KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

o kandidátech navržených krajskými fóry pak hlasuje CF.
Tak já děkuju Martinovi za upřesnění a prosím Kubu Dedka nebo kohokoliv, kdo může, aby zahájili hlasování KF o usnesení, které by mělo znít nějak takto.

Návrh usnesení:
Krajské fórum Moravskoslezského kraje navrhuje Daniela Galuszku jako kandidáta do Republikového výboru.
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Navrhujte do 27.1. 2019

Hlasování bude spuštěno 1. 2. 2019
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvek:
Daniel.Galuszka

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Smarja Dane, nechces si nejdriv precist nase predpisy, nez pujdes do RV? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Romana.Korosi

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Rostislav.Reha píše: 22 led 2019, 17:09 Smarja Dane, nechces si nejdriv precist nase predpisy, nez pujdes do RV? ;)
Sorry jako, ale moc nechápu ten princip, kdy se můžu
1) navrhnout sám a pak o mě hlasuje CF,
nebo
2) se nechat navrhnout KFkem, aby o mě následně hlasovalo CF.

Nevidím v tom tak úplně rozdíl.
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Michal.Gill píše: 21 led 2019, 16:16 Kdo vnímá RV jako nějaké "upíchnutí se někam" nebo "sběr funkcí", nemá zjevně o fungování RV moc informovanou představu. Je to jen byrokracie bez jakýchkoli plusů. :-)
Michale, klidně jsi mohl napsat, že ti není po chuti má kritika o sbírání funkcí..Jde mi o to, že tvá kandidátská řeč na eurovolby byla plná toho, kde jsi byl v jaké funkci a o programu ani slovo..ještě ani neskončily nominace na místa kandidátky a hned je tu RV. Nepochybuji o tom, že RV je byrokracie. Je dobře, že jsi svou nominaci upravil a doplnil, to chválím. Zároveň se však domnívám, že kritiku jakožto pirát si můžeš vyslechnout, i když ji nemusíš přijmout.

Každopádně souhlasím s Danem v tom, abybyl MSK v RV slyšet. To si asi přeje každý kraj :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvky (celkem 3):
Daniel.Galuszka, Perry, Romana.Korosi
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Příspěvek od Michal.Gill »

Pavlina.Novackova píše: 22 led 2019, 20:02
Michal.Gill píše: 21 led 2019, 16:16 Kdo vnímá RV jako nějaké "upíchnutí se někam" nebo "sběr funkcí", nemá zjevně o fungování RV moc informovanou představu. Je to jen byrokracie bez jakýchkoli plusů. :-)
Michale, klidně jsi mohl napsat, že ti není po chuti má kritika o sbírání funkcí..Jde mi o to, že tvá kandidátská řeč na eurovolby byla plná toho, kde jsi byl v jaké funkci a o programu ani slovo..ještě ani neskončily nominace na místa kandidátky a hned je tu RV. Nepochybuji o tom, že RV je byrokracie. Je dobře, že jsi svou nominaci upravil a doplnil, to chválím. Zároveň se však domnívám, že kritiku jakožto pirát si můžeš vyslechnout, i když ji nemusíš přijmout.

Každopádně souhlasím s Danem v tom, abybyl MSK v RV slyšet. To si asi přeje každý kraj :)
Sorry, ale reagoval jsem na danův disclaimer v jeho úvodním příspěvku, který možná byl a možná nebyl reakcí na Tebe na FB, nevím. A neboj, kritiku vnímám, ono to moc jinak nejde, pouze říkám, že kdo RV považuje za jakékoli plus, neví, co RV dělá, což nejspíš potvrdí každý, kdo v něm někdy byl. Neboj, fakt není o co stát. Hlásím se proto, že RV potřebuje lidi, nemůže bez nich fungovat a nikdy za mých 6+ let ve straně nemělo ani zdaleka optimální stav.

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Já beru RV jako revanč - imho si myslím, že čím více členů (hlavně už ve volených funkcích) si RVčkem projde, tím líp. Člověk si prakticky ohmatá stanovy, více porozumí tomu proč existují ve svém současném znění, pochopí jejich smysl, seznámí se s tím jak fungují další stranické procesy, dostane zodpovědnost za spoustu důležitých věcí a tak nějak více se prostě indoktrinuje do strany. Disclaimer jsem psal proto, aby bylo zřetelné, že to neberu jako nějaký perk ale jako příležitost se nějak více zapojit do stranických věcí mimo parlamentní a zastupitelskou agendu, když už teda se mi nedaří jezdit na schůze MSka a KSka, protože jsou uprostřed pracovních týdnů.

Ale přátelé, chci zároveň apelovat na to, ať se tady nerozjíždí nějaké zbytečné hrocení. Vždyť o nic nejde jakoby. A postavy typu Tkadlec nebo Bílá ani nedělají RVčku nějakou prestižní konotaci. Takže fakt jde jenom o to, že bych o tuhle zkušenost stál, protože mi to přijde zajímavé a rád bych jezdil na výjezdy.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Příspěvek od Martin.Kucera »

Daniel.Galuszka píše: 22 led 2019, 17:56
Rostislav.Reha píše: 22 led 2019, 17:09Smarja Dane, nechces si nejdriv precist nase predpisy, nez pujdes do RV? ;)
Sorry jako, ale moc nechápu ten princip, kdy se můžu
1) navrhnout sám a pak o mě hlasuje CF,
nebo
2) se nechat navrhnout KFkem, aby o mě následně hlasovalo CF.

Nevidím v tom tak úplně rozdíl.
Nemůžeš "se navrhnout sám". Může tě navrhnout buď skupina členů (tj. prostřednictvím členského podnětu) anebo krajské fórum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Alena.Klocova, Romana.Korosi

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Může tě navrhnout buď skupina členů (tj. prostřednictvím členského podnětu) anebo krajské fórum.
Teď jsme na platformě KF a navrhnul jsem se tady sám - resp. ucházím se o navržení KFkem.
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: KF MSK 2/2019 - krajské nominace do RV

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Hlasování bylo trochu se zpožděním zahájeno:

https://helios.pirati.cz/helios/electio ... a0114/view

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“