Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Podporuji kandidaturu Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Pro
18
67%
Proti
6
22%
Zdržuji se
3
11%
 
Celkem hlasujících: 27 - Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Zdravím krajské fórum,

rád bych tímto nominoval do krajských voleb na čelo kandidátky Jakuba Vontrobu. Jakub je aktuálně místopředsedou MS Karvinsko. Je aktivním Pirátem v Českém Těšíně a zapojuje se i do krajských aktivit. Na Jakubovi si vážím jeho rozvahy, důslednosti a že dotahuje věci do konce. Jakub je doktorandem na ekonomické fakultě VŠB. Jakub je týmový hráč a je na něj spolehnutí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 2):
Pavlina.Polaskova, Jakub.Vontroba

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Lukas.Chlebik
Příspěvky: 18
Registrován: 30 kvě 2018, 08:27
Profese: Grafik & webdesignér
Bydliště: Český Těšín
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Lukas.Chlebik »

Kuba Vontroba je dobrá volba :) jak píše Jakub Dědek tak s tím co napsal plně souhlasím :)
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Prosím @Jakub.Vontroba , aby napsal, o kterou sekci se primárně uchází :)
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 363
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Vypadá jak slibný kandidát na vrchní posty, ale asi by se tu hodila alespoň nominační řeč nebo jeho vyjádření se.:-)
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Ahoj, zatím se zdržuji dokud Kuba nedodá nominační řeč. Prosím potom o pingnutí až se to změní.
Uživatelský avatar
Jakub.Vontroba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 218
Registrován: 21 čer 2018, 10:18
Profese: Vysokoškolský vyučující
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jakub.Vontroba »

Ahoj všem :)

V prvé řadě děkuji @Jakub.Dedek za nominaci. Musím říct, že mě jeho záměr překvapil a že si toho moc vážím. Rovněž děkuji za podporu @Lukas.Chlebik a všem ostatním, kteří jsou pro mou nominaci, kterou tímto přijímám. Rád bych kandidoval na 6. místo a níže. A teď něco o mně :?:

Jsem Kuba, je mi 24 let a jsem z Českého Těšína. Po maturitě na obchodní akademii v Českém Těšíně jsem měl těžkou hlavu z toho, kam dál. Byť mě přijali všude, kam jsem se hlásil, cítil jsem, že jsem si nevybral úplně dobře. Nakonec jsem "skončil" na EKF VŠB - TUO a jsem za to moc rád. Vybral jsem si obor Národní hospodářství. V naší studijní skupině i na katedře jsem poznal spoustu inspirativních, hodných a velice schopných lidí, kteří mě během mého studia motivovali a kteří hráli nezanedbatelnou roli v tom, že jsem nakonec úspěšně dostudoval. Během bakalářského studia jsem prošel programem pro talentované studenty, participoval jsem na projektech SGS nebo GAČR, kde jsem měl dílčí / pomocné role. V prvním ročníku na navazujícím magisterském stupni jsem publikoval článek na téma Znečištění ovzduší a migrace z Ostravy v odborném časopisu. V druhém ročníku jsem strávil semestr na mariborské univerzitě. Poté jsem promoval a téměř okamžitě jsem nastoupil na doktorské studium. V rámci své disertační práce se budu zabývat faktory migrace z evropských měst. Ale vše se ještě může změnit :) Jsem rovněž aktivní ve studentské organizaci / magazínu Sokolská33, kde jsem od února minulého roku redaktorem a od února letošního roku editorem rubriky.

Musím transparentně přiznat, že od ledna do března včetně budu na stáži v zahraničí. Je to věc, se kterou bych rád všechny seznámil. Pokud to je pro kohokoli problém, respektuji to.

V naší buňce Pirátů v Českém Těšíně participuji na všem, co je potřeba. V létě minulého roku to bylo psaní programu a předvolební kampaň, od voleb je to plnění našich předvolebních slibů. Spolu s dalšími kolegy jsem se podílel na tom, že má Český Těšín nově on-line přenos ze zasedání ZM. Nedávno jsem dokončil důvodovou zprávu pro participativní rozpočet, která již byla skrze naše zastupitele rozeslána zástupcům ostatních politických subjektů a hnutí v Českém Těšíně. Podílím se rovněž na přípravě a organizaci našich outdoorových akcí. Má role je i koordinační, kdy se snažím, aby spolu lidé lépe komunikovali a spolupracovali.

Co se týče mých vlastností, mezi silné stránky bych zařadil to, co o mně napsal Kuba, čili důslednost a dotahování věcí do konce. Napadá mě ještě upřímnost a flexibilita. Taky se rád učím novým věcem. Co se týče slabin, je to asi paradoxně právě důslednost. Někdy jsem zbytečně moc velký puntičkář. Vím o tom a pracuji na zlepšení :)

A koníčky :?: Hudba (rap), poznávání nových zemí, četba a alespoň jednou týdně pohodové posezení v hospodě s mými kamarády :)

Tak to jsem já 8-)

Děkuji za váš čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Vontroba za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Jansa, Alena.Klocova

We are all broken - that´s how the light gets in.

Předseda MS Ostravsko a místopředseda KS MSK.

Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Ahoj, ráda bych všem nominovaným položila tytéž otázky, ať si usnadníme grilování. Tady jsou:

1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.
4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?
5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?

Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
Jakub.Vontroba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 218
Registrován: 21 čer 2018, 10:18
Profese: Vysokoškolský vyučující
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jakub.Vontroba »

Zuzana.Klusova píše: 26 lis 2019, 23:32 Ahoj, ráda bych všem nominovaným položila tytéž otázky, ať si usnadníme grilování. Tady jsou:

1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.
4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?
5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?

Děkuji za odpovědi.
@Zuzana.Klusova děkuji za otázky. Pokusím se všechny zodpovědět :)

1. No, hned ze začátku hodně dobrá otázka. Přiznám se, že nepatřím mezi lidi, kteří by se uměli vyzdvihnout nebo pochválit. Ale zkusím něco vymyslet :)
Myslím, že důvody by mohly být mé přednosti, které jsem již popsal výše. Také se považuji za týmového hráče, dokážu se přizpůsobit a odvést práci, která je potřeba. V rámci svého rozhodování se zajímám o názory dalších lidí. Nejedu sólo, protože pohled dalších lidí je pro mě osobně velmi důležitý. Na druhou stranu se nebojím vzít zodpovědnost na sebe, když jde do tuhého. Viděl jsem a účastnil jsem se politického vyjednávání se zástupci dalších politických subjektů, aktivně se podílím na prosazování volebního programu. V rámci své práce se snažím získávat informace, data, ta analyzovat, konzultovat a přijít s nějakým řešením. Toto všechno bych rád přenesl z komunální úrovně, potažmo z mé mimopolitické činnosti, na úroveň krajskou.

2. Tuto odpověď bych rozdělil do dvou částí. Prvně, motivací je pro mě to, že jsem byl nominován a že mě poměrně dost osob nezávisle na sobě osobně nebo písemně podpořilo s přesvědčením, že nominace je oprávněná a že Piráti neprohloupí 😊 Sám bych se nenominoval ani aktivně pro sebe nesháněl podporu. Jak zní v jedné mé oblíbené písničce: „Fame musí přijít sám, a když ne, má to tak bejt.“
Za druhé, s trochou nadsázky, rád bych na krajské úrovni dobře reprezentoval Piráty a Český Těšín 😊 Ale co je nejdůležitější, chtěl bych aktivně - v tomto případě z volené politické pozice - přispívat k rozvoji celého kraje, který, byť je na dobré cestě, má před sebou ještě kus práce. Tento region je můj domov a nechci z něj odejít, naopak bych rád přispíval k jeho proměně a rozkvětu.

3. Ano, od září 2018. Na střední škole jsem přemýšlel, koho budu volit, a narazil jsem na Piráty. Byli mi sympatičtí a měl jsem s nimi největší programovou shodu. Později ve mně uzrálo přesvědčení, že se chci stát členem party, která chce rozhýbat českou politickou scénu, proměnit ji k lepšímu a ukázat lidem, že nepotismus a klientelismus nemusí být automaticky součástí české politiky. Před mým vstupem jsem samozřejmě několik měsíců aktivně přispíval k činnostem Pirátů Těšín.

4. Konkrétní gesce může vyplynout z konkrétních požadavků, které budeme mít, můžu se dle potřeb vyprofilovat. Zajímá mě dost věcí. Třeba smart city, transparence, územní rozvoj, nebo obecně vše, co se týká strategického plánování apod. Mohl bych se zaměřit i na veřejné finance.

5. Řekl bych, že hodně záleží na konkrétních lidech, kteří budou za jednotlivé strany či hnutí zvoleni, na jejich minulosti, na programové shodě. Neumím si představit koalici s KSČM nebo SPD. Co se týče zbývajících stran a hnutí, mám pocit, že v případě sestavování koalice budeme vybírat nejmenší zlo. Sympatičtí jsou mi Starostové, s nimi by to šlo :)

6. Ano 8-)

We are all broken - that´s how the light gets in.

Předseda MS Ostravsko a místopředseda KS MSK.

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Čau Kubo. Díky za úvodní řeč. Prosím o doplnění tvých aspirací coby případného zastupitele kraje.
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Nominace Jakuba Vontroby na čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Ahoj, na kterou část čelní kandidátky jsou tvé ambice? :-)

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“