KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Odpovědět
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Dal poděkování: 725 poděkování
Dostal poděkování: 1217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Petr.Kopecny » 13 říj 2019, 21:50

Ahoj, podporuji kandidaturu Arnošta Žídka a také Zuzky Klusové. Oba dva jsou to podle mého názoru velmi kvalitní kandidáti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvek:
Romana.Korosi
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845

Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 1099 poděkování
Dostal poděkování: 885 poděkování

Příspěvek od Jakub.Dedek » 13 říj 2019, 22:40

Koukám, že se to tu rozjíždí...
Osobně bych byl pro variantu, aby každý kandidát měl u založenou členské nominační vlákno i s rozpravou a grillováním a tady se nominace jen doručovali.

Ptát se tolika lidí na otázky v jednom vlákně, to se může opravdu dost protáhnout i na 20 stránek a bude v tom dost zmatek, nikdo to nebude chtít pořádně číst, protože bude otázka na Zuzku, pak na Arnošta, pak na Lukáše, pak na případně další kandidáty a nikdo se v tom pořádně nevyzná.
Dříve vládla ideologie, dnes máme naštěstí data.

Zuzana.Klusova
Krajské předsednictvo
Profese: Asistentka, PR a média
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Klusova » 14 říj 2019, 00:04

Děkuji moc všem za podporu, tady je slíbená kandidátská řeč, aneb 7 důvodů, proč bych měla být lídryní pirátské kandidátky do krajských voleb. Pro ty, kdo mě neznají, životopis najdete zde https://wiki.pirati.cz/lide/zuzana_klusova

1) Jsem prověřena časem. – Pirátkou jsem už od roku 2013. Rozhodla jsem se nalodit díky našemu tažení proti záměru OKD rozšířit těžbu pod obydlenou částí mé rodné Karviné. Tehdy jsem se potkala s Lukášem Černohorských a Honzou Nezhybou. V krajských volbách jsem za Piráty ještě jako nestraník kandidovala už v roce 2012, kdy jsem získala 446 preferenčních hlasů, což na tehdejší dobu a moje zkušenosti s politikou i věk, považuji za úspěch. O pár měsíců později jsem na karvinské benzínové pumpě vypila první kafe s Ivanem Bartošem a měla jasno. Jsem na palubě a nevzdám to. Členkou rady spolku S.O.S. Karviná jsem doposud. Dále jsem také členkou Českého svazu ochránců přírody. Proč o tom píšu? Můj zájem o politiku vyrostl přirozeně z občanského aktivismu. Nejsem tedy člověk, který by se o Piráty začal zajímat, až ve chvíli, kdy stáli na straně vítězů. Hrdě a přesvědčeně jsem pirátskou vlajku (nejen v Karviné) tasila ještě v dobách, kdy si většina mého okolí ťukala na čelo. O to víc jsem hrdá na to, co jsme dokázali. O to větší cítím odpovědnost.

2) Jsem týmový hráč. – Budu lídryní, která spojuje, naslouchá, motivuje ke spolupráci a vzájemnému respektu. Koneckonců se o to snažím uplynulé dva roky v předsednictvu kraje, kde jsme společně nastavovali fungování KETů, tedy krajských expertních týmů. Vnímám náš tým jako mozaiku složenou z dokonalých jednotlivých dílů, které je jen potřeba správně poskládat. Umím poznat, v čem jsou lidé dobří a nechat je dělat právě to. Nikdo nezná všechno a každý má své chyby. Skvělý lídr si to dobře uvědomuje a podporuje svůj tým, protože ví, že sám nic nedokáže. Chtěla bych být lídrem, kterého si budete vážit, se kterým budete rádi trávit čas při kontaktní kampani a kterému budete věřit.

3) Vím, jak na média, mám kontakty na novináře, zkušenosti z televizního zpravodajství. – Mám vystudovaný obor Média a žurnalistika v kombinaci se sociální prací na FSS MU v Brně. Byla jsem na stáži v ČT, PR se věnuji také v rámci svého působení v krajském předsednictvu Pirátů. Věřím, že mi to pomůže dobře nastavit kampaň a prezentovat sebe, pirátský program i celý tým v médiích.

4) Nejsem úzce zaměřena, vím od všeho něco. – V profesním životě mám za sebou práci v Okresní hospodářské komoře Karviná, kde jsem měla na starost zejména evropské projekty, koordinaci aktivit, organizací akcí, eventů a komunikaci. Jelikož realizace projektů dotovaných z EU je ale mnohdy více o vykazování než aktivitách samotných, práce mě po čase už nemotivovala, rozhodla jsem se odejít do automotive, kde jsem pracovala jako asistentka ředitele a měla na starost také interní i externí komunikaci a zlepšování vztahů mezi zaměstnanci a managementem. Korporát mě naučil řídit projekty a držet se procesů, být výkonná, pečlivá a podávat 110% výkon. (To ale nevydržíte věčně za plat asistentky).
Po dvou letech rodičovské „dovolené“ jsem dostala od Lukáše Černohorského nabídku pracovat jako asistentka pro čerstvě zvolené pirátské poslance a samozřejmě ji přijala. Byla a je to práce snů a já mám ty nejlepší šéfy na světě.

Práce pro Piráty mě pohltila natolik, že už mi dnes prakticky na nic jiného krom rodiny nezbývá čas. Přesto s bratrem Michalem (taky Pirátem) už 7 let provozujeme eshop zaměřený na alternativní módu (steampunk, postapocalyptic, tribal).

Dobrovolnicky vedu už dva roky krajský mediální odbor, který jsem až donedávna tvořila pouze já a krajský koordinátor. Činnost je to časově hodně náročná, protože síť nikdy nespí, novinek a zpráv přibývá a nejde se na to vykašlat. Teď se snažím nastavit procesy a komunikační kanály tak, abychom za pomoci nové mediální koordinátorky Jany komunikovali profesionálně, ale pořád to byli my, Piráti, lidé, autentické osobnosti.

Díky práci pro pirátské poslance znám prostředí sněmovny, legislativní procesy, aktivity Pirátů ve Sněmovně. Oběma poslancům se také starám o mediální výstupy.
Dokázala jsem uspět v loňských komunálních volbách, takže jsem první a zatím také jediná Pirátka v karvinském zastupitelstvu. Vzhledem k sociodemografickým charakteristikám Karviné to tady nemáme jednoduché, ale troufám si říct, že je za mnou vidět kus práce. Věnuji se zejména životnímu prostředí (těžba, spalovny, odpady, městská zeleň a sucho, pomáhala jsem organizovat ostravské Klimaticony) a částečně také sociální oblasti ( jako jediná jsem v Karviné vystupovala proti zavádění plošných bezdoplatkových zón).

Už dva roky jsem také členkou krajského předsednictva, znám Piráty v kraji, systémy, hodnoty, program, vize. Myslím, že by to pro lídra mohla být výhoda, vidět problém z mnoha perspektiv, skládat je dohromady a hledat nejlepší řešení.

Právě teď mám na starost jako hlavní organizátorka přípravu výročního desátého celostátního fóra Pirátů v Ostravě. Doufám, že vše vyjde podle plánu a bude to epické:-)

5) Jsem srdcař – Co k tomu říct…Piráti pro mě nejsou jen přechodná stanice. Je to můj životní styl, součást mé identity, zhmotnění mé víry, že každý může věci změnit k lepšímu, musí ale začít u sebe. Dám do toho všechno! Ne kvůli vítězství, kvůli sobě a vám všem.

6) Vím, že nic nevím. – Aneb musím se ještě hodně učit. Uvědomuji si obří zodpovědnost, kterou pozice lídra přináší, trochu se jí děsím, ale přijímám ji s velkou pokorou a respektem. Vím, že na sobě budu muset hodně pracovat. V Moravskoslezském kraji nemáme jednoduchou pozici a nic nedostaneme zadarmo. Musíme předčit očekávání. Musíme vědět víc a přicházet s důsledně promyšlenými řešeními a jasnou vizí. Vizi budeme definovat společně, pro mě by tam ale neměl chybět důraz na udržitelnost, inovace a propojení. Náš program bude samozřejmě vycházet z pirátských hodnot a nastaveného kurzu, ale musíme aktivně vyhledávat a nastolovat témata, která jsou důležitá pro náš kraj a jednotlivé mikroregiony. Stavět argumenty na pečlivé analýze dat, na studiu materiálů, strategických dokumentů, koncepcí apod. Zároveň ale tyto argumenty musíme být schopni dobře sdělit, dostat do médií, v kontaktní kampani přesvědčit lidi, že víme, jak vést Moravskoslezský kraj.

7) Jsem kreativní, extrovertní, výřečná, organizačně schopná, pracovitá, čestná, přátelská a milá, ale když jde do tuhého, nebojím se být tvrdá. – Však mě znáte☺

A teď 3 důvody, proč byste mě volit neměli.
1) Jsem hezká holka a vedle postarších pánů se budu hezky vyjímat. – Ano, nepopírám, že to můžete vidět jako výhodu, ale z hezkého talíře se nenajíš.
2) Jsem sympatická. – Obecně se snaží být k lidem milá. Ke všem a téměř vždy (pokud mě vážně nenaštvou). To je ale zatraceně málo.☺
3) Protože mám ráda poníky, umím žonglovat s hasičákem a přespávám v Zikkuratu (inside joke).

Děkuji všem moc za podporu a nominaci. Držím palce protikandidátům a přeji si jediné, abychom ve férové volbě vybrali toho/tu nejlepší! Ať to dopadne jakkoliv, pro mě se nic nemění. ;)

Jakub.Dedek

Příspěvek od Jakub.Dedek » 14 říj 2019, 11:03

Navrhuji tedy změnu postupu:
- aby se trvalo na členských nominacích, tedy na noinačním vlákně

Takové plácaní jmen na stůl mi příjde nedůstojné a v současné velikosti kraje, kdy se navíc ne všichni úplně znají, mi to přijde i nepraktické. Máme zde osvěčený mechanismus celostátního postupu a byl bych rád, kdybychom jej v této volbě dodrželi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Polansky, Pavel.Korizek, Zuzana.Klusova

Ondrej.Polansky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: ---
Dal poděkování: 1176 poděkování
Dostal poděkování: 929 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Polansky » 14 říj 2019, 11:04

Martin.Kucera píše:
10 říj 2019, 08:57
Nyní tedy prosím návrhy na lídra, doba pro navrhování je stanovena do 30. 10.
Ahoj, rád bych na lídra nominoval Zuzku Klusovou a Leonadra Vargu. Oba dva si umím skvěle na této pozici představit, mají skvělé komunikativní schopnosti, všeobecný přehled a jsou to autentičtí Piráti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Polansky za příspěvky (celkem 2):
Leonard.Varga, Petr.Kopecny
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin

Jakub.Dedek

Příspěvek od Jakub.Dedek » 14 říj 2019, 11:10

Další můj procedurální návrh je, aby se čelo rozdělilo po vlnách. Hlasovat 10 lidí najednou (65/7 zaokrouhleno nahoru je 10 lidí na čele) mi nepřijde moc dobré.
Proto můj návrh je rozdělení na 2-5, 6-8, 9-11, případně například 2-5(6) a 6(7)-11.
Nebo využít návrhu jak při celostátním fóru a volbě místopředsedů, první kolo přijatelnost, druhé kolo volit o každé pozici zvlášť.
Doba, kdy se to prostě navolilo a bylo jedno kdo kde bude a doba, kdy nejsou žádní zájemci, už je pryč a proto bude třeba, aby to mělo jasnou, pevnou a hlavně robustní formu.
Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Korizek, Lukas.Jansa, Michal.Soltys

Zuzana.Klusova
Krajské předsednictvo
Profese: Asistentka, PR a média
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Klusova » 14 říj 2019, 17:31

Jakub.Dedek píše:
14 říj 2019, 11:10
Další můj procedurální návrh je, aby se čelo rozdělilo po vlnách. Hlasovat 10 lidí najednou (65/7 zaokrouhleno nahoru je 10 lidí na čele) mi nepřijde moc dobré.
Proto můj návrh je rozdělení na 2-5, 6-8, 9-11, případně například 2-5(6) a 6(7)-11.
Nebo využít návrhu jak při celostátním fóru a volbě místopředsedů, první kolo přijatelnost, druhé kolo volit o každé pozici zvlášť.
Doba, kdy se to prostě navolilo a bylo jedno kdo kde bude a doba, kdy nejsou žádní zájemci, už je pryč a proto bude třeba, aby to mělo jasnou, pevnou a hlavně robustní formu.
Děkuji.
Souhlasím s Jakubovým návrhem a prosím @Martin.Kucera , aby to upravil.

Leonard.Varga
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: volná noha
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Příspěvek od Leonard.Varga » 15 říj 2019, 16:08

Ahoj, podporuji Zuzku Klusovou na lídra kandidátky do krajských voleb 2020!

Zároveň děkuji Ondrovi za důvěru a nominaci. Přestože se považuji za "homo politicus", například v umění kompromisu mám ještě nedostatky. Chci stát za Zuzkou, ne proti ní, proto nemůžu nominaci přijmout.

Platí, že hodlám do voleb investovat maximum energie. Nelíbi se mi, že jsou volby do zastupitelstva kraje pořád vnímany jako volby druhého řádu, rád proto jakkoliv jinak přispěju k pozitivní změně ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Leonard.Varga za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Dolezal, Veronika.Murzynova, Andrea.Hoffmannova, Zuzana.Klusova, Michal.Gill, Jan.Sterba

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 21175 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 16 říj 2019, 07:27

Prosím Jakuba Dedka o upřesnění návrhů, aby je bylo možné zpracovat.
1) Zda se nominace skupinou členů mají týkat jen lídra, nebo lídra a čela, nebo všech kandidátů.
2) Kterou z variant rozdělení čela předkládá (nemohu předložit k možnému konsensuálnímu schválení dvě varianty).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Veronika.Murzynova, Jakub.Dedek
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jakub.Dedek

Příspěvek od Jakub.Dedek » 16 říj 2019, 10:30

Martin.Kucera píše:
16 říj 2019, 07:27
Prosím Jakuba Dedka o upřesnění návrhů, aby je bylo možné zpracovat.
1) Zda se nominace skupinou členů mají týkat jen lídra, nebo lídra a čela, nebo všech kandidátů.
2) Kterou z variant rozdělení čela předkládá (nemohu předložit k možnému konsensuálnímu schválení dvě varianty).
1) Nominace skupinou členů by se měla týkat jen lídra a čela kandidátky.
2) Mluvím tedy o variantě 2-5, 6-8, 9-11 (čelo kandidátky).

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“