Zápisy z jednání PKS

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Vysocina

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 4650
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: osvč
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4307 poděkování
Dostal poděkování: 5593 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Michaela.Vodova »

PKS jednání online
3.9.2019, 20:30
Program:
  1. Spolupráce JiPiCe s MFDF (Ondra - 10 minut)
  2. Senátní volby Žďársko (Ondra - 10 minut)
  3. Senátní volby Pelhřimovsko (Míša - 10 min)
  4. Povolební strategie (Míša, Milan - 20 min)
  5. Program KF (příprava) (Míša, 10 min)
  6. Od 20.30 - podání Hanky Hajnové (Hanka - 10 min, od 20.30)
    redmine: https://redmine.pirati.cz/issues/22684
  7. Volební manažer - info od Jany Koláříkové, ved. PO (Míša, 30 min)
Zápis

Přítomni:
Ondřej Tůma, Roman Pašek, Míša Vodová, Milan Daďourek (19:32), Hanka Hajnová (20:40)


1.
Ondra předkládá návrh spolupráce s Mezinárodním festivalem dokumentárního filmu v Jihlavě. Myšlenka spolupráce vznikla již v loňském roce v době těsně před konáním MFDF, kdy jsme pořadatele oslovili s nabídkou prostor. Tenkrát to bylo dost narychlo a ve finále u nás proběhla jedna projekce (návštěvnost cca 100 lidí). Letos jsme se kontaktovali s tím, že MFDF má velký zájem o spolupráci, respektive mají nedostatek funkčních prostor, které by mohli využít. Obrátili se tedy na nás. V pátek jsem o tom s organizátory MFDF jednal, především o způsobu využití. Na oficiální projekce v rámci festivalu je náš prostor příliš malý nicméně by měli zájem ho využít coby zázemí pro porotce, kde by hodnotili filmy, zpětně se dívali na některé snímky apod. S ohledem na změnu koncepce Jipice bych rád toto využití konzultoval s PKS. Osobně se k tomu stavím pozitivně - nebude zde možné propagovat Pirátskou stranu jako takovou, ale domluvili jsme se na uvedení Centra v oficiálních materiálech coby spolupracující organizaci. A obecně využití porotci nebude zcela uzavřené, nebude však nikde prezentované (kvůli návštěvníkům atd.), navíc porotci prý potřebují klid na hodnocení. Coby poděkování za možnost využití prostor nám ředitelka festivalu nabízí možnost akreditací zdarma. Prosím PKS o zvážení.

Míša - vzhledem k té reklamě, nevím no.
Roman - veřejný účel je za mě podpora kultury.
Ondra - a navíc dokumentární je většinou nezávislá
Milan - já s tím problém nemám, beru to jako zázemí a tak to i vnímám. MFDF mi přijde jako docela nezávislý..
Míša - budeme to hlasovat jako usnesení, nebo to má Ondra rozjet?

Usnesení / SPZN 15/2019 PKS Vys
PKS Vysočina souhlasí s využitím prostor JiPiCe pro účely zázemí poroty MFDF Jihlava 2019 po dobu průběhu festivalu 24. - 29. 10. 2019. Za podmínek uvedení JiPiCe v oficiálních materiálech coby spolupracující organizaci.
Hlasování:
Míša V. - Pro
Roman P. - Pro
Ondra T. - Pro
Milan D. - Pro
Usnesení schváleno
2.+3.
Ondra - Senátní volby Žďársko - zájem o kandidaturu, jak už asi víte, projevil Láďa Stalmach. S Láďou jsem na toto téma strávil mnoho hodin, kdy jsem z něj tahal “rozumy”, názory a postoje. Způsoby vedení a financování kampaně. Seznámil jsem ho s průběhy loňských senátních kampaní, vysvětlili jsme si některé pojmy i třeba jeho konzultace s Lukášem Wagenknechtem. Po všech těchto hovorech jsem dospěl k názoru, že se jedná o kandidáta, za kterým jsem ochoten stát a kterému věřím a spolu s tímto mým postojem bych PKS rád nominoval do primárek na senátní volby v obvodu Žďársko (i když v tuto chvíli nevím, zda budeme mít primárky, či jakým způsobem to povedeme).
Milan - to bysme asi neměli řešit přímo my tady, ale měl by to prezentovat přímo na KF
Míša - co by jsi nám ale tou otázkou chtěl sdělit?
Ondra - po domluvě s Láďou jsem chtěl prezentovat jeho postoj ke kandidatuře dp senátu
Míša - Měli bychom se rozhodnout jak teď dál, jestli má Hanka vyhodit veřejnou výzvu.
Roman - i když budeme mít kandidáty ze svého kruhu, tak by se to výběrko stejně mělo udělat i se zájemci z veřejnosti
MÍŠA ÚKOL Založení vlákna na fóru s výzvou k přihlašování se zájemců o účast v primárních volbách pro oba volební obvody. Termín přihlašování bude do 30.9.2019 s možností prodloužení. /požádání MO o TZ s veřejnou výzvou. (done https://redmine.pirati.cz/issues/22744)
4.
Povolební strategie
Míša - dala jsem ji na program, protože se teď moc nehýbe. Jde mi o to, co s tím teď jako PKS uděláme. Já jsem pro Milanovu verzi.
Míša - my jako PKS můžeme předložit tu Milanovu verzi a případně skupina členů může předložit svůj alternativní text.
MIlan - byly tam i další připomínky, které bych do toho i zapracoval, ale čekal jsem na alternativu, která, měla být do 15.8.. Chtěl jsem to probrat ještě na setkání KET ve čtvrtek.
Roman - my to můžeme předložit jako PKS a na KET může vzniknout ta alternativa.
Milan ÚKOL - dopracuje čistopis povolebním strategii a předloží k projednání na fóru PKS s následným odhlasováním.
5.
Program KF
Míša - šlo mi hlavně o to, jak vnímáte to, že by se zasedání (viewtopic.php?f=870&p=634340&sid=c15363 ... fb#p634340) udělalo jako příjemnější. Ještě dneska bych napsala lidem, že by se udělalo společné jídlo, které by se po jednání společně snědlo. Většinu jednání dnes vedeme především online a ty fyzické schůze by mohly být uvolněnější.
Milan - schůze by mohly být asi zajímavější, zrovna třeba zprávy z různých týmů lidi asi moc nezajímají.
Míša - nebo můžeme celý program shodit, bude tam Miluška, tak to můžeme udělat jako diskuzi s baštou na závěr.
Míša zaktualizovala program na fóru.
Míša - chtěla bych vymyslet nějaký formát těch jednání tak, aby to lidi bavilo a přitáhlo je na to zasedání.
Ondra - ona ta neděle je prostě taková neoblíbená, chtělo by to třídenní víkend.
Míša - napíšu si - znovu řešit možnost konání KF v pracovní dny.
Ondra - zajímavý by mohl být i pátek večer
Milan - když jsme se na KPT bavili o dřívější hodině, tak to většina odmítla.
Míša - budeme to řešit formou ankety na foru?
Ondra ÚKOL - Založit téma a anketu na fóru ke změně termínů jednání KF (pod Krajským fórem).
Míša ÚKOL - dnes večer vypustí pozvánku se společným programem a jídlem. (done)


Vsuvka Ondra - 25.10. končí mandát zástupce kraje v RV, tedy by se mělo asi dostatečným předstihem začít jednat na fóru.
Míša - chtělo by se zeptat členů RV, jak to bude (náš člen byl zvolen o měsíc dříve než zbytek RV). Podle informací pak uděláme klasické jednání a volbu zástupce kraje v RV.
Ondra ÚKOL - poptá se dalších členů RV, jaký bude další postup a získanou informaci předá PKS Vysočina.
6. (7)
MIlan - není dořešený manžer, a odměnu vedoucímu MO nemůžeme stanovit, dokud nevíme jak to s tím manažerem bude. Viděl bych to spíš na konzultaci s PO.
Míša - k rozpočtu - nástin rozpočtu na 2020 jsem vám poslala do emailu.
Milan - Všechno to závisí na možnostech rozpočtu, které jsou dost omezené. Prvotně je ale nejdříve potřeba si stanovit okolnosti volebního manažera a pak se můžeme odrážet dál.
Roman - myslíte, že by mělo smysl dělat na Vysočině Crowdfunding?
Milan - dovedu si představit, že tu bude integrální část kampaně, ale stejně tak si dovedu představit, že to bude akorát opruz.
Připojila se Hanka.
Milan - já už jsem vše podstatné napsal v redminu. Mě tam nejvíce chybí vyřešení té pozice volebního manažera, z tohoto hlediska pak teprve budeme jakou přesně roli tam bude Hanka hrát.
Míša - no a co s tím?
Milan - já s tím nejsem schopen nic moc pohnout. Leda že bychom to udělali opačně a stanovili co bude dělat MO jaký body a volební manažer se tomu bude přizpůsobovat.
Já právě bych potřebovala taky vědět, jak to budete s tím manažerem plánovat? Do kdy to chcete mít vyřešeno?
Milan - to je správná otázka, taky na ni neznáme odpověď. Teď musíme vyřešit, jakým způsobem bude manažer spolupracovat.
Hanka - tohle je potřeba si ujasnit - zda VM chceme, potřebujeme, jestli se třeba zeptat Pavla Štěpánka, jakou bude potřebovat podporu z krajů.
Míša - s ním budeme mít jednání příští schůzi, na toto KF nemohl

Hanka - ano, v tuhle chvíli je riziko stavět se k nějaké "odhadnuté" alokaci prostředků pro MO, ale zároveň bych upozornila na to, že pak MO nebude možná mít dostatečnou kapacitu.
Můj čas je v tomhle značně omezený a nerada bych, abyste mi to hodili na hlavu s tím, že jsem se na vás vyprdla.
Roman - a co tvoje kandidatura na leadera do krajských voleb? Jestli je slučitelné být volební leader a vedoucí MO.
Hanka - nevidím slučitelnost volebního manažera volebního leadera, ale slučitelnost vedoucího MO a leadera kandidátky mi jako problém nepřijde.
Roman - nedokážu si představit, jak moc bude obě části časově náročné.
Hanka - já taky ne, ale časovou náročnost vedoucího MO ve volební kampani bych mohla dát do kupy podle zkušeností z uplynulých let.
Míša - máte někdo další dotazy? Jinak budeme jednat na redminu a na foru a hlavně se věnovat bodu číslo 7 - Volební manažer. Hanko, chceš k tomu ještě něco?
Hanka - ještě bych měla dotaz na vás - Odkdy si představujete, že by měla kampaň na krajské volby běžet.
Míša - já bych řekla květen
Milan, Ondra - někde bylo psané, že duben
Míša - tedy duben/květen :)
Hanka - Je potřeba vědět, že minimálně v dubnu už je potřeba mít podklady pro Pirátské listy, které bude potřeba zpracovat. Protože budou dvě vydání. Jinak teď nemám víc, než jsem napsala na redmine.https://redmine.pirati.cz/issues/22684
Mě jde o to, jestli ode mně chcete nějaké podklady, nacenit činnost či kolik času strávím třeba na zadávání podkladů Pirátských listů.
Roman - ty to tam máš napsaný, že by to mělo být takhle od ledna.
Hanka - to není úplně nutné, může to být postupně a ta dotace se pak může navýšit především v těch hlavních fázích kampaně.
Milan - každopádně tu časovou dotaci bychom rádi měli, abychom podle ní mohli odvodit případné časové zatížení volebního manažera.
Hanka - ráda to pro vás udělám.
Míša - tyto informace se dají vytáhnout z redminu přímo z konkrétních úkolů.
Hanka - u komplexnějších věcí, jako je třeba velká akce v kampani, tak je potřeba vědět, jak ty úkoly spojit, protože na první dobrou to asi moc nepůjde.
Míša - má ještě někdo nějaký dotaz?
Roman - ta spojitost s VM - já ji tam vidím, třeba sociální sítě a podobně
Míša - Hanko děkujeme a končím tuto diskuzi
Míša - nadále to budeme řešit na redminu pod tím podáním, které dala Hanka
Roman - uvedla jsi i případné zdroje z Centrály, tušíš nějaké termíny?
Hanka - ne, Mikuláš F. to uvedl na CF a asi to půjde s vyjednáváním rozpočtu na 2020

7.
Míša zatím si nejsem jistá formou výběrového řízení, rozpočtem, ani dalšími okolnostmi. Jsem na vážkách.
MIlan - Jaký možnosti my vlastně máme?
Roman - NAd 50 tis. se musí dělat výběrko, ne?
Milan - no to by se pak mělo dělat výběrko i na tu vedoucí MO a u voleného člověka mi to není jasný.
Míša - schválili jsme koncepci MO, tu bysme potom museli předělat. Pokud bysme ale přistoupili na Hanky návrh výše odměny.
MIlan - tedy když KF rozhodne, že VM bude jako volená funkce, tak to tím bude stejně v pořádku jako výběrové řízení.
VÝPADEK
Milan - zůstává nám to zásadní dilema, zda chceme mít VM výběrovým řízením, nebo volbou KF. Ale to bude musel být insider, jinak si nedovedu představit, že by tu podporu získal.
Míša - ale musíme se k tomu postavit a předložit to KF.
Milan - pokud chceme insidera, tak ho můžeme podpořit, aby se přihlásil k výběrovému řízení, nebo nastavit podmínky výběrového řízení tak aby to zohledňovalo nějaký předchozí kontakt a předchozí zkušenost se stranou. To mi v tom nástřelu trochu chybí.
Míša - to tam opravdu není, ale je tam napsáno, že se to neshoduje s kandidaturou do voleb. Nicméně oni chtějí dpověď, aby to centrála mohla vyhodit jako inzerát. Centrála to bude koordinovat a budou po nás chtít peníze za inzerci.
Milan - myslím si, že by to bylo lepší řešení centrálně.
Míša - já jsem taky pro i když si to nedokážu představit.
Míša - já se na to, za sebe, potřebuju pořádně podívat a hlavně se podívat na rozpočet.
MIlan - jen jsem si říkal, že z těch zkušeností nemáme tolik, tak by bylo jistější se svézt s tím , co navrhuje centrum.
Míša - my tohle ale budeme muset rozhodnout na fóru. Dokonce zde píšou, že termín nástupu je listopad 2019.
MIlan - to mi přijde, že bysme si tím spíše přidali práci, protože tou dobou budeme řešit ještě primárky.
Roman - mě napadlo, že bych toho manažera mohl dělat já, nechci být úplně čelo, tak do šestého místa.
Ondra - čelo máme do desátého..
Míša - otázkou je, jak by to bylo s tou neslučitelností a zda by to šlo.
Míša ÚKOL - Hodit do toho vlákna kde kf řeší volebního manažera (done) a na základě toho zahájit jednání předsednictva. (done)
Jednání končí
Michaela Vodová,
Koordinátorka KS Vysočina
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz, můj profil

KS Vysočina: wiki kraje, web kraje , web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat, dále sleduji email a Zulip
pracovní doba: 10-14 (+nonstop na telefonu a naplánované aktivity v kalendáři Vysočiny v odpoledních hodinách + naplánované víkendy)

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 661
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce KS Vysočina
Dal poděkování: 737 poděkování
Dostal poděkování: 500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

PKS jednání online
15.10.2019, 20:30

místnost https://jitsi.pirati.cz/PKSVys

1.pohneme s těmi jednáními na foru PKS nebo to necháme nastupujícím? (kodex, rozpočet)? viewforum.php?f=316
- 1.1 rozpočet hlasujeme viewtopic.php?f=316&t=48788&p=643372#p643285
- 1.2 kodex v pohybu, dotazy na Milana viewtopic.php?f=316&t=48513&p=643400#p643290
- 1.3 pozvat Hanku (usnesení k MO) - jednání k tomuto + usnesení a hlasování pokud bude možnost viewtopic.php?f=316&t=48511&p=637847#p637847
2. Pracujeme na předávacím dokumentu (je to i souhrně návod pro PKS). Zapojte se, přidávejte, co vás napadne, buď to zapracujeme, nebo ne..
- 2.1 https://docs.google.com/document/d/19s5 ... sp=sharing
- 2.2 Správce, příprava předání jipice (vč. klíčů, či protokolu, kdo je má), majetku kraje a dalších ao záležitostí, které je třeba PKS předat (archiv). V jaké je to fázi a jak to dále plánuješ.?
3. Citylight + jiné reklamní plochy (Roman 10min)
- 3.1 Ondra, reklamní plocha - nabídka od Běháně
4. Provozní řád https://docs.google.com/document/d/1SX2 ... hqteq5e14l (přeložit na příště, třeba to ještě stihneme ukončit)
5. Vykazování správce - změna dle Romana, Milana a nebo ponecháme na novém PKS?
6. Pelhřimov - viewtopic.php?f=84&t=48469 sejdeme se s nimi, nebo necháme na novém PKS? rozhodně reagovat! je teď změna.. poradit co dělat?
7. Co senát? uzavřeme? informujeme jčk o ukončení? nebo? návrh.. viewtopic.php?f=84&t=48454
8. Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry - doporučení volebního výboru - rozprava viewtopic.php?f=89&t=48400 - dokument https://docs.google.com/document/d/1zFB ... Tf7oQ/edit
9. Kdy se sejdeme?


Zápis:

Přítomni:

Míša Vodová, Ondřej Tůma, Jan Pošvář, Milan Daďourek, Roman Pašek, Hanka Hajnová

Míša: Návrh programu? Pojedeme seshora?
Míša: Hanka poslala rozpis, který chtěl Milan.
Poprosím Hanku aby se k tomu návrhu vyjádřila.

Hanka: četla jsem, viděla jsem, souhlasím,
viewtopic.php?f=316&p=636481#p636481

Milan: Nevím, jestli to máme ještě teď schvalovat. Není rozpočet.
Jan: Navíc, když si to schválíme, tak kdyby se to novému PKS nelíbilo, tak to nové může revokovat a změnit to.
Míša: My to mám podchycené v rozpočtu, do návrhu jsme to dávali, tak by to mělo být v pořádku.
MIlan: Existuje nějaký návrh rozpočtu, zakomponované to tam je, ale já nevím, jaké usnesení chceš hlasovat, protože by s tím musela souviset i nějaká změna koncepce MO. Je tam nějaký návrh usnesení?
Míša: Není tam návrh usnesení.
Milan: Tak neví, co bychom teď měli hlasovat.
Míša: Já jsem chtěla vědět, zda jste zajedno v tom návrhu. Zítra si na to zkusím sednout a nějaké usnesení navrhnout, případně i tu změnu koncepce.
MÍŠA ÚKOL - Ve čtvrtek se podívá na návrh usnesení k odměňování vedoucí MO Vysočina.

Ondra: kodex - zapracoval jsem komentáře a ponechal jsem otázky - návrh Jana k exekuci a komentář Milana
Milan: to byla otázka - teď se řídí zast. programem, a otázka je co s tím, možná vynechat volebním a nechat jen zavazuji se řídit programem a je to ..
Ondra: Návrh změny bodu:
Původní znění: 6. se zavazuji jako zastupitel řídit demokratickým minimem, volebním programem, povolební strategií v podobě, v jaké budou před volbami schváleny příslušným orgánem pro danou kandidátku.
Návrh nového znění: 6. se zavazuji jako zastupitel řídit demokratickým minimem, pirátským programem a pirátskou strategií

Míša: Budeme to diskutovat?
Ondra: Já si to můžu vzít na úkol, v průběhu zítřka oba body zapracovat a předložit to do vlákna na fóru.
viewtopic.php?f=316&t=48513&p=643400#p643290
ÚKOL ONDRA: V průběhu středy zapracuje oba zbývající body do dokumentu a předloží PKS na fórum.
Míša: Jinak k tomu předávacímu protokolu - snažím se to ve volným čase dávat dohromady, kdokoliv k tomu máte nějaké podněty, tak je prosím doplňujte.

Míša: Co se týká archivu, klíčů apod. O tom jsme se bavili s Ondrou už před zahájením jednání.
Ondra: Klíče, seznamy smlouvy i archiv mám připravené k předání.

Další bod
Roman: Pokud by bylo potřeba v rámci kampaně zamlouvat místa na reklamu, je potřeba s tím začít už teď. Vezmu si to na starosti a zpracuji návrh pro PKS
ÚKOL ONDRA: Ondra se spojí s Romanem ohledně návrhu reklamy od pana Běháně.
Míša: Dál tu máme vykazování Správce. Budeme to teď dělat, nebo to necháme na nové PKS?
Byly tam návrhy Milana a Romana, ale že Milan nekandiduje, tak se ho teď ptám, zda to chce řešit.

Milan: Myslím si, že bychom už teď neměli nic tok důležitého schvalovat. Mohli bychom zpracovat návrh pro nové PKS.
Honza: Já bych nepředával kostlivce novému PKS a udělal to.
Míša: Já si to myslím taky tak.
Milan: Ale ten způsob vykazování je zavedený ve smluvě a tedy by se musela měnit celá smlouva, to už bychom teď nestíhali.
Roman: Jestli se musí vrtat do Smlouvy, tak to během čtrnácti dnů nestihneme zpracovat pořádně.
Míša: Zkusíme zpracovat ten návrh, nebo už do toho nebudeme vrtat?
Asi odkážeme na jednání, které jsme k tomu vedli na jaře.
Pokud chce Ondra změnu, tak to předloží k jednání novému PKS.

Míša: Podobně na to budeme asi u toho Pelhřimova. Pavel vyhodil infovlákno na forum: viewtopic.php?f=84&t=48469
MIlan: Ale v tom zápise je, že se to nepodařilo založit, protože neměli dost času se tomu věnovat.
Jan: My jsme se o tom bavili v Pelhřimově a na starosti to měl Petr Kozel a Pavel neměl úplně přehled.
Míša: Já se na to podívám, jaká teď byla změna a případně kontaktuji AO.
Ještě bych chtěla informovat, že z Pelhřimovska se za poslední měsíc přihlásili 4 zájemci o registrované příznivectví a myslím si, že je to na popud Pavla. Dvě zájemkyně teď byly i na schůzi.
Okej, necháme to v té fázi, že budeme reagovat v tom vlákně podporou, radou.

Míša: Zjistila jsem, že se nám trochu pozastavil senát. Co s tím? Mám informovat, že pozastavujeme, nebo prodlužujeme lhůtu?
Takže prodloužím tu lhůtu, protože tam pořád máme konec září.
Milan: Tak to prodluž do konce října, nebo třeba do 10. listopadu
ÚKOL MÍŠA: Prodloužit jednání o kandidatuře do senátu do 10.11.2019.
Míša: Asi vám přišel email od Fojtíka Pravidla hry:
https://docs.google.com/document/d/1zFB ... Tf7oQ/edit
Já jsem to teda nečetla, ale z jiných krajů se vyjadřují, že to nějak recyklují, tak by možná stálo za to se pozajímat.
Milan: Já to četl, ale přijde mi to jako taková směska kodexu a dalších dokumentů. Úplně jsem se do toho nezabořil, tedy nevím, že by nám něco výrazně chybělo.
Mě to přijde jako dobrej dokument ve smyslu návodu pro někoho, kdo se s tím ještě nesetkal a neví, co to bude obnášet. Ale jako dokument, který by měl být nějak závazný mi to nepřijde.
Roman: Za mě je to prostě taky jen shrnutí toho, co je v různých kodexech a jiných dokumentech.
Míša: Ještě bych to tu nechala ve smyslu tom, že se do toho ještě mrknem. A teoreticky bychom to mohli doporučit novému PKS jako návod.
Milan: Už jsem narazil na to, co tu je navíc, a to jsou závazky krajskýho sdružení vůči zastupitelskému klubu, což mi přijde v téhle formulaci dost nešťastný. Jako myšlenka fajn, ale jako něco co bychom měli schvalovat je to mimo.
Míša: Je potřeba zdůraznit, že to je inspirativní dokument a do návodu pro nového PKS k tomu napsat i třeba nějaké naše zkušenosti.


Míša: Teď kdy se sejít? Když byste mi dali ten čtvrtek, tak bych zpracovala ty úkoly a uvidím, zda bude potřeba se sejít příští týden, nebo za 14 dní.
MÍŠA ÚKOL: Po zpracování úkolů ze zápisu navrhne, kdy se sejít.
Jednání končí
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru a oficiálního spambota kraje Vysočina 🤖
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 661
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce KS Vysočina
Dal poděkování: 737 poděkování
Dostal poděkování: 500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání končícího a začínajícího PKS Vysočina 31.10.2019

Přítomni: Míša Vodová, Jan Pošvář, Milan Daďourek, Blanka Lednická, Jan Břížďala, Ondřej Tůma, Pavel Knežik, Eva Nováková

Rozpočet
Milan - v rámci jednání rozpočtu se dostal návrh na přerušení jednání. Rozpočet je od začátku koncipován jako schodkový. Víme, že budeme mít krajské mandáty a spolu s tím další příjmy. Myslím si, že z hlediska příjmů kraje jsou krajské mandáty klíčové a tedy můžeme připustit schodkový rozpočet.
Jan P. - já jsem řešil především výdajovou stránku rozpočtu.
Jan B. - na fóru bylo zmíněno, že neznáme parametry půjčky
Blanka - ano, toto je velmi důležité, potřebujeme znát okolnosti té interní půjčky.
Míša - mluvila jsem s Alešem Krupou, který mi vysvětlil, že s ohledem na náš přístup a tah na branku i počítali s tím, že budeme chtít interní půjčku. Zatím není nic domluveno a potvrzeno, ale je to na vědomí.
Jan B. - Bude so žádat i někdo další?
Míša - to nevím, nezjišťovala jsem to, ale je to pravděpodobné u menších krajů. Částka půjčky je 400 tis. Kč.

ÚKOL: Jan B. - Kontaktuje Aleše Krupu a zjistí okolnosti a podmínky půjčky

Eva - když jsme přešli na výdaje, tak jak jsme na tom s volebním manažerem? Je to už uzavřený a vyřešený?
Milan - tohle bude na novým PKS, který to vlastně může celé zrušit. Koncem listopadu se budou shromažďovat životopisy a podklady?
Blanka - v jakém stádiu to teď je? Máme zájemce?
Míša - nemáme, ještě to nebylo nikde prezentováno. Na PO to zatím stojí, Jana má dovolenou a asistentka rezignovala a je vyhořelá.
Ale máme možnost ten inzerát podat sami.
Eva - pak bych asi zvážila ten personální odbor, nebo jestli to udělat sami. Čekat 14 dní mi přijde docela dlouhý.
Milan - ten timeline je teď docela ohroženej a když víme, že jeden z členů předsednictva má o tu pozici zájem, tak bychom to měli nechat na PO.
Jan - kdyby jsme to zadali PO, tak by si to dělali podle sebe, ale kdyby jsme si to dělali sami, tak bychom měli stejně postupovat podle metod PO.
Milan - ale inzerovat by asi šlo?
Míša - asi by to nebyl problém


Volby krajské zástupce v RV

Znění usnesení:
Předsednictvo krajského sdružení pověřuje Správce KS Vysočina k zahájení jednání ve věci voleb krajského zástupce v Republikovém Výboru.

Hlasovali - Jan Pošvář - pro, Milan Daďourek - pro, Míša Vodová - zdržuje se, Ondra Tůma - pro,

ÚKOL Ondra - vyhlášení jednání o volbě zástupce kraje v RV.
Otázku volebního manažera bude nové PKS ještě řešit.

VOLBA ČELA KANDIDÁTKY
Milan - zde asi nemáme moc co předat, je zvolenej lídr a čelo se ještě neřešilo. Na RK je podaná předběžná přihláška a je tam menší spor, ale nic, co by se nás týkalo.
viewtopic.php?f=192&t=49225
Volit se budou čelní místa každé zvlášť.
PKS má možnost si určit, jakým způsobem ta volba bude vedena, zda jednokolově či dvoukolově.
Mialn - záleží na tom, jak rychle to chceme stihnout. Když to bude dvoukolový, tak do vánoc stihneme tak šest míst.
Jan - když si vezmeme, kolik to zabere času, tak všechny ty jednání můžeme spustit zaráz a to bude dohromady 24 dnů
Odbudeš si najednou rozpravu a pak už se bude jen postupně volit, sekvenčně.
Eva - mě se líbí udělat to v rámci KF s online volbou
Milan - ale je to odchýlení od jednacího řádu (ten předpokládá, že základní způsob jednání je po internetu), a to bychom museli udělat usnesení. Já bych tak nespěchal a udělal Top 5 do Vánoc.

Příští schůzka PKS v úterý 5.11.2019 ve 19:30 - Jitsi ohledně primárek PKS.

Ondra pošle Blance provozní řád, je potřeba zakoupit archivační skříň a pak domluvit se s Lucií Spáčilovou na předání archivu a inventarizaci archivu.
ÚKOL Ondra: Do podatelny fo zadat změnu hospodáře - bude končit Honza a Míša a nově bude jenom Blanka, protože konec mandátu.
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru a oficiálního spambota kraje Vysočina 🤖
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 661
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce KS Vysočina
Dal poděkování: 737 poděkování
Dostal poděkování: 500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vys 5.11.2019

PROGRAM:
1. Využití JiPiCe jako sběrného místa (Eva)
2. Spolupráce krajů (Honza P.)
3. Volby čela kandidátky (Blanka)


Přítomni: Blanka Lednická, Jan Pošvář, Roman Pašek, Eva Nováková, Jan Břížďala

Nepřítomni:

Hosté: Ondřej Tůma, Míša Vodová,


1. Využití JiPiCe jako sběrného místa (Eva)
Eva: Vymysleli jsme s kolektivem Jídlo místo zbraní, že bychom chtěli udělat sbírku ponožek pro lidi bez domova. Zatím to budou ponožky, časem i zimní bundy a spacáky. Máme vytipováno asi šest míst, jedním z nich je JiPiCe. Spočívalo by to v tom, že bychom v centru umístili obrandovanou krabici, do které by to lidi mohli vkládat.
Blanka: Dalo by se to dát klidně místo materiálů do evropských voleb.
Ondro, mohl by jsi se domluvit s Evou, jak tam budeš - hodiny, kdy se tam mohou lidé zastavit.
Ondra: Kdykoliv během otevírací doby, když tam náhodou nejsem, tak nechávám cedulku, ale bývám tam celý den.
Honza: A jak přesně to bude velký?
Ondra, Eva: Je to velikosti krabice od kancl. papírů.
Blanka: Kdo souhlasí?
Blanka, Eva, Jan B., Jan P., Roman: všichni pro.



2. Spolupráce krajů (Honza P.)
Jan P.: Bavili jsme se s Radkem Holomčíkem, že Praha má ve straně 270 členů a tedy velké zastoupení i v RV a rádi bychom změnili tuto pražskou kliku v RV.
Radek oslovil i jiné kraje a chceme uspořádat setkání a představení kandidátů do RV.
Ondra: Toto jsme jednali na minulém zasedání RV, je to v zápisu.
Roman: Praha má víc než čtvrtinu členů, tedy by to tak mělo být to zastoupení.
Jan: Jde o to, že ti krajští kandidáti nejsou v jiných krajích známi, tak aby se mezi sebou poznali i lidé z jiných krajů a měli větší možnost zvolení.
Eva: V případě, že by šlo o to, aby člověk rozšířil povědomí o sobě a zároveň poznal jiné, tak je to přeci dobré.
Blanka: Chápu tu možnost osobního seznámení. Jakmile budeš ty lidi znát osobně, tak jsi mnohem ochotnější dát jim hlas ve volbách. Já jsem pro nějaké vzájemné představení kandidátů v rámci krajů. Klidně vyjedeme do jiného kraje se seznámit, nebo oni přijedou k nám.
Jan B.: Souhlasím s Blankou, měli bychom se poznávat, neboť dle medailonku na foru není moc šancí nikoho poznat.
Roman: Podívejte se na ty nominace, ta Praha tam nemá až takové zastoupení. Třeba největší podporu má Punkie, který je z Majetína. Je to i o ochotě těch lidí se tam přihlásit.
Blanka: Ta ochota hraje dost velkou roli. Za kraj tam pár kandidátů máme, ale do CF je jenom Roman.
Jan P.: A oni tam další kandidáti z jiných krajů přibudou. Roman tolik šancí možná nemá.
Jan B.: Ona ta spolupráce s jinými kraji by se hodila i v jiných věcech než jenom v RV. Pojďme s nimi spolupracovat.
Blanka: Nějakým způsobem to funguje, já třeba 19. listopadu jedu do jihočeského přednášet, tak s nima můžeme udělat posezení a seznámit se.
ROman: Zatím tam nijaká velká převaha není, tři kandidáty má SčK. Přece jenom si přiznám, že já tolik šancí nemám, šance mají především známá jména.
Blanka: Zde se zastanu Romana, lidé z Vysočiny moc nehlasují. To bylo vidět třeba i na hlasování o Michálkovi.
Eva: On Honza myslel, že ti lidi z té Prahy se znají, tak potřebujeme aby se znali i ti lidé z krajů.
Roman: Ale o tom to není. Je to věc těch kandidátů, že pro to něco dělají, nemá to dělat kraj za ně.
Blanka: Já tu výhradu chápu, ale kdyby jsme teď udělali společnou akci, tak je větší šance na seznámení se s více lidma. Když pojede Vysočina s jčk do Brna, tak těch šancí na seznámení je víc.
Roman: Já to chápu, ale nevidím to jako důvod dělat to jenom kvůli tomu RV. A přijde mi zbytečný to kvůli RV dělat.
Ondra: Byl v jednání i bod, že se kandidáti mohou představit na zasedání CF.
Blanka: A koho dalšího bychom mohli nominovat?
Hanka Hajnová? - ne
Milan Daďourek - nemůže
Vít Žáček
Ivan Mužík
ÚKOL: Roman osloví Ivana Mužíka ke kandidatuře do RV.
**
ÚKOL: Eva osloví Víťu Žáčka ke kandidatuře do RV.
A co Zdeňka? Jestli je dostatečně průbojná..

Blanka: Co se týká toho seznámení se s ostatními kraji - Honzo, můžeš zjistit u Radka, co si představuje pod tím setkáním či seznámením?
Jan: Zeptat se ho můžu, klidně hned zítra.
Blanka: Třeba to domluvit do těch Budějovic. Na tu přednášku pár Pirátů přijde, tak by jich přišlo víc.
Bude to 19.11.2019 od 17:00, odjezd cca ve tři.
Roman: Já bych mohl, tak bych se k tobě přidal.


3. Volby čela kandidátky (Blanka)

Blanka: Tak Primárky - volba čela kandidátky. Četli jste ten email ode mě:
> Otázky:
> Jaký systém volby zvolit?
> po jednom místě 2-5, po dvou místech 6-9
> po jednom místě celé čelo
> po dvou místech celé čelo
> úplně jiný systém?
Roman: Konzultovala jsi to s Milanem?
Blanka: Ano, s Milanem jsme to probírali, ty návrhy jsou právě od něj.
Roman: A mohli bychom vůbec takhle postupovat, mám za to, že jsme se bavili o tom, že po jednom to nejde.
Jan P.: Ale ano, právě že minule jsme se o tomhle bavili a můžeme udělat souběžná jednání a vyhazovat z toho jednotlivé volby. škoda jen, že nemáme ten systém, kdy bychom mohli navolit třeba deset zaráz.

Eva: Nerozumím té technické volbě, člověk se přihlásí na víc míst, nebo jenom na jedno?
Jan: Můžeš se přihlásit na kolik míst chceš, třeba Kuba se přihlásil na všechny místa.
Volba bude probíhat postupně a nezvolení kandidáti budou propadat sítem na další místa.
Třeba u šestého a sedmého místa to bude dvoukolové s tím, že ve druhém kole se bude určovat pořadí, tak jako u volby místopředsedů.
Blanka: já bych asi až do sedmičky, kterou nám předvídá centrála, jela po jednom.
Jan B.: Jo, já bych to jel taky těch sedm po jednom.
Jan P.: To by nám trvalo 54 dní.
Blanka: Udělali bychom ale jedno jednání a hlasování pak po třech dnech po sobě.
Když to vyhodíme teď, tak včetně jednání bychom měli mít odvoleno cca 11. ledna.
Blanka: Každopádně, aby to bylo procesně správně - jak teď postupovat?
Eva: já bych byla i docela ráda, kdyby se ti kandidáti na čelo trochu rozmnožili. Není tam ten převis, který bych ráda viděla.
Blanka: Jan B hodí do chatu odkaz na tabulku s přehledem.
Jan P.: Já si myslím, že jak bude vyhozeno jednání, tak přibudou i nominace a objeví se lidi, o kterých jsme ani netušili. Je potřeba to i vrámci krajských jednání trochu zpropagovat, aby se přihlásili.

Blanka: Honzo, k předchozí větě - teď se tady bavíme o způsobu volby, ale čeká nás vlastně co?
Jan P.: Zahájíme jednání a tam se budou lidi nominovat.
Blanka: Takže my se teď nějak usneseme?
Jan P.: No my teď vyhlásíme jednání, takže bychom měli vyhlásit všech osm míst.
Roman: Tedy bychom to udělali tak jak to bylo v komunálkách? Třeba jako v HB.
Jan P.: Ony všechny ty volby jsou dost stejný.
Můžeme tedy vyhlásit volbu čela - 2.-9. místa po místech. Nemusí to být v nadpisu, ale v usnesení.
Blanka: Okej, takže teď musíme naformulovat usnesení, to spustíme na fóru PKS, bude to usnesení 25/2019. Já se do toho ještě dnes pustím, ať to dáme hned an fórum. Dám tam hned návrh usnesení, který si pak odhlasujeme.
Na předsedání tohoto jednání by to chtělo někoho, kdo nebude kandidovat. Třeba Jeník..
Jeník: A kurva! Nemáme k tomuhle náhodou Správce?
Roman: No to si nemyslím, Správce nemá v popisu předsedání.
Jeník: Ani si nevzpomínám, že jsem kdy nějaké jednání na fóru vedl.
Roman: A co to usnesení zformulovat tady?
Eva: Takže budeme hlasovat po místech?
Blanka: Ok, takže musíme dát nejdřív dohromady usnesení, který bude formulovat způsob volby.
Jeník: Mě už dochází baterka
Blanka: Okej, uděláme to na foru, já to tam vykopnu a usneseme se všichni.
VŠICHNI: Souhlasíme
ÚKOL: Blanka vykopne usnesení o způsobu volby pro předložení KF.
Knížka, kterou Míša koupila u Milušky, tu Jeník zaplatil a věnuje ji Centru.

Jednání končí.
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru a oficiálního spambota kraje Vysočina 🤖
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 308
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 562 poděkování
Dostal poděkování: 585 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

PKS 11.11.2019

Program: volební manažer

Přítomni: Blanka Lednická (BL), Jan Pošvář (JP), Eva Nováková (EN), Jan Břížďala (JB)
Nepřítomni: Roman Pašek (vyloučil se z jednání o VM)
Host: Martin Jiránek (MJ)

JB: Potřebujeme třetího uvolněného člověka? Je bezhlavý založit funkci a pak vymýšlet činnost, je to lepší opačně; Jak nám budou marketingové rady dávat z Prahy a pirátského jádra? Co budeme chtít po jiné agentuře nebo člověku?
EN: Měli bychom si napřed dát dohromady, co dělá Míša a Ondra, kolik času zabere práce pro volebního manžera; když jsou volby, tak jde všechno mimo, takže vyčlenit Míšu a Ondru není úplně dobrý, bude to náročnější než komunální volby; ze zkušeností z předchozích dvou kampaní nemůžeme spoléhat na dobrovolníky, pokud nejde o základní věci jako roznos novin; na organizaci akcí nás bylo málo, byli na zhroucení po volbách do EP.
JP: Přetížení je průser; problém v roce 2017 – kampaň stála na Míše a Mariovi, možná pár lidí se ochomejtalo, po volbách byli vyřízení; eurovolby – oddřel to Ondra s Míšou, dost vyhrocený, dobrovolníky i na roznos novin je těžký sehnat; jestli neděláme tu chybu, že tu práci si neumíme udělat hezkou, spojit ji s něčím užitečným (roznos novin s obědem apod.)
MJ: pohled na krajské volby – nezajímaj skoro nikoho; nezajímaj voliče (skoro vůbec – 20-30 %, srdcaři, účast poloviční oproti PSP); základ pro kampaň – jak budou vnímaní piráti v daném období 2 měsíce před volbami a ve volbách, jak budou mediálně vnímaní; samotná práce kandidátů a kandidátek bude mít dopad na 10 max. 20 procent zisku – kdyby nic nedělali, tak to padne maximálně o 10 procent, není to zásadní; pokud nebudete mít na kandidátce negativně vnímanou osobnost, tak velký výkyvy nebudou; teď máte aktuální potenciál a moc nevěřím tomu, že budete schopní ten potenciál zdvojnásobit nějakou kampaní, kdyby jo, tak 20 mega, abyste oblepili kraj a nahnali třeba dalších 30 tisíc lidí, kteří to hodí pirátům; z mýho pohledu ne se vykašlat na kampaň, ale není natolik důležitá, aby na tom byli vytavení 2 nebo 3 lidi.
JB: Přistoupil bych k tomu z hlediska analýzy činnosti bez ohledu na to, kdo to dělá; nechceme nikoho přetěžovat, ale chceme lidi vytěžovat; co jsou schopni už placení lidi zvládnout a pak se bavit o dalších činnostech.
EN: Připadá mi, že třeba v Jihlavě už předvolební kampaň začala, bude se stupňovat, bude agresivnější; situaci v Jihlavě ta kampaň může ovlivnit, i koalice; reagovat na to nějak? chápu, že nezdvojnásobíme potenciál, ale můžeme ukázat, že to není ODS, kdo má mít hejtmana, ale že jsme to my.
MJ: souhlasím s tím jít tímhle směrem, pokud máte silnou lídryni, jděte za tím; nesouvisí to s náročností kampaně; v Praze Štěpán Štrébl, k ruce 2 lidi, zvládli jsme odmenežovat celou republiku, takže pokud má kraj dva lidi na fulltime, tak by to mělo jít zvládnout; dělal jsem 6 kampaní a nedovedu si představit, že by to nezvládli dva lidi, co by dělal ten třetí, pokud by byl na fulltime; kampaň v kraji nebude tak náročná; zaměřte se na to, že hejtmanku máte mít vy, vytáhněte její stránky, pracujte na tom půl roku, připravte jí články, videa na FB; to ale není práce na fulltime někoho na rok; briefování, videa, články, rozhovory, stejně na tom budete spolupracovat všichni, protože každý děláte něco; pokud se bavíme o tom, že chcete zaměstnat dalšího člověka, proveďte si analýzu toho, co ty lidi dělaj, třeba zjistíte, že některé věci můžete upozadit a můžou věnovat víc času volbám; můžou věnovat čas objednávkám billboardů, reklamy apod., radši ušetřete ty peníze na něco jiného; zaplaťte 100k za dvě videa o kandidátce na lídryni a dalších 2-4 lidech, kteří v kraji fakt rezonují
EN: Mám pocit, že potřebujeme někoho, kdo tu kampaň bude držet pohromadě; té práce ale bude hodně – Rengl, vymyslet akce, meetingy v celém kraji, zorganizovat dobrovolníky v kraji; vidím jednoho člověka, který to celé bude zaštiťovat a koordinovat.
MJ: jasně, za mě souhlasím, pokud řeknete, že budete chtít v každém městě dělat debatu nebo besedu, ale i na super debatu v Trutnově na Ivana přišlo 70 lidí; lídryně nemá šanci přitáhnout víc jak desítky lidí, kteří už jsou rozhodnutí nám to hodit; možná přijdou dva lidi, co obejdou všechny kampaně a pak se rozhodnou; my už děláme besedy čistě proto, abychom je využili v médiích, že ta beseda proběhla; zájem lidí se přesunul z osobného kontaktu do médií, radši si přečtou myšlenky a teze, než aby přišli na besedu osobně; řekněte si, jak si představujete kampaň a pak teprve řešte člověka; když si řeknete, že potřebujete besedy, letáky apod., můžete mít člověka; ale možná zjistíte, že to potřeba není, při prezentaci debat pak odprezentujete pět základních myšlenek, které máte připravené; uděláte fotky, ty pak budete prezentovat v médiích a na sociálních sítích; kde jsme investovali nejvíc času, co se týká výsledků, přesouvá se to do médií, je lepší jednou video, které bude mít xy tisíc shlédnutí, než beseda v jednom městě, kam přijdou desítky lidí; i voliči se přesunuli k tomu, aby o stranách dostali info pohodlně, proto jedeme FB kampaně, když byla debata v Trutnově, přijel ministr a ANO udělalo velkou kampaň, přišlo asi 16 lidí – když ani na tuhle partu nepřijde víc jak 16 lidí, tak je to ohromná zpětná vazba; lidi se rádi kouknou na Babišova videa a příspěvky, protože to můžou udělat doma, cílem je aktivizovat, pošťouchnout lidi, aby tomu věnovali tu půlhodinu, ale to neuděláte na besedách, kam přijdou lidi, kteří jsou rozhodnutí volit piráty; energie peněz není moc, dostat se člověku pod nos a do obýváku
JB: Připomněl bych to, co Martin říkal už v JiPiCi, udělat analýzu, co vlastně potřebujeme, jestli vytěžit lidi, které už máme; koordinace lidí a dobrovolníků ná na starosti KoKS, nejdřív bych zjistil, co jsme schopni udělat se stávajícími lidmi a pak se podívat na to, jestli potřebujeme dalšího člověka; minimálně v první pětce jsou lidi, kteří by si měli tu kandidaturu taky odpracovat, tak bych se na to díval i tímhle pohledem.
MJ: Souhlasím s tím, to, cos řekl, je důležitý, v porovnání s komunálem máme velkou šanci a velmi vysokou jistotu, že nějakých 5-6 lidí z první desítky opravdu budou zastupiteli, i oni by měli dát nějaký veřejný slib, že to odmakají; i když budou jen zastupitelé a práce moc nebude, pořád je to celkem dost peněz měsíčně a bude to slušný navýšení životního příjmu; bylo by fér vůči všem dobrovolníkům, aby tihle lidi makali min. dvakrát tolik, co běžný dobrovolník, protože musí jít ostatním dobrovolníkům a členům kraje příkladem; měli by být těmi energetickými tahouny, budou se fotit s roznosem novin a tak dále, využít stávající kandidátku na max tím, že ti lidi velkou část práce udělají; taky jsem na debatách objel půlku kraje a bylo to náročný – a to jsem si myslel, že se tam nedostaneme, pak jsem byl potěšen; dal jsem do toho všechno, musím být ten, kdo to potáhne, ti ostatní makají na to, abych se tam dostal, takže byste měli po lidech na čele chtít to samé; jde jen o to, aby tam by někdo, kdo tu činnost pomůže koordinovat a postytne support
BL: Takže je potřeba si stanovit, co vlastně chceme, co od kampaně očekáváme, jak můžeme využít lidi, který už máme na fulltime. A připravit čelo na to, že bude muset makat, že když pojedeme do Polný, Pacova nebo Velký Bíteše, že prostě dva tři lidi z čela pojedou a budou rozdávat pirlisty a letáky a tak.
MJ: Asi by bylo dobrý iniciovat nějakou debatu, aby nám někdo popsat, vysvětlil, odhadl, předanalyzoval, jak vypadají poslední volby; co vlastně potřebujete za práci, aby tohle udělal někdo pro všechny kraje, aby si PKS udělala větší představu o tom, co ta kampaň bude poslední tři měsíce potřebovat; aby tam byla jedna konkrétní linka, když uděláte videa, roznosy, akce, abyste si řekli, že tohle je něco, co probereme s čelem kandidátky; až si tohle zanalyzujete, tak si řeknete, potřebujeme někdoho, kdo nám bude 20 hodin týdně pomáhat s tímhle; máme tu 40k na někoho, kdo nám poslední 4 měsíce bude dělat to či ono
EN: Máte ještě někdo otázky na Martina, že bychom ho pustili
MJ: Ještě hodinu budu na dálnici :)
EN: Souhlasím s tím, že bude makat čelo, ale měl by tam být někdo, kdo to bude držet; v komunálu si každý dělal, co chtěl, takže z toho byl chaos, člověku se líp dělá, když je to v nějakém systému; asi bych uvažovala o člověku, který se bude soustředit jen na tu kampaň, nemusí být ale na fulltime; keep it simple, nedělat zbytečný věci, to je důležitý.
JB: Otázka na JP, částečně na MJ – jak jsou na tom v jiných krajích, asi polovina krajů se rozhodla, že VM chtít nebude, někde to bude dělat někdo ze stávajících, někde externí; kolik mají ty ostatní kraje lidí na fulltime? abychom měli srovnání
MJ: KHK ve vedení kraje sedí několik markeťáků; předseda kraje se specializuje na weby a marketing, má firmu, která se zaměřuje na propagaci; máme tam vedle KoKS přímo krajského markeťáka, já dělal 15 let marketing, a pak ještě jeden další člověk; chápu, že byste potřebovali aspoň někoho, kdo to zkoordinuje; markeťák pro nás bude ten, kdo to bude koordinovat a dělat tu kampaň, aby to mělo hlavu a patu
EN: Máte někde náplň práce a popis toho, co od něj budete chtít a co mu platíte;
MJ: Nemám to v hlavě, pokud BL osloví Adama Valentu z Trutnova, bez problému to s vámi probere, klidně na jitsi; víme, že nejede na fulltime a základní zadání dělá, ale budeme pro něj hledat další využití
EN: Markeťák se nedá nahradit nikým jiným, nejsem si jistá, že u nás najdeme zkušeného markeťáka; dá se to nahradit někým, kdo by se to v průběhu kampaně naučil
MJ: U nás je výhoda, že máme 4 členy markeťáky, s tím se líp pracuje; markeťák je pro tu pozici vhodnej, ale Štěpán Štrébl, kterého jsme nabírali, tak o marketingu moc nevěděl, ale byl to projekťák z PWC a dělal tam jednoho ze senior projekťáků, rozhodl se, že to pustí a bude rok dělat kampaň u pirátů; měl na to Jakuba Horáka, Ferjenčíka, AdHackers, jen to organizoval; kampaň nemusí organizovat přímo markeťák, pokud budete chtít nakupovat billboardy nebo grafiku, je dobrý, když k tomu někdo dá zpětnou vazbu někdo, kdo zná ceny a procesy, to je jediný, na co potřebujete člověka z marketingové praxe na kampaň; pokud zvládnete psát marketingově poutavý texty, nebo pokud si na to někoho najdete, tak to bude z velké části ta velmi důležitá lidská investice, protože špatně napsaný popisek k videu nebo špatně zvolené texty můžou způsobit větší úbytek hlasů než spousta jiných činností; texty jsou v politice důležitý, proto se zamyslete, jestli na to máte člověka, klidně mu dejte peníze navíc, aby tomu věnoval ten čas
JB: Co je podle MJ klíčová aktivita? pokud bychom měli takhle někoho přijmout, tak kdybychom uvažovali o nějakém člověku, co by měl dělat? nebo jen profimarkeťák na konzultace, jestli nevyužít mezikrajskou spolupráci nebo spolupráci s centrem
MJ: možná bych co nejdřív udělal nějakou analýzu, nebo to zkousnout a vydržet do krajských voleb; být vámi, vyrazil bych ve 2-3 lidech na republikové školení, jak se připravit dobře na volby, pak si budete schopni říct, s čím vlastně potřebujete pomoct; uděláte výběrko, nabídnete peníze, víc motivační odměnu za mandáty navíc (6. +50, 7. +50, 8. +50...) - pokud budete mít 7 zastupitelů, dostanete za každý rok přes milion; musíte si udělat analýzu toho, jak se dělá kampaň a PR; kolikrát stačí ke zvýšení efektivity jen lepší psaní příspěvků na FB; udělat si školení, jak dělat FB, twitter a insta marketing, investice za tohle školení pro čelo kandidátky, měli by se začít chovat jako politici i na FB; když si na tohle uděláte školení, pomůžete své kandidatuře mnohem víc, protože vás lidi začnou brát jako politika; bude to mít větší efekt, když budete pokračovat po krajských volbách, tak pomůžete i v těch volbách po roce; dává mi to větší smysl než teď řešit volebního manažera
Následovalo zhruba ¾hodinové školení o FB a přispívání na něj.
BL: Martine, díky moc, chci ti popřát všechno nejlepší k dnešnímu svátku. Díky za to shrnutí a spoustu informací, které jsi nám poskytl. Vrátila bych se teď k volebnímu manažerovi a shrnula bych to:
1. Teď žádnej inzerát nevypouštíme, protože si prvně potřebujeme ujasnit, co vlastně chceme a potřebujeme.
2. Musíme si ujasnit aktivity KoKSe a správce kraje.
3. Musíme si ujasnit, co vlastně čekáme od kampaně, jak ji povedeme, co budeme dělat a co ne.
4. Zjistíme od kandidátů na čelo, kolik času budou věnovat kamapni – budeme to chtít jako veřejný závazek, nechci, abychom se na sebe v září blbě koukali, takže fakt zvážit, kolik kdo bude mít času – a k tomu se zaváže.
5. Zjistíme marketingový školení pro čelo.
6. Zúčastníme se republikovýho školení, jak se připravit na volby, možná to bude na CF, zjistit od MO/Pavla Štěpánka, kdy a tak.
Všichni body odsouhlasili.
Konec jednání.
Blanka Lednická
předsedkyně KS Vysočina

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 308
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 562 poděkování
Dostal poděkování: 585 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

PKS jitsi 26.11.2019

Program:
1. Senátní volby
2. Volební štáb
3. Hlasování RegP
4. Volby na čelo
5. MS Pelhřimovsko
6. Rozdělení kompetencí
7. Dovybavení JiPiCe (mikrofon)
8. Víceletá gymnázia
9. Termín PKS jitsi

Přítomni: Jan Pošvář, Eva Nováková, Jan Břížďala, Roman Pašek, Blanka Lednická (připojena později)

1. Senátní volby
Ladislav Stalmach – pokud bude mít zájem aktivně kandidvat, bude do toho muset dát svoje prostředky; podpoříme ho při akcích apod.

2. Volební štáb
Předchozí PKS neřešilo, je to na nás od nuly; počkat na výsledky čela; jde čistě o ten rámcový přehled, kdo by tam měl být; ve strategii to není, má smysl se o tom bavit teď, nebo počkat; v minulosti fungoval 9členný tým; určit příslušnost i regionálně; odloženo, až budeme mít pět lidí na kandidátce;

3. Hlasování regP ve volbě na čelo
Je to v rovině otázky; na grilovačce byli i lidi regP, jsou i kandidáti; jsou to aktivní lidi, nebo jsou to jen vnější pozorovatelé; E: jde technicky, aby hlasovali jen ti, kteří budou kandidovat?; JP: není to u regP dobrý nápad, členové jsou zodpovědní za to, kdo nás reprezentuje apod.; pokud chtějí hlasovací právo, ať se stanou členy;

4. Volby na čelo
Zítra končí rozprava, lidi moc nereagují na položené otázky; poslat mail všem kandidátům, aby nezapomínali na odpovídání na fóru, že je tam položená řada otázek; nebaví nás lidi vodit za ručičku, neustále je upomínat, měli by si to sledovat sami a snažit se o to, aby odpovídali apod.; Blanka úkol – poslat mail (hotovo)

5. MS Pelhřimovsko
Podle pravidel mají právo požádat; ale zakládat MS se 3 lidmi není rozumné; není to bojkot, ale rada; MS nepotřebují, nebudou žádné volby, je to hodně symbolická rovina; potřebujeme najít schůdné řešení, budeme ho hledat na KF – procedurální návrh na fórum

6. Rozdělení kompetencí
Aktuálně ad hoc; než si rozdělíme kompetence, musíme se sejít s Míšou a Ondrou; Míša si to sama musí srovnat (předsedkyně x KoKS); cíl – mít je rozdělené, ale nelámat to přes koleno;

7. Mikrofon (dovybavení JiPiCe)
Technicky pro, Lukáš Kolářík – streamování pro poslanecký klub, aby poradil, co pořídit pro nazvučení celé místnosti; zaúkolovat Ondru

8. Víceletá gymnázia
Jak to lidem podávat, když se na to zeptají; diskuze o gymnáziích a inkluzi by neměla probíhat v rámci PKS :)

9. Termín PKS
Dohodnuto od 3. 12. každé druhé úterý od 20:00; 31. 12. nebude, místo toho 2. 1. 2020 od 21:00.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvek:
Jan.Posvar
Blanka Lednická
předsedkyně KS Vysočina

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 661
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce KS Vysočina
Dal poděkování: 737 poděkování
Dostal poděkování: 500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

PKS Vys 3.12.2019

Zápis jednání PKS Vysočina 3.12.2019
Program:
1. Systém vykazování Správce kraje
2. Prostory pro Jipici
3. Podpora volby do RP
4. Zápisy


Přítomni:
Eva Nováková, Blanka Lednická, Jan Břížďala, Roman Pašek, Jan Pošvář

Host:
Ondřej Tůma



Zápis:

1. Systém vykazování Správce kraje
Ondra - seznámil PKS s aktuálním systémem vykazování. Vysvětlil klady a zápory a zároveň navrhl možnost změny vykazování na základě plnění úkolů.
Eva - chtěla bych si ujasnit celý ten systém spolupráce s tebou, chtěla bych si ujasnit jak to fungovalo předtím. Zda tě předsednictvo úkolovalo předtím, nebo jsi postupoval samostatně. Nechci vycházet jenom z dojmů.
Ondra - Na začátku to fungovalo tak, že byl Ondra úkolován především Míšou, ta se ho snažila dovést k samostatnosti, aby fungoval jako samostatná jednotka a nemusela ho úkolovat, ale hledal si je sám. úkoly od PKS přicházely taky, týkaly se hlavné fóra. Aktuálně funguje v zaběhlých kolejích převážně samostatně. Převážná část toho, co dělá, je komunikace a akce.

Po diskuzi došlo k domluvě, že v průběhu prosince bude Ondra po čtrnácti dnes předkládat seznam splněné práce, zřídí si dvě obecné tabulky - pro návštěvy Centra, kde bude uvedeno datum, počet lidí, věková kategorie, doba komunikace a zběžně téma. Ve druhé tabulce pak bude komunikace se členy - kolik, jak dlouho, obecně téma.
Pro úkolování Ondry předsednictvem bude k tomuto zřízen stream na Zulipu (hotovo).


2. Prostory pro JiPiCi
Z prozatím navštívených prostor se žádné nezdály být adekvátní -
viewtopic.php?f=84&t=50070
Jsou malý nebo na hůř přístupných místech. Je třeba nutné projít prostory restaurace. Hezký prostor byl na Palackého 18. První patro pasáže. Jsou tam doktoři, banko, velká fluktuace lidí. Nájem 24 000, velké prostory, vyhovují našim požadavkům. Detaily na fóru. Cenově služby 8 500 bez úklidu a parkování - takže zhruba stejné celkové náklady jako teď (plus třeba reklama). Při nákladech za stěhování by se to nevyplatilo.

Zatím se nenašel atraktivnější ani levnější prostor.


3. Podpora kandídáta do RP
Roman - bylo by fajn, kdyby KF vyjádřilo podporu některému kandidátovi. Zahájil bych jednání na fóru s tím, že hlasování by mohlo být už 13.
Někdo z kandidátů by mohl přijet se představit, třeba Ivan říkal, že by mu to snad mohlo vyjít.
Roman - Ve vlákně jsem zval všechny kandidáty na místopředsedy. Zatím nebyla žádná odezva.
Jan - A co RV? Nebude nějaká podpora od nás?
Roman - TAky bychom k tomu mohli vyhodit vlákno.
Roman - dělám to z toho důvodu, že je to vhodný vůči našemu kraji. Existují údajně členové RP, kteří mají v gesci konkrétní kraje. Nic moc víc o tom nevím, ale Vysočinu by měl mít na starosti Ivan B.
Je někdo proti tomuto postupu? - nikdo
ÚKOL - Roman vykopne vlákno o podpoře na fórum. - hotovo

4. Zápisy
Blanka - přílišná obsažnost je hrozná, ty dlouhé zápisy se nedají číst
Ondra - úplná stručnost mi přijde, že pak mohou zapadnout důležité myšlenky a nápady
Jan - musí se zapisovat především úkoly a usnesení, pokud by mělo jít o zajímavé věci, tak by mělo být vyžádáno k zápisu a tedy pak zapsány.
Jan - nechci doslovný zápis, když to někomu nevyhovuje jinak než doslovně, tak to může psát doslovně, ale konečný výstup pak bude stručný
Honza B., Jan P., Eva, Blanka, Roman - souhlasí
Jan - vždy by měl být určený ověřovatel zápisu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Jan.Posvar
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru a oficiálního spambota kraje Vysočina 🤖
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 291
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 887 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Eva.Novakova »

PKS plus KoKS, 8. 12. 2019

Přítomní: Michaela Vodová, Jana Koláříková, Roman Pašek, Jan Pošvář, Jan Břížďala, Eva Nováková
  • PKS – zaurgovat KF, aby vyplnili hodnotící dotazník na KoKS – vypsat konkrétní problémy
  • Nalodění – Roman a Míša udělají návod na web (v lednu)
  • Kalendář – bude zatím dělat Roman, dáme členům vědět, Romanovi psát přes Zulip na jednom místě, domluvené akce dávat na fórum, z toho si to Roman vytáhne, dlouhodobě člověk, který bude dělat kalendář, řekne a naučí lidi jeden způsob, jak mu akce oznamovat (všechny změny lze sledovat na emailu pirati.vysocina@gmail.com)
  • Systémy strany – poslat informaci, že se řeší primárně v rámci MS, pokud neví MS, PMS, pak PKS, teprve potom na Míšu, jednotlivé body zařazovat na jednání KF – návodně ukazovat (celé PKS) (Míša: významně nutné zjednodušit, pro veřejnost jen web a FB, pro členy fórum a Zulip jako chat, protože jinak si nedokážu představit, jak tohle pomůže kraji, chci tím říct, že by to mohl být problém a hlavně pro nové lidi. Vidím tam aktivní úlohu KoKS v budoucnu, pokud s tím bude souhlas a možná pak postupné předání tam, kde to bude možné na jednotlivá PMS – workshopy a školení na jednotlivé systémy už od začátku)
  • Do Vánoc doběhnout zpětnou vazbu, přes Vánoce klidový režim, pak narovnání vztahů, od ledna se uvidí
  • Jana nabízí pomoc s řešením problémů
  • Členové by měli vědět, na koho se obracet a neřešili problémy v kuchyňce
  • Důležitost zpětné vazby!!!!

Míša: vypichuji práci KoKS do konce roku v omezeném režimu dle domluvy
  • Přihlášky – administrativa
  • Komunikace se zájemci o členství, RegP a dalšími z Nalodění
  • Správa databází, tabulek
  • Úkoly od PO
  • Komunikace se členy dle potřeb do 19. 12., pak dovolená do konce roku. PKS vždy v kopii emailu
  • Komunikace s nováčky (začlenění do týmu)
  • Asistence KPT


Náplň práce:

ADMINISTRATIVA:

Nedelegovatelné:
  • zprocesování přihlášek – ANO, I TEĎ
  • správa databáze people.pirati.cz – ANO, I TEĎ
  • správa databáze Nalodění – ANO, I TEĎ (pondělí a čtvrtek)
  • správa celostátního kalendáře – NE, SPRÁVCE (Roman zatímco je Ondra nemocný)
  • správa různých tabulek zahrnujících dobrovolníky z pirati.cz, seznam akcí atp. – ANO, ale bude delegovat
  • příprava a sepisování smluv – smlouva o dílo, smlouva o vystoupení hud. skupiny aj. – PMS, PKS
  • archivace krajských dokumentů pod spisovými značkami – SPRÁVCE
  • delegace do OVK – budeme řešit v srpnu
  • vedení přehledných zápisů z krajského fóra v jednom vlákně – PKS


Delegovatelné (na krajské dobrovolníky):
  • tvorba událostí – Koordinace krajského kalendáře – SPRÁVCE/dočasně Roman


FINANCE:

Delegovatelné (na K FO/FT):
  • tvorba žádostí o proplacení (Piroplácení) – PKS, HOSPODÁŘ (Míša support individuálních žádostí)
  • interní převody – PKS, HOSPODÁŘ
  • tvorba budgetů na akce (ke schválení PKS) – ORGANIZÁTOR, PKS, HOSPODÁŘ


PRÁCE S LIDMI – nejdůležitější úkol KOKS:

Nedelegovatelné:
  • komunikace s členskou základnou – informování, plánování, strategie – ANO, I TEĎ, v případě potřeby delegace na PKS, PKS bude v kopii
  • komunikace s centrálním PO a plnění centrálních úkolů – ANO, I TEĎ
  • komunikace s dobrovolníky – aktivní rozšiřování seznamu dobrovolníků, komunikace s nimi - předávání úkolů, vytváření vazeb, zasíťování – ANO, I TEĎ
  • začlenění nováčků – PRVNÍ BOD KONTAKTU MÍŠA, zprostředkování komunikace, pak na daném týmu/členovi, Míša řešení případných problémů
  • řešení osobních konfliktů – PKS, důraz na řešení mezi stranami konfliktu, dlouhodobě PKS s Míšou jako podporou

Delegovatelné:
  • pořádání zasedání krajského fóra – organizační zajištění (prostory atp.) – PKS s podporou SPRÁVCE
  • plánování a realizace akcí od A do Z – VyOsení, happeningy, komunitní projekty, veřejně prospěšné činnosti, přednášky, besedy… – jednotliví ORGANIZÁTOŘI, SPRÁVCE i KoKS – záleží na konkrétní domluvě, KoKS momentálně ne
  • pomoc se seznámením se systémy strany – ANO (ne teď, počká), dočasně MS, PO online kurzy – KoKS distribuce informací o probíhajících školeních – návody v předávacím dokumentu, odkazy na Wiki


VÝSTUPY

Delegovatelné:
  • tvorba zpravodaje – 1x za měsíc, shrnutí všech akcí, které se udály v daném měsíci a akce, které proběhnou další měsíc – kooperace s MO
  • (psaní článků pro web a správa webů a soc. sítí je spíše úkolem krajského MO) – MO
Členka Zastupitelstva města Jihlavy
1. místopředsedkyně Místního sdružení Jihlavsko
2. místopředsedkyně Krajského sdružení Vysočina 
https://lide.pirati.cz/personProfile/803/

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 188
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: učitel SŠ
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 342 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Jitsi jednání PKS Vysočina
17.12.2019 20:00
Program:
1. Činnost správce
2. Půjčka
3. Krajské volby
4. Zpětná vazba ze schůzky v HB a Chotěboři
5. Noví členové
6. KoKS
7. Rozdělení kompetencí PKS
Přítomni:
Blanka Lednická
Jan Břížďala
Eva Nováková
Roman Pašek (20:22)
Hosté:
Ondřej Tůma
Zápis:

1. Činnost správce
Ondra T. předložil odkazy k souhrnu činnosti: https://docs.google.com/document/d/14A9 ... TPt0sujj3A
Ondra předložil fotku tabulky: https://drive.google.com/file/d/1mYtnHm ... sp=sharing
ÚKOL: Ondra do tabulky doplní položku "Předán kontakt na" + "Výstup"(vyhodnocení)
ÚKOL: Ondra k slovní činnosti doplní na základě čeho dělal konkrétní činnosti. (úkol PKS, úkol MO, náplň činnosti)
Zkusit to vytvořit do tabulky se zakomponováním výše uvedeného.
Toto vytvoří do 31.12.2019 a ve formě slovní a tabulkové předloží v rámci hodnocení za měsíc prosinec 2019.
2. Půjčka
Na fóru probíhá jednání RV ve věci půjčky: viewtopic.php?f=248&t=50331
Podle probíhajícího jednání RV se možnost půjčky nezdá být pravděpodobná. Měli bychom zpracovat výstup k téhle komunikaci.
RV nepřichází s tím, jaké podklady dodat, aby byla půjčka dostatečně podložená.
Zatím budeme o půjčku bojovat, pokusíme se předložit relevantní argumenty.
Jan B. najde výdaje ostatních stran za krajské volby 2016.
PKS sepíše dokument - vyjádření pro RV k otázce půjčky:
Vážení členové a členky RV, předkládám vyjádření PKS Vysočina k celé věci:

Nejprve pár slov k tomu, jak to celé vzniklo: Když jsme začali řešit kampaň a její financování, nabídl kvůli omezenému rozpočtu na kampaň jeden z našich členů půjčku z vlastních zdrojů. Zakročila ale centrála (konkrétně Aleš Krupa) s tím, že existuje možnost řešení financování kampaně v podobě interní půjčky. Tuto možnost vykomunikovalo předchozí PKS, jako nové PKS jsme se rozhodli v tomto nastaveném směru pokračovat a o půjčku usilovat.

Krajské sdružení se na kampaň již několik let připravuje a z minulých rozpočtů ušetřilo částku (700 tisíc Kč), která tvoří základ alokace pro krajské volby 2020. Máme zkušenost s vedením kampaní bez peněz (krajské volby 2016 - náklady 0, zisk mandátů 0), s omezenými finančními prostředky (kampaň do poslanecké sněmovny - 117 000 Kč, zisk jednoho mandátu), i s prostředky, za které se daly udělat slušné kampaně na komunální úrovni (134 600 Kč plus vklady stran, se kterými jsme šli do koalic, zisk 26 koaličních mandátů - necelá polovina pro Piráty). Je evidentní, že pokud chceme dosáhnout zásadního úspěchu, musíme navýšit nejen zapojení lidských zdrojů, což už se děje (viz dále), ale i financování kampaní.

Celková částka na volby, kterou máme alokovanou v rozpočtu pro rok 2020, je včetně půjčky 1 056 tisíc Kč (aktualizujeme tabulku rozpočtu), z toho 400 tisíc tvořila předpokládaná půjčka. Bez ní tedy budou náklady na kampaň tvořit 656 tisíc, s půjčkou v navrhované výši 956 tisíc.

V KS převládá odhodlání investovat do nadcházejících krajských voleb maximum - ať už jde o finance, nebo energii a dobrovolnickou práci. Chceme na kraj dostat kvalitní lidi - čím více, tím lépe. Už teď, 10 měsíců před volbami, se nám podařilo zaktivizovat desítky dobrovolníků, kteří vložili hodiny své práce do sestavování programu (nejen krajského, ale i celostátního), oslovování nových příznivců, kteří se k nám přidali právě v souvislosti s volbami, a sestavování kandidátky.

Při státním příspěvku 250 000 Kč za mandát a zisku alespoň 6 mandátů jsme půjčku schopni splatit i dříve než v předloženém návrhu, můžeme splácet i postupně. Budeme tedy rádi, pokud bude diskuze o nastavení půjčky a jejího navrácení pokračovat.

Pokud bychom nepočítali s tím, že každá koruna, kterou do voleb vložíme, se nám zhodnotí a vrátí, o půjčce bychom ani neuvažovali. Volby do zastupitelstva kraje vnímáme i jako přípravu na sněmovní kampaň. Pokud kvůli něčemu propadneme, bude to nedostatek odvahy pustit se do velké kampaně.

Mezibod:
Pro PKS nechat udělat vizitky bez uvedení funkcí. Ondra vizitky má a myslí si, že je zařizoval Jan Pošvář.
Eva se zeptá Jana Pošváře na možnosti.

Ondra bude k dispozici k plnění úkolů i v době vánočních svátků! :)

3. Krajské volby
Jan B. připomněl nutnost sestavení volebního štábu a vhodnost vytvoření rámcové koncepce nákladů na kampaň
Navrženo přesunutí až po CF.

4. Zpětná vazba ze schůzky v HB a Chotěboři
HB: navštívila Blanka s Honzou B. - řešena témata v souvislosti s komunální politikou ve městě
Chotěboř: navštívila Blanka s Ondrou - dříve aktivní MS, nyní ne, pravděpodobně do budoucna zánik MS

5. Noví členové
Na fóru je přihlášeno několik nových zájemců o členství v Pir str., aktivní je především Marek Křejpský ze Žďáru n. Sázavou a Terka Maková.
Obecná shoda na rychlejším přijímání členů, kteří delší dobu spolupracují s Pirátskou stranou.
U členů, kteří nejsou známí je vhodné nejdříve ověřit, jak se chtějí přesně angažovat a zjistit, zda skutečně chtějí pracovat.

6. KoKS
Roman P. upozorňuje na dovolenou Míši V. a žádá o oznámení této skutečnosti členy PKS na foru mailem + navrhuje rozdělení činnosti.

7. Rozdělení kompetencí PKS
Eva N. připomíná debatu ohledně rozdělení kompetencí mezi členy PKS, Roman P. připomíná, že PKS má být kolektivní orgán a neměli by jednotliví členové jednat samostatně.
Debatován byl způsob řešení a komunikace některých problémů, vzneseno bylo budoucí řešení krizové komunikace s vnějším prostředím.
Podrobnější řešení bude řešeno na další schůzce PKS i za přítomnosti Honzy P.
Úkoly: Eva začne zařizovat LARP, Eva vykopne Doodle na leden na setkání PKS (komunikace problémů)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvek:
Eva.Novakova
Jan Břížďala
1. místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Třebíč: místopředseda komise pro rozvoj města, člen majetkové komise
Profil na wiki.pirati.cz

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 605
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: programátor analytik
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 2040 poděkování
Dostal poděkování: 875 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Roman.Pasek »

Schůze PKS 2.1. 2020 21:00

Program jednání:
1. Spolupráce PKS a KoKS
domluvit si termín a náplň jednání
Návrh: termín pro setkání (jednání): před KFkem v lednu? či vyhodíme dudle na online jednání?; náplň jednání: náplň práce a kompetence, úkolování, hodnocení a zpětná vazba, bezpečný prostor pro řešení konfliktů
2. Rozpočet 2020
3. Harmonogram a organizace volební kampaně
4. Navýšení záměru vedoucí MO a správce KS kvůli odměně za 12/2019
5. Provozní řád JiPiCe
6. Společné akce a spolupráce
7. Různé

Účast: Jan Břížďala, Eva Nováková, Roman Pašek, Jan Pošvář (21:05), Blanka Lednická (21:40)
Hosté: Míša Vodová (do 22:40)

1.
Míša by ráda domluvila termín setkání/online jednání PKS a KoKS - náplň v návrhu (viz výše).
Potřebujeme cca 1,5h. Míša nám může připravit dokument, abysme prostudovali předem.
Pokud budeme všichni na CF, tak se můžeme sejít tam. Pokud ne, tak asi před KPT.
ÚKOL: Míša připraví dokument (co nejdřív - 8. 1. můžeme probrat na jednání PKS)
2.
Míša se ptá, jestli jsme oznamovali, že máme schválený rozpočet.
Eva se ptá, jestli není třeba rozpočet schválit znovu (nedostali jsme půjčku).
Jeník - asi by to chtělo schválit znovu rozpočet (bez půjčky).
ÚKOL: Jeník pozjišťuje zda je nutné schvalovat rozpočet znovu.
3.
Co nejdřív udělat harmonogram kampaně a rozpočet.
Zřídit volební štáb. https://wiki.pirati.cz/rules/vr#b_volebni_stab
ÚKOL: Roman zahájí jednání o zřízení volebního štábu - nominujeme Hanku Hajnovou (lídr + vedoucí MO) a Ondru Tůmu (správce KS Vysočina) DEADLINE 3. 1.
4.
Pro vyplácení odměny za prosinec 2019 Ondry T. není v rozpočtu 2019 dostatek finančních prostředků, jelikož obdržel v průběhu roku mimořádnou odměnu za spolupráci v rámci kampaně do EP.
Nyní je zapotřebí patrně navýšit původně plánovaný rozpočtový záměr.
JP: Lze přesunout zřejmě z rezerv.
Usnesení: PKS Vysočina schvaluje přesun prostředků ve výši 42000 Kč z položky 220700900 - Rezerva předsednictva do položky 220700429 - Personální výdaje a souhlasí s navýšením záměru 2019 - Vedoucí MO KS Vysočina o 6000 Kč, tj. na celkovou výši 75000 Kč a záměru 2019 - Správce KS Vysočina o 5000 Kč, tj. na celkovou výši 305000 Kč.

PRO všichni (5)
PROTI nikdo

ÚKOL: Míša oznámí finančnímu týmu.
5.
https://docs.google.com/document/d/12OI ... FAwEw/edit#
Do 8. 1. budeme připomínkovat dokument.
Pokud nedojde ke změně, tak budeme schvalovat 14. 1. na jednání PKS.
ÚKOL: Všichni - připomínkovat dokument. DEADLINE 8. 1.
ÚKOL: Eva s Ondrou vypořádá připomínky.
6.
Teambuildingové akce, zamyslet se. Třeba i mezi kraji. (např. únikovky na slevomatu)
Ve středu 8. 1. se pobavíme na PKS o výjezdních zasedáních v roce 2020.
volební manažer KV2020 Vysočina
předseda MS Třebíčsko
opoziční zastupitel Třebíče

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Vysočina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host