KF Pha 19/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 14 (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: KF Pha 19/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 14 (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes »

Ahoj, sorry za dlouhé prodlení OFFTOPICvelká komunikační chyba na našem vysílači, váš přijímač je v pohodě, za chvíli zahájím volbu čela. V úvodním příspěvku sice bylo špatně (teď to opravím na aktuální časy), ale kdyby se Ivan doteď přihlásil, tak bych ho asi do volby zařadil. Každopádně teď už na něj nebudeme čekat, stále se může přihlásit na zbytek, nebo se zúčastnit případné dovolby.
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
brestak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 11 kvě 2018, 19:43
Profese: žurnalista
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: KF Pha 19/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 14 (rozprava)

Příspěvek od brestak »

Vážení,

jmenuji se Ivan Břešťák, je mi 56 let a v současné době jsem v invalidním důchodu. Sice si přivydělávám publikační činností a PR, ale přesto mám času habaděj.
Přiznám se, že při posledních volbách jsem nevolil, usoudil jsem, že není koho, tedy z mého pohledu. Pak mě ale kontaktovala dcera (žije v Brně), že volila Piráty. To pro mě nebyla žádná neznámá, ale díky ní jsem si přečetl o Pirátech pár materiálů, přičemž mě to nějakým způsobem pozitivně oslovilo. Předesílám, že jsem celkem 22 let aktivně působil v médiích, vč. 1999-2007 jako reportér zpravodajství TV NOVA a 2013-2014 na téže pozici v TV Barrandov. Mojí specializací byla kriminalita. Vybral jsem si ji před mnoha, mnoha lety, protože po totalitním režimu jsem chtěl žít ve společnosti právní, demokratické a spravedlivé. Natočil jsem celkem 1250 reportáží do vysílání (lze ověřit na mediálním monitoru NEWTON-IT), z 90% krimi, ale když jsem neměl aktuální téma, vypomáhal jsem kolegům třeba i z oblasti politiky. A zde se sloučily dvě věci najednou: díky mým kontaktům se specializovanými útvary Policie ČR jsem měl přístup k informacím o tom, co se v této zemi dělo - a děje. Politikaření, korupce, zákulisní machinace a nečitelná politika tohoto státu. Nyní se vrátím zpět k Pirátům. Navštívil jsem cca před měsícem PiCe na Žižkově. Tam jsem se seznámil mj i s Ivanem Bartošem. Mé sympatie vůči Pirátům stoupaly a pokud bych měl uvést důvod, ten spočívá v tom, že Piráti jsou z mého hlediska jedinou nezkorumpovanou a nezdiskreditovatelnou stranou na našem politickém nebi.
Proto jsem začal uvažovat o tom, že bych se stal minimálně registrovaným příznivcem, možná i členem. A jelikož se blíží "komunálky", napadlo mě přihlásit se na kandidátku za Prahu 14.

Co mohu nabídnout? Jsou to moje životní a pracovní zkušenosti. Dokáži komunikovat s lidmi, momentálně vypomáhám s psaním článků pro Pirátské listy. V neděli 20. je zahájení kampaně, kde se bude rozdávat list Pirátské listy, kde mám rozhovor s MUDr. Hřibem. Dnes jsem dokončil článek - rozhovor s p. Markem Parisem, další článek bude ze včerejšího (18.5.) setkání Pirátů Praha 1... Troufám si ale tvrdit, že mám také organizační schopnosti, nedělá mi problém hovořit před "publikem" lidí. A především mě to s vámi baví.

Na Fóru se objevila nešťastná informace o tom, že jsem přes pozvání dosud nedorazil na jednání Pha 14, což ale není pravda. Zhruba před 10-ti dny jsem na Černém Mostě byl na setkání místní "buňky", konalo se to v Bobkově ulici v Ristorante Violete, kde jsem ale nikoho nenašel. Později v PiCe jsem se dozvěděl, že k setkání skutečně došlo, byli na něm přítomni pouze 4 členové, prý seděli "za rohem" u vstupu do podniku, ale já si jich nevšiml, resp. nepovažoval jsem je za Piráty, zač se omlouvám.

Každopádně další akce si nenechám ujít. Rád bych se též zeptal, zda-li je tady ještě možnost "umístění" mé osoby na kandidátku, slyšel jsem, že snad 6-tá příčka je volná, jinde jsem si zase přečetl, že "uzávěrka" kandidátky byla 1. 5.

Pokud mě přijmete do svých řad, času mám habaděj a elánu taktéž. Byť tělesně "stár", duševně mlád!!

Ivan Břešťák 792 417 592, brestak@post.cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi brestak za příspěvek:
Josef.Kadlecek
Nathan.Woolfe
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 24
Registrován: 18 zář 2011, 19:28
Profese: Bookmaker
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: KF Pha 19/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 14 (rozprava)

Příspěvek od Nathan.Woolfe »

Vážené pirátky, vážení piráti,

dovoluji si tímto ohlásit kandidaturu pro volby do Zastupitelstva MČ Praha 14. Můj osobní profil najdete zde: https://wiki.pirati.cz/lide/josef_svadlenka

Byl jsem členem od roku 2011 do roku 2014, tedy téměř od vzniku Pirátské strany. Poté jsem se pracovně odstěhoval mimo Českou republiku a do dění se moc nezapojoval. Nyní jsem se vrátil a tak bych rád pomohl rozvíjet oblast Prahy 14, kde jsem převážnou část svého života prožil. Na Černý most jsem se s rodiči nastěhoval v roce 1983, vychodil zde základní školu a do dospělosti zde i žil. Tuto městskou část tedy velmi dobře znám, mám zde rodiče, spoustu přátel a spolužáků.

V nadcházejícím volebním období bych na Praze 14 chtěl především:

- Informovat veřejnost o dění na MČ formou videí z jednání MČ Praha 14
- Pořádat pravidelné schůzky pirátů a pirátských zastupitelů s občany
- Podporovat aktivní místní spolky a komunitní centra
- Vytvořit projekt k podpoře sportu pro děti z Prahy 14
- Provést revitalizaci zanedbané veřejné zeleně
- Obnovit všechna stávající dětská hřiště
- Zvýšit finanční a materiální podporu sportovním klubům provozující činnost na Praze 14
- Zvýšit spolupráci se strážníky MP
- Zavést parkovací zóny ve vybraných oblastech MČ tak aby se MČ nestala parkovištěm osob pracujících v metropoli.

Předem děkuji za Vaše dotazy a případnou podporu.

S pozdravem

Josef Švadlenka
Michal.Prager
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 31
Registrován: 04 led 2018, 18:07
Profese: Ředitel neziskové organizace
Bydliště: Praha 14
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 19/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 14 (rozprava)

Příspěvek od Michal.Prager »

Zdravím Josefe,

nevím, jestli jste byl již na nějakém setkání u nás na Čtrnáctce? Bylo by skvělé, kdybyste přišel ve středu 30. 5. v 18:00 na schůzi, která proběhne na adrese Mansfeldova 13 (kancelář Pestré, o.p.s.). Budeme se těšit na viděnou.

Michal
Nathan.Woolfe
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 24
Registrován: 18 zář 2011, 19:28
Profese: Bookmaker
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: KF Pha 19/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 14 (rozprava)

Příspěvek od Nathan.Woolfe »

Michal.Prager píše: 26 kvě 2018, 19:47 Zdravím Josefe,

nevím, jestli jste byl již na nějakém setkání u nás na Čtrnáctce? Bylo by skvělé, kdybyste přišel ve středu 30. 5. v 18:00 na schůzi, která proběhne na adrese Mansfeldova 13 (kancelář Pestré, o.p.s.). Budeme se těšit na viděnou.

Michal
Zdravím na schůzi jsem nebyl, akorát jsem se vrátil do ČR a jsem ve fázi zařizování dokladů atd. Určitě se zastavím. Musím se rozkoukat a zjistit co vše se od počátku strany změnilo. Zatím pročítám forum, abych byl v obraze.
Vojtech.Tomasek
Člen KS Praha
Příspěvky: 23
Registrován: 12 dub 2018, 09:37
Profese: vedoucí odboru rektorátu UK
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování

Re: KF Pha 19/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 14 (rozprava)

Příspěvek od Vojtech.Tomasek »

Milí přátelé,
Rád bych tímto oznámil kandidaturu na zbytek kandidátky pro volby do Zastupitelstva MČ Praha 14. Můj osobní profil najdete v nebližších hodinách zde:

Pirátskou politiku dlouhodobě sleduji již mnoho let a s některými piráty mám i osobní zkušenost. S Mikulášem Ferjenčíkem jsme v roce 2012 spoluorganizovali protesty proti tzv. Dobešově reformě vysokých škol a také jsme diskutovali problematiku Open access v rámci univerzitní politiky. Mým dlouhodobým kamarádem je i František Kopřiva, se kterým neformálně řešíme možnosti pirátské politiky již od jeho lídrovství v krajských volbách 2016.

Pirátskou stranu vidím jako zásadní díky jejím demokratickým hodnotám „otevřenosti“, kterou piráti naplňují nejen v rovině transparence a férových pravidel veřejné správy a veřejné politiky, ale také v rovině bytostně liberální, tedy respektu ke svobodě a lidským i sociálním právům. Obojí je dnes v politice velmi potřeba.

Mou motivací pro tuto kandidaturu je posunout se od „odborného“ poradenství a doprovodného aktivismu ke konkrétní formě aktivní pomoci, k čemuž vidím komunální politiku jako důležitou platformu. Otevřeně přiznávám, že by asi nebylo v mých osobních a pracovních silách vypomáhat na nejvyšších pozicích radních, rád ale vypomůžu svými schopnostmi, znalostmi a zkušenostmi ve všech ostatních pozicích od zastupitele až po členství v odborných komisích, organizování lokálních diskuzí, přípravu nejrůznějších podkladů a dokumentů apod.

Jak už naznačuje můj profil, klíčovou oblastí komunální politiky je pro mě školství a vzdělávání, kde bych rád byl nápomocen garantovi ve tvorbě programu Adamovi Palátovi.

Jako klíčový zde z hlediska městské části jakožto zřizovatele vidím oživení a podporu jakési „třetí role“ základních škol. Vedle jejich základních rolí vzdělávat a vychovávat totiž mohou hrát školy i klíčovou roli pro komunitní, sociální a občanský rozvoj městské části, která zde může poskytnout finanční a provozní prostředky i technické zázemí. Tato podpora by ale měla vycházet z konkrétních potřeb ředitelů škol, rodičů, participujících obyvatel i příbuzných organizací a neziskovek.

Jako konkrétní možnosti podpory se nabízejí:
• Finanční podpora pro zřízení nových pracovních míst či rozvojových projektů pro sociálně-pedagogické poradenství, prevenci drog apod.
• Podpora inovace výuky a volnočasových a komunitních aktivit škol
• Propojení sociální a kulturní politiky se školstvím, např. propojení sociálních a školních projektů, propojení volnočasových a nízkoprahových organizací se školami

Další oblastí, ve které bych se rád programově angažoval, je oblast kultury. Zde vidím jako klíčové pěstovat v rámci městské části široké pojetí participativní kultury (v duchu tzv. Místní agendy 21) zahrnující nejen podporu kamenné kultury (kulturní instituce), ale zejména živé kultury organizované v rámci různých občanských forem (neziskovky, církve, občanská sdružení apod.). V kamenné kultuře nikdy nebudou městské části tolik konkurenceschopné ve vztahu k obrovské nabídce Prahy. Podpora různých forem živé kultury jako jsou různé lokální festivaly, sousedské slavnosti, obnovy drobných památek apod. nejlépe naplňuje lokální roli městské samosprávy. Městská část by zde měla plnit aktivní roli, kreativně nabízet různé formy podpory, vypisovat granty apod.

Jinak plně podporují programové návrhy Michala Pragera a dalších kolegů, se kterými diskutujeme program na pravidelných pirátských setkáních Prahy 14.

Děkuji Vám za podporu
Vojta Tomášek
Ondrej.Kreml
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 13 bře 2018, 14:06
Profese: vědecký pracovník

Re: KF Pha 19/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Praha 14 (rozprava)

Příspěvek od Ondrej.Kreml »

Vážení kolegové,

rád bych oznámil kandidaturu na nevolitelné místo na zbytku kandidátky pro volby do Zastupitelstva MČ Praha 14. Dle instrukcí pro kandidáty jsem si založil profil, který najdete zde.

Je mi 35 let a jsem vědeckým pracovníkem na Matematickém ústavu Akademie věd ČR.

Jsem voličem Pirátů od roku 2013, registrovaným příznivcem jsem se stal až letos, kdy jsem po volbách do Poslanecké sněmovny a prezidentských volbách řešil vnitřní dilema, do jaké míry jsem ochoten se zapojit do politického dění, se kterým nejsem spokojen, já sám. To mě přivedlo na začátku dubna na jedno setkání Pirátů a příznivců na Praze 14. Po něm jsem si uvědomil dvě věci. Jednak, že je na Praze 14 dost lidí, se kterými názorově sympatizuji a kteří se už nyní věnují dění v Praze s daleko větším zaujetím, než jsem tomu ochoten věnovat já. A jednak to, že přeci jen mohu být Pirátům prospěšný minimálně tak, že budu souhlasit s kandidaturou na nevolitelném místě kandidátky tak, aby kandidátka byla kompletně zaplněná. S tím jsem také následně seznámil Dana Nádvorníka a proto také nyní čtete tuto kandidaturu.

Nemám aktuálně ambice stát se zastupitelem, ale chci pomoci skupině podobně smýšlejících lidí v mé městské části alespoň takovou drobností, jakou je naplnění kandidátky.
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“