KF Pha 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

asi budu trochu za vola, protože jsem to tam sám navrhl, ale ten bod 6 bychom měli buď zrušit úplně a nebo upravit ještě víc: :?
6. se zavazuji do 20 dnů po svém zvolení na kandidátní listinu do zastupitelstva hlavního města Prahy 2018 doručit předsednictvu krajského sdružení Praha své čestné prohlášení o majetku, a příjmech a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl uvolněným zastupitelem nastupujícím do funkce a souhlasím s jeho zpřístupněním osobám s prokázanou totožností v době před volbami a s jeho plným zpřístupněním zveřejněním v případě získání mandátu,
došlo mi totiž, že nejde jen o přiznání aktuálních příjmů vůči anonmyní veřejnosti, ale také o přiznání příjmů vůči zcela konkrétním kolegům v práci, kteří se můžou buď přijít podívat a nebo si to pak po získání mandátu přečtou veřejně i u neuvolněných zastupitelů, kteří pochopitelně zůstanou v původním zaměstnání. to může být i proti vnitřním předpisům některých zaměstnavatelů a když o tom tak přemýšlím tak mi to navíc přijde stále víc jako zbytečný opruz.

zákon č. 159/2006 Sb. řeší totiž příjmy v průběhu veřejné funkce, což je logické - je nutné vědět jestli v průběhu funkce si někdo nepřihrál malou/velkou domů. pro účely primárek i komunálních voleb i po zvolení u neuvolněných zastupitelů by asi měl být postačující bod 2 a 3 = víme co ten člověk dělá a o co mu jde. přesná výše dosavadní výplaty u soukromého zaměstnavatele mi z tohoto pohledu nepřijde podstatná a je to spíše kontraproduktivní.

u uvolněných zastupitelů i neuvolněných radních/starostů pak to zveřejňování příjmů řeší pak už přímo zákon č. 159/2006 Sb., takže to nemusíme mít v kodexu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 5):
Vit.Simral, Karel.Nejedlik, Daniel.Mazur, Tomas.Murnak, Mario.Pospisil
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF Pha 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Priznam se, ze jsem ty prijmy uplne prehledl, to nebylo nikdy zamerem.

Berme to tak, ze prijmy se zverejnovat nemusi, protoze by to fakt nekdy bylo v rozporu s pracovni smlouvou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Murnak, Zdenek.Hrib
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

ještě dodávám, že tady o tom problému od 28:00 mluví Ivan

http://moderniobec.cz/video/je-ceska-re ... u-spravou/
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: KF Pha 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes »

Předkladatel přijal změnu textu, ta byla upravena v úvodním příspěvku. Hlasován text bude už v upravené verzi.
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od klivan »

Zdenek.Hrib píše:asi budu trochu za vola, protože jsem to tam sám navrhl, ale ten bod 6 bychom měli buď zrušit úplně a nebo upravit ještě víc: :?
6. se zavazuji do 20 dnů po svém zvolení na kandidátní listinu do zastupitelstva hlavního města Prahy 2018 doručit předsednictvu krajského sdružení Praha své čestné prohlášení o majetku, a příjmech a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl uvolněným zastupitelem nastupujícím do funkce a souhlasím s jeho zpřístupněním osobám s prokázanou totožností v době před volbami a s jeho plným zpřístupněním zveřejněním v případě získání mandátu,
došlo mi totiž, že nejde jen o přiznání aktuálních příjmů vůči anonmyní veřejnosti, ale také o přiznání příjmů vůči zcela konkrétním kolegům v práci, kteří se můžou buď přijít podívat a nebo si to pak po získání mandátu přečtou veřejně i u neuvolněných zastupitelů, kteří pochopitelně zůstanou v původním zaměstnání. to může být i proti vnitřním předpisům některých zaměstnavatelů a když o tom tak přemýšlím tak mi to navíc přijde stále víc jako zbytečný opruz.

zákon č. 159/2006 Sb. řeší totiž příjmy v průběhu veřejné funkce, což je logické - je nutné vědět jestli v průběhu funkce si někdo nepřihrál malou/velkou domů. pro účely primárek i komunálních voleb i po zvolení u neuvolněných zastupitelů by asi měl být postačující bod 2 a 3 = víme co ten člověk dělá a o co mu jde. přesná výše dosavadní výplaty u soukromého zaměstnavatele mi z tohoto pohledu nepřijde podstatná a je to spíše kontraproduktivní.

u uvolněných zastupitelů i neuvolněných radních/starostů pak to zveřejňování příjmů řeší pak už přímo zákon č. 159/2006 Sb., takže to nemusíme mít v kodexu
Podle mě, vzorně transparentní je pan senátor Václav Láska, jeho přiznání majetku je zde.... :D
http://www.vaclavlaska.cz/priznani_majetku
Nebo kandidát presidenta Michal Horáček zde....https://www.michalhoracek.cz/majetkove-priznani/
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Roman.Semik
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“