KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes »

Milé Krajské fórum,
tímto zahajuji rozpravu primárek pro doplňující volbu do senátního obvodu číslo 24. (tedy převážně pro Prahu 9, viz níže). OFFTOPICJednání bude probíhat na základně zásad týmové spolupráce, volebního řádu a jednacího řádu CF v rozumné míře..
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sen%C3%A1tn%C3%AD_obvod_%C4%8D._24_%E2%80%93_Praha_9 píše:Senátní obvod č. 24 – Praha 9 podle zákona č. 247/1995 Sb. zahrnuje území městské části Praha 9 s výjimkou katastrálních území Hrdlořezy, Hloubětín a části Malešic. Dále zahrnuje území městských částí Praha 14, Kbely, Horní Počernice, Újezd nad Lesy, Běchovice, Dolní Počernice, Klánovice, Koloděje, Satalice a Vinoř.

Přihlašování:
Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 10. 2. 2019.
Kandidatura probíhá přihlášením se k ní v tomto vlákně. Nominace není nutná. Kandidáti se budou moci fyzicky představit členům na krajské schůzi 7. února a separátním grilování v pondělí 11. 2 . od 19 h v Pirátském centru (Na Morání 3). Po zkušenostech z minulých voleb nebudou v zájmu férovosti k fyzickému představení připuštěni do té doby nepřihlášení kandidáti.
Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady a načrtnout svůj program.
Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby aktuální prezentaci na pirátském webu (lze se přihlásit rovnou a profil doplnit časem). Návod na zřízení profilu najdete zde. V případě nutnosti, kontaktujte koordinátory, rádi vám s jeho tvorbou pomohou.


Pokud se přihlásí více než jeden kandidát, bude hlasování dvoukolové. V prvním kole se rozhoduje o přijatelnosti kandidátů, bude zahájeno 11. 2. 2019. a bude trvat minimálně 48 hodin. Druhé kolo, kde se bude již volit preferovaný kandidát bude následovat.

Přihlášení kandidáti:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvky (celkem 3):
Jaromir.Beranek, Dalibor.Zahora, Michal.Zachar
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Uživatelský avatar
Ondrej.Vojta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 413
Registrován: 26 led 2017, 18:35
Profese: PR
Bydliště: Praha - Petrovice
Dal poděkování: 682 poděkování
Dostal poděkování: 1277 poděkování

Re: KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Ondrej.Vojta »

Ahojte,
Jak již někteří vědí, kandidaturu silně zvažuje Petr Daubner.
Já bych ho rád tímto podpořil/nominoval/vyzval k představení se zde na fóru. :) Myslím si, že by byl kvalitním kandidátem - a rád jej podpořím i pomocí při kontaktní kampani.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vojta za příspěvky (celkem 7):
Petr.Daubner, Jiri.Belsan, Vaclav.Fortik, Roman.Semik, Ondrej.Kalis, Michal.Zachar, Ladislav.Koubek

toho času 1. místopředseda KS Praha a zastupitel MČ Praha-Petrovice | Profil na lidé
tel.: +42O 736 726 061 | e-mail: ondrej.vojta@pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Potřebujeme tam postavit skutečně silného kandidáta, jinak místní ODS neporazíme.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Republikový výbor
Příspěvky: 600
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 1161 poděkování

Re: KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Nebo kandidátku! :roll:

Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
Republikový výbor
Zastupitelka v Praze 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od David.Bodecek »

Sazim na Petra Daubnera a doufam, ze svoji prihlasku poda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Daubner, Vaclav.Fortik
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Dle zprav v novinach je lhuta pro podani prihlasky 18.2., lhuty jednani je tedy potreba nalezite upravit...

H.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 4):
Tereza.Hubackova, Jan.Hora, Dalibor.Zahora, Ondrej.Kalis
Uživatelský avatar
Jaromir.Beranek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 291
Registrován: 25 dub 2016, 17:37
Profese: ekonom, právník
Bydliště: Praha 6 - Bubeneč
Dal poděkování: 690 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování

Re: KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Jaromir.Beranek »

Jan.Lipavsky píše: 30 led 2019, 22:04 Dle zprav v novinach je lhuta pro podani prihlasky 18.2., lhuty jednani je tedy potreba nalezite upravit...

H.
Díky za upozornění, nezaregistroval jsem dnešní vyhlášení termínu voleb. Lhůtu pro nominace tedy zkrátíme do 12. 2. a 13. 2. proběhne v PiCe grilování, po němž spustíme internetové hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Beranek za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Lukas.Wagenknecht, Dana.Balcarova

Jaromír Beránek
předseda Výboru pro zahraniční vztahy a EU fondy ZHMP
tel: 720 761 616
Profil | FB | LinkedIn

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Jaromir.Beranek píše: 30 led 2019, 22:59
Jan.Lipavsky píše: 30 led 2019, 22:04 Dle zprav v novinach je lhuta pro podani prihlasky 18.2., lhuty jednani je tedy potreba nalezite upravit...

H.
Díky za upozornění, nezaregistroval jsem dnešní vyhlášení termínu voleb. Lhůtu pro nominace tedy zkrátíme do 12. 2. a 13. 2. proběhne v PiCe grilování, po němž spustíme internetové hlasování.
Takze se behem 5 dnu stihne odhlasovat a podat formalne spravne vyplnenou prihlasku na urad? Bojim bojim. Proc nominace neuzavrit do 7.2., kdy bude grilovacka? Pak prece nebude na co cekat...

Bohuzel.se musime prizpusobit okolnostem.

H.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 3):
Petr.Daubner, Dalibor.Zahora, Ondrej.Kalis
Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 306
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Petr.Daubner »

Milé Pirátky, vážení Piráti! Jak už mnozí víte, rozhodnul jsem se kandidovat do Senátu v doplňovacích volbách na Praze 9. Zde je tedy moje oficiální kandidátská řeč, těším se na Vaše dotazy, náměty a připomínky a děkuji Vám za případnou podporu.

Dobrý den! Jmenuji se Petr Daubner a ucházím se tímto o kandidaturu za Pirátskou stranu pro mimořádné volby do Senátu v dubnu 2019, volební obvod č.24. Rád bych se nejdříve představil v několika bodech.

Je mi 46 let. Registrovaným příznivcem Pirátů jsem se stal v listopadu 2017, členem Pirátské strany jsem od února 2018. Piráti mě oslovili svým programem, ještě více však svým stylem politiky. Transparentnost, férové jednání, věcnost, tvrdá každodenní práce, to jsou naše hlavní devizy. Považuji za zásadní nejen to, co hlásáme a jaký máme program, ale i způsob, jakým to děláme. Mimo jiné máme třeba výbornou kontaktní kampaň. Během komunálek v Praze jsme byli v ulicích vidět více než kterákoliv jiná strana, v tom se nám nikdo ani neblíží. Jen těch novin co jsme třeba rozdali! To považuji za úžasné a bylo mi ctí se na této kampani v rámci Prahy 9 i celé Prahy podílet. Dále jsem se hodně snažil, v rámci kampaně i mimo ni, poznat Piráty i z jiných pražských městských sdružení, navštívil jsem mnoho pirátských členských schůzí. Mnozí z Vás mě tedy znají osobně. Musím říct, že každé místní sdružení je jiné, počtem lidí i jejich složením, řeší často dosti odlišné problémy, specifické pro místní část a navíc někde jsme na komunální úrovní součástí kolice, zatímco jinde jsme v opozici a v některých městských částech MS nemáme vůbec nebo jsou teprve ve stadiu zrodu. Všude ale cítím, přes občasné problémy, neshody a různice, že jsme jedna velká pirátská rodina. Pirát, to zní hrdě!

Profesí jsem středoškolský pedagog. V současnosti působím jako učitel zeměpisu a dějepisu na Gymnáziu Špitálská ve Vysočanech, a to již od roku 2007, předtím jsem ale učil stejné předměty i na základní škole. Jako učitel a vášnivý cestovatel mám, myslím, dobrý všeobecný přehled. Navštívil jsem přes 80 zemí světa na všech kontinentech. Ve svém volném čase se věnuji především Pirátům, samozřejmě :-). Také rád hodně chodím pěšky, u nás i v zahraničí, a v neposlední řadě se považuji i za běžce. Nejsem elitní sportovec a na moje běžecké časy se mě raději neptejte, ale uběhl jsem maraton a došel jsem pěšky z Prahy do Santiaga a zpět, takže silnou vůli mám, když chci! :-)

Před několika týdny jsem se definitivně rozhodnul, že se chci pokusit získat nominaci pro volby do Senátu za Pirátskou stranu na podzim 2020, a to v mém obvodu, tedy na Praze 9. Jsem toho názoru, že ačkoliv to ústava ani zákon nevyžaduje, je velmi vhodné, aby měl kandidát silný vztah k obvodu, v němž kandiduje. Měl by to být kandidát, který je v regionu všeobecně známý a dokáže se tu opřít o silnou voličkou základnu.

Domnívám se, že tyto podmínky splňuji. Na Praze 9 žiji a pracuji od roku 2007. Studenti našeho gymnázia, ať už současní či bývalí, mě dobře znají, stejně tak i jejich rodiče. Spádová oblast naší školy se navíc z velké části kryje s mým volebním obvodem; máme u nás především studenty z Vysočan, Černého Mostu, Hloubětína, Horních Počernic, Kbel, Vinoře, Klánovic či Újezda nad Lesy. Ten obvod je pro mě prostě jako stvořený! Nikdy bych nekandidoval v obvodu, ke kterému nemám žádný vztah. Nepřijde mi férové, když někdo dejme tomu z Chomutova kandiduje v Praze jenom proto, že se mu to zdá výhodné. Mám k naší Devítce silný vztah, který se ještě posílil v říjnu 2018, kdy jsem byl zvolen za Piráty do zastupitelstva MČ Praha 9. Kandidoval jsem jako lídr obvodu č.1 (Prosek + Krocínka), neboť na Praze 9 jsme měli v komunálkách, jak známo, tři volební obvody. Získal jsem o 100 hlasů více než náš druhý člověk na kandidátce. Musel jsem tedy získat poměrně dost preferenčních hlasů, a to od lidí, kteří jinak volili někoho jiného než Piráty. Troufnu si odhadnout, že pokud by byl volební systém v komunálkách stejný jako do Poslanecké sněmovny, získal bych preferenčních hlasů mnohem víc. Celkově jsme na Praze 9 nakonec na počet hlasů skončili druzí, získali jsme 16.9% hlasů a 6 mandátů (ze 33). Na stranu, která u nás samostatně kandidovala poprvé, je to myslím slušný výsledek, ale určitě je co zlepšovat.

Nepočítal jsem samozřejmě dopředu s faktem, že volby do Senátu nastanou již na začátku dubna 2019, ale pokládal bych za zbabělé, kdybych se o to alespoň nepokusil. Času je málo a jelikož jsem byl vnitřně nastavený, že se o kandidaturu do Senátu příště pokusím, rozhodl jsem se velmi rychle, nikoliv však neuváženě. Zároveň jsem si dobře vědom faktu, že senátorský mandát v našem obvodu je časově velmi silně omezený na 1,5 roku. Je to dost málo, ale jsem ochoten hodně se učit a pracovat. Chtěl bych se zaměřit především na obranu demokracie. To mi přijde v současnosti hodně aktuální téma a není to žádná fráze. Senát plní především funkci důležité ústavní pojistky. Tato jeho role vzrůstá právě v dnešní době, kdy narůstají útoky na samotné principy demokratického právního státu. Senát je hlavním strážcem naší ústavy. Dále bych se rád věnoval problematice školství, ke kterému mám nejblíž. Pokud budu zvolen senátorem, chtěl bych spolupracovat především s kolegy, zvolenými za Pirátskou stranu, a mimo Senát s kýmkoliv ohledně školské problematiky. Školství je velké téma, na Praze 9, v celé Praze i na celostátní úrovni.

Za podstatný považuji i fakt, že ačkoliv máme v Senátu několik senátorů námi nominovaných nebo zvolených s naší podporou, nemáme zde zatím ani jednoho Piráta či Pirátku, kteří by byli členy Pirátské strany. Kvalitní nezávislí kandidáti mají samozřejmě v Senátu své důležité místo, jako třetí nejsilnější strana (měřeno výsledky voleb do PS v roce 2017) bychom však měli usilovat i o to, abychom v Senátu měli i Piráty. To se zatím nedaří a je to škoda. Naším cílem do budoucna by mělo být vytvoření pirátského senátorského klubu.

Sám to samozřejmě nedokážu, ale s podporou Pirátů, svých přátel a značné části veřejnosti mám velkou šanci uspět. Klíčový bude nejen fakt, kteří další kandidáti se přihlásí, ale především volební účast, a to zejména ve 2. kole. Jde o to přesvědčit lidi, že je důležité se voleb zúčastnit, že Senát je důležitý. Musíme o tom ovšem přesvědčit i sami sebe! V podzimních volbách jsme dostali do Senátu pouze jednoho našeho kandidáta a bohužel jsem se nemohl zbavit pocitu, že v uvažování některých Pirátů je Senát stále na vedlejší koleji. Už třeba jen ten prostý fakt, že jsme nedokázali postavit vlastního kandidáta v největší pražské městské části (Praha 4), svědčí o mnohém.

Mikuláš Ferjenčík tu na fóru zmínil, že je důležité postavit na Praze 9 silného kandidáta, abychom měli šanci místní ODSku porazit. Naprosto souhlasím! A nejen ODS, ale i ANO, za které minule kandidovala paní Baudyšová a s přehledem vyhrála, a TOP/STAN. Domnívám se, že jsem silným kandidátem. Mohu se opřít o voličskou základnu v naší městské části a máme velkou šanci tu uspět. Kontaktní kampaní můžeme přesvědčit mnoho voličů. Tyto volby budou sice na první pohled relativně nedůležité a nelze je přeceňovat (doplňovací volby, navíc jen v jediném obvodu a jen na 1.5 roku), budou však hodně sledované právě proto, že jsou jedinečné a budou důležitým indikátorem toho, jak si jako Piráti v Praze stojíme. Volby do Evropského parlamentu budou totiž těsně následovat. Máme se tedy na co těšit :-)!

Rád bych se stal historicky prvním Pirátem v Senátu a budu velmi vděčný za Vaši případnou podporu, ale i radu a dobře míněnou kritiku. Pokud mě nominujete jako kandidáta za Pirátskou stranu, chci se podílet, za pomoci svých kolegů Pirátů a přátel, především na kontaktní kampani, kterou považuji za nejdůležitější. V případě mé nominace bych se chtěl inspirovat zkušenostmi našich kandidátů z minulé senátní kampaně. V tomto směru se mám co učit především od Lukáš Wagenknechta, jehož styl vedení kampaně a komunikace obdivuji. A určitě hodlám objet osobně všechny části naše krásného volebního obvodu.

Vždycky jsem tvrdil, že kandidátská řeč by měla být relativně krátká, jinak hrozí, že ji nikdo nedočte až do konce. Proto děkuji všem, kteří byli trpěliví a dočetli až sem :-). Hodně věcí se sem nevešlo. Ale při grilování a zejména na fóru bude určitě dost prostoru na zodpovězení Vašich dotazů. Tak pojďme společně do toho. Alea iacta est!
Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: KF Pha 3/2019 Senátní primárky pro obvod č. 24 - Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Vyjednává někdo s nezávislími místními osobnostmi? Po té jak dopadli minulé senátní volby, bych se přimlouvala za to, hledat koaliční kandidáty.

Související otázka na @Petr.Daubner už jsi oslovil nějaké další politické strany?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Chrast, Tereza.Hubackova, Janusz.Konieczny, Dalibor.Zahora, Jiri.Bruzek, Filip.Smoljak
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“