Zápisy z jednání PKS

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Vysocina

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 360
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 28 lis 2018, 11:11

Zápis jednání PKS mumble
26.11.2018

Program:
1.navrhovaný rozpočet 2019 - s usnesením a předložením KF k jednání
viewtopic.php?f=416&t=44132&p=591208#p591208
2.zahájení jednání na půdě KF k přihlašování se do nominací do EU voleb
3.návrh náplně lodivoda :) za koks (viz dokument, s. 2)
https://docs.google.com/document/d/1rrP ... iljvQ/edit
diskutovaná konkrétní náplň správce upravená zde: https://docs.google.com/document/d/1zKH ... DpRkI/edit#
návrh Ondry zde:https://docs.google.com/document/d/163- ... sp=sharing
projednání budoucích úklidů centra a PK



Zápis jednání PKS 26.11.2018

Přítomni: Ondřej Tůma, Jan Pošvář, Roman Pašek, Roman Šemík

Omluveni: Míša Vodová, Milan Daďourek

Zahájení - návrh na zařazení bodu k náplni práce lodivoda - úklid prostor.
Bod zařazen a označen jako 3. d.


návrh pro rok 2018 obsahoval výhled na 4 roky, kde byl plán výdajů na rok 2019 620 tis.
viewtopic.php?f=416&t=39182
teď v listopadu máme saldo 506, to bylo plánované na celý rok
navýšení výdajů výrazně neohrozí dlouhodobý plán na rok 2021 (je tam rezerva)
provozní výdaje JiPiCe - proč navýšení z 1500 na 20000? Protože jsme to drželi zkrátka, Ondra část věcí na úklid přinesl z domova
pokud bychom najali uklízečku, JiPiCe s kanceláří by se podělili o výdaje půl na půl, pak půlka je cca 14k (pokud platí nabídka 500 na týden za místní uklízečku)
Rozpočet je předložitelný
Usnesení: Krajské předsednictvo Vysočiny předkládá krajskému fóru rozpočet na rok 2019 v podobě (viz vlákno a posl. příspěvěk Míšy).
Pro usnesení: Roman, Ondra, Jan
Roman předloží zítra dopoledne!

Ondra zítra dopoledne zahájí jednání na KF (doplňuji - zahájeno zde: viewtopic.php?f=416&t=44806)
jsou tři návrhy - za Koksíka, za Ondru a starý dokument
rozdíl mezi Ondrovým a starým návrhem
zohlednění návrhu Míšy
nemělo by dojít odchýlení od zadávacího listu
hodně administrativy - pořádání schůzí, jednání - pozvánky, propagace, zápisy
podpora KF, PKS
práce s archivy (centrum i kraj)
moderace fóra
wiki jen pohlídat správnost údajů, jinak pod MO
úklid nechat, ale upravit (ad hoc, když uklízečka přijde později a bude tam nějakej bordel, našlapáno atp.)
změna se spíš odehrává v koncepci JiPiCe
V pátek Ondra s Jenem udělají nákup v Ikea a koupí knihovničku, odpadkové koše, věšáky, atd..
uklízečku probrat do příštího Mumblu, připravit konkrétní návrh
probíráme mimořádné odměny za volby -> dotazník na zpětnou vazbu - hodnocení jak v Heuréce (Ondra)
Odhad salda pro letošek - v zásadě chybí předpovědět prosincové výdaje - saldo tedy bude cca 460 a méně (podle odměn za volby)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Roman.Pasek
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 360
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 11 pro 2018, 10:02

Zápis jednání PKS
9.12.2018

Program:
  1. Mediální spojka - viz na emailu odpověď od Mikuláše Ferjenčíka - probrat, stanovisko PKS a MO kraje (zařazení bodu dle příchodu vedoucí MO)
    Ahoj Míšo,
    děkuji za informaci, nicméně MO bohužel v tuto chvíli nemá prostředky dotovat lidi, kteří se médiím věnují na částečný úvazek na úkor plných úvazků. Náš záměr je aby vznikla síť lidí v krajích, kteří se médiím věnují na plný úvazek a v budoucnu budou moci zaškolovat a koordinovat plnoúvazkové lidi v jednotlivých krajích. Vytvoření struktury 14 částečných úvazků v krajích bychom vyrobili zcela neřiditelné těleso.
    Mikuláš
  2. Návrh spolupráce JiPiCe se společností Attavena - pořádání kurzu pro rodiče na mateřské - 10 minut (Ondra) - usnesení o navázání spolupráce
  3. Uklízečka - 10 minut (Ondra-má informace) - usnesení o záměru
  4. Správce kraje - náplň-dokončení, schválení a předložení usnesení KF (předložit změnu názvu pozice a rozšíření kompetencí a náplně práce, záměr na finanční položku)
    • Sjednocení do jednoho dokumentu!
    1. AKTUALIZOVANÝ (po diskusi s Ondrou) návrh Míši: https://docs.google.com/document/d/1rrP ... iljvQ/edit
    2. AKTUALIZOVANÁ (vč. návodů) detailní náplň správce: https://docs.google.com/document/d/1zKH ... DpRkI/edit#
    3. návrh Ondry: https://docs.google.com/document/d/163- ... sp=sharing
    • Usnesení PKS k náplni práce a změně názvu pozice z správce JiPiCe na správce kraje. Předložení KF k projednání, s usnesením, vč. Schválení záměru na finanční výdaj 300.000,-.
    • Budeme dělat dodatkem k zadávacímu listu OT - nebude nové výběrové řízení!
    1. https://smlouvy.pirati.cz/smlouvy/2018/ ... vce-JPICE/
    2. viewtopic.php?f=572&t=40196
    3. Nové výběrové řízení není třeba, po zvážení a kontrole zadávacího listu a průběhu výběrového řízení (inzerce a kontrolované dovednosti a schopnosti kandidátů) je evidentně náplň práce pouze lépe specifikována. Změna je v názvu pracovní pozice, který nyní více vystihuje její podstatu a potřebu provozuschopnosti kraje.
      S PO dohoda, že krajský koordinátor bude správci kraje případné administrativní úkoly od PO předávat, později po zaučení můžeme zhodnotit, změnit apod.

Přítomni: Michaela Vodová, Roman Pašek, Ondřej Tůma

Host: Hanka Hajnová, Lukáš Blažej


1.
Míša - zahájíme jednání ohledně mediální spojky. Na základě odpovědi od republikového MO máme vyjádření Hanky, které budeme dále komunikovat.
Hanka - “shrnutí” dopisu od M. Ferjenčíka o mediálních spojkách v republice. Můj postoj k vyjádření Mikuláše je hlavně o tom, že Mikuláš asi zcela nepochopil naši nabídku. MO si nejdříve potřebuje udělat jasno, jakým způsobem chtějí ony spojky vůbec realizovat, zařídit komunikační kanály. Já osobně nemám problém se do toho pustit podle jeho představ, ale postupem času, kdy bych mohla v průběhu navyšovat úvazek.
Míša - možná by stálo znovu za to prostudovat Mikulýášův návrh, zda jsme něco nepochopili špatně.
Míša - A ty by jsi byla vážně ochotná vzít pod správu několik krajů?
Hanka - 3-4 snad ano, ale pět ani omylem. To není moc reálné, že by to jeden člověk zvládal.
Roman - a ty bys pak chtěla být na plný úvazek v jednom kraji?
Hanka - to by asi nehrozilo. Dle mého názoru tady v kraji není tolik práce pro krajské MO, aby to uživilo plný úvazek.
Míša - je potřeba to celé prokomunikovat s MO, jakým způsobem Vysočinu vnímají a jaká je jejich představa o zapojení se, když odmítli náš návrh.
Hanka - chápu, že aktuálně MO nechce dotovat krajský MO.
Hanka - Beru si na starosti komunikaci s Mikulášem Ferjenčíkem ohledně této záležitosti.
Hanka - případný postup budu nadále komunikovat s předsednictvem Vysočiny.

Míša ÚKOL - Napsat email Mikulášovi a přidat Hanku do kopie

2.
Ondřej: uvedení do problematiky: spolupráce s Attavenou, kurzy pro rodiče na mateřské, shání prostory, od února do června (4-5 měsíců - po-út, od 8:30 do 15:30), dvakrát týdně kurzy placené z EU fondů kompletně, výuka - učí základní podnikatelské dovednosti, přednášky, praktické cvičení, přednášky bychom mohli navštěvovat my (členové Pirátů) zdarma - náslech. Za využití prostor můžou platit až 900 kč za den, (450,- za místnost) - jinak částku vrátí.
Problematika: Piráti nefakturují, peníze bychom použili pro veřejné workshopy zapojení občanů do činnosti politiky apod., musíme s centrem vyřešit jak by to bylo možné fakturovat za prostory. ÚKOL: Míša osloví “kancelář” a zjistí možnosti.

Usnesení:
PKS Vysočina souhlasí se spoluprací s organizací Attavena. Konkrétně: od února do června vč., dva dny v týdnu (po-út), 6 hodin denně bude probíhat v JiPiCe kurz pro registrované účastníky.
Pro: 3 - všichni přítomni členové PKS
Proti: 0

Příchod Milan Daďourek

3
Uklízečka - návrh je 1xtýdně, 2000,- měsíčně, centrum by platilo 1000,- měsíčně - vysát, vytřít, prach, záchody, stoly, 2x do roka okna,

Tříděný odpad - budeme mít kontejnery
Navýšíme provozní výdaje pro JiPICe 12000,- pro rok 2019
Ondra T. vyřeší smlouvu s druhou stranou.
Usnesení:
Předsednictvo KS vysočina souhlasí s uzavřením pracovní smlouvy pro zajištění úklidu JiPICe, a pověřuje Ondřeje Tůmu, jako dosaavadního správce JiPiCe dojednáním této smlouvy.


Pro: 4 - všichni přítomni členové PKS
Proti: nikdo

4.
Míša - náplň jsme již distribuovali elektronicky, tedy byste měli být obeznámeni, nicméně rozdám vytištěnou verzi
Milan - jaké jsou tam změny?
Míša - byla doplněna podpora jednání PKS
Míša - byla bych ráda, kdybychom to schválili a předložili KF.
Ondra - mám tam pak návrh, že ten člověk , ve chvíli kdy by se zaučil do systému a fungoval optimálně výkonnostně, byla by mu navýšena odměna.
Milan - tedy cílem by mělo být, že kraj bude profesionálně zajištěn.
Míša - usnesení bude trochu rozšířenější. Bude to o změně ze správce JiPICe na Správce KS Vysočina.
Míša - na zvýšení odměny správci ale nemáme rozpočet. Je tam jenom 300 tisíc.

Usnesení:
Předsednictvo krajského sdružení Vysočina
s o u h l a s í
se změnou názvu pozice Správce Jihlavského pirátského centra na Správce KS Vysočina a zpřesněním kompetencí a náplně práce pozice.
Náplň práce Správce KS Vysočina a detailní pracovní náplň Správce KS Vysočina je součástí tohoto usnesení přílohou.
dodatek_spravce_KS_vysocina.pdf
(77.21 KiB) Staženo 7 x
detailni_napln_spravce_kraje.pdf
(142.55 KiB) Staženo 6 x
Předsednictvo KS Vysočina
s o u h l a s í
se záměrem 300 tisíc jako maximální roční odměny pracovní pozice Správce KS Vysočina
a
p ř e d k l á d á
tento záměr krajskému fóru Vysočina k projednání v rámci jednání o rozpočtu 2019.

Předsednictvo KS Vysočina
p o v ě ř u j e
koordinátora KS Vysočina dojednáním dodatku k zadávacímu listu Ondřeje Tůmy s centrálním PO.
Pro: 4
Proti 0
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 360
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 13 pro 2018, 15:39

Zápis jednání PKS Vysočina mumble
10.12.2018

Program:

1. Koncepce JiPiCe - https://docs.google.com/document/d/1KyP ... sp=sharing
2. Proces nominací (dle info od AO rozhodnout jak postupovat) - viewtopic.php?f=416&t=44806&p=593859#p593577
Imho asi na to jdeme špatně. Co kdybychom to brali tak, že navržené budeme lajkovat (navrhovat vždy jen jednoho na jeden příspěvek) a ty pak zařadíme do usnesení? .. Je to trochu zmatečné, nicméně od M. Kučery (AO) nemám odpověď.
3. Vyčerpání zbývající dovolené KOKS a Správce
KoKS - 19.12-31.12 (6 dní) info
Správce jipice - zbývá 3 dny - rozhodnutí, do kdy v novém roce vyčerpat zbývající
4. Informace
Stanovisko RP k hospodaření senátní kampaně obv. č. 53viewtopic.php?p=593434#p593434
Analýza voleb centrální https://docs.google.com/document/d/15gG ... sp=sharing
Redmine aktualizován - info zde https://redmine.pirati.cz/news/29
KET svatá tabulka (vyplňovat mohou koks) https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
LARP (viz email)


Zápis:
Přítomni: Ondřej Tůma, Michaela Vodová, Roman Pašek, Milan Daďourek
Omluven: Jan Pošvář,

1.
Míša - nemám načtené komentáře, teď to nestíhám, tak poprosím Ondru, aby na ně odpověděl.
Já si to mezitím nastuduju.
Milan - psal jsem tam připomínky, už tam visí skoro měsíc a nikdo na ně nereagoval.
Milan - co je v dokumentu zvláštní je, že je tam zmíněný Provozní řád, Pravidla provozu a Provozní kniha. Ty připomínky jsou tam cca měsíc a půl a špatně se na to vzpomíná. Jde mi ještě i o tu otevřenost akcí, ale nevím.
Míša - čtu to a souhlasím a rozhodně by to měly být veřejné akce, ale jak jsme včera schválili spolupráci s Attavenou, tak to není veřejná akce.
Milan - já tam na tenhle bod nebyl, mohl by mi to někdo trochu ujasnit?
Roman - jsou to kurzy pro rodiče
Míša - je to jen pro registrované
Milan - tak to já chápu, stále je to veřejná akce, jen omezená kapacitou po registraci
Milan - mě spíš zajímá, jak jsou tam politické, tak i třeba náboženské setkání, myslím si, že by ty akce měly neodrazovat další lidi
MIlan - primárním zájmem pořadatele akce má být otevřenost pro širokou veřejnost
Ondra - otevřenost je věcí zájmu, na modlitbu či obřad, nebo na koncert taky přijde jen tn, koho to zajímá
Milan - co se týká otevřenosti Pirátského centra k politickým debatám, tak by se zde měli scházet pouze Piráti, nebo pod dohledem Pirátů. Existuje zde riziko, že nás pak spojovali s něčím, s čím nechceme být spojení.
Míša - souhlasím, Milane tebe bych poprosila, aby jsi nadefinoval, jak by ten provozní řád mohl vypadat
Milan - v provozním řádu by se mělo určitě objevit, že v centru nebudou akce politického či náboženského charakteru
Ondra - jenom pro vysvětlenou - Provozní řád byl míněn povinnou listinou, která je potřeba v rámci provozu veřejného centra, Provozní pravidla pak soubor pravidel, který bude vylepený přímo v centru a bude na očích veřejnosti, provozní kniha pak pro zápis předání centra, klíčů, etc.
Míša - Romane, máš nějaké připomínky?
Roman - Měli bysme si stanovit termín, do kterého ty připomínky zpracujeme.
Míša - nebyl už nějaký takový termín?
Roman - myslím, že ne, že byl jen termín pro napsání těch připomínek
Milan - je demotivující, že jsem to komentoval 31.10. A od té doby s tím nikdo nic nedělal.
Míša - nedostala jsem se k tomu a nemám pocit, že bych udělala málo věcí.
Míša - Ondro, do kdy to můžeš zpracovat?
Milan - tak to zpracujme hned, u některých věcí stačí změnit pořadí a odstranit ten provozní zmatek, co tam teď je a zapracovat do toho, že akce tam pořádané budou pro širokou veřejnost

Milan - zatím lehce odbočím k bodu 3. - čerpání dovolené KoKS a Správce KS, možná budeme muset počkat na Honzu, protože tu můžeme rozhodovat jen dva
Míša - to není potřeba, já mám dovolenou řeše nou přes PO, takže vám ji jenom oznamuji, tedy můžeme o Ondrovi rozhodovat tři
Ondra - vyčerpal jsem dvanáct dní
Milan - tedy poměrnou částí to vychází, že ti zvydou tři dny, a to je tak s bídou na Vánoce
Míša - No a bude centrum mezi svátky zavřené? Já si myslím, že by mělo být.
Ondra - pak není co řešit, zbývají mi tři dny a mezi svátky jsou tři dny.
Míša - jde o to, že můžeš běžně pracovat online, ale dovolená prostě bude jen tvoje, kdy budeš mít klid. Padla tu i možnost, že by si to Ondra vybral třeba v lednu
Milan - nejsem příliš pro o přenášení dovolené do dalších let
Míša - běžně to ve společnostech bývá, nebo jsem se s tím setkala, že se to dalo vybrat ještě třeba do konce ledna
Ondra, pak tedy, pokud by to šlo, bych si to naplánoval na první týden v lednu, to vychází na tři dny.
Dovolená Správce KS Vysočina tedy po domluvě proběhne od 2. do 4.1.2019

Zpět k bodu 1

Míša -Ondra teď komentoval k tomu vymezení se a je třeba se k tomu nějak postavit a pak si to odhlasovat
Roman - píšeš tam, že tam proběhly nějaká politická jednání, byla tam i nějaká bez Pirátů?
Ondra - ano, probíhaly tam jednání KDU-ČSL a Forum Jihlava
Míša - tohle se pro příště dělat nebude
MIlan - trochu jsem to ještě pozměnil, dodal jsem tam větičku, že sporné akce bude Správce konzultovat s PKS
Míša - takhle bych to neviděla, měli bychom se jasně vymezit, aby Správce měl daná pravidla a nemusel běhat s každou druhou akcí k PKS

Míša - po proběhnuvších úpravách v dokumentu Koncepce JiPiCe, jste s tou počáteční akcí všichni v pohodě?
Roman, Milan - ano, jen drobné doladění
Ondra - mlčí, protože má jen dvě ruce :)
Míša - tedy proteď to tak nechme a můžeme si dát třeba týden, kdy to s Ondrou dopracujeme, případně udělat samostatný Mumble k tomuto.
Milan - mě to přijde už jako použitelné a jedná se víceméně jen o detaily
Míša - Ondro stihneš to dodělat teď do pátku?
Ondra - nevím, na pondělní mumble ano, do pátku se o to pokusím
Milan - myslím si, že tolik změn tam už nebude a mohlo by to jít, ale jinak na to nespěchám
Míša - to je pořád váhání, takže já rozhoduju, že to s Ondrou do pátku zpracujeme
Milan - za mě, když to bude takhle předložený, tak furt je to lepší, než když to beží ve stavu, kdy to nemá žádnej podklad.
Míša - dávám tomuhle mumblu patnáct minut
Míša - Ondro, zítra to projednáme, je to v pohodě?
Ondra - no jo no.
ÚKOL - Míša s Ondrou vypracují a předloží PKS ke schválení a poté předloží KF k jednání Koncepci JiPiCe, a to nejpozději do pátku 14.12.2019
2.
Míša - k bodu dvě nemáme žádné vyjádření od M. Kučery, kterému jsem psala
MIlan - na fŕu se aktuálně řeší, jak to vlastně celé bude vypadat. To co jsem napsal je vlastně procesní návrh, který je možná přísnej, ale my si ho takhle můžeme nastavit.
Míša - ale zatím nemá podporu, coby procesní návrh
Milan - on fakticky je ten můj návrh návrhem usnesení. Ve skutečnosti tam ani žádný platný návrh není. Což ovšem vede trochu do slepé uličky.
Míša - je potřeba dopracovat i ten první příspěvek, jak se může nominovat, jakým způsobem to proběhne.
Míša - Ondro, zajímalo by mě, zda jsi to rozesílal členům KS?
Ondra - rozesílal, ale nedostanu se ke slovu
Míša - jiný kraj to řeší počtem palců k jednotlivým zájemcům a na základě množství získají nominaci kraje
Milan - to mi přijde špatně, protože volební řád to říká trochu jinak. Základ té nominace by měl být zřejmý, že nadpoloviční většina členů by měla být pro daného kandidáta
Míša - nevím úplně jak to vymyslet, tohle vypadá tak jednotlivý ankety
Milan - vidím jako rozumnější, aby lidi kandidovali na konkrétní pozice do té kandidátky, protože když budou všichni kandidovat všude, tak v tom bude dost bordel
Míša - ano, tak by to mohlo být, ale nemělo by o tom rozhodovat PKS
Milan - mělo by se to předložit KF a hlavně nějak dokončit, jak bude vypadat to usnesení

Míša - dobře, jak se k tomu postavíme
Milan - pokud se dohodneme, tak to můžeme hodit do referenda. Evidentně se čeká, co vymyslíme.
Míša - tedy se k tomu musíme vyjádřit
Milan - další možnost je ta, že kdo dostane nadpoloviční většinu, bude mít nominaci a nazdar
Míša - líbil se mi tvůj argument, že ty hlasy by mohl sehnat každej
Míša - Jak to teď uděláme? My teď to usnesení prohlasujeme tady a předložíme KF?
Milan - nevím, zda je to teď a tady reálné, protože jsem vnímal, že nejsme ve shodě.
Míša - tak uděláme ještě zítra mumble jenom k tomuto?
Milan - teď jsem ten návrh hodil na wire a jsem pro to, aby jsme to probrali písemně, to bude jednodušší
Míša - souhlasím, můžeme to probrat po wiru. A ostatní?
Roman, Ondra - jojo
Míša - tak to Ondro zapiš, že to budeme probírat po wiru.
Ondra píše… :)
Míša - teď jde i o to, aby jsme to stihli. Poslední termín je tuším 13.
Milan - to by mohlo být dostatek času a asi by se to dalo v pohodě stihnout
Míša - jasně, ale jsou dvě kola, u každýho
Milan - u té třetí se druhé kolo teoreticky nemusí dělat, nebudeme-li určovat pořadí
Roman - myslím si, že to je v pohodě
Míša - nejsem si jista, zda bude Ondra schopen takové jednání vést na fóru
Ondra - nevím, ještě jsem takové jednání nevedl, zkusím to
Míša - tedy jsme domluvení a budeme to řešit na wiru


Míša - Tak z dalších bodů, domluvilo se, jak s tou dovolenou?
Roman - já souhlasil s tím, že s tím nemám problém, aby bylo mezi svátky zavřeno, ale Milan se pak nevyjádřil k Ondrovu návrhu
Milan - No a jak to Ondra chce?
Ondra - tak jak jsme se bavili - první týden v lednnu
Milan - takže mezi svátky budeš pracovat?
Ondra -ano, stejně bych pracoval
Míša - takže teda jaký chceš termín?
Ondra - první týden v lednu (2. - 4.leden)

Následuje rychlá debat o informačních bodech, drobné změny v redminu.

Zápis po domluvě ověří Michaela Vodová

Tedy pro dnešek končíme - dobrou noc :)
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 360
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 18 pro 2018, 14:17

PKS mumble
17.12.2018
Program:
1. Informace
Stanovisko RP k hospodaření senátní kampaně obv. č. 53 viewtopic.php?p=593434#p593434
Analýza voleb centrální https://docs.google.com/document/d/15gG ... p=sharing
Redmine aktualizován - info zde https://redmine.pirati.cz/news/29
KET svatá tabulka (vyplňovat mohou koks) https://docs.google.com/spreadsheets/d ... sp=sharing
LARP (viz email)
2. Vyhodnocení tabulky volebního know-how a hodnocení spolupráce s KoKS a Správcem KS
3. Mediální spojka, viz email od MO

Zápis PKS Vysočina mumble
17.12.2018

Přítomni: Michaela Vodová, Ondřej Tůma, Milan Daďourek, Roman Pašek
Host: Hanka Hajnová

1.
Míša - ty informace jsou jen “informativního” charakteru, máte k tomu někdo nějaké dotazy?
Milan - asi ne, z části jsme to probrali
Míša - ale třeba dost zajímavý je redmine, když klikneš na ten odkaz, tak se dozvíš spoustu zajímavých věcí
Míša - co se týká té tabulky KET, tak tu můžu zatím vyplňovat jen já, jak se to začne hýbat, tak s tím budeme více pracovat
Milan - nezdá se mi, že jsou tam ty pozice pevně daný
Míša - myslím, že až bude realita jiná, než jsou týmy dle té struktury, můžeme připomínkovat, do té doby to nechme
Míša - jinak bych ten první bod neřešila


2.
Míša - k tomuhle bodu nemůžu nic říct, nevím
Milan - k tomuhle bysme potřebovali Honzu, když budeme hodnotit Míšu a Ondru, tak abychom byli tři
Míša - tak si domluvte třeba samostatný mumble
Milan - nevím jak bude mít Honza čas, abychom se k tomu sešli
Roman se připojil
Milan - potřeboval bych ty data, který z toho vychází. Románku? Jsi tady?
Roman - jojo, jsem tady, výsledky mám, rozešlu to emailem Milanovi i Honzovi
Úkol - Roman rozešle co nejdříve výsledky z dotazníků a domluví mumble s Milanem a Janem
3.
Míša - Jaký máte na email od K. Sadílkové názor?
Milan - mě se líbí
Roman - mě se nelíbí
Milan - Co se ti tam nelíbí?
Roman - Nelíbí se mi že MO nemělo předem dostatek financí a teď díky neúčasti některých krajů se jim to vykrylo. Dále se mi nelíbí hodnocení odměn podle kritérií jako je umístění v celostátních médiích - např. Praha bude mít vždy náskok oproti jiným krajům.

Míša - psala mi Hanka, že uloží děti a zkusí se připojit.
Roman - nelíbí se mi přerozdělování odměn podle toho, jak se kdo dostane do celostátního tisku, je to docela diskriminační.
Míša - to se mi taky nezdá, tohle by mělo vědět MO, jak to hodnotit
Roman - když vydáme na Vys čtyři tiskovky za měsíce a v Praze udělají jednu, tak ta jejich bude mít mnohem větší dopad
Míša - uděláme mumble s MO a domluvíme se s nimi, co se dá dělat. Ale K. Sadílková je hodně vytížená a nevím, jak Mikuláš.
Milan - A Hanka s nimi nějak komunikovala?
Míša - jo, psala jim. Vy jste to nedostali?
Milan - ne
Míša - aha, ona to poslala jen mě, přepošlu to
Milan - beru to tak, že to je ve vývoji a ty věci se teprve upraví
Míša - Z tohohle bodu tedy vyplývá, že domluvíme mumble s MO.

Máte někdo nějaké další body?

Roman - Jak se teď budeme scházet? Svátky etc…
Míša - Já mám teď dovolenou a nejdříve budu k dispozici 2.1.
Ondra - navrhuji mumble 7.1. S tím, že pokud nastane nějaká nečekanost, uděláme mimořádný mumble.
Milan - souhlasím
Roman - souhlasím
Míša - ale běží nám dost jednání a budou začínat hlasování, bude o tom potřeba jednat.
Míša - budu potřebovat stanovit nové lhůty na ten rozpočet Ondro, četl jsi to?
Ondra - jestli je to dnešní, tak ne.
Milan - dokdy to potřebujeme mít schválený?
Míša - 25.12. Je ukončená možnost připomínkování, do 28.12. Bude doba na rozmyšlenou a 28.12. Dopoledne zahájí Ondra hlasování o tom usnesení až do 2.1.2019, kdy dopoledne ukončí Ondra hlasování. Anketu nastavíš na pět dní kvůli 1.1, kdy je svátek
Roman - je tam usnesení PKS
Míša - má tam KF usnesení, které bude schvalovat?
Milan - nemá, to by do toho příspěvku bylo potřeba doplnit.
Míša: doplním do návrhu nového rozpočtu i usnesení, které bude KF hlasovat
Ondra zaktualizuje úvodní příspěvek a oznámí to KForu

A přichází Hanka

Hanka - když se podíváte na ty kraje, které o to stojí - 5, tak je to docela málo. Jinak souhlasím s vašimi připomínkami. Tohleto jejich nastavení se mi ovšem taky nelíbí, protože těžko budeme soupeřit s JMK nebo SČK.
Milan - ještě jsme řešili ty finance, ale máš nějaké informace ohledně toho zapojení, ozvali se ti?
Hanka - ne nemám odpověď žádný z mých dotazů. Jedna z věcí byla nějaká užší spolupráce, ale jaksi to nefunguje. Chtělo by to nějaké setkávání či pravidelný mumble MO
Milan - nebylo by lepší, kdyby nějak obodovali ty kraje a rozdělili nenulovým, protože dávat to jen prvním třem by bylo nefér.
Hanka - přesně tak, tam nemáme šanci se dostat, už jen i kvůli komunikaci s novináři
MIlan - mě by se víc líbilo, kdyby se hodnotilo podle naplňování nějakých kritérií, než budovat nějakou rivalitu mezi kraji
Hanka - tohle by se mělo řešit
Míša - Chceš v tom jednání s MO pokračovat, nebo to má jednat PKS?
Hanka - rozhodně v tom chci pokračovat, když už jsem to rozjela
Milan - já se chci určitě účastnit toho mumblu
Míša - s tím se počítá
Úkol - Hanka přepošle email, který odešle MO, i PKS.
Míša - ještě nějaké dotazy?

Hanka - jste všichni spokojeni s PFkem? Mohu použít mailchimp pro rozeslání?
Míša - jo jasně, můžeš to poslat celému kraji

Odkaz na PF-ko
https://drive.google.com/file/d/1tH6phA ... sp=sharing

Dovolím si doplnit ještě odkaz na fórum ;) viewtopic.php?f=84&t=45207

Příspěvek Lukáše Blažeje k Europarlamentu
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 3&theater

Dnešní schůze končí
Zápis ověřila a doplnla: Vodovka
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 607
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Farmář, ochrana přírody
Bydliště: Počítky 3
Dal poděkování: 1272 poděkování
Dostal poděkování: 1114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Milan.Dadourek » 07 led 2019, 13:00

Uzavřené jednání PKS v průběhu vánočních svátků 2018

Na základě úkolu z mumble PKS (17.12.2018 - bod 2) proběhlo distanční formou (wire) uzavřené jednání k vyhodnocení komunálních voleb 2018 na Vysočině.
Účastníci jednání: Jan Pošvář, Roman Pašek, Milan Daďourek

Přijeté usnesení:
1. PKS Vysočina s ohledem na dobré výsledky komunálních voleb rozhodlo určit mimořádné odměny, maximální cílovou částku stanoví ve výši 20 tis. Kč.
2. Maximální cílová částka bude rozdělena rovným dílem mezi pracovníky, kteří zajišťovali potřebné administrativní úkony na úrovni kraje. Z této maximální částky bude stanovena odměna na základě vyhodnocení zpětné vazby poskytnuté kandidáty.
3. S ohledem na body výše schvaluje PKS mimořádnou odměnu Michaele Vodové ve výši 100% maxima, tedy 10.000 Kč, a Ondřejovi Tůmovi ve výši 80% maxima, tedy 8.000 Kč.
4. PKS schvaluje přesun 18 tis. Kč v rámci rozpočtu Kraje Vysočina 2018 z Rezervy předsednictva do položky Personální výdaje, a dále v rámci položky Personální výdaje schvaluje záměr na mimořádnou odměnu pro Ondřeje Tůmu ve výši 8 tis. Kč a záměr na vnitřní přesun prostředků z rozpočtu kraje do rozpočtu PO na krytí mimořádné odměny Michaele Vodové ve výši 10 tis. Kč. Proplacení odměny Michaele Vodové dle předběžné dohody provede PO.
5. PKS pověřuje Správce KS zajištěním exekuce přijatého usnesení (tj. oznámit úpravu rozpočtu 2018, oznámit PO usnesení o odměně pro Michaelu Vodovou).
Hlasování: všichni tři pro
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 3):
Roman.Pasek, Ondrej.Tuma, Michaela.Vodova
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocní, běžte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 360
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 09 led 2019, 12:18

Jednání PKS mumble
7.1.2019 a 8.1.2019


Program:
1. Řešení záměny rozpočtu pro MS Jihlavsko a MS Telčsko v Rozpočtu 2019
2. Zhodnocení výsledků dotazníku k volebnímu know-how, nejlepší způsoby kampaně etc.
3. Novinky na wiki po úpravě 3.1 - oznámení
4. Přijetí Pavla Kněžíka - jeho žádost zde
5. Podmínky a forma prezentace Setkání LUZS v JiPiCi
6. Změna způsobu a záměru platby za úklidové služby v JiPiCi - místo 1000,- bude plus DHP 1210,- navýšení měsíčně k nájemnému
a. https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=sharing
7. Vyřešit dohledatelnost záměrů a usnesení PKS - něco rozhodneme při zasedání, něco při online jednání na mumble, něco na redmine a něco na foru, ráda bych to ujednotila, abychom to pak zpětně mohli dohledat a mělo to jeden systém SPZN - diskuze
8. Scházeni kraje viewtopic.php?p=598461#p598461

Jednání PKS Vysočina mumble
7.1.2019
Zápis


Přítomni:Michaela Vodová, Ondřej Tůma, Roman Pašek,

Omluveni: Milan Daďourek

Míša: Co kdybychom dnešní jednání odročili? Je nás tu málo a nejedná se o až tak závažné body.
Ondra: Navrhuji akademickou čtvrthodinku, jestli se objeví Honza.
Míša: Doplním do programu ještě bod, na který jsme dnes narazili, a to chybějící spisové značky u rozhodnutí předsednictva. Abychom měli dohledatelnou historii jednání. (viz. Bod sedm)
Míša: Bod jsem doplnila a jestli myslíte, že bychom mohli něco ve třech rozhodnout.
Roman: Ve třech to není úplně v pořádku, pak bychom to museli opakovat ještě jednou pto zbytek.
Míša: Můžeme to tedy odročit na nedělní jednání, nebo třeba na zítra.
Roman, Ondra: Zítra v půl deváté by to bylo fajn.
Ondra: Patnáct minut pryč, navrhuji tedy oficiálně přesunutí mumble na zítra, tj. 8.1. 2019 od 20:30. Souhlasíte?
Míša: Ano
Roman: Ano
Ondra: Ano
Míša: Kdo to oznámí?
Ondra: já to udělám.
Míša: Tedy to můžeme rozpustit


8.1.2019
Přesunuté jednání PKS Vysočina mumble:


Přítomni: Ondřej Tůma, Roman Pašek, Milan Daďourek, Míša Vodová, Jan Pošvář


1.+ 6.
Milan: Jak to teď je? KF teď schválilo rozpočet a s ním i ty záměry, ale ty malý jsou na PKS a na KF jen asi dva velký.
Míša: Ano, tak to bude. Ale je potřeba některý věci přeschválit KF - třeba změnu nájmu o doplnění DPH k těm úklidovým službám.
MIlan: Ale podle pravidel by se mělo hlasovat jenom to navýšení, což nedosahuje výše, kterou by mělo schvalovat KF, ale stačí PKS.
Míša: napíšeme usnesení, kontrolujte, doplňujte:
SPZN PKS Vys 1/2019 - Usnesení:
Předsednictvo Krajského sdružení Vysočina schvaluje záměry do 100 tisíc uvedené v příloze schváleného rozpočtu 2019 krajským fórem Vysočina, rozpočet zde odkazem:
download/file.php?id=20935
s rozdílem:
Záměr MS Jihlavsko se z 15000,- mění na 10000,-.
Záměr MS Telčsko se z 10000,- mění na 15000,-.
Důvodem je chyba v zápisu schvalovaného dokumentu.

Hlasovali:
Pro: Míša Vodová, Roman Pašek, Jan Pošvář, Milan Daďourek, Ondřej Tůma
Proti: Nikdo
Zdrželi se: Nikdo
SPZN PKS Vys 2/2019 - Usnesení:
Předsednictvo Krajského sdružení Vysočina schvaluje navýšení záměru “Nájem JiPiCe” ze 144000,- na 155000,-.
Navýšení je z důvodu navýšení nájmu jihlavského centra o úklidové služby o 1210,- / měsíčně.
Zároveň Předsednictvo Krajského sdružení Vysočina snižuje záměr “Provozní výdaje JiPiCe” o 11000,- na 11000,-

Hlasovali:
Pro: Ondřej Tůma, Roman Pašek, Jan Pošvář, Milan Daďourek, Míša Vodová
Proti: Nikdo
Zdrželi se: Nikdo
Aktualizovaný přehled schválených záměrů ve znění výše přijatých usnesení bude přílohou zápisu.

Přehled schválených záměrů:
správce KS Vysočina 300.000
vedoucí MO KS Vys 48.000
ms jihlavsko 10.000
MS Telčsko 15.000
ms Třebíčsko 15.000
ms chotěboř 10.000
ms HB 10.000
podpora činnosti týmů kraje 10.000
vzdělávání veřejnosti 30.000
nájem JiPiCe 155.000
provoz JiPice 11.000
provozní výdaje KS Vysočina 40.000
ÚKOL: Ondra do zápisu doplní přehled schválených záměrů.
Bod číslo 2 se odročuje na jednání PKS 13.1.2019
Přidáno do programu.

3.
Míša: Změna, kterou jsem udělala se týká wiki. Několik málo lidí se mi ozvalo se zpětným hodnocením.
Milan: Mě se líbila první varianta, ale je teď otázka, jak to bude s aktualizací a také, zda to nebude spíše na webovkách, ty důležitější věci.
Míša: Každopádně, to zkuste projít a podívat se, jestli tam nejsou nějaké věci, které by nedávaly smysl. Pak mi to můžete oznámit, nebo to každý z vás může upravit.

4.
Míša: Dostali jsme žádost od Pavla Kněžíka, zdali bychom urychlili jeho žádost o přijetí. Četli jste to?
Milan: Četl jsem a nemám žádný problém
Míša: Také nemám žádný problém
Roman: Však my tam nemáme žádné časové omezení, on žádal přesně před dvěma měsíci, na KF jezdí, je aktivní na fóru
Ondra: Nemám s ním problém
Míša: Oukej, pojďme hlasovat.
Hlasujeme o přijetí Pavla Kněžíka za člena:
Pro:
Míša Vodová
Roman Pašek
Milan Daďourek
Ondřej Tůma

Proti: Nikdo

Zdrželi se: Jan Pošvář
Pavel Kněžík byl přijat za člena Pirátské strany - KS Vysočina
ÚKOL: Míša (koordinátor) zprocesuje přijetí Pavla Kněžíka.
7.
Míša: Tenhle bod bychom mohli probrat, neboť i když my si tu historii pamatujeme, tak ten proces změn je špatně dohledatelný.
Tento bod se prozatím odkládá na jednání PKS 13.1.2019

Milan odešel.

5.
Ondra: V našem centru se po několik posledních měsíců schází vždy jednou za měsíc jihlavská hermetická Lóže. Doteď byla jednání uzavřená, ovšem se změnou koncepce centra jsem byl upozorněn na skutečnost, že toto již nadále není možné. Lóže tedy změnila koncept svých jednání na otevřené jednání s nutností registrace. (http://luzs.cz/liii-luzs-jihlava-so-16- ... minek.html)
Registrace musí proběhnout nejpozději týden před samotným setkáním, a to především z důvodu přípravy školících a dalších materiálů potřebných k setkání.

Celé PKS se veskrze jednomyslně shodlo na tom, že to byl dobrý krok, nicméně by bylo dobře ona setkání otevřít i neregistrovaným lidem, kteří by se zúčastnili tzv. Na odposlech a nezapojovali by se napřímo do přednášek či praktických cvičení, které budou probíhat v rámci jednání Lóže.

Ondra: Přednesu tedy Lóži tento požadavek a pokusíme se mu přizpůsobit v nejvyšší možné míře. Jakmile bude ustanoveno nové, přednesu to opět PKS.

Míša: doplňuji, že jde o princip. Veřejně přístupné akce (provozujeme veřejný prostor, který poskytujeme bezplatně a který je financován z peněz Pirátů, z veřejných peněz, které Piráti dostávají na činnost) musí být přístupné veřejnosti, nekonfliktně, bezbariérově, nízkoprahově. Jinak v našem centru není pro takové akce podpora. Bylo by to v tom duchu nesmyslné podporovat aktivity uzavřených setkání. Toto se týká veřejných aktivit, veřejnosti. Netýká se to uzavřených jednáním Pirátů a jejich činnosti. Setkání Pirátů, např. vyjednávání, strategické schůzky apod., mohou být uzavřená. Ve chvíli, kdy pomine důvod utajení bude zveřejněn zápis takového setkání. Ostatní aktivity Pirátů jsou veřejné, veřejně přístupné. Informujeme o všem na foru a SS.

8.
Míša: Uvažuji o přenesení ankety k tomuto tématu na fóru, především kvůli lidem, kteří nejsou na FB.
Honza: Možná by bylo dobré zaznamenat odpovědi, které jsou aktuálně u té aktuální ankety na fb a vytvořit anketu i na fóru.
Roman: Mělo by to být přímo na fóru, je to prvotní pirátský systém a kdo tam nechodí, tak naznačuje, že na to docela kašle.
Míša: Já to těm lidem, kteří již na fb hlasovali vysvětlím, že je potřeba to přenést na fórum jako oficiální anketu.
ÚKOL: Míša - Založit anketu na fóru a sdělit to hlasujícím na facebooku osobně.
Míša: Nemáte-li nikdo nic jiného, tak to můžeme ukončit?
Honza: Ondro, nemusíš se pokoušet o stenoprotokoly :). Nejsem si jist, zda máš dobře zapsanou tu poslední konverzaci.

Roman: Bylo by dobré některé pirátské tradiční věci přenést z wiki na naše webovky - Piratecony, Ukliďme Česko atd.
Míša: A případně i nějaké další nápady, můžeme to probrat na KF, kde k tomu účastníci mohou přidat svoje nápady.

Roman si zapíše bod do programu jednání KF.


Zápis ověřil Jan Pošvář a Míša Vodová
Oznámení moderátora:
doplnění SPZN usnesení PKS Vys - M. Vodová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Michaela.Vodova
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 4219
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: osvč
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 3958 poděkování
Dostal poděkování: 5044 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Michaela.Vodova » 14 led 2019, 12:40

13.1.2019
Program PKS:
  1. info: máme registrovaný rozpočet, jaksi se rozsypal základní dokument, takže čekáme na jeho opravu - máme totiž někde nějaké zaokrouhlenosti a tak nesedí celková částka - rozdíl v našem dokumentu a na piroplacení
    • dále v této věci bude třeba uzavřít záměry, které jsou vyčerpané či pozbyly platnosti, což teď není technicky možné a čeká se na TO, které by to mělo vyřešit
    • je nutné pak navolit záměry, které byly schváleny KF a PKS..
  2. Zhodnocení výsledků dotazníku k volebnímu know-how, nejlepší způsoby kampaně etc.
  3. Diskuze - Vyřešit dohledatelnost záměrů a usnesení PKS - něco rozhodneme při zasedání, něco při online jednání na mumble, něco na redmine a něco na foru, ráda bych to sjednotila, abychom to pak zpětně mohli lehce dohledat vč. historie (vývoji rozhodnutí) a mělo to jeden systém označení SPZN
Přítomní: Míša, Roman, Jeník
Zápis:
  1. informační bod (podrobně popsaný v programu)
  2. připravíme na příští KF (Roman)
  3. záměry chceme evidovat a značit, hledáme vhodný nástroj - redmine?
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 8-16

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 360
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 22 led 2019, 13:03

Program mumble jednání PKS Vysočina 21.1.2019
1. Žádost Míny Duru o obnovení pravidelného nacvičování tanečního kroužku
2.Svoz odpadu - záměr, nabídka:
Papír – 120 litrová nádoba
- Nájem – 307,50 Kč/ks/rok
- Pravidelný vývoz 1x za 14 dní – 1.168,50 Kč/ks/rok
- Pravidelný vývoz 1x za měsíc – 541,20 Kč/ks/rok
- Nepravidelný vývoz 62,-Kč/ks/vývoz

Plasty – 120 litrová nádoba
- Nájem – 307,50 Kč/ks/rok
- Pravidelný vývoz 1x za 14 dní – 1.168,50 Kč/ks/rok
- Pravidelný vývoz 1x za měsíc – 541,20 Kč/ks/rok
- Nepravidelný vývoz 62,-Kč/ks/vývoz

Výše uvedené ceny jsou bez DPH.
3. plán na příští rok - info pro členy, co se bude dít příští rok
4. zpráva o činnosti kraje - info pro členy, co se minulý rok dělo
5. Cestovné - záměr
6. Podpora Niny Paley, dvd pro rozdej na FSF (je to ale dost peněz a hlavně drahá pošta) - spíš jen nápad, který není realizovatelný
http://www.palegraylabs.com/sita-merch/ ... -pal-dvds
150 USD (americký dolar) = 3 364.800 CZK (česká koruna)





Jednání PKS Mumble 21.1.2019
Zápis


Přítomni: Ondřej Tůma, Jan Pošvář, Roman Pašek,

Omluveni: Míša Vodová

1.
Mína Duru nás požádala, zda by bylo možné v centru znovu začít s tanečními kroužky. Probíhalo by to podle domluvy z loňského roku - ve všední dny po 17:00, v soboty po čtrnácté hodině.
V případě, že by k nám zase začaly chodit, tak by bylo potřeba, aby u každého takového tréninku byla osoba, která by na ně dohlížela a také na to, aby po jejich odchodu bylo centrum v takovém stavu, v jakém bylo než přišly. Eva Nováková už navrhla, že by si některé dny mohla vzít “hlídání” a vybídla i další členy a příznivce z Jihlavy, zda by se toho účastnili.
Honza si myslí, že by se měla pohlídat hlučnost, stanovit hranici v decibelech (max 50). Hlučnost je hlavní příčinou negativních recenzí v okolí.
Musí normalizovat mp3, aby měli stejnou hlasitost.
Úkol - Ondra se sejde s Evou Novákovou a domluví se s ní na možnostech hlídání a zajištění průběhů tanečních tréninků. Informace o tom jak a zda to bude realizovány dodá Ondra do příštího mumble jednání PKS.
2.
Dochází k tomu, že produkujeme poměrně dost odpadu a bylo by potřeba zřídit kontejnery s pravidelným vývozem - cenová nabídka smj přiložena. Nejlepším řešením by bylo snížit produkci odpadu na minimum, a to jak jako Piráti, tak s tím pracovat i v případě návštěvníků centra a dbát na to, aby si svůj odpad případně odnášeli. Možností je také sdílení odpadních nádob s dalšími nájemci v domě.
ÚKOL - Ondra oběhne kanceláře a další firmy v domě a pokusí se s nimi domluvit na výše uvedeném sdílení nádob na separovaný odpad.

3. + 4.
Bylo by fajn vytvořit dokument - něco na způsob Výroční zprávy (i když tenhle termín není úplně nejlepší), ve kterém by se shrnulo dění a důležité body za uplynulý rok a představila vize pro rok následující s tím, že by v něm mohli být stanoveny i nějaké cíle, kterých bychom chtěli dosáhnout.

Ondrův návrh je takový, že by se to možná dalo posunout na konec roku - předvánoční termín.
Honza navrhuje, že s ohledem na největší přehled o dění v kraji, by se vzniku tohoto dokumentu mohla chopit Míša a vytvořit pro začátek “demo” dokumentu, které by se odprezentovalo a na kterém by se pak daly stavět ostré verze.

5.
Pro odročení bodu na jednání PKS 28.1.2019 byli všichni přítomní

6.
Jedná se zatím o věc, která je náročná jak cenově, tak i možnou ekologickou zátěží. Možná časem, až se to FSF trochu rozjede, tak zauvažovat nad podobným typem merche a možná to řešit i přímo s centrálou. V tuto chvíli to tedy asi není vhodné pro realizaci.


Konec jednání
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 360
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 30 led 2019, 10:07

Program:
1. Cestovné - záměr (Míša)
a. V rozpočtu 2019 máme alokováno pro provozní výdaje kraje 40k. Je to psané jako záměr provozní výdaje KS Vysočina a v popisu je “zejména pro cestovné. Dle mne je třeba ale jasně stanovit podmínky pro cestování autem a jeho proplácení. Viz předchozí záměr zde:
- https://piroplaceni.pirati.cz/zamer/78/ a https://wiki.pirati.cz/zamer? dataf ... jezd%C5%AF
- Vyčerpáno 17594+7725=25319,-
- Záměr k proplácení pracovních a požadovaných výjezdů za účelem kontaktu se zájemci o členství a registrovanými příznivci, pořádání seminářů, workshopů a zajištění
materiálních potřeb kraje Vysočina. Čerpán z výdajové roz. položky "Provozní výdaje". Maximální výše záměru je 25 000 Kč. Došlo k navýšení na 35k. Odůvodnění:
Vzhledem k odlehlosti a časově náročné dopravní dostupnosti jednotlivých oblastí kraje Vysočina vznikla potřeba cestovat v nutných případech osobním automobilem.
viewtopic.php?f=316&t=39592
- Navýšení proběhlo dle zápisu viewtopic.php?f=316&t=42808#p577883 kvůli tomu, že průměrné čerpání bylo vyšší než plánované (přidal
se správce)
- https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=sharing
b. Navrhuji ze 40k alokovat pro cestovné určitou částku jen pro cestovné nebo záměr upřesnit.

2. Volba hospodáře (druhého hospodáře potřebujeme, několik důvodů, - zástupnost, ale hlavně schválení žádostí o proplacení hospodářovi - nelze schválit sám sobě)

3. Navýšení času vedoucí MO vzhledem k navýšení odměny z centrálního MO o 3000 Kč (bude přítomna Hanka Hajnová, tento bod bude projednán jakmile přijde, děkuji za vstřícnost) - diskuze, návrhy
a. Od února by MO mělo přispívat krajům, kteří nechtějí centrální MO spojku, protože mají vlastní koncepci a podporují MO kraje minimálně 3k měsíčně. Máme tedy v
podstatě splněny podmínky. Otázka je, zda máme na vedoucí MO požadavek navýšení úkolů a času či to necháme jak to je. Pozveme Hanku, aby nám řekla, jak to vidí.
b. Omezení DPP (10k měsíčně pro to, aby neplatila sociální a zdravotní) a 300 hodin na rok
https://www.e15.cz/finexpert/investujem ... et-1354016

OFFTOPIC4. Změna jednání kraje
a. pravidelně zasedání ob měsíc budeme střídat s jednáním online, pokud se to osvědčí
b. Budeme mít pevné body (na každém jednání kraje)
c. navíc bychom mohli udělat to, že ty otázky, které máme na týmy v zápise mohou lidi doplnit, pokud se nemohou jednání účastnit ..
d. sic členové jsou dobrovolníci, ale ráda bych, aby se zažila nějaká praxe zasedání kraje.. Můžeme to vymyslet jinak, udělat jiné
termíny .. Co je důležité říci, že člen ve vedení má určité povinnosti i přes dobrovolnost své pozice..
e. Hrozí nám rozpuštění MS CH a HB, ani Telčsko na tom není obzvlášť dobře.

5. Pravidelné akce v Jipice - zpracovaný návrh k diskuzi a případnému schválení (Míša a Ondra) - jde nám o minimální “jednoduché” pravidelné aktivity
a. Lanparty, pátek, od 15.2 každý 4.týden od 18 do 00
b. Deskovky, pátek, od 1.2 každý 4.týden od 15 do 18
c. FSF 1x měsíc
d. Setkávání týmu pro krajský program (1x měsíc)
e. PPU 1x měsíc témata pro členy/dobrovolníky/zájemce

6. Volební kampaň
a. plán akcí, je nutné naplánovat a poskytnout volební manažerce. Případně to vidím na oslovení přímo nominovaných/zvolených do čela za kraj a naplánovat jim něco “na tělo”
b. Plochy pro reklamu - poptávka (pošlou nějaký návrhy z centra a po nás budou chtít zjistit relevantnost, zda je to co k čemu - místo, a finanční nabídky.. ) - zatím to
nepřišlo (emailem od manažerky, mělo by tento týden)
- Prý nejsou na outdoor centrální peníze, budou to platit kraje a představují si BB - s čímž já osobně mám problém - jednání k tématu tohoto rozpočtu je zde:
viewtopic.php?f=248&t=45601 (On)
c. Pirátské listy - prý budeme mít k dobrovolnickému rozdeji k dispozici dva listy pro vlastní text

7. Transparentní a odborné fungování dozorčích rad a představenstev: https://forum.pirati.cz/viewtopic.php? ... 70#p598649
a. rp
b. ukládá místopředsedovi Jakubu Michálkovi, aby prostřednictvím expertních analytiků zajistil posouzení aktuální praxe obsazování orgánů obchodních společností
samospráv, kde se Piráti účastní koalice, včetně hlediska prosazování našeho programu, a případně navrhl RP vhodná doporučení ke zlepšení do 13 dnů od schválení
tohoto usnesení,
c. žádá příslušná místní či krajská sdružení o součinnost k činnosti dle bodu 1,
d. ukládá místopředsedovi Jakubu Michálkovi, aby v součinnosti s personálním odborem a zkušenými zastupitelskými kluby informoval místní a krajská sdružení o dobré
praxi transparentního obsazování obecních společností do 2 měsíců od schválení tohoto usnesení.

8. Vyhodnocení komunální kampaně, sběr know-how, dobré praxe (na workshop v únoru) - příprava pro jednání KF 14.2


9. Stanovisko k úložišti jaderného odpadu - požadavek MO (hosté Hanka, Jaroslav V.) https://pad.pirati.cz/p/FUtLAbQvcH
Info Jarda Vysoký: http://www.uschovna.cz/zasilka/JMHM7CEMTFM8GBKH-PE5/
Info za Vysočinu: http://www.nechcemeuloziste.cz/cs/lokal ... ocine.html

Mumble jednání PKS Vysočina 28.1.2019
Zápis


Přítomní: Jan Pošvář, Milan Daďourek, Michaela Vodová, Roman Pašek, Ondřej Tůma (20:55, bod 1)
Omluveni:
Hosté: Jaroslav Vysoký, Hana Hajnová (20:56, bod 1)

1. Cestovné - záměr
Usnesení o záměru: SPZN: PKS Vys 1/2019
PKS Vysočina souhlasí se záměrem “cestovné” k proplácení pracovních a požadovaných výjezdů za účelem kontaktu se zájemci o členství a registrovanými příznivci, pořádání seminářů, workshopů a zajištění materiálních potřeb kraje Vysočina. Záměr bude čerpán z výdajové roz. položky "provozní výdaje". Maximální výše záměru je 25 000 Kč.
Odůvodnění: Vzhledem k odlehlosti a časově náročné dopravní dostupnosti jednotlivých oblastí kraje Vysočina vznikla potřeba cestovat v nutných případech osobním automobilem.
PKS Vysočina snižuje záměr "provozní výdaje KS Vysočina" o 25k na 15000 Kč.

Hlasovali:
Pro: všichni zúčastnění
Proti: nikdo
Zdržel se: nikdo
Nepřítomen: nikdo



3. Navýšení času vedoucí MO

V rámci nabídky centrálního MO dojde od února k navýšení času vedoucí MO Hany Hajnové v rozsahu cca 20-25 hodin měsíčně a spolu s tím i k navýšení odměny z centrálního MO. Hana zůstane i nadále v režimu DPP. Nikdo nemá další připomínky.


9. Stanovisko k výstavbě úložiště jaderného odpadu

Hanka by optimálně viděla vyjádření Honzy - Souhlasíme s provozem JE, ale nesouhlasíme s budováním úložištěm, dokud jsme nevyčerpali všechny ostatní možnosti a dokud to nebude bezprostředně nutné. Jarda prezentuje situaci, která panuje u Jaroměřic, kde je jedno z plánovaných míst pro úložiště. Přikládá i odkaz na materiály k danému tématu a ke škodlivosti hlubinného úložiště: http://www.uschovna.cz/zasilka/JMHM7CEMTFM8GBKH-PE5/ .

“Apriori neodmítáme jadernou energetiku. Jen ji chceme dál stavět na technických inovacích a minimalizaci produkce odpadu. Například vyhořelé jaderné palivo, které je nyní skladováno v povrchových úložištích, se do roku 2060 plánuje přesunout do hlubinných. S novými technologiemi by bylo možné palivový odpad dále zpracovávat a znovu využívat.”
https://www.piratskelisty.cz/clanek-170 ... -ekonomiku
https://www.pirati.cz/program/psp2017/prumysl-a-obchod/

Diskuze k tomu probíhající na foru
viewtopic.php?f=551&t=40712&hilit=%C3%B ... %A1t%C4%9B
ÚKOL: Hanka si projde diskuzi foru, bude kontaktovat centrální MO - Jana Vrobela, jestli k tomu máme centrální stanovisko.

Pak složíme naše konkrétní stanovisko - řešit jej budeme v padu: https://pad.pirati.cz/p/FUtLAbQvcH
Pro další informace je také možno se obrátit na garanta Petra Třešňáka.

2. Volba hospodáře
KP Vys 9/2018 - viewtopic.php?f=316&t=41705&fbclid=IwAR ... 0#p563070
viewtopic.php?f=84&t=9972&start=110&fbc ... nk#p545065

Ostatní:
Z diskuze - budeme řešit situaci v MS Havlíčkův Brod, zajedeme tam hromadně a budeme řešit jejich další fungování.

Schůze ke krajským týmům - 7.2 - 17:30
ÚKOL - Milan napíše pozvánku, zahrne kontakt na Romana Paška pro lidi z Třebíče
ÚKOL - Míša přepošle email a kontakt na lidi.
Vyřešit zda je zveřejněno:
viewtopic.php?f=84&t=9972&start=110#p545065

4. - 8. bod přesunut do dalšího jednání

Ověřil: Roman Pašek
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 360
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 05 úno 2019, 12:06

Mumble jednání PKS Vysočina 4.2.2019
Program:
1.Volební kampaň
a. plán akcí, je nutné naplánovat a poskytnout volební manažerce. Případně to vidím na oslovení přímo nominovaných/zvolených do čela za kraj a naplánovat jim něco
“na tělo” . Naše tabulka ke sběru akcí k upirátění je zde : https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
b. Plochy pro reklamu. Dokument s návrhy k Outdooru je zde: https://docs.google.com/document/d/1mET ... XSFR8/edit
c. Pirátské listy - prý budeme mít k dobrovolnickému roznosu k dispozici dva listy pro vlastní text
d. Změna rozpočtu volební kampaně na žádost centrály - email od volební manažerky (30 000 centrále na merch etc., 30 000 pro naši outdoorovou kampaň)
2.Vyhodnocení komunální kampaně, sběr know-how, dobré praxe (na workshop v únoru) - příprava pro jednání KF 14.2.
3.Taneční kroužek v JiPIce - aktivita dobrovolníků

Další informace:
1.Změna jednání kraje
a. pravidelně zasedání ob měsíc budeme střídat s jednáním online, pokud se to osvědčí
b. Budeme mít pevné body (na každém jednání kraje) viz online jeddnání 14.2
c. navíc bychom mohli udělat to, že ty otázky, které máme na týmy v zápisu mohou lidi doplnit, pokud se nemohou jednání účastnit ..
d. já vím, že to možná bude divné, protože členové jsou dobrovolníci, ale ráda bych, aby se zažila nějaká praxe zasedání kraje.. Můžeme to vymyslet jinak, udělat jiné
termíny .. Co je důležité říci, že člen ve vedení má určité povinnosti i přes dobrovolnost své pozice..
e. Hrozí nám rozpuštění MS CH a HB, ani Telčsko na tom není obzvlášť dobře.
2.Pravidelné akce v Jipice - zpracovaný návrh k diskuzi a případnému schválení (Míša a Ondra) - jde nám o minimální “jednoduché” pravidelné aktivity
a. Lanparty, pátek, od 15.2 každý 4.týden od 18 do 00
b. Deskovky, pátek, od 1.2 každý 4.týden od 15 do 18
c. FSF 1x měsíc
d. Setkávání týmu pro krajský program (1x měsíc)
e. PPU 1x měsíc témata pro členy/dobrovolníky/zájemce
3.Transparentní a odborné fungování dozorčích rad a představenstev: viewtopic.php?f=61&t=35129&start=70#p598649
Přítomni: Michaela Vodová, Roman Pašek, Milan Daďourek, Ondřej Tůma, Jan Pošvář
Omluveni: nikdo
Nepřítomni: nikdo

Zápis

1. Bylo by fajn se kontaktovat s kandidáty, kteří to k nám mají blíž - Markéta Gregorová, Marcel Kolaja, ale vyslovil se i Lukáš Blažej, že by rád přijel. Nicméně bychom měli spolupracovat se všemi pěti prvními, neboť jsme je nominovali.
Úkol: Ondra osloví všechny kandidáty (i Janu Kol. a Ondru Kol :) ) s dotazem na požadavky na předvolební akci u nás v kraji - preference, informace atd., aby jim to lépe sedlo na tělo.
Ostrá část kampaně začne 29.4., tedy se většina akcí bude směřovat do tohoto období, nicméně udělat nějakou akci i dříve, by nemusel být problém.

Centrála nás požádala o příspěvek 30 000 Kč (půlku našeho rozpočtu na volby), v tomto bude zahrnutý merch, pirlisty, stany. Je potřeba udělat plán, spočítat co vlastně chceme a podle toho pak určíme i výši příspěvku centrále k předvolební kampani.

Koukněte na ceny třeba plachet tady ve fakturách http://spolecneotevremetrebic.cz/dokumenty/
ÚKOL: Míša a Ondra vytvoří plán, včetně finančního návrhu (odhadu) na kampaň a outdoorovou reklamu. Osloví volební manažerku s dotazem, zda tam není něco, co bude platit centrála, a na základě toho bychom hlasovali usnesení o záměru převodu financí do centrály.
PL - náklad cca 20 000 ks byl navržen odhadem dle minulých voleb.
NA žádost Romana bude počet navýšen o 10 000 pro Třebíč.

Tabulka k roznosu Pirátských listů na kraji:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 573951627
Úkol: Roman Pašek osloví MS plus dobrovolníky s ohadem, kolik jsou schopni zvládnout roznést Pirátských Listů. Osloví i Martinu Kavanovou s dotazem na obsah a plán strategie v rámci novin.
2.
Roman Pašek navrhne bod do programu 14.2

3.
Systém nastavení možnosti nacvičování hopsand - dokument https://docs.google.com/document/d/1qV0 ... c0Ebs/edit by takhle mohl být. Jakmile bude dohodnuto s Evou a dobrovolníky, pak to přeneseme na hlasování na fórum.

Další:
Milan - návrh změny pořadí jednání KF 14.2.. Změna na pořadí 2534.

Přesunuty body programu na další jednání:
4. Pozastavení členství Tomáše Dostálka
5. Emanuel Žďárský - email https://docs.google.com/document/d/11lA ... sp=sharing
6. Spolupráce s PPU

Ověřila: M. Vodová
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Vysočina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host