KF Pha 22/2018 Program - Otevřená radnice

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Josef.Kocourek
Člen KS Praha
Profese: Provozní dispečer
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 22/2018 Program - Otevřená radnice

Příspěvek od Josef.Kocourek » 11 kvě 2018, 23:37

To nevím, ale napsal jsem na Újezd a sám jsem zvědav. Výsledek sem nahodím.

Josef.Kocourek
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kocourek » 11 kvě 2018, 23:38

To nevím, ale napsal jsem na Újezd a sám jsem zvědav. Výsledek sem nahodím.

Karel.Maly
Člen KS Praha
Profese: obchodník, průvodce turistů
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Maly » 13 kvě 2018, 22:35

Ke kumulaci funkcí, tzv. trafikám - pěkný příklad je i starosta Prahy 4 P. Štěpánek, tři funkce /které nemůže zákonitě poctivě vykonávat všechny/ mu celkem hodí přes 120 tis. měsíčně. Tolik nebere snad ani ministr.

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Profese: student práva na UK
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 3406 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Zabransky » 14 kvě 2018, 12:50

Tak, představuji finální verzi programového bodu. Snažil jsem se zapracovat připomínky (díky všem za ně), výsledek byl po přidání kapitoly k participaci občanů příliš dlouhý, takže jsem některé body odebral (ale můžeme se v nich odkazovat na náš obecný program). V google dokumentu navrhujte prosím už jen formální změny, pokud chcete změny věcné, tak navrhněte pozměňovací návrh, o kterém pak budeme hlasovat spolu s mou verzí (jako alternativní návrh). Prosím ale dokument neprodlužovat, teď má 1,5 normostrany, což je podle mě rozumné maximum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvek:
Jan.Hora
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, student práv na Karlovce, bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Josef.Kocourek
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Kocourek » 15 kvě 2018, 08:49

Tak mi poslali vyúčtování :

Roční tarif 8 160,00 Kč
Vytvoření aplikace 8 000,00 Kč
Rozcestník na web 4 000,00 Kč
Tvorba úvodní obrazovky 2 000,00 Kč
Školení ovládání rozhraní 1 000,00 Kč
Celkem s DPH 28 023,60 Kč
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kocourek za příspěvek:
Adam.Zabransky

Jan.Hamal.Dvorak
Místní předsednictvo
Profese: Informatik
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Příspěvek od Jan.Hamal.Dvorak » 19 kvě 2018, 12:30

Mrzí mě, že jsem se nezvládl zapojit do rozpravy. Výsledný návrh z mého pohledu nedopadl příliš dobře. Je velmi útočný a nese se v duchu otevírání plechovky červů. Jistě, otevřená data jsou základem, ale měli bychom usilovat i o nadstavbu. Občany příliš nezajímá, za co město utrácí, ale určitě chtěli znát například dlouhodobý plán oprav v místech, kde se pohybují (nebo si tam třeba plánují otevřít obchod). Měli by mít možnost se přihlásit k odběru zpráv z oblastí, které se jich týkají (např. při stavebních řízeních v sousedství).

Celkově mám dojem, že se snažíme prodat zejména nižší náklady, ale už nám příliš nejde nabídka lepších služeb.

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Profese: student práva na UK
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 3406 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Zabransky » 19 kvě 2018, 13:58

Jan.Hamal.Dvorak píše:
19 kvě 2018, 12:30
Mrzí mě, že jsem se nezvládl zapojit do rozpravy. Výsledný návrh z mého pohledu nedopadl příliš dobře. Je velmi útočný a nese se v duchu otevírání plechovky červů. Jistě, otevřená data jsou základem, ale měli bychom usilovat i o nadstavbu. Občany příliš nezajímá, za co město utrácí, ale určitě chtěli znát například dlouhodobý plán oprav v místech, kde se pohybují (nebo si tam třeba plánují otevřít obchod). Měli by mít možnost se přihlásit k odběru zpráv z oblastí, které se jich týkají (např. při stavebních řízeních v sousedství).

Celkově mám dojem, že se snažíme prodat zejména nižší náklady, ale už nám příliš nejde nabídka lepších služeb.
Lepší informovanost občanů můžeme řešit v rámci smart cities, program v této oblasti zatím ještě hotový není, takže to tam můžeš navrhnout, viz https://docs.google.com/document/d/1jcW ... weamq59nad. Jinak otevřenost ve smyslu boje proti korupci je jedno z našich hlavních témat, kvůli kterým nás voliči volí.
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, student práv na Karlovce, bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Jan.Hamal.Dvorak
Místní předsednictvo
Profese: Informatik
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Příspěvek od Jan.Hamal.Dvorak » 20 kvě 2018, 12:23

Adam.Zabransky píše:
19 kvě 2018, 13:58
Lepší informovanost občanů můžeme řešit v rámci smart cities, program v této oblasti zatím ještě hotový není, takže to tam můžeš navrhnout, viz https://docs.google.com/document/d/1jcW ... weamq59nad. Jinak otevřenost ve smyslu boje proti korupci je jedno z našich hlavních témat, kvůli kterým nás voliči volí.
Mea culpa, vyložil jsem si ten pojem příliš extenzivně. Přesto mě toto pojetí odrazuje -- staví nás velmi ostře proti úřadům, což možná odráží náladu ve společnosti, ale zároveň nám zavírá dveře pro její změnu. A ano, mám zkušenosti s oskenovanou, kopírovanou a následně nafocenou sjetinou z Ginisu jako odpověď na 106ku a přeji si přístup k datům, jen jsem byl i na druhé straně barikády.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“