KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Moravskoslezsky kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Odpovědět
Lukas.Cernohorsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 1564 poděkování

Re: KF MSK 07/2019 Krajské volby 2020 - sestavení kandidátní listiny

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky » 10 říj 2019, 18:16

Děkuji za nominaci, leč v tomto případě jí nemohu přijmout. Není vhodné být hejtman a poslanec :). Leč podporuji nominaci Zuzky na lídra.
tel. : 601573955

Jan.Sterba
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Dopravně-technický náměstek MDPO, a.s.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Příspěvek od Jan.Sterba » 10 říj 2019, 20:18

Souhlasím s Jardou Hořejším a plně podporuji kandidaturu Zuzky a zároveň děkuji Lukášovi, že odmítl kumulaci funkcí a podpořil také Zuzku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Sterba za příspěvky (celkem 5):
Jaroslav.Horejsi, Veronika.Murzynova, Pavlina.Novackova, Zuzana.Klusova, Alena.Klocova

Martin.Tomasek
Profese: vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Příspěvek od Martin.Tomasek » 10 říj 2019, 22:57

Na pozici lídra kandidátky navrhuji Lukáše Jansu.

Andrea.Hoffmannova
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova » 11 říj 2019, 17:17

Přidávám se s podporou Zuzany Klusové a Lukáše Jansy na pozici lídra, oba považuji za kvalitní kandidáty na tuto pozici jak vzhledem k jejich prezentaci, schopnostem, tak dosavadní práci pro Piráty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Klusova, Jan.Sterba
Andrea Hoffmannová

Pavlina.Novackova
Místní předsednictvo
Profese: úředník
Dal poděkování: 84 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavlina.Novackova » 11 říj 2019, 17:44

Zuzka a Arnošt jsou moje volba. Zuzka zna kraj za ty roky temer dokonale, coz je velka vyhoda, zna propojeni na celostatni uroven, je vykonna, empaticka a moc sikovna. Arnošt je vyborny analytik, umi predvidat, rychle se zorientuje v problematice, umi byt diplomat a splňuje me vize z předcházejícího postu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Novackova za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Klusova, Alena.Klocova
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"

Romana.Korosi
Profese: Reception-team leader, in Tieto Czech
Dal poděkování: 265 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romana.Korosi » 11 říj 2019, 19:19

Navrhuji na lídra kandidátky Zuzku Klusovou a Arnošta Žídka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Romana.Korosi za příspěvky (celkem 2):
Pavlina.Novackova, Zuzana.Klusova
Nezískáš zkušenost na klidném moři.

Veronika.Murzynova
Profese: Operations manager
Dal poděkování: 494 poděkování
Dostal poděkování: 477 poděkování

Příspěvek od Veronika.Murzynova » 11 říj 2019, 20:09

S velkou radostí podporuji Zuzku Klusovou na lídryni krajské kandidátky - její zkušenosti z komunálu, PR a asistentování z ní dělají dle mého názoru ideální kandidátku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Murzynova za příspěvky (celkem 4):
Pavlina.Novackova, Romana.Korosi, Zuzana.Klusova, Jaroslav.Horejsi
Zastupitelka Magistrátu města Ostravy a Městského obvodu Poruba
Asistentka poslance Ondřeje Polanského

"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

Lukas.Jansa
Profese: právník
Dostal poděkování: 86 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Jansa » 12 říj 2019, 22:28

Ahoj všem, já také velice děkuji za důvěru a nominaci, kterou po úvaze přijímám. Nominační řeč předložím co nejdříve...

Arnost.Zidek
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: Vysokoškolský pedagog
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Příspěvek od Arnost.Zidek » 13 říj 2019, 19:41

Nějak jsem nečekal, že mne tu někdo napíše a ještě navíc hned několik lidí. Děkuji Vám za nominaci, je to docela výzva.
Přijímám ji a pokusím se být ostatním důstojným soupeřem. Myslím si, že když se víc lidí "pobije" o pozice ve vedení kandidátky, bude to jen ku prospěchu kvality a tedy ve prospěch celkového vítěze. :)

Lukas.Jansa
Profese: právník
Dostal poděkování: 86 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Jansa » 13 říj 2019, 19:50

Ahoj Pirátky a Piráti,

tímto předkládám svou kandidátskou řeč na pozici lídra pirátské kandidátky pro krajské volby 2020.
Moravskoslezský kraj má potenciál pro rozvoj, pro zviditelnění a rád bych Pirátům pomohl v rámci krajské politiky být viditelnou a úspěšnou stranou a naplňovat krajský program, na jehož tvorbě se budu ve spolupráci s členskou základnou, s KETy a dalšími odborníky rád podílet.
Jsem členem Pirátské strany (a nikdy jsem s žádnou jinou nespolupracoval), je mi 42 let, 25 let jsem bydlel v Novém Jičíně a nyní bydlím 17 let v Ostravě. Vystudoval jsem v r. 2000 právnickou fakultu MU v Brně, získal titul JUDr. na UK v Praze. Působil jsem jako vyučující na Právnické fakultě UP v Olomouci, přednášel na konferencích a seminářích, publikoval více než odborných 200 článků. Jsem spoluautorem odborných knih „Softwarové právo“ a „Internetové právo“. Jsem autorem a současně provozovatelem projektu www.chcemepomahat.cz, který umožňuje zviditelnit a zprostředkovat finanční pomoc organizacím pomáhající handicapovaným. Vybudoval jsem advokátní kancelář Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři, která se stala jednou z nejuznávanějších advokátních kanceláří v ČR na oblast práva IT a také Odpovědnou firmou roku Moravskoslezského kraje a získala 2. místo v soutěži Odpovědná firma ČR. V letech 2016 – 2019 jsem byl členem Pracovní komise Legislativní rady vlády ČR, kde jsem se podílel na připomínkování právních předpisů.
Věřím, že mám prezentační schopnosti, které jsou pro lídra a politika nezbytné, a to vzhledem k mé přednáškové činnosti a pravidelnému vystupování v médiích v rámci komunální politiky.
S Piráty spolupracuji od r. 2010, ať už v rámci aktivit za záchranu Ostravice Textilie, v boji proti výstavbě obchodního centra Nové Karoliny v Ostravě, v rámci Pirátských akcí (proti ACTA atd.), v boji za výstavbu Černé kostky atd. Stejně tak jsem pomáhal Pirátské straně formou právních analýz, např. vybírání poplatků z nenahraných nosičů, v boji proti OSA, doporučení v rámci legislativního procesu. Publikuji v Pirátských listech a pracoval jsem jako asistent poslance Ing. Lukáše Černohorského a Ing. Ondřeje Polanského. V rámci komunálních voleb v roce 2018 jsem byl garantem části programu Architektura a veřejný prostor. Nyní jsem za Pirátskou stranu neuvolněným radním městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, a to pro oblast architektury a veřejného prostoru.
Rád bych uplatnil i zkušenosti z volební kampaně v komunálních volbách v roce 2018, na jejíž strategii a realizaci jsem se aktivně podílel a kde se nám v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz podařilo efektivní cílenou kampaní dosáhnout největšího úspěchu Pirátů na Moravě, a to 14,5 %. Také jsem se podílel na důležitých právních dokumentech jako byly povolební strategie Pirátů v Ostravě, koaliční smlouvy apod... Své zkušenosti z praxe jsem uplatil i jako člen vyjednávacího týmu v rámci povolebních vyjednávání jak na městě Ostrava, tak v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kde se nám podařilo dohodnout významné zastoupení Pirátů v radách.
V komunální politice usiluji o řešení problémů veřejného prostoru v Ostravě, podílím se na rozvoji moderní architektury města a na koncepci regulace reklamního smogu, aktivně jsem se účastnil v boji Pirátů proti spalovně nebezpečných odpadů v Ostravě a publikoval na toto téma - https://moravskoslezsky.pirati.cz/aktua ... ani-2.html Jsem koordinátorem krajského expertního týmu Regionální rozvoj a cestovní ruch.
Krajský volební program by měl akcentovat pirátská témata jako je transparentní přístup, kontrola hospodaření s veřejnými prostředky, koordinace činností mezi krajem a obcemi, zapojení odborníků a veřejnosti do rozhodování kraje. Mám za to, že Piráti mohou nabídnout nejen svým voličům v každé programové oblasti, ať už se jedná o životní prostředí, vzdělávání a školství, sport, dopravu, regionální rozvoj a cestovní ruch, zdravotnictví a sociální služby či kultura, celou řadu podnětů, opatření a dnes i zkušeností z komunální politiky, které mohou našemu kraji přinést lepší podmínky pro rozvoj.
V krajské volební kampani bych se rád aktivně zapojil do kontaktní kampaně ve všech okresech kraje, do spolupráce s dalšími kandidáty na kraj, členy volebního výboru, členy KETů a Pirátské strany, chci jako dosud pokračovat v publikační činnosti, rád bych prezentoval krajský volební program v mediích a na předvolebních debatách. Chci věnovat maximální úsilí úspěchu Pirátů v krajských volbách a pomoci Moravskoslezskému kraji být lepším místem pro život.
Rád bych ocenil i ostatní kandidáty na lídra, kterých si vážím a věřím, že spolupráce se všemi bude vždy dobrá, efektivní a ve prospěch Pirátů.
Tímto Vám velice děkuji za podporu, děkuji za nominaci a beru ji s maximální odpovědností, budu se těšit na úspěšnou spolupráci nejen v rámci kampaně a věřím v úspěch Pirátů v krajských volbách.

Lukáš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Jansa za příspěvky (celkem 6):
Marian.Babic, Zuzana.Klusova, Pavel.Korizek, Jan.Sterba, Jaroslav.Horejsi, Hana.Brnakova

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“