KF Pha 8/2018 Primárky 50. - 65. místo (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Vaclav.Vislous
Člen KS Praha
Profese: manažer
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 50. - 65. místo (rozprava)

Příspěvek od Vaclav.Vislous » 04 srp 2018, 09:34

Ahoj všichni, jde sice o prkotinu, ale na Praze 8 (kde jsem zmocněncem) to kvůli ČSÚ řešili a museli jsme to měnit, takže: U mě je nesprávně napsán titul. Správně je dikce "MSc.", nikoli "M.Sc.", jak je to uvedeno na kandidátce. Viz příručka Ústavu pro jazyk český zde: http://prirucka.ujc.cas.cz/?ref=783&id=782. Koneckonců to mám stejně i na prohlášení kandidáta.
Zahraniční tituly nikde soustavně popsány nejsou. Způsob jejich psaní není zcela jednotný, kolísá hlavně (ne)psaní teček a mezer po tečce. Ve většině případů tyto tituly píšeme po čárce za příjmením. Z velkého množství zahraničních titulů zde uvádíme jen některé, např. BBA – Bachelor of Business Administration (bakalář managementu), MBA – Master of Business Administration (magistr managementu), BPA – Bachelor of Public Administration (bakalář veřejné správy), MPA – Master of Public Administration (magistr veřejné správy), B.Th. – Bachelor of Theology (bakalář teologie), M.Th. – Master of Theology (magistr teologie), B.A. – Bachelor of Arts (bakalář humanitních věd), M.A. – Master of Arts (magistr humanitních věd), BSc. – Bachelor of Science (bakalář věd), MSc. – Master of Science (magistr věd), BLaw, LL.B. – Bachelor of Laws (bakalář práv), MLaw, LL.M. – Master of Laws (magistr práv), MMed. – Master of Medicine (magistr medicíny), M.D. – Doctor of Medicine (doktor medicíny), Dipl.-Ing. – Diplom-Ingenieur (inženýr), EngD. – Doctor of Engineering (doktor technických věd).
Nevím, jestli to chcete řešit, anebo ne. Nicméně jsem chtěl, aby jste to věděli. Hodně štěstí!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vislous za příspěvky (celkem 2):
Vit.Simral, Jan.Hora
Leaving is the price of arriving. Forgetting is the price of knowing. Dying is the price of living.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“