KF Pha 19/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 14 (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Profese: student práva na UK
Dal poděkování: 1896 poděkování
Dostal poděkování: 3413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 19/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 14 (rozprava)

Příspěvek od Adam.Zabransky » 01 kvě 2018, 23:03

Jsem rád, že se nám na kandidátku na Praze 14 hlásí tolik lidí. O všech kromě Michala Pragera ale slyším prvně. Chápu, že takhle to dopadá, když se začínáme organizovat někde, kde jsme předtím nebyli aktivní, nicméně mám pro vás všechny dotazy (snad nevyzní moc agresivně, nejsou tak myšleny ;)):
1) Proč o vás slyšíme poprvé až teď? Resp. byli jste už dříve na nějaké pirátské schůzi nebo akci, a pokud ne, tak proč? Uvidíme vás na nich někdy v nejbližší době?
2) Plánujete v průběhu volebního období chodit i na celopražské akce, komunikovat s celopražskou buňkou? Zkušenosti se zastupiteli, o kterých jsme 4 roky neslyšeli, už máme, a není to nic skvělého.

Předem díky za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvek:
Ondrej.Vojta
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, student práv na Karlovce, bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

adam_17
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Datový analytik, student informatiky
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od adam_17 » 02 kvě 2018, 10:01

Díky za otázky, Adame! Pokusím se na obě odpovědět :)

1) Ano, byl jsem již na několika akcích s Piráty. Počínaje posezením s nováčky, přes schůzi velké Devítky až teď posledně po setkání v Pirátském centru, kde probíhala diskuze se Štepánem Štréblem o práci místních sdružení stran volební kampaně. V nejblížší době se nejspíše uvidíme na Velké jarní cyklojízdě (jedna trasa začíná na hranicích Čtrnáctky, takže během týdne zkusím naplánovat, abychom třeba vyrazili jako místní Piráti odtamtud společně) a také na zítřejší Krajské schůzi.
Nicméně převážně jsem aktivní právě u nás na P14, kde je aktuálně nejvíce práce a proto jsem prakticky od samého začátku nevynechal jedinou schůzku s místními příznivci.

2) Jak již zmiňoval Michal Prager, zůstat v kontaktu s Piráty z jiných Prah a koordinovat naše aktivity je velmi důležité. S tímto se jednoznačně ztotožňuji a určitě se budeme i v budoucnu potkávat.

Závěrem bych promluvil za všechny, kteří se na Čtrnáctce aktivně zapojujeme (nejen směrem k Adamovi, ale ke všem) - přijďte se na nás podívat a poznat nás! 8-) Scházíme se pravidelně každý druhý týden a rádi mezi sebou kohokoli uvítáme.

Adam Palát
Tito uživatelé poděkovali autorovi adam_17 za příspěvek:
Adam.Zabransky

jara.verner
Profese: Student, zastupitel MČ Praha 14
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od jara.verner » 02 kvě 2018, 17:33

Ahoj! Nějak jsem čekal, že takováto otázka přijde, přeci jen je logické, že se o nás chcete dozvědět co nejvíc. :)

1) Ano, ale zatím jsem se byl podívat pouze na dvou akcích, a to na jednom Pirátském úterý a pak také na Libeňském mostě, když tam byla rikša. Častěji jsem na akce nechodil, protože jsem byl ještě časově vytížen florbalem a zbytek volného času jsem věnoval především činnostem na Praze 14, které pro mne mají nejvyšší prioritu. Jinak mám v plánu zítra přijít na Krajskou schůzi a možná se i zapojím do Velké jarní cyklojízdy, bude záležet v jakém stavu budu mít svoje kolo. :D

2) Popravdě řečeno, u takovéhoto kompaktního celku jako je Praha, si nedokážu představit, že by se jedna část mohla izolovat od zbytku. Takže bych to řekl asi takhle, bez koordinovaného přístupu v rámci celé Prahy nemáme šanci důsledně plnit náš program, proto můžete věřit, že bych se snažil chodit na co největší množství akcí, abych si sám sobě obhájil, že jsem se snažil udělat maximum pro splnění závazků vůči našim voličům.

Stejně jako Adam bych Vás rád pozval na naši schůzi. Myslím si, že tam naši malou komunitu můžete celkem dobře poznat a my všichni budeme rádi, že přijde i někdo z venku, který může přinést nový pohled na věci, které zrovna řešíme. :)

S pozdravem

Jaroslav Verner

hukal
Profese: konzultant
Dostal poděkování: 4 poděkování

Příspěvek od hukal » 03 kvě 2018, 06:50

Dobrý den, Adame,

díky za položené otázky, nevnímám je jako agresivní :)

ad 1) Setkáváme pravidelně s kolegy v rámci Prahy 14 a rovněž zavítáme i na schůzky Velké devítky. Osobně jsem zapojen také v rámci týmu Doprava a účastnil jsem se i dalších akcí (PirateCon, představení kandidátů do Senátu v Pracovně atd.)

ad 2) Rozhodně ano, protože bez vzájemné koordinace s ostatními nedává politická práce valného smyslu. A to neplatí jen ve vztahu k celopražské buňce, ale také i vůči sdružením v sousedních městských částech, kde mohu vznikat zajímavé synergie.

Zdravím
Petr

Zdenek.Hrib
Garant programového bodu
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 2369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib » 09 kvě 2018, 18:12

Chtěl bych tady avizovat zájem o kandidaturu na volitelné místo od Ivana Břešťáka. Je to bývalý novinář TV Nova, nyní již v důchodu (jestli jsem to správně pochopil) a chystám s ním mediální školení pro kandidáty na magistrát + články do pirátských listů.

Akorát je poněkud "analogovější" takže mu asi chvilku potrvá naklikat si profil, RegP a kandidátskou řeč. Do kdy potrvá rozprava?

Michal.Prager
Člen KS Praha
Profese: Ředitel neziskové organizace
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Prager » 10 kvě 2018, 09:32

Zdenek.Hrib píše:
09 kvě 2018, 18:12
Chtěl bych tady avizovat zájem o kandidaturu na volitelné místo od Ivana Břešťáka. Je to bývalý novinář TV Nova, nyní již v důchodu (jestli jsem to správně pochopil) a chystám s ním mediální školení pro kandidáty na magistrát + články do pirátských listů.

Akorát je poněkud "analogovější" takže mu asi chvilku potrvá naklikat si profil, RegP a kandidátskou řeč. Do kdy potrvá rozprava?
Zdravím Zdeňku, bylo by skvělé, kdyby Ivan přišel na nějaké naše setkání, abychom věděli, kdo do toho s námi chce jít. Posílal jsem mu pozvánky, ale ještě nedorazil.

Michal.Prager
Člen KS Praha
Profese: Ředitel neziskové organizace
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Prager » 10 kvě 2018, 09:35

Jinak rozprava trvala do 1. 5.

Zdenek.Hrib
Garant programového bodu
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 2369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib » 13 kvě 2018, 15:43

Michal.Prager píše:
10 kvě 2018, 09:35
Jinak rozprava trvala do 1. 5.
měl jsem za to, že to byla rozprava pro volbu leadera. rozprava pro volby dalších pozic ještě předpokládám jede. nebo ne?

to že má dorazit osobně mu vyřídím

adam_17
Profese: Datový analytik, student informatiky
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od adam_17 » 13 kvě 2018, 18:14

Michal.Jokes píše:
19 dub 2018, 23:44

Pokud není námitek bude pro jednoduchost rozprava společná pro volbu lídra (1. místo) a čelo kandidátky (2. - 5. místo) i zbytek kandidátky, prosím kandidáty aby ve své kandidátské řeči uvedli do kterých z těchto voleb se hlásí. Lídra a čelo je nutné volit v primárkách, zbytek kandidátky lze případně i doplnit jednorázově usnesením na návrh PKS.

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 1. 5. 2018.
Jelikož námitky nepadly, tak to chápeme, že 1.5. byl deadline i pro čelo kandidátky.

jara.verner
Profese: Student, zastupitel MČ Praha 14
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od jara.verner » 13 kvě 2018, 20:56

Zdenek.Hrib píše:
13 kvě 2018, 15:43
měl jsem za to, že to byla rozprava pro volbu leadera. rozprava pro volby dalších pozic ještě předpokládám jede. nebo ne?

to že má dorazit osobně mu vyřídím
Jak píše Adam, nějak jsme všichni teda pochopili, že bezprostředně po volbě lídra budou následovat i další volby.

Každopádně jenom upozornění k té zítřejší schůzi, kvůli technickým problémům se místo konání přesouvá do pizzerie Violete - Bobkova 787, čas zůstává stejný - 18:00. Samozřejmě si zvaný i ty, přeci jen už dlouho se snažímě domluvit, aby přišel nějaký starší Pirát, který by mohl přinést pohled z celoměstského hlediska na ty problémy, které zrovna řešíme. :)

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“