KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Odpovědět
Vit.Simral
Asistent senátora
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Re: KF Pha 11/2018 Senátní volby (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral » 14 bře 2018, 18:26

Do časového limitu se stihl o naši podporu přihlásit ještě Jiří Drahoš. Zpoždění předložení kandidatury jde na můj vrub (chybná dohoda na komunikačním kanálu).

Vážení Piráti,

vzhledem k mému záměru kandidovat v podzimních volbách do Senátu v některém z pražských obvodů se na vás dovoluji obrátit se žádostí o zvážení podpory mé kandidatury. Kandidovat hodlám jako nezávislý kandidát s průřezovou podporou demokratických stran.

Myslím, že mé politické názory jsou dostatečně známé z prezidentské kampaně (viz také web jiridrahos.cz) a není tak potřeba je dále podrobněji vysvětlovat. Senát chápu zejména jako významnou pojistku demokracie – ostatně současná politická situace jeho důležitost jen potvrzuje. Byl jsem připraven bránit demokratické hodnoty jako prezident, a totéž plánuji i v mém případném působení v Senátu.

S pozdravem,

Jiří Drahoš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvek:
Kornelia.Gottmannova

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4076 poděkování
Dostal poděkování: 14989 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 16 bře 2018, 11:08

Zdravím, byl jsem přítomen několika jednání (viz registr lobbistických kontaktů) a kandidáty nejen v Praze vždy konzultoval jak s Vítkem Š., který drží centrální know-how, tak reportoval RP na našich pravidelných pondělních schůzích. Bohužel jsem se kvůli práci ve sněmovně a související mediální expozici nemohl účastni velikých grilovaček, ale co jsem mohl to jsem dohlédl na netu.
Musíme si přiznat, že v Praze máme letos lehce “přeprezidentováno“ 
Dochází nám tak v přetlačování na některých obvodech.

Eviduji Marka Hilšera se zájmem kandidovat na dvojce. Blbé je, že je to obvod, kde byl zvolen první Pirátský senátor Libor Michálek, který Markovi podepsal dokonce jeho kandidaturu na prezidenta, když mu chyběly podpisy. Ten mu teď kandiduje v obvodě:-) Souboj Marka Hilšera a Libora Michálka se mi jeví jako kontraproduktivní.

Dokážu si představit, že bychom se domluvili a Libor by zvážil svou kandidaturu na Praze 4, kde by měl podporu naší základny, pokud by Marek Hlišer dostal podporu Pirátů na 2.

Za sebe neuvažuji variantu, že by Libor Michálek podporu od Pirátů do znovuzvolení nedostal.

Nikoliv v dopise, ale v médiích jsem registroval, že pan Jiří Drahoš, chce však kandidovat na Praze 4. Zde by tedy opět tvořil konkurenci, kdyby se stal scénář, který jsem dříve popsal.

Vzhledem k tomu, že žádost pana Drahoše o podporu byla pouze formální, o jeho plánech vlastně nic nevíme a grilování se nezúčastnil, vyslovení podpory Jiřího Drahoše by znamenalo automatickou schizofrenii ve věci obahujícího Michálka na dalším obvodě, kterou v tomto případě nevidím ani v rovině zdravé soutěže.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 6):
Tereza.Vovesova, Lukas.Findeis, Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Ladislav.Kos, Michal.Stepan
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

klivan
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: lékař
Dal poděkování: 428 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klivan » 16 bře 2018, 15:47

Ivan.Bartos píše:
16 bře 2018, 11:08
Zdravím, byl jsem přítomen několika jednání (viz registr lobbistických kontaktů) a kandidáty nejen v Praze vždy konzultoval jak s Vítkem Š., který drží centrální know-how, tak reportoval RP na našich pravidelných pondělních schůzích. Bohužel jsem se kvůli práci ve sněmovně a související mediální expozici nemohl účastni velikých grilovaček, ale co jsem mohl to jsem dohlédl na netu.
Musíme si přiznat, že v Praze máme letos lehce “přeprezidentováno“ 
Dochází nám tak v přetlačování na některých obvodech.

Eviduji Marka Hilšera se zájmem kandidovat na dvojce. Blbé je, že je to obvod, kde byl zvolen první Pirátský senátor Libor Michálek, který Markovi podepsal dokonce jeho kandidaturu na prezidenta, když mu chyběly podpisy. Ten mu teď kandiduje v obvodě:-) Souboj Marka Hilšera a Libora Michálka se mi jeví jako kontraproduktivní.

Dokážu si představit, že bychom se domluvili a Libor by zvážil svou kandidaturu na Praze 4, kde by měl podporu naší základny, pokud by Marek Hlišer dostal podporu Pirátů na 2.

Za sebe neuvažuji variantu, že by Libor Michálek podporu od Pirátů do znovuzvolení nedostal.

Nikoliv v dopise, ale v médiích jsem registroval, že pan Jiří Drahoš, chce však kandidovat na Praze 4. Zde by tedy opět tvořil konkurenci, kdyby se stal scénář, který jsem dříve popsal.

Vzhledem k tomu, že žádost pana Drahoše o podporu byla pouze formální, o jeho plánech vlastně nic nevíme a grilování se nezúčastnil, vyslovení podpory Jiřího Drahoše by znamenalo automatickou schizofrenii ve věci obahujícího Michálka na dalším obvodě, kterou v tomto případě nevidím ani v rovině zdravé soutěže.
O Drahoše by bylo taky škoda přijít, prohrál jen těsně, prokázal odolnost vůči zemanovskému hnojometu, je pro evropský, proti Pirátům neřekl křivé slovo, i Hilšer pak podpořil Drahoše, možná se s ním kontaktovat, zkusit se domluvit, aby si vzájemně "pirátští "kandidáti nekonkurovali. Je třeba potírat rudé a hnědé zlo. Vyjádření Zimoly po inaiguraci Zemana, mě přesvědčilo, že i část socdem se přiklonila k mašinérii 115+Z.
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Tomas.Murnak
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers

Pavel.Hajek
Místní předsednictvo
Profese: učitel
Dal poděkování: 390 poděkování
Dostal poděkování: 638 poděkování

Příspěvek od Pavel.Hajek » 17 bře 2018, 23:52

Ivan.Bartos píše:
16 bře 2018, 11:08
Také se mi nelíbí, že by Marek Hilšer kandidoval v obvodě Libora Michálka, ale přehození na P4 mi připadá k němu nekorektní. Jestli 6 let nezahálel a budoval si voličské vztahy ve svém obvodě, tak to není možné takto zahodit.

Myslím, že teď je čas, aby se vyjádřili právě Piráti z P2, 3, 4, jestli budou mít sílu a chuť vést ještě ke komunálkám i senátní kampaň a koho preferují.

Jinak z protizemanovského klubu kandidátů měl Marek Hilšer jediný naprosto srovnatelnou podporu v Praze i v krajích. Ostatní uspěli více v Praze. Takže by mi připadalo rozumné, aby Marek zvážil kandidaturu mimo Prahu, kde může jako známá osobnost zabodovat.

V Praze 8 máme luxusního kandidáta, v Praze 12 bude kandidovat zastupitelka se vztahem k obvodu, v Praze 4 těžko Marek porazí Drahoše a v Praze 3 máme prvního pirátského senátora. Domnívám se, že Marek v Praze prohraje, ať bude kandidovat kdekoliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvky (celkem 7):
Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Roman.Semik, Jan.Mejsnar, Ondrej.Vojta, Karel.Nejedlik, Lukas.Findeis

HayatoOkamura
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: tlumočník a průvodce
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od HayatoOkamura » 19 bře 2018, 16:28

PODĚKOVÁNÍ

Zdravím vás, vážení a milí, ,,pirátky" a ,,piráti"!

Velice si vážím důvěry, kterou jste mi v 1.kole svého hlasování projevili - a z celého srdce vám za vaši podporu děkuji!

Pokud mne ve 2.kole hlasování skutečně vyberete jako svého kandidáta do volebního obvodu Praha 8 - slibuji vám, že nasadím všechny své síly a um - především také v každodenní kontaktní kampani, v dobré a vytrvalé komunikaci s místními obyvateli - abych mandát v říjnových volbách, také pro vás Piráty, skutečně získal.

Kdybych se senátorem stal, budu se společně s vámi zasazovat za zachování a zkvalitnění demokracie v naší zemi, za solidní mezinárodní zarámování existence našeho národa i v budoucnu, za skutečné potřeby našich občanů. Těšil bych se pak na naši opravdu dobrou, dělnou a dlouhodobou spolupráci. Bude-li příležitost, rád se s vámi, ještě do konce dalšího hlasování, setkám k rozhovoru tváří v tvář.

Ještě jednou vám děkuji!

váš Hayato Josef Okamura
Tito uživatelé poděkovali autorovi HayatoOkamura za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Jan.Hora, Jitka.Novotna, Tomas.Murnak, Ladislav.Kos

Eva.Tylova
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Ekoložka
Dal poděkování: 76 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva.Tylova » 21 bře 2018, 19:03

Vážené Pirátky a Piráti,

velice ráda bych vám, co nejsrdečněji poděkovala za Vaši podporu v I. kole hlasování. Velice si vážím vaší podpory a budu se snažit, abych vaši důvěru nezklamala.

Chtěla bych kandidovat v obvodu č. 17, jehož významnou částí je Praha 12, kde dlouhodobě působím na komunální úrovni jako zastupitelka. Pokud byste mě podpořili i v II. kole hlasování, senátní kampaň bych ráda spojila s komunální kampaní kandidátky Pirátů ve spolupráci se Zelenými a LES na Praze 12, za něž jsem nyní zastupitelka. Věřím, že by moje senátní kampaň souzněla s kampaněmi pirátských kandidátek i v dalších městských částech tohoto senátního obvodu a tím by byl výsledek všech kampaní umocněn. Během kampaně bych chtěla občany oslovit s tématy, které je trápí jako je např. nadměrná developerská výstavba, překročení hygienických limitů pro hluk, se kterými jim již nyní pomáhám. Tato témata bych následně, pokud bych byla do Senátu zvolena řešila na úrovni legislativní. Kampaň bych vedla především kontaktní, jak jsem vždy činila.

Ještě jednou velice děkuji za podporu, spolupráci a úžasnou atmosféru

Eva Tylová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Tylova za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Murnak, Vaclav.Fortik, Karel.Nejedlik, Jitka.Novotna, Lukas.Findeis

Vit.Simral
Asistent senátora
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Příspěvek od Vit.Simral » 22 bře 2018, 18:02

Ahoj Pirátstvo,

dnes jsme zahájili 2. kolo primárek do pražských obvodů Senátu. Bude trvat do úterý 27.3., do cca 17.30 (vizte přesné časy v jednotlivých vláknech).

Případné další dotazy na kandidáty směřujte, prosím, nadále do vlákna původní rozpravy.

Jak si aši všimnete, nikdo z kandidátů se nepřihlasíl do volebního obvodu č. 20 - Praha 4. Zda a v jakém formátu proběhnou případné další primárky pro tento obvod budu co nejdříve informovat, po poradě s PKS a RV.

Děkuji!

Vítek

Jitka.Novotna
Republikový výbor
Profese: student
Dal poděkování: 264 poděkování
Dostal poděkování: 334 poděkování

Příspěvek od Jitka.Novotna » 24 bře 2018, 11:07

Otázka na kandidáty do Senátu

Na prvním grilování kandidátu na senátory padla otázka, jestli by vyjádřili veřejnou podporu tomu, aby česká republika udělila azyl Julianu Assange. Tehdy ta otázka šla do stracena mimo jiné pro to, že někteří kandidáti nevěděli o koho se jedná. Teď se ptám znovu asynchroně a dávám tak prostor se s tím obeznámit.

Stejnou otázku pokládám tady a na svém svem profilu na fb. Pokud odpovíte zde tak vaši odpověď nakopíruji na fb a opčaně.

HayatoOkamura
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: tlumočník a průvodce
Dostal poděkování: 8 poděkování

Příspěvek od HayatoOkamura » 24 bře 2018, 17:11

Dobrý den, milá Jitko!

Snažil jsem se, nakolik jsem toho byl schopen, alespoň trochu seznámit s aktivitami a myšlenkami pana Juliana Assange. Zdá se mi, že pozitivní je, že usiluje o ochranu svobody jednotlivých lidí, a také o živoucí občanskou společnost. Jeho kritika míří na přehnanou kontrolu občanů a občanské společnosti ze strany vlád států i mezinárodních korporací.

Vytýká se mu na druhé straně, že zveřejněním některých informací (vládních, diplomatických) ohrozil bezpečnost lidí. Jeho obvinění ze znásilnění ve Švédsku nedovedu posoudit. Lze jenom doufat ve spravedlivé vyštření případu a spravedlivý soud.

Abych se dokázal kompetentně vyjádřit k otázce, zda pana Assange vydat, nebo nevydat, či mu poskytnout azyl v naší zemi, musel bych jeho případ znát opravdu podrobně. Neodvažuji se v tuto chvíli vynést jednoznačný soud. Zajímá mne však názor Tvůj a dalších členů Pirátské strany - a bude-li příležitost k rozhovoru, rád vás vyslechnu.

S úctou
Hayato Josef Okamura
Tito uživatelé poděkovali autorovi HayatoOkamura za příspěvek:
Jitka.Novotna

Eva.Tylova
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Ekoložka
Dal poděkování: 76 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eva.Tylova » 25 bře 2018, 12:41

Jitka.Novotna píše:
24 bře 2018, 11:07
Otázka na kandidáty do Senátu

Na prvním grilování kandidátu na senátory padla otázka, jestli by vyjádřili veřejnou podporu tomu, aby česká republika udělila azyl Julianu Assange. Tehdy ta otázka šla do stracena mimo jiné pro to, že někteří kandidáti nevěděli o koho se jedná. Teď se ptám znovu asynchroně a dávám tak prostor se s tím obeznámit.

Stejnou otázku pokládám tady a na svém svem profilu na fb. Pokud odpovíte zde tak vaši odpověď nakopíruji na fb a opčaně.
Zdravím Jitko a děkuji za zopakování této otázky v době, kdy se dozvídáme o zneužití údajů o soukromých osobách na Fb pro politické cíle. I z tohoto pohledu pro mě Julian Assange představuje osobu, která naopak dlouhodobě a odvážně hájí ochranu soukromí osob před nadměrným sledováním vlád i korporací. Investigativním způsobem odkrývá jejich působení, za což získal novinářská ocenění od organizací, které veřejné zájmy hájí. Za toto jeho působení i odvahu, s jakou to činí, bych veřejnou podporu, aby mu byl azyl udělen, vyjádřila.

Jsem si vědoma, že jeho působení mohlo vyvolat i negativní důsledky které, ale nemohou být důvodem přestat usilovat o svobodnou a otevřenou společnost. Jeho obvinění z trestného činu znásilnění se nemohu vyjádřit, ale měl by mu být zajištěn spravedlivý proces.

Ráda odpovím na další doplňující otázky

Eva Tylová

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“