KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Odpovědět
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 20411 poděkování

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Martin.Kucera » 17 říj 2019, 08:28

Registruji Návrh 1 Jakuba Dedka, aby kandidáti na lídra a do čela museli získat nominaci skupiny členů.
Je někdo proti tomuto návrhu?

Registruji Návrh 2 Jakuba Dedka, aby hlasování o čele kandidátky (místa 2-11) probíhalo po skupinách 2-5, 6-8 a 9-11.

Začíná běžet 24h lhůta pro konsensuální schválení výše uvedených návrhů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Jakub.Dedek
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Andrea.Hoffmannova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova » 17 říj 2019, 10:17

Vzhledem k tomu, že lidé na lídry již byli nominováni a ,považuji za zbytečné teď něco přenastavovat. Také mi není jasný pojem skupina(2?3?více) a proces v okamžiku, kdy nominace už probíhá a máme kandidáty. S navrženým postupem na nominace čela souhlasím.
Andrea Hoffmannová

Andrea.Hoffmannova

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova » 17 říj 2019, 10:30

§ 5 Skupina členů

Skupinou členů se rozumí jen taková skupina, která čítá aspoň stanovený počet členů strany, kteří podpořili určitý návrh. Počet členů se stanoví u návrhu na zahájení jednání jako dvojnásobek druhé odmocniny z počtu přítomných členů, nejméně však jedna setina a nejvýše jedna pětina z počtu přítomných členů. U návrhu na již zahájeném jednání se takto stanovený počet snižuje na polovinu.
Toto jsem našla,ale opravdu nevím, co to pro nás nyní znamená...Děkuji
Andrea Hoffmannová

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 17 říj 2019, 10:56

Andrea.Hoffmannova píše:
17 říj 2019, 10:30
Toto jsem našla,ale opravdu nevím, co to pro nás nyní znamená...Děkuji
Znamená to založit každému kandidátovi na lídra a do čela nominační vlákno, v němž musí získat podporu aspoň 7 členů KS.
(Zároveň lze v těchto vláknech klást kandidátům otázky, což by dle Jakuba navíc mohlo zpřehlednit rozpravu.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Dedek, Pavel.Korizek, Michal.Soltys
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Michal.Soltys
Profese: Dělník
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 24 poděkování

Příspěvek od Michal.Soltys » 17 říj 2019, 23:13

Ahoj, také podporuji Zuzku Klusovou na lídryni kandidátky. A také souhlasím s návrhy Jakuba Dedka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Soltys za příspěvek:
Jakub.Dedek

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4648 poděkování
Dostal poděkování: 4684 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 18 říj 2019, 20:59

Martin.Kucera píše:
17 říj 2019, 08:28
Registruji Návrh 1 Jakuba Dedka, aby kandidáti na lídra a do čela museli získat nominaci skupiny členů.

Registruji Návrh 2 Jakuba Dedka, aby hlasování o čele kandidátky (místa 2-11) probíhalo po skupinách 2-5, 6-8 a 9-11.

Ad Navrh 1 - jsem proti navrhu v pripade lidra.
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Arnost.Zidek
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: Vysokoškolský pedagog
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Příspěvek od Arnost.Zidek » 18 říj 2019, 22:49

Ahoj všem Pirátkám i Pirátům.

Předkládám kandidátskou řeč na pozici lídra naší kandidátky pro krajské volby 2020 v Moravskoslezském kraji.

Myslím, že mě někteří z vás neznají. Proto je v prvé řadě na místě se představit.

Je mi 43 let. Kromě vysokoškolského studia jsem celý život bydlel v Ostravě, pár let v nedalekém Brušperku. Vystudoval jsem Přírodovědeckou fakultu UP Olomouc - obor učitelství matematiky a fyziky - a poté nastoupil na pozici odborného asistenta na Katedře matematiky a deskriptivní geometrie VŠB-TU Ostrava, která se po nějakých vnitřních strukturálních změnách školy aktuálně nachází na Fakultě strojní. Pracuji zde dodnes, nyní již 21 let. Za tu dobu jsem si stihl na škole udělat doktorát (Ph.D.) na oboru Aplikovaná matematika Fakulty elektrotechniky a informatiky. V posledních letech jsem se přestal věnovat vědecké činnosti na katedře a začal řešit kvalitu vzdělávání matematiky na škole. Spolu s kolegou z katedry jsem se v roce 2016 stal spoluzakladetelem centra pro podporu výuky matematiky na VŠB - Math Support Centre, kde vedeme různé druhy individuálních konzultací a interaktivních dobrovolných vyučovacích hodin, používáme netradiční a alternativní výukové metody. Pro představu jsme za letní semestr školního roku 2018/19 měli zhruba 780 individuálních konzultací, desítky dobrovolných hodin vesměs s nabitou učebnou, kterou nám vedení univerzity věnovalo. V poslední době jsem se začal zabývat také kvalitou výuky na základních a středních školách. Aktuálně mám rozestudovaný kurz pro ředitele škol a školských zařízení, zrovna píši závěrečnou práci a rád bych jednoho dne vedl nějakou základní nebo střední školu v Ostravě, kde bych chtěl inovovat spoustu věcí, o kterých jsem přesvědčen, že se na školách dají dělat lépe - tak, abych např. jednoho dne z průměrné tradiční základky vedl školu kvalitní s velmi dobrou pověstí, na kterou může být tohle město pyšné.

S Pirátskou stranou spolupracuji od předchozích krajských voleb, kde jsem stejně jako v následujících volbách parlamentních kandidoval na některé ze zadních pozic kandidátky, víceméně se jednalo spíš o formalitu. Naplno jsem se přidal v komunálních volbách 2018, kde jsem se velmi aktivně zapojil do celé kampaně, kterou jsme vedli na Ostravě-Jih. Díky velmi dobře zvládnuté kampani (skvěle vedené Pavlínou Nováčkovou) jsme získali 5 zastupitelských míst bez mé účasti (byl jsem první pod čarou). Stal jsem také členem povolebního vyjednávacího týmu. Konec v opozici mi zpočátku mírně vadil, ale vzhledem k morální kvalitě některých lidí v koalici na Ostravě-Jih, je to určitě dobře. Po komunálních volbách mě Piráti nominovali jako člena Komise školské a kulturní na Ostravě-Jih a Komise pro vzdělání, vědu a výzkum Statutárního města Ostrava, kde se snažím prosazovat naše priority - zejména kvalitu a transparentnost vzdělávacích projektů, ale také např. digitalizaci podávání projektů u nás na Jihu. Své pedagogické nápady a myšlenky se snažím propagovat v rámci svého volného "blogu", který je na stránkách Piráti Ostrava pod jménem "Arnoštovo okénko".

Co mohu nabídnout?

Kromě odborných znalostí pedagogické profese se zajímám o další části problematiky, kterou standardně jako Piráti řešíme, např. ekologie, doprava a sport.
Umím velmi dobře prezentovat věci a vystupovat na veřejnosti. Spousta let vytváření a prezentování vysokoškolských přednášek, účasti na českých i zahraničních konferencí nebo propagační akce školy vás naučí.
Nechybí mi sebevědomí a myslím si, že mám poměrně dobré analytické schopnosti. Dokážu říct, jak a proč se kdo chová, resp. bude chovat a navrhnout správné řešení adekvátního přístupu, čímž (spolu s odborností) se mi často daří následně přesvědčit lidi okolo, že můj způsob řešení problému je ten správný. Myslím, že to vám mohou potvrdit kolegové z mé buňky na Ostravě-Jihu.
Když problematice dostatečně nerozumím, naopak rád naslouchám rozumným lidem okolo. Jestli něco nesnáším, je to, když někdo mluví a vůbec netuší, o čem je řeč.
Dovolím si o sobě říct, že jsem dobrým týmovým hráčem. Vždy dovedu ocenit, když někdo z týmu přijde s dobrým nápadem a rád jej pak pomohu realizovat.
Rád se učím nové věci. Bez toho bych nemohl pracovat v akademické sféře. Jsem zvyklý na to, že jedna správně zodpovězená otázka či problém vygenerují dvě nové zajímavé otázky či problémy. Je to základní věc, která vás neustále posouvá dál.
Jsem si vědom osobní zodpovědnosti, kterou vedení naší kandidátky představuje. Překvapilo mne, že někteří naši členové vyslovili mé jméno na pozici lídra. Udělám tedy vše proto, abych je nezklamal a ukázal to nejlepší, co dovedu. Jsem si také vědom toho, že Moravskoslezský kraj není jen Ostrava a že bude nutné obětovat spoustu entuziasmu a veškerý čas, který spolkne propagace naší strany a jejího programu od Hrčavy až po Osoblahu.

S žádnou jinou politickou stranou jsem nikdy nespolupracoval a ani jsem to nikdy nezvažoval. Nebýt Pirátů nikdy bych se v politice neangažoval. Na naší straně oceňuji zejména čestnost, spravedlnost, odbornost a energii, se kterými naši lidé přistupují k řešení problémů. Přistupuji k tomu stejně a díky tomu jsem v posledních několika letech našel mezi Piráty spoustu nejen známých, ale i dobrých přátel. To mě utvrzuje ve správnosti a smyslu své další práce pro Pirátskou stranu. Jsem si vědom, že přesto můžete vnímat jako negativum, že oficiálně nejsem členem Pirátské strany. Osobně to vnímám jako formalitu. Když pracujete ve školství, je politické zaměření často vnímáno jako špatné. Hned na úvod školského zákona se dočtete, že školy musí být apolitické, s čímž plně souhlasím. Vzdělání musíte poskytovat všem bez jakéhokoli rozdílu, nezávisle jaké máte politické smýšlení. U konkurzu na ředitele školy je členství v politické straně vnímáno jako negativum. Se svým pracovním snem jsem vás seznámil. Doufám, že pochopíte, že to je jediný důvod, pro který jsem prozatím do strany nevstoupil. Dýchám pro ni na 100%. S našimi hodnotami, vizemi, systémy naprosto souzním.

Přeji nám všem, abychom vybrali nejlepší kandidáty nejen na lídra, ale i do čela kandidátky. Měli jsme úspěch v parlamentních volbách, dokázali jsme se prosadit i ve volbách komunálních. Je nezbytné, abychom měli své kvalitní zástupce i po volbách krajských. Když vyberete mne, udělám maximum, co dovedu. Když vyberete někoho jiného, budu vám všem naprosto rozumět a budu dál pro naši stranu pracovat stejně jako doposud.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Arnost.Zidek za příspěvky (celkem 8):
Michal.Breskovec, Zuzana.Klusova, Marian.Babic, Rostislav.Reha, Romana.Korosi, Petr.Kopecny, Jan.Sterba, Jaroslav.Horejsi

Jan.Nezhyba
Garant programového bodu
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Dal poděkování: 902 poděkování
Dostal poděkování: 728 poděkování

Příspěvek od Jan.Nezhyba » 20 říj 2019, 06:03

Ahoj ve spolek - podporuji Zuzku Klusovou na lýdrini a zároveň se přikláním k návrhu J.Dedka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Nezhyba za příspěvek:
Jakub.Dedek
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 23 říj 2019, 08:02

Rostislav.Reha píše:
18 říj 2019, 20:59
Martin.Kucera píše:
17 říj 2019, 08:28

Ad Navrh 1 - jsem proti navrhu v pripade lidra.
Bohužel až 14 hodin po uplynutí lhůty pro konsensuální schválení.

Oba návrhy tudíž byly schváleny.
Nechť si tedy kandidáti na lídra a do čela založí (nebo jim je založí navrhovatelé) členské podněty pro získání nominace. Jak jsem již uvedl, velikost skupiny členů potřebné pro nominaci je v tomto případě 7 členů.

Andrea.Hoffmannova

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova » 23 říj 2019, 18:21

Já jsem se proti návrhu 1 Jakuba vyjádřila hned ve svém prvním postu ve lhůtě,tedy měnit v průběhu vyhlášení, jen to asi s dalšími dotazy zaniklo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Jan.Sterba
Andrea Hoffmannová

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“