KF Pha 38/2018 Kandidátky na Praze 20 a Praze 21 (hlasování)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Odpovědět

KF schvaluje navržené kandidátní listiny s podporou Pirátů

Anketa končí za 28 čer 2018, 17:06

PRO kandidátní listinu v Praze 20
29
48%
PROTI kandidátní listině v Praze 20
0
Žádná hlasování
PRO kandidátní listinu v Praze 21
28
46%
PROTI kandidátní listině v Praze 21
1
2%
PROTI oběma kandidátním listinám
1
2%
zdržuji se (PROTI usnesení)
2
3%

Celkem hlasujících: 32 - Celkem hlasů: 61

Vit.Simral
Asistent senátora
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

KF Pha 38/2018 Kandidátky na Praze 20 a Praze 21 (hlasování)

Příspěvek od Vit.Simral » 25 čer 2018, 17:06

Milé KF,

dávám hlasovat o schválení dvou kandidátních listin:

1) Na Praze 20 jde o schválení kandidátní listiny s naší podporou, kde jsme jako nominující strana. Kandidátní listina je tvořena členy opozičního "Hnutí občanů Počernic (HOP)". Členem volebního štábu kandidátky a supervizorem ze strany PKS je Jaromír Beránek, který doporučuje kandidátní listinu ke schválení.

2) Na Praze 21 se vytvořila koaliční kandidátka Piráti - STAN, která je tvořena zipovou metodou příznivci - nominanty obou stran (za Piráty Petr Říha, Blanka Charvátová, Michaela Skalníková, Zuzana Roxerová, Jiří Bureš). Členem volebního štábu kandidátky a supervizorem ze strany PKS je Vít Šimral, který doporučuje kandidátní listinu ke schválení.

Rozprava o obou kandidátkách probíhá v tomto vlákně, kde můžete nalézt i potřebné dokumenty (dohody, podpisy pod Kodex): viewtopic.php?f=349&t=42058

Návrh usnesení:
Krajské fórum schvaluje kandidátní listiny s podporou Pirátů na
a) Praze 20 v předložené podobě,
b) Praze 21 v předložené podobě.

Hlasování potrvá do 28.6. do cca 17h.

Damian.Waloszek
Člen KS Praha
Profese: Student informatiky
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: KF Pha 38/2018 Kandidátky na Praze 20 a Praze 21 (hlasování)

Příspěvek od Damian.Waloszek » 25 čer 2018, 21:14

Mohl bych poprosit o nějaký odkaz s aspoň nějakým medailonkem kandidátů na Praze 21? Vidím tam čistě jména, o kterých nemám vůbec žádnou informaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Damian.Waloszek za příspěvky (celkem 4):
Barbora.Hruzova, Antonin.Stogr, Adam.Zabransky, Aneta.Heidlova

Vit.Simral
Asistent senátora

Příspěvek od Vit.Simral » 26 čer 2018, 07:42

Damian.Waloszek píše:
25 čer 2018, 21:14
Mohl bych poprosit o nějaký odkaz s aspoň nějakým medailonkem kandidátů na Praze 21? Vidím tam čistě jména, o kterých nemám vůbec žádnou informaci.
Poprosil jsem o medailonky, dodám je co nejdříve.

Vit.Simral
Asistent senátora

Příspěvek od Vit.Simral » 27 čer 2018, 10:45

Damian.Waloszek píše:
25 čer 2018, 21:14
Profily kandidátů na P21; postnul by je tu Petr, ale má problémy s credentials. Tak to dělám za něj :)

Blanka Charvátová
Narodila jsem se 1.11.1986 v Praze, v Újezdu nad Lesy bydlím celý svůj život. Maturovala jsem na gymnáziu v Horních Počernicích v roce 2006, mám bakalářský titul z Vysoké školy Karlovy Vary, obor Soudní a notářská administrativní činnost. Pracovala jsem v The Royal Bank of Scotland N.V. (dříve ABN Amro Bank N.V.) jako Account Administration Officer. V roce 2011 jsem odešla na Generální ředitelství Českých drah, do Kanceláře generálního ředitele. Mimo jiné jsem pomáhala s přípravou jednání představenstva společnosti, psala z něj zápisy. Na mateřskou dovolenou jsem nastupovala z Odboru provozu osobní dopravy, zpět do zaměstnání se mám vrátit v lednu 2019. Mám dvě děti ve věku 2 a 3 roky.
Založila jsem komunitní facebookovou skupinu pro obyvatele Újezdu a okolí, abychom si mohli vzájemně předávat informace o životě v naší obci, neboť se současným vedením úřadu se komunikuje velmi obtížně. Ráda bych rozvíjela místní komunitní život, v květnu jsem uspořádala sousedské setkání, snažím se prosadit myšlenku na vybudování komunitní zahrady na Sídlišti Rohožník.
Co se týče volebního programu Pirátů, tak souhlasím zejména s kapitolou Práce a sociální věci, kdy je třeba zjednodušit jednotlivé dávky a podporovat domácí rodinnou péči. Také bych zmínila kapitolu Informatika, kdy jsem pro podporu digitalizace, která skutečně přinese úlevu jednotlivým lidem. V tom je ale potřeba opravdu zajistit kvalitní podporu pro jednotlivé státní instituce. Z kapitoly Vnitro a otevřený stát bych vyzdvihla profesionální Policii a vyloučení jejího politického ovlivňování. Myslím si, že je potřeba dobře motivovat stávající zaměstnance Policie, aby zůstali a neodcházeli do soukromého sektoru. Z dlouhodobého programu si nejsem jistá v kapitole Doprava bezplatnou MHD, myslím si, že by se lidé alespoň minimálně měli na jízdném podílet. Jednak se tím zajistí alespoň nějaký příjem do firmy provozující MHD a nebude tak závislá na dotování ze strany státu a také si lidé budou veřejné služby více vážit. Samozřejmě existují určité skupiny obyvatel, kde by se dalo jízdné zdarma diskutovat; - kromě seniorů, zdravotně postižených a děti například rodiče na rodičovské dovolené. Celkově s pirátským programem z drtivé většiny souhlasím a vyjadřuje moje názory.

Petr Říha
Celý život jsem ajťákem, pracoval jsem 15 let ve společnosti Microsoft, polovinu doby v marketingu, kde jsem se věnoval serverům a operačním systémům, druhou polovinu času jsem prožil v konzultační divizi vymýšlením a realizací IT projektů u zákazníků.
Po odchodu z MS jsem dostal nabídku vybudovat na Ministerstvu vnitra Odbor Hlavního architekta eGovernment. Na ministerstvu jsem tak strávil dva roky, jako ředitel odboru a část doby také jako vrchní ředitel pro IT a eGovernment. Rád konstatuji, že oba roky byly úžasné, mnoho jsem se naučil, pochopil a zjistil, kudy cesty nevedou ale hlavně, kudy vedou a měly by vést. Elektronizace státní a veřejné správy (vč. eHealth pro zdravotnictví) bylo a je mým nejoblíbenějším tématem již od dob v Microsoftu a na MV jsem si tento názor jen utvrdil, neboť jedině moderní řízení státu, do kterého patří i elektronizace a podpora digitální vzdělanosti může přinést pro naši zemi a její obyvatele potřebnou konkurenceschopnost ve stále složitějším světě.
V posledních letech jsem působil ve společnosti Avaya a poté jsem se stal ředitelem pobočky společnosti IDC pro ČR a SR. Po odchodu ze zaměstnaneckého poměru spolupracuji v současné době na přípravě dvou projektů, jednoho vzdělávacího a jednoho technologického úzce souvisejícího s IoT (internetem věcí).
Celý život mne zajímá politika, nicméně jsem nikdy do žádné politické strany nevstoupil. V posledních letech moje sympatie míří k Pirátům, neboť jejich vize a přístup k politice mohou být dobrým předznamenáním toho, jak by v budoucnu mohlo vypadat řízení společnosti, které tak jako tak budeme muset s překonáním současných modelů hledat. Velkým koníčkem je pro mne kultura, zejména hudební underground a také cestování.
V komunální politice chci prosazovat transparentní a dobře komunikující úřad nabízející množství elektronických služeb pro moderní a spokojený život občanům. Mým krédem je: „Úřad je služba, nikoli vláda“.

Michaela Kozlovskij Skalníková
Pracovala jsem v Karibiku a v Tichém oceánu, ne jako Pirát, ale jako servírka. Od té doby jsem stihla dostudovat VŠE, usídlit se v Praze, vdát se, projít si pracovními zkušenostmi jako export manažer, obchodní ředitelka v jedné menší korporaci či správcová spokojenosti klientů ve startupu.
Před lety jsem spoluzakládala Forum pro klientský přístup (první CX aktivita u nás), pořídila si dva krásné potomky, plnila si sen o zdravém mléčném baru, šířila povědomí o vyvážené a zdravé stravě, pořídila si třetí dítko v podobě MyRefresh, sociální platformy k šíření wellbeing v práci. Krom toho mne baví se angažovat v místní komunitě, podporovat místní občanské aktivity, podílet se na organizací akcí pro občany, na zlepšování atmosféry v místní ZŠ a nakonec i v občanském životě snahou ovlivnit jej prostřednictvím vykopnutí aktivity místních angažovaných občanů s pracovním názvem Vize Újezd 2025.
Baví mne užívat si smysluplně života, inspirovat k tomu druhé, experimentovat, někdy trochu provokovat, pozorovat, zlepšovat, rozvíjet, bavit se s lidmi a sledovat pozitivní dopad.
Momentálně mne krom wellbeing hodně oslovuje udržitelnost, evoluční modely organizací, podpora systémové změny přistupu k práci a ke vzdělání a téma člověka a jeho role v měnící se době.

RNDr. Zuzana Roxerová, PhD.
Pracuji v Geofyzikálním ústavu AVČR, kde se věnuji zkoumání deformace v zemské kůře. Vystudovala jsem také psychoterapii a zajímám se o tradiční čínskou medicínu.
V současné době pracuji jen na menší úvazek a zbytek týdne jsem na rodičovské dovolené se třetí dcerou. Jsem aktivní člověk a kombinace frustrace z života v Újezdě nad Lesy a ambicí něco změnit vedla k mému rozhodnutí angažovat se v komunální politice. Piráty jsem volila a vybrala jsem si je proto, že sympatizuji se svobodným přístupem k informacím, moderním přístupem k byrokracii, transparentností a politickým nadáním a inteligencí I. Bartoše😊

Jiří Bureš
Je mi 48let, jsem ženatý a mám 2 děti. Moje povolání je systémový integrátor, v současnosti na volné noze jako OSVČ.
Pracoval jsem v ING Mngt Services, dále v IBM a AT&T jako presales a projektový manažer. V Újezdu nad Lesy jsem inicioval obnovu polních cest na jihu Újezdu. Prosazuji komunitní uspořádání obce s dostatkem zeleně.
S Piráty mám společný pohled na otevřený úřad a transparentní vedení obce.

IvanF
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 244 poděkování

Příspěvek od IvanF » 01 črc 2018, 13:02

Super ze se podarilo dat dohromady “Piratske Kandidaty” na Praze 21. Takovy hloupy dotaz, je nekdo z tech 5 lidi ktere jsme odsouhlasili alespon registrovanym priznivcem ? Od kdy ? Jenom ze ani jednoho z nich neznam, nemá v pratelich na FB a nikdy jsem o nich neslysel. By jsem cekal ze mi nekdo da vedet kdyz jsem mel P21 doposud “na starost” kdyz se davali dohromady sloupy na kampan atd. Dalsi hloupy dotaz, odsouhlasili jsme tedy kandidaty za “nas” a nikde zadna zminka o tom kdo bude zastupovat STAN na te kandidatce, co je to za lidi ? WTF ? Am I missing something ?

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“