Rezignace 2. místopředsedkyně KS Vysočina

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Vysočina

Zamčeno
Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Rezignace 2. místopředsedkyně KS Vysočina

Příspěvek od Eva.Novakova »

Dnes jsem na jednání PKS oznámila svou rezignaci. Funkci budu vykonávat dokud nebude zvolen náhradník. Zkusím sem časem sepsat důvody.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace 2. místopředsedkyně KS Vysočina

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj Evo,
to mě moc mrzí!
Děkuji ti za tvou angažovanost ve snahách o stabilizaci krajského předsednictva a o nastolení dobrých a spravedlivých pracovních podmínek pro krajské dodavatele, děkuji ti za lidský přístup a za tvůj přístup k vedení kraje celkově. Přála bych si, abys byla pro mnohé příkladem. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvek:
Eva.Novakova
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1738
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace 2. místopředsedkyně KS Vysočina

Příspěvek od Milan.Dadourek »

:o

Škoda. Myslím, že vnášíš neotřelé pohledy. Navíc jsi imho hodně udělala.
OFFTOPICAle nepochybuju, že máš důvody. Počkám na ně. Těžko se mi to takhle pobírá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Eva.Novakova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Rezignace 2. místopředsedkyně KS Vysočina

Příspěvek od Eva.Novakova »

Cítím, že vám dlužím vysvětlení, tak se ho tu pokusím zformulovat. Předně bych všem chtěla poděkovat za důvěru, kterou jste mi při volbě předsednictva dali, a omluvit se těm, u kterých jsem ji zklamala. Věřte prosím, že to nebylo jednoduché rozhodování a své další působení v PKS jsem zvažovala zhruba měsíc. Byla to pro mě skvělá zkušenost, za kterou děkuju všem, se kterými jsem za tu krátkou dobu měla možnost spolupracovat (a kteří mě mnohokrát podrželi). Pokud bych měla na svém odchodu hledat jednu pozitivní věc, tak mě těší, že i díky vám končím s tím, že za sebou nechávám kus odvedené práce a konkrétní výsledky.

Mívám pomalejší rozjezdy, ale pak když se do něčeho pustím, jdu do toho naplno. A to je asi ten základní důvod, proč jsem o odchodu začala uvažovat. Zejména s příchodem pandemie koronaviru jsem začala cítit, že práci v PKS nedávám tolik, kolik bych chtěla, objevily se naléhavější priority, a zároveň jsem si uvědomovala svou zodpovědnost jako členky PKS vůči členské základně. Práce mě začala vyčerpávat víc, než na co jsem byla do té doby zvyklá. Nacházela jsem sebe sama ve stavu permanentní podrážděnosti, ve kterém bylo těžké rozeznat objektivní příčinu nespokojenosti od mého momentálního nastavení. Potřebuju ještě odstup, abych to zpětně dokázala rozlišit. PKS i všem ostatním pak ráda sdělím, co konkrétně ve mě tyto pocity vyvolávalo. Klíčové ale bylo uvědomění, že není fér vůči zbytku týmu v takovém stavu v práci pokračovat. Sama jsem nedokázala změnit, s čím jsem byla nespokojená, nedařilo se mi to ani komunikovat.

Výzvou pro další práci pro Piráty pro mě zůstává naučit se zacházet se svými očekáváními, nároky a energií tak, abych to nepřepálila, a v tom všem zvládnout vytvářet prostor pro týmovost, důvěru a otevřenou komunikaci. Spoustu síly, energie a chuti do práce v sobě ještě mám, už ale vím, že není dlouhodobě udržitelné trávit politikou průměrně tři hodiny denně.

Těším se na nové výzvy a na další spolupráci. A chci povzbudit všechny členy (a hlavně členky), aby zvážili svou kandidaturu na uvolněný post v PKS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Milan.Dadourek

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezignace 2. místopředsedkyně KS Vysočina

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Ahoj Evo, díky za rozepsání důvodů. Mrzí mě, že ses rozhodla rezignovat, ale rozhodnutí plně respektuji. Budu ráda, když dáš časem vědět, co konkrétně za tím bylo.

Díky za tvou práci v PKS, za energii, kterou tomu dáváš. A držím pěsti, ať ten stav permanentní podrážděnosti rychle pomine.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvek:
Eva.Novakova

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Rezignace 2. místopředsedkyně KS Vysočina

Příspěvek od Eva.Novakova »

Jinak si uvědomuju, že do tohoto vlákna nemůžou psát všichni, tak pokud se mě chcete někdo na něco zeptat, napište mi a já vám odpovím buď osobně nebo to pak dám sem. Díky :)

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Rezignace 2. místopředsedkyně KS Vysočina

Příspěvek od Eva.Novakova »

Založila jsem nové vlákno, do kterého jsem dala mé plné vyjádření, které jsem tu slíbila, tak, aby bylo dostupné všem členům a členkám KF (a RegP). Budu ráda za reakce i za dotazy.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Rezignace 2. místopředsedkyně KS Vysočina

Příspěvek od Eva.Novakova »

PKS mě požádalo o termín mé rezignace. Vzhledem k tomu, že byla vyhlášena dovolba 4. místopředsedy/místopředsedkyně, a s ohledem na mé vyjádření v oznámení o rezignaci, kde píšu, že funkci budu vykonávat dokud nebude zvolen náhradník, stanovuji tento termín na 17. 5. Pokud bude nový člen PKS zvolen už v prvním kole, stane se tak 18. 5. Nechci situaci komplikovat úvahami o možném druhém kole, proto termín 17. 5. považuji za vhodný a pro PKS dostačující.

Ještě jednou bych chtěla všechny členy a členky motivovat v tom, aby se do dovolby přihlásili a nabízím svou podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Ondrej.Tuma

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Krajské předsednictvo Vysočina“