Krajské volby 2020 - Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Odpovědět

Podporuji nominaci Michala Najvárka na čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Anketa končí za 31 pro 2019, 18:05

Pro
21
72%
Proti
4
14%
Zdržuji se
4
14%
 
Celkem hlasujících: 29 - Celkem hlasů: 29

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Krajské volby 2020 - Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Zdravím všechny,

dovoluji si založit nominační vlákno na čelo kandidátky pro Michala Najvárka a to primárně na místo 2-5. Konzultovala jsem s ním nominaci, souhlasil, také s tím, že pokud neuspěje v sekci 2-5, bude se ucházet o nižší příčky.
Michala jsem nominovala proto, že dlouhodobě odvádí pro Piráty velký kus práce jak v práci pro stranu, tak se také zajímá o komunální politiku – např. se snaží organizovat buňku v Šenově a pohnout obcí kupředu.
Pro Piráty jsou nepostradatelné jeho znalosti IT systémů. Spolupracuje v několika KETech.
Umí jasně a pregnantně formulovat své názory, je rozvážný, diplomatický, systematický. Má vynikající analytické schopnosti.

Zároveň také sděluji, že na čelo kandidátky, zvlášť na vyšší příčky, nominuji lidi, kteří nemají žádnou politickou funkci, přitom mají prostor se práci pro kraj věnovat a zatím jsme je dostatečně nevytěžili (komise a výbory nepočítám). Zároveň se domnívám, že toto je i způsob, jak se může profesionalizovat naše členská základna. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Klusova, Alena.Klocova
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 359
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské volby 2020 - Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Děkuji Pavlině za tuto nominaci. Co se týče umístění na kandidátce, tak se přiznám, že bych se však raději ucházel o místa nižší, neboť mám již ucelenou představu o tom jak by ve finále čelo mělo a asi bude vypadat. A já se v něm nevidím :-)
Nicméně samotnou nominaci přijímám a kandidátskou řeč dodám co nejdříve .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Najvarek za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Klusova, Alena.Klocova
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 359
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské volby 2020 - Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Pravidla jsou daná, a ačkoliv ve většině případu platím za rebela, tak budu v tomhle ohledu poslušným pirátem a uvedu vše, co by mohlo vaše rozhodnutí v můj prospěch. I když se obávám, že u některých to povede k opaku :-)

Můj prvotní výskyt byl zaznamenán zhruba před 42 lety v nejmladším městě tehdejšího Československa. Již od útlého věku jsem prý vykazoval chování, které se neslučovalo s tehdejšími pravidly, za což mě na konci základní školní docházky ocenili dvojkou z chování. (Aspoň to říkala máti, já si to moc nepamatuji:-))Nicméně na splnění základní školní docházky mi stačilo pouze osm let a zvládnul jsem to, na co dnešním dětem nestačí ani devět let.:-) Poté jsem se vyučil pro tehdejší NH jako strojní mechanik pro ocelové konstrukce. Zhruba někde kolem roku 1993 jsem si prvně čuchnul ke klávesnici a díky podpoře jednoho staršího bastlíře jsem se začal zajímat více o programovaní.(BASIC) Nicméně toto nebylo slučitelné s nároky mého zaměstnavatele, a protože se již u mě začali projevovat rebelantské chování, opustil jsem brány podniku záhy. Vojna mi trochu upravila můj pohled na svět, ale jenom do té míry, že jsem jej viděl trochu jasněji. Moje první 386ka.. Byla určitě, něco co považuji za milník v mém životě. Seznámil jsem se svou ženou a zhruba po roce jsme na svět přivedli Lucku. Nové zaměstnání a dalších zhruba 10 roku života tentokrát pod hlavičkou Vítkovic a Bastra Tehdy jsem jemně koketoval s myšlenkou vstupu do strany zelených, ale nakonec mě jejich program tolik nezaujal. Na konci roku 2005 se nám narodil Štěpán a rodina se rozrostla a nároky na bydlení rovněž, takže nastal další mezník. Nabídka zaměstnaní na Ostravské univerzitě na pozici programátora mě odstřelila do vod mnou toliko neprobádaných, nicméně klidných, takže jsem si dodělal ještě jednu střední školu tentokrát s maturitou a nastoupil do distančního studia Aplikované informatiky. Ve stejné době jsem začal i svépomoci realizovat svůj dům a vstoupil do pirátské strany. Aby to nebylo málo, tak jsem si ještě přibral pozici redaktora a PR manažera pro undergroundový portál.
Myslel jsem si, že to dám, ale nedal jsem. Prokrastinace mě dohnala a já musel přehodnotit své aktivity, tehdy jsem dal vale škole a bohužel i iniciativě pirátu. Dodělal jsem dům do obyvatelného stavu a začal opět pokukovat po znovu zapojení se do pirátských aktivit. Nejprve na těch komunálních úrovních jakožto dohlížitel demokracie při volbách a poté i aktivněji se projevující. Ať už jako pořadatel pirátských večírků v Šenově za účelem inicializace šenovské buňky, nebo jako pomocná síla při pořádaní ostravského Vyosení či jako roznášeč pirátských novin. Aktuálně jsem rovněž slyšen při formování programu do krajských voleb v KETu Kultury, ale nepříliš zase v KETu IT. No a poslední aktivitou je má drobná pomoc při organizaci CF 2020 v Ostravě.

Považuji se za člověka, jenž již má ucelenou představu o tom co chce dělat a jak toho dosáhnout. Snažím se proto dlouho přemýšlet nad tím co řeknu a validuji myšlenku se svými názory. Což někdy vede k tomu, že neřeknu nic. Není to však tím, že bych neměl co říct, ale spíše tím, že je můj procesor zahlcen požadavky(i386) a nestíhá ovládat centrum řeči. Na druhou stranu to dělá ze mě dobrého posluchače. :D Rád pracuji s lidmi, pro lidi, a i díky tomu mohu z nich vysávat životní energii a posilovat svou temnou stránku.:-)

Nemám recept na vše a nesnědl jsem všechnu moudrost světa, nicméně si myslím, že za dobu své existence jsem díky rozmanitému sběru informací došel k poznaní, jenž mě posiluje k činům na které jiným chybí odhodlání.

Věřím však, že čelo kandidátky má být složeno z lidí celého kraje a ne jenom z Ostravy, rovněž bych si přál, aby dostali prostor i ti, jenž nemají žádnou politickou funkci. Šenov sice není Ostrava ,ale je od centra skoro tak daleko jako Poruba. Proto bych se rád ucházel o příčku nižší než 2-5.

https://www.politicalcompass.org/certif ... &soc=-3.74

https://www.youtube.com/watch?v=s-VLsirmGI8


Jak dlouho spolupracuješ s Piráty a proč právě s Piráty?
Na tuto otázku nejsem schopen relevantně odpovědět, neboť se mi už někdy i o pirátech zdá a ve spánku nejsem tuto práci schopen měřit. Nicméně pokud se budeme bavit o práci viditelné, tak asi souhrnně 4 roky.
Piráti stejně jako já, dělají věci jinak, lépe. Najdou se výjimky, které se vezou, ale většina práce je vytvořena lidmi, které spojuje stejná věc.

Na co jsi ve svém pracovním a mimopracovním životě nejvíc pyšný, co jsi dosáhl za úspěchy?
Přežil jsem devadesátky (byla to fakt jízda), postavil dům, zplodil syna (a dceru) a zasadil stromy.


V jaké oblasti krajské politiky by ses chtěl profilovat?
Jakožto programátor bych chtěl propojit relativně dva nespojitelné světy a to Kulturu a IT. Kulturu převést na jedničky a nuly a pak to prohlásím za umění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Najvarek za příspěvky (celkem 5):
Pavlina.Polaskova, MarianB, Zuzana.Klusova, Romana.Korosi, Alena.Klocova
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Krajské volby 2020 - Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Ahoj, ráda bych všem nominovaným položila tytéž otázky, ať si usnadníme grilování. Tady jsou:

1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
3) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
4) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?

Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 359
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské volby 2020 - Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky

Příspěvek od Michal.Najvarek »

1) Proč bychom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
Tohle je docela těžká otázka, neboť pokud napíši, že něco budu dělat lépe nebo jinak než ostatní,tak nebudu psát úplně pravdu, protože nevím jak to budou dělat ostatní, takže se může stát, že to budou dělat stejně a já už to lépe nebo jinak dělat nebudu.
Nicméně pokud bych zde měl vystihnout své superschopnosti, tak je to asi odhad na lidi. Prakticky nemám nepřátele.Jsem nekonfliktní, ale můj názor a hlas je dostatečně slyšet. Btw, Gord je přezdívka, kterou jsem dostal právě na základě svých pevných přesvědčení. Gord- Grod- Hrad- pevně stojicí.
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
Původně jsem chtěl takzvaně lézt po schůdkách , nejprve město a pak kraj popřípadě dál(...no jasně ;), ale poslední volby do MZ jsem kandidátku nedokázal složit a obávám se, že pokud se nestane zázrak, tak se mi to nepodaří ani příště. Takže jsem schod přeskočil a zkouším využít svůj potenciál výše.Chci zároveň vyčistit Augiášův chlév a svým přičiněním zvednou prestiž kraje. Nehledě na to , že moje heslo zní. Jen malý lidé, mají malé cíle. My velcí, musíme mít cíle velké.
3) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
Jasně mám výhrady vůči SPD a komunistům, ale pak je to spíše o lidech a o programu. Pokud dokážeme nalézt určité programové shody a dotyčné osoby nebudou mít za sebou nějaký politický škraloup, tak by se dalo jednat klidně i s KDU-ČSL nebo Starosty. ANO je pro nás velké riziko , i když v Ostravě to funguje relativně dobře. ČSSD a TOPka jsou mrtvé strany.
4) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?
Samozřejmě. Tohle není konec, jsou to jen dveře, kterými je nutno projít :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Najvarek za příspěvek:
Alena.Klocova
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“