Zápisy z jednání PKS

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Vysocina

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 357
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 12 úno 2019, 15:42

Program jednání PKS mumble
11.2.2019


1. Pozastavení členství Tomáše Dostálka - informace
2. Emanuel Žďárský - email - informace https://docs.google.com/document/d/11lA ... sp=sharing
3. Spolupráce s PPU - k jednání
4. Tříděný odpad a jeho vyřešení - informace
5. Mrak.pirati.cz (Roman) - informace, jednání?
6. Záměr na převod 30k doplnění usnesení o detaily záměru. - usnesení

Zápis mumble jednání PKS
11.2.2019

Přítomni: Jan Pošvář, Milan Daďourek, Michaela Vodová, Roman Pašek, Ondřej Tůma

1.
Tomáš Dostálek čeká na zavedení předpisu o pozastavení členství a následně bude žádat o toto pozastavení.S ohledem na jeho pozici místopředsedy MS Chotěboř, dojde jeho pozastavením k rozpuštění tohoto předsednictva. Tato situace se bude řešit s lidmi z Chotěboře.

2.
PKS konstatuje, že téma, které pan Žďárský představuje je třeba řešit na celostátní úrovni a proto ho odkážeme na resortní tým zdravotnictví.
ÚKOL: Míša pošle informace resortnímu týmu a panu Žďárskému email s kontakty a informacemi o resortním týmu zdravotnictví.
3.
Z emailu:
Aby z PPU nebyla jen banální pojízdná přednáškárna, ráda bych se nejdřív domluvila na formě systematické spolupráce (i ve spolupráci s PO) a co od toho čekám já a co od toho můžete čekat vy a jak toho využít pro rozvoj kraje - přínosy pro kraj, pro Piráty jako stranu a pro rozvoj Pirátské putovní univerzity, pro rozvoj nových tváří, zapojení nováčků...
Udělat nějakou rámcovou dohodu mezi krajem a PPU. Normálně tomu dát nějakou fazonu, formu, cíle.
Kdy bychom si o tom mohli promluvit?


Z emailu 29.10.2018
Návrh v kostce:
1) Budu mít oficiální domov na vašem vysočinském webu: sekce o nás (lidé) > PKS > MO > MS > Pirátská putovní univerzita (podstránku si sama vyrobím)
2) Pravidelné akce alespoň 1x za měsíc a nejen v Jihlavě: můžeme rovnou domluvit 3-5 nejbližších akcí.
3) Individuální doladění wiki profilů členů (osobní telefonický rozhovor) -- a od zájemců zjistit pár jejich osobních strategických otázek, což je vlastní počátek studia s PPU (související s rozvojem kraje, strany, programem, osobním rozvojem...) - zejména práce s nováčky? Nováčci mohou být nositeli nového... :-).
Příklad otázek na mém profilu: https://wiki.pirati.cz/lide/milus_kotisova (otázka klidně může být jen jedna, i jednodušší), např. Milanova (Daďourek) otázka by souvisela s přípravou krajského programu
4) Systematické rozvíjení tzv. institucionální paměti ve vašem kraji pomocí vnořeného učení (= během vlastní práce, velmi minimalistickými kroky a pozastaveními reflektovat svůj rozvoj a sebeřídit se a zaznamenávat si velmi jednoduše pokroky a další cíle)

ÚKOL: Nejdřív si s Miluš promluví Míša, pak vyjádření KoKS a naplánovat setkání předsednictva s Miluškou.
4.
Tříděný odpad bude zpracovávat přímo paní uklízečka, která má přístup ke kontejnerům na tříděný odpad. Vše v rámci dohody.

5.
V aktuální době se řeší několik komunikačních platforem (nextcloud, RocketChat, Zulip), je třeba sledovat vývoj a přizpůsobit se podle vývoje. U úložiště aktuálně probíhá vývoj struktury, mělo by být brzy k dispozici. Jakmile se tak stane, začneme na něj přesouvat materiály z Google Drive.

6.
viewtopic.php?f=316&t=46052
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 4213
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: osvč
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 3953 poděkování
Dostal poděkování: 5035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Michaela.Vodova » 04 bře 2019, 21:30

Program mumble jednání PKS Vysočina 25.2.2019

1. Dovolená SpKS v době jarních prázdnin

Jednání bylo odloženo na 4.3.2019
___________
Mumble jednání PKS Vysočina 4.3.2019

Program:
1. Plakátová kampaň mimo Rengla - možnosti, ceny - https://redmine.pirati.cz/issues/17272
2. Dovolená SpKS v době jarních prázdnin
3. Tonery
4. Hodnoceni spks
5. 25.3 nmnm

Přítomni: Jan Pošvář, Míša Vodová, Roman Pašek, Ondřej Tůma
Omluven: Daďourek

Zápis:

1. Ondra potvrdí paní Renglové objednávku dle nabídky, která je uvedená v redminu v úkolu včetně tisku.

2. Ondra nahlašuje dovolenou v termínu 5. - 12.3. Včetně. Po domluvě v datu 5.-7.3. Včetně náhradní volno, 8.-12.3. Vč. dovolená. Míša i Roman i Honza s tímto souhlasí.

3. Honza není zcela spokojen se systémem tisku, kdy z toneru, který zaplatil, vytisknul několik málo stránek a toner byl vyprázdněn - respektive protisknut potřebami Kraje.
Honza ty tonery platí ze svého.
Míša si nemyslí, že Honza ty tonery platí ze svého, neboť na ně má poslanecké náhrady.
Potřebovali bychom tedy vědět, co kraj vůbec může používat a co si má platit ze svého. Honza to promyslí a příště opět prodiskutujeme.

4. Aktuálně probíhá hodnocení SPrávce kraje, tak by bylo dobře, aby se všichni vyjádřili do úkolu v redminu. Ondra napíše odpovědi na již položené otázky a stanoviska zítra - tj. V úterý 5.3. Dopoledne.
Chtěli bychom úkol odměňování uzavřít 5.3. Večer.

5. Míša zorganizuje v rámci výjezdní poslanecké kanceláře v nmnm 25.3 setkání s Piráty. Poslanecká kancelář je od 16 do 18, setkání s PIráty v rámci toho bude asi od 17 do 19. Pozveme Piráty a příznivce ze Žďárska, Bystřicka apod. okolí. Promyslí to a ještě kontaktuje Honzu s tím, jestli to vyhovuje. Honza s tím takto souhlasí. Ondra se chce zúčastnit.

Zápis ověřil: Vodová
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 8-16

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 357
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 21 bře 2019, 12:25

Program mumble jednání PKS Vysočina 18.3.2019

1.Návrhy tisku k volební kampani - koho, kolik, atd
2.Otázka Martiny Kavanové, zda chceme na bannery obličeje čelních představitelů, případně Ivana. A také počet bannerů, které budeme chtít.

Zápis mumble jednání PKS Vysočina 18.3.2019

Přítomni: Milan Daďourek, Ondřej Tůma, Jan Pošvář, Roman Pašek
Omluveni: Míša Vodová
Nepřítomni: nikdo




1+2.
Ondra navrhuje tisk plakátů A3 - prozatím 500 ks ve variantě. 100ks per čelní kandidát.
Diskuze se následně stočila na bannery. Návrh Míši je 50 ks, s čímž obecně nemá nikdo problém avšak Roman navrhuje i pracovat s variantou, kterou použil MŠ v senátních volbách, kdy po dohodě s poskytovatelem internetu dokázal obsadit cca 200 bannerových míst. Tím pádem bychom se dostali mnohem vyšší čísla.
ÚKOL: Roman v úterý ráno zavolá MŠ a pokusí se s ním domluvit ohledně distribuce bannerů po kraji.
Jakmile bude mít Roman závěry po hovoru s Michalem, doplní Ondra údaje do
Tabulky bannerů
.


Na základě diskuze bylo domluveno, že natiskneme plakáty dle návrhu grafiky z centrály, ve které je šest variant plakátů, a to jednotliví kandidáti v pozadí s Ivanem Bartošem a pak samostatný plakát Marcela Kolaji. Každá z variant bude vytisknuta v počtu 50 ks ve formátu A3 a barevně.
ÚKOL: Ondra zajistí tisk těchto plakátů.

Jednání končí
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 357
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 12 dub 2019, 11:32

Program mumble jednání PKS Vysočina 1.4.2019

1. Aktuální průběh a plány předvolební kampaně - reklamní kampaň, plánované akce, termíny akcí, atd.
2. Přijetí Zdenky Liškové a Petra Kozla (tato otázka padla při jednání KPT)


Přítomni: Milan Daďourek, Ondřej Tůma, Roman Pašek, Michaela Vodová
Nepřítomni: Jan Pošvář,
Omluveni:



Zápis:

1.
Plakátové kampaně už jsou všechny zadány, budou se spouštět 29.4.
Snažíme se uspořádat co nejvíce událostí v co nejvíce městech v rámci EP kampaně.
Hlavní akce 19.5. Bylo po diskuzi domluveno, že by bylo lepší ji přesunout ptori Ondrou navrhovanému HB do Jihlavy, bude-li na to mít Jihlava dostatečné kapacity dobrvolníků a prostředků.
ÚKOL: Ondra se sejde s Evou Novákovou a probere s ní možnosti uspořádání kampaňové akce s Ivanem a Marcelem.
Info k pořádání akcí s kandidáty:
Potřebuji vědět kvůli zdárné koordinaci:
- od do a kde co se koná včetně přesné adresy
- podrobnější popis akce
- Kdy je kritický čas aby tam byl Ivan a kandidáti
- Konkrétní témata co se bude probírat
- Co se chce po Ivanovi a kandidátech čili jejich přesná role
- Kdo bude k ruce Ivanovi a kandidátům plus telefon
- Kdo je hlavní organizátor akce
- Poprosím taky, je-li to možné, mít na hromadných akcích s více lidmi statnějšího Piráta z posádky - ne přímo bodyguarda, ale někoho, kdo v případě potřeby udělá zeď a oddělí obtěžujícího otrapu. Ivan nechce ochranku v pravém slova smyslu, ale začínají se objevovat situace, že na něj má někdo blbý kecy a je nedobytný. Ivan chce i dál fungovat samostatně, ale je asi potřeba, aby lidi z týmu věděli, že se to může stát a aby případně někdo třetí NENÁSILNÉ přátelsky zasáhl.





2.
Zdeňka zažádala o členství 29.ledna 2019, Petr 27.ledna. Zatím nemají vyplněné odpovědi na naše dotazovací otázky. U Petra bychom asi ještě chvíli posečkali a sledovali jeho další aktivitu.
U Zdeňky bychom pravděpodobně již hlasovali.
ÚKOL: Ondra jim oběma pošle náš dotazník a po jeho zodpovězení se domluvíme na hlasování o přijetí.
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 357
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 03 čer 2019, 13:14

Mumble jednání PKS Vysočina
27.5.2019

Program:
1. Shrnutí průběhu a výsledků voleb
2. Reklamace a nabídka společnosti Rengl
3. Akce v JiPiCe - Workshop, prezentace biofarem (Jan)
https://docs.google.com/document/d/1g20 ... yQhzU/edit
4. Náhradní volno 28-29+výcvik 30-2.6 + dovolená 5 dní od PO navíc (k 20 dnům kterém máme) za volby místo odměny si vyberu co nejdřív








Mumble jednání PKS Vysočina
Zápis:


Přítomni: Michaela Vodová, Ondřej Tůma, Jan Pošvář, Milan Daďourek, Roman Pašek
Nepřítomni: nikdo
Omluvili se: nikdo


1.
Ondra poprosil Míšu o vyjádření k průběhu a výsledkům voleb. Míša se přiklání především k prezentaci průběhu kampaně.”Udělali jsme, co jsme mohli. Byli jsme tam, kde jsme mohli být. Letošní volby byly ve znamení nedostatku dobrovolníků. Bylo pár RegP, pár nových tváří, ale dobrovolníků bylo minimum. Každopádně se skvěle povedla akce v HB a i akce v Třebíči, naopak se nepovedla akce v NMnM, kde jsme měli problém s online kampaní a jejím schválením FB, neboť ten zavedl nová pravidla.”
Poprosím Romana o vyjádření k akci v Třebíči:
S ohledem na počasí to vypadalo špatně, ale nakonec i když pršelo, tak se to díky stanům poměrně povedlo a lidí chodilo docela dost. Navíc stany byly hodně vidět a nešlo je přehlédnout.

Míša - povedlo se rozdat 29000 novin, jinak polovinu bannerů jsme vraceli.
Ondra - za mě se povedla akce v HB, bylo na ni spousta pozitivních ohlasů.
Míša se chystá ještě jako předsedkyně poděkovat dobrovolníkům.
Míša by požádala všechny, aby se vyjádřili k průběhu kampaně - Lukáš Blažej bude rozesílat dotazník. Bude to důležité k jednání RV 15.6..


2.
S ohledem na zdržení v nápravě poškození plakátů v Jihlavě na ulici Znojemská a u Autobusového nádraží (celkově 11 dní, než došlo k nápravě) jsme provedli kontrolu i dalších výlepů a zjistili jsme pochybení ve Světlé na Sázavou, kde ze dvou plakátů jeden chyběl a druhý byl polepen jinými plakáty, v Ledči nad Sázavou, kde byly oba plakáty polepeny jinými, v Bystřici nad Pernštejnem jsme zjistili, že plakát není vůbec na svém místě. Ondra řeší situaci s Renglem, dostali jsme nabídku na vrácení 50% ceny kampaně, či ponechání této částky v budgetu u Rengla pro příští reklamní kampaně.
Míša se přiklání spíše k vrácení peněz, než k ponechání budgetu. Podobně si to myslí i Milan. Ondra zmiňuje, že případný budget nemusí být použit pouze u voleb, ale dá se aplikovat i na jiné akce.
Milan vyjádřil, že lepší je mít peníze zpět, než budget někde v portfoliu Rengla.
Milan, Míša, Ondra, Roman i Jan jsou pro vrácení peněz.
Úkol Ondra: Dořešit tuto situaci a vyřídit vrácení peněz.
3.
Jan s Ondrou Beníčkem se domluvili a rádi by do Centra přitáhli lidi tím, že by udělali nějaké akce. Napadlo je několik projektů, které by mohly být:
https://docs.google.com/document/d/1g20 ... yQhzU/edit
Jan - první akce - Ochutnávka lokálních potravin vznikla jako nápad během vyjednávání účastníků akce v HB. Optimální termín by byl termínu poslaneckého týdne (1.-4.7.)
Teoreticky by se to dalo spojit i s přednáškou na téma kvality potravin.
Míša navrhuje i možnost pravidelných akcí, na kterých by se mohli prezentovat lokální výrobci potravin - svoje postupy, komunitu, know-how.
Jan si stanovuje nižší cíl a pak se uvidí

4.
Míša se ptá na četnost jednání PKS v následujících měsících. Roman navrhuje do prázdnin jednání cca jednou za 14 dní.
Milan by rád, kdyby se dodržoval nějaký timetable, aby jednání mělo nějaké konkrétní časové dispozice a konkrétní časový plán. Když se jedná příliš dlouho, jsou pak lidé unaveni a ztrácí pozornost.
Míša posunuje tento bod na příště, tak to zkuste promyslet, zda máte nějaké návrhy a nápady k tomuto tématu.
Ondra navrhuje příští jednání za týden ve stejném čase, kdy bude jednání i jednotlivé body mít stanovené konkrétní časové dispozice.


Míša oznamuje volno na 28.5.-29.5.+vycvik 30-2.6, dále by pak chtěla doplánovat dovolenou. Po dobu Míšiny nepřítomnosti bude Ondra fungovat jako její zástup pro kraj.
Nikdo s výše uvedeným nemá problém.


Další body - Ondra se ptá na KFko. Byl navržen termín 9.6., ale Ondra, Míša a Roman se nemohou účastnit. Milan ještě neví, zda se bude moci účastnit. Jan si připraví občerstvení a zajistí organizaci.
Úkol: Ondra svolá jednání KF ASAP.
Ondra navrhuje přesunutí na 23.6. S čímž Jan nesouhlasí s tím, že by bylo další setkání klasicky v červenci. Míša dále navrhuje setkání online, neboť minule bylo poměrně úspěšné. Závěrem tedy -
ÚKOL - Ondra svolá KF-ko, Jan si ho obstará po organizační stránce.
Další setkání zařadíme jako bod jednání na další PKS

Jednání končí.
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 357
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 06 čer 2019, 11:30

Mumble Jednání PKS Vysočina
3.6.2019 od 20:30


1. Žádost o pořádání akce v JiPice na téma islámu (viz popis níže) s usnesením - 20 minut


Nazev: Kam směřuje současná Evropa?
Prednasejici: PhDr. Petr Hampl Ph.D.

Anotace: Nezávislý sociolog a autor superbestselleru Prolomení hradeb se snaží odpovědět na otázky, které si dnes klade mnoho lidí. Proč se západní státy tak snadno vzdávají svých zákonů, svého způsobu života a svých hodnot ve prospěch islámu? Může islám v Evropě převládnout čistě svou porodností? Jaká je naděje, že si muslimové osvojí západní hodnoty? Kde se ztratilo odhodlání Evropanů bránit své země?
Přináší kvalifikované odpovědi, které staví na jednoznačných demografických trendech a na analýze sociální struktury západních společností. Ukazuje, jak se formují nové elity, jaké jsou jejich zájmy, jak se mění povahové rysy a jak to může vést ke zhroucení celých států a společností. Budou diskutovány také možnosti, jak tento vztah zvrátit.

PhDr. Petr Hampl Ph.D. vystudoval sociologii na Univerzitě Karlově, kde také působil jako vědecký pracovník. Několik let přednášel na Vysoké škole ekonomie a managementu. Je výkonným ředitelem České společnosti pro civilizační studia a externím spolupracovníkem Institutu Václava Klause.

Podarilo se nam k prednasce ziskat zajimaveho hosta viz muj predchozi e-mail. S panem Hamplem jsem toto tema diskutovala a i on sam mi potvrdil, ze s prostorem problem nema a vita obousmernou diskusi. Tudiz je to ciste na Vas. Vychazim z toho, o cem jsme se bavili na osobni schuzce a to, ze prostor je verejny, za verejne penize a pro verejnost.
Jinak mi prave bylo potvrzeno, ze hostem prednasky bude David Bohbot, rabín a česko-izraelský bezpečnostní expert. Muzeme tedy doplnit do anotace pro pripadne schvalovani. Pan Bohbot muze v tydnu od 9. zari zatim bez problemu, to se ale muze velmi rychle zmenit, proto prosim o informaci, jaky termin by vyhovoval Vam.
https://www.bohbot.cz/clanky/o-mne/
Jenom doplňuji článek ze včerejška, já díky němu mám jasno o svém postoji k usnesení.
https://petrhampl.com/0-glosy-z-osobniho-profilu

2. Termíny a četnost jednání PKS v následujících měsících - 20 minut
3. Místo a způsob “oslavy” výsledků voleb pro členy a dobrovolníky - 15 minut
4. “Trhy pod střechou” - návrh Ondry Beníčka a Jana Pošváře na pořádání (prodejních) trhů v rámci JiPiCe


Mumble Jednání PKS Vysočina
3.6.2019


Zápis:

Přítomni:Ondřej Tůma, Jan Pošvář, Michaela Vodová, Roman Pašek, Milan Daďourek
Nepřítomni: nikdo
Omluveni: nikdo


Míša navrhuje k doplnění bod “Trhy pod střechou” Ondry Beníčka a Jana Pošváře. Sdílený dokument https://docs.google.com/document/d/1iL3 ... p=sharing
Doplněno do programu jako bod č. 4

1.
Ondra na žádost příznivkyně předkládá PKS k posouzení možnost konání přednášky a debaty viz. Bod programu 1.

Usnesení:
Předsednictvo KS Vysočina konstatuje, že anotace akce obsahuje nepravdivé informace o autorovi a jeho knize a zavádějící otázky, které vyjadřují politický názor přednášejícího. Z tohoto důvodu nesouhlasí s konáním akce “Kam směřuje současná Evropa?” v jihlavském pirátském centru, jelikož akce není v souladu s posláním jihlavského pirátského centra a pirátskými programovými dokumenty.

Pro usnesení: všichni
Proti usnesení: nikdo
Zdrželi se: nikdo
2.
Míša - je pro všechny v pořádku, začátek jednání PKS ve 20:30?
Milan není úplně spokojený s pondělkem. Navrhuje spíše úterní termín.
Následující jednání bude zkušebně uspořádáno v úterý 11.6.2019.
V rámci prázdninového provozu bude perioda jednání čtrnáctidenní.
Návrh usnesení: Mumble jednání PKS se bude konat vždy v úterý ve 20:30 s platností od 11.6.2019 s 14-denní pravidelností.

Pro usnesení: všichni
Proti: nikdo
Zdržel se: nikdo

3.
Důvod zařazení bodu je potřeba krajského MO, kvůli dalšímu informování členů i dobrovolníků.
Každopádně Míši chybí ještě faktury z NMnM a některé faktury z HB, tedy ještě nemůže konstatovat faktické náklady na volební kampaň a tedy zbývající rozpočet, který by mohl být použitelný k uspořádání Oslavy voleb.

Místo a čas jednané oslavy a rozsah její realizace prozatím není známý, jakmile budou potřebné informace, tak budou předány i Hance Hajnové.
Úkol: Jan zařadí diskuzi k tématu jako bod programu jednání Krajského Fóra.

5. MIlan ještě zmiňuje odměnu pro Hanku Hajnovou, MO. Návrh na výši odměny byl 5000Kč.
Úkol: Míša zahájí jednání o odměně Hance Hajnové na redminu.
4.
Dnes Jan s Ondrou Beníčkem debatovali o představě akce "Trhy pod střechou" - ta by se měla skládat z přednášky či přednášek, ochutnávky a dle Jana by se neměla zcela vyloučit prodejní možnost.
Dále pak Míša navrhovala, že by místo jedné velké akce mohl spíše vzniknout cyklus jednotlivých lokálních Farmářů či podobných subjektů.
Jan se přiklání ke svému návrhu coby jakýsi “Pilot” případných jednotlivých cyklů.
Míša nesouhlasí s udělováním výjimek pro porušení koncepce jipice - tedy obchodní činnost.

Předsednictvo se obecně přiklání k podpoře verze Jana Pošváře s výjimkou Míši, která ovšem respektuje většinový názor :)

Jan Pošvář předá potřebné informace Ondrovi Beníčkovi.
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Příspěvky: 357
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 349 poděkování
Dostal poděkování: 214 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 12 čer 2019, 15:18

Mumble jednání PKS Vysočina
11.6.2019


Program
1. Předběžné nahlášení dovolené Správce KS (5 min)
2. Příprava na volby do krajských zastupitelstev 2020 a senátních voleb (mail od Šárky, 5 min)
3. Povolební Piratecon (10 min)
4. 21.6 - oficiální povolební akce - sdílení zkušeností z kampaně (Praha, 11-18) - kdo pojede, potřebujeme sepsat ty zkušenosti (založme dokument a sepíšeme to) (Míša, 10 min)
5. Vyúčtování kampaně - oznámení - kolik jsme ušetřili a co s tím (Míša, 10 min) https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=sharing
https://piroplaceni.pirati.cz/zamer/740/
6. Vlastní povolební akce (pro dobrovolníky, pro posílení týmu, pokec - viewtopic.php?f=84&t=47496) (Míša 10 min)
7. Cestovné - podmínky (abych věděla, jak se tedy chovat) (Jan, 10 min)
8. Udílení odměn - střet zájmů - diskuze (pokud bude čas - Míša a Milan, 10 min)
9. KPT-funguje? Podpora? Atp.


Mumble jednání PKS Vysočina
11.6.2019

Zápis

Přítomni: Ondřej Tůma, Míša Vodová, Roman Pašek, Milan Daďourek
Nepřítomni: Jan Pošvář
Omluveni:


1.Ondra nahlašuje dovolenou na termín 20.7. - 31.7. A dva až tři dny v týdnu od 17.6. Podle okolností bude konkrétní datum upřesněno.

2.Dnes přišel email od Šárky a Roman si myslí, že by to měl za kraj vyplnit jen jeden člen - optimálně Milan Daďourek.
Míša prosí, aby to vyplnil každý člen PKS za sebe.
Tedy panuje shoda na tom, že to každý vyplní za sebe.

3.Povolební PirateCon pořádaný Romanou Klimešovou - bude to kraj platit?
Jedná se o neoficiální akci a ani Míša, ani Roman o to nemají zájem především z časových důvodů. S účastí se počítá spíše o týden dřív na oficiální akci v PiCe.
Závěr - PKS Vysočina finančně nepodpoří neoficiální akci. Romaně Klimešové oznámeno.
4. 21.6. Oficiální akce - sdílení zkušeností z volební kampaně. Míša by potřebovala vědět, zda má PKS nějaké podněty. Některé věci se probraly na KF a jsou v záznamu a zápisu. KF se neúčastnili zástupci HB a Telče, tedy je potřeba je ještě oslovit.
ÚKOL - Ondra - zaurgovat Tomáše Bouda se zápisem z KF a Jana Pošváře se zveřejněním záznamu.
ÚKOL - Míša osloví zástupce HB a Telče
ÚKOL - Ondra předá Míši své poznámky po víkendu
5. Na odkazech uvedených v programu je možné se podívat na přebytek, který činí nějakých 20 tisíc. Milan upozorňuje, že na odměnách bylo vyplaceno 26 tisíc, tedy by zde mohlo docházet k informačnímu rozkolu. Roman navrhuje počkat ohledně “Oslavy voleb” a posléze ty peníze převést někam jinam.
Do příštího mumblu budeme sledovat diskuzi a závěry z vlákna na fóru:
viewtopic.php?f=84&t=47496

Na základě závěrů výsledků z vlákna pak PKS rozhodne o výši příspěvku pro “Oslavu”.

6. Informace o pořádání a organizaci vlastní povolební akce : viewtopic.php?f=84&t=47496
Na základě kritiky příliš rychle vytvořené akce vzešlé z jednání KF byl vytvořen podnět pro uspořádání akce, která bude časově vyhovovat nejvíce členům. Aktuálně probíhá sběr návrhů a nápadů. Vše budeme řešit ve vlákně na foru: viewtopic.php?f=84&t=47496

7. Téma cestovné napsala Míša a dost se opírá o kritiku Jana vůči proplácení cestovného Míši Vodové do JiPiCe. Míša nemá stanoveno místo výkonu práce, tedy cesty do JiPice pro ni jsou nutnou součástí práce. Roman ani Ondra nemají s formou proplácení problém.

Jednání tohoto bodu se přesunuje na příští jednání PKS 25.6.2019

8. Po diskuzi s Milanem by Míša chtěla probrat udílení odměn. Milanovi jde především o mimořádné odměny. Výše odměn je stanovena v poměru k výkonu Míši a Ondry. Přičemž to vyvolává otázku střetu zájmů, neboť Míša coby předsedkyně byla informována ohledně přípravy odměn a dávala o výši odměny sama hlasovat. Ve finále šlo o formalitu. Ondra byl informován o tom, že je vyloučen z jednání. Pro příště dané odměny budou řešit pouze osoby odpovědné a nevyloučené z jednání.

10. Měli bychom začít jednat o tom, zda zřídíme pro Krajské Volby 2020 pozici Volebního manažera. Vytvořit vlákno na fóru, kde budeme diskutovat, skládat konkrétní návrhy a představy, co můžeme nabídnout a jak by mohl takový člověk fungovat.
ÚKOL - Roman Pašek vytvoří na fóru vlákno k tématu volebního manažera.
9. KPT - Milan si myslí, že v zásadě to funguje. Některé skupiny pracují více, některé méně, některé jsou úplně mrtvé. Nicméně to co jsme plánovali zrealizovat do prázdnin, tak to se daří. Otázkou je, co pak bude dál po prázdninách, protože už potřebujeme, aby byly zpracované programové dokumenty. Zatím se ale potýkáme s nedostatkem “tahounů”. Roman by se chtěl zaměřit i na headhunting a sehnat další lidi, kteří budou vědět o čem je jejich téma.
Milan - taky nám trochu vázne pravidelnost a chtělo by to promyslet zda lidé, kteří se zapojují do KPT nesou pirátskou myšlenku a základní principy. Toto bude možná chtít malinko pohlídat.

Míša by se čistě k tomuto tématu chtěla ještě sejít na mumblu. Milan optimálně tenhle týden.
Míša podala návrh na čtvrtek.
Tedy jednání k organizaci KPT bude ve čtvrtek 13.6.2019 ve 20:00.
Cílem setkání bude vymyslet systém.
ÚKOL - Míša pozve na čtvrteční jednání PKS. (done)
Jednání končí
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Jan.Posvar
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Vysočina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host