KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

KarelSchwarz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: sociolog
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 40. místo (rozprava)

Příspěvek od KarelSchwarz » 19 dub 2018, 02:41

Zdravím vás všechny a přihlašuji se jako kandidát pro volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy na 26. - 40. místo:

Jako zastupitel hlavního města Prahy bych se chtěl zasadit o tvůrčí a svobodný rozvoj města (například revizí existujících omezování, restrikcí a zákazů). Při řízení a správě města máme podle mého názoru brát ohled především na člověka – obyvatele města, nikoliv na parciální zájmy jednotlivců nebo institucí. Za klíčovou považuji komunikaci s občany a komunikaci mezi zastupiteli, zvláště mezi zastupiteli celopražského zastupitelstva a zastupitelstev městských částí, ke které v minulých volebních obdobích docházelo nedostatečně. K rozhodování městského zastupitelstva musí docházet na základě široce vykomunikované a dohodnuté dlouhodobé koncepce v příslušné oblasti.
Za důležitou považuji transparentnost hospodaření města, které má ve srovnání s jinými metropolemi mimořádně vysoký rozpočet, zejména městských podniků (například Dopravní podnik), městských příspěvkových organizací a firem napojených na rozpočet města (nutná je minimalizace finančních úniků). Prioritou je pohyb a doprava po městě, která by měla co nejméně obtěžovat občany a co nejvíce jim usnadňovat život (rozšiřování elektrifikované dopravy, zejména kolejové včetně většího využívání železničních tratí; mimořádnou pozornost je třeba věnovat stavbě trasy D metra, která je potřebná, ale je nutno pečlivě zvažovat její náklady; signál mobilních operátorů v celém metru). Praha podle mého názoru potřebuje ve větší míře dostupné a kvalitní služby, a to i pro středně a nízkopříjmové skupiny obyvatel.
V pražském zastupitelstvu s ohledem na mou dosavadní praxi se mohu věnovat konkrétně především těmto oblastem:
- sociální: chtěl bych se zasadit o větší nabídku nájemního bydlení a s tím související sociální byty, o skončení předražených ubytoven, o snížení extrémní zadluženosti Pražanů, která je významně vyšší než v jiných evropských velkoměstech (odstraňováním tzv. dluhových pastí), a o podporu seniorů (jejichž počet v Praze dramaticky vzroste)
- zdravotní: dostupné a komplementární poskytování sociálních i zdravotních služeb
- vzdělávání a výchova: volba dostupných škol včetně učebních oborů, větší podpora vzdělávání dětí i dospělých, podpora tělovýchovy a sportu
- kultura: podpora amatérské tvůrčí kultury.

Pro hlasování v předcházejících primárkách na 11. - 25. místo jsem se představil na: viewtopic.php?f=349&t=40072&start=50#p551539

Můj profil najdete na: https://wiki.pirati.cz/lide/karel_schwarz

Michal.Koci
Člen KS Praha
Profese: úředník na MV
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 24 poděkování

Příspěvek od Michal.Koci » 19 dub 2018, 12:26

Ahoj!
Přihlašuji se tímto zahajuj do primární volby na 26. - 40. místo kandidátky na Magistrát hl. m. Prahy 2018.

Narodil jsem se a žiji po celou dobu ve Strašnicích. Vystudoval jsem obor „Sociální politika, sociální práce“ na Univerzitě J. E. Purkyně a obor „Sociální pedagogika“ na Univerzitě Karlově. V současné době pracuji na Ministerstvu vnitra.

Od roku 2008 do roku 2016 jsem pracoval na ÚMČ Praha 10 v oblasti samosprávy. Během svého působení na radnici jsem měl možnost připravit, zorganizovat a následně zrealizovat dva evropské projekty pro rodiče na rodičovské dovolené („Do práce po rodičovské dovolené s Desítkou“, „Práce a rodina – jde to!“), připravit a prosadit koncepci prevence nežádoucích jevů u dětí a mládeže (např. myšlenka nízkoprahového klubu pro neorganizované děti a mládež u Botiče, podpora školních metodiků prevence, úprava grantového řízení m. č., spolupráce s vysokými školami, zavedení terénní sociální služby.), prosadil jsem myšlenku volby dobrovolníka roku, inicioval vznik naučné stezky ve Strašnicích, podílel se na přípravě pravidel soutěže "Zásobník projektů - město na míru", aj. Podílel jsem se na přípravě a organizaci dotazníkového šetření vztahujícího se k problematice parkování v Praze 10, na celoroční kampani „Praha 10 – město stromů“ či aktivitách „Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012“. Koordinoval jsem po určitý čas proces komunitního plánování sociálních a návazných služeb, stejně jako agendu prevence kriminality. Již v roce 2012 jsem usiloval o připojení Prahy 10 k síti Zdravých měst, tj. k Agendě 21, s ohledem na tehdejší politickou skepsi k této agendě bohužel neúspěšně. Další samosprávné aktivity jsem realizoval v Kanceláři tajemníka a následně v odboru kultury a projektů. Ke konci února 2016 byla má pracovní pozice na ÚMČ Praha 10 po osmi letech (a šesti reorganizacích) zrušena, proto se mnohé z mých myšlenek již realizace nedočkaly.

V listopadu 2014 jsem přijal nabídku senátorky (a současně radní) paní Ivany Cabrnochové na pozici jejího asistenta v Senátu. Spolupráci s ní jsem však po necelých dvou letech ukončil.

Od roku 2014 spolupracuji s opoziční zastupitelkou Janou Komrskovou při odhalování „desítkových“ nešvarů.
Obecně usiluji zejména o transparentní a hospodárnou správu obce, ale i činorodý úřad. Věřím totiž, že velký a dlouhodobě nevyužívaný, potenciál dobrých nápadů se skrývá v hlavách mnoha úředníků, kteří nemají prostor je projevit.

Na MHMP bych rád působil ve výboru pro sociální politiku, výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy, výboru pro evropské fondy příp. ve výboru pro výchovu a vzdělávání, které jsou svým zaměřením nejblíže mé dosavadní praxi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Koci za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Vojta, Jana.Komrskova, Jiri.Dohnal

David.Satke
Garant programového bodu
Profese: Advokát
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Příspěvek od David.Satke » 19 dub 2018, 14:14

Vážené pirátky a piráti,

přihlašuji se tímto do primárek na místa 26 až 40.

Moji kandidátskou řeč naleznete v předchozích volbách zde:
viewtopic.php?f=349&t=40072&start=30#p551240

Díky

David
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Satke za příspěvky (celkem 4):
Jan.Mejsnar, Jan.Hora, Michal.Stepan, Jana.Komrskova

Karel.Nejedlik
Kontrolní komise
Profese: Informatik
Dal poděkování: 753 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování

Příspěvek od Karel.Nejedlik » 19 dub 2018, 22:17

Poprosil bych o aktualizaci prvního příspěvku - zejména, kdy končí termíny přihlašování kandidátů a kdy tedy začne první kolo této volby. Ideálně ještě soupisku kandidátů, ať je jasnější, zda už máme plný počet (hrubými počty jsem napočítal, že už je kandidátů o pár víc než míst).
OFFTOPICObrázek

Michal.Jokes
Koordinátor krajského sdružení
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 693 poděkování

Příspěvek od Michal.Jokes » 20 dub 2018, 00:19

úvodní příspěvek byl upraven o nové kandidáty
volba bude zahájena zítra, využijte poslední šance se přihlásit
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Karel.Nejedlik
Kontrolní komise
Profese: Informatik
Dal poděkování: 753 poděkování
Dostal poděkování: 286 poděkování

Příspěvek od Karel.Nejedlik » 20 dub 2018, 15:42

Ahoj,
hlásím se na kandidátku na Magistrát od 26. místa a dál.

Začnu důvodem, proč jsem se nepřihlásil na vyšší místa kandidátky. Nemám smělé záměry, velké plány ani dlouhodobé vize pro "velkou" Prahu. Nestíhám se ani patřičně "dovzdělat“, na všech různých akcí a informačních „najevárnách“, které v současné době probíhají. Rád bych, ale situaci zpovzdálí sledoval a případně se ve vhodný čas do věci zapojil. Plánuju do kampaně věnovat část svého volného času, ať už kampani na magistrát, obnovení (růstu) pirátské buňky na Praze 16 nebo organizaci Pirateconu (předvolebního setkání, podobně jako v loňském roce).

Mezi mé hlavní dovednosti (mimo odbornost v IT) patří organizování akcí a fungování v týmu dobrovolníků. Rád se na věci dívám jako celek, sestavuji plány, sháním lidi do týmu, až nakonec ladíme detaily, abychom to vše dotáhli společně do zdárného konce. Díky organizování akcí a vedení dobrovolnických projektů jsem se naučil (a stále se učím) spoustu dovedností, o kterých si myslím, že by je politik měl mít. Například schopnost nastudovat téma (problém, o kterém do té doby mnoho nevěděl), analyzovat, udělat si názor, snažit se obhájit svůj názor před ostatními, vyjednávat o tématu a hledat kompromisní řešení. Nemám konkrétní palčivá témata, která by mě na Praze zajímala. Na druhou stranu věřím, že je mnoho témat, která by mě zaujala (školství, doprava, bytová výstavba, kultura...). A zároveň jsem schopen je nastudovat dostatečně, abych se k nim mohl vyjadřovat nebo dokonce o nich rozhodovat. Na práci zastupitele mě láká i „velká“ politika, zejména povolební vyjednávání, kterého se rád zúčastním, ať už to dopadne jakkoliv.

Z formální náležitostí, které plynou z kodexu kandidáta se budu muset "přiznat" k mnoha věcem. Žádný trestný čin jsem nespáchal, maximálně nějaký přestupek ala pokuta za špatné parkování. Piráti jsou moje první politická strana, ve které se angažuji a tohle jsou první volby, kterých se chci účastnit jako kandidát. Dále jsem členem, často předseda, bývalý (místo)předseda a/nebo statutár několika spolků, které fungují na dobrovolnické bázi – žádné velké peníze netočíme a dotace máme v desítkách tisíc ročně (pokud nějaké máme). Podrobnější soupis dodám později.

Svůj pirátský profil jsem aktualizoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvek:
Michal.Stepan
OFFTOPICObrázek

Gabriela.Lnenickova
Člen KS Praha
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování

Příspěvek od Gabriela.Lnenickova » 20 dub 2018, 18:26

Ahoj,

jmenuji se Gabriela Lněničková a hlásím se do primárek na 26.-40. místo. Od roku 1997 žiji v Praze. Vystudovala jsem VŠE, obor mezinárodní obchod. Poté jsem absolvovala studium MBA na Anglo- American University. Po mnoho let jsem hrála závodně šachy. Od roku 2005 pracuji pro švédskou organizaci se zaměřením na rozvoj obchodní spolupráce. Jako projektová manažerka mám na starosti řízení projektů, analýzy trhu, komunikaci se zákazníky a organizaci odborných akcí. V současnosti jsem zaměstnaná na částečný úvazek.

Jsem také členkou rady neziskové organizace Platforma za kvalitní dopravní infrastrukturu se zaměřením na dopravní stavby.
www.rozumnadoprava.cz/temata/

V komunální politice bych se chtěla věnovat tématům doprava, životní prostředí a územní rozvoj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Lnenickova za příspěvky (celkem 4):
Michal.Stepan, Michal.Jokes, Petr.Daubner, Jiri.Dohnal

Jaroslava.Narozna
Člen KS Praha
Profese: Herečka Divadélko Romaneto
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 26. - 32. místo (2. kolo)

Příspěvek od Jaroslava.Narozna » 25 dub 2018, 21:15

26.Martin Duška
27.Michal Novák
28.David Satke
29.Jiří Koudelka
30.Petr Daubner
31.Jaroslava Vatay
32.Jaroslav Němec

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“