KF Pha 49/2018 Nominace KS Praha pro volby do Europarlamentu (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Příspěvky: 4801
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Bydliště: Brno, Sadová
Dal poděkování: 7221 poděkování
Dostal poděkování: 6625 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 49/2018 Nominace KS Praha pro volby do Europarlamentu (rozprava)

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 14 led 2019, 22:22

Moc děkuji za hlasy, které jsem od vás získal. I když to na nominaci nestačilo, moc si jich vážím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Ondrej.Profant
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Jiri.Lehejcek
Garant programového bodu
Příspěvky: 77
Registrován: 02 kvě 2017, 20:17
Profese: přírodovědec
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 191 poděkování

Re: KF Pha 49/2018 Nominace KS Praha pro volby do Europarlamentu (rozprava)

Příspěvek od Jiri.Lehejcek » 16 led 2019, 15:07

Vážená Praho,

Jelikož jsem neusiloval o Vaši nominaci, neměl jsem zatím prostor představit se Vašemu kraji v souvislosti s primárkami do EP. Původně jsem se domníval, že tento handicap částečně smažu během osobního vystoupení v Táboře. Čas, který bude kandidátům vymezen, je ale nesmírně krátký, a tak doufám, že nebude považovat za příliš vtíravé, když tak učiním i zde, na krajském půdorysu. Vaše krajské nominace plně respektuji a vážím si každého, kdo chce Piráty poctivě reprezentovat v Evropě.

Rád bych tím reprezentantem byl i já, a proto mi dovolte, abych Vás seznámil s tím, proč usiluji o mandát poslance Evropského parlamentu, proč se domnívám, že jsem vhodným nominantem na čelo pirátské kandidátky.

Co za mnou stojí?

Především práce v oblasti ochrany klimatu, udržitelných postupů hospodaření v krajině a ochrany životního prostředí obecně. Díky svým aktivitám zastávám v současnosti volenou funkci viceprezidenta IFOAM EU, což je celoevropská sektorová organizace ekologického zemědělství. V bruselských legislativních procesech, při jednání s politiky a úřady zastupuji stovky organizací a statisíce jednotlivců. Domnívám se proto, že jsem schopen naslouchat a hledat konsenzus nebo alespoň kompromis uvnitř velkého sektoru s často rozdílným pohledem na problém a tuto společnou pozici dále komunikovat a uvést ji v život. Dalo by se tedy říci, že jsem prachsprostý lobbista :) Ovšem lobbista, který nehájí ničí ekonomické zájmy, ale prosazuje udržitelnost na nejvyšší úrovni, která se vyplatí i ekonomicky.

Jsem také akademik. Formální vzdělání jsem získal jak na českých univerzitách, tak během dlouhodobých zahraničních studijních stáží v Kanadě, na Islandu, ve Švýcarsku nebo v Německu. Momentálně působím jako kmenový zaměstnanec Univerzity Tomáše Bati a zabývám se klimatem Arktidy. Špatně snáším vedra, a proto léta částečně trávím v polárních oblastech :) I proto se domnívám, že mi deštivé klima Bruselu bude vyhovovat ;) Ale vážněji, přestože základní výzkum v oboru polární ekologie může působit vzdáleně práci europoslance, jsem díky němu vybaven důležitou kompetencí. Tato zkušenost mi dává schopnost kriticky přistupovat k informacím, důkladně je ověřovat a rozhodovat se teprve na základě objektivní analýzy a faktů.

Výše jsem nastínil oblasti, v nichž se cítím silný, a kterým se věnuji v profesním a osobním životě. Rád bych neskromně zdůraznil, že svoje úsilí a čas vynakládám na co možná celospolečensky přínosné aktivity, protože jedině tak se budu schopen s čistým svědomím zodpovídat vlastním dětem.

O co konkrétního se ale chci v EP zasadit?

Budu pokračovat v práci na tématech, ve kterých se orientuji a na nichž již nyní intenzivně spolupracuji na parlamentní úrovni s naším místopředsedou Radkem Holomčíkem a Danou Balcarovou (děkuji jim za důvěru a podporu). Co může přinést synergie práce na agroenvi legislativě, ale i dalších pirátských vizionářských dokumentech typu příprava na klimatickou změnu? Není toho málo a týká se to čím dál víc nás všech. Jde zejména o změnu v chápání krajiny a půdy jako výrobní jednotku. Ta má totiž i další rozměry a musí plnit daleko více funkcí. Od retence vody, přes protierozní bariéru, centrum biodiverzity, úložiště uhlíku a v neposlední řadě i zdravé a příjemné místo k životu lidí. Konkrétně se proto budu v EP maximálně zabývat správným nastavením Společné zemědělské politiky EU. Ta se nyní tvoří pro roky 21 – 26 a je potenciálně extrémně silným nástrojem pro ochranu obyvatelstva před důsledky klimatické změny, ale i pro rozvoj venkova a pozitivní dynamiku měst. V případě České republiky je toto téma důležité dvojnásob. Máme totiž mimořádně silnou národní zemědělskou lobby a většinu půdy v pronájmu (charakterizoval bych to úslovím „po nás potopa“). Tato kombinace tvoří z většiny území ČR v podstatě biologickou poušť, která není a nebude schopna čelit projevům globálních klimatických změn, jak ostatně ukázala nedávná suchá léta. Abychom se tomu mohli postavit, je naprosto nezbytná intenzivní spolupráce našich zástupců v EP a PS, jinak lze naše ambice naplnit jen z poloviny. Jsem připraven tuto práci poctivě odvádět a těším se na její pokračování v efektivnějším formátu.

Vážené Pirátky, Vážení Piráti,
nabízím praktické a osobní zkušenosti s bruselskou politikou a expertízu v klíčových otázkách souvisejících s kvalitou života v EU. Nabízím kompetenci kvalitně zastávat veřejnou službu a dlouhodobě tím přispívat k budování pozitivní image Pirátů a jejich značky a důvěryhodnosti u voličů. V neposlední řadě mi však dovolte vyjádřit obrovskou chuť a sílu rozvíjet demokratické hodnoty a humanismus a to pomocí sebevědomé, vzdělané, propojené, kriticky smýšlející a zejména aktivní evropské společnosti. Protože především to je národním zájmem českým v pohnuté evropské historii a prostoru. Bude mi ctí na tom s Vámi spolupracovat!

Děkuji Vám!

Nominační vlákno zde: viewtopic.php?f=350&t=44703

Uživatelský avatar
Pavel.Tauer
Člen KS Praha
Příspěvky: 32
Registrován: 05 lis 2013, 01:38
Profese: IT specialista
Bydliště: U smaltovny 7, Praha 7
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 49/2018 Nominace KS Praha pro volby do Europarlamentu (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Tauer » 24 led 2019, 14:44

Máte rádi statistiky? Já ano. Je možné z nich vyčíst zajímavé informace a trendy. A také mám rád Piráty. A stejně jako my všichni ostatní, si přeji, aby v květnu ve volbách do EP udělali co nejlepší výsledek. Trochu se, ale obávám, jak se zachová volič z Prahy, když zjistí, že na předních místech naší kandidátky není nikdo z hlavního města. Nám Pirátům je to jedno. Nemáme s tím problém. Pohnutky které ovlivňují člověka, aby se zvedl a hodil nám svůj hlas jsou velice komplexní a aspekt "kandidáta ze sousedství" hraje svou významnou roli. Proč o tom píšu? Rád bych apeloval na všechny kandidáty, aby zvážili své možnosti a dali případně přednost celku před svou osobou. Protože takovýto čin může pomoci nám všem. Sám jsem tak již učinil a čekám tedy na ostatní. I na kladné a záporné příspěvky k mé polemice.
Děkuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Tauer za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Jiri.Bruzek, Bell
Pavel Tauer
zastupitel Praha 7

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 13012
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: student
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10520 poděkování
Dostal poděkování: 16719 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 49/2018 Nominace KS Praha pro volby do Europarlamentu (rozprava)

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 24 led 2019, 19:21

Největší riziko primárek je, že se na nich zasekneme a rozhádáme. Nezvolit teď nikoho by byl obrovský průšvih. Reální kandidáti jsou Jana Koláříková a Ondra Kolek, pojďme je volit, vyřešíme páté místo a potom vyřešíme zbytek. Pražáci imho řeší nejméně, odkud kandidát je, takže je to spíš výhoda celostátně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 6):
Lenka.Kozlova, Bell, Martin.Sterba, Vaclav.Fortik, Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Místní předsednictvo
Příspěvky: 31
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer on-line komunikace
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 66 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 49/2018 Nominace KS Praha pro volby do Europarlamentu (rozprava)

Příspěvek od Martin.Sterba » 24 led 2019, 21:26

Já bych si troufnul znova navrhnout Pavla Trantinu na pátý místo - možná by mohl odblokovat situaci. Je to člověk, který v Bruselu dlouhodobě působí, je součástí Evropského hospodářského a sociální výboru a s nominací souhlasí. Co vy na to?
Mgr. Martin Štěrba | 1. místopředseda MS Praha 8 & poradce primátora hl. města Prahy
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Bruzek
Člen KS Praha
Příspěvky: 34
Registrován: 05 čer 2018, 13:38
Profese: Konzultant, podnikatel, investor
Bydliště: Ke Srážku 12, 143 00 Praha 12
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 49/2018 Nominace KS Praha pro volby do Europarlamentu (rozprava)

Příspěvek od Jiri.Bruzek » 24 led 2019, 22:35

Pavel.Tauer píše:
24 led 2019, 14:44
Máte rádi statistiky? Já ano. Je možné z nich vyčíst zajímavé informace a trendy. A také mám rád Piráty. A stejně jako my všichni ostatní, si přeji, aby v květnu ve volbách do EP udělali co nejlepší výsledek. Trochu se, ale obávám, jak se zachová volič z Prahy, když zjistí, že na předních místech naší kandidátky není nikdo z hlavního města. Nám Pirátům je to jedno. Nemáme s tím problém. Pohnutky které ovlivňují člověka, aby se zvedl a hodil nám svůj hlas jsou velice komplexní a aspekt "kandidáta ze sousedství" hraje svou významnou roli. Proč o tom píšu? Rád bych apeloval na všechny kandidáty, aby zvážili své možnosti a dali případně přednost celku před svou osobou. Protože takovýto čin může pomoci nám všem. Sám jsem tak již učinil a čekám tedy na ostatní. I na kladné a záporné příspěvky k mé polemice.
Děkuji
Pavle za mě to je o tom, že máme volit nejlepší kandidáty a je mi jedno zda jsou z Prahy či jiného města.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Karel.Nejedlik, Ondra.kl a 3 hosti