KF Pha 24/2018 Program - životní prostředí (hlasování)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Odpovědět

Souhlasím s níže uvedeným usnesením:

Anketa končí za 19 kvě 2018, 13:26

Ano
25
89%
Ne
3
11%
Zdržuji se (hlas proti)
0
Žádná hlasování

Celkem hlasujících: 28 - Celkem hlasů: 28

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Profese: student práva na UK
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 3406 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF Pha 24/2018 Program - životní prostředí (hlasování)

Příspěvek od Adam.Zabransky » 17 kvě 2018, 13:26

Vážené KF,
tímto vyhlašuji hlasování k programovému bodu Životní prostředí pro volby do zastupitelstva hl. m. Prahy. Rozprava proběhla zde.

Usnesení:
Krajské fórum schvaluje návrh programového bodu Životní prostředí pro volby do zastupitelstva hl. m. Prahy.
Hlasování bude trvat 48 hodin.
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, student práv na Karlovce, bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha
Profese: monitor klinických hodnocení
Dal poděkování: 172 poděkování
Dostal poděkování: 151 poděkování

Re: KF Pha 24/2018 Program - životní prostředí (hlasování)

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 19 kvě 2018, 13:31

Jen taková malá technická, máme - li přes 60 kandidátů, proč volí jen 28 hlasujících včetně mě, která nekandiduje?

A druhá technická. To jsem opravdu jediná, kdo si myslí, že o regulaci vjezdu v případě smogu by se mělo spíš rozhodnout v referendu, než takovou regulaci zavádět natvrdo bez názoru občanů?
Tereza Vovesová

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17435 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 20 kvě 2018, 17:14

Jen taková malá technická, máme - li přes 60 kandidátů, proč volí jen 28 hlasujících včetně mě, která nekandiduje?
No, je to jednoduché, hlasovací teror zavalující členy obrovským počtem hlasování, snižuje zájem členů o hlasování a ta tak mají nízkou vypovídající hodnotu. Měli bychom se nad tím vážně zamyslet, jak lidi nezahlcovat neustálým hlasováním...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Tereza.Vovesova, Jiri.Dohnal, Karel.Nejedlik
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13218 poděkování
Dostal poděkování: 7207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 20 kvě 2018, 21:49

No zas tak jednoduché to není. Např. pokud bychom dali program jako balík všech bodů, tak bude téměř jistota, že ho celý většina hlasujících nečetla a rozprava bude fraška.

Myslím si, že optimalizovat bychom měli hlavně primárky, kde to v současnosti generuje moc dílčích hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Jan.Lipavsky, Jiri.Dohnal, Karel.Nejedlik
profant.eu, poslanec

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 21 kvě 2018, 00:00

Ondrej.Profant píše:
20 kvě 2018, 21:49
No zas tak jednoduché to není. Např. pokud bychom dali program jako balík všech bodů, tak bude téměř jistota, že ho celý většina hlasujících nečetla a rozprava bude fraška.

Myslím si, že optimalizovat bychom měli hlavně primárky, kde to v současnosti generuje moc dílčích hlasování.
Jakub.Michalek píše:
20 kvě 2018, 17:14
No, je to jednoduché, hlasovací teror zavalující členy obrovským počtem hlasování, snižuje zájem členů o hlasování a ta tak mají nízkou vypovídající hodnotu. Měli bychom se nad tím vážně zamyslet, jak lidi nezahlcovat neustálým hlasováním...
Možná by stačila spravná prioritizace hlasování u jednotlivých členů.
Nebo možná v tomhle případě prodloužení doby hlasování, aby měli kandidáti čas si body alespoň přečíst. A nemyslím tu trochu sarkastickou poznámčičku o času a čtení nikterak špatně směrem k systému - kdo chce čas si najde, kdo nechce hledá důvod. ;) Nicméně vypomoct kandidátům a hlasovat o bodech o víkendech by mohlo účast podpořit, pokud ne, tak pak už asi pomůže jen svěcená voda.
Tereza Vovesová

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Profese: student práva na UK
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 3406 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Zabransky » 24 kvě 2018, 17:30

Tereza.Vovesova píše:
21 kvě 2018, 00:00
Nebo možná v tomhle případě prodloužení doby hlasování, aby měli kandidáti čas si body alespoň přečíst. A nemyslím tu trochu sarkastickou poznámčičku o času a čtení nikterak špatně směrem k systému - kdo chce čas si najde, kdo nechce hledá důvod. ;) Nicméně vypomoct kandidátům a hlasovat o bodech o víkendech by mohlo účast podpořit, pokud ne, tak pak už asi pomůže jen svěcená voda.
1) Myslím, že týden na rozpravu + 48 hodin na hlasování je dostatečná doba na to, aby si lidi tu jednu stránku ke každému bodu přečetli.
2) Tahle hlasování byla dělána celkem na rychlo, uznávám, chtěl jsem, aby některé body byly schváleny už při zahájení kampaně, což se nakonec ukázalo jako nepotřebné.
3) Uvažuji o tom, že ke zbylým programovým bodům dáme rozpravu po jednotlivých bodech, ale hlasovat budeme jen jednou o všech dohromady. I tady u těch hlasování se ukázalo, že když se zapracují připomínky, body jsou pak schváleny víceméně konsensuálně. A když někdo bude chtít o jednotlivém programovém bodu hlasovat odděleně, bude si to moci v rámci rozpravy vyžádat.
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, student práv na Karlovce, bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Tereza.Vovesova
Člen KS Praha

Příspěvek od Tereza.Vovesova » 24 kvě 2018, 18:04

Adam.Zabransky píše:
24 kvě 2018, 17:30
Tereza.Vovesova píše:
21 kvě 2018, 00:00
1) Myslím, že týden na rozpravu + 48 hodin na hlasování je dostatečná doba na to, aby si lidi tu jednu stránku ke každému bodu přečetli.
2) Tahle hlasování byla dělána celkem na rychlo, uznávám, chtěl jsem, aby některé body byly schváleny už při zahájení kampaně, což se nakonec ukázalo jako nepotřebné.
3) Uvažuji o tom, že ke zbylým programovým bodům dáme rozpravu po jednotlivých bodech, ale hlasovat budeme jen jednou o všech dohromady. I tady u těch hlasování se ukázalo, že když se zapracují připomínky, body jsou pak schváleny víceméně konsensuálně. A když někdo bude chtít o jednotlivém programovém bodu hlasovat odděleně, bude si to moci v rámci rozpravy vyžádat.
1) Naprostý souhlas.
2) byla dělána na rychlo, ale stihla jsem to všechno pročíst i já. Stálo mě to jeden páteční večer, ale představa, že budu během kampaně rozdávat program, který má v sobě body, se kterými nesouhlasím a ani jsem se nepokusila to změnit, je pro mě dostatečnou výstrahou. Pokud si nejsi jistý, kam tím mířím, vysvětlím ráda osobně. ;) Poslední věc, k bodu 2) je mi líto, že moje připomínka k bodu životní prostředí nebyla vzata v potaz. Takhle nám tam bez většího vysvětlení zůstal ten bod o regulaci, který by si zasloužil alespoň nástin, jak je regulace myšlena nebo nejlépe tu veřejnou debatu. Osobně si čtu programy politických stran až doma a tenhle bod by mě opravdu zarazil.
3) Úplný souhlas. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Adam.Zabransky
Tereza Vovesová

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“