KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Odpovědět
marauder
Příznivec Pirátů – Vysočina
Profese: marketing, P.R.
Dostal poděkování: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od marauder » 11 úno 2019, 11:09

Karel73 píše:
11 úno 2019, 07:30
Dalibor.Zahora píše:
10 úno 2019, 12:48
Společná otázka pro všechny - osobně mi přijde jaksi nemístná, bohužel se u Pirátů ukazuje, že na místě je a je nutná.
Jaké další funkce zastáváte či se o ně někde hlásíte? V případě zvolení, jak s nimi naložíte? A ucházeli byste jako senátor či senátorka o nějaké další funkce (nemyslím pochopitelně ty spojené s mandátem v rámci Senátu), například v dozorčích radách městských společností či jiných? Děkuji za odpovědi.
Jsem jednatelem a majitelem společnosti Workpoint se sídlem v Brně, která zaměstnává 45 osob s duševním onemocněním. Společnost je personálně a finančně stabilizovaná a chci ji dále rozvíjet. V případě zvolení mám ve firmě schopné zástupce. Jsem členem správní rady obecně prospěšné společnosti Studujte.cz, zde svoji činnost budu v nejbližší době ukončovat. Neucházím se o další funkce. Kumulaci funkcí ale v některých případech považuji za možnou a užitečnou. Určitě však neuznávám kumulaci funkcí typu starosta nebo hejtman a senátor.
Ahoj, nezastávám žádnou další funkci vyjma mého členství v představenstvu ACK ČR, kde ale v únoru končím. Funkce to byla neplacená - bez odměny. Senát beru jako pracovní úvazek na 100%, současně s funkcí Senátora bych chtěl Pirátské straně pomoci v oblasti marketingu a mediální komunikaci, dále nabízím svoje odborné znalosti v oblasti cestovního ruchu. Souběh s senátorstvím bych si dovedl představit jako člen dozorčí rady např. společnosti Prague City Tourism, kde bych fundovaně kontroloval kroky představenstva a navrhoval představenstvu směřování této instituce.
Stačí takto?
Tito uživatelé poděkovali autorovi marauder za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Stanislav Zíma

pavel.vermach
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: stavební inženýr
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Příspěvek od pavel.vermach » 11 úno 2019, 14:48

Srdečně zdravím, e-mail o aktivaci účtu mi přišel před chvílí a tak se pokusím na došlé "otázky na senátní kandidáty" odpovědět společně:

ondrej.kalis
1. Nedostatky parkování a dopravní obslužnost v Praze 9 ?
- obdobné jako v jiných obvodech – moc aut a málo místa; opatření – nerozšiřovat na sídlištích plochy "pro auta" na úkor ploch "pro lidi" ale pomoci rezidentům zónami a záchytnými parkovišti P+R na příjezdu do Prahy (nutno ale vzájemně koordinovat, jinak se problém pouze přesune jinam; zónování řšit variabilně podle místních podmínek)
- Pojem bezpečnost bych potřeboval upřesnit co vše je dotazem myšleno; moje poslední zkušenost - když jsem večer na ulici objevil přepadeného pána, volal jsem policii a byla na místě během pár minut

2. Rozdíly, co dalšího ?
- Rozdíly v podmínkách parkování mezi jednotlivými vnitřními částmi neznám natolik, abych je mohl vzájemně porovnat; v obvodových oblastech je situace jiná – uvnitř zástavby podstatně klidnější , městské části ale mají problém s tranzitní dopravou;
- Největší aktuální dopravní problém obvodu Prahy 9 je záměr zkapacitnění silničního okruhu část 510 a příprava části 511, + širší souvislosti např. přeložka Starokolínské (obchvat MČ Praha 21).

3. Pomoc pirátům v komunálních aktivitách ?
- ano

lukas .wagenknecht

1. Do jakého klubu?
- Ve hře je víc subjektů, bez kterých nejde vyhrát druhé kolo; jejich okruh je otevřený a otázku klubu musíme řešit společně

2. Podpora vznik klubu pirátů jestliže vznikne ?
- Ano;
- ve čtvrteční rozpravě jsem mluvil o smlouvě, kterou bude nutno upravit spolupráci zúčastněných stran a předpokládám, že toto je jeden z bodů, na kterém bude mít zájem Pirátská strana,

3. Veškerý čas do kampaně (100%) ?
- Na tuto otázku jsem již v rozpravě odpověděl „ne“; v nulté fázi kampaně jsem již cca měsíc s týmem ad.hoc spolupracovníků, kteří práci podle možností přebírají a umožňují mi se vyspat a mít čas na rodinu; pracuji jako OSVČ a smluvní závazky jsem již od ledna preventivně zredukoval na minimum a ponechal pouze malý závazek dozoru na rekonstrukci Národního muzea (ukázalo se, že je využitelný i pro prezentaci); při vstupu do ostré fáze kampaně, se lze i zde nechat zastoupit;
- nároky volebních kampaní jsem již absolvoval několikrát na lehčím komunálním hřišti a za velmi důležité považuji udržet se v dobré kondici; přátelé, kteří přislíbili pomoc, si mohou dovolit při svých povinnostech nasazení částečné – tedy jde o to, sehrát tým dostatečně početný, aby ustál co je potřeba udělat a vydržel ve zdraví ještě druhé kolo – včetně kandidáta 

4. Vlastní zdroje do kampaně :
- Odpověď jsem vepsal do své „volební řeči“;
- pokud jsou otázkou myšleny jiné zdroje než pirátské, tak jsem v rámci průzkumu oslovil značný počet potenciálních podporovatelů, pozitivní odezva je zatím minimální a posune se zřejmě až podle výsledku vyjednávání s piráty; objem financí od jiných subjektů není zatím znám,
- pokud jsou myšleny mé vlastní prostředky, tak počítám s úhradou kauce.

5. Dobrovolníci do kampaně:
- do probíhající přípravné fáze kampaně je již zapojen cca 10ti členný užší odborný tým a cca 10ti členný okruh spíše provozního charakteru; připravuje se další prozatím cca 10ti členný okruh pro vnější vztahy na městských částech,

6. Nejdůležitější témata obvodu
- nárůst sociálních rozdílů a odstup od podílu na moci,
- nadřazená dopravní infrastruktura,
- kvalita života z pohledu tvorby městského prostoru a ochrana krajiny okrajových částí

7. Který zákon a co změnit:
- zákon o zadávání veřejných zakázek
- podmínky pro aktivaci kontrolních mechanismů

8. Názor na prezidenta a premiéra:
- ani jednoho jsem nikdy přímo ani zprostředkovaně nevolil

9. Jedním slovem charakterizujte motivaci být senátorem
- realita

václav.laska
dotaz na připojení podpisu k žalobě na prezidenta republiky
- jsem na straně těch, kterým záleží na útě a důvěře k úřadu presidenta; oficiálně ale zastupuji politickou stranou SMS a závažné věci jsem povinen předložit k projednání jejímu nejvyššímu orgánu - včetně validních podkladů; závěr by reflektoval názor všech subjektů s jejichž podporou byl mandát získán

dalibor.zahora
dotaz na souběh funkcí
- předseda politické strany Sdružení pro Místní Správu
- předseda občanskéh sdružení (spolku) Sdružení pro místní záležitosti
- člen Zastupitelstva městské části Praha Dolní Počernice

Hezký den
Pavel Vermach
Tito uživatelé poděkovali autorovi pavel.vermach za příspěvek:
Ondrej.Kalis

Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Profese: dopravní inženýr
Dal poděkování: 548 poděkování
Dostal poděkování: 398 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Kalis » 11 úno 2019, 15:22

pavel.vermach píše:
11 úno 2019, 14:48
ondrej.kalis
1. Nedostatky parkování a dopravní obslužnost v Praze 9 ?
- obdobné jako v jiných obvodech – moc aut a málo místa; opatření – nerozšiřovat na sídlištích plochy "pro auta" na úkor ploch "pro lidi" ale pomoci rezidentům zónami a záchytnými parkovišti P+R na příjezdu do Prahy (nutno ale vzájemně koordinovat, jinak se problém pouze přesune jinam; zónování řšit variabilně podle místních podmínek)
- Pojem bezpečnost bych potřeboval upřesnit co vše je dotazem myšleno; moje poslední zkušenost - když jsem večer na ulici objevil přepadeného pána, volal jsem policii a byla na místě během pár minut
Děkuji, Pavle, musím říct, že v oblasti parkování se mi Tebou prezentovaný názor velmi líbí. Také si myslím, že bychom měli jít tímto směrem. Ohledně bezpečnosti souhlasím, proto jsem kolegovi položil doplňující otázku. Je jistě co zlepšovat, ale jako jeden ze 3 hlavních problémů Prahy 9 - no nevím...

Ale přeci jen, prosím, řekni aspoň jedno opatření v rámci veřejné dopravy, které by podle Tebe bylo potřeba. ;)

pavel.vermach
Profese: stavební inženýr
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Příspěvek od pavel.vermach » 11 úno 2019, 23:41

Například :)
- noční BUS do Satalic,
- častější spoje Vinoř - Černý Most i o výkendu,
- propojení BUS Horní Počernice - Dolní Počernice,
- renovace nádraží Kbely a častější linky,
- zachování "uzlu integrované dopravy" v oblasti nádraží Vysočany,
- odlehčení Náchodské přivedením metra do Horních Počernic,
- Újezd nad Lesy, Klánovice - koordinace s veřejnou dopravou Středočeského kraje.
Zdravím
Pavel

jara.verner
Profese: Student, zastupitel MČ Praha 14
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od jara.verner » 12 úno 2019, 00:36

Piráti a pirátky,

jak všichni jistě dobře víte, tak senátní obvod číslo 24 se sestává i z Prahy 14, která tvoří přibližně třetinu oprávněných voličů v tomto obvodě, proto bereme nastálou situaci velmi vážně a na dnešním (vlastně už včerejším) zasedání zastupitelského klubu jsme diskutovali o přihlášených kandidátech a došli jsme k následujícímu usnesení v poměru 4-0-1 (nebyl přítomen při hlasování).

"Pirátský zastupitelský klub na Praze 14 podporuje nominaci Petra Daubnera na kandidaturu za ČPS do senátních voleb v obvodě číslo 24 v doplňovacích volbách konaných 5. a 6. dubna 2019."
Tito uživatelé poděkovali autorovi jara.verner za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Ondrej.Kalis, Petr.Daubner

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23067 poděkování
Dostal poděkování: 10931 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 12 úno 2019, 02:01

Grilování kandidátů do senátu - Praha 9 a okolí
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Ondrej.Kalis
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23067 poděkování
Dostal poděkování: 10931 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 12 úno 2019, 02:40

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kalis, Karel.Nejedlik
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Kalis » 12 úno 2019, 08:52

pavel.vermach píše:
11 úno 2019, 23:41
Například :)
- noční BUS do Satalic,
- častější spoje Vinoř - Černý Most i o výkendu,
- propojení BUS Horní Počernice - Dolní Počernice,
- renovace nádraží Kbely a častější linky,
- zachování "uzlu integrované dopravy" v oblasti nádraží Vysočany,
- odlehčení Náchodské přivedením metra do Horních Počernic,
- Újezd nad Lesy, Klánovice - koordinace s veřejnou dopravou Středočeského kraje.
Zdravím
Pavel
Díky za odpovědi, myslel jsem, že přijdeš spíš třeba s nějakým preferenčním opatřením, zlepšením přestupu, posílením. Zkrátka s něčím, co je pro laika méně rizikové než takovéto návrhy. Je mi skoro líto, do čeho jsem Tě dostal, ale přeci jen požádám o pár doplnění:

Uzel Nádraží Vysočany:
- On dnes funguje? Nechybí tam náhodou něco, aby pořádně uzel Vysočanská / Nádraží Vysočany fungoval? Napadne Tě něco konkrétního?

- A co uzel Palmovka? Pokud mluvíš o zachování, nespletl sis náhodou Palmovku a Vysočanskou? V případě Palmovky Praha 8 dlouhodobě tlačí na eliminaci uzlu, resp. výrazné omezení spojení z Proseka.

Újezd, Klánovice - koordinace se Středočeským krajem:
- Co konkrétně v tomto ohledu nefunguje? Podle mě linky ze SčK, které tudy jezdí, hezky navazují na vlaky v Klánovicích. Linka 391 současně spojuje Sídl. Rohožník s vlakem, linka 303 zase napojuje na vlak Klánovice a Koloděje a díky tomu, že ve středočeských Šestajovicích jsou pásma B,1, umožňuje i přímé spojení na Černý Most z Kolodějů (a častější spojení na ČM z Klánovic). Co víc v souvislosti se SčK bys tu tedy řešil?

V případě metra do Hor. Počernic. Zdánlivě se na první pohled nabízí, bohužel se s ním historicky nepočítalo a vzhledem k výškovým poměrům by při prodloužení zřejmě bylo nutné buď dočasně zbourat kus Pražského okruhu nebo zbourat a znovu postavit metro až z Rajské zahrady. Počernice tedy musíme do budoucna řešit, ale metro bych jim radši moc nesliboval.

Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Kalis » 12 úno 2019, 10:19

Bohužel jsem včera nedorazil na grilování, vidím, že padly velmi zajímavé otázky, ale až dnes jsem si uvědomil, že jsem se tak věnoval lokálním tématům, až jsem zapomněl na zásadní a zcela obecnou otázku. Protože podle mého názoru by politik měl jít svým osobním příkladem, jsou takovéto otázky podle mě důležité. Proto, pokud vám nebude vadit, že už probíhá první kolo volby, prosím o odpovědi na následující 3 jednoduché dotazy:
Jakým způsobem se dopravujete do práce?
Jak budete jezdit do Senátu v případě zvolení?
Jak byste se dopravili na služební cestu z Prahy do Vídně?
Děkuji za vaše odpovědi a už mlčím. :)

marauder
Příznivec Pirátů – Vysočina
Profese: marketing, P.R.
Dostal poděkování: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marauder » 12 úno 2019, 15:34

ondrej.kalis píše:
12 úno 2019, 10:19
Bohužel jsem včera nedorazil na grilování, vidím, že padly velmi zajímavé otázky, ale až dnes jsem si uvědomil, že jsem se tak věnoval lokálním tématům, až jsem zapomněl na zásadní a zcela obecnou otázku. Protože podle mého názoru by politik měl jít svým osobním příkladem, jsou takovéto otázky podle mě důležité. Proto, pokud vám nebude vadit, že už probíhá první kolo volby, prosím o odpovědi na následující 3 jednoduché dotazy:
Jakým způsobem se dopravujete do práce?
metro
Jak budete jezdit do Senátu v případě zvolení?
pěšky, bydlím na Kaprovce 8-)
Jak byste se dopravili na služební cestu z Prahy do Vídně?
autem

Děkuji za vaše odpovědi a už mlčím. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi marauder za příspěvek:
Ondrej.Kalis
Stanislav Zíma

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“