KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Vážené krajské forum,

tímto zahajuji jednání ve věci volby pirátských kandidátů do Senátu v obvodech č. 17 (Praha 12), č. 20 (Praha 4), č. 23 (Praha 8) a č. 26 (Praha 2).

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 13.3. 2018. Kandidáti se budou moci představit členům na veřejném grilování rovněž 1.3., 6.3. a 13.3.

Hlasování bude dvoukolové:
- první kolo bude zahájeno v úterý 13.3. 2018. a bude trvat 72 hodin. Bude se v něm rozhodovat o přijatelnosti kandidáta pro celé KS Praha (nadpoloviční většina hlasů KF).
- druhé kolo bude následovat v březnu a bude se v něm rozhodovat o nasazení kandidátů v jednotlivých obvodech, podle preference kandidátů (nasazen bude kandidát s vyšším počtem hlasů).

Přihlášení kandidáti:
EDIT 28.2.: Z důvodu projevení zájmu dalších možných kandidátů a potřeby jejich grilování rozhodlo PKS o prodloužení rozpravy do 13.3.
Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Mam dotaz k samotné volbě. Můžou kandidáti kandidovat ve více obchodech? Na grilování Holásek říkal , že uvažuje o 23 i 20. Mohla bych pak hlasovat pro někoho v jednom obvodě a ve druhém ne? Co by se stalo kdyby byl někdo zvolen ve dvou? Pokud bude moct jeden člověk kandidovat jen v jednom obvodě tak kdy je deaeline na to v kterém?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvek:
Karel.Nejedlik
Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Kandidovat můžeš za jeden obvod = odpověď na tu tvojí druhou otázku, vznikaly by tím duplicity, což bysme neměli připustit... (=> nemožnost kandidovat za vícero obvodů + vícero hlasů).
Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Nějak se tu nikdo nehlásí, tak jsem alespoň se zájmem omrknul pětici potenciálních kandidátů, kteří se přišli fyzicky představit na Praze 10, tj. pan Michálek, paní Tylová, pánové Okamura, Ruml a Holásek.

Předpokládám, že s úspěchem Pirátů v posledních volbách bude velmi lákavé nás speciálně v Praze oslovit a získat naši podporu a tak jsem velmi obezřetný. Jak jsem je večer pozoroval, tak na čistě pirátské kandidáty si zřejmě budeme ještě nějaký rok počkat. Hodnotím je tedy především jako sdílené kandidáty s potenciálem získat podporu na širší platformě.

Libora Michálka (Praha 3) oceňuji, že byl první, kdo šel do Senátu pod pirátskou vlajkou v době, kdy to ještě nebylo in, je velmi nekonformní a nebojí se říci i názor, který se nezalíbí většině jeho publika. Na druhou stranu nezapírám, že v Senátu se uměl dostat do situací, kdy evidentně svou neřízeností znemožnil dohodu i nad jinak žádoucí a možná i jinak prosaditelnou změnou. To jde ruku v ruce. Současně jsem zachytil informaci, že má o stejný obvod zájem prezidentský kandidát Hilšer. Přestože Hilšera jsem v prvním kole volil, v tomto případě bych určitě dal přednost Liborovi. Nejsem příznivce toho, aby ti, co neuspěli v jiné osobnostní volbě se automaticky hojili na Senátu.

Eva Tylová (Praha 12) na mne působí velmi pozitivně. Ať to bylo na jakékoliv politické úrovni, tak se mi jako dobrý filtr osvědčilo ověřit člověka zapojením do práce. Na Evu jsem se obrátil s naším konkrétním bolákem na P12 a reakce byla velmi rychlá a přínosná. Její životopis mě přesvědčuje, že je kompetentní minimálně v těch programových bodech, které prosazuje (ekologie, metroplán). Kdybych jí měl něco vytknout, tak při veřejném vystupování by si měla lépe utříbit své myšlenky a působila by přesvědčivěji. Ale to všechno přijde, takže můj hlas určitě má. Jako bonus uvedla, že má zájem o náš klub i pirátskou stranickou nominaci.

Za pány Okamuru, Rumla a Holáska se netroufnu postavit, neměl jsem dost příležitostí je poznat, ale zdálo se mi, že na pirátské představení nepřišli dobře připraveni. Kdybych žádal o podporu jinou stranu než svou Alma mater, tak bych se jen čistě ze slušnosti více zajímal o jejich vychodiska a hlavní programové body. Mimochodem Jan Holásek za nás již kandidoval do Senátu v Berouně, Hayato Okamura poskytl docela zajímavý vhled do napjaté situace uvnitř pražské KDU.

Jak už jsem uvedl, předpokládám, že nás osloví i nějaký prezidentský kandidát a osobně na ně pohlížím hodně s rezervou. Mohou se možná opírat o určité hlasy, ale dle mého jsou to hlasy za situace, kdy byla velká poptávka podpořit kohokoliv proti Zemanovi a první liga se této politické soutěže nezúčastnila. Současně ani politické strany se většinou v prezidenské volbě nijak neukázaly. Mají své existenční problémy a za prezidentskou volby se neberou státní příspěvky. Za senátní ano, navíc mohou kandidovat i místní celebrity, takže v automatický úspěch prezidentských kandidátů nevěřím. Kupříkladu i ten „nejúspěšnější“ z neúspěšných Jiří Drahoš dokázal být fakticky třetí ze dvou kandidiátů. Ve druhém kole prezidentské volby hlasovalo 2,8 mil. lidí pro Zemana, asi 1,5 mil. lidí proti Zemanovi a cca 1,2 mil. lidí pro Drahoše. Oficiální „těsný“ výsledek 51,4:48,6 vypadá trochu jinak, když si uvědomíme, že těch 1,5 mil. hlasů by dostal i houpací kůň, kdyby mohl kandidovat a jediným protikandidátem byl Zeman.
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Ing. Eva Tylová

Vážené Pirátky a Piráti, příznivkyně a příznivci,
dovoluji si Vás požádat o podporu kandidatury do Senátu ve volebním okrsku č. 17 (Praha 12 a okolní městské části). S Piráty dlouhodobě spolupracuji na Praze 12, nyní jako registrovaná příznivkyně. Programové priority Pirátů se shodují s tím, co jsem celý život ve veřejném prostoru prosazovala. Působení Vás Pirátů ve veřejném životě si velice vážím, proto žádám o nominaci za Piráty, v případě zvolení mi bude ctí vstoupit do senátního klubu Pirátů. Zavazuji se podepsat Kodex pirátského poslance a další zásady Pirátů. O podporu mé kandidatury má velký zájem strana LES, s dalšími je jednáno. Děkuji za Vaše dotazy, mohu odpovídat přímo na fóru, kde jsem registrovaná.

Proč jsem se rozhodla kandidovat do Senátu. Senát i při běžné agendě představuje pojistku legislativního procesu. Za současné politické situace je jeho role pojistky ještě více zdůrazněna a to přímo jako pojistky zachování standardů občanské společnosti, jako záruky demokratického státu. Celý život působím ve veřejném životě v nejrůznějších rolích, snažím se o posílení prvků občanské společnosti a tedy posílení demokracie. Bohužel v současnosti jsme svědky trendu opačného a to oslabování principů občanské společnosti a demokracie. Na půdě Senátu bych chtěla zúročit zkušenosti z komunální sféry, z působení v nevládních organizacích ale i z veřejných funkcí a věnovat se posílení těchto prvků. V poslední době byla řada prvků zajišťující účast veřejnosti na věcech veřejných oslabena či odstraněna. Ve svém působení bych chtěla práva občanů na účast ve veřejném životě vrátit a posílit. Jedním z příkladů, kde bych se chtěla pokusit o nápravu, je omezení práva veřejnosti účastnit se povolovacích procesů ve stavebním zákoně a tím ovlivnit své okolí. Podporuji jednoznačně prvky přímé demokracie jako např. referenda pro běžné otázky života společnosti. Mám osobní zkušenost z organizování místních referend. Pro referenda o ústavních otázkách bych požadovala zpřísnění podmínek, jak co do charakteru otázky, tak potřebné účasti občanů. V Senátu bych se dále chtěla věnovat otázkám životního prostředí, jehož ochrana má dlouhodobě obdobný oslabující trend. Vzhledem k šíři zkušeností z nejrůznějších oblastí života jsem schopna se věnovat i dalším palčivým otázkám společnosti jako jsou např. exekucím, protikorupčním zákonům a dalším.

Předpoklady pro práci v Senátu: Působila jsem ve veřejných funkcích, ze kterých mám zkušenosti s přípravou zákonů a jejich projednávání v Poslanecké sněmovně a Senátu jak v roli předkladatele zákona, když jsem byla náměstkyně ministra životního prostředí (1998-2002), nebo jako členka nevládní organizace Zelený kruh (2003 -2006), kde jsem působila jako parlamentní zpravodajka. Mám zkušenosti z ochrany životního prostředí a kontroly jejího dodržování (2007-2010), působila jsem ve funkci náměstkyně a ředitelky České inspekce životního prostředí. Mám zkušenosti z komunální sféry (2010-2014), tedy ze života občanů, kde jsem působila jako místostarostka MČ Praha 12 pro žp a územní rozvoj. Od roku 2014 jsem předsedkyně opozičního klubu zastupitelů Piráti, Zelení a LES MČ Praha 12 ( www.jsmepraha12.cz , FB Piráti, Zelení, LES - Jsme Praha 12).
Ráda bych vás přesvědčila, že mám i čistý kredit , což bych chtěla prokázat jednak některými kauzami, na kterých jsem se podílela i úzkou spoluprací s nevládními organizacemi. Jako náměstkyně ministra jsem se angažovala proti těžbě zlata v Mokrsku, kontroverzní dálnicí D3 přes Posázaví, požadovala jsem VŘ na sanaci dioxinových baráků ve Spolaně.
http://ekolist.cz/cz/publicistika/nazor ... ky-spolany. Z místa ředitelky ČIŽP jsem byla odvolaná ministrem životního prostředí Drobilem, protože jsem kritizovala nadhodnocenou superzakázku na sanaci starých ekologických zátěží (http://www.bing.com/search?q=Respekt+Za ... EFC0EFE0FE
Jako místostarostka jsem iniciovala, aby rada MČ Praha 12 podala žalobu k soudu na neplatnost změny kódu při schvalování změny územního plánu na tzv. Louce Na Šabatce v Komořanech. Soud opakovaně nezákonnost schválení změny ÚP potvrdil.

Známost ve volebním obvodu a souběh kampaně na Praze 12
Ve volebním obvodu č. 17 v MČ Praha 12 (P12 je polovina senátního obvodu) působím od roku 2006 jako zastupitelka, z toho v roce 2010-2014 ve funkci místostarostky. od roku 2014 – dosud jako zastupitelka za Piráti, Zelení a LES. Společně s dalšími opozičními kluby kritizujeme působení radnice, jedná se např. o chyby při veřejných zakázkách, za které byl odvolán místostarosta pro hospodaření (ANO), podporujeme občany proti megalomanským developerským záměrům. Účastním se v akcích zaměřených na ochranu životního prostředí („Ukliďme Prahu“, „Den Země“, „Den evropského koupání v řekách“, ale i v komunitních akcích spojených s kontaktem s občany a hlavně rodinami s dětmi. Jsem tedy v těsném kontaktu s občany. Výhodou je i souběh komunální kampaně na Praze 12 (Piráti, Zelení a LES) a senátní kampaně. Slibuji velké nasazení pro kampaň v senátních i komunálních volbách, kontaktní kampaň.

Další informace:
Vzdělání: Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT, titul Ing.
Stranická příslušnost: nestraník, registrovaný příznivec Pirátů (dříve: 2005 -2013 SZ, 2003 -2005 SOS)
NNO: podporovatelka PP, STUŽ, Zelený kruh, Arnika, Děti Země
Rodina a zájmy: 58 let, rozvedená, 2 synové, 3 vnoučata , 1 přítel, 1 kocour (Norský lesní..) záliby: jezdím na kole dlouhé tratě, hudba, tanec
Další informace a kontakt: eva.tylova@ecn.cz, FB stránka a profil Eva Tylová, www.evatylova.cz , wiki a další veřejně dohledatelné zdroje
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Vojta, Pavel.Hajek, Adam.Zabransky, Jana.Kabelova, sarka.sedlackova, Lukas.Findeis, Mikulas.Ferjencik
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Libor Michálek


Ahoj Pirátstvo,

ještě před pondělním představením v Café V lese Libor zasílá oficiální žádost o podporu jeho kandidatury. Protože ještě nemáme vlákno k senátním primárkám, postuji to zatím sem:

Milí piráti, milé pirátky,

když jsem v roce 2012 kandidoval do Senátu s podporou Vaší strany, Lidovců a Zelených, nebyl ve Sněmovně ani jeden zástupce těchto 3 stran, jen v Senátu bylo pár Lidovců.

Dnes je v Parlamentu 26 poslanců a senátorů, kteří jsou buď přímo členy Pirátské strany nebo s podporou Pirátů kandidovali. Patří Vám velká gratulace.

Zhruba jednou za dva měsíce „skládám účty“ o své činnosti a hlasování voličům prostřednictvím emailové informace ze Senátu. Uveřejňuji je také na svých webových stránkách. Vydal jsem Senátní listy, kde jsou všechny informace v kostce. Se svou mobilní kanceláří dělám kontaktní kampaň v ulicích obvodu.

Snažím se lidem ukazovat, že se politika dá dělat poctivě. Zakládám si na plnění slibů. Věřím, že to je cesta k budování důvěry.

Při mé kandidatuře do Senátu jsem měl program složený z průniku programů všech tří stran- jednalo se o 12 bodů. Oznamuji tímto, že u všech 12 bodů jsem slib dodržel.

Byl jsem také vyhodnocen iniciativou Rekonstrukce státu jako jediný zákonodárce, který na 100% splnil sliby o podpoře protikorupční legislativy.

Předložil jsem například ve spolupráci s vámi a Oldřichem Kužílkem návrh novely zákona o svobodném přístupu k informacím. Zpracoval jsem návrh novely zákona o státním podniku, o majetku ČR, návrh zákona o ochraně whistleblowerů, novelu zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, novelu Ústavy a desítky pozměňovacích návrhů.

Řada návrhů sice byla smetena ze stolu, ale minulý rok nastal průlom:

90 % přítomných senátorů a senátorek schválilo ve 2. čtení můj návrh novely zákona o daních z příjmů, která odstraňuje výjimku, která nesystémově zvýhodňovala developery.

Podotýkám, že můj návrh podpořili zástupci VŠECH politických klubů.

Zde se jen krátce zastavím u otázky, proč se podařilo prosadit jen 5 z 9 protikorupčních návrhů. Rozšíření kompetencí NKÚ tak, aby NKÚ mohl kontrolovat obce a obcemi ovládané firmy, neprošlo díky některým (dříve koaličním) senátorům za ČSSD a KDU-ČSL.

Když jsem já předkládal novely zákonů o státním podniku a o majetku České republiky, které měly zvýšit transparentnost při obsazování pozic v dozorčích radách státních podniků a státem ovládaných společností, ve druhém čtení neprošly opět díky ČSSD.

Volby do Sněmovny i právě proběhlé prezidentské volby ukázaly, že není příliš efektivní vést kampaň PROTI někomu. Úspěch Pirátů byl výjimečný, ale drtivá prohra ČSSD i prohra anti -Zeman tábora indikuje, že v budoucnu nebude stačit vymezování se PROTI.

Tím se dostávám k mým plánům do budoucna.

Tento rok se chystám vydat knihu s dosud jen pracovním názvem: Nová šance pro 2. století naší republiky. Kniha identifikuje v první části 18 klíčových hodnot, které považuji za důležité pro to, aby politika plnila svůj účel sloužit občanům naší země.

Kniha představuje vizi efektivně fungujícího státu, který občany nedusí, ale naopak vytváří prostředí atraktivní k podnikání, podporuje osobní rozvoj, ale i rozvoj obcí i měst a zajišťuje dosažitelnou sociální spravedlnost a bezpečnost.

Smyslem knihy je otevřít celospolečenskou debatu a najít širší shodu nad otázkami, jak
1) Zvýšit míru vzdělanosti
2) Posílit konkurenceschopnost
3) Zrychlit výstavbu infrastruktury
4) Snížit míru korupce a klientelismu
5) Zabezpečit sociálně slabší občany
6) Zefektivnit soudní systém
7) Posílit index demokracie ČR

Přijde mi fér, abyste věděli, že spolupracuji nyní s několika lidmi, kteří zvažují založení politického hnutí. Jejich cílem není vymezovat se proti někomu, ale hledat širší společné průsečíky. Sponzoři hnutí by byli převážně křesťanští podnikatelé. Jejich seznam jsem dal Víťovi Šimralovi, abyste věděli, že za hnutím nestojí nikdo kontroverzní.

Budu rád, pokud budete otevřeni tomu, podporovat mě v senátních volbách v mém současném volebním obvodu. A to i v případné koalici buď s hnutím (s pracovním názvem) Prosperita nebo např. s Konzervativní stranou. Osobně se neřadím ani mezi „konzervy“ ani mezi liberály, ale uvítám případnou podporu obou táborů.

Programový průsečík vidím nejméně u 12ti z 20 bodů, které jsou pro Vás prioritní.

Za všechny body zmíním aspoň ty, které měly v anketě mezi občany největší prioritu:
1) Administrace s úřady přes internet
2) Aktivní participace na rozhodování
3) Zjednodušení daňového systému
4) Nekompromisní boj s korupcí
5) Konec praxe politických trafik
6) Zrušení EET pro drobné podnikatele
7) STOP únikům zisků do daňových rájů

Jsou lidé, kteří ukončí spolupráci kvůli 1 bodu z 10. Některým Lidovcům vadilo, že jsem nepodpořil výstavbu Mariánského sloupu na Staromáku a tak se mnou již nespolupracují. Některým Zeleným vadí to, že nejsem pro adopce dětí homosexuálními páry.

Líbí se mi jeden citát, který si dovolím na závěr poněkud parafrázovat.

Je důležité mít něco společného, abychom si rozuměli. Je důležité mít v něčem i rozdílné názory, abychom se naučili dívat na svět z jiného úhlu pohledu (nadhledu).

Věřím, že SPOLEČNĚ naplníme potenciál, který máme. Těším se na další spolupráci.

Libor Michálek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Roman.Semik, Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od klivan »

Vit.Simral píše:Libor Michálek......
4) Nekompromisní boj s korupcí
5) Konec praxe politických trafik
6) Zrušení EET pro drobné podnikatele
7) STOP únikům zisků do daňových rájů
Libor Michálek
Ad boj s korupcí, ....Česká republika neudržela pozitivní trend, v žebříčku CPI se propadla o 10 míst Publikováno: 25. ledna 2017
:D
Např. Ministerstvo financí v rámci Strategie vlády v boji s korupcí zveřejňovalo seznamy poradců a poradních orgánů , z nichž vyplynulo, že na ministerstvu v roli poradců působí od dubna 2007 jak Jan Klak tak Ivan Kočárník. Po zveřejnění náhle smlouvy skončily. Tento seznam však již není zveřejnován. Bylo by asi zajímavé si prohlédnout , kdo a za kolik radí ministerstvům. :D
"Rozpaky veřejnosti jsou nad některými soudními rozhodnutími, v nichž nesprávně vítězí forma nad obsahem. Je však rovněž třeba poznamenat, že očekávání veřejnosti, včetně sdělovacích prostředků, musí být realistická a musí reflektovat současnou nedůvodnou složitost trestního procesu, stejně jako nedostatek respektu řady jednotlivců k soudu. To vše má vliv na délku a kvalitu trestních řízení ". :D
Ani policie se příliš nepochlapila, stačí vzpomenout Tým šutr : případ úvěrových podvodů z 90. let založených na nadhodnocených kamenech. Podvedené banky přišly společně o téměř 404 milionů. Obvinění byli nakonec osvobozeni. :mrgreen:
Nebo podvod známého bonmotáře Macka a jeho knižního velkoobchodu- většina majetku zmizela výměnou za bezcenné "drahé kameny".
https://www.mesec.cz/clanky/knizni-velk ... ava-macka/
https://www.epravo.cz/top/clanky/pripad ... .html?mail
https://www.transparency.cz/cpi2016/
http://www.mfcr.cz/cs/o-ministerstvu/za ... katu-13597
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... ych-kamenu
Přílohy
Prehled_2013-07-10_MF-Tabulka-Seznam-poradnich-organu-a-poradcu-MF-Ipol-2013-2013-07-10_v03 (1).xls
(46 KiB) Staženo 50 x
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Marek.Necada »

Myslím, že potenciální kandidáti naší podpory hodní by nám sem měli psát přímo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
JanHolasek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 13 úno 2018, 15:44
Profese: právník
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od JanHolasek »

Dobrý den, zdravím všechny členy Pirátské strany,

obracím se na Vás s žádostí o podporu do senátních voleb v Praze, konkrétně ve volebním obvodě Praha 8, které proběhnou v říjnu tohoto roku a s nabídkou spolupráce na půdě Senátu v následujících letech.

Proč bych chtěl kandidovat a proč Senát?

O práci v Senátu mám dlouhodobý zájem a nešlo by o první spolupráci. S podporou Pirátů (dále KDU a Strany zelených) jsem kandidoval před dvěma lety jako nezávislý kandidát do Senátu v regionu Beroun a Praha-západ, kde jsem se ziskem 16,3 % hlasu a jen o zhruba 200 hlasů nepostoupil do druhého kola. Tenkrát volby nedopadly zejména z toho důvodu, že kolidovaly s krajskými volbami, kde dosáhlo velmi dobrý výsledek ve Středních Čechách hnutí STAN (18,43 %) a rovněž i TOP 09 (6,54%), ze stran, které podporovaly moji kandidaturu pak Piráti (3,48 %), Koalice KDU/Zeleni (3,51 %) a vzájemně jsme si brali hlasy s v pořadí čtvrtým kandidátem STAN a TOP 09 (získal cca 12 % hlasů), byť nedělal téměř žádnou kampaň, přičemž jsme cílili na obdobné středo-pravé liberální voliče. Nicméně kampaň byla tvrdě odpracovaná a velmi povedená (z Pirátů byl kampani asi nejblíže Franta Kopřiva – lze se poptat). V přípražských oblastech jsem zpravidla vítězil a celý tým je připraven pustit se do další kampaně a využit zkušenosti, které máme. Mnoho lidi, včetně starostů obcí, které jsem v rámci kampaně navštívil, bylo zklamaných, že to nedopadlo. Jako jeden z mnoha uvádím dopis starosty obce Středokluky (s jeho svolením), který jsem dostal po volbách:

Vážený pane Holásku,

rád bych Vám poděkoval za Vaši snahu a ochotu udělat něco pro naši komunitu. Za celou kampaň naši obec navštívili dva kandidáti - pan Oberfalzer a Vy. Tohoto zájmu si velice vážím, a dle rozhovorů se sousedními starosty nejsem jediný. Nakonec jste v naší obci poměrně výrazně vyhrál. I když jste o pár hlasů nepostoupil, měl byste být pyšný na profesionální vedení kampaně. Jistě budete mít přesnější informace, proč nezabrala, ale obávám se, že jste si "kradli" hlasy s kandidátem TOP 09 a STAN.

Vedlejším efektem Vaší kampaně bylo ovšem podnícení zájmu o sousedské setkávání. Po dobré zkušenosti s letním kinem plánujeme nějakou formu jeho provozování. Lidem je těžké se zavděčit a jejich podpora je vrtkavá. Někomu stačí pár příběhů o boji s korupcí, pár koblih a nepřesvědčí ho ani roky tvrdá práce či dokonalá kvalifikace. Bohužel ani tentokrát nedojde k posílení počtu právníků v senátu. Naopak přibudou další lékaři, kteří místo zachraňování životů budou debatovat o tématech, kterým většinou nemohou rozumět.

Věřím, že po tomto "bronzu" nezapšknete a dál se budete věnovat vedle byznysu i filantropii. Stal jste se pro mě symbolem, že byznys nemusí být prohnilý, jak se nám média a někteří politici snaží namluvit.

Ještě jednou děkuji za snahu i za letní kino.

Přeji mnoho dalších úspěchů.

Jaroslav Paznocht
Středokluky


O Senát mám dlouhodobě zájem. Považuji ho za velmi podstatný prvek ústavního systému, který nemusí být vždy extra vidět, ale má důležitou roli při schvalování ústavních a volebních zákonů, jmenování soudců ústavního soudu, posuzování ústavnosti právních předpisů, revizi legislativy přijaté poslaneckou sněmovnou a další, a rovněž umožňuje otevírat a analyzovat obecnější otázky dlouhodobé povahy. V Senátu je přitom v současné době 6 právníků - senátorů, což je samozřejmě velmi málo.

Ve volbách do Senátu mne podporovalo mnoho bývalých nebo současných senátorů – Václav Hampl, Petr Pithart, Libor Michálek, Václav Láska … s Václavem Láskou jsem od dob voleb do Senátu před dvěma roky v pravidelném kontaktu a kandidaturu do Senátu na Praze 8 připravuji ve spolupráci s ním na půdorysu hnutí Senátor 21 (http://www.senator21.cz) s podporou České pirátské strany.

Proč bych rád získal podporu České pirátské strany?

Jste strana, která nemá žádný průšvih, je liberální a moderní, inovativní a dynamická a jste na ni pyšní a již jste mne podporovali ve volbách do Senátu před dvěma lety na Praze -západ. Zejména se ale v mnoha ohledech překrýváme stran programových bodů. Vybral bych zejména následující:

• Základní systémová a hodnotová témata: ochrana právního státu a demokratického zřízení v České republice, obrana členství České republiky v Evropské unii a zakotvení v NATO, propagace a podpora co nejefektivněji fungující EU v ČR. Zde jsem přesvědčen, že jako právník, který se věnuje vedle soukromé praxe i problematice ústavního práva a postavení Senátu, mohu být pro Senát velkým přínosem.
• Urychlení výstavby dálniční a železniční sítě, rozvoj dopravní infrastruktury, digitalizace a rozvoj internetu v regionech, vedoucí k rozvoji regionů a zvyšování kvality života v nich. Toto považuji za zásadní pro účel rozvoje celé České republiky. Já sám jsem v minulosti pracoval např. na přípravě legislativních návrhů vedoucích k větší transparentnosti a urychlení výstavby dopravní infrastruktury.
• Vyčištění právního řádu, dostupnost práva, spravedlivý a funkční systém exekucí a vymáhání práva, právní, finanční a ekonomická gramotnost. Tato témata by byla jedním z nosných momentů mé kampaně, kdy obecně problematika dostupnosti práva je založena na bezplatné právní pomoci (v minulosti jsem měl zřízenou bezplatnou právní poradnu, v současnosti je z velké části pokryta novelou zákona o advokacii), právními informačními centry a systémem praktického právního vzdělávání/právní gramotnost, zejména na středních školách.
• Podpora a moderní legislativa pro sdílenou ekonomiku, ve které je třeba vidět budoucnost. Já sám jsem se např. podílel na založení první crowdfundingové investiční platformy upvest (http://www.upvest.cz), která umožnuje investovat do nemovitostních projektů široké veřejnosti.
• Citlivý urbanistický a stavební rozvoj v Praze, dalších městech a na venkově, kultura pro města a obce, veřejný prostor. Sám podporuji festival pouličních soch Sculpture Line (http://www.sculptureline.cz) přispívající ke kvalitě veřejného prostoru.
• Zvýšení dostupnosti bydlení jak v Praze, tak v regionech. V této oblasti v současnosti pracuji v rámci právní praxe na revitalizaci konceptu družstevního bydlení, které by mohlo být jedním z prvků zvýšení dostupnosti bydlení jak v Praze, tak v regionech.
• Blízká mi jsou rovněž další témata, jako např. podpora drobných a středních podnikatelů, technologie, inovace, zamezení ekonomického zvýhodňování bank a finančních institucí, zvážení sektorové daně, administrace s úřady přes internet, aktivní participace na rozhodování (zejména prvky přímé demokracie na komunální úrovni – přímá demokracie, participativní rozpočty) a další.

Na co bych se chtěl v Senátu zaměřit?

Vedle prosazování vybraných programových bodů uvedených nahoře je to kvalitní a přínosný výkon funkce senátora založený na následujících principech:

• Odbornost či životní zkušenosti v určitém oboru a jejich využití při přípravě zpravodajských zpráv a vystupování na plénu.
• Aktivní účast na všech schůzí pléna a výborů.
• Transparentnost, otevřený diář, registr schůzek s lobbisty, majetkové přiznání na webu.
• Aktivní působení ve volebním obvodě, otevřená senátní kancelář v obvodě, stále dostupný asistent. Pravidelné schůzky s občany a pomoc při řešení jejich problémů.
• Zajištění základního právního poradenství a pomoc občanům se v zákonech orientovat.
• Využití senátního mandátu pro občany volebního obvodu, komunikace se státními či samosprávnými úřady, podpora místních spolků a občanských aktivit
• Pravidelná informovanost o své práci pro veřejnost.

Rád bych rovněž přispěl k posílení postavení Senátu a jeho pozitivního vnímání veřejností. Co se týká výborů a komisí Senátu, chtěl bych pracovat ve Výboru pro záležitosti Evropské unie a v Komisi pro Ústavu a parlamentní procedury.

Takže bych Vás rád opět požádal o podporu a nabídl spolupráci. Do volebního klání chci jít vyhrát a Vaše podpora je klíčová. Pro více informací najdete na pirátském wiki můj stručný životopis. Pokud budete mít jakékoliv otázky, položte a zodpovím, nebo se rád setkám.

Mějte se fajn.

Honza Holásek
Tito uživatelé poděkovali autorovi JanHolasek za příspěvek:
Adam.Zabransky
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Do primárních voleb se hlásí respektive o naši podporu žádá i Mgr. Jan Korda, ředitel ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí - Smysluplná škola.

Jeho žádost:

Proč?
Moje vnitřní motivace:
Služba, pomoc, podpora lidem. (Politika nesmí být výtah k moci!)
Využití zkušeností z vedení školy, odborných asociací, projektů v širším celostátním měřítku.
(Senát PČR umožňuje využít odbornost – je více nadstranický.)
Nová inspirace – spolupráce s novými lidmi (Těším se na komunikaci s odborníky, politiky, občany – voliči – vždy je to inspirace.)
Pojmenovat skutečnou kvalitu – ocenění kvality, vytváření podmínek pro dosahování kvality – v různých oblastech života
Co mohu nabídnout?
Odborné zkušenosti (20 let ve vedení školy, vedení projektů, vedení odborných asociací)
Osobnostní předpoklady:
- Empatii, porozumění (Hledám řešení jak ano, nikoliv proč ne. Neříkám, co nechci, ale co bych rád.)
- Komunikační schopnosti – naslouchám, diskutuji, vysvětluji s porozuměním (je to nejdůležitější kompetence mé profese)
Mediální zkušenost – nebojím se vystupovat v mediální prostoru, jsem brán jako mediální odborník, (vystupování v OVM, Událostech a komentářích, Hyde Park, Kulaté stoly SKAV, konference, nespočet článků a rozhovorů v odborném i celostátním tisku)
Pilíře, které chci hájit
SMYSLUPLNOST (obsah)
- Chci se podílet na vytváření podmínek pro kvalitu v různých oblastech našeho života, zejména v sociální oblasti (školství, zdravotnictví, sociální péče atd.)
- Chci spolutvořit a schvalovat smysluplné legislativní normy a bojovat proti nesmyslům.
- Chci hledat obsahová řešení.
SVOBODA (hodnoty)
- Zodpovědnost každého člověka (Nechci přikazovat, ale ukazovat lidem kvalitní cestu - VIZI. Je na každém člověku, po jaké cestě se vydá.)
- Respekt k individualitě člověka.
- Vzdělaná společnost s potřebnými životními kompetencemi.
SPOLUPRÁCE (vztahy)
- Chci propojovat (lidi, myšlenky, ideje….).
- Chci dát podporu těm, kteří to potřebují (rodiny, děti, staří lidé).
- Chci komunikovat se všemi občany ve volební obvodě, se stranami, které mě podpořily, ale i nepodpořily…
3 x S = základ vnitřní motivace = lepší atmosféra ve společnosti

MGR. JAN KORDA
datum narození: 2. října 1973
místo narození: Praha
stav: Ženatý (2 děti)

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI od 02/1998 Učitel na 1. stupni ZŠ Táborská, Praha 4
od 07/1998 Zástupce ředitele ZŠ Táborská, Praha 4
od 07/2004 Ředitel ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí, Praha 8
DALŠÍ PEDAGOGICKÁ ČINNOST od 04/2007 Předseda PAU, o.s. (Přátelé angažovaného učení)
Občanské sdružení zabývající se vzdělávání pedagogů od roku 1992
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvek:
Kornelia.Gottmannova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“