KF MSK 2/2018 - volba předsednictva

Fórum pro vážná jednání členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování krajského fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Jednáním předsedá zpravidla krajské předsednictvo.
Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 530
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Martin.Redr »

Kandidaturu přijímám a děkuji za nominaci. Více sem postnu nejdřív v neděli v noci. Jsem teď mimo domov a bez kompu. Kandidatskou řeč jsem měl připravenou na schůzi, ale grilovali se zájemci o členství a nikoliv o předsednictvi... Najednou to nabralo rychlý spád, tak sem píšu alespoň toto narychlo...
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Děkuji Zuzce za odpovědi a Martinovi za příslib. Takhle mi to úplně stačí, nemusí to být slohovka :-)
Ještě bych rád upozornil ať nazapomenete na otázky, které padli na předchozích stránkách tohoto vlákna od dalších lidí. Taky bych rád poprosil i ostatní kandidáty aby odpověděli na položené otázky. Děkuji.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Martin.Kucera píše:Na žádost předsedy přebírám předsedání.
Aktuální seznam kandidátů je v post537419.html#p537419 ale někteří (Alena Klocová, Jakub Dedek, Martin Rédr, Pavel Kořízek) zatím kandidaturu nepotvrdili, takže prosím aby se vyjádřili.
Dále prosím všechny navržené, aby upřesnili, zda hodlají kandidovat na předsedu nebo jen místopředsedu.

Nechám ještě do neděle dobu pro navrhování, pak dva dny na rozmyšlenou a ve středu 14. 2. v 8.00 bychom zahájili 1. kolo hlasování o předsedovi, následovat bude případné 2. kolo a poté 1. a 2. kolo hlasování o místopředsedech. Každé kolo potrvá 48 hodin, mezi koly budou krátké administrativní prodlevy.
Je někdo proti, abychom s hlasováním přešli na Helios? Už se v něm víc než desetkrát naostro hlasovalo v rámci CF (a zítra začne další hlasování), takže problémy by vám to působit nemuselo.
Já bych se rád zeptal, zda to nejde posunout na dobu po 21.2. kdy je extra schůzka v Opici, kde by se mohly pokládat otázky na zájemce i osobně. Děkuji.

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Přijímám nominaci a omlouvám se, že jsem nenapsal dříve. Byl jsem hodně zaneprázdněn. Můj pohled na fungování PKS je velice podobný s pohledem od Zuzky. Nemám moc času, tak napíšu v rychlosti a doufám, že tím zodpovím i otázky. Spíše se bude jednat o brainstorming, než o uvážené odpovědi a postupy do budoucna. Proto to berte prosím s rezervou. Jinak si myslím, že mě již většina znáte.

Rád bych se zaměřil na otevřenost uvnitř členstva MSK, která podle mě tady vázne. Nerad bych se dostal do bodu jako v jiných stranách, kdy jednotlivá místní sdružení spolu v podstatě nekomunikují a řeší věci lokálně. Mít přehled o tom, co se děje jinde je z mého pohledu velice důležité. Proto bych rád viděl to sdílené úložiště. To by dle všeho měl zprovoznit Radek v úterý na deskovkách, nějaké další aspekty by se pak doplnila. Dále by komunikaci mělo hlídat PKS a koordinátor, kteří nutně musí mít přehled o tom,co se děje, zda probíhá vše v pořádku a případně to řešit. Sharing is caring.
Rád bych prosazoval určitý pravidelný cyklus jednotlivých fází a měl plánované věci aspoň měsíc dopředu. Sestavit aktivní plán cílů a vývoje v budoucnu. Vytvořit základní dokument pro obecný postup do komunálních voleb, (ten bude částečně ze shora, jestli jsem pochopil), a postarat se o to, aby se dostal ke každé buňce v MSK a taky aby to bylo splněno. Rád bych uvítal do budoucna pravidelné Mumbly pro další oblasti a vytvoření kontaktních osob jako prostředníků + mentor mezi PKS a danou lokalitou.
Úkoly KoDo je v tomto poměrně nelehký. Komunikace se zájemci a jejich zapojení do Pirátských aktivit je i časově velmi náročná práce. Plus vypomáhání PKS tam kde nemůže být nebo co nestíhá.

Upřímně nemám věci vymyšlené do detailů a může se stát, že spousta toho by byla blbost. Mojí vlastností je, že na věcech netrvám pokud nefungují. Jsem člověk, který reaguje velice aktivně na připomínky a snaží se hledat řešení, které by vyhovovalo většině. Nerad tlačím silou, i když bohužel ne vždy to jde bez toho. A když už bych měl někoho konfrontovat, tak s pádným důvodem. V těch věcech jsem opatrný.

Mám značné mezery v několika věcech. Například komunálky jsem třeba nikdy nedělal, bude to moje premiéra, proto prosím tohle zvažte. Naopak mám ale výhodu v tom, že mám poměrně čerstvý pohled na některé věci.

Pak jsem tu zběžně zahlídl otázky ohledně MS. Jsem pro, aby se MS zakládalo po aktivitě skupiny členů, která funguje už nějakou dobu. Taky by měla být podmínka schopnost samostatného fungování.

Ohledně přijímání nových členů. Nové členy potřebujeme jako sůl, ale ne za každou cenu. Nebojím se odmítnout některé zájemce, u kterých budou pochybnosti nebo jejich žádost prodloužit na neurčito. Viděl bych formu již dříve navrhnutého čekatelství, s tím, že bych se přikláněl před schválením k menšímu přijímacímu kolečku. Možná to je zbytečné, jelikož se člověk za již uplynulou dobu vyprofiloval, nicméně si myslím, že to v určitém ohledu může být i tak přínosné, pokud je to kolečko kvalitně nastaveno. Například by mohlo ukázat, jakým způsobem je schopen zvládat diskuze s oponentem atd.

Druhá věc, kterou je třeba zvážit a to, že jsem přihlášený na koordinátora pro MSK. Tak pokud budu vybrán a tady zvolen, tak bych musel řešit tento střet. Pokud byste mě chtěli pořád v rámci PKS, tak bych s tím problém neměl a snažil bych se maximálně vyvarovat tomuto rozporu. Jinak bych odstoupil z pozice PKS a dělal tedy KoDo, protože tam budu mít více času a prostor pracovat pro MSK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kopecny, Alena.Klocova, Ondrej.Polansky, anonym81499

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 530
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Martin.Redr »

Potvrzuji tímto svou kandidaturu na pozici předsedy KS MSK, případně místopředsedy. A dovolím si nastínit své představy vedení kraje. Pokud bych snad sklouznul k obecným proklamacím, ptejte se mě přímo na to, co vás zajímá. Čeká nás náročný rok s komunálními volbami v mnoha obcích kraje, vnímáme problémy v komunikaci a zaznívají hlasy k transformaci některých zavedených postupů. V předchozích příspěvcích zaznělo od tazatelů i kandidátů několik zajímavých postřehů. Až na malé výjimky se s nimi ztotožňuji.

Předsednictvo musí fungovat dobře jako kolektivní orgán (celkem 5 lidí), tzn. pravidelná setkání (fyzicky či on-line), kde se řeší operativa. Tou je mimo jiné komunikace se členy, s centrálními orgány strany i s veřejností. Předseda musí tým PKS vést, jednotlivé členy motivovat a někdy i k jednotlivým úkolům pošťouchnout. Vzhledem k přihlášeným kandidátům si myslím, že je to reálné, ať už volba dopadne jakkoliv. Preferuji rozdělit jednotlivé oblasti vedení mezi jednotlivé členy předsednictva, kdy se stanoví určitá zodpovědnost i kompetence a bude jasnější i pro členy, na koho se se svou záležitostí obrátit. Komunikace uvnitř i ven, finance, administrativa, technické záležitosti, personalistika, správa Opice apod. Nemusí to nutně kopírovat celostranickou strukturu, ale měly by se pokrýt oblasti řízení, které je nutné řešit.

Transparence komunikace. Nevymýšlet kolo a využívat fórum, ale udržet si tam věcnou diskuzi. Většina našich diskuzí zajímá různě členy, příznivce či veřejnost, a pokud není důvod něco tajit, fórum má své skupiny a vlákna a působí to přehledně. Na fejsbůk nechť utíkají potřeby úlevné či jinak offtopikové… Rozumím, že ne každá komunikace může být veřejně přístupná v reálném čase. Neúplné dokumenty či pracovní verze různých stanovisek nebo akce využívající moment překvapení. To je pak na domluvě konkrétní pracovní skupiny, které kanály využijí. Kromě fóra a FB preferuji Mumble, ale rád bych, abychom si vzájemně pomohli dořešit technické neznalosti některých uživatelů. (Já sám to vyřešil teprve nedávno a po dvou setkáních poslechových, se příště již doufám zapojím zcela)
Při sestavování centrálního rozpočtu jsem zaznamenal jako zdůvodnění vysokých částek pro PO a MO i jejich dopad do regionů. Proto věřím, že se nám s PKS podaří dostat profesionalizaci strany také k nám na divoký severovýchod.
- Dostávat sem semináře PO – témata komunální volby, PaRo v obci, komunikace, marketing
- Dělat vlastní školení – vnitřní předpisy, fórum, mumble, volby – termíny, OVK atd.
- Webové stránky kraje propojit s pirati.cz (toto se snad podaří ještě před zvolením nového PKS) a pomoci obcím s jejich prezentacemi.

Projekty pro komunál. PKS vidím v roli průvodce, aktivity se musí odvíjet od samotných členů a příznivců v dané obci. Sám mám jen rámcovou představu o možných projektech. V Havířově se určitě budu snažit mnohé zrealizovat a v rámci kraje se rád se zkušenostmi podělím.
- Besedy, semináře nebo přednášky k problematikám v obcích (otevřená radnice, zatočení s korupcí, životní prostředí apod.).
- Lokální komentované procházky a jiné akce ve veřejném prostoru (obecně k architektuře, urbanizaci daného místa, dále třeba při řešení významných staveb, územních plánů či jen k podpoře nějakých aktivit apod.).
- Lumitrix (byl prezentován na krajské schůzi Davidem W.) – bude-li splněna podmínka kvalitního obsahu a jasná místa projekce, mohu projekt podpořit.

KoDo. Jde v podstatě, alespoň částečně o zaměstnance KS, respektive PKS. Toto si musí nové předsednictvo jasně vykomunikovat s centrálními orgány strany (úkolování a hodnocení). Předpokládám, že PKS bude prostředníkem mezi členy KS a KoDo při zadávání úkolů i jejich vyhodnocení. Výsledky práce by měly být k nahlédnutí/použití na určeném místě.

Zakládání MS vítám, jde o přiblížení příznivcům v daných místech. Lokální agenda se odehrává v rámci MS, na fyzická setkání to mají lidé blíže a měsíční report pro KS je dostačující (PKS, případně KF si může blíže definovat, jak takový report bude vypadat). Dohled nad přijímáním členů může být učiněn formou doporučení (např. požadavek na registraci na fóru a nějakou aktivitou v čase), pojistky proti velrybaření jsou v platnosti již nyní. A přijímání členů bychom se bránit neměli (i když teď zaznamenáváme narůst, nepřijde mi to nějak závratné).

Případné předsednictví, troufám si tvrdit, zvládnu. Bude to náročné, ale je to výzva (u mě tedy v kombinaci nikoliv s RV, ale s komunálkami v Havířově).

Snad jsem v tomto textu dostatečně odpověděl i na dotazy položené v předchozích příspěvcích.

Takový ten klasický životopis: https://wiki.pirati.cz/lide/martin_redr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Redr za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Dedek, rst, Petr.Kopecny, Alena.Klocova, Radek.Simkanic
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5255
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7643 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Zkusim za sebe jeste doplnit kandidatskou rec o odpovedi na dotazy.

- jaká je tvá představa vedení, koučování a motivace členů? Jak toho dosáhneš?
Motivovat ostatni musis hlavne vlastnim prikladem, nemam moc rad lidi, co ostatni komandujou a za nimi samotnymi zadna prace neni videt. Predsednictvo si musi umet z vrchu pohlidat, aby se dotahovaly vsechny domluvene projekty a akce a pripadne se ujmout aktivity tam, kde z nejakeho duvodu ustane. Nebudeme si nic nalhavat, dalsi nas milnik proste jsou komunalni volby na podzim a tohle PKS ho musi zvladnout.

- jak zajistíš, aby byly dostupné informace pro členy a regp. o aktuálních akcích, co se řeší, co řeší KoDo v kraji, ms?
Hele, zatim byl hlavni komunikacni kanal krajska schuze. Uz to bohuzel nestaci, pribyl pravidelny ctvrtecni mumble, ale na moji technokratickou mysl je to porad malo strukturovane :) Chci svepomoci (ale kazda ruka vitana) rozbehat pouzivani redmine pro planovani dlouhodobych ukolu, evidenci financnich toku atd, uz jsem s tim zacal. Redmine se nehodi pro nejake diskuze nebo dlouhe texty, ale na zaznamy neceho v case je dobrej.

- jaké úkoly plánuješ pro KoDo?
Ja se dlouhodobe netajim s nazorem, ze my potrebujeme predevsim byrokratickeho urednika. Cili po KoDo bych chtel primarne papirovou praci, zapisy, postu, zaisteni informovani atd. Politicka prace a rozhodovani patri PKS a nemeli bychom ji na KoDo delegovat.

- jaké akce plánuješ pro komunál, co očekáváš od členů a regp.?
Uz jsem to napsal - chtel bych spise mene, ale o to vyladenejsi kandidatky s konkretnim programem, jak svoji radnici muzeme pomoct. Mame obrovsky potencial, dokonce asi vetsi nez si asi zaslouzime - ale zase nikdo lepsi tu neni, ze jo ;) Od clenu a regp. tedy ocekavam primarne nadseni a zdravy odhad toho, co muzou ze sveho casu a potencialu nabidnout, trebas i sebemensi pomoc, ale hlavne neslibovat nadarmo. A predsednictvo si o tu pomoc musi umet rict (a to dostatecne v predstihu).

- Jaký je váš názor na zakládání MS?
MS ma smysl zakladat, pokud mas pred sebou nejaky dlouhodoby cil a solidni zakladnu. Nema smysl zakladat MS tam, kde si 3 lidi obcas sednou do hospody a pokecaji si, to muzou delat i bez toho (a je to vetsi sranda :)). Ty nove pseudofunkce za to fakt nestoji. Porad nas neni dost aktivnich ani na to, abychom zvladali vsechno na krajske urovni a rozmelnovani do mensich skupinek muze nektere aktivity pohrbit a nektere cleny odradit, protoze toho bude proste moc (schuze, schuze, schuze a dalsi schuze). Sharing is caring, pomahejme si navzajem, jsme dobra parta.
MSka maji smysl tam, kde je tah na radnici, konkretni a cileny - dale viz moje predchozi odpoved ke komunalu.

- Jak hodláte vyřešit (řešit) problémy v komunikaci v MSK?
viz vyse.

- Zvládnete předsednictví MSK a vaši případnou aktivitu v RV zvlášť vzhledem k nadcházejícím volbám ?
Nejsem v RV :) Ale byl jsem zvolen do KK a zatim to vypada, ze ted po dovolbe to bude konecne neco jineho nez dosavadni onemanshow. Byl jsem rozhodnut se soustredit na praci v Kraji a uz do KK nekandidovat, ale holt nejsou zrejme lidi, cili jsem to jeste nepohrbil a pokusim se ji pomoct transformovat. Proto take nechci kandidovat na predsedu KS (coz je odpoved Martinovi) a chci se v PKS (pokud budu zvolen ofc.) soustredit na procesni veci, finance, schvalovani, transparenci, logistiku atp., vyuzit svych 20 let praxe v tehle oblasti. Doted se nic takoveho nedelo a vsechno lezelo primarne na predsedovi. PKS by nemelo byt jen o hlasovani.

- Jaký je váš názor na přijimání nových členů?
O tom se vede aktualne docela plodna diskuze. ;) Posledni schuze ukazala, ze stavajici format grilovani zadatelu uz je neunosny a pro me je dlouhodobe celkem zbytecny a moc agresivni. Ja budu rad, kdyz za clena budem prijimat az lidi, ktere dobre pozname - tj. pozname je v praxi, v aktivni cinnosti, ne jen z nejakeho pohovoru. Cloveka ramcove vetsinou nepoznas drive nez za pul roku ci za rok, cili tak dlouho bych chtel po lidech, aby se stali RegP a az nasledne pozadali o clenstvi, az za nimi neco skutecne bude videt. Chapu vyjimky tam, kde nemame dost lidi a nekdo perspektivni a aktivni se objevi, ale ten uzus bychom si meli udrzet. Ono se treba ukaze, ze ten clovek o to nasledne po ochladnuti z prvniho nadseni nebude ani stat.

Diky tem, co to zvladli precist az sem a preju stastnou volbu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Dedek, Alena.Klocova, Petr.Kopecny, Radek.Simkanic

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Registruji návrh posunout hlasování na dobu po 21. 2, aby mohlo proběhnout i osobní grilování kandidátů.
Časově by se to stále ještě vešlo (hlasování o předsedovi by začalo 22. 2., případné 2. kolo 24. 2., pak dvě kola o místopředsedech), stávající PKS má mandát do 6. 3.

Je někdo proti tomuto návrhu? (Počíná běžet 24h lhůta pro konsensuální přijetí.)

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Radek.Simkanic
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 759
Registrován: 25 dub 2012, 22:21
Profese: Computer vision programátor
Bydliště: Pustějov
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Radek.Simkanic »

tu se to teda rozjelo i nějaké otázky tu máme, zkusím je zodpovědět zítra. Jsem pro přesun termínu jak zde píše Martin ;).
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“
Uživatelský avatar
Alena.Klocova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 67
Registrován: 16 kvě 2017, 18:45
Profese: konzultantka
Dal poděkování: 722 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Alena.Klocova »

Radek.Simkanic píše:Ahoj, rád bych nominoval Alenu Klocovou a Jakuba Dedka do předsednictva.
Abych nezapomněl tak chci ještě nominovat Martina Rédra pro obhájení postu.
Děkuji Ti za důvěru, Radku, ale momentálně jsem za hranicí svých nejen časových možností (když něco dělám, chci to dělat pořádně). Takže svou kandidaturu do PKS nepotvrzuji.
Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1532
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 860 poděkování

Re: KF MSK 2018 - volba předsednictva

Příspěvek od Jiri.Demel »

Přidávám zde taky pár stručných odpovědí a reakce na odpovědi.

Podstata vedení byla postavena na směrování, kooperaci aktivit a požadavků členské základny. Nejsme FIRMA.
Motivací členů je tedy v jejich aktivním prosazování. Zazněla tady kritika na komandování. Ze své zkušenosti jen jeden postřeh - nejde zvládnout řešit zájemce o členství, administrativu, různé schůzky, v rámci celého kraje.
Proto jsem začal přiřazovat poptávky nad můj časový rámec pod jednotlivá MS. Jinak souhlasím, že si má PKS pohlídat dotažení projektu, nikoli jen jeden člen. Zaznělo tady rozdělení kompetencí PKS - ty jsou už delší dobu - i kompetence v rámci skupin. Vypadá to hezky na papíře, ale v praxi a reálu zkušeností? Po těch bych raději viděl pracovat PKS komplexně a vzájemně se doplňovat.

Co se týká komunikačních a informačních kanálů, je to dlouhodobý probém, který přetrvává. Krajské schůze se navíc staly akcí pro přijímání nováčků, místo potřebné diskuze k řešeným tématům. Způsob přijímání členů je v řešení.
Taktéž po zapojení Zuzky a vzniku mediálního týmu se zvýšila intezita informací vně strany, včetně provázanosti webových projektů s centrální stránkou. Nesouhlasím s názorem, že jsou/byly schůze bez kostry. Body programu navrhujete ve vlákně, případně doplňujete na začátku schůze.

Dotazy na KODO jsou z mého pohledu spíše na PO. KODO mají své povinnosti a kompetence jasně vymezeny smlouvou. Tedy komplet administrativu, žadatele o členství, nováčky a komunikaci napříč čl.základnou.
Tady nastaly problémy způsobené nemožností kontroly KODO a zpracovávaných materálů.

V rámci komunálních voleb předpokládám zapojení členů a regp na sestavování kandidátek a programů. Předběžné poradenství řeším už nyní a konkrétní kostry ke komunálkám budou k dispozici po projednání RP a RV, takže se pak jen doupraví.
Když už jsem nakousnul RV, zda budu stíhat i tuto aktivitu - do RV jsem kandidoval i proto, abych měl aktuální, rychlé a nezprostředkované informace pro efektivní práci.

Něco o přijímání členů jsem zmínil výše. Od začátku povolebního nárůstu členů neměním své stanovisko, přijmout člena po zkušební době půl roku. Vyjímkou je pro mne akceptace žádosti před volbami do PS, kde předpokládám nějakou předvolební aktivitu, či spolupráci ze strany žadatele.
V současné době máme rozpracován mustr, dle kterého bude stanoven postup přijímání členů.
Stejný neměnný pohled mám na vznik MO. Vznik podmiňuji aktivitou členů v dané lokalitě, což taky dávám hlasitě a jasně najevo v poslední době různým skupinkám, snažícím se pod vlajkou pirátů, zakládat buňky a kandidovat do komunálu.
To mi ostatně můžou potvrdit i členové, které jsem oslovil k spoluúčasti na jednání.

Jeden osobní pohled na fungování strany od dob, kdy se naše pětičlenná skupinka poprvé sešla v Minikině a za týden se jelo na první zakládající schůzi.
Za ta léta je přetrvávající problém v komunikaci i díky jedné prostinké věci - častá potřeba okamžité reakce na danou věc. Dodnes se to řeší telefonáty, často bez výstupu. Je toho sice více, ale za ta léta slyším jen kritiku a navrhovaná řešení se míjela účinkem.
Zkušenost z posledního půl roku mne vedla ke kroku, co je v mých silách, udělej si sám a řeší to tak hodně aktivních členů. Ta práce se musí dělat s nadšením a radostí, proto si nemůžu stěžovat.
Mé odpovědi jsou stučné, nemám totiž rád slohovky a plané řeči.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Demel za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Dedek, Petr.Kopecny
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Moravskoslezský kraj“