Zápisy z jednání PKS

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Vysocina

Odpovědět
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Profese: Správce KS Vysočina
Dal poděkování: 734 poděkování
Dostal poděkování: 498 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina 10.3.2020 (jitsi)

1. zhodnocení úkolů - Jenda (10 minut) - https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... acker_id=2
2. NDA - Eva (10 minut) - pdf
3. PARO - Eva (10 minut) - https://redmine.pirati.cz/issues/28381 viewtopic.php?f=84&t=51320
4. výběrová komise na VM - návrh na zařazení Evy a organizační věci - Míša a Eva (10 minut)
5. organizace KF - Eva (10 minut) https://wiki.pirati.cz/po/navody/svolanischuze https://pad.pirati.cz/p/svolani
6. KF 04/2020 - Blanka (10 minut)
7. schválené půjčky - Eva (5 minut)
8. otevírací doba JiPiCe - Eva/Jan (10 minut)
9. výjezdní zasedání RP - Eva (10 minut)
10. hlídání dětí v JiPiCe - Jan (3 minuty)
11. úklid dětského koutku a centra - Eva (10 minut)
12. termín Ivanova tour - viz email (fwd:) Míša (10 minut)
13. inventura - Eva (5 minut)
14.sklad - Eva (5 minut)
15. merch - claim kraje - Míša (5 minut) https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... opic/merch (nutné řešit)
16. volba 20. a dalšího místa kandidátky - Blanka (10 minut)

Přítomni: Eva Nováková, Blanka Lednická, Jan Pošvář, Roman Pašek,
Hosté: Pavel Knežik, Michaela Vodová, Ondřej Tůma,

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Blanka Lednická

2. NDA
MV - máme nové NDA, jako KoKS jsem pověřena vám ho jako předsednictvu předat. Budou ho podepisovat lidi, kteří mají přístup ke kontaktům - PMS, PKS a krajští kontaktní lidi
EN - četla jsem to, ale měl by si to každý přečíst. Podle konverzace na foru je to asi vyladěné k dokonalosti, jen se musíme domluvit na tom, kdo to bude mít podepsané.
MV - členové PMS, PKS, Správce a já, další pak doladíme podle potřeby, třeba volební manažer atd.
EN - chápu to tak, že si to vezmeš na starost?
MV - jo, jestli mě tím pověříte, tak klidně, nebo to může být i OT, to je na vás
OT - mělo by to mít i MO a klidně si to vezmu na starost já
MV - až se to posbírá, tak je potřeba to dát do elektronické formy a fyzicky do archivu
ÚKOL - OT rozešle a posbírá dokument NDA od všech výše napsaných. (hotovo)
3. PARO
EN - PARO je otevřený a jsou přihlášky do konce dubna, mělo by se to rozšířit mezi členy. Hanka už má nějaký nápad, ale ta možnost by se měla dát všem. Měli bychom udělat diskuzi o tom, jak k tomu přistoupit.
BL - na KF říkal RP, že na FSK nebude mít čas, protože se chce věnovat především volbám.
RP - souhlasím, jsou to dva měsíce nervů
BL - chtěla bych, abysme měli FSK jako každoroční tradici a případně jsem schopna se do toho taky zapojit
EN - já to taky nedávám, ale Hanka má nápad na publikaci o ženách z Vysočiny. Mohlo by to vycházet z nápadů lidí a mohl by to být i “zásobník” jmen
MV - je na to i vlákno na foru, stačilo by to rozšířit i na KF viewtopic.php?f=84&t=51320
RP - jaký na to má Hanka rozpočet?
BL - to nevíme
EN - to je docela zajímavé a mohlo by to mít podporu i jiných žen ze strany a nejenom z Vysočiny
ÚKOL - EN získá od HH informace o rozpočtu.
ÚKOL - RP připraví know-how dokument k pořádání FSK.
MV - a nechcete to dát to pořádání do dobrovolnických úkolů?
BL - ano, ale potřebujeme základ v tom know-how dokumentu
MV - chtěla jsem podotknout, že když budeme dělat něco každý rok pravidelně, tak bysme mohli zkusit sehnat dobrovolníky v tom, že bysme jim dali podporu a prachy a oni by to uspořádali.
ÚKOL - RP zjistí, zda by SčK měl zájem o spolupráci na pořádání FSK.
ÚKOL - RP zveřejní infomace z PARO vlákna na KF.
4. výběrová komise na VM
EN - jde mi asi o tři věci - vybrali jsem datum s tím, že tam nebude Jana a místo ní by tam byla MV, ale teda s podmínkou, že bych tam byla i já. Potřebujeme si ujasnit, co je teda všechno potřeba udělat.
MV - já tu podmínku vnímám docela silně, jako když nebudu zastupovat krajský PO, ale republikový, tak bych byla ráda, kdyby EN byla jako zástupce krajského PO
EN - kdybych měla být zařazena do komise, tak bysme museli udělat nové usnesení na obsazení výběrové komise
BL - usnesení 17/2020 (PKS jmenuje do výběrové komise na volebního manažera Blanku Lednickou, Jana Pošváře, Hanu Hajnovou, Pavla Knežika a Evu Novákovou. Blanku Lednickou pověřuje řízením týmu.), takže bysme to změnili na BL, HH, JP, PK a EN .
EN - chtěla jsem říct, že v tom hodnocení jsem psala, že některý ty uchazeče znám, jinak za sebe tam nepotřebuji být nutně. Jestli se na tom shodnem, tak v pohodě, ale když tam nebudu, tak mi to nevadí.
MV - tak se shodněte na tom, kdo bude zastupovat to krajský PO
EN - pokud bych tam byla, tak ráda načerpám od MV a Jany to know-how, abysme to mohli zajistit.
BL - souhlasím s tím, aby byla součástí té komise
Změna usnesení 17/2020:
PKS jmenuje do výběrové komise na volebního manažera Blanku Lednickou, Jana Pošváře, Hanu Hajnovou, Pavla Knežika a Evu Novákovou. Blanku Lednickou pověřuje řízením týmu.
EN - pro
JP - pro
RP - nehlasuje
BL - pro

ÚKOL - EN se domluví s MV a centrálním PO na vedení výběrového řízení.
1. zhodnocení úkolů
JP - z 8.3. - vyhodnocení ankety po SVÝtu,
pozvání Ivana na dračí lodě - to už BL zvládla
Není hotová swat excel tabulka JB.
25.2. - schválení rozpočtu kampaně - zatím neznáme stav,
organizace strategického dne jsme na 50%,
nastavení soc. sítí - RP - až se vrátí HH z dovolené, tak to budeme řešit
Náplň práce správce - EN - nastavili jsme redmine a na příštím PKS to budeme prezentovat, je tam už více než 50%
ÚKOL - OT zjistí, kdo administruje redmine u Pirátů. Napsat, aby se zaktualizoval projektový vedoucí u projektu PKS Vysočina.
ÚKOL - RP nahraje záznam z fundraisingu na Drive Vysočiny.
5. organizace KF
EN - tohle mě napadlo díky zpětné vazbě ze zasedání v PE.
Informovanost - nevím zda by to nešlo nějak podpořit a třeba i v rámci tvorby programu a třeba se na to jako PKS i připravit.
MV také posílala checklisty, co všechno by mělo být zařízený. Tak si ujasníme, jak to povedeme, kdo bude co dělat, aby v tom nebyl chaos.
BL - souhlasím s tím, že je potřeba, aby si to výjezdní zasedání vzal vždy někdo z nás na starost - zajistit prostory, wifinu, stream apod.
JP - já s vámi plně souhlasím, jen vzhledem k tomu, že už zítra bude v jipici akce a za měsíc bude další KF, jestli bysme nepověřili někoho, aby nakoupil desinfekce a bylo zajištěno dostatečné větrání.
JP - k té zprávě na forum - to je reakce na aktivity členů, že by bylo fajn nerealizovat nápady jako hlídání dětí, ale zase bych úplně nepanikařil. Když už akce, tak ať jsou i hyg. prostředky. A aby náhodou taky ještě někdo nepsal fórky na aktuální krizovou situaci.
EN - je důležitý, aby měl někdo z PKS tu funkčnost KF na starosti a pohlídal si to.
BL - já jsem určitě pro, uděláme si k tomu schůzi týden nebo čtrnáct dní dopředu
EN - aby tam byl jeden člověk, který bude všechny informovat a mít to na starosti
Asi bych to nějak rotovala, nebo nastavila vhodný systém.
RP - takže navrhuješ, že každý KF by si vzal na starosti někdo z PKS?
EN - ano, tohle je jeden návrh jak toho docílit.
BL - jsem pro, domluvíme se, kdo si vezme co.

6. KF 04/2020
BL - příští KF vychází na Velikonoce, což znamená že to bude komplikovanější, tak je otázkou, zda to posunout na další víkend, nebo to nechat tak jak to je. Je třeba myslet na to, že bude asi ještě karanténa.
JP - nedělal bych to na ty svátky, to je asi zbytečný
RP - tak vyhodíme Doodle a uvidíme?
EN - ještě nevím, zda budu moci toho 19., ale klidně udělejme ten Doodle
BL - já ještě nevím
ÚKOL - BL vyhodí Doodle na termín ke KF na termíny 12. a 19.4.
BL - další KF bude v jinak v Jipici.
BL - kde bude další výjezdní?
OT - Telč se o to hlásila, chtěli by to před prázdninami.
JP - Telč je díra, udělejme to v HB.
MV - JB říkal, že tam je lídryně.
BL - HB si to může udělat jindy.
Víme že JP je línej, já jsem pro Telč.
RP - já taky
EN - mě je to jedno
OT - já taky
MV - požádali si o to, tak by to měli mít
ÚKOL - BL se domluví PMS Telč na pořádání KF 10.5.2020.
BL - zajistíme aby tam byla wifi, stream na FB, projektor zařídíme od nás.

7. schválené půjčky
EN - chtěla jsem jenom, aby se dokončily půjčky. Přišel email od SčK, že to s náma doladí Pepa Boušek.
Kdo to za nás doladí s JMk?
BL - jo, já si to vezmu na starost. Každopádně z MSk nemáme ještě žádnou zprávu. Jinak SČk a JMk poděkuju a pak to bude potřeba nějak zprocesovat.
ÚKOL - BL poděkuje JMK a SČK a pořeší administrativní věci kolem schválených půjček.
EN - jen jsem neměla radost z toho, že z toho neměl nikdo velkou radost, když je to taková věc, která se nám povedla.

8. otevírací doba JiPiCe
EN - oslovil mě Ondra Beníček, že chcete dělat novou ceduli a zároveň chceme změnit otevírací dobu.
JP - to záleží hodně na OT, jaký jsou jeho možnosti tam fyzicky být. Ale pokud by to znamenalo, že tam bude jenom sedět, tak bysme OT neměli omezovat tou pracovní dobou. Já sám jsem chtěl změnit otvírací dobu PK o hodinu zkrátit z obou stran
OT - předběžně jsme s EN řešili, že pondělky jsou PK, pátky zase MS Jihlavsko, tak bychom nechali út - čt odpoledne, třeba 12 - 17.
JP - můžeme si to promyslet a případně to vzít na dlaší PKS. Ale bylo by fajn směřovat k nějakému cíli.
EN - souhlasím s Janem. Směřovali jsme k tomu, aby tam OT nemusel být pořád. Tvoje náplň práce nemá směřovat k tomu, že tam budeš sedět a čekat na lidi.

9. výjezdní zasedání RP
EN - několikrát jsme se o tom bavili, ale nerozdělili jsme si žádné úkoly. Poptávali jsme čas mezi jednou a půl třetí. A jelikož je mezinárodní den romů a bude se vyvěšovat romská vlajka, kterou budou vyvěšovat romské ženy, tak bych chtěla, aby se s nimi RP setkalo. Případně to ještě něčím doplnit.
Chtěla bych teď slyšet vaše názory, zda to stojí za to.
BL - kdyby to bylo před tím jejich zasedáním u nás, tak by se mi to líbilo. Po tom jejich jednání pak už můžeme zajít někam na pivko, nebo pokecat.
MV - nemáme stanovený, kdo si to vezme na starosti.
EN - organizačně to zajistím, ale nevím, co je potřeba ještě udělat.
MV - je potřeba dát vědět v kolik mají dorazit a co se bude dít.
EN - a dávala jsi jim vědět, že to bude od 13 do 19?
MV - tak teďs mě zaskočila
ÚKOL - EN zařídí setkání RP s romskými ženami.
ÚKOL - MV - obstará komunikaci s RP.
ÚKOL- BL - obstará komunikaci se členy kraje.
ÚKOL - JP - bude celou akci moderovat - celodenní průvodce.
MV - až budete zvát členy, tak jim tam dejte i informaci o tom, že to jednání RP je plně otevřený.

10. hlídání dětí v JiPiCe
ZRUŠENO vzhledem k opatřením a zombie apokalypse

11. úklid dětského koutku a centra
EN - narazili jsme na to vzledem ke třem událostem. OT říkal, že je tam úklid naplánovanej kvůli natáčení videa.
Je potřeba tam ty věci uklidit, vyházet, nevíme co s tím. Vyhlašme nějakou brigádu.
JP - zapojím se, mám sám pocit, že tam ten bordel přetejká
RP - já klidně taky
JP - OT měl požadavky na police, což asi může být. A koupil i nějaký takový ty krabice z ikea a ty věci v těch policích hezky zorganizovat.
BL - uděláme stejnej systém jako je v koutku? KALLAX?
OT - jsem pro to už od začátku
BL - pořiďme tedy KAllax 4x4, kupme do toho ty krabice.
EN . spíš bych si rozdělila ty úkoly. Vezmu si na starosti Doodle na tu brigádu.
BL - JP byl bys schopen přivézt z IKEI ten nákup?
RP - z čeho to budeme kupovat?
BL - Provozní výdaje
ÚKOL - BL zajistí nákup policového systému KALLAX a krabic.
BL - vloni to bylo normálně z provozních výdajů.
Myslím si, že to z těch provozních klidně můžeme vzít.
MV - letos jsme s vybavováním jipice nepočítali.
JP - teď nám v té položce zbývá 25, tak není třeba nic navyšovat.
ÚKOL - EN vyhodí Doodle na termín úklidu.
ÚKOL - JP - úklid zorganizuje.
12. termín Ivanova tour
MV - HH psala na volební štáb ohledně Ivanovy tour.
BL - ten prvotní termín už byl obsazenej, tak řešíme jiný.
RP - jsou tam obsazený čtyři dny od dvou krajů
BL - je tam HK, my, OLK, PLZ, PRDBC, MSK…etc
Náš termín je obsazen PLkem. Včera jsem rozhodli o tom termínu, kterej tam máme, to jest 11./12.9.
Další nemají moc smysl.
Zažádala jsem i o přiřazení Dračích lodí.
BL - když jsme se v PE bavili o tom termínu, tak tam byl i PK, tak je s tím asi srozuměný.
EN - zbytek toho emailu asi řešit nebudeme, ne? Ať si to vyřeší štáb a nechala bych to na nich.
BL - oni to stejně ještě šestkrát překopou.

13. inventura
EN - inventura je věc, která se táhne hrozně dlouho. Teď není určený nikdo, kdo by za to byl zodpovědnej. Asi by to měl být někdo z hospodářů.
BL - vzpomínáte si, jak jsme řešili, že řešíme spoustu věcí, které nemusíme aktuálně řešit a neřešíme kvůli nim ty důležité věci? Tak přesně z tohoto mám takový pocit. Podle mě je tohle věc, která nespěchá.
JP - rád si to vezmu, první část můžeme udělat během toho úklidu, abysme si zrvidovali, co všechno máme v jipici.
ÚKOL - JP si vezme na starost inventuru majetku kraje.
MV - než začnete řešit co koupit, tak byste si to jako PKS měli dát dohromady.

14. sklad
EN - v jipice je spousta věcí, které tam být nemusí, ale nemáme je kam dát. Bylo by možná fajn vyhlásit mezi členy, jestli někdo nemá nějaký prostor.
JP - až si zrevidujeme, co tam máme a co ne, tak to můžeme řešit.

15. merch
MV - vzhledem k tomu, že tam je termín 20.3., že je potřeba dát grafiku na ten merch, nevím, jestli to volební štáb řeší.
RP - řeší se to a čeká se na claim. Vašek Židek to dal jako brzký termín a snaží se to s Pavlem Štěpánkem prodloužit.
PK - HH informovala, že Vašek Židek kalí termíny.
MV - já jsem jen chtěla vědět, že se to řeší a můžu to pustit z hlavy.
PK - řeší se to a pokud se Vašek Židek nedomluví s Pavlem Štěpánkem, tak bude nějaký univerzál.
MV - komu ten mail teda šel?
RP - já jsem ho přeposílal HH a PK
BL - takže to přeposílal i JB?
MV - to mě zajímalo, zda v tomto směru funguje.
PK - email šel od Romana - v originále to šlo na pKS.
MV - takže je potřeba zdůraznit JB, aby tyhle emaily přeposílal všem členům volebního štábu.
ÚKOL - BL si promluví s JB ohledně přeposílání emailů volebnímu štábu.
PK - Míšo, můžeš být v klidu, těch informací se ztrácí velká spousta.
MV - řekni jaký, já potřebuju vědět, jestli je mám já a můžu je případně přeposílat.
PK - tyhle informace víceméně nešly. To je co Pavel vyjednává vejš - třeba šablona pro web.
MV - pak by bylo dobře, aby tam v to úterý někdo vždy byl.
PK - chtěl bych pochválit všechny za předávání těch informací.
BL - je důležitý JB zdůraznit, že je potřeba ty informace předávat. I kdyby to bylo za cenu zdvojených mailů.
MV - měli bysme udělat jedno místo, kde k těm informacím budeme mít přístup všichni.
BL - můžeme tohle téma probrat ještě příští týden?
MV - jasný

16. volba 20. a dalšího místa kandidátky
PK - spousta krajů už má navoleno do 35. místa, tak bych chtěl požádát PKS o to, abysme to i u nás také už rozšířili
BL - my už jsme se o tom předběžně bavili
JP - ta domluva zněla, že pokud bude dost kandidátů, tak že uděláme těch 20 - 29 a teď jenom otázka, kdo si vezme to předsedání.
En - já si to klidně vezmu, ale nevím jestli to nebude chít znova JB. Když to nebude chtít on, tak si to klidně vezmu.
MV - mě se nelíbilo, jak se hlasovalo, ale bavila jsem se s JP a on si o tom s JB promluví. Probíhalo to mimo standartní dny pro hlasování.
JP - je to tak. JB si tam vložil vlaszní návrh, řekl jsem mu to, vzal to na vědomí, uznal chybu a už by se to nemělo nikdy opakovat.
BL - takže oslovíme JB, zda se toho ujme. My ho jako PKS musíme usnesením pověřit?
Poslala jsem JB dotaz, tak uvidíme. Tak jako tak bychom měli udělat usnesení.
Měli bychom udělat usnesení o pověření.
RP - to není potřeba, stačí, když ho pověříš - on tam napíše - “Na základě pověření předsedkyně…”
ÚKOL - BL se domluví s JB a pověří ho předsedáním volby 20. - 29. místa kandidátky.
ÚKOL - BL vyhlásí čas termínu výběrového řízení - Doodle.
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru a oficiálního spambota kraje Vysočina 🤖
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Eva.Novakova
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 883 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování

Příspěvek od Eva.Novakova »

# Jednání PKS Vysočina 17.3.2020

1. zhodnocení úkolů - Jenda (10 minut)*
2. strategie obsazování 20. - 50. místa kandidátky pro volby do ZKV 2020 + řešení náhradnictví na kandidátce - Honza, host Milan (30 minut)*
3. vykazování správce v Redminu - Eva (15 minut) - odloženo
4. otevírací doba JiPiCe - Eva (10 minut) - odloženo
5. předávání informací - maily, jedno úložiště - Blanka (15 minut)
6. analýza politického prostředí, vyjednávání s ostatními stranami - Honza (25 minut)*
7. volební kalendář - Honza (10 minut)*
8. koordinace dobrovolnických aktivit? - Eva (?) odloženo
9. KF 04/2020 - Blanka (10 minut)
10. MS Chotěboř - Roman (10 minut)

Přítomní: Jan Pošvář, Roman Pašek, Jan Břížďala, Eva Nováková, Blanka Lednická
Hosté: Michaela Vodová, Pavel Knežik, Miroslav Vácha

Zápis: Eva Nováková
Ověřovatel: Roman Pašek

1. zhodnocení úkolů
z 10. 3.:
- Eva: neudělala nic
- Roman: omlouvá se, že byly úkoly později, své tři úkoly nesplnil, nejpozději pozítří je dodělá
- Jan: většina úkolů padá nebo se odsouvá vzhledem k situaci (vč. inventury, na tu jsem zatím neměl čas)
- Blanka: přeskakujeme (probereme později), nedořešeno - půjčky a KF, nákup polic, komunikace se členy o výjezdním zasedání RP

z 8. 3.:
- Eva - zbývá dořešit vyhodnocení vnitrostranické ankety

dřívější úkoly
- JB - rozeslání SWAT analýzy, hotovo
- MV - školení o komunikačních kanálech - má to teď smysl? vyhodím návod a info na fórum, může teď být online školení s ukázkou přes Jitsi, ale teď se mi do toho nechce, každopádně to nabídnu a uvidím, jaká bude reakce
- RP - nastavení sociálních sítí - budu řešit tento týden s Hankou (nastavení jasných pravidel)
- EN - organizace strategického dne (proteď se ruší, bude se hledat nový termín), náplň práce správce - odloženo na příště, až bude nastaven Redmine
- JB - schválení rozpočtu kampaně na krajském fóru - zatím nezačala probíhat rozprava, je to vyhozeno na fóru, čekáme na potvrzení půjček, zatím můžeme čerpat to, co máme, finální rozpočet bude záležet na půjčkách, volební štáb - přeposílat informace (napraveno)

2. strategie obsazování 20. - 50. místa kandidátky plus řešení náhradnictví
JB - Blanka mi psala, jestli bych se ujmul předsedání - otázka je, jestli ještě chceme volit (zbývá 13 kandidátů), Milan píše, že musíme volit do 22. místa, což z mého pohledu znamená, že bych dovolil až do 29., zbytek usnesením (máme omezený počet lidí na zbylá místa)
MD - RV provedl novelu volebního řádu - 3/7 mají být naplněny volbou (22 lidí), kdybychom převzali výsledky z minulé volby, máme jistotu, že někdo zvolen bude, další problém, na který jsme narazili v RK je to, co se má dělat, když se někdo zvolený vzdá kandidatury nebo KF jeho kandidaturu zruší - výkladů je více, jistější by bylo to mít potvrzené usnesením KF
JP - do kdy musíme zvolit do 22. místa?
MD - nevím
JB - dám přednost Pavlovi
PK - z harmonogramu kampaně vyplývá, že KL mají být uzavřeny do 29. 4. (nejzazší termín), minule jsem apeloval, aby to bylo co nejrychleji
JB - navrhoval bych, že budu pověřen vedením volby dalších 10 míst, jak bych řešil budoucí odstoupení - asi by to záleželo na tom, o jaké půjde místo (čelní místa - volba, místa zvolená usnesením - posun), jinak jsou na kandidátce náhradníci kvůli možným posunům tím, že je na ní 50 jmen
MD - Pavel citoval manuál, ne předpis, já hledám předpis, mělo by to být ve volebním řádu (tam je termín delší), nepleťme si náhradníky na kandidátce a náhradníky na kandidátku, dovolba zabere nějaký čas - lze koncipovat jako dovolbu, ale pak to usnesení bude o něco komplikovanější, nebo se dostaneme do situace, že dovolba bude neproveditelná (co má dělat volební zmocněnec, když vypadne kandidát na 15. místě, nebo na druhém na třetím - to nepůjde neposunout)
JP - Míša přiložila výňatek z harmonogramu voleb (link - prosím o doplnění)
MV - předložení programu a KL - tři týdny před registrací (paragraf 5)
JP - jaké jsou varianty, ze kterých si mohu vybrat? těch možností je hodně a mám v tom guláš - jde o to, jak budeme schopni rychle zareagovat a řešit dovolby, nebo to řešit jinou cestou?
MD - RK řeší otázku, co se stane, když odstoupí někdo z čela? kandidáti byli voleni na konkrétní místa - není důvod je nepovažovat za vzájemně se nahrazující, vyhraněný případ je pak odstoupení lídra (každý byl volen jinak a je možné pak posouvat mezi jednotlivými kategoriemi - lídr, čelo, zbytek?) - ale je potřeba přihlížet i k praktickým aspektům věci a době, kdy kandidáti odstoupí (někdy už není reálné dovolovat)
RP - stačí usnesení KF, že se kandidátka posune s tím, že bychom vynechali lídra a čelo?
MV - když by to bylo dva týdny před volbama, tak by to bylo na hovno, kdyby odstoupil někdo z čela nebo lídr, to se nesmí stát
JP - jsme schopni jednat ve zkráceném režimu
MD - může se to stát, jezděj auta, ohýbání volebního řádu nepřipadá v úvahu, pravidla jsou složitá, moc na ohýbání tam toho není, pokud nebude žádné usnesení KF, RK dospěje k výkladu, že se lidi posunou, pokud bychom chtěli jiný způsob, museli bychom mít usnesení KF (když se teď nevyřeší nic, bude se pravděpodobně posouvat), neumím si představit, že by to šlo bez posouvání
PK - dotaz na Milana - volby má na starost PKS - je tohle v kompetenci PKS nebo KF to dovolování KF
MD - PKS organizuje, KF sestavuje, takže fórum
MV - kdybychom byli v časové tísni, může PKS rozhodnout usnesením, jsem pro, aby KF řeklo, jak si představuje řešení tohoto problému, ale jako PKS musíte dát návrh (dokážu si představit, že by se čelo posouvalo)
JP - jakým způsobem by se KF mělo vyjádřit? usnesením nebo diskusí?
RP - to je právě to, co jsem myslel - PKS by dalo KF schválit usnesení - od 10. dál se posouvá, do 9. by se volilo individuálně
MD - u čela mi přijde demokratičtější ho posunout - jsou s mandátem KF (ne usnesením PKS - to by bylo špatně) - PKS může v časové tísni doplnit usnesením, otázka jestli je potřeba usnesení KF - RK ještě nemá jasno - ale listinu sestavuje fórum, takže by mělo rozhodnout fórum (není praktické zkoumat, jak to to fórum myslelo), nulová varianta - když se neví, bude se posouvat, když se ví, udělá se to tak, jak to fórum myslelo, na to je potřeba usnesení
RP - jednoduchým usnesením tu byrokracii vynecháme, usnesení je na místě, čelo by se dovolilo referendem
EN - ráda bych KF dala různé možnosti a vysvětlila je
MD - víc možností je dobrých, pokud to jsou možnosti k úvaze, problém dovoleb - může se spustit lavina (zamezit trojce, aby kandidovala na trojku, je za hranou, koho na tu dvojku chceme pak dostat? kdo půjde na trojku, když vyhraje dvojku?)
RP - volil jsem i kvůli geografickému rozložení, proto bych čelo volil individuálně
MD - kde tohle skončí? museli bychom to mít promyšlené, aby byla jedna dovolba a tím to skončilo
EN - podle mě je jediná možnost si říct, že dovolíme lídra, zbytek se posune
JP - nejlepší by bylo to posunout, ze všech variant mi vychází brutální ultra složitý nesmysl, bylo by peklo to vyhodnocovat
RP - omlouvám se, nedomyslel jsem to, nejjednodušší by bylo to omezit na lídra
PK - do chatu jsem naposílal paragrafy z volebního řádu, samozřejme RK má asi vyšší slovo, ale tak, jak si to vysvětluju já, je listina daná, my sestavujeme listinu, pokud je člověk z ní vyškrtnut (jakkoliv), pak se pořadí posouvá, pak je definováno, že se lídr a čelo volí zvlášť - pokud odstoupí lídr, je logické, že se volí znovu, od čela dál bych posouval, kandidáta lze odvolat i usnesením, stejným způsobem je možné doplňovat za zvolené kandidáty
MD - Pavel použil dva směry argumentace, které jsou do určité míry v rozporu - je listina jednotná nebo je kompilátem výsledků oddělených voleb a mezi segmenty nejde přesouvat? víme minimálně o jednom dalším způsobu, jak to řešit v souladu s předpisy a rozumem - při odstoupení lídra se použijí náhradníci na lídra, při odstoupení čela náhradníci na čelo - ale my jsme si je neurčili (ani jsme náhradníka na lídra mít nemohli), přišlo s tím jedno KF - chtějí použít náhradníky, ale my je nemáme, byl bych rád, abychom o tom věděli, i kdybychom zvolili metodu posouvání
PK - já osobně se chápu jako náhradník za 4, protože jsem 5
RP - pojďme se usnést
EN - podle mě je otázka, jestli chceme volit lídra
MD - souhlas (pokud nedohodneme nic, bude platit posun) - rozhodnutí KF může zamezit tomu, aby lídr byl nahrazen dvojkou (pokud nebude časová tíseň)
MD - přimlouval bych se za to, aby KF už byly předloženy konkrétní návrhy postupu
JB - vyřešili jsme pouze náhradnictví a ne strategii obsazování 20. až 50. místa - chtěl bych pověření předsedat 20. až 29.
PK - 30. - 50. bych už dělal usnesením, ne dovolbou
MD - přimlouval bych se, abyste počítali s návrhem postupu, kdyby se počet kandidátů nenaplnil
ÚKOL - JP vyhodí jednání na fórum PKS (PKS bude řešit, jaké usnesení vyhodí na KF)
Usnesení
Předsednictvo krajského sdružení Vysočina
s o u h l a s í
se zahájením volby 20. - 29. místa kandidátky pro volby do zastupitelstva Kraje Vysočina konané v r. 2020 dvoukolovou volbou dle VŘ a
p o v ě ř u j e
vedením jednání krajského fóra Vysočina Jana Břížďalu.
n a v r h u j e
neobsazená místa doplnit usnesením KF podle paragrafu 8, odstavec 6 volebního řádu

Hlasování:
EN - pro
JB - pro
RP - pro
BL - pro
JP - pro

usnesení bylo schváleno pěti pro (0 se zdrželo, 0 bylo proti)

4. otevírací doba JiPiCe - odloženo, až bude přítomen Ondra

5. předávání informací, e-maily na úložiště (odloženo na konec)
BL - řešili jsme to kvůli předávání mezi PKS a VŠ, jak a kde to co nejlíp udělat, Mrak není nejvhodnější, ale už mám vygumováno, řešily jsme to i s Míšou
MV - tohle byl můj point - měli bychom využívat Drive, se kterým už pracujeme a všichni tam máme přístup
RP - máme veřejný a neveřejný - potřebuju vědět, kdo má přístup do neveřejné složky (VŠ?)
MV - neveřejné - PKS, Správce a KOKS, složka volby i HH, PK - tam neveřejné údaje být můžou, mě teď chodí vše 3x, zas až tak mi to nevadí, ale je dobré sledovat složku a nějak to tam dávat a vymyslet formu (asi za chodu), je to byro navíc, teď už předávání informací funguje líp
JB - za mě tam byla především technická chyba, za kterou se omlouvám, teď asi chodí věci lidem víckrát - například u e-mailů od Pavla Štěpánka není jasné, komu e-maily chodí (někdy to jde odhadnout, někdy ne)
MV - ano, zvládnu si to vyfiltrovat, tento bod bych nechala otevřený
BL - ano, je větší flow e-mailů, mě se občas dostanou i 5x, jak není vidět, komu to šlo, bylo by super to mít vše na jednom místě, kam se dostanou všichni, postupně se vytříbí
MV - musí se o to někdo starat a nechci tím nikoho zatěžovat, všichni toho máme nad hlavu, tak bych to teď pustila

6. analýza politického prostředí, vyjednávání
JB - posílal jsem vám tabulku, přišly připomínky od JB, EN, HH, RP - s Danem a Pavlem vyhodnotíme a dokument budeme využívat jako podklad pro strategii kampaně a vyjednávání se stranami před volbami, dělali jsme to proto, abychom věděli, co od které strany čekat, a plánovali jsme se sejít před volbami se zástupci stran - pokud se s nimi budeme scházet, bylo by lepší, aby se s nimi naši zástupci scházeli nejméně po dvou, tým složit podle toho, s kým se kdo zná osobně (navrhuju maximálně 3 lidi a abychom se vystřídali - PKS a štáb)
JP - líbilo by se mi, aby to bylo zpětně aplikovatelné a u jednotlivých bodů byla sepsána metodika ve smyslu proč je to tak hodnocené - někde to jde popsat přesně, jinde je to samozřejmě subjektivní, takhle mi to připadá, že je to na vodě, pak HH napíše připomínky a vidí to úplně jinak, má jiné závěry (to jen připomínka), co se týče vyjednávání, je to dost předčasná diskuse, bude záviset na týmu
EN - stojím o to, aby vyjednávání probíhala a chci se toho účastnit
JB - doplníme metodiku, k poznámce od Evy - na pozadí samozřejmě probíhá, protože kandidáty známe, ale měli bychom se scházet oficiálně - vzájemně si popovídat o našich představách, jsme jediní, kdo na kraji zatím není
JP - Honza mi odpověděl na otázku, co z toho očekáváme - seznamovací schůzky, ze kterých nevyplynou závazky, jsou pro mě OK
RP - to samé
JB - potvrzuji, že závazky nebudou, je to, abychom o sobě věděli
RP - nutné psát do loby kontaktů
ÚKOL - JB udělá soupis nejdůležitějších stran a vyhodí to mezi PKS a VŠ, aby zjistil zájem a kdo se s kým zná

7. volební kalenář
JB - VŠ navrhl samostatný Google kalendář s akcemi, které se týkají voleb, Ondra ho založil v minulém týdnu, přístup mají členové VŠ, neměl by být veřejný, je pro naši potřebu, pro účely strategie kampaně, chci dát výzvu JP, aby nám dával vědět o pozvánkách na akce, které mu chodí, domluvím se i s HH, aby dala výzvu do newsletteru, zadáme do kalendáře a vyhodnotíme, zda se budeme účastnit
JP - kdo je zodpovědný a kdo ho spravuje?
RP - šlo by, aby mělo přístup celé čelo, aby doplňovaly i dovolené?
JB - správcem je Ondra, chtěl jsem přístup taky, můžu přednést na VŠ, aby bylo nastaveno všem, kdo budou mít zájem, zodpovědný orgán je volební štáb, klidně jí
EN - dala bych správu VM
JP - budu to tam házet

8. odloženo

9. KF
BL - vzhledem k vyhlášení nouzového stavu navrhuji dubnové KF uspořádat online - nemáme teď jistotu, že nouzový stav pomine
JP - potřebujeme usnesení?
BL - ne, stačí to oznámit
RP - dal bych tam poznámku, aby si všichni nainstalovali Mumble
MV - nepotřebujete usnesení
MD - skoro bych volil Mumble
Míra Vácha - vždy jsem měl problémy s Jitsi (fungovat začal až s novým Chrome)
RP - Mumble byl vždy stabilní, chci hlavně šetřit čas, abychom se první půlhodinu nehádali, jestli se slyšíme nebo ne
BL - možná to vyhlásím rovnou na Mumble
JP - na Mumble je nutné vyřešit moderaci
MV - blikání "pusinky" (ikony)

10. MS Chotěboř
RP - 2 členové zrušili členství, MS nemá dostatečný počet členů a můžeme ho zrušit
JP - mohli nebo jsou zrušený?
PK - může Romam vysvětlit nejmenší počet členů?
RP - stanovy článek 7 bod 1 - nejmenší počet MS jsou 3
JP - jenom konstatujeme, že je MS pro nedostatečný počet členů zrušeno nebo ho máme my zrušit?
RP - hodím to na Milana
MV - je zrušené, jenom to oznamte AO
JP - kdo se toho ujme?
MV - může to udělat správce
ÚKOL - MV to oznámí AO (Roman dozoruje)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Michaela.Vodova
Členka Zastupitelstva města Jihlavy
1. místopředsedkyně Místního sdružení Jihlavsko
3. místopředsedkyně Krajského sdružení Vysočina 
https://lide.pirati.cz/personProfile/803/

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Profese: Správce KS Vysočina
Dal poděkování: 734 poděkování
Dostal poděkování: 498 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina 24.3.2020

https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs

1. zhodnocení úkolů - Jenda (10 minut) https://redmine.pirati.cz/projects/ukoly-pro-pks
2. jednací řád krajského fóra Vysočina - Milan (15 minut) https://zulip.pirati.cz/user_uploads/2 ... 8Dina5.odt
3. vykazování správce v Redminu - Ondra/Eva (15 minut) https://redmine.pirati.cz/projects/spravce-ks-vysocina - přesunuto na příště
4. správa Redmine celkově - Blanka (10 minut)
5. dohoda o podpoře kandidáta do Senátu - Blanka (5 minut)
6. otevírací doba JiPiCe - Eva (5 minut)
7. úlevné Jitsi - Eva (5 minut)
8. roušky - Blanka (5 minut)
9. půjčky od JMK a SčK - Blanka (5 minut)
10. informace z volebního štábu - Honza (celkem 35 minut)
10a. VM - Roman (15 minut)
10b. jednání VM/štáb/výbor - Eva (5 minut)
11. pozvánky na PKS - Eva (5 minut)

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Eva Nováková

Přítomni: Jan Břížďala, Blanka Lednická, Eva Nováková, Roman Pašek (20:02 - 20:03)
Hosté: Michaela Vodová, Pavel Knežik, Milan Daďourek, Ondřej Tůma

2. jednací řád krajského fóra Vysočina
MD - tech. p. - už podruhé v krátké době není nikde uveden čas začátku, bylo by dobré, kdyby to tam bylo.
MD - Snažil jsem se testovat stávyjící zvyklosti, jen si nejsem jistý, zda je nutné mít všechny kola rozhodujícícho hlasování na víkendy, ale tam by zase mohlo dojít k nepravidelnostem. Jinak většinu jednacího řádu jsem vyvěsil na Zulip, tak čekám na připomínky. Pak bych to pověsil na forum, kde by se to dalo znovu připomínkovat a by se dalo přejít na testování.
BL - jasně, to by bylo potřeba. Asi to dáme na drive. A ještě dotaz na MD - jsou tam primárky nějak rozepsaný?
MD - ty primárky tam zatím ještě nejsou úplně promyšlený, jednou z výjimek by mohla být možnost odchýlení od pravidelných lhůt. Základní nastavení je stejný, ale u primárek by mělo být možný si návrhem postupu schválit jiný režim. Snažil jsem se testovat stávyjící zvyklosti, jen si nejsem jistý, zda je nutné mít všechna kola rozhodujícícho hlasování na víkendy, ale tam by zase mohlo dojít k nepravidelnostem.
BL - já bych navrhovala tak, že PKS bude mít čas do konce tohoto týdne se na to podívat a MD pak vyhodí návrh na forum.
EN - Milane ten čas je na foru i v kalendáři
JB - chtěl bych MD poděkovat za iniciativu a vynaložené úsilí, ale sám se k tomu dostanu nejdříve o víkendu, ale je potřeba se nad tím lehce zamyslet, ale to já stihnu až během víkendu. Ale kdybys to chtěl vyhodit dřív na KF, tak to budu připomínkovat tam.
MD - mě jde spíš o to, aby se vychytal nějaký pitomosti. Když někdo budete mít čas, tak budu rád. Ani to extra nespěchá. Nemusí to být teď honem. Podle mě to na tom foru může viset, aby se na to dalo odkazovat.
MD - připomínkujte prosím formou komentářů.
MV - bylo by dobrý, abysme to připomínkovali všichni na jednom místě, tak to dát někam na cloud.
ÚKOL: MV nahraje návrh JdŘ na Pirátský Drive Vysočiny.
hotovo - https://docs.google.com/document/d/1S_e ... sp=sharing
ÚKOL: OT bude v pozvánkách uvádět kromě data i čas jednání.
ÚKOL: PKS bude do konce týdne připomínkovat návrh JdŘ.

4. správa Redmine celkově
BL - aktuálně nám redmine dělá Roman, ale to mu teď odpadne, tak se nabízí otázka, kdo se správy redmine ujme. Byla bych ráda, kdyby se toho ujal někdo jiný než já.
JB - já se nabízím
EN - jen jsem chtěla, jestli to nebude na debatu, až tu bude RP a PK tu je. Ale když si to bere JB, tak je moje poznámka zbytečná.
ÚKOL - JB převezme agendu Redminu od RP a bude jej nadále spravovat.

6. dohoda o podpoře kandidáta do Senátu
BL - tohle souvisí s emailem, který nám příšel. Nevím, zda jste se na to mohli už podívat. Není tady nikde info o termínu zpětné vazby, ale předpokládám, že to bude na nás. My máme teď toho Standu Zímu, ale ještě jsme si nevyjasnili, ve kterém okrese.
JB - původně chtěl Žďársko, pak Pelhřimov, ale když nebude Němcová, tak bude chtít asi to Žďársko
BL - až se situace trochu zklidní, tak si Standou sednem, domluvíme se o našich i jeho představách.
ÚKOL - BL prodiskutuje dohodu o kandidatuře do senátu a připraví veškeré administrativní věci.
MV - a ta dohoda přišla kam? Můžete mi ji přeposlat?
BL - přeposílám
Vzhledem k tomu, že další KF bude online, tak nepočítám, že tam proběhne to osobní představení Standy.
Tyhle věci musíme ještě nějak pořešit.
Tak na to prosím koukněte a pošlete přípomínky.

7. otevírací doba JiPiCe
EN - Bez JP to nemá smysl. Navrhuji přesun na příště.

8. úlevné Jitsi
EN - jestli to chceme mít, tak musíme dát vědět všem členům kdy a jak a že vůbec se něco takového děje. Možná se domluvit, jestli je to ještě vůbec potřeba.
MV - myslím si, že když bysme to dělali, tak by tam měl být pokaždé někdo, kdo tam bude pro ty, co přijdou. S tím mejlem jsem myslela, že by se jim dalo těch informací víc - třeba co chystáme, jestli se na nás mohou obracet a podobně. Mám tady to úlevné Jitsi, celostátní "pivo", které je od sedmi každý den, taky bysme mohli dát členům výzvu, aby se přihlásili na kandidátku, info k novýmu webu o koronaviru, prostě víc informovat tu členskou základnu. Ten nápad s tím úlevným Jitsi je dobrej, stačí nějakej pokec a hned je líp. Navíc já mám výcvik v krizové intrevenci, tak mohu pomoci.
EN - myslím si, že by tam ta služba být nemusela, prostě kdo přijde, ten přijde. Těm lidem by se mohly dát kontakty a domluvit se.
OT - já si tu službu klidně vezmu, jsem na centru každý den a když budu mít na hlavě sluchátka s mikrofonem, tak si rád s každým pokecám.
EN - je pro někoho schůdné, abychom tam měli ty služby? Jestli ne, tak to vymyslíme jinak.
BL - je mi to jedno
ÚKOL - EN a MV se domluví na rozposlání informací členské základně.

9. roušky
BL - chtěla jsem se domluvit ohledně nějaké formy finanční kompenzace pro Markétu a Hanku, protože obě makaly na rouškách a obě ušily neuvěřitelný množství roušek. Říkala jsem si, že by bylo fajn to nějak odměnit. Nemám žádnou konkrétní částku, ale chtěla bych znát váš názor.
EN - mě přijde, že to je dobrovolná aktivita a oni do toho šly jako do doborovolnické činnosti. Vím, že toho bylo hodně a hodně stráveného času, ale vnímám to jako aktivity jednotlivců a když něco chtějí, tak se musí ozvat.
MV - ono to dost dobře nepůjde, jako PKS můžete proplatit materiál, ale na službu musíte mít smlouvu. Já bych spíš navrhovala nějakou formu oslavy, až to skončí a tam třeba rozdat nějaké ceny.
JB - když dělám dobrovolnické aktivity, tak mě spíš pak uráží, když mi za to někdo něco nabízí. Trochu se obávám, že když za tohle budeme dávat odměnu, tak by si to lidi mohli vyložit jako předvolební akce za peníze. Spíše se mi líbí co navrhovala MV - nějakou akci pro všechny, kteří se zapojili.
MV - jen chci zopakovat, že fakt nejde finančně kompenzovat něco takovýho. A jak jsi k tomu došla?
BL - sama vím, kolik výdajů a času s tím je, tak mě to napadlo.
MV - já právě mluvila s Markétou a nabízela jí, co bude za látku potřebovat a ona sama mě utla s tím, že dostávají docela dost toho materiálu. Rozhodně by bylo ale dobrý tuhletu práci nějak ocenit - nějakou formou setkání etc.
EN - určitě můžeme mít i borku na konec a zmínit je v newsletteru.
MV - to je dobrej nápad
BL - akce by se dala spojit s poděkováním za půjčky od SčK a JMk. Psala jsem jim maily a v nich jsem psala, že bysme mohli udělat nějakou děkovnou oslavu.
EN - v nějakých starých úkolech byl i teambuilding a ten na to jde taky navázat.

10. půjčky od JMK a SčK
BL - info - tenhle týden pořešíme administrativní záležitosti. Stále nám tam visí MsK, ale ti s tím vlbec nic nedělají. Budu to ještě obvolávat, zda se k tomu dostali, nebo to vůbec neřešili.
MV - chceš pomoct a mám zavolat jejich KoKS?
BL - myslím, že jak se tam teď měnilo předsednictvo, tak myslím, že se k tomu vůbec nedostali. Doufám, že se to povede nějakým způsobem dořešit.

11. informace z volebního štábu
EN - asi bych to zkusila nějak posunout a ten bod je JB
JB - mě jde jenom o předání stručných informací
JB - Roman Pašek se stal VM, takže se bude převádět agenda mezi RP a PK
- zasekl se copywriting u Jirky Svobody
- došlo k odložení KPT, které bylo podmíněno tím programem
- video, Hanka už poptala firmu
- fotky se taky budou řešit, až bude možnost
- claim - od Hanky šly nějaký návrhy a pracuje se s jistou verzí

12. pozvánky na PKS
EN - bylo by fajn dát pozvánkám nějaký řád a strukturu. Snažím se dělat to vlákno, ale nevnímám to jako můj úkol. Taky dát řád tomu, abysme tam ty body do neděle večera nebo pondělí rána tam ty body měli.
BL - budu ráda, když se toho ujmeš, sama jsem to vnímala, že to máš jako svůj úkol :) Je důležitý, aby to bylo pokrytý a budu ráda, když budeš pokračovat.
EN - mě jde spíš o ten systém, jestli se můžeme domluvit, že tam v daný čas všechno bude! Můj úkol není nahánět lidi.
BL - souhlasím, sama když si vzpomenu, tak tam něco napíšu.
PRO ČLENY PKS PLATÍ - DO KONCE TÝDNE (NEDĚLE 23:59) DOPÍŠOU VŠECHNY BODY DO PROGRAMU. V PONDĚLÍ JE PAK EN ZPRACUJE A OT ROZEŠLE.

OT - potřeboval bych, abyste mi všichni posílali informace o všech plánovaných jednáních, jitsi, mumblech a podobně, jednak abych to mohl zanášet do kalendáře a druhak abych v tom sám neměl bordel.
BL - já sama se ti to snažím posílat
EN a JB - čtvrteční štáb s PKS, VM a VV bude v 16:00
ÚKOL - OT zanese jednání VŠ do kalendáře. *hotovo*
EN - mě přijde, že jsem se nebavili o tom, že nějak nefungujeme. Já sama, pokud se do tejdne nedám dokupy, tak to asi složím. ale nemusíme to řešit teď, jen jsem to chtěla nadnést.
BL - to že nefungujeme myslíš jak?
EN - myslím PKS, lidi, v rámci aktuální situace. Sama jsem teď neměla moc času a nepřijde mi to fér.
BL - na tvým místě bych nad tím tak nepřemýšlela. Jsme v situaci, která si žádá jiné priority. Za čas se může všechno změnit.
EN - já rozumím situaci a vůbec to nezpochybňuju, ale když se do těch pirátských věcí ponořím, tak viím, že úplně nefungujeme. Chtěla bych se o tom bavit, abysme věděli jak na tom jsme. Pokud já do příštího týdne nebudu fungovat, tak nemá smysl, abych v této funkci byla. Nechci dávat ultimáta jiným, jen říkám, jak to beru já. Není mi příjemný, že nedělám, to co bych měla.
JB - já bych spíš potřeboval vědět, kde přesně to selhává. Co se mělo udělat a neudělalo. pocit je jedna věc, ale já bych spíš potřeboval vědět to faktum.
EN - neříkám, že selháváme jako PKS. Jde o můj pocit, nestíhám to, co jsem v rámci PKS stíhala dřív.
BL - já bych se nebála toho, že nám to přeroste přes hlavu. Naše síly jsou teď potřeba jinde. Až budeme vědět v jakých mantinelech se pohybujeme, tak se to zase ustálí. Situace je na hovno a holt se nepočítá s tím, že lidi budou dělat vše pořád na sto procent.

NEHLEDEJME V NÁS CHYBY, SDÍLEJME NAŠE POCITY, AŤ TU MŮŽEME BÝT JAKO PKS PRO VŠECHNY NAŠE ČLENY!
MLUVME O TOM, CO NÁS TRÁPÍ, O TOM, JAKÁ JE NAŠE ROLE A NEUPADEJME DO TRUDNOMYSLNOSTI.

BL - chápu to, ale vnímám to jinak. Nevidím jako problém ani to, že by třeba 14 dní nebylo jednání PKS.

Roman Pašek přišel - 21:18

BL - prostě jsme jen lidi a všichni potřebujeme občas vysadit.

MV - můžeme tyhle věci zformulovat v tom mailu, kterej budeme s EN posílat
RP - problém je v tom, že máme týmy a nemáme rozdělený role a spolupráci

10a. VM
RP - potřebuju vědět kdy mám nastoupit, jak budu vykazovat a kdy rezignovat v PKS. Aktuálně můžu nastoupit do týdne, dotáhnu Redmine a jsem ready
EN - potřebovala bych znát tvoje možnosti - kdy můžeš začít, kapacita atd...
RP - začít můžu hned, ale furt jsem v práci. Čekám a vyjádření šéfa. Tak zatím partially
EN - takže od 1.4. nebudeš fulltime
RP - jde mi o to, abych dostal ten mandát a už to mohl řídit a zasahovat
EN - to nemáš, ale musíme se domluvit kdy a jak začneš. Chci vědět, jak si myslíš, že to budeš zvládat.
RP - dokud mám svou práci, tak nemžu zajistit, že buddu na příjmu furt, ale od 16 do 24 bych měl manažerovat
PK - Romane pokud jde o výpomoc, tak já tě přes den mohu zastoupit a včer si to předáme. Pokud jde o ten mandát, navrhoval bych, že by RP začal v pozici VM oficiálně od 1.4. a neofi od zítřka.
MV - budeš mít Romane od 1. OSVČ? Jinak od 16 do 24 je to osm hodina a tedy fulltime.
RP - po domluvě s Janou by se to jako partial moho řešit na DPP. Živnosťák mám pozastavenej, ale můžu si ho probudit.
EN - Chtěla bych si ujasnit tu formu spolupráce. Bylo by dobře, aby jsi dostal férovou odměnu a aby se ti zaplatil ten poměr toho úvazku, který budeš dělat.
RP - tohle je přesně o tom, že si všichni musíme sednout a říct si, kolik té práce teď prostě je, zda to bude na plnej úvazek.
MV - prosímvás - už teď je to na plný uvázek. Mohl by jsi prvního nastoupit na to, na co byl udělanej inzerát?
RP - MOHL
MV - od prvního jedeme naplno a je to
BL - všichni víme jaký máš časový možnosti
EN - já vám rozumím, ale nerada bych, aby na sobě měl RP příliš mnoho práce. Nejsem si jista, zda je možný mít fulltime job a ještě manažera
MV - pokud budeš dělat co děláš, tak si OSVČ můžeš dát na vedlejší činnost.
PK - trochu jsem se urazil, teď to vypadalo tak, že to nefunguje, ale já taky chodím do práce.
RP - to je to, co jsem chtěl říct - PK to taky dělá při práci, já tam jen mám osobní problém, že nemůžu být pořád na telefonu a na příjmu, a to je také to jediné, co mě brzdí od toho, abych řekl, že půjdu na fulltime.
MV - nikdo neřekl, že musíš být pořád na telefonu, nechápu tu tvojí poznámku.
RP - mě jde o to, že VM dostane nějaký úkol a nebudu ho moci udělat, protože budu muset dělat pracovní věci ve stávajícím zaměstnání.
EN - pracujme s Romanovými pocity
BL - domluvili jsme se a zbytek ve čtvrtek
MV - jo, ve čtvrtek to stačí
BL - tedy RP může omezeně pracovat dopoledne, dle zaměstnavatele, odpoledne neomezeně. Práci převezme od PK, většinu informací už má.
EN - co je potřeba udělat administrativně?
RP - můžu počítat s tím 1.4.? Abych zavčas rezignoval v PKS a potřebuju zařídit smlouvu.
BL - Určitě 1.4.
MV - smlouvu připraví PO, je potřeba je požádat (Janu Koláříkovou), podepisuje to BL jako předsedkyně.
ÚKOL: Roman rezignuje z fce místopředsedy k datu 31.3 na foru PKS, PKS (Blanka) to vezme na vědomí s tím, že máme náhradníka, Pavla K. (odkaz na forum na volbu) a že pořadí se posouvá - a jak přesně. A Ondra T. to dá do podatelny AO.
BL - Romane, jak děláš teď redmine pro PKS, tak si to převezme JB
RP - není v tom problém, jen s tím AO dodomluvím nastavení práv.
ÚKOL - EN dá vědět čas čtvrtečního jednání PKS, VŠ, VM.
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru a oficiálního spambota kraje Vysočina 🤖
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Vysočina“