KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Odpovědět
Pali43
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Obchodník
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: KF Pha 8/2018 Primárky 11. - 25. místo (rozprava)

Příspěvek od Pali43 » 28 bře 2018, 12:28

Ahoj Piráti,

Hlásím se tímto do Primárek na 11. - 25. místo kandidátní listiny Pirátů do Zastupitelstva hlavního města Prahy.

Můj profil naleznete na adrese: https://wiki.pirati.cz/lide/pavel_krnac

Důvodů, proč se hlásím je více, vypíchl bych ale dva hlavní:

1. Měl jsem možnost poslední tři roky žít střídavě v Praze a Vídni. Mrzí mě, že město takového potenciálu, možností a příjmů jaké má Praha, nedokáže obsadit ve studiích o "nejlepší město na život" lepší místo než 68-69 na světě. Dle mého názoru toto absolutně neodpovídá stavu, který lze relativně brzy dosáhnout lepší správou města a přebytku financí, které Praha rozhodně má.
2. Pozoruji, že upadá zájem o věci věřejné a úroveň jejich řízení. Jako člověk s bohatými zkušenostmi z mezinárodního obchodu, organizačními schopnostmi a ekonomickým vzděláním jsem přesvědčen, že je mojí morální povinností udělat vše proto, aby naše děti a budoucí návštěvníci měli v Praze ještě lepší místo na život.

Děkuji za pozornost a jsem k dispozici v případě Vašich dotazů

S přáním hezkého dne

Pavel Krnáč

Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Profese: student práva na UK
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 3405 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adam.Zabransky » 28 bře 2018, 15:05

Chtěl bych i do této volby přihlásit Míru Beránka, který se doslova jen náhodou nedostal na 10. místo kandidátky. Podle mě by byla fakt škoda, kdyby na kandidátce na volitelných místech nebyl - jsem přesvědčen, že vzhledem k jeho skillz by byl dobrým zastupitelem a hodnotnou součástí zastupitelského týmu. Mírova kandidátská řeč je zde, k souhlasu s kandidaturou i na tato místa snad postačí, když dá tomuto příspěvku palec. ;)
Pražský radní pro bydlení a transparentnost, student práv na Karlovce, bojovník za práva zvířat a efektivní altruista.
Tel. +420 721 006 868
FB: https://www.facebook.com/adam.zabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Daniel.Mazur
Garant programového bodu
Profese: fyzik
Dal poděkování: 151 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Příspěvek od Daniel.Mazur » 28 bře 2018, 15:54

Jednoznačně pro kandidaturu Míry Beránka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Dohnal, Ondrej.Profant, Michal.Stepan
Dan Mazur

------------------------------
+420-602-439-639
daniel.mazur@protonmail.com
"You see, I believe in freedom, Mr. Lipwig. Not many people do, although they will, of course, protest otherwise. And no practical definition of freedom would be complete without the freedom to take the consequences. Indeed, it is the freedom upon which all the others are based."

Michal.Jokes
Koordinátor krajského sdružení
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 693 poděkování

Příspěvek od Michal.Jokes » 28 bře 2018, 16:18

rozprava se z technických důvodů (někteří kandidáti z jiných stran neměli dosud autorizované účty na fóru) prodlužuje do dnešní půlnoci
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

KarelSchwarz
Profese: sociolog
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KarelSchwarz » 28 bře 2018, 17:01

Zdravím vás všechny,

jmenuji se Karel Schwarz a hlásím se na kandidátku Pirátů do Zastupitelstva hlavního města Prahy od 11. místa.

Jako zastupitel hlavního města Prahy bych se chtěl zasadit o tvůrčí a svobodný rozvoj města (například revizí existujících omezování, restrikcí a zákazů). Při řízení a správě města máme podle mého názoru brát ohled především na člověka – obyvatele města, nikoliv na parciální zájmy jednotlivců nebo institucí. Za klíčovou považuji komunikaci s občany a komunikaci mezi zastupiteli, zvláště mezi zastupiteli celopražského zastupitelstva a zastupitelstev městských částí, ke které v minulých volebních obdobích docházelo nedostatečně. K rozhodování městského zastupitelstva musí docházet na základě široce vykomunikované a dohodnuté dlouhodobé koncepce v příslušné oblasti.
Za důležitou považuji transparentnost hospodaření města, které má ve srovnání s jinými metropolemi mimořádně vysoký rozpočet, zejména městských podniků (například Dopravní podnik), městských příspěvkových organizací a firem napojených na rozpočet města (nutná je minimalizace finančních úniků). Prioritou je pohyb a doprava po městě, která by měla co nejméně obtěžovat občany a co nejvíce jim usnadňovat život (rozšiřování elektrifikované dopravy, zejména kolejové včetně většího využívání železničních tratí; mimořádnou pozornost je třeba věnovat stavbě trasy D metra, která je potřebná, ale je nutno pečlivě zvažovat její náklady; signál mobilních operátorů v celém metru). Praha podle mého názoru potřebuje ve větší míře dostupné a kvalitní služby, a to i pro středně a nízkopříjmové skupiny obyvatel.
V pražském zastupitelstvu s ohledem na mou dosavadní praxi se mohu věnovat konkrétně především těmto oblastem:
- sociální: chtěl bych se zasadit o větší nabídku nájemního bydlení a s tím související sociální byty, o skončení předražených ubytoven, o snížení extrémní zadluženosti Pražanů, která je významně vyšší než v jiných evropských velkoměstech (odstraňováním tzv. dluhových pastí), a o podporu seniorů (jejichž počet v Praze dramaticky vzroste)
- zdravotní: dostupné a komplementární poskytování sociálních i zdravotních služeb
- vzdělávání a výchova: volba dostupných škol včetně učebních oborů, větší podpora vzdělávání dětí i dospělých, podpora tělovýchovy a sportu
- kultura: podpora amatérské tvůrčí kultury.

Těm, kteří mne ještě neznají, se chci také představit:

Narodil jsem se v roce 1949 v Praze – Podolí, celý můj život je spjatý s Prahou, která se podílela na mém životním formování, a proto jí chci službou ve veřejném prostoru vrátit to, co mi dala. Nabízím své zkušenosti a znalosti z dosavadní profesní i veřejné činnosti. Vystudoval jsem obory sociologie a pedagogika dospělých na Karlově univerzitě. Po studiu jsem nejprve pracoval v oblasti kultury například jako knihovník, redaktor publikací a autor audiovizuálních pořadů. V 80. letech jsem připravoval obnovení nestátních sociálních služeb, pod záštitou církve jsem založil a vedl krizovou poradnu, 10 let jsem byl ústředním ředitelem Diakonie ČCE. Od roku 1990 jsem se zapojil do vytváření sítí nevládních organizací v sociální a zdravotní oblasti, v letech 2003 – 2012 jsem byl předsedou Asociace nestátních neziskových organizací v ČR a členem Rady vlády ČR pro NNO. Souběžně jsem učil na gymnáziu, střední a vyšší odborné škole sociální, přednášel jsem sociální medicínu, organizaci zdravotnictví a sociální politiku na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 2004 pracuji v Evropské síti proti chudobě v ČR (členskými organizacemi jsou například Charita ČR, Diakonie, Člověk v tísni, Výbor dobré vůle, Česká asociace streetwork, Armáda spásy, Potravinová banka, Asociace občanských poraden, IQ Roma Servis, Vzájemné soužití) jako člen Výkonného výboru a od roku 2015 předseda. Prostřednictvím členství této organizace v celoevropské asociaci EAPN (jako člen evropského vedení, 2009 – 2012 viceprezident) jsem v kontaktu s veřejně působícími lidmi v hlavních městech evropských zemí, z nichž většinu jsem navštívil, a znám příklady dobré praxe z jejich řízení a správy. Vzhledem k tomu, že jsem učil také ekonomiku, ovládám účetnictví a mám zkušenosti s auditem hospodaření a řízením ekonomických procesů.

Jsem rozvedený, mám 2 dospělé ženaté syny pracující ve stavební profesi a 3 vnuky, ve volném čase rád cestuji, plavu, chodím pěšky, jezdím na kole a pracuji na zahradě.

Nebyl jsem členem žádné politické strany či hnutí do roku 2014, kdy jsem spoluzaložil politickou stranu evropani.cz , jejímž jsem členem. Členové této strany se zúčastnili na kandidátkách Pirátů v roce 2017 v některých mimopražských krajích voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a získali nadprůměrný počet preferenčních hlasů. Piráti jsou v mém životě prvním politickým subjektem, za nějž mám chuť kandidovat, program Pirátů podporuji. Práci v zastupitelstvu jsem přípraven se věnovat podle potřeby i plnočasově.

Můj profil najdete na: https://wiki.pirati.cz/lide/karel_schwarz

Jsem vám všem k dispozici k odpovědím na vaše otázky a těším se na spolupráci s vámi.

Hezký pozdrav

Karel Schwarz
Tito uživatelé poděkovali autorovi KarelSchwarz za příspěvek:
Jana.Kabelova

Michaela.Krausova
Republikový výbor
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Krausova » 28 bře 2018, 20:32

Edit: nekteri kandidati jiz prihlaseni, pisu z mobilu a vychazela jsem ze seznamu na uvodni strance, omlouvam se za rozruch

Moc prosím níže zmíněné, aby potvrdili svůj zájem o kandidaturu (klidně taktéž palcem k tomuto příspěvku, jako Mirek), na pořadí nesejde a chceme tým těch nejlepších, tak to prosím teď nevzdávejte, když podporu máte :) apeluji především na:

Jirku Dohnala (jiz prihlasen, bezva!)
Šárku Sedláčkovou (prihlasena, juch!)
Zuzku Drázdovou (prihlasena tez :))) )
Martina Ardena,

které nevidím přihlášené, jste pro budoucí pirátský klub přínosem!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Krausova za příspěvky (celkem 4):
Daniel.Mazur, Jiri.Dohnal, Martin.Arden, Jana.Kabelova
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.

Daniel.Mazur
Garant programového bodu

Příspěvek od Daniel.Mazur » 28 bře 2018, 20:44

Michaela.Krausova píše:
28 bře 2018, 20:32
Moc prosím níže zmíněné, aby potvrdili svůj zájem o kandidaturu (klidně taktéž palcem k tomuto příspěvku, jako Mirek), na pořadí nesejde a chceme tým těch nejlepších, tak to prosím teď nevzdávejte, když podporu máte :) apeluji především na:

Jirku Dohnala
Šárku Sedláčkovou
Zuzku Drázdovou
Martina Ardena,

které nevidím přihlášené, jste pro budoucí pirátský klub přínosem!
Ahoj, já je tu přihlášené vidím. Přesněji: Jirka, Šárka a Zuzka jsou na straně 5 a Martin Arden podle formulace v dřívějším přihlášení zde projevil vůli kandidovat automaticky v dalších kolech. Nebo ne? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Krausova, Jiri.Dohnal
Dan Mazur

+420-602-439-639
"You see, I believe in freedom, Mr. Lipwig. Not many people do, although they will, of course, protest otherwise. And no practical definition of freedom would be complete without the freedom to take the consequences. Indeed, it is the freedom upon which all the others are based."

SYCH
Profese: Elektroinženýr
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SYCH » 28 bře 2018, 21:32

Zdravím Pirátky, Piráty, a vlastně všechny kterým není lhostejný stav Prahy!

Mám zájem řešit pražské dopravní problémy - dnešní asi nejžhavější téma! Proto budu rád, pokud mne podpoříte na Pirátské kandidátce do Zastupitelstva HMP. Jsem člen Sdružení Nezávislých občanů Prahy 5 - tedy SNOPu, který s Piráty spolupracuje ještě z doby, kdy byl loňský volební úspěch skryt hluboko pod obzorem, že bys ho ani ze stožáru Černé Perly nedohlédl :-) Nakonec i díky naší spolupráci patří P5 mezi obvody, kde Piráti v loňských volbách zvítězili!

K problematice pražské dopravy mám velmi blízko z mnoha důvodů. Tady jen pár nejdůležitějších:
- jako absolvent VŠ dopravy a spojů Žilina mohu nabídnout nejen zapálené srdce, ale hlavně i odborný základ dopravního či železničního inženýra
- v letech 2010 - 2015 jsem měl šanci sledovat, mírně ovlivňovat a hlavně se naučit mechanizmy fungující ve veřejné správě jako místopředseda 2010 - 2015 Výboru (komise) dopravy městské části Praha 5. Proto také vím, že pokud chci Praze pomoci s dopravou, na úrovni městské části se toho mnoho udělat nedá - to lze jedině na Magistrátu HMP.
- mé první zaměstnání po VŠ bylo ve Službě sdělovací a zabezpečovací DP Metro, obecně mám v DPP stále bohaté kontakty
- od svých 14ti let jsem člen šotoušského spolku KPMD Praha (Klub přátel MHD), kde se potkávají jak nadšení laikové i odborníci, tak také někteří ředitelé DPP
- měl jsem možnost vést oddělení telematiky TSK
- a nakonec jsem Pražák křtěný Vltavou

Mým mottem je, že by se už konečně měla správa pražských věcí dostat do rukou odborníků - a to není ani Krnda (tč. primátorka z vůle strejdy Babiše) ani tragický Demolínek, ani jeho předchůdci v křesle dopravního radního, jistě si vzpomenete na smutné figurky Radovana Šteinera (ODS, také Radovan Francis Šteiner), J. Noska (též ODS) a do třetice Jiřího Nouzy (TOP 09) :-) Ta laťka si nezaslouží být tak nízko, ne? Prosím pomozte ji zvýšit na úroveň, kterou si taková evropská metropole, jakou přece naše Praha je, zaslouží!
Je tragické, že za nebaze proslulé Bémovy vlády se pražský dopravní systém rozvíjel podstatně lépe než během tzv. "makání" ANO a socanů. Stačí se jen podívat na (ne)rozvoj sítě metra a městských dálnic - okruhů a radiál v aktuálním volebním období. Naštěstí pražský volič již vícekrát dokázal, že není ovce - a to mne samozřejmě velmi zavazuje nabídnout svou hlavu i srdce pro normálnější a lidštější dopravu v Praze.

Dobrý vítr do našich plachet přeje
Váš Jan Sychra
https://wiki.pirati.cz/lide/jan_sychra
Tito uživatelé poděkovali autorovi SYCH za příspěvky (celkem 4):
Daniel.Mazur, Jiri.Dohnal, Karel.Nejedlik, Ondrej.Moravcik

Daniel.Mazur
Garant programového bodu

Příspěvek od Daniel.Mazur » 28 bře 2018, 21:48

Ahoj všichni,
prakticky pět minut před dvanáctou ale přece se podařilo přihodit kandidaturu panu Janu Sychrovi, který je členem spolku SNOP 5, koaličního to partnera pro komunální volby na Praze 5. Podle mého soudu je velmi kvalifikovaným člověkem pro oblast Doprava v ZHMP, a proto ho vážně doporučuji pozornosti vás - hlasujících členů.
Dan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Dohnal, Karel.Nejedlik
Dan Mazur

+420-602-439-639

Josef.Brecka
Člen KS Praha
Profese: správce majetku
Dostal poděkování: 9 poděkování

Příspěvek od Josef.Brecka » 28 bře 2018, 22:16

Dobrý den, hlásím se do magistrátních voleb. podzim 2018.

Vážení posuzovatelé,
ucházím se o tuto kandidaturu, protože mám dlouholetý zájem o politické dění všeobecně.
Aktivně po Sametové revoluci 1989, kdy jsem v tu dobu byl v Liberci v  divadle a pak jsem se zapojil
zde ve městě do Občanského fóra. Od té doby jsem byl managerem voleb různých úrovní i speakrem,
pomáhal jsem ostatním se prosadit a uvádět je v povědomí veřejnosti i jsem sám kandidoval. Pořádal
jsem různé společenské kulturní akce ve prospěch ŽP, moderoval jsem je, režíroval. Ale nikdy jsem
následně nepracoval jako poslanec – nebyl jsem zvolen dostatečným počtem hlasů.
Následovali dlouhé období studií a cest.
V roce 2014 jsme se známými založili politickou stranu evropani.cz. Účastnili jsme se s ní následujících
voleb počínaje těmi do Evropského parlamentu 2014. Minulý rok po dohodě s vámi - Českou
pirátskou stranou jsme kandidovali na vaší kandidátce do podzimních Parlamentních voleb 2017.
A i letos po takovéto dohodě se obracím na vás se svoji kandidaturou. Věřím, že se nám společně
podaří mnoho dobrého pro náš stát a občany v něm.

Děkuji za váš čas a jsem s pozdravem

Josef Břečka, evropani.cz, místopředseda, m. 776 603 941
Můj profil na pirátské wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/josef_brecka

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“