KF Pha 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Ondrej.Profant píše:Navrhuji změnit bod 4:
4. v případě uvolnění pro funkci výkonu zastupitele se zdám dalších zastupitelských mandátů (např. ZMČ, ZHMP),
Jo, teď mi teprve došla ta kombinatorika. S tímhle souhlas.
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

shodou okolností teďka řeším zákon o střetu zájmů a lustruju jednotlivé osoby činné ve zdravotnictví, takže jsem to musel nastudovat a:

a. limit na movité věci na úrovni 40.000 je fakt blbě. to je jednak jedinečná pozvánka pro zloděje, protože tam bude u převážné většiny lidí vyjmenované PC, TV nebo domácí kino a případně šperky, tedy věci, které samozřejmě skladuješ doma. V kombinaci s tím, že v tom majetkovém přiznání bude i adresa bytu ve kterém bydlíš (např. pokud sis to koupil na hypotéku do vlastnictví) tak jde skutečně o pozvánku pro zloděje. za druhé z toho není jasné, jak má člověk ocenit třeba plazmovou TV, která v době koupě stála třeba 41tis, jenomže si ji koupil před třemi lety, takže její současná cena bude asi nižší. v zákoně je limit 500.000 Kč dle obvyklé (aktuální) ceny a to jen pro uvolněné zastupitele (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-159#p10-2-d). Pokud jde jen o kandidáty, tak si myslím že to je zcela zbytečné šroubovat na 40.000 a můžeme u nich nechat klidně ten limit na 500.000 Kč. i tak budeme asi 100x transparentnější než všichni ostatní. jinak může být totiž taky problém ty kandidátky naplnit "křovím" na konci - připomínám, že teďka opravdu musíme naplnit kandidátku z důvodu volebního systému a nejen pro efekt jako při volbách do PSP.

b. dle inspirace zákona o střetu zájmů bych spíš doporučil než majetek od 40.000 uvést oznámení o činnostech dle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-159#p9 a oznámení o příjmech a závazcích dle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-159#p11. já bych to vlastně udělal celé mnohem jednodušeji, a to tak, že ti naši kandidáti mají mít udělané přiznání podle zákona o střetu zájmů https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-159#p7 jako by byli veřejný funkcionář dle § 2 odst 1 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-159#p2-1 - a není potřeba nic dalšího vymýšlet.

c. k veřejné podpoře - někteří z nás už jsou trošku starší a třeba mohli něco dělat pro nějakou neziskovku a před deseti lety dostat nějaký grant a dohledat přesnou výši na koruny může být obtížné. bylo by možné explicitně uvést že nás to zajímá povinně třeba za posledních pět nebo deset let? ještě upozrňuju, že jsou třeba projekty pod hlavičkou Univerzity karlovy a dotaci tedy dostává univerzita, ale někdo mohl být jen tzv "řešitel" toho projektu - z toho mi teď vyplývá, že pak do toho nespadne, protože ten řešitel obvykle není statuár (rektor) univerzity.

d. chybí mi tam požadavek pro zvolené zastupitele řídit se naším schváleným programem

e. je otázka, jestli to přiznání u kandidátů vyloženě zveřejňovat bez ověření přístupu, nebo vyžadovat nějakou identifikaci nahlížející osoby. přece jen potřebujeme také ukázat že jsme si vědomí, že tu jsou nějaké osobní údaje, které je potřeba chránit a že je potřeba zveřejňovat jen to, kde ten veřejný zájem převažuje nad ochranou soukromí. podle mě totiž u kandidátů převažuje ta ochrana soukromí a láme se to až po jejich zvolení.

f. doporučil bych ještě chtít zveřejnit nejen historické členství ve stránách (včetně toho před rokem 1989) ale také historickou kandidaturu v libovolných volbách (jako straník či nestraník nebo i třeba jako nezávislý)

g. ohledně kombinace zastupitele na magistrátu a městské části nevím úplně jistě, ale preferoval bych absolutní neslučitelnost. Eventuální kompromis by mohl být, že lze být neuvolněným zastupitelem na obou úrovních. Pokud bys ale měl být radní nebo uvolněný zastupitel na jedné úrovni tak bych to považoval jako neslučitelné se zastupitelem jinde. Mimochodem bychom měli asi usilovat v PSP o ty klouzavé mandáty nejen pro poslance/ministry ale i minimálně krajsské/magistrátní radní/zastupitele. když už jsem to načal tak taky bych preferoval, kdyby alespoň na úrovni krajů/magistrátu měli ze zákona i opoziční zastupitelé větší paušální náhrady než těch 5 tisíc měsíčně. Myslím že krajský/magistrátní rozpočet by třeba paušál 10 tisíc klidně snesl a pomohlo by to kontrolní činnosti opozice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 9):
Vit.Simral, Karel.Nejedlik, Tomas.Murnak, Ondrej.Profant, Jan.Mejsnar, Vaclav.Fortik, Jan.Hora, Roman.Kucera, Barbora.Hruzova
Uživatelský avatar
Jiri.Koudelka
Člen KS Praha
Příspěvky: 158
Registrován: 19 dub 2017, 21:41
Profese: programátor
Dal poděkování: 1247 poděkování
Dostal poděkování: 400 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Jiri.Koudelka »

Vit.Simral píše: 2) Když jdu do veřejné funkce, s určitou ztrátou soukromí musím počítat. Jsou to voliči, kteří mě budou platit, a ti mají právo o mě vědět co nejvíce už v okamžiku, kdy o mně hlasují. Praha 7 sobě zvolila tuto možnost už v minulých komunálkách a právě tato otevřenost byla jedním z faktorů, proč volby zcela ovládla. 40 000,- hranici jsme zvolili, protože odpovídá zákonu o účetnictví, můžeme o ní diskutovat. Jinak současná Pirátská pravidla uvádí, že by zvolení zastupitelé měli podat majetkové přiznání včetně movitých věcí nad 5 000,- Kč. Tohle pravidlo bych osobně změnil a hranici nahoru posunul. 500 000,- Kč se mi zdá už hodně vysoké, 100 000,- by mi přišlo ještě přijatelné. Argument o tom, že by mě mohl někdo vykrást, se mi zdá trochu přitažený za vlasy; představa, že bytař prolézá pirátskou wiki aby zjistil, kam se vloupá příští týden, mi přijde bizarní.
Bizarní představa to není. I zločinci se naučili používat internet. Nebo ty na facebooku zcela veřejně sdílíš, kdy odjíždíš na dovolenou a jak dlouho tam budeš? Nejsme stranou která bojuje za ochranu soukromí občanů? Požadovat po kandidátovi na neuvolněného zastupitele MČ, aby zveřejnil movitý majetek který má v bytě (limit 5000 považuji za vtip) není naprosto proporcionální.
Mimochodem, v Norsku kde je daňové přiznání zveřejněné (a to je dokument s výrazně menší vypovídací hodnotou), je přístup k němu podmíněn identifikací žadatele a informováním dotčené osoby.
Pro mě je tohle třeba nepřekročitelné. Chci aby naše městská čast fungovala líp než teď, chci pomoct Pirátům aby toho dosáhli, jsem ochotnej obětovat spoustu času s kampaní a případně jako neuvolněný zastupitel, ale vlastní rodinu kvůli tomu neohrozím. Dost na tom, že moje pirátsky polepený auta můžou sloužit kdejakýmu blbovi jako terč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Koudelka za příspěvky (celkem 4):
Zdenek.Hrib, Roman.Kucera, Barbora.Hruzova, Milan.Dadourek
Uživatelský avatar
Tomas.Murnak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 292
Registrován: 23 čer 2010, 13:28
Profese: softwarový operátor
Bydliště: Praha 13
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Tomas.Murnak »

Jak jsem pochopil tak ten kodex platí jen pro volby do ZHMP, ale i tak se může stát, že díky tomu nenaplníme 65 míst na pražské kandidátce.

Jiri.Koudelka píše:
Vit.Simral píše: 2) Když jdu do veřejné funkce, s určitou ztrátou soukromí musím počítat. Jsou to voliči, kteří mě budou platit, a ti mají právo o mě vědět co nejvíce už v okamžiku, kdy o mně hlasují. Praha 7 sobě zvolila tuto možnost už v minulých komunálkách a právě tato otevřenost byla jedním z faktorů, proč volby zcela ovládla. 40 000,- hranici jsme zvolili, protože odpovídá zákonu o účetnictví, můžeme o ní diskutovat. Jinak současná Pirátská pravidla uvádí, že by zvolení zastupitelé měli podat majetkové přiznání včetně movitých věcí nad 5 000,- Kč. Tohle pravidlo bych osobně změnil a hranici nahoru posunul. 500 000,- Kč se mi zdá už hodně vysoké, 100 000,- by mi přišlo ještě přijatelné. Argument o tom, že by mě mohl někdo vykrást, se mi zdá trochu přitažený za vlasy; představa, že bytař prolézá pirátskou wiki aby zjistil, kam se vloupá příští týden, mi přijde bizarní.
Bizarní představa to není. I zločinci se naučili používat internet. Nebo ty na facebooku zcela veřejně sdílíš, kdy odjíždíš na dovolenou a jak dlouho tam budeš? Nejsme stranou která bojuje za ochranu soukromí občanů? Požadovat po kandidátovi na neuvolněného zastupitele MČ, aby zveřejnil movitý majetek který má v bytě (limit 5000 považuji za vtip) není naprosto proporcionální.
Mimochodem, v Norsku kde je daňové přiznání zveřejněné (a to je dokument s výrazně menší vypovídací hodnotou), je přístup k němu podmíněn identifikací žadatele a informováním dotčené osoby.
Pro mě je tohle třeba nepřekročitelné. Chci aby naše městská čast fungovala líp než teď, chci pomoct Pirátům aby toho dosáhli, jsem ochotnej obětovat spoustu času s kampaní a případně jako neuvolněný zastupitel, ale vlastní rodinu kvůli tomu neohrozím. Dost na tom, že moje pirátsky polepený auta můžou sloužit kdejakýmu blbovi jako terč.

Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel Prahy 13

E-mail: tomas.murnak@pirati.cz
Profil: https://praha13.pirati.cz/lide/tomas-murnak/
Facebook: https://www.facebook.com/TMurnak

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Jiri.Koudelka píše:
Vit.Simral píše: 2) Když jdu do veřejné funkce, s určitou ztrátou soukromí musím počítat. Jsou to voliči, kteří mě budou platit, a ti mají právo o mě vědět co nejvíce už v okamžiku, kdy o mně hlasují. Praha 7 sobě zvolila tuto možnost už v minulých komunálkách a právě tato otevřenost byla jedním z faktorů, proč volby zcela ovládla. 40 000,- hranici jsme zvolili, protože odpovídá zákonu o účetnictví, můžeme o ní diskutovat. Jinak současná Pirátská pravidla uvádí, že by zvolení zastupitelé měli podat majetkové přiznání včetně movitých věcí nad 5 000,- Kč. Tohle pravidlo bych osobně změnil a hranici nahoru posunul. 500 000,- Kč se mi zdá už hodně vysoké, 100 000,- by mi přišlo ještě přijatelné. Argument o tom, že by mě mohl někdo vykrást, se mi zdá trochu přitažený za vlasy; představa, že bytař prolézá pirátskou wiki aby zjistil, kam se vloupá příští týden, mi přijde bizarní.
Bizarní představa to není. I zločinci se naučili používat internet. Nebo ty na facebooku zcela veřejně sdílíš, kdy odjíždíš na dovolenou a jak dlouho tam budeš? Nejsme stranou která bojuje za ochranu soukromí občanů? Požadovat po kandidátovi na neuvolněného zastupitele MČ, aby zveřejnil movitý majetek který má v bytě (limit 5000 považuji za vtip) není naprosto proporcionální.
Mimochodem, v Norsku kde je daňové přiznání zveřejněné (a to je dokument s výrazně menší vypovídací hodnotou), je přístup k němu podmíněn identifikací žadatele a informováním dotčené osoby.
Pro mě je tohle třeba nepřekročitelné. Chci aby naše městská čast fungovala líp než teď, chci pomoct Pirátům aby toho dosáhli, jsem ochotnej obětovat spoustu času s kampaní a případně jako neuvolněný zastupitel, ale vlastní rodinu kvůli tomu neohrozím. Dost na tom, že moje pirátsky polepený auta můžou sloužit kdejakýmu blbovi jako terč.
Ok, vybavení bytu můžeme vyjmout.

A z Norska bych si v tomhle směru vzor nebral; myslím, že máme na víc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvek:
Tomas.Murnak
Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Vit.Simral »

Tomas.Murnak píše:Jak jsem pochopil tak ten kodex platí jen pro volby do ZHMP, ale i tak se může stát, že díky tomu nenaplníme 65 míst na pražské kandidátce.
Plati jen pro ZHMP, MS si to muzou udelat, jak chteji.

65 mist naplnime, o to strach vubec nemam.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Vit.Simral píše:65 mist naplnime, o to strach vubec nemam.
Nicméně podmínkou je také, že ji musíme naplnit kvalitními lidmi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Zdenek.Hrib, Vaclav.Hrdlicka, Barbora.Hruzova

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1623
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1057 poděkování
Dostal poděkování: 3286 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

alternativní návrh
Krajské fórum schvaluje Kodex kandidáta na kandidátní listině Pirátů pro volby do zastupitelstva hlavního města Prahy 2018 a městských částí Prahy v následujícím znění.

Já, níže podepsaný, prohlašuji že spolu s přihlášením do primárních voleb:
1. jsem informoval předsednictvo krajského sdružení Praha, spáchal-li jsem v minulosti trestný čin (včetně již zahlazených), a zavazuji se vzdát kandidatury, rozhodne-li předsednictvo o nevhodnosti mé kandidatury v souvislosti s tímto trestným činem,
2. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o osobním zájmu a jiných vykonávaných činnostech, v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl veřejným funcionářem zahajujícím výkon funkce v daném orgánu,
3. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o mém historickém členství v politických stranách (včetně těch před rokem 1989) a historických kandidaturách ve volbách do poslanecké sněmovny, senátu, Evropského parlamentu, uzemní samosprávy, České národní rady a Federálního shromáždění,
4. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o přijatých finanční podporách z veřejných zdrojů (zejména grantů a dotací) a získaných veřejných zakázách včetně identifikačních údajů této podpory a zakázek, za posledních 5 let, a to z pozice:
a. fyzické podnikající osoby,
b. statutárního zástupce podnikající či nepodnikající právnické osoby,
c. (spolu)vlastníka či člena řídícího/dozorčího/kontrolního orgánu podnikající právnické osoby,
d. (spolu)řešitele projektu podpořeného z veřejných zdrojů,
5. se zavazuji do 20 dnů po svém zvolení na kandidátní listinu do zastupitelstva hlavního města Prahy 2018 doručit předsednictvu krajského sdružení Praha své čestné prohlášení o majetku, a příjmech a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl veřejným funcionářem zahajujícím výkon funkce v daném orgánu a souhlasím s jeho zpřístupnění osobám s prokázanou totožností
6. se zavazuji vzdát mandátu zastupitele hlavního města Prahy v případě, že přijmu mandát zastupitele městské části,
7. se zavazuji řídit volebním programem, povolebními prioritami a Kodexem zastupitele Pirátského klubu v podobě, v jaké budou před volbami do místních zastupitelstev schváleny krajským fórem.
- zohledňuje to potřebu, že některé věci (činnosti, zájmy, politická historie) musí být znamá předem všem hlasujícím členům (= veřejné) ale ten majetek vlastně je zajímavý až dodatečně a nemusí být úplně veřejný s anonymním přístupem, ale musí být dostupný k nahlédnutí.
- s tou veřejnou podporou si myslím, že řešitelství grantů tam patří stejně jako veřejné zakázky, ale nepatří tam sociální dávky a Zelená úsporám, když jsi člen předsednictva SVJ. a doporučuji omezit to na 5 let zpětně.
- zatím nechávám striktní neslučitelnost funkce zastupitele MČ a HMP
- přidán explicitní závazek k volebnímu programu
- EDIT: rozšířeno i na městské části, protože brand Pirátů je jen jeden
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
Karel.Nejedlik, Jiri.Koudelka
Uživatelský avatar
Tomas.Murnak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 292
Registrován: 23 čer 2010, 13:28
Profese: softwarový operátor
Bydliště: Praha 13
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 317 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Tomas.Murnak »

Nemyslím si, že je dobrý nápad to stahovat i na MČ. Na MČ Praha 13 v minulých volbách jsme sotva na nevolených pozicích naplnili celou kandidátku (u nás 35 lidí jinde dokonce 45 lidí). Pokud bude při takovém počtu takováto podmínka přiznání tak se můžeme s plnou kandidátkou rozloučit a budeme u voleb zbytečně penalizováni.
Ještě si myslím, že je to v rozporu s volebním řádem, protože organizace komunálních voleb je v kompetenci místních sdružení.
https://wiki.pirati.cz/rules/vr#a_komunalni_volby

Zdenek.Hrib píše:alternativní návrh
Krajské fórum schvaluje Kodex kandidáta na kandidátní listině Pirátů pro volby do zastupitelstva hlavního města Prahy 2018 a městských částí Prahy v následujícím znění.

Já, níže podepsaný, prohlašuji že spolu s přihlášením do primárních voleb:
1. jsem informoval předsednictvo krajského sdružení Praha, spáchal-li jsem v minulosti trestný čin (včetně již zahlazených), a zavazuji se vzdát kandidatury, rozhodne-li předsednictvo o nevhodnosti mé kandidatury v souvislosti s tímto trestným činem,
2. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o osobním zájmu, jiných vykonávaných činnostech, v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl veřejným funcionářem zahajujícím výkon funkce v daném orgánu,
3. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o mém historickém členství v politických stranách (včetně těch před rokem 1989) a historických kandidaturách ve volbách do poslanecké sněmovny, senátu, Evropského parlamentu, uzemní samosprávy, České národní rady a Federálního shromáždění,
4. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o přijatých finanční podporách z veřejných zdrojů (zejména grantů a dotací) a získaných veřejných zakázách včetně identifikačních údajů této podpory a zakázek, za posledních 5 let, a to z pozice:
a. fyzické podnikající osoby,
b. statutárního zástupce podnikající či nepodnikající právnické osoby,
c. (spolu)vlastníka či člena řídícího/dozorčího/kontrolního orgánu podnikající právnické osoby,
d. (spolu)řešitele projektu podpořeného z veřejných zdrojů,
5. se zavazuji do 20 dnů po svém zvolení na kandidátní listinu do zastupitelstva hlavního města Prahy 2018 doručit předsednictvu krajského sdružení Praha své čestné prohlášení o majetku, a příjmech a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl veřejným funcionářem zahajujícím výkon funkce v daném orgánu a souhlasím s jeho zpřístupnění osobám s prokázanou totožností
6. se zavazuji vzdát mandátu zastupitele hlavního města Prahy v případě, že přijmu mandát zastupitele městské části,
7. se zavazuji řídit volebním programem, povolebními prioritami a Kodexem zastupitele Pirátského klubu v podobě, v jaké budou před volbami do místních zastupitelstev schváleny krajským fórem.
- zohledňuje to potřebu, že některé věci (činnosti, zájmy, politická historie) musí být znamá předem všem hlasujícím členům (= veřejné) ale ten majetek vlastně je zajímavý až dodatečně a nemusí být úplně veřejný s anonymním přístupem, ale musí být dostupný k nahlédnutí.
- s tou veřejnou podporou si myslím, že řešitelství grantů tam patří stejně jako veřejné zakázky, ale nepatří tam sociální dávky a Zelená úsporám, když jsi člen předsednictva SVJ. a doporučuji omezit to na 5 let zpětně.
- zatím nechávám striktní neslučitelnost funkce zastupitele MČ a HMP
- přidán explicitní závazek k volebnímu programu
- EDIT: rozšířeno i na městské části, protože brand Pirátů je jen jeden

Tomáš Murňák,
předseda MS Praha 13,
zastupitel Prahy 13

E-mail: tomas.murnak@pirati.cz
Profil: https://praha13.pirati.cz/lide/tomas-murnak/
Facebook: https://www.facebook.com/TMurnak

Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: KF 3/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Ahoj,

nechápu proč zakazovat člověku sedět jak na MČ tak v ZHMP naopak bych to bral jako veliký plus, protože mnohdy je dobré mít v týmu z každé MČ někoho, kdo Vám dokáže o té MČ více říci. Jako samozřejmě se bavím o opozičních zastupitelých. Smysl to bude dávat pokud by ten člověk měl být starosta a zároveň člen rady/předseda výboru/ na magistrátu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Murnak, Jan.Mejsnar, Viktor.Mahrik, Vaclav.Hrdlicka

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“