PKS Vys 48/2020 Odměna VM za krajské volby

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Vysočina

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PKS Vys 48/2020 Odměna VM za krajské volby

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Ahoj všem,

na základě diskuze na včerejším PKS zakládám vlákno k odměně volebnímu manažerovi za letošní krajské volby. V zadávacím listu je řečeno následující:
Mimořádná jednorázová odměna ve výši: až 150 000 Kč

Mimořádnou jednorázovou odměnu ve výše uvedené výši lze vyplatit při zisku více než sedmi mandátů Českou pirátskou stranou v krajských volbách 2020. Splatnost této odměny je v únoru roku 2021.

Ačkoli je v textu řečeno, že lze odměnu ve výše uvedené výši vyplatit, pokud získáme více než sedm mandátů (získali jsme jich přesně sedm), odměna VM je na místě.

Prosím tedy všechny členy PKS o vyjádření k výši odměny zároveň s odůvodněním, proč navrhujete právě tuto výši.

Pokud máte jakékoli otázky na Romana ohledně jeho práce coby VM, sem s nimi, slíbil dodat odpovědi.

Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvek:
Ondrej.Tuma

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1697
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1804 poděkování
Dostal poděkování: 2117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výše odměny VM za krajské volby

Příspěvek od Jan.Posvar »

Ahoj,

myslím, že uvedená formulace se do smlouvy transformovala z inzerátu, kde je uvedeno od sedmi mandátů a nejsem si jist, jestli to byl záměr nebo chyba. Souhlasím s tím, že odměna je na místě. Fixovat se na doslovnou formulaci ve smlouvě nemá moc smysl i vzhledem k tomu, že obecně hodnotíme kampaň jako úspěšnou a 7 mandátů je skvělý výsledek.

Rád bych viděl pár čísel, než se dostanu k navržení konkrétní částky.
  • kolik se rozdalo merche a kolik zbylo
  • kolik se rozdalo novin a kolik zbylo
  • kolik lidí se podařilo zapojit do kampaně
  • čísla z online kampaně
Ještě by mě zajímala nějaká zpětná vazba od voličů, jestli naše kampaň byla vidět. O tom sice nepochybuji, ale rozhodně v tom nemohu být objektivní. Je možné nějakou lehkou formou např. anketou na FB to zjistit? Asi to nebude moc relevantní jako nějaký poctivý průzkum, ale rozhodně to bude rychlejší a levnější.

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1697
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1804 poděkování
Dostal poděkování: 2117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výše odměny VM za krajské volby

Příspěvek od Jan.Posvar »

Roman vzkazuje:

kolik se rozdalo merche a kolik zbylo
veškeré info v téhle tabulce https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

kolik se rozdalo novin a kolik zbylo
jaro - 22k - zbylo asi 1k který jsou v centru
podzim - 40k - zbylo cca 150ks který jsou v centru

kolik lidí se podařilo zapojit do kampaně
tohle ví spíš Blanka, Ondra, Eva. já s dobrovolníky nepracoval a řešil to přes tyhle tři. z členský základny to bylo orientačně 10% velmi aktivně, 40% aktivně

čísla z online kampaně
Zobrazení 1114458
Prokliky 3956
CTR 0,35
Prům. CPC 9,03
Cena 35707,78 Kč

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výše odměny VM za krajské volby

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Slíbila jsem včera, že přidám svůj návrh ke stanovení odměny VM.

Je to asi trochu komplikovanější, ale snad to bude pochopitelné. Vzhledem k tomu, že je ve smlouvě stanoveno, že VM může dostat mimořádnou odměnu v případě více než 7 mandátů (a my jich získali právě sedm), nebudu odvozovat odměnu od získaných mandátů.

Navrhuju, aby Roman dostal za každý měsíc aktivní kampaně (květen až září) fixní odměnu ve výši 10 000 Kč, celkem tedy 50 000 Kč.

Mimořádná odměna v této výši u mě vyplývá jak z výhrad, které k vedení kampaně mám, tak z pozitiv, která jsem vnímala.

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 879
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 1599 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výše odměny VM za krajské volby

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Požádal jsem na jednání PKS 20. 10. 2020 @Roman.Pasek, aby dodal vyjádření k tomu, co považuje za nejvíce povedené v rámci volební kampaně a osobně se na nich podílel. Cituji jeho odpověď (nemůže psát do tohoto vlákna):
1. tour s pirátským autobusem - strašně moc papírování a řešení s úřady, kromě parkování v Pelhřimově to vše klaplo (s cestou VB, NMnM, ŽnS dost pomáhala Eva)
2. tvorba videa - není myšlena celá tvorba, v nápadu to bylo jen o Hance a Martinovi, spíš pak ta realizace
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 879
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 1599 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výše odměny VM za krajské volby

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Ahoj, přidám komentář a návrh výše odměny volebnímu manažerovi za krajské volby.

Ve smlouvě je uvedena možnost vyplatit mimořádnou odměnu až 150 tisíc Kč při zisku více než 7 mandátů. Bohužel toto ustanovení se z hlediska kvantifikace liší od původního inzerátuOFFTOPIC, na základě kterého se účastníci přihlašovali do výběrového řízení, kde se odměna nabízela za 7. získaný mandát a výše. V krajských volbách jsme získali právě 7 mandátů.

V průběhu práce volebního manažera jsem měl k plněný některých úkolů výhrady, které jsem buď přímo komunikoval s Romanem či pak shrnul v měsíčním hodnocení. Nyní vystavenou odměnu tedy beru jako ohodnocení dlouhodobé práce na kampani s přihlédnutím k volebnímu výsledkuOFFTOPIC, ač ten nebyl samozřejmě sám o sobě ovlivněn jen aktivitou volebního manažera.

Prvotně chci upozornit, že je vhodné, aby Roman měl proplacenou základní odměnu ještě za měsíc listopad 2020. Na jednání PKS 20. 10. 2020 avizoval, že pokud by si našel práci třeba od 1. 11. 2020, nemělo by smysl mu už další měsíční odměnu (listopadovou) proplácet. Podle mě však ten listopad tam byl celou dobu plánován jako financování "doby na zotavenou", aby člověk hned z jedné práce neskočil do druhé. Při sestavování rozpočtu se s proplacením této základní částky počítalo, a tak bych kvitoval, aby skutečně k jejímu proplacení došlo. Jestli Roman bude pak chtít začít někde pracovat hned od 1. 11., nebo si "odpočine" a začne až od 1. 12., bych nechal na jeho rozhodnutí.

Jako odměnu za vytrvalou činnost na volební kampani navrhuji 50 tisíc Kč.
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Pavel.Knezik
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 477
Registrován: 08 lis 2018, 06:37
Profese: IT Administrator
Bydliště: Pelhřimov
Dal poděkování: 581 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výše odměny VM za krajské volby

Příspěvek od Pavel.Knezik »

Tak ja se to pokusim shrnout:
1.11.2020 - posleme 28 000,- zakladni "mzdu"
1.11.2020 - posleme 50 000,- premii za dosazeny vysledek ve volbach
a

1.12.2020 - posleme 28 000,- zakladni mzdu za listopad

Je to tak spravne? Souhlasite?
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1697
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1804 poděkování
Dostal poděkování: 2117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výše odměny VM za krajské volby

Příspěvek od Jan.Posvar »

Pavel.Knezik píše: 24 říj 2020, 16:15 Tak ja se to pokusim shrnout:
1.11.2020 - posleme 28 000,- zakladni "mzdu"
1.11.2020 - posleme 50 000,- premii za dosazeny vysledek ve volbach
a

1.12.2020 - posleme 28 000,- zakladni mzdu za listopad

Je to tak spravne? Souhlasite?
Dobrá poznámka. Pokud chceme měsíční pohyblivou odměnu zahrnout do odměny za dosažený výsledek, mělo by to být přímo uvedeno v usnesení (podobně tak bylo učiněno v minulosti u odměn pro SpKS). Usnesení, jak je navrženo, podle mě nemá vliv na plnění smlouvy (tedy mzda + pohyblivá odměna).

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Pavel.Knezik
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 477
Registrován: 08 lis 2018, 06:37
Profese: IT Administrator
Bydliště: Pelhřimov
Dal poděkování: 581 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výše odměny VM za krajské volby

Příspěvek od Pavel.Knezik »

Jan.Posvar píše: 25 říj 2020, 13:48
Pavel.Knezik píše: 24 říj 2020, 16:15 Tak ja se to pokusim shrnout:
1.11.2020 - posleme 28 000,- zakladni "mzdu"
1.11.2020 - posleme 50 000,- premii za dosazeny vysledek ve volbach
a

1.12.2020 - posleme 28 000,- zakladni mzdu za listopad

Je to tak spravne? Souhlasite?
Dobrá poznámka. Pokud chceme měsíční pohyblivou odměnu zahrnout do odměny za dosažený výsledek, mělo by to být přímo uvedeno v usnesení (podobně tak bylo učiněno v minulosti u odměn pro SpKS). Usnesení, jak je navrženo, podle mě nemá vliv na plnění smlouvy (tedy mzda + pohyblivá odměna).
Roman ma s nami uzavrenou smlouvu od 1.4.2020 do 30.11.2020.

v bodu III se píše:
Odměna se vyplácí průběžně zahrnuje i případný daňový odvod a náklady na veřejné pojištění.
  • Paušální odměna ve výši: 28 000,- Kč měsíčně
  • Bonusová odměna ve výši: až 7000,- Kč měsíčně
  • Mimořádná odměna ve výši: až 150 000,-
... splatnost mimořádné odměny je roku 2021 (ale je tu žádost Romana)

6.10.2020 - bylo proplaceno 35 000,- (28 000 + 7 000) (za září 2020)

dále bychom jeli podle smlouvy

tj 1.11.2020 - pošleme paušální odměnu (plat) za říjen
a na základě žádosti + 50 000,-

a 1.12.2020 - pošleme paušální odměnu (plat) za listopad

Takže v tom usnesení by tedy mělo být něco jako.
PKS schvaluje vyplacení jednorázové odměny ve výši 50 000,- a mění splatnost odměny na listopad roku 2020 (+ info odkud bude vyplaceno)
Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: Výše odměny VM za krajské volby

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Ahoj. Mě tam zajímá ještě jeden faktor, o kolik víc na kampaní pracoval Roman oproti Hance, Ondrovi, Blance? Já jsem detailně nemohl práci sledovat jako nadřízený, ale z reportů které jsem měl k dispozici + to jak jsem vnímal příběh kampaně jsem měl pocit, že Roman nevynikal jako volební manažer nijak na ostatní co na tom makali. A Hanka s Ondrou mají navrženo 30 tisíc odměny. Pokud ostatní systematicky pracující na kampaní měli podobný zápřah a já tak považuji výsledek za společnou práci, pak bych viděl podobnou odměnu jako žádoucí. Jenže se v práci Romana neorientuji a Reflexe práce které, jsem po něm požadoval abych se lépe orientovat k ferovejsimu hodnocení nemám. A jestli jede zotavovaci plat po dobu 2 měsíců a k tomu bych přidal 30 000,,- přijde mi to více fér vůči ostatním než přidat bonus jen Romanovi 50 000,- (pokud nabydu přesvědčení, že byl Roman hlavní tahoun kampaně který to kooperoval a řídil, pak jsem pro větší balík, ale já ten pocit nemám. A číslo prokliku, rozdaneho merche atd nejsou pro mě určující faktory pro rozhodování o výši odměny)
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Zamčeno

Zpět na „Krajské předsednictvo Vysočina“