Zvolili jsme svý zástupce do PKS, který je kolektivní orgán. Co to tedy je, když ne zastupitelská demokracie? Ale v pohodě, klidně si z toho příspěvku slovo zastupitelská vyškrtni.Tereza.Vovesova píše: ↑06 říj 2019, 12:33 Tady víceméně souhlasím, ale to přeci není "zastupitelská demokracie".![]()
Podstatný je, že vy jste přesvědčení, že postupovali špatně. Oni, že jejich postup byl správný. Takže můžete pokračovat mimořádnými opravnými prostředky - odvolat je, nebo jim to krajským fórem nařídit - v rámci pravidel stranický demokracie. Tlačit na ně, aby udělali něco, s čím se neztotožňují je mimo naše pravidla a kdyby na to přistoupili, tak je to pro mě důvod je odvolat.
Snažili jste se je přesvědčit, to je ok. Nevyšlo to, tak si teď ke svýmu požadavku buď sežeňte mandát - hlasováním KF, nebo se s tím smiřte a pojďme řešit ty další věci.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Koudelka za příspěvky (celkem 4):
- Adam.Jaros, Aneta.Heidlova, Ondrej.Kalis, Ladislav.Dvorak
- Tereza.Vovesova
- Republikový výbor
- Příspěvky: 483
- Registrován: 01 pro 2017, 22:10
- Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
- Dal poděkování: 772 poděkování
- Dostal poděkování: 752 poděkování
Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS
Hele neukončíme tuhle offtopic debatu, zbytečně to tady zaplácáváme.Martin.Kucera píše: ↑06 říj 2019, 12:50To jsou prvky zastupitelské demokracie. Jak jinak bys to nazvala?Tereza.Vovesova píše: ↑06 říj 2019, 12:33Tady víceméně souhlasím, ale to přeci není "zastupitelská demokracie".Martin.Kucera píše: ↑06 říj 2019, 12:17
RV je celorepublikový orgán, jehož velikost je aktuálně cca 3 % celé členské základny.
PKS je krajský orgán, jehož velikost je 2-10 % příslušné členské základny.
Přímá demokracie u Pirátů nespočívá v tom, že členská základna bude rozhodovat o všem (to by bylo příšerně těžkopádné a neefektivní), ale že může rozhodovat (v podstatě) o čemkoli a že může zvrátit rozhodnutí stranických orgánů (které zastupují členskou základnu ve vymezených činnostech).
Jsem ráda, že jsme si vyjasnili, že v Pirátské straně jsme nezměnili bez vědomí CF naše principy a zatím jsme ještě stále zastupitelskou demokracii nezavedli.
Ano, některé prvky zastupitelské demokracie tak nějak používáme.
Naposledy upravil(a) Tereza.Vovesova dne 06 říj 2019, 13:24, celkem upraveno 2 x.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
- Jitka.Vondrouskova
Tereza Vovesová
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci.
Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už pracují na finalizaci.
- Kveta.Marikova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 34
- Registrován: 08 pro 2017, 14:54
- Profese: knihovnice
- Dal poděkování: 138 poděkování
- Dostal poděkování: 46 poděkování
Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS
Tohle není žádná soukromá vendeta, ale kořeny a následné pokračování problémů, které začaly na Praze 8 už před komunálními volbami. Už tehdy jsme zažili stejnou deziluzi, jako mnoho lidí dnes. Na jedné straně Piráti lákají nové lidi, na druhé straně pak nedostanou prostor, když se ukáže, že se nám jejich osobnost nehodí do krámu. Dnes už vím, že na osmičce bylo všechno naplánováno předem, protože zasloužily pirát a poslanec měl svoji představu. Kdo se přidal a podpořil jeho koně, jede dál. Pro mě je toto šok, tyhle praktiky prostě u pirátů člověk nečeká. Možná ti nesedí Tomášův hyperbolický literární styl, ale jádro zůstává pravdivé. Když byl při volbě protlačení stejný člověk do PKS a zvítězili lidé, kteří razí korporátní styl, dalo se toto všechno čekat. A proč jsme neřešili osmičku už tehdy na fóru? Ze stejného důvodu, jako se báli mnozí dnes.Jiri.Koudelka píše: ↑06 říj 2019, 11:18
P.S.:
@Tomas.Marik Byl by jsi tak hodnej a šel se svojí soukromou vendetou proti Alici a lidem s kterými ses na P8 rozhádal, řešit někam kde slunce nesvítí? Po tom příspěvku co jsi předvedl v nominačním vlákně Honzy Dvořáka tě stejně bude těžko někdo brát vážně.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Kveta.Marikova za příspěvek:
- Filip.Smoljak
- Lucie.Vadkerti
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 35
- Registrován: 09 lis 2017, 10:55
- Profese: PPC Marketing
- Dal poděkování: 133 poděkování
- Dostal poděkování: 80 poděkování
Re: Reakce na výzvu k rezignaci PKS
Ahoj.
Většina důležitých věcí tu už padla. Skvěle tu argumentuje Václav Vislous, trefně shrnuje Tereza Vovesová. Se spoustou věcí se ztotožňuji u Bobo, Romany, Jiřky a dalších. To jen aby byl jasný můj postoj, aniž bych to tu musela po x-té opakovat. Zopakuju jen to pro mě zcela ztěžejní.
Já osobně se cítím více na straně "MY", než na straně PKS, byť jsem text Margity slyšela poprvé až na krajské schůzi a většině argumentů PKS (Tedy primárně Honzy, protože ten komunikuje nejvíc) rozumím a chápu. (Případně je to tvrzení proti tvrzení)
- Tohle vlákno NEMÁ být o Simoně a stále je tu skloňována. Její role byla "poslední kapka".
- Nemáme lidi -> Potřebujeme lidi -> Logicky tedy potřebujeme někoho, kdo je umí přitáhnout a umí se jich taky ujmout (Jak psal Jarmil). To je za mě aktuálně ZCELA ZÁSADNÍ! a tomu by se mělo podřídit vše.
- Vyhazují se u nás Piráti srdcem i duší, jen proto, že "nezapadají" do týmu. (Je chyba v nich, nebo v týmu?)
- Chápu, že určitá míra byrokracie je nezbytná, ale my máme být jiní. Nám jde přece hlavně o člověka, nebo ne?
Chtěla bych tu ale i ocenit především dva lidi. Margitu, za to, že do toho šla, protože to chce neuvěřitelnou odvahu a Honzu Horu, že tu (a nejen tu) zapáleně a věcně s každým diskutuje. Jen mám pocit, že občas při hledání řešení zachází zbytečně do extrému.
Za mě je jediné možné, férové a podle stanov správné řešení hlasovat o odvolání PKS, jinak se v tom budeme patlat nadále. Jedině tak se ukáže, zdá PKS má či nemá většinovou důvěru KF. Pokud PKS padne, za sebe bych taky vyzvala všechny (Ano Honzo, všechny
)členy, aby kandidovali znovu. Podle toho se pak ukáže kdo konkrétní má důvěru KF a kdo ne.
Howgh!
Většina důležitých věcí tu už padla. Skvěle tu argumentuje Václav Vislous, trefně shrnuje Tereza Vovesová. Se spoustou věcí se ztotožňuji u Bobo, Romany, Jiřky a dalších. To jen aby byl jasný můj postoj, aniž bych to tu musela po x-té opakovat. Zopakuju jen to pro mě zcela ztěžejní.
Já osobně se cítím více na straně "MY", než na straně PKS, byť jsem text Margity slyšela poprvé až na krajské schůzi a většině argumentů PKS (Tedy primárně Honzy, protože ten komunikuje nejvíc) rozumím a chápu. (Případně je to tvrzení proti tvrzení)
- Tohle vlákno NEMÁ být o Simoně a stále je tu skloňována. Její role byla "poslední kapka".
- Nemáme lidi -> Potřebujeme lidi -> Logicky tedy potřebujeme někoho, kdo je umí přitáhnout a umí se jich taky ujmout (Jak psal Jarmil). To je za mě aktuálně ZCELA ZÁSADNÍ! a tomu by se mělo podřídit vše.
- Vyhazují se u nás Piráti srdcem i duší, jen proto, že "nezapadají" do týmu. (Je chyba v nich, nebo v týmu?)
- Chápu, že určitá míra byrokracie je nezbytná, ale my máme být jiní. Nám jde přece hlavně o člověka, nebo ne?
Chtěla bych tu ale i ocenit především dva lidi. Margitu, za to, že do toho šla, protože to chce neuvěřitelnou odvahu a Honzu Horu, že tu (a nejen tu) zapáleně a věcně s každým diskutuje. Jen mám pocit, že občas při hledání řešení zachází zbytečně do extrému.
Za mě je jediné možné, férové a podle stanov správné řešení hlasovat o odvolání PKS, jinak se v tom budeme patlat nadále. Jedině tak se ukáže, zdá PKS má či nemá většinovou důvěru KF. Pokud PKS padne, za sebe bych taky vyzvala všechny (Ano Honzo, všechny
Howgh!
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Vadkerti za příspěvky (celkem 16):
- Tomas.Marik, Jitka.Vondrouskova, Michaela.Krupickova, Bohdana.Hola, Kveta.Marikova, Tereza.Hubackova, Filip.Smoljak, Vaclav.Vislous, Martin.Sterba, Karel.Nejedlik, Vaclav.Fortik, Ladislav.Dvorak, Jaroslava.Narozna, Michal.Macek, Hana.Chalusova, Jan.Suchanek