Petr.Vileta píše: ↑05 říj 2019, 23:39
No já tedy nevím, vzdělání nemám, nejsem v předsednictvu MS, ani nežiju v hlavním městě, ale domnívám se, že by úplně stačilo použít redmine, nebo i obyčejnou tabulku v Mraku, a do ní by předsednictvo zapisovalo úkoly uložené konkrétnímu KoKs a za tím by bylo 4-5 sloupců pro jednotlivé členy předsednictva, kde by dali 0 - všechno špatně, 1- průměrně splněno, 2 - splněno perfektně. No a poslední sloupec by byl součet a pokud by konkrétní úkol dostal počet bodů menší než malý, úkol by byl nesplněn a tudíž nehonorován. Zdůrazňuji, že evidenci by vedlo předsednictvo, od toho v těch funkcích jsou, aby vedli ...

Nic složitějšího snad není potřeba. Nebo jsou KoKs placeni v hodinovce? Já myslím, že v úkolovce.
Na redmine KoKS přechází teď, nicméně tenhle mechanismus máme, akorát zatím v excelu. Byl podkladem pro rozhodnutí a zároveň je cílem kritiky (viz ty posty o tom o trestání za nevyplňování tabulek).
Bohdana.Hola píše: ↑06 říj 2019, 07:37
No vidisto.
A Alice zase zvladla rozlozit funkcni tym za pomerne kratkou dobu, protoze nejen, ze neni schopna vyjit s nekym kdo s ni nesouhlasi a kdo ji neuznava jako autoritu, ale ani si neni schopna priznat, ze to fakt neni jeji nika a problem resi vyhazovanim lidi namisto reseni problemu (managementu, tymu, svych vlastnich).
Kdyz mame problem s lidma, vymenime ty lidi nejakejma servilakama (ktery ale samostatne nezkoordinujou vubec nic, pokud k tomu nebude manazersky vedenej a smerovanej) nebo se pokusime komplexne resit problem? To prvni podle myho delaj sekty aMLM.
Doufam, ze ani jedno z toho nejsme.
Problém nespočívá v nikom konkrétním. Problém spočívá v tom, že ten systém který máme teď, vyžaduje od každého alespoň minimální schopnost sebeorganizace a analytického myšlení, kterou ale lidi se silnou sociální orientací málokdy mají. Většinou je to jedno NEBO druhý. Takže co se mě týká, hledáme způsob, jak mít v týmu i analytický organizovaný typy, i chaotiky zaměřený primárně na mezilidský vztahy, aniž by se navzájem negativně ovlivňovali.
Já chápu že MSka potřebujou ze všeho nejvíc sociálního tvora co se jim bude intenzivně věnovat, takže jeho organizační a analytický schopnosti jsou podružný. Ale takovej člověk většinou má problém fungovat úkolově, což vnáší chaos do týmový práce. Tohle je ten hlavolam, k němuž hledáme řešení.
A na závěr - přečti si ten dopis od Marcelky. Uvidíš tam trochu jinej pohled na Alici, než prezentovala Simona. Stejně tak si dovolím podotknout, že jsem si nevšiml že by některý z KoKS byl servilní. To že se veřejně nechlubí tím, když nás s nějakým úkolem pošlou do háje neznamená, že to občas neudělají. Akorát to kromě nás nikomu nevypráví.
Tereza.Hubackova píše: ↑06 říj 2019, 08:15
Ahoj, jsem jednou ze "signatářek" Margitiny výzvy, ráda bych k tomu řekla dvě věci:
1. Osobně si všech členů PKS vážím, ty, které znám blíž, mám ráda. Problém je ale v tom, že se podle mě velmi míjejí představy PKS a členů o tom, co a jak má PKS dělat a co má pro členy zajistit. Je to vidět i z této debaty:
Za jednu z hlavních chyb PKS označuje, že Simonu přijalo, i když neprošla výběrkem. PROBERTE SE, PROSÍM. "My" jsem rádi, že Simona byla KoDo aspoň chvíli, přesně takového člověka totiž na té pozici potřebujeme!!!!!!!!!!!!! Chyba je v tom, že vy to nechápete. To je to, co MS potřebují. Nikoli další a další úkoly a tabulky, vyplňované po nocích nebo v neděli ráno, ale lidskou a vřelou podporu. Chybí mi sebereflexe, nechápu, proč máte problém se "zvážením svého setrvání ve funkcích". Já sama bych pro mnohé z vás hlasovala znovu, i když třeba na jiných pozicích. I současné koordinátory mám ráda, ale Romana je přetížená a Adélka s Michalem jsou osobnostně jiné typy, takže opravdu díru po Simoně zacelit nemohou.
2. Při příští volbě PKS navrhuju (ať už to bude, kdy bude) přímo specifikovat kompetence, které budou jednotliví členové mít. Viděno zvenčí byste si to tam měli trošku proházet.
Ad 1) Viz moje odpověď pro BoBo - tak jak je tým nastaven to prostě fungovat nemohlo a nemůže a měli jsme si to uvědomit a nedělat výjimku. Je nám jasný co od KoKS potřebujete, ale pokud to chcete, musíme přenastavit ten systém fungování, protože takový člověk nemůže fungovat v týmu, který má tolik rozmanitých (a často nudných) povinností. Dokonce ve mě hlodá myšlenka, že kdyby tehdy Simona zůstala dobrovolníkem, tak bychom k nalezení nového systému pro KoKS dospěli přirozeně, protože její přínos pro vás by se projevil bez těch konfliktů a failů které jsme opakovaně řešili a nevyřešili. Tohle není o neschopnosti sebereflexe, ale o tom že nezazněl návrh, jak to dělat jinak, pouze dupání po nás, že to děláme špatně. A my to sami nevymyslíme, my potřebujeme aby to fungovalo procesně a to je přesně to, co je pro vás sekundární, takže řešení co vymyslíme sami vám těžko bude vyhovovat.
Rezignace vůbec nic neřeší, pokud rezignujeme, tým zůstane jak je a nové PKS akorát bude ve větším skluzu, protože to stejně bude muset řešit (jinak je znova natřete) a k tomu bude mít hromadu dalších povinností (namátkou, MO, celokrajské schůzky, fundraisingový projekt, provozní řízení KoKS, rozpočet, vyřizování žádostí o členství).
Ad 2) Tohle naráží na prostý fakt, že máme omezené kapacity a mraky povinností. Nezbývá než si to rozhodit tak, abychom toho zvládli co nejvíc. Míra si tudíž vzal na starost primárně finance, já jsem si vzal projekt fundraisingu a strategický věci, Majda nováčky a kontakt s MS, Michal má MO a kontakt s MS a Alice má na starosti KoKS. A samozřejmě všichni řešíme provoz a všichni řešíme konflikty a průsery (ve smyslu že kdo má zrovna čas, ten řeší). Časově nejnáročnější z těch dlouhodobých úkolů jsou právě KoKS, je potřeba se jim hodně věnovat, protože jsou permanentně přetížený prací a mají velkou volnost ve výběru úkolů - takže to s nima někdo musí pravidelně procházet a pak to kontrolova. Jedinej kdo byl ochotnej to dělat a zároveň tomu dokázal vyhradit dostatek času je Alice. Ano, v případě Simony to nezafungovalo, řešení hledejme tak jak píšu výše. Ale zkoušet navolit lidi na konkrétní gesce - to fungovat nebude. Protože ti dobří si netroufnou jít po konkrétní gesci, když neví do detailu co obnáší všechny, navíc pro tohle nemáme oporu v předpisech, bylo by to velice organizačně komplikované a pro členskou základnu velmi nepřehledné.
Jediné co dává smysl je volit místopředsedy po jednom (tak jako to nejspíš bude na CF), aby KF mělo lepší možnost naladit si mix silných a slabých stránek v PKS dle svých potřeb. Ale až budou navoleni, ať si povinnosti rozhodí mezi sebe jak potřebují.