KF Pha 8/2018 Primárky 22. - 25. místo (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Michal.Jokes
Člen KS Praha
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 694 poděkování

KF Pha 8/2018 Primárky 22. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes » 04 dub 2018, 13:38

Vážené krajské forum,
tímto zahajuji doplňující volby na 22. - 25. místo na kandidátce pro volby na Magistrát Hlavního města Prahy 2018 (ve volbě na 11. - 25. místo nepostoupil do druhého kola dostatek kandidátů). Jednání bude probíhat na základně volebního řádu a jednacího řádu CF.

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 10. 4. 2018.

Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady.
Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby (tzn. lze se přihlásit rovnou a profil doplnit časem) aktuální prezentaci na pirátském webu.Návod na zřízení profilu najdete zde, OFFTOPIC nezapomeňte se vpravo nahoře přihlásit, přihlašovací údaje jsou stejné jako na fóru.
Pokud se hlásíte do více voleb (např. na 2-6 i na 7.11. místo), přihlaste se prosím do každé zvlášť. V druhé a jakékoli další stačí napsat hlásím se do této volby a odkázat na svoji kandidátskou řeč v té první, ale prosím učiňte tak, bude to tak přehlednější OFFTOPIC a ušetříte mi tak práci a sobě starosti, když bych si třeba náhodou nevzpomněl, že jste se hlásili v jiném vlákně.

Hlasování dvoukolové, první kolo bude zahájeno 11. 4. 2018. a bude trvat minimálně 48 hodin. Druhé kolo bude bezprostředně následovat.

Přihlášení kandidáti:
- Petr Daubner - přihlášení a kandidátská řeč
- Kornélia Gottmannová - přihlášení a kandidátská řeč
- Michal Štěpán - přihlášení a kandidátská řeč
- David Satke - přihlášení a kandidátská řeč
- David Bodeček - přihlášení a kandidátská řeč
- Jiří Koudelka - přihlášení a kandidátská řeč
- Jana Kabelová - přihlášení a kandidátská řeč
- Robert Rameš - přihlášení a kandidátská řeč
- Jaroslav Němec - přihlášení a kandidátská řeč
- Michal Prager - přihlášení a kandidátská řeč
- Jan Sychra - přihlášení a kandidátská řeč
- Jaroslava Vatay - přihlášení a kandidátská řeč
- Marek Paris - přihlášení a kandidátská řeč
- Ladislav Koubek - přihlášení a kandidátská řeč
- Karel Schwarz - přihlášení a kandidátská řeč
- Šárka Sedláčková - přihlášení a kandidátská řeč
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Profese: student práva na UK
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 3406 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 22. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Adam.Zabransky » 04 dub 2018, 13:46

Podle mě by do této volby měli být automaticky zařazeni všichni kandidáti, kteří kandidovali na 11.-25. místo, kromě těch, kteří se nechtějí zúčastnit (přeci jen pořád jsou to primárky o místech, které se vejdou do toho původního rozmezí, kam se kandidáti přihlásili). Tedy aby to bylo v režimu opt-out a ne opt-in. Alespoň se nám to tu zpřehlední. Byla by podle mě hloupost o těch kandidátech uvažovat jako o lidech, kteří nezískali podporu pro umístění na 11.-25. místě kandidátky. Předpokládám, že spousta hlasujících měla stejně já takovou hlasovací strategii, že jsme v prvním kole volili jen lidi, které bychom rádi viděli na předních místech. V těchto doplňujících volbách hodlám v prvním kole podpořit i lidi, které jsem v předcházejícím hlasování nepodpořil.
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, student práv na Karlovce, bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1499 poděkování
Dostal poděkování: 1714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 04 dub 2018, 13:55

Michal.Jokes píše:
04 dub 2018, 13:38
Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 10. 4. 2018.

...

Hlasování dvoukolové, první kolo bude zahájeno 11. 4. 2018.
Hele, asi mě praštíš, ale máš tam chybu - je duben :D

Jinak taky mi dává smysl zařadit automaticky neúspěšné kandidáty, stejně se přihlásí znova a bude to pro ně jednoddušší a přehlednější :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 6):
Kornelia.Gottmannova, Jitka.Nazarska, David.Bodecek, Petr.Daubner, Michal.Stepan, Jana.Kabelova
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

David.Bodecek
Člen KS Praha
Profese: Pedagog a metodik
Dal poděkování: 83 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David.Bodecek » 04 dub 2018, 14:16

Pro mne z logiky věci se přeci nebudu znovu přihlašovat a žádat o podporu, když jsem ji jednou již nedostal :-).
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Bodecek za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Hoskovec, Jaroslava.Vatay, David.Satke

Petr.Daubner
Místní předsednictvo
Profese: učitel
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Daubner » 04 dub 2018, 14:18

Ahoj, jelikož to na první pokus nedopadlo, hlásím se znovu, tentokrát do doplňovacích voleb na 22.-25 pozici.
Jmenuji se Petr Daubner a jsem Pirátem na Praze 9. Pracuji jako učitel dějepisu a zeměpisu na Gymnáziu Špitálská ve Vysočanech. Domnívám se, že vzhledem ke své profesi bych mohl oslovit řadu voličů zejména na širší Praze 9, případně na Praze 17, kde jsem dříve rovněž jako učitel působil. Pokud bych byl zvolen do ZHMP, rád bych se věnoval především problematice školství. K této oblasti mám nejblíže, neboť zřizovatelem středních škol je Magistrát HMP. Chystám se rovněž kandidovat za Piráty ve volbách do MČ Prahy 9. Pokud bych byl zvolen na MČ Praha 9 i do magistrátu, určitě bych se jednoho mandátu vzdal. Kterého, to by záleželo na povolební situaci, určitě bych to probral s Piráty na Praze 9. Kromě školství bych se chtěl určitě zasadit o transparentnost na magistrátu, aby byli občané co nejvíce informováni o dění v zastupitelstvu i radě, o smlouvách uzavřených magistrátem apod.
Ve volném čase nejraději cestuji, turistuji, běhám a keškuji. A jako nový člen se snažím co nejvíc účastnit různých pirátských aktivit. Pirátství je pro mě v současnosti koníček, který mě velmi baví :-).
Můj profil najdete zde: https://wiki.pirati.cz/lide/petr_daubner
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 3):
Michal.Stepan, Vaclav.Fortik, Kornelia.Gottmannova

Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Profese: lektor a kouč
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova » 04 dub 2018, 14:54

Zdravím všechny a hlásím se do doplňujících voleb na kandidátku na pražský magistrát.

Jaká je má vize pro pražský magistrát?

• Piráti v radě. Přesun z pozice hlídacích psů do pozice primátora, radních, zastupitelů. Zásadní změna ve vnímání své role a v tom, jak Piráty budou vnímat občané a voliči. Místo řešení „kauz“ a poukazování na nedostatky se zaměřit na řízení města a nutnost spolupracovat. Být "městotvorný".
• Silná radnice, která bude rovnocenným partnerem ve vyjednávání s developery a dalšími soukromými i státními subjekty. Její síla bude založená na nezkorumpovaných zastupitelích, kteří budou mít maximum informací a schopnost vyjednávat. Při složitých jednáních vychází z dokonalé analýzy problému, která je ovšem pouze nutných 10 % pro dosažení úspěchu. Dalších 90 % je schopnost pracovat s fakty a emocemi během vyjednávání.
• Kontrola hospodaření a obecně řízení městských firem, tak aby město konečně začalo pořádně fungovat. Během své 10-ti leté manažerské praxe jsem měla možnost s některými městskými firmami spolupracovat (např. v oblasti nakládání s odpady nebo při nasazování olejů a maziv). Velké rezervy vidím především v managementu firem díky systému politických trafik.
• Školství pro všechny. Propojení rodinného, vzdělávacího a společenského systému. Školy jsou přirozenými centry komunit a tento potenciál není zdaleka využit. Reforma školství buď neproběhla nebo zůstala na polovině cesty.
• Pokud budu součástí týmu na magistrátu, myslím že jsem schopná přispět jednak při přípravě materiálů, být součástí vyjednávacích týmů a také získat podporu několika zajímavých expertů z praxe nebo z mediálního prostoru.

A jaká je moje vnitřní motivace?

Před několika měsíci jsem psala Daně Balcarové o své motivaci politicky se angažovat u Pirátů. Od té doby se toho stalo neuvěřitelně moc – stala jsem se členkou Pirátů, vytváříme místní sdružení na Praze 9, angažuji se v diskusi o školství, kandiduji na pražský magistrát a aktivně se zapojuji do projektu Upgrade Pirátské strany.

Když si ten dopis teď, s odstupem času, po sobě čtu, uvědomuji si, že moje základní motivace se nezměnila. Proto si jako doplnění své kandidátské řeči dovolím použít část mého „dopisu Daně“:

„Díky kauze týkající se mé starší dcery a díky mému přirozenému zájmu o vzdělávání jsem se v posledních letech problematice školství intenzivně věnovala. Podařilo se mi navázat kontakt s vládní agenturou pro začleňování, která má na starosti inkluzi, mluvila jsem s několika řediteli základních škol z celé ČR. Neustále mluvím s dětmi s rodiči, účastním se akcí školy, s vlastními dětmi a v rámci svých zájmových skupin zkouším různé vzdělávací metody a jejich kombinace. Studuji historický vývoj a nejnovější trendy ve vzdělávání. Tomu se vlastně věnuji už 10 let. Mým cílem je propojení rodinného, vzdělávacího a společenského systému.

Co se mi líbí na Pirátech?

• Světonázor – to by bylo na dlouho. Ten můj by se částečně dal schovat pod pojem liberální, ale bylo by to zjednodušující. Možná pár informací, z kterých si můžeš udělat obrázek: Mám ráda punk i Psytrans, navštěvuji metalové koncerty a doma poslouchám ambientní muziku. Jo a miluji Chopina (babička byla pianistka a učitelka piana). Znám noty, vybrnkám písničku na klavír (4 roky utrpení na hudební škole). Občas hraji na tibetskou mísu. U ohně zpívám trampské písně. Dětem jako ukolébavku zpívám Variaci na renesanční téma od Mišíka a se Standou doma zpíváme karaoke „Jedeme dál“. Co tím chci říct. Rozhodně nemám absolutní sluch. Poznám ale, když je něco falešně. Nejsem hudební znalec a nechci se primárně věnovat muzice, i když si uvědomuji, jak je důležitá. Chci se věnovat řízení města a reformě školství. Věřím, že mi to jde líp než muzika a že u Pirátů jsou lidé, kteří porozumí paralelám v mém hudebnímu a pirátskému příběhu.
• Styl práce Pirátů – to je něco, co mě fascinuje. Moje fascinace je daná profesionálním zájmem. Živím se jako lektor, konzultant a kouč a způsob práce, který mám možnost pozorovat u Pirátů je inspirující. S podobným stylem jsem se setkala u IT firem a u organizátorů některých kulturních akcí. Tento styl vyžaduje dle mého značné hodnotové nebo alespoň zájmové vyladění. Jsem sama zvědavá, jak to bude fungovat v prostředí poslanecké sněmovny, magistrátu i v nově vznikajících lokálních organizacích. Tady se asi bere moje ambice „být u toho v Praze“. A ověřit, zda je politickou cestou možné v komunitě i ve společnosti něco změnit.
• Program – Pro mě musí program reprezentovat lidé, a proto se snažím (pokud mi to čas dovolí) setkávat s Piráty, poznávat je a společně řešit programové otázky. Z obecných témat mě zajímá školství a přímá demokracie."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 5):
Michal.Stepan, Vaclav.Fortik, Petr.Daubner, Jaroslava.Vatay, Jiri.Dohnal

Michal.Stepan
Člen KS Praha
Profese: dopravní inženýr
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 181 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Stepan » 04 dub 2018, 15:14

Ahoj Pirátky a Piráti,
tímto se hlásím do doplňujících voleb na kandidátku na pražský magistrát. V Praze žiji celý život. Po maturitě na Gymnáziu Jana Keplera jsem vystudoval na ČVUT v Praze konstrukce a dopravní stavby, promoval jsem v roce 1988. Svoje zkušenosti z oblasti dopravních staveb uplatňuji v týmu garanta pro dopravu.

Mám podobnou vizi jako Nela. Piráti v radě. Přesun z pozice hlídacích psů do pozice primátora, radních, zastupitelů. Zásadní změna ve vnímání své role a v tom, jak Piráty budou vnímat občané a voliči. Řešení „kauz“ posunout od pouhého poukazování na nedostatky k jejich řešení.

Tomu bych rád pomáhal hlavně v oblasti, o které něco vím, tedy v oblasti dopravy. Podrobnosti jsem již napsal ve svých příspěvcích na tomto fóru včetně předchozí kandidátské řeči, nebo jsem je uvedl na Pirátském úterý 3.4.2018.

Napsal jsem řadu článků na https://michalstepan.blog.idnes.cz / .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Stepan za příspěvky (celkem 6):
Jan.Hora, Vaclav.Fortik, Petr.Daubner, Kornelia.Gottmannova, Jiri.Dohnal, Jana.Kabelova

David.Satke
Garant programového bodu
Profese: Advokát
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Příspěvek od David.Satke » 04 dub 2018, 17:27

Adam.Zabransky píše:
04 dub 2018, 13:46
Podle mě by do této volby měli být automaticky zařazeni všichni kandidáti, kteří kandidovali na 11.-25. místo, kromě těch, kteří se nechtějí zúčastnit (přeci jen pořád jsou to primárky o místech, které se vejdou do toho původního rozmezí, kam se kandidáti přihlásili). Tedy aby to bylo v režimu opt-out a ne opt-in. Alespoň se nám to tu zpřehlední.
Souhlasím se zařazením pro dovolbu míst 22.-25., jelikož je pravda, že jsou to i tato místa, na které jsem se původně hlásil.

NICMÉNĚ :!: :!: :!:
Adam.Zabransky píše:
Byla by podle mě hloupost o těch kandidátech uvažovat jako o lidech, kteří nezískali podporu pro umístění na 11.-25. místě kandidátky.
Přesně o tom se ale hlasovalo, takže ti, kteří nepostoupili do 2. kola, opravdu nezískali podporu pro umístění na 11. - 25. místě kandidátky. V 1. kole se hlasuje o přípustnosti a o ničem jiném se nehlasovalo.
Adam.Zabransky píše:
Předpokládám, že spousta hlasujících měla stejně já takovou hlasovací strategii, že jsme v prvním kole volili jen lidi, které bychom rádi viděli na předních místech. V těchto doplňujících volbách hodlám v prvním kole podpořit i lidi, které jsem v předcházejícím hlasování nepodpořil.
Tady musím Adame přiznat, že mi ta strategie přijde jako dost zásadní nepochopení systému hlasování a tedy jako poněkud krátkozraká a nedomyšlená. Což mě konkrétně u tebe poněkud překvapilo. Hlasovalo se přeci o přípustnosti pro všechna ta místa, tedy pokud hlasuji pro jednoho a pro ostatní nikoliv, tak z nich zároveň činím nepřípustné kandidáty. O pořadí se pak hlasuje až ve druhém kole. Pokud v prvním kole de facto hlasuješ jakoby to bylo kolo druhé, tak lze první kolo prakticky zrušit, protože to pak dopadne tak, jako to dopadlo. Tedy že z 36 lidí je 25 vyřazeno jako nepřípustných kandidátů a zbylých 11 je seřazeno podle podpory na příslušných místech.

Já jsem v prvním kole hlasoval i pro lidi, pro které bych ve druhém kole nehlasoval. Tedy otázka přípustnosti je úplně něco jiného než to, koho bych chtěl na kandidátce skutečně vidět.

Nerad bych, aby to bylo chápáno jako stěžování někoho, kdo do druhého kola neprošel. Výše zmíněná strategie by mi stejně absurdní přišla i v případě, kdybych do 2. kola postoupil. Systém vnitrostranického hlasování, včetně posloupnosti hlasování o přípustnosti a poté o pořadí mi přijde na pirátech naprosto parádní - ovšem aby se z toho nestala parodie, tak je také třeba skutečně hlasovat podle toho, o čem se hlasuje.

Pokud se tedy v 1. kole hlasuje o přípustnosti všech, tak je podle mě chybou hlasovat pouze pro Frantu, protože znám Frantu a chci na kandidátce mít Frantu a dalších 10 mi nevadí, ale přímo můj hlas nemají, takže pro ně v prvním kole hlasovat nebudu. Svoji volbou tedy hlasuji právě a jen pro Frantu a ostatní vyřazuji, což vlastně ani není to, co chci.

Výsledkem této "strategie" je tedy situace, kdy je nutné vyhlašovat dovolbu s těmi stejnými kandidáty. Nelze se pak divit D.Bodečkovi, že se na to samé místo nechce hlásit znovu, když byl jednou odhlasován jako nepřípustný kandidát. Přestože z toho mám podobný pocit, velmi si vážím těch 36 hlasů, které jsem v 1. kole dostal a nechtěl bych kvůli nim utíkat z boje o kandidátku, tak jsem se rozhodl účastnit i dovolby. Ale platí, že pokud někteří hlasující nebudou schizofrenní, tak by nikdo z těch, kdo neprošel 1. kolem v původní volbě, neměl projít ani v dovolbě. Opět zdůrazňuji, že se jedná o ta samá místa.
Adam.Zabransky píše:
04 dub 2018, 13:42
Jinak se myslím ukazuje, že i vnitrostranické volby jsou hodně o známosti/oblíbenosti kandidátů. Z toho plyne ponaučení: dělat záslužnou práci často nestačí, musíte o tom ostatním dát i vědět, musíte se zkrátka umět prodat. Tak hurá do toho. ;)
Ano. Opakuji, že rozhodně nezpochybňuji kandidáty, kteří do druhého kola prošli, ani volbu jako takovou, protože zvítězili ve férové volbě a jedná se o kvalitní kandidáty. Právě proto by podle mě s přehledem získali podporu v druhém kole i v případě, kdyby se v prvním kole opravdu hlasovalo o přípustnosti a nikoli o preferencích pro pořadí na kandidátce.

Přál bych si tedy, aby se lidé s podobnou hlasovací strategií jako Adam trochu chytli za nos a uvědomili si, že hlasovali o něčem jiném, a v budoucnu bylo hlasováno opravdu skutečně o tom, o čem je hlasování vyhlášeno.

Díky

David
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Satke za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Jaroslava.Vatay, Jiri.Dohnal

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Profese: student práva na UK
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 3406 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Zabransky » 04 dub 2018, 18:50

David.Satke píše:
04 dub 2018, 17:27
Tady musím Adame přiznat, že mi ta strategie přijde jako dost zásadní nepochopení systému hlasování a tedy jako poněkud krátkozraká a nedomyšlená.
Já systém chápu velmi dobře, neboj. :D
David.Satke píše:
04 dub 2018, 17:27
Přesně o tom se ale hlasovalo, takže ti, kteří nepostoupili do 2. kola, opravdu nezískali podporu pro umístění na 11. - 25. místě kandidátky. V 1. kole se hlasuje o přípustnosti a o ničem jiném se nehlasovalo.
Formálně vzato se o tom hlasovalo, ale fakticky to tak být vůbec nemuselo. IMHO prostě spousta Pirátů používá volební systém jinak, než je zamýšlen.

Kdybych hlasoval v prvním kole pro všechny kandidáty, kteří by mi nevadili, tak tím snížím šanci, že ve druhém kole budou kandidáti seřazeni tak, jak chci. Protože čím víc projde do druhého kola, tím víc kandidátů má šanci se umístit vepředu. Právě proto, že vím, že následkem postoupení méně kandidátů než je požadovaný počet je doplňovací volba na zadnější místa, tak je ta moje volební strategie racionální. A myslím, že ji používá více lidí. Mrzí mě, že jsou někteří kandidáti zklamaní, ale právě proto jsem to psal - aby si uvědomili, že to jejich nepostoupení dost dobře může být způsobené tím, že hodně hlasujících má podobnou strategii jako já, a že by je většina třeba chtěla mít někdo okolo 20. místa, ale ne okolo 12. místa, a proto je nepodpořila už v prvním kole.

Holt jsme špatně nastavili volbu (IMHO se nemělo volit tolik míst najednou, mělo to být rozdělené do dvou oddělených hlasování), ale když jsem si to uvědomil, už bylo pozdě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 4):
Karel.Nejedlik, Petr.Daubner, Jan.Mejsnar, Jiri.Dohnal
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, student práv na Karlovce, bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3091 poděkování
Dostal poděkování: 3444 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 04 dub 2018, 19:19

Potvrzuji, co napsal Adam, i já mám takovou strategii neb druhé kolo není o umístění vhodných kandidátů, ale o oblíbenosti postoupivších (kritizuji od roku 2010), změním strategii v okamžiku změny formu druhého kola - tedy v okamžiku, kdy si odhlasujeme přípustnost (super, nic nenamítám), budeme hlasovat o každé čelní pozici (tedy takové, kde se předpokládá úspěch, což 25. pozice ještě být může) jednotlivě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Karel.Nejedlik

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“