KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Vit.Simral
Asistent senátora
Příspěvky: 331
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 408 poděkování
Dostal poděkování: 699 poděkování

KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Vážené krajské forum,

tímto zahajuji jednání ve věci volby předsednictva KS Praha. Důvodem pro zahájení jednání je rezignace současného PKS Praha k 1. lednu 2019 v návaznosti na proběhlé volby do místních zastupitelstev.

Kandidáty lze navrhovat do půlnoci 5. 12. 2018; kandidatura probíhá přihlášením. Kandidáti se představí i ve fyzické rozpravě na schůzi 6. 12. 2018 od 18h v PiCe. Hlasování o předsedovi PKS bude zahájeno 7. 12. 2018 a bude trvat do 12. 12 (obě kola tak, aby hlasování 1 kola trvalo nejméně 48 hodin). Hlasování o místopředsednictvu bude probíhat mezi 13. a 18. 12 (obě kola tak, aby hlasování 1 kola trvalo nejméně 48 hodin).

Hlasování bude dvoukolové. V prvním kole budeme volit přípustnost kandidátů. Ve druhém kole následovně: Při volbě předsedy bude předsedou zvolen ten, který obdrží nejvetší počet hlasů. Při volbě místopředsedů volíme pořadí místopředsedů sestupně, tzn od 1. místopř. po 4. místopř. 1. místopředsedou se stane ten, který bude mít největší počet hlasů.

Kandidát musí mít aktuální prezentaci na webu a ve své kandidátské řeči by měl uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady a zda kandiduje na předsedu, místopředsedu, nebo na oba posty.

Přihlášení kandidáti na předsedu KS:
Přihlášení kandidáti na místopředsedy KS:

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2048
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3429 poděkování
Dostal poděkování: 3584 poděkování

Re: KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Navrhuji na předsedu a i popř. místopředsedu Michala Zachara.

Uživatelský avatar
Jitka.Nazarska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 106
Registrován: 31 říj 2017, 16:35
Profese: Učitelka MŠ
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 190 poděkování

Re: KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Jitka.Nazarska »

Do předsednictva navrhuji Michaelu Krupičkovou, Věru Marušiakovou.

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2048
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3429 poděkování
Dostal poděkování: 3584 poděkování

Re: KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Navrhuji na místopředsedu Honzu Horu.


+ kdokoli byl včera 20.11. na tom hodnocení voleb - všem děkuji za trefné, věcné, fundované ... komentáře a klidně mi napište SZ (že o kandidaturu máte zájem) neb do krajského předsednictva bych navrhl všechny :) (např. Kornélie bohužel kandidovat nechce a nechci navrhovat někoho, kdo o to nestojí) - až tak jsem byl nadšen z přítomných lidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 9):
Karel.Nejedlik, Jan.Hora, Michal.Novak, Petr.Daubner, Tereza.Vovesova, Kornelia.Gottmannova, Michal.Zachar, IvanF, Ladislav.Kos

Romana.Klimesova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 103
Registrován: 04 kvě 2015, 12:55
Profese: herečka
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 276 poděkování

Re: KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Romana.Klimesova »

Ahoj, navrhuji Magdalenu Valdmanovou a podporuji nominaci Michala Zachara, Jana Hory a Michaely Krupičkové :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Romana.Klimesova za příspěvky (celkem 7):
Michal.Novak, Tereza.Vovesova, Jan.Hora, Kornelia.Gottmannova, Michaela.Krupickova, Eva.Horakova, IvanF

Uživatelský avatar
Michal.Novak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 86
Registrován: 28 črc 2017, 00:25
Profese: business konzultant
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 116 poděkování

Re: KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Michal.Novak »

Ahoj, na předsedu nominuji Ondru Profanta a podporuji kandidaturu Michala Zachara, Magdaleny Valdmanové a Jana Hory do předsednictva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Novak za příspěvky (celkem 6):
Karel.Nejedlik, Martin.Stanek, Jan.Hora, Michal.Zachar, Jaroslava.Narozna, Ladislav.Kos
Michal (Novák)

Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Člen KS Praha
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 513 poděkování
Dostal poděkování: 483 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Petr.Daubner »

Ahoj všichni 🙂. Předpokládám, že navržení kandidáti o svém navrženi vědí a ke kandidatuře se přihlásí. Věřím, že kandidátů bude ještě víc. Určitě budu podporovat Michala Zachara a Honzu Horu, další uchazeče si velmi rád poslechnu na krajské schůzi a těším se i na jejich představení zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 7):
Vaclav.Fortik, Michal.Novak, Jan.Hora, Kornelia.Gottmannova, Michal.Zachar, IvanF, Ladislav.Kos

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1524
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2364 poděkování
Dostal poděkování: 2890 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Jan.Hora »

Zvedám hozenou rukavici a hlásím se jako kandidát na místopředsedu. Sluší se nabídnout svou vizi, se kteoru kandiduji (a protože jsem potřeboval čas ji v klidu sepsat, tak jsem prozatím nereagoval, snad mi odpustíte +) )

Nejprve krátké představení:
V současnosti jsem uvolněným radním za Piráty na Praze 4 pro IT a otevřenou radnici. Zároveň kandiduji na předsedu našeho místního sdružení a nyní na místopředsedu krajského sdružení. Samozřejmě je na místě otázka, jak to hodlám zvládat, zodpovím ji tedy dopředu: Troufám si na takový souběh funkcí především proto, že naše místní sdružení má dobrý tým s dobře rozdělenými rolemi a funguje hladce a na radnici jsem získal společně s gescí i dobrý tým v IT oddělení, takže si troufám část svého času věnovat i krajskému sdružení. Další detaily o mne naleznete na wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/jan_hora (ještě jsou na ní "předvolební informace", ale pro dokreslení mého CV to snad postačí).

Moje priority:
Naší silnou stránkou je schopnost zorganizovat se a vyřešit libovolný aktuální problém či potřebu. Ale díky tomu zanedbáváme dlouhodobé strategické plánování činnosti - a tak řešíme vše pozdě a za pochodu a to je naší velkou slabinou. Chci pro krajské sdružení nastavit procesy a postupy, které nám pomohou fungovat dlouhodobě a budou předvídatelné i nové příznivce a členy. Jsme živá organizace a tak je nevyhnutelné, že se neustále vyvíjíme a děláme změny, musíme je ale správně a včas šířit mezi členskou základnu, předejít tak frustraci a nechuti absolvovat méně zábavné povinnosti (které jsou pro každého jiné). Tyto nové procesy zároveň nesmí být buzerujícího charakteru, musí pomáhat všem členům KS, musí být jasně vidět jejich přidaná hodnota a musí být inspirací pro ostatní KS. Máme tolik možností jak si navzájem pomoci a jak takovou pomoc standardizovat - a přitom je nevyužíváme, protože doposud jsme tomu nedávali prioritu. Nezávisle na sobě neustále objevujeme kolo a opakujeme chyby z nevědomosti. Řešíme jen to co hoří - a proto vždycky hoří všechno. Tohle mě velmi pálí a považuju za nutné se tomu ihned věnovat.

Mou druhou velkou prioritou jsou nástroje procesy pro vzdělávání a rozvoj členů KS, tak aby mohly vyrůst další řady pirátů, ještě lepších a připravenějších než jsme dnes my. Sice jsem to odbyl jednou větou, ale právě v ní se skrývá naše schopnost rozvíjet talent příznivců a členů a budovat tak silnou členskou základnu, připravenou být po dlouhá desetiletí pozitivní hybnou silou české i evropské politiky. Rád bych na úrovni našeho KS předvedl, že to jde a že by to mělo být prioritou celé strany, nejen jednotlivých KS.

Třetí, poslední, ale nesmírně důležitou prioritou je zvýšit zapojení všech členů krajského sdružení do záležitostí strany jako celku, ať už se jedná o organizační záležitosti, technické záležitosti nebo o záležitosti programu. Fakt, že v zásadních otázkách programů či změn organizační struktury pravidelně hlasuje necelých 20% členů, považuji za pirátskou ostudu a hodlám se na ni velmi intenzivně zaměřit. Nebudu to ale dělat planou buzerací, ale podáním pomocné ruky všem místním sdružením. Jsem přesvědčen, že MS jsou klíčem k řešení tohoto problému a úkol předsednictva KS tkví v tom, že tomuto tématu dají prioritu a budou s MS pracovat na řešení.

Mám i pár vizí a nápadů drobnějšího rázu, které ovšem závisí na tom, koho vlastně do předsednictva zvolíte a jaké priority mu tím určíte, představuji tedy pouze ty hlavní.

Zároveň i dopředu deklaruju jeden svůj názor, které mnohé odradí od mé podpory, je tedy fér abyste ho znali předem:
Za nejdůležitější a nejcennější komoditu považuji čas, nikoliv peníze. Nejsem zastáncem toho, aby dobrovolníci ve svém volném čase trávili čas na úkolech, které nesouvisí s tvorbou, prezentací či prosazováním pirátského programu, nesouvisí s budováním vazeb mezi sebou či občany a v době kampaně nesouvisí s kampaní. Je nás málo a nechci, abychom mrhali časem na činnosti, které nevyžadují zapojení pirátských členů a dobrovolníků, na které si můžeme někoho najmout a ušetřit tak drahocenný pirátský čas. Kupříkladu nejsem zastáncem inhouse vývoje podpůrných provozních aplikací nebo dobrovolnicky organizovaných stavebních prací. Považuju to za mrhání drahocennými dobrovolníky, kteří mohli napsat aplikaci demonstrující nějaký bod pirátského programu ve srozumitelné formě nebo pomáhat někde v ulicích lidem a ukazovat jim tak, zač je toho pirát. Stejně tak jsem přesvědčen, že některé činnosti kvalitativně trpí, pokud jsou vykonávány na dobrovolné bázi. Za některé činnosti podle mého mají lidé dostávat pravidelnou odměnu, i když ji nežádají, protože pak nemusí řešit existenční otázky a mohou odvádět lepší práci. To vše nejspíše povede ke zvýšení nákladů KS na běžný provoz. Pokud nebudeme schopni náklady uhradit z příspěvků na mandát a z peněz z centrálního rozpočtu, měli bychom se na ně složit (a v takovém případě půjdu příkladem). Jsem si dobře vědom, že tím určitou část pirátstva popudím, takže to na rovinu přiznávám.

Jsem připraven na grilování, směle do mě :)
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3541
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2399 poděkování
Dostal poděkování: 5647 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Michael.Polak »

Já si nejsem jist, jestli by Ondřej Profant stíhal současně práci poslance a předsedy KS - myslím, že by se k tomu vyjádřit měl. Jinak komunální volební úspěch Pirátů v Praze lze jistě přičíst i stávajícímu předsedovi - a to i když z pochopitelného důvodu nebyl leaderem kandidátky (Minimálně asi něco neudělal špatně, co ze své pozice špatně udělat mohl, když nic jiného).

Jinak problémem ostatních navrhovaných kandidátů z mého hlediska je, že jako pouze příležitostně aktivní člen strany je zatím moc neznám. Z mého hlediska bych do předsednictva navrhoval Vaška Fořtíka (který to jistě opětovně odmítne), protože je pro mě určitým symbolem pokračování kontinuity strany, a má určitě velké zásluhy za to, že pohnul situací v Praze 6 (se kterou jsem si já naprosto nevěděl rady).

Chápu, že nejen ambice, ale i skutečné předpoklady a schopnosti ostatních navrhovaných mohou být velké. Honzu Horu ale zatím vlastně znám jen z grilování uchazečů o nominaci do primárních voleb, a i když v jiných směrech může být super profík, tak vlastně to první obeznámení začalo názorovou růzností.

Michala Zachara jsem už myslím viděl. Problém je, že se třeba neúčastním debat na Facebooku, ale jen dění na Twitteru a tady na fóru. Pokud působí v MO v období, které je spojené s výraznými úspěchy Pirátů v posledních 2 letech, tak bych mu asi měl důvěřovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Vaclav.Fortik, Jan.Hora, Michal.Zachar
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2048
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3429 poděkování
Dostal poděkování: 3584 poděkování

Re: KF Pha 48/2018 Volba předsednictva KS Praha (rozprava)

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Děkuji Michalovi Polákovi za navržení a jak správně předpokládá, tak kandidovat nehodlám a dokonce nebudu ani kandidovat do předsednictva Prahy 6- jak jsi správně napsal revitalizace MS Prahy 6 se zadařila a nyní je skoro polovina členů (z cca 25) schopna funkci v předsednictvu zastávat a sám jsem zastáncem rotace funkcí a lidí, takže není důvod setrvávat. Hodlám se věnovat jen a pouze vzdělávací oblasti na Praze 6 a pokud bude zájem i z jiných městských částí (popř. magistrátu či jinde), rád se zapojím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 8):
Tereza.Vovesova, Jan.Hora, Michal.Zachar, Tereza.Hubackova, Jana.Kabelova, IvanF, Olga.Sklenarova, Roman.Semik

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Frantisek.Dosedel a 2 hosti