Zápisy z jednání PKS

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Vysočina

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina 10.3.2020 (jitsi)

1. zhodnocení úkolů - Jenda (10 minut) - https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... acker_id=2
2. NDA - Eva (10 minut) - pdf
3. PARO - Eva (10 minut) - https://redmine.pirati.cz/issues/28381 viewtopic.php?f=84&t=51320
4. výběrová komise na VM - návrh na zařazení Evy a organizační věci - Míša a Eva (10 minut)
5. organizace KF - Eva (10 minut) https://wiki.pirati.cz/po/navody/svolanischuze https://pad.pirati.cz/p/svolani
6. KF 04/2020 - Blanka (10 minut)
7. schválené půjčky - Eva (5 minut)
8. otevírací doba JiPiCe - Eva/Jan (10 minut)
9. výjezdní zasedání RP - Eva (10 minut)
10. hlídání dětí v JiPiCe - Jan (3 minuty)
11. úklid dětského koutku a centra - Eva (10 minut)
12. termín Ivanova tour - viz email (fwd:) Míša (10 minut)
13. inventura - Eva (5 minut)
14.sklad - Eva (5 minut)
15. merch - claim kraje - Míša (5 minut) https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... opic/merch (nutné řešit)
16. volba 20. a dalšího místa kandidátky - Blanka (10 minut)


Přítomni: Eva Nováková, Blanka Lednická, Jan Pošvář, Roman Pašek,
Hosté: Pavel Knežik, Michaela Vodová, Ondřej Tůma,

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Blanka Lednická

2. NDA
MV - máme nové NDA, jako KoKS jsem pověřena vám ho jako předsednictvu předat. Budou ho podepisovat lidi, kteří mají přístup ke kontaktům - PMS, PKS a krajští kontaktní lidi
EN - četla jsem to, ale měl by si to každý přečíst. Podle konverzace na foru je to asi vyladěné k dokonalosti, jen se musíme domluvit na tom, kdo to bude mít podepsané.
MV - členové PMS, PKS, Správce a já, další pak doladíme podle potřeby, třeba volební manažer atd.
EN - chápu to tak, že si to vezmeš na starost?
MV - jo, jestli mě tím pověříte, tak klidně, nebo to může být i OT, to je na vás
OT - mělo by to mít i MO a klidně si to vezmu na starost já
MV - až se to posbírá, tak je potřeba to dát do elektronické formy a fyzicky do archivu
ÚKOL - OT rozešle a posbírá dokument NDA od všech výše napsaných. (hotovo)
3. PARO
EN - PARO je otevřený a jsou přihlášky do konce dubna, mělo by se to rozšířit mezi členy. Hanka už má nějaký nápad, ale ta možnost by se měla dát všem. Měli bychom udělat diskuzi o tom, jak k tomu přistoupit.
BL - na KF říkal RP, že na FSK nebude mít čas, protože se chce věnovat především volbám.
RP - souhlasím, jsou to dva měsíce nervů
BL - chtěla bych, abysme měli FSK jako každoroční tradici a případně jsem schopna se do toho taky zapojit
EN - já to taky nedávám, ale Hanka má nápad na publikaci o ženách z Vysočiny. Mohlo by to vycházet z nápadů lidí a mohl by to být i “zásobník” jmen
MV - je na to i vlákno na foru, stačilo by to rozšířit i na KF viewtopic.php?f=84&t=51320
RP - jaký na to má Hanka rozpočet?
BL - to nevíme
EN - to je docela zajímavé a mohlo by to mít podporu i jiných žen ze strany a nejenom z Vysočiny
ÚKOL - EN získá od HH informace o rozpočtu.
ÚKOL - RP připraví know-how dokument k pořádání FSK.
MV - a nechcete to dát to pořádání do dobrovolnických úkolů?
BL - ano, ale potřebujeme základ v tom know-how dokumentu
MV - chtěla jsem podotknout, že když budeme dělat něco každý rok pravidelně, tak bysme mohli zkusit sehnat dobrovolníky v tom, že bysme jim dali podporu a prachy a oni by to uspořádali.
ÚKOL - RP zjistí, zda by SčK měl zájem o spolupráci na pořádání FSK.
ÚKOL - RP zveřejní infomace z PARO vlákna na KF.
4. výběrová komise na VM
EN - jde mi asi o tři věci - vybrali jsem datum s tím, že tam nebude Jana a místo ní by tam byla MV, ale teda s podmínkou, že bych tam byla i já. Potřebujeme si ujasnit, co je teda všechno potřeba udělat.
MV - já tu podmínku vnímám docela silně, jako když nebudu zastupovat krajský PO, ale republikový, tak bych byla ráda, kdyby EN byla jako zástupce krajského PO
EN - kdybych měla být zařazena do komise, tak bysme museli udělat nové usnesení na obsazení výběrové komise
BL - usnesení 17/2020 (PKS jmenuje do výběrové komise na volebního manažera Blanku Lednickou, Jana Pošváře, Hanu Hajnovou, Pavla Knežika a Evu Novákovou. Blanku Lednickou pověřuje řízením týmu.), takže bysme to změnili na BL, HH, JP, PK a EN .
EN - chtěla jsem říct, že v tom hodnocení jsem psala, že některý ty uchazeče znám, jinak za sebe tam nepotřebuji být nutně. Jestli se na tom shodnem, tak v pohodě, ale když tam nebudu, tak mi to nevadí.
MV - tak se shodněte na tom, kdo bude zastupovat to krajský PO
EN - pokud bych tam byla, tak ráda načerpám od MV a Jany to know-how, abysme to mohli zajistit.
BL - souhlasím s tím, aby byla součástí té komise
Změna usnesení 17/2020:
PKS jmenuje do výběrové komise na volebního manažera Blanku Lednickou, Jana Pošváře, Hanu Hajnovou, Pavla Knežika a Evu Novákovou. Blanku Lednickou pověřuje řízením týmu.
EN - pro
JP - pro
RP - nehlasuje
BL - pro

ÚKOL - EN se domluví s MV a centrálním PO na vedení výběrového řízení.
1. zhodnocení úkolů
JP - z 8.3. - vyhodnocení ankety po SVÝtu,
pozvání Ivana na dračí lodě - to už BL zvládla
Není hotová swat excel tabulka JB.
25.2. - schválení rozpočtu kampaně - zatím neznáme stav,
organizace strategického dne jsme na 50%,
nastavení soc. sítí - RP - až se vrátí HH z dovolené, tak to budeme řešit
Náplň práce správce - EN - nastavili jsme redmine a na příštím PKS to budeme prezentovat, je tam už více než 50%
ÚKOL - OT zjistí, kdo administruje redmine u Pirátů. Napsat, aby se zaktualizoval projektový vedoucí u projektu PKS Vysočina.
ÚKOL - RP nahraje záznam z fundraisingu na Drive Vysočiny.
5. organizace KF
EN - tohle mě napadlo díky zpětné vazbě ze zasedání v PE.
Informovanost - nevím zda by to nešlo nějak podpořit a třeba i v rámci tvorby programu a třeba se na to jako PKS i připravit.
MV také posílala checklisty, co všechno by mělo být zařízený. Tak si ujasníme, jak to povedeme, kdo bude co dělat, aby v tom nebyl chaos.
BL - souhlasím s tím, že je potřeba, aby si to výjezdní zasedání vzal vždy někdo z nás na starost - zajistit prostory, wifinu, stream apod.
JP - já s vámi plně souhlasím, jen vzhledem k tomu, že už zítra bude v jipici akce a za měsíc bude další KF, jestli bysme nepověřili někoho, aby nakoupil desinfekce a bylo zajištěno dostatečné větrání.
JP - k té zprávě na forum - to je reakce na aktivity členů, že by bylo fajn nerealizovat nápady jako hlídání dětí, ale zase bych úplně nepanikařil. Když už akce, tak ať jsou i hyg. prostředky. A aby náhodou taky ještě někdo nepsal fórky na aktuální krizovou situaci.
EN - je důležitý, aby měl někdo z PKS tu funkčnost KF na starosti a pohlídal si to.
BL - já jsem určitě pro, uděláme si k tomu schůzi týden nebo čtrnáct dní dopředu
EN - aby tam byl jeden člověk, který bude všechny informovat a mít to na starosti
Asi bych to nějak rotovala, nebo nastavila vhodný systém.
RP - takže navrhuješ, že každý KF by si vzal na starosti někdo z PKS?
EN - ano, tohle je jeden návrh jak toho docílit.
BL - jsem pro, domluvíme se, kdo si vezme co.

6. KF 04/2020
BL - příští KF vychází na Velikonoce, což znamená že to bude komplikovanější, tak je otázkou, zda to posunout na další víkend, nebo to nechat tak jak to je. Je třeba myslet na to, že bude asi ještě karanténa.
JP - nedělal bych to na ty svátky, to je asi zbytečný
RP - tak vyhodíme Doodle a uvidíme?
EN - ještě nevím, zda budu moci toho 19., ale klidně udělejme ten Doodle
BL - já ještě nevím
ÚKOL - BL vyhodí Doodle na termín ke KF na termíny 12. a 19.4.
BL - další KF bude v jinak v Jipici.
BL - kde bude další výjezdní?
OT - Telč se o to hlásila, chtěli by to před prázdninami.
JP - Telč je díra, udělejme to v HB.
MV - JB říkal, že tam je lídryně.
BL - HB si to může udělat jindy.
Víme že JP je línej, já jsem pro Telč.
RP - já taky
EN - mě je to jedno
OT - já taky
MV - požádali si o to, tak by to měli mít
ÚKOL - BL se domluví PMS Telč na pořádání KF 10.5.2020.
BL - zajistíme aby tam byla wifi, stream na FB, projektor zařídíme od nás.

7. schválené půjčky
EN - chtěla jsem jenom, aby se dokončily půjčky. Přišel email od SčK, že to s náma doladí Pepa Boušek.
Kdo to za nás doladí s JMk?
BL - jo, já si to vezmu na starost. Každopádně z MSk nemáme ještě žádnou zprávu. Jinak SČk a JMk poděkuju a pak to bude potřeba nějak zprocesovat.
ÚKOL - BL poděkuje JMK a SČK a pořeší administrativní věci kolem schválených půjček.
EN - jen jsem neměla radost z toho, že z toho neměl nikdo velkou radost, když je to taková věc, která se nám povedla.

8. otevírací doba JiPiCe
EN - oslovil mě Ondra Beníček, že chcete dělat novou ceduli a zároveň chceme změnit otevírací dobu.
JP - to záleží hodně na OT, jaký jsou jeho možnosti tam fyzicky být. Ale pokud by to znamenalo, že tam bude jenom sedět, tak bysme OT neměli omezovat tou pracovní dobou. Já sám jsem chtěl změnit otvírací dobu PK o hodinu zkrátit z obou stran
OT - předběžně jsme s EN řešili, že pondělky jsou PK, pátky zase MS Jihlavsko, tak bychom nechali út - čt odpoledne, třeba 12 - 17.
JP - můžeme si to promyslet a případně to vzít na dlaší PKS. Ale bylo by fajn směřovat k nějakému cíli.
EN - souhlasím s Janem. Směřovali jsme k tomu, aby tam OT nemusel být pořád. Tvoje náplň práce nemá směřovat k tomu, že tam budeš sedět a čekat na lidi.

9. výjezdní zasedání RP
EN - několikrát jsme se o tom bavili, ale nerozdělili jsme si žádné úkoly. Poptávali jsme čas mezi jednou a půl třetí. A jelikož je mezinárodní den romů a bude se vyvěšovat romská vlajka, kterou budou vyvěšovat romské ženy, tak bych chtěla, aby se s nimi RP setkalo. Případně to ještě něčím doplnit.
Chtěla bych teď slyšet vaše názory, zda to stojí za to.
BL - kdyby to bylo před tím jejich zasedáním u nás, tak by se mi to líbilo. Po tom jejich jednání pak už můžeme zajít někam na pivko, nebo pokecat.
MV - nemáme stanovený, kdo si to vezme na starosti.
EN - organizačně to zajistím, ale nevím, co je potřeba ještě udělat.
MV - je potřeba dát vědět v kolik mají dorazit a co se bude dít.
EN - a dávala jsi jim vědět, že to bude od 13 do 19?
MV - tak teďs mě zaskočila
ÚKOL - EN zařídí setkání RP s romskými ženami.
ÚKOL - MV - obstará komunikaci s RP.
ÚKOL- BL - obstará komunikaci se členy kraje.
ÚKOL - JP - bude celou akci moderovat - celodenní průvodce.
MV - až budete zvát členy, tak jim tam dejte i informaci o tom, že to jednání RP je plně otevřený.

10. hlídání dětí v JiPiCe
ZRUŠENO vzhledem k opatřením a zombie apokalypse

11. úklid dětského koutku a centra
EN - narazili jsme na to vzledem ke třem událostem. OT říkal, že je tam úklid naplánovanej kvůli natáčení videa.
Je potřeba tam ty věci uklidit, vyházet, nevíme co s tím. Vyhlašme nějakou brigádu.
JP - zapojím se, mám sám pocit, že tam ten bordel přetejká
RP - já klidně taky
JP - OT měl požadavky na police, což asi může být. A koupil i nějaký takový ty krabice z ikea a ty věci v těch policích hezky zorganizovat.
BL - uděláme stejnej systém jako je v koutku? KALLAX?
OT - jsem pro to už od začátku
BL - pořiďme tedy KAllax 4x4, kupme do toho ty krabice.
EN . spíš bych si rozdělila ty úkoly. Vezmu si na starosti Doodle na tu brigádu.
BL - JP byl bys schopen přivézt z IKEI ten nákup?
RP - z čeho to budeme kupovat?
BL - Provozní výdaje
ÚKOL - BL zajistí nákup policového systému KALLAX a krabic.
BL - vloni to bylo normálně z provozních výdajů.
Myslím si, že to z těch provozních klidně můžeme vzít.
MV - letos jsme s vybavováním jipice nepočítali.
JP - teď nám v té položce zbývá 25, tak není třeba nic navyšovat.
ÚKOL - EN vyhodí Doodle na termín úklidu.
ÚKOL - JP - úklid zorganizuje.
12. termín Ivanova tour
MV - HH psala na volební štáb ohledně Ivanovy tour.
BL - ten prvotní termín už byl obsazenej, tak řešíme jiný.
RP - jsou tam obsazený čtyři dny od dvou krajů
BL - je tam HK, my, OLK, PLZ, PRDBC, MSK…etc
Náš termín je obsazen PLkem. Včera jsem rozhodli o tom termínu, kterej tam máme, to jest 11./12.9.
Další nemají moc smysl.
Zažádala jsem i o přiřazení Dračích lodí.
BL - když jsme se v PE bavili o tom termínu, tak tam byl i PK, tak je s tím asi srozuměný.
EN - zbytek toho emailu asi řešit nebudeme, ne? Ať si to vyřeší štáb a nechala bych to na nich.
BL - oni to stejně ještě šestkrát překopou.

13. inventura
EN - inventura je věc, která se táhne hrozně dlouho. Teď není určený nikdo, kdo by za to byl zodpovědnej. Asi by to měl být někdo z hospodářů.
BL - vzpomínáte si, jak jsme řešili, že řešíme spoustu věcí, které nemusíme aktuálně řešit a neřešíme kvůli nim ty důležité věci? Tak přesně z tohoto mám takový pocit. Podle mě je tohle věc, která nespěchá.
JP - rád si to vezmu, první část můžeme udělat během toho úklidu, abysme si zrvidovali, co všechno máme v jipici.
ÚKOL - JP si vezme na starost inventuru majetku kraje.
MV - než začnete řešit co koupit, tak byste si to jako PKS měli dát dohromady.

14. sklad
EN - v jipice je spousta věcí, které tam být nemusí, ale nemáme je kam dát. Bylo by možná fajn vyhlásit mezi členy, jestli někdo nemá nějaký prostor.
JP - až si zrevidujeme, co tam máme a co ne, tak to můžeme řešit.

15. merch
MV - vzhledem k tomu, že tam je termín 20.3., že je potřeba dát grafiku na ten merch, nevím, jestli to volební štáb řeší.
RP - řeší se to a čeká se na claim. Vašek Židek to dal jako brzký termín a snaží se to s Pavlem Štěpánkem prodloužit.
PK - HH informovala, že Vašek Židek kalí termíny.
MV - já jsem jen chtěla vědět, že se to řeší a můžu to pustit z hlavy.
PK - řeší se to a pokud se Vašek Židek nedomluví s Pavlem Štěpánkem, tak bude nějaký univerzál.
MV - komu ten mail teda šel?
RP - já jsem ho přeposílal HH a PK
BL - takže to přeposílal i JB?
MV - to mě zajímalo, zda v tomto směru funguje.
PK - email šel od Romana - v originále to šlo na pKS.
MV - takže je potřeba zdůraznit JB, aby tyhle emaily přeposílal všem členům volebního štábu.
ÚKOL - BL si promluví s JB ohledně přeposílání emailů volebnímu štábu.
PK - Míšo, můžeš být v klidu, těch informací se ztrácí velká spousta.
MV - řekni jaký, já potřebuju vědět, jestli je mám já a můžu je případně přeposílat.
PK - tyhle informace víceméně nešly. To je co Pavel vyjednává vejš - třeba šablona pro web.
MV - pak by bylo dobře, aby tam v to úterý někdo vždy byl.
PK - chtěl bych pochválit všechny za předávání těch informací.
BL - je důležitý JB zdůraznit, že je potřeba ty informace předávat. I kdyby to bylo za cenu zdvojených mailů.
MV - měli bysme udělat jedno místo, kde k těm informacím budeme mít přístup všichni.
BL - můžeme tohle téma probrat ještě příští týden?
MV - jasný

16. volba 20. a dalšího místa kandidátky
PK - spousta krajů už má navoleno do 35. místa, tak bych chtěl požádát PKS o to, abysme to i u nás také už rozšířili
BL - my už jsme se o tom předběžně bavili
JP - ta domluva zněla, že pokud bude dost kandidátů, tak že uděláme těch 20 - 29 a teď jenom otázka, kdo si vezme to předsedání.
En - já si to klidně vezmu, ale nevím jestli to nebude chít znova JB. Když to nebude chtít on, tak si to klidně vezmu.
MV - mě se nelíbilo, jak se hlasovalo, ale bavila jsem se s JP a on si o tom s JB promluví. Probíhalo to mimo standartní dny pro hlasování.
JP - je to tak. JB si tam vložil vlaszní návrh, řekl jsem mu to, vzal to na vědomí, uznal chybu a už by se to nemělo nikdy opakovat.
BL - takže oslovíme JB, zda se toho ujme. My ho jako PKS musíme usnesením pověřit?
Poslala jsem JB dotaz, tak uvidíme. Tak jako tak bychom měli udělat usnesení.
Měli bychom udělat usnesení o pověření.
RP - to není potřeba, stačí, když ho pověříš - on tam napíše - “Na základě pověření předsedkyně…”
ÚKOL - BL se domluví s JB a pověří ho předsedáním volby 20. - 29. místa kandidátky.
ÚKOL - BL vyhlásí čas termínu výběrového řízení - Doodle.

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4182 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Eva.Novakova »

# Jednání PKS Vysočina 17.3.2020

1. zhodnocení úkolů - Jenda (10 minut)*
2. strategie obsazování 20. - 50. místa kandidátky pro volby do ZKV 2020 + řešení náhradnictví na kandidátce - Honza, host Milan (30 minut)*
3. vykazování správce v Redminu - Eva (15 minut) - odloženo
4. otevírací doba JiPiCe - Eva (10 minut) - odloženo
5. předávání informací - maily, jedno úložiště - Blanka (15 minut)
6. analýza politického prostředí, vyjednávání s ostatními stranami - Honza (25 minut)*
7. volební kalendář - Honza (10 minut)*
8. koordinace dobrovolnických aktivit? - Eva (?) odloženo
9. KF 04/2020 - Blanka (10 minut)
10. MS Chotěboř - Roman (10 minut)


Přítomní: Jan Pošvář, Roman Pašek, Jan Břížďala, Eva Nováková, Blanka Lednická
Hosté: Michaela Vodová, Pavel Knežik, Miroslav Vácha

Zápis: Eva Nováková
Ověřovatel: Roman Pašek

1. zhodnocení úkolů
z 10. 3.:
- Eva: neudělala nic
- Roman: omlouvá se, že byly úkoly později, své tři úkoly nesplnil, nejpozději pozítří je dodělá
- Jan: většina úkolů padá nebo se odsouvá vzhledem k situaci (vč. inventury, na tu jsem zatím neměl čas)
- Blanka: přeskakujeme (probereme později), nedořešeno - půjčky a KF, nákup polic, komunikace se členy o výjezdním zasedání RP

z 8. 3.:
- Eva - zbývá dořešit vyhodnocení vnitrostranické ankety

dřívější úkoly
- JB - rozeslání SWAT analýzy, hotovo
- MV - školení o komunikačních kanálech - má to teď smysl? vyhodím návod a info na fórum, může teď být online školení s ukázkou přes Jitsi, ale teď se mi do toho nechce, každopádně to nabídnu a uvidím, jaká bude reakce
- RP - nastavení sociálních sítí - budu řešit tento týden s Hankou (nastavení jasných pravidel)
- EN - organizace strategického dne (proteď se ruší, bude se hledat nový termín), náplň práce správce - odloženo na příště, až bude nastaven Redmine
- JB - schválení rozpočtu kampaně na krajském fóru - zatím nezačala probíhat rozprava, je to vyhozeno na fóru, čekáme na potvrzení půjček, zatím můžeme čerpat to, co máme, finální rozpočet bude záležet na půjčkách, volební štáb - přeposílat informace (napraveno)

2. strategie obsazování 20. - 50. místa kandidátky plus řešení náhradnictví
JB - Blanka mi psala, jestli bych se ujmul předsedání - otázka je, jestli ještě chceme volit (zbývá 13 kandidátů), Milan píše, že musíme volit do 22. místa, což z mého pohledu znamená, že bych dovolil až do 29., zbytek usnesením (máme omezený počet lidí na zbylá místa)
MD - RV provedl novelu volebního řádu - 3/7 mají být naplněny volbou (22 lidí), kdybychom převzali výsledky z minulé volby, máme jistotu, že někdo zvolen bude, další problém, na který jsme narazili v RK je to, co se má dělat, když se někdo zvolený vzdá kandidatury nebo KF jeho kandidaturu zruší - výkladů je více, jistější by bylo to mít potvrzené usnesením KF
JP - do kdy musíme zvolit do 22. místa?
MD - nevím
JB - dám přednost Pavlovi
PK - z harmonogramu kampaně vyplývá, že KL mají být uzavřeny do 29. 4. (nejzazší termín), minule jsem apeloval, aby to bylo co nejrychleji
JB - navrhoval bych, že budu pověřen vedením volby dalších 10 míst, jak bych řešil budoucí odstoupení - asi by to záleželo na tom, o jaké půjde místo (čelní místa - volba, místa zvolená usnesením - posun), jinak jsou na kandidátce náhradníci kvůli možným posunům tím, že je na ní 50 jmen
MD - Pavel citoval manuál, ne předpis, já hledám předpis, mělo by to být ve volebním řádu (tam je termín delší), nepleťme si náhradníky na kandidátce a náhradníky na kandidátku, dovolba zabere nějaký čas - lze koncipovat jako dovolbu, ale pak to usnesení bude o něco komplikovanější, nebo se dostaneme do situace, že dovolba bude neproveditelná (co má dělat volební zmocněnec, když vypadne kandidát na 15. místě, nebo na druhém na třetím - to nepůjde neposunout)
JP - Míša přiložila výňatek z harmonogramu voleb (link - prosím o doplnění)
MV - předložení programu a KL - tři týdny před registrací (paragraf 5)
JP - jaké jsou varianty, ze kterých si mohu vybrat? těch možností je hodně a mám v tom guláš - jde o to, jak budeme schopni rychle zareagovat a řešit dovolby, nebo to řešit jinou cestou?
MD - RK řeší otázku, co se stane, když odstoupí někdo z čela? kandidáti byli voleni na konkrétní místa - není důvod je nepovažovat za vzájemně se nahrazující, vyhraněný případ je pak odstoupení lídra (každý byl volen jinak a je možné pak posouvat mezi jednotlivými kategoriemi - lídr, čelo, zbytek?) - ale je potřeba přihlížet i k praktickým aspektům věci a době, kdy kandidáti odstoupí (někdy už není reálné dovolovat)
RP - stačí usnesení KF, že se kandidátka posune s tím, že bychom vynechali lídra a čelo?
MV - když by to bylo dva týdny před volbama, tak by to bylo na hovno, kdyby odstoupil někdo z čela nebo lídr, to se nesmí stát
JP - jsme schopni jednat ve zkráceném režimu
MD - může se to stát, jezděj auta, ohýbání volebního řádu nepřipadá v úvahu, pravidla jsou složitá, moc na ohýbání tam toho není, pokud nebude žádné usnesení KF, RK dospěje k výkladu, že se lidi posunou, pokud bychom chtěli jiný způsob, museli bychom mít usnesení KF (když se teď nevyřeší nic, bude se pravděpodobně posouvat), neumím si představit, že by to šlo bez posouvání
PK - dotaz na Milana - volby má na starost PKS - je tohle v kompetenci PKS nebo KF to dovolování KF
MD - PKS organizuje, KF sestavuje, takže fórum
MV - kdybychom byli v časové tísni, může PKS rozhodnout usnesením, jsem pro, aby KF řeklo, jak si představuje řešení tohoto problému, ale jako PKS musíte dát návrh (dokážu si představit, že by se čelo posouvalo)
JP - jakým způsobem by se KF mělo vyjádřit? usnesením nebo diskusí?
RP - to je právě to, co jsem myslel - PKS by dalo KF schválit usnesení - od 10. dál se posouvá, do 9. by se volilo individuálně
MD - u čela mi přijde demokratičtější ho posunout - jsou s mandátem KF (ne usnesením PKS - to by bylo špatně) - PKS může v časové tísni doplnit usnesením, otázka jestli je potřeba usnesení KF - RK ještě nemá jasno - ale listinu sestavuje fórum, takže by mělo rozhodnout fórum (není praktické zkoumat, jak to to fórum myslelo), nulová varianta - když se neví, bude se posouvat, když se ví, udělá se to tak, jak to fórum myslelo, na to je potřeba usnesení
RP - jednoduchým usnesením tu byrokracii vynecháme, usnesení je na místě, čelo by se dovolilo referendem
EN - ráda bych KF dala různé možnosti a vysvětlila je
MD - víc možností je dobrých, pokud to jsou možnosti k úvaze, problém dovoleb - může se spustit lavina (zamezit trojce, aby kandidovala na trojku, je za hranou, koho na tu dvojku chceme pak dostat? kdo půjde na trojku, když vyhraje dvojku?)
RP - volil jsem i kvůli geografickému rozložení, proto bych čelo volil individuálně
MD - kde tohle skončí? museli bychom to mít promyšlené, aby byla jedna dovolba a tím to skončilo
EN - podle mě je jediná možnost si říct, že dovolíme lídra, zbytek se posune
JP - nejlepší by bylo to posunout, ze všech variant mi vychází brutální ultra složitý nesmysl, bylo by peklo to vyhodnocovat
RP - omlouvám se, nedomyslel jsem to, nejjednodušší by bylo to omezit na lídra
PK - do chatu jsem naposílal paragrafy z volebního řádu, samozřejme RK má asi vyšší slovo, ale tak, jak si to vysvětluju já, je listina daná, my sestavujeme listinu, pokud je člověk z ní vyškrtnut (jakkoliv), pak se pořadí posouvá, pak je definováno, že se lídr a čelo volí zvlášť - pokud odstoupí lídr, je logické, že se volí znovu, od čela dál bych posouval, kandidáta lze odvolat i usnesením, stejným způsobem je možné doplňovat za zvolené kandidáty
MD - Pavel použil dva směry argumentace, které jsou do určité míry v rozporu - je listina jednotná nebo je kompilátem výsledků oddělených voleb a mezi segmenty nejde přesouvat? víme minimálně o jednom dalším způsobu, jak to řešit v souladu s předpisy a rozumem - při odstoupení lídra se použijí náhradníci na lídra, při odstoupení čela náhradníci na čelo - ale my jsme si je neurčili (ani jsme náhradníka na lídra mít nemohli), přišlo s tím jedno KF - chtějí použít náhradníky, ale my je nemáme, byl bych rád, abychom o tom věděli, i kdybychom zvolili metodu posouvání
PK - já osobně se chápu jako náhradník za 4, protože jsem 5
RP - pojďme se usnést
EN - podle mě je otázka, jestli chceme volit lídra
MD - souhlas (pokud nedohodneme nic, bude platit posun) - rozhodnutí KF může zamezit tomu, aby lídr byl nahrazen dvojkou (pokud nebude časová tíseň)
MD - přimlouval bych se za to, aby KF už byly předloženy konkrétní návrhy postupu
JB - vyřešili jsme pouze náhradnictví a ne strategii obsazování 20. až 50. místa - chtěl bych pověření předsedat 20. až 29.
PK - 30. - 50. bych už dělal usnesením, ne dovolbou
MD - přimlouval bych se, abyste počítali s návrhem postupu, kdyby se počet kandidátů nenaplnil
ÚKOL - JP vyhodí jednání na fórum PKS (PKS bude řešit, jaké usnesení vyhodí na KF)
Usnesení
Předsednictvo krajského sdružení Vysočina
s o u h l a s í
se zahájením volby 20. - 29. místa kandidátky pro volby do zastupitelstva Kraje Vysočina konané v r. 2020 dvoukolovou volbou dle VŘ a
p o v ě ř u j e
vedením jednání krajského fóra Vysočina Jana Břížďalu.
n a v r h u j e
neobsazená místa doplnit usnesením KF podle paragrafu 8, odstavec 6 volebního řádu

Hlasování:
EN - pro
JB - pro
RP - pro
BL - pro
JP - pro

usnesení bylo schváleno pěti pro (0 se zdrželo, 0 bylo proti)

4. otevírací doba JiPiCe - odloženo, až bude přítomen Ondra

5. předávání informací, e-maily na úložiště (odloženo na konec)
BL - řešili jsme to kvůli předávání mezi PKS a VŠ, jak a kde to co nejlíp udělat, Mrak není nejvhodnější, ale už mám vygumováno, řešily jsme to i s Míšou
MV - tohle byl můj point - měli bychom využívat Drive, se kterým už pracujeme a všichni tam máme přístup
RP - máme veřejný a neveřejný - potřebuju vědět, kdo má přístup do neveřejné složky (VŠ?)
MV - neveřejné - PKS, Správce a KOKS, složka volby i HH, PK - tam neveřejné údaje být můžou, mě teď chodí vše 3x, zas až tak mi to nevadí, ale je dobré sledovat složku a nějak to tam dávat a vymyslet formu (asi za chodu), je to byro navíc, teď už předávání informací funguje líp
JB - za mě tam byla především technická chyba, za kterou se omlouvám, teď asi chodí věci lidem víckrát - například u e-mailů od Pavla Štěpánka není jasné, komu e-maily chodí (někdy to jde odhadnout, někdy ne)
MV - ano, zvládnu si to vyfiltrovat, tento bod bych nechala otevřený
BL - ano, je větší flow e-mailů, mě se občas dostanou i 5x, jak není vidět, komu to šlo, bylo by super to mít vše na jednom místě, kam se dostanou všichni, postupně se vytříbí
MV - musí se o to někdo starat a nechci tím nikoho zatěžovat, všichni toho máme nad hlavu, tak bych to teď pustila

6. analýza politického prostředí, vyjednávání
JB - posílal jsem vám tabulku, přišly připomínky od JB, EN, HH, RP - s Danem a Pavlem vyhodnotíme a dokument budeme využívat jako podklad pro strategii kampaně a vyjednávání se stranami před volbami, dělali jsme to proto, abychom věděli, co od které strany čekat, a plánovali jsme se sejít před volbami se zástupci stran - pokud se s nimi budeme scházet, bylo by lepší, aby se s nimi naši zástupci scházeli nejméně po dvou, tým složit podle toho, s kým se kdo zná osobně (navrhuju maximálně 3 lidi a abychom se vystřídali - PKS a štáb)
JP - líbilo by se mi, aby to bylo zpětně aplikovatelné a u jednotlivých bodů byla sepsána metodika ve smyslu proč je to tak hodnocené - někde to jde popsat přesně, jinde je to samozřejmě subjektivní, takhle mi to připadá, že je to na vodě, pak HH napíše připomínky a vidí to úplně jinak, má jiné závěry (to jen připomínka), co se týče vyjednávání, je to dost předčasná diskuse, bude záviset na týmu
EN - stojím o to, aby vyjednávání probíhala a chci se toho účastnit
JB - doplníme metodiku, k poznámce od Evy - na pozadí samozřejmě probíhá, protože kandidáty známe, ale měli bychom se scházet oficiálně - vzájemně si popovídat o našich představách, jsme jediní, kdo na kraji zatím není
JP - Honza mi odpověděl na otázku, co z toho očekáváme - seznamovací schůzky, ze kterých nevyplynou závazky, jsou pro mě OK
RP - to samé
JB - potvrzuji, že závazky nebudou, je to, abychom o sobě věděli
RP - nutné psát do loby kontaktů
ÚKOL - JB udělá soupis nejdůležitějších stran a vyhodí to mezi PKS a VŠ, aby zjistil zájem a kdo se s kým zná

7. volební kalenář
JB - VŠ navrhl samostatný Google kalendář s akcemi, které se týkají voleb, Ondra ho založil v minulém týdnu, přístup mají členové VŠ, neměl by být veřejný, je pro naši potřebu, pro účely strategie kampaně, chci dát výzvu JP, aby nám dával vědět o pozvánkách na akce, které mu chodí, domluvím se i s HH, aby dala výzvu do newsletteru, zadáme do kalendáře a vyhodnotíme, zda se budeme účastnit
JP - kdo je zodpovědný a kdo ho spravuje?
RP - šlo by, aby mělo přístup celé čelo, aby doplňovaly i dovolené?
JB - správcem je Ondra, chtěl jsem přístup taky, můžu přednést na VŠ, aby bylo nastaveno všem, kdo budou mít zájem, zodpovědný orgán je volební štáb, klidně jí
EN - dala bych správu VM
JP - budu to tam házet

8. odloženo

9. KF
BL - vzhledem k vyhlášení nouzového stavu navrhuji dubnové KF uspořádat online - nemáme teď jistotu, že nouzový stav pomine
JP - potřebujeme usnesení?
BL - ne, stačí to oznámit
RP - dal bych tam poznámku, aby si všichni nainstalovali Mumble
MV - nepotřebujete usnesení
MD - skoro bych volil Mumble
Míra Vácha - vždy jsem měl problémy s Jitsi (fungovat začal až s novým Chrome)
RP - Mumble byl vždy stabilní, chci hlavně šetřit čas, abychom se první půlhodinu nehádali, jestli se slyšíme nebo ne
BL - možná to vyhlásím rovnou na Mumble
JP - na Mumble je nutné vyřešit moderaci
MV - blikání "pusinky" (ikony)

10. MS Chotěboř
RP - 2 členové zrušili členství, MS nemá dostatečný počet členů a můžeme ho zrušit
JP - mohli nebo jsou zrušený?
PK - může Romam vysvětlit nejmenší počet členů?
RP - stanovy článek 7 bod 1 - nejmenší počet MS jsou 3
JP - jenom konstatujeme, že je MS pro nedostatečný počet členů zrušeno nebo ho máme my zrušit?
RP - hodím to na Milana
MV - je zrušené, jenom to oznamte AO
JP - kdo se toho ujme?
MV - může to udělat správce
ÚKOL - MV to oznámí AO (Roman dozoruje)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Michaela.Vodova

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina 24.3.2020

https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs

1. zhodnocení úkolů - Jenda (10 minut) https://redmine.pirati.cz/projects/ukoly-pro-pks
2. jednací řád krajského fóra Vysočina - Milan (15 minut) https://zulip.pirati.cz/user_uploads/2 ... 8Dina5.odt
3. vykazování správce v Redminu - Ondra/Eva (15 minut) https://redmine.pirati.cz/projects/spravce-ks-vysocina - přesunuto na příště
4. správa Redmine celkově - Blanka (10 minut)
5. dohoda o podpoře kandidáta do Senátu - Blanka (5 minut)
6. otevírací doba JiPiCe - Eva (5 minut)
7. úlevné Jitsi - Eva (5 minut)
8. roušky - Blanka (5 minut)
9. půjčky od JMK a SčK - Blanka (5 minut)
10. informace z volebního štábu - Honza (celkem 35 minut)
10a. VM - Roman (15 minut)
10b. jednání VM/štáb/výbor - Eva (5 minut)
11. pozvánky na PKS - Eva (5 minut)


Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Eva Nováková

Přítomni: Jan Břížďala, Blanka Lednická, Eva Nováková, Roman Pašek (20:02 - 20:03)
Hosté: Michaela Vodová, Pavel Knežik, Milan Daďourek, Ondřej Tůma

2. jednací řád krajského fóra Vysočina
MD - tech. p. - už podruhé v krátké době není nikde uveden čas začátku, bylo by dobré, kdyby to tam bylo.
MD - Snažil jsem se testovat stávyjící zvyklosti, jen si nejsem jistý, zda je nutné mít všechny kola rozhodujícícho hlasování na víkendy, ale tam by zase mohlo dojít k nepravidelnostem. Jinak většinu jednacího řádu jsem vyvěsil na Zulip, tak čekám na připomínky. Pak bych to pověsil na forum, kde by se to dalo znovu připomínkovat a by se dalo přejít na testování.
BL - jasně, to by bylo potřeba. Asi to dáme na drive. A ještě dotaz na MD - jsou tam primárky nějak rozepsaný?
MD - ty primárky tam zatím ještě nejsou úplně promyšlený, jednou z výjimek by mohla být možnost odchýlení od pravidelných lhůt. Základní nastavení je stejný, ale u primárek by mělo být možný si návrhem postupu schválit jiný režim. Snažil jsem se testovat stávyjící zvyklosti, jen si nejsem jistý, zda je nutné mít všechna kola rozhodujícícho hlasování na víkendy, ale tam by zase mohlo dojít k nepravidelnostem.
BL - já bych navrhovala tak, že PKS bude mít čas do konce tohoto týdne se na to podívat a MD pak vyhodí návrh na forum.
EN - Milane ten čas je na foru i v kalendáři
JB - chtěl bych MD poděkovat za iniciativu a vynaložené úsilí, ale sám se k tomu dostanu nejdříve o víkendu, ale je potřeba se nad tím lehce zamyslet, ale to já stihnu až během víkendu. Ale kdybys to chtěl vyhodit dřív na KF, tak to budu připomínkovat tam.
MD - mě jde spíš o to, aby se vychytal nějaký pitomosti. Když někdo budete mít čas, tak budu rád. Ani to extra nespěchá. Nemusí to být teď honem. Podle mě to na tom foru může viset, aby se na to dalo odkazovat.
MD - připomínkujte prosím formou komentářů.
MV - bylo by dobrý, abysme to připomínkovali všichni na jednom místě, tak to dát někam na cloud.
ÚKOL: MV nahraje návrh JdŘ na Pirátský Drive Vysočiny.
hotovo - https://docs.google.com/document/d/1S_e ... sp=sharing
ÚKOL: OT bude v pozvánkách uvádět kromě data i čas jednání.
ÚKOL: PKS bude do konce týdne připomínkovat návrh JdŘ.

4. správa Redmine celkově
BL - aktuálně nám redmine dělá Roman, ale to mu teď odpadne, tak se nabízí otázka, kdo se správy redmine ujme. Byla bych ráda, kdyby se toho ujal někdo jiný než já.
JB - já se nabízím
EN - jen jsem chtěla, jestli to nebude na debatu, až tu bude RP a PK tu je. Ale když si to bere JB, tak je moje poznámka zbytečná.
ÚKOL - JB převezme agendu Redminu od RP a bude jej nadále spravovat.

6. dohoda o podpoře kandidáta do Senátu
BL - tohle souvisí s emailem, který nám příšel. Nevím, zda jste se na to mohli už podívat. Není tady nikde info o termínu zpětné vazby, ale předpokládám, že to bude na nás. My máme teď toho Standu Zímu, ale ještě jsme si nevyjasnili, ve kterém okrese.
JB - původně chtěl Žďársko, pak Pelhřimov, ale když nebude Němcová, tak bude chtít asi to Žďársko
BL - až se situace trochu zklidní, tak si Standou sednem, domluvíme se o našich i jeho představách.
ÚKOL - BL prodiskutuje dohodu o kandidatuře do senátu a připraví veškeré administrativní věci.
MV - a ta dohoda přišla kam? Můžete mi ji přeposlat?
BL - přeposílám
Vzhledem k tomu, že další KF bude online, tak nepočítám, že tam proběhne to osobní představení Standy.
Tyhle věci musíme ještě nějak pořešit.
Tak na to prosím koukněte a pošlete přípomínky.



7. otevírací doba JiPiCe
EN - Bez JP to nemá smysl. Navrhuji přesun na příště.

8. úlevné Jitsi
EN - jestli to chceme mít, tak musíme dát vědět všem členům kdy a jak a že vůbec se něco takového děje. Možná se domluvit, jestli je to ještě vůbec potřeba.
MV - myslím si, že když bysme to dělali, tak by tam měl být pokaždé někdo, kdo tam bude pro ty, co přijdou. S tím mejlem jsem myslela, že by se jim dalo těch informací víc - třeba co chystáme, jestli se na nás mohou obracet a podobně. Mám tady to úlevné Jitsi, celostátní "pivo", které je od sedmi každý den, taky bysme mohli dát členům výzvu, aby se přihlásili na kandidátku, info k novýmu webu o koronaviru, prostě víc informovat tu členskou základnu. Ten nápad s tím úlevným Jitsi je dobrej, stačí nějakej pokec a hned je líp. Navíc já mám výcvik v krizové intrevenci, tak mohu pomoci.
EN - myslím si, že by tam ta služba být nemusela, prostě kdo přijde, ten přijde. Těm lidem by se mohly dát kontakty a domluvit se.
OT - já si tu službu klidně vezmu, jsem na centru každý den a když budu mít na hlavě sluchátka s mikrofonem, tak si rád s každým pokecám.
EN - je pro někoho schůdné, abychom tam měli ty služby? Jestli ne, tak to vymyslíme jinak.
BL - je mi to jedno
ÚKOL - EN a MV se domluví na rozposlání informací členské základně.

9. roušky
BL - chtěla jsem se domluvit ohledně nějaké formy finanční kompenzace pro Markétu a Hanku, protože obě makaly na rouškách a obě ušily neuvěřitelný množství roušek. Říkala jsem si, že by bylo fajn to nějak odměnit. Nemám žádnou konkrétní částku, ale chtěla bych znát váš názor.
EN - mě přijde, že to je dobrovolná aktivita a oni do toho šly jako do doborovolnické činnosti. Vím, že toho bylo hodně a hodně stráveného času, ale vnímám to jako aktivity jednotlivců a když něco chtějí, tak se musí ozvat.
MV - ono to dost dobře nepůjde, jako PKS můžete proplatit materiál, ale na službu musíte mít smlouvu. Já bych spíš navrhovala nějakou formu oslavy, až to skončí a tam třeba rozdat nějaké ceny.
JB - když dělám dobrovolnické aktivity, tak mě spíš pak uráží, když mi za to někdo něco nabízí. Trochu se obávám, že když za tohle budeme dávat odměnu, tak by si to lidi mohli vyložit jako předvolební akce za peníze. Spíše se mi líbí co navrhovala MV - nějakou akci pro všechny, kteří se zapojili.
MV - jen chci zopakovat, že fakt nejde finančně kompenzovat něco takovýho. A jak jsi k tomu došla?
BL - sama vím, kolik výdajů a času s tím je, tak mě to napadlo.
MV - já právě mluvila s Markétou a nabízela jí, co bude za látku potřebovat a ona sama mě utla s tím, že dostávají docela dost toho materiálu. Rozhodně by bylo ale dobrý tuhletu práci nějak ocenit - nějakou formou setkání etc.
EN - určitě můžeme mít i borku na konec a zmínit je v newsletteru.
MV - to je dobrej nápad
BL - akce by se dala spojit s poděkováním za půjčky od SčK a JMk. Psala jsem jim maily a v nich jsem psala, že bysme mohli udělat nějakou děkovnou oslavu.
EN - v nějakých starých úkolech byl i teambuilding a ten na to jde taky navázat.

10. půjčky od JMK a SčK
BL - info - tenhle týden pořešíme administrativní záležitosti. Stále nám tam visí MsK, ale ti s tím vlbec nic nedělají. Budu to ještě obvolávat, zda se k tomu dostali, nebo to vůbec neřešili.
MV - chceš pomoct a mám zavolat jejich KoKS?
BL - myslím, že jak se tam teď měnilo předsednictvo, tak myslím, že se k tomu vůbec nedostali. Doufám, že se to povede nějakým způsobem dořešit.

11. informace z volebního štábu
EN - asi bych to zkusila nějak posunout a ten bod je JB
JB - mě jde jenom o předání stručných informací
JB - Roman Pašek se stal VM, takže se bude převádět agenda mezi RP a PK
- zasekl se copywriting u Jirky Svobody
- došlo k odložení KPT, které bylo podmíněno tím programem
- video, Hanka už poptala firmu
- fotky se taky budou řešit, až bude možnost
- claim - od Hanky šly nějaký návrhy a pracuje se s jistou verzí

12. pozvánky na PKS
EN - bylo by fajn dát pozvánkám nějaký řád a strukturu. Snažím se dělat to vlákno, ale nevnímám to jako můj úkol. Taky dát řád tomu, abysme tam ty body do neděle večera nebo pondělí rána tam ty body měli.
BL - budu ráda, když se toho ujmeš, sama jsem to vnímala, že to máš jako svůj úkol :) Je důležitý, aby to bylo pokrytý a budu ráda, když budeš pokračovat.
EN - mě jde spíš o ten systém, jestli se můžeme domluvit, že tam v daný čas všechno bude! Můj úkol není nahánět lidi.
BL - souhlasím, sama když si vzpomenu, tak tam něco napíšu.
PRO ČLENY PKS PLATÍ - DO KONCE TÝDNE (NEDĚLE 23:59) DOPÍŠOU VŠECHNY BODY DO PROGRAMU. V PONDĚLÍ JE PAK EN ZPRACUJE A OT ROZEŠLE.

OT - potřeboval bych, abyste mi všichni posílali informace o všech plánovaných jednáních, jitsi, mumblech a podobně, jednak abych to mohl zanášet do kalendáře a druhak abych v tom sám neměl bordel.
BL - já sama se ti to snažím posílat
EN a JB - čtvrteční štáb s PKS, VM a VV bude v 16:00
ÚKOL - OT zanese jednání VŠ do kalendáře. *hotovo*
EN - mě přijde, že jsem se nebavili o tom, že nějak nefungujeme. Já sama, pokud se do tejdne nedám dokupy, tak to asi složím. ale nemusíme to řešit teď, jen jsem to chtěla nadnést.
BL - to že nefungujeme myslíš jak?
EN - myslím PKS, lidi, v rámci aktuální situace. Sama jsem teď neměla moc času a nepřijde mi to fér.
BL - na tvým místě bych nad tím tak nepřemýšlela. Jsme v situaci, která si žádá jiné priority. Za čas se může všechno změnit.
EN - já rozumím situaci a vůbec to nezpochybňuju, ale když se do těch pirátských věcí ponořím, tak viím, že úplně nefungujeme. Chtěla bych se o tom bavit, abysme věděli jak na tom jsme. Pokud já do příštího týdne nebudu fungovat, tak nemá smysl, abych v této funkci byla. Nechci dávat ultimáta jiným, jen říkám, jak to beru já. Není mi příjemný, že nedělám, to co bych měla.
JB - já bych spíš potřeboval vědět, kde přesně to selhává. Co se mělo udělat a neudělalo. pocit je jedna věc, ale já bych spíš potřeboval vědět to faktum.
EN - neříkám, že selháváme jako PKS. Jde o můj pocit, nestíhám to, co jsem v rámci PKS stíhala dřív.
BL - já bych se nebála toho, že nám to přeroste přes hlavu. Naše síly jsou teď potřeba jinde. Až budeme vědět v jakých mantinelech se pohybujeme, tak se to zase ustálí. Situace je na hovno a holt se nepočítá s tím, že lidi budou dělat vše pořád na sto procent.

NEHLEDEJME V NÁS CHYBY, SDÍLEJME NAŠE POCITY, AŤ TU MŮŽEME BÝT JAKO PKS PRO VŠECHNY NAŠE ČLENY!
MLUVME O TOM, CO NÁS TRÁPÍ, O TOM, JAKÁ JE NAŠE ROLE A NEUPADEJME DO TRUDNOMYSLNOSTI.


BL - chápu to, ale vnímám to jinak. Nevidím jako problém ani to, že by třeba 14 dní nebylo jednání PKS.

Roman Pašek přišel - 21:18

BL - prostě jsme jen lidi a všichni potřebujeme občas vysadit.

MV - můžeme tyhle věci zformulovat v tom mailu, kterej budeme s EN posílat
RP - problém je v tom, že máme týmy a nemáme rozdělený role a spolupráci



10a. VM
RP - potřebuju vědět kdy mám nastoupit, jak budu vykazovat a kdy rezignovat v PKS. Aktuálně můžu nastoupit do týdne, dotáhnu Redmine a jsem ready
EN - potřebovala bych znát tvoje možnosti - kdy můžeš začít, kapacita atd...
RP - začít můžu hned, ale furt jsem v práci. Čekám a vyjádření šéfa. Tak zatím partially
EN - takže od 1.4. nebudeš fulltime
RP - jde mi o to, abych dostal ten mandát a už to mohl řídit a zasahovat
EN - to nemáš, ale musíme se domluvit kdy a jak začneš. Chci vědět, jak si myslíš, že to budeš zvládat.
RP - dokud mám svou práci, tak nemžu zajistit, že buddu na příjmu furt, ale od 16 do 24 bych měl manažerovat
PK - Romane pokud jde o výpomoc, tak já tě přes den mohu zastoupit a včer si to předáme. Pokud jde o ten mandát, navrhoval bych, že by RP začal v pozici VM oficiálně od 1.4. a neofi od zítřka.
MV - budeš mít Romane od 1. OSVČ? Jinak od 16 do 24 je to osm hodina a tedy fulltime.
RP - po domluvě s Janou by se to jako partial moho řešit na DPP. Živnosťák mám pozastavenej, ale můžu si ho probudit.
EN - Chtěla bych si ujasnit tu formu spolupráce. Bylo by dobře, aby jsi dostal férovou odměnu a aby se ti zaplatil ten poměr toho úvazku, který budeš dělat.
RP - tohle je přesně o tom, že si všichni musíme sednout a říct si, kolik té práce teď prostě je, zda to bude na plnej úvazek.
MV - prosímvás - už teď je to na plný uvázek. Mohl by jsi prvního nastoupit na to, na co byl udělanej inzerát?
RP - MOHL
MV - od prvního jedeme naplno a je to
BL - všichni víme jaký máš časový možnosti
EN - já vám rozumím, ale nerada bych, aby na sobě měl RP příliš mnoho práce. Nejsem si jista, zda je možný mít fulltime job a ještě manažera
MV - pokud budeš dělat co děláš, tak si OSVČ můžeš dát na vedlejší činnost.
PK - trochu jsem se urazil, teď to vypadalo tak, že to nefunguje, ale já taky chodím do práce.
RP - to je to, co jsem chtěl říct - PK to taky dělá při práci, já tam jen mám osobní problém, že nemůžu být pořád na telefonu a na příjmu, a to je také to jediné, co mě brzdí od toho, abych řekl, že půjdu na fulltime.
MV - nikdo neřekl, že musíš být pořád na telefonu, nechápu tu tvojí poznámku.
RP - mě jde o to, že VM dostane nějaký úkol a nebudu ho moci udělat, protože budu muset dělat pracovní věci ve stávajícím zaměstnání.
EN - pracujme s Romanovými pocity
BL - domluvili jsme se a zbytek ve čtvrtek
MV - jo, ve čtvrtek to stačí
BL - tedy RP může omezeně pracovat dopoledne, dle zaměstnavatele, odpoledne neomezeně. Práci převezme od PK, většinu informací už má.
EN - co je potřeba udělat administrativně?
RP - můžu počítat s tím 1.4.? Abych zavčas rezignoval v PKS a potřebuju zařídit smlouvu.
BL - Určitě 1.4.
MV - smlouvu připraví PO, je potřeba je požádat (Janu Koláříkovou), podepisuje to BL jako předsedkyně.
ÚKOL: Roman rezignuje z fce místopředsedy k datu 31.3 na foru PKS, PKS (Blanka) to vezme na vědomí s tím, že máme náhradníka, Pavla K. (odkaz na forum na volbu) a že pořadí se posouvá - a jak přesně. A Ondra T. to dá do podatelny AO.
BL - Romane, jak děláš teď redmine pro PKS, tak si to převezme JB
RP - není v tom problém, jen s tím AO dodomluvím nastavení práv.
ÚKOL - EN dá vědět čas čtvrtečního jednání PKS, VŠ, VM.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Eva.Novakova

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina 31. 3. 2020 od 20:00

Program:
1. schválení předsedajícího, zapisovatele a ověřovatele zápisu (2 minuty)
2. schválení programu (5 minut)
3. zhodnocení úkolů ([1](https://redmine.pirati.cz/projects/ukoly-pro-pks), [2](https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs)) - Jenda (10 minut)
4. krajský volební program a hospodářská krize, informace od RP - Blanka (10 minut)
5. vykazování správce v Redminu - https://redmine.pirati.cz/projects/spravce-ks-vysocina - Ondra/Eva (15 minut)
6. náplň práce VM - https://drive.google.com/file/d/1_2XFXG ... Ds-r1/view - Roman (15 minut)
7. setkání se zástupci ostatních stran - Honza (15 minut)
8. informace z volebního štábu - Honza (15 minut)
9. rozdělení kompetencí po změně složení PKS - Honza (20 minut)
10. členská anketa (co s ní?) - Eva (5 minut)

Přítomní: Eva Nováková, Roman Pašek, Jan Pošvář, Blanka Lednická, Jan Břížďala

Hosté: Michaela Vodová, Ondřej Tůma, Pavel Knežik, Marek Křejpský, Milan Daďourek, Hana Hajnová

předsedající: Eva Nováková
zapisovatel: Ondřej Tůma, Roman Pašek
ověřovatel zápisu: Jan Pošvář

2. program schválen

3. zhodnocení úkolů
https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs


EN - nevím jak úkoly z minulého PKS, ale v redminu nejsou
JB - já si tu agendu vzal na starost, ale nevyšlo nám s RP předání, tak vidím na výhled dvou tří dní
EN - chápu komplikace s předáním
JB - jak bude RP víc uvolněnej, tak to bude brzy
EN - jinak chybí zápis z KF 8.3., 8.12.,
RP - vím, že na to kašlu, napište mi to prosím do redminu, nebo na to zapomenu
PK - zápis z 8.3. jsem posílal Blance
BL - hoďte mi to prosím do redminu
JP - když RP nebude v PKS, tak kdo to (zadávání do redmine) bude dělat?
EN - JB
EN - Míšo - zápis z 8.12., víš co to je?
MV - to bylo první KF novýho PKS
EN - já si vezmu na starosti to zjistit
ÚKOL - EN zjistí, kam se poděl zápis z 8.12. - moje chyba - zápis je dávno tady (Eva)
EN - JB tam pořád má spoustu úkolů se stavem NOVÝ.
JB - přiznávám se, že jsem je četl, ale už jsem se npřihlašoval k tomu, abych je editoval. Budu se tomu víc věnovat.



4. krajský volební program a hospodářská krize, informace od RP
BL - celému PKS přišel email od RP, které se snaží zohlednit současnou situaci a možnou hospodářskou krizi. Nabízí nám možnost zapracování do práce a programu kraje. Teď jde o to, že s tím musíme souhlasit, nebo ne. Nachystala jsem usnesení:
Návrh usnesení: PKS Vysočina souhlasí se zapojením do zpracování prorůstového balíčku ke krajskému programu dle nabídky RP a pověřuje Blanku Lednickou komunikací v této věci.
RP - mám jednu věc, nevím zda to hoří, prvně bych nechal, ať se vyjádří programové týmy, zda jejich odbornost bude potřebovat něco řešit.
JB - psal jsem to i na forum, že jsem zapomněl spustit hlasování a navrhl jsem i harmonogram. Nabízí se i otázka, zda to stávající rozhodnutí neodložit, ale ono to nše prohlášení je především ideové a mělo se i nadále měnit. Tento návrh bych určitě přijal, protože mi to přijde rozumné, také proto, aby jsme zachovávali konzistenci s ostatními kraji.
MV - v tý tabulce už je vyjádření HH, že o to Vysočina zájem má
JP - ono to chvátá, máme se vyjádřit do pátku 3.4., a to přes KETy nestihneme
EN - jsem pro, nezávisle na tom programu, který teď schvalujeme
BL - Hanka ten email dostala přeposlanej, možná proto reagovala rovnou. Já sama souhlasím, abysme o ten balíček požádali. Můžou tam být i věci, který nás nenapadnou.
RP - já jsem to nechtěl shazovat, šlo mi spíš o to, že KETy můžou přijít s něčím lepším.
MD - já mslím, že to není až tak konkrétní, aby se to dalo na KPT projednávat. Jsem pro to, tu nabídku přijmout. Pomoc bude dobrá.
Návrh usnesení SPZN PKS Vys 23/2020:
PKS Vysočina souhlasí se zapojením do zpracování prorůstového balíčku ke krajskému programu dle nabídky RP a pověřuje Blanku Lednickou komunikací v této věci.

Hlasování:
JP - Pro
RP - Pro
BL - Pro
JB - Pro
EN - Pro
5. vykazování správce v Redmine
zapisuje Roman

OT - s Evou jsme dali dohromady vykazovací a úkolovací systém SpKS Vysočina, který vychází ze zadávacího listu. Je rozdělen do čtyř skupin. (popisuje na obrazovce co kde je https://redmine.pirati.cz/projects/spravce-ks-vysocina) Zkusil jsem to rozpracovat do WBS. Je to přehledný, vrstvený a co nejvíc smysldávající.
EN - my ti teda dáváme úkoly do podprojektu "úkoly od PKS"
OT - ano, VM, KoKS, VŠ mají svoji složku
EN - výkaz by měl už vycházet z téhle struktury, budeme ho hodnotit na základě tohoto úkolování. Považuji to za hotové, ale může to mít mouchy, dávejte zpětnou vazbu. Považuji za vyřízené, zbavuji se Ondry a předávám ho Blance.
JP - úkoly PKS jsou úkoly PKS nebo jednotlivců z PKS?
OT - na tom byste se měli shodnout
EN - my jsme tu jednu kategorii rozdělili na dvě - úkoly vycházející ze zadávacího listu / úkoly zadávané PKS - oba mají vycházet z náplně práce. Měli bysme ho úkolovat jako orgán, ne jako jednotlivci.
JP - rozumím. Příklad: domluvil jsem se s Ondrou, že uděláme inventuru, udělal jsem to špatně?
OT - úkol inventury už tam byl, ty ses ho chopil, že ho zastřešíš. Není to úkol PKS v tuto chvíli.
EN - za pochodu se to vyjasní. Nemusíš to filtrovat přes PKS, ale je tam zdravej rozum kdy co použít. Zároveň jsme zatím ponechali úkolování na zulipu, ale budeme to rušit. Managovat to bude Blanka.
EN - mám z toho radost! <3
MV - boží, super, děkuju! <3

nezapisuje Roman

6. náplň práce VM a spolupráce s volebním výborem
RP - díval jsem na náplň práce od PK, která je obecná, ale je to takhle v pohodě
EN - chceš se tady bavit o té náplni, nebo si to dáme za úkol a nějak to rozpracujem
RP - úplně nespěchám, klidně bych schválil tu obecnou s doplněním věcí, který tam nemusí úplně být.
MV - chtěla jsem se zeptat, zda bude mít VM taky podprojekt na redmine
RP - ten je vytvořenej, budu do něj vykzaovat svoji práci a klidně mi tam hažte úkoly
EN - bylo by fajn, kdybys tu náplň měl rozpracovanou i tak, aby to bylo všechno dobře vidět a kdo má hlavní zodpovědnost a kdo na tom ještě spolupracuje
MV - chtěla jsem poprosit RP aby v redmine byla možnost ostatním lidem podávat úkoly.
RP - dopiluju to, dám tam, aby to mohli podávat všichni členové
PK - nechci se vyjádřit
ÚKOL - RP vytvoří náplň práce VM a dá online k editaci členům PKS.
PK - měl by si RP psát svou náplň práce?
RP - chápu, budu to psát v online editoru, kde se k tomu budou moci všichni vyjádřit a pak si to PKS schválí
MV - ráda pomůžu
RP - jak je to s tou smlouvou, nevím zda ji potřebuju s sebou nebo ne
MV - myslím, že ji nepotřebuješ.
EN - bude to smlouva na dobu určitou, pak bych chtěla, abysme si řekli, že to půjde případně prodloužit na dobu neurčitou
ÚKOL - MV zavolá Adéle Hradilové kvůli smlouvě pro VM. (done, info předáno 1.4.2020 Romanovi a Blance)


7. setkání se zástupci ostatních stran
JB - už dříve jsme se bavili, že bysme se mohli začít scházet se zástupci jiných stran na Vysočině. Navrhl jsem vytvořit tabulku, kde se budou moci zástupci PKS a čela tabulky vyjádřit s kým a jak se znají a podle toho jsem usoudil, že na začátku by měli chodit tak dva až tři lidi. Za mě by měli chodit dva lidi - vždy by to měla být HH. Za ČSSD - HH s PK, STAN - HH s BL, ODS - HH s JB, KDU - HH s JP
RP - já bych ty týmy takhle nerozděloval a řešil bych to až podle konkrétních lidí na druhé straně
JP - já bych počkal až skončí nouzový stav
EN - přimlouvala bych se za tříčlenné týmy
JB - v tuhle chvíli bysme se scházet neměli, aby to nepůsobilo negativně. Ty tříčlenný týmy bych dával k diskuzi podle toho, kdo bude jednat za tu druhou stranu. Abysme nešli třeba tři na jednoho.
EN - já bych jim i navrhla, že se chceme setkat se zástupci a nejenom s jedním z nich. Dala by se vytvořit nějaká platforma, kdy bysme mohli jednat, kdy, kdo a kam vlastně půjde.
RP - klidně to můžeme mát i na foru
JB - stejně ty schůzky budou i v lobokontaktech, takže to může být veřejně na foru. Chtěl jsem hlavně upozornit na to, že je to zpracováno a můžeme se k tomu začít nějak hýbat.
EN - tak navrhuju to vykopnout na to forum.
ÚKOL - JB vykopne na forum jednací vlákno k setkávání se zástupci ostatních stran.
MK - budete zahrnovat i extrémní strany?
EN - v naší povo strategii je tahle spolupráce vyloučená.
JB - deklarovali jsme jakoukoliv formu spolupráce, takže jsem tam takové strany vůbec nezahrnul. Dával jsem tam otázku jen na Topku a Zelené, ale ty jejich šance do kraje jsou minimální.
JP - povol. strategie, to je jasný, ale v reálu s těma lidma stejně budete muset jednat a na některejch návrzích bohužel musíme spolupracovat.
JB - chápu a vím, že to tak funguje, ale bojím se, že si to někdo může vyložit jako předvolební "námluvy Pirátů s extrémisty".
JP - rozumím, souhlasím, jenom je to takový divný. Účel schůzek je jenom seznamovací a šlo by pak jen o desinterpetaci. I přesto, že bych se s nimi nechtěl nesetkávat vůbec.
RP - myslím si, že setkat se s nimi před volbami je něco jiného, než se s nimi setkat po volbách.
JB - vykopnu to a informace budeme dodávat postupně, jak to bude probíhat.
EN - chceš ty schůzky organizovat?
JB - nemá smysl organizovat schůzku, na kterou nepůjdu


8. informace z volebního štábu
EN - můžeme sem zařadit i primárky a VV, pls?
JB - ve čtvrtek jsme měli širší schůzku i PKS.

píše Roman
EN - chtěla bych poprosit Honzu aby dodržoval termíny primárek
JB - avizoval jsem, že pokud někdo bude cítit, že mu termín nestačí, tak ho změním
EN - ok. Bylo by fajn oddělovat kdy jednáme jako PKS a kdy jako VV. Musíme najít vhodný termín na jednání VV. Bylo by čitelnější pro členy oddělovat kdy jednáme jako VV a kdy jako PKS.
PK - výbor jsme neustanovili, jeho zodpovědnost má teda PKS
RP - navrhoval bych, aby se zřídil volební výbor (2 zástupci PKS, lídr a manažer - PKS má polovinu, tudíž pokud zástupci PKS budou proti, tak návrhy neprojdou)
EN - není to od věci návrh, teď je to tak, že výbor je PKS i když chápu, že to někoho nemusí zajímat. Nechala bych VV jako PKS, ale rozdělila bych to.
JP - nedává mi smysl vytvářet nový orgán
JB - souhlasím s VV = PKS. Chtěl jsem mluvit o aktualizaci složení VŠ. Aktuálně Roman není členem VŠ.
EN - navrhneš usnesení a vykopneš na fórum?
JB - aktuálně jsem zástupce PKS já, otázkou je jestli to nebude pro Pavla.
HH - udělat z Jirky člena VŠ
PK - počítám s tím, že zůstanu ve štábu
RP - máme to dobře napsaný, stačí přidat Jirku
JB - o Romanovi teda nemusíme hlasovat, jen doplnit Jirku
PK - ?
JP - já s tím v pohodě nejsem, PKS tam má dva lidi, je to nutný?
JB - pokud nejsou námitky, tak bych změnil název pozice "vedoucí krajského MO" na "zástupce krajského MO"
JP - není na škodu, že tam PKS bude mít dva členy?
RP - není na škodu, když za PKS budou dva lidi, navíc Pavel dělal kampaň na začátku, chci ho tam
EN - jak moc silná je tvá námitka?
JP - není to námitka, jen polemika
EN - není potřeba teď hlasovat, JB dá na fórum a tam se vyjádříme?
JB - souhlasím
ÚKOL: JB dá na fórum k diskuzi vyjednávací týmy.
9. rozdělení kompetencí po změně složení PKS
JB - máme to tedy rozdělené? teď se bude dublovat kompetence krajských voleb a bude chybět třeba MO. chceme změnu? Pavel by mohl nastavit svoji prioritu, můžeme to řešit na fóru, stejně tu není Blanka.
EN - řešme to na fóru
RP - bude chybět gesce MO, někdo si to vemte
PK - Já se víc vidím víc jako člen strategického týmu než zástupce předsednictva (spíš jako záloha) a tak bych komunikaci s předsednictvem nechal na stávajícím zástupci Honzovi Břížďalovi.
EN - pak by bylo dobrý si najít roli v rámci PKS, ne jen v rámci štábu. bylo by fajn udělat přehlednou tabulku kdo co má a kde co chybí. chce se toho někdo ujmout?
JB - když jsem s tím přišel, tak se toho ujmu
JP - co jsem to chtěl říct :) hodil bych kompetence do redmine, stejně jak to má třeba Ondra rozdělený. případně nějaký podúkoly.
EN - máš to nějak v hlavě jak bys to udělal? nejdřív fórum nebo rovnou redmine?
JP - myslím, že některý kompetence se měnit nebudou, ty můžem rovnou do redmine. to, co se možná bude měnit, tak prodiskutovat na fóru
ÚKOL: JB - vyhodí na fóru téma k rozdělení kompetencí.

ÚKOL: JP - vymyslí rozdělení kompetencí v redmine

10. členská anketa (co s ní?)
EN - chcete s tou anketou něco dělat? z ledna je to možná už nicnevypovídající, ale abysme to nevyhodnocovali třeba až v červenci
JP - pokud se to stihne do KFka připravit, tak to můžeme na dubnovým KF představit
EN - ok, vezmu si to na příští PKS a dáme to pak na KF
ÚKOL: EN nachystá členskou anketu na příští PKS
11. nabídka roušek od Vrátek
Oslovili Míšu s nabídkou roušek
JP se s nimi spojí a dá vědět
ÚKOL: Míša spojí JP s Vrátky (done, 1.4.2020 kontaktováni telefonicky, a emailem spojeni s Janem P.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Eva.Novakova

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
7. 4. 2020 od 20:00


1. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
2. schválení programu
3. zhodnocení úkolů - Jenda
4. volební heslo (e-mail od Hanky) - Blanka
5. PKS a volební výbor - Eva
6. mandát VM na rozesílání emailů - Eva
7. JdŘ - Eva
8. zasedání KF - tvorba programu - Eva
9. online setkávání KF - Blanka
10. členská anketa - příprava na KF - Eva
11. komunikace se zájemci o členství na fóru - Blanka
12. úbytek členů - Blanka
13. info k podepisování smluv apod. - Blanka



Přítomni: Blanka Lednická, Eva Nováková, Pavel Knezik, Jan Břížďala, Jan Pošvář,
Hosté: Ondřej Tůma, Marek Křejpský, Hana Hajnová, Roman Pašek (21:20)

Zapisovatel: Ondřej Tůma,
Ověřovatel: Jan Břížďala

1. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Předsedá BL, zapisuje OT, ověřuje JB

2. schválení programu
JB - bude-li čas, pak přidání bodu Strategie obsazování 30. - 50. místa kandidátky

3. zhodnocení úkolů
https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs
JP - zbyly nám tam úkoly po RP, ty dotáhne
ÚKOL - JP zjistí od RP stav jeho úkolů.
4. volební heslo
BL - na základě mailu od HH, jsme se teď dostali ke dvou možným variantám volebního hesla: “Vysočina středem pozornosti” a “Vysočina - kraj ve středu pozornosti”. Na nás teď je, to nějak probrat a říct si, jak to vnímáte a jestli máte k tomu nějaké emoce.
EN - já jsem s tím v pohodě, ale myslím si, že je důležitý to předložit KF toho 19.4.
JB - to heslo můžeme schválit my, ale my máme dojít hlavně k tomu, jak se to heslo bude schvalovat. Buď že ho schválí PKS, nebo KF.
HH - v dokumentu jsem se snažila popsat i story k tomuto heslu, jedna z věcí, na kterou jsem zapomněla je aktuálnost, univerzální použitelnost. dneska jsem to konzultovala s PK a dá se to představit jako cesta od obecné ke konkrétní. Dá se na tom stavět velmi dobrá koherentní linie a BL mě neslyší.
BL - slyším
HH - prvním krokem je schválit si heslo, ale budeme ho potřebovat v nějaké grafické podobě, tak pokud ho schválíte dnes, nebo až na KF, tak aby paralelně jeli grafici a byli schopni to do 24 hodin po schválení vyhodit
BL - souhlasím s tím, abychom to my schválili v podobě návrhu na KF. Mě se to heslo líbí a souhlasím s tím, aby byla grafika k dispozici hned toho 19. resp. 20. k dispozici
PK - ta historie je někde od té první debaty o prioritách, přes brainstorming, KPT, agenturu až jsme došli k finále. Já jsem za to, mít Kraj ve středu pozornosti. Taky proto aby to neasociovalo negativní emoce. Témata se na to pak dají jednoduše navazovat. Ale nesouhlasím s tím, abysme to nechali na KF. Rád bych o tom nechal hlasovat tady.
JP - mě je jedno, kde se to schválí, pro mě je důležitý, jestli máme nějakou oporu v tom, že je to dobrý?
HH - heslo ještě nebylo ověřeno, mám návrh, doporučení MO, ale heslo budeme ještě ověřovat. Poradím se s Kájou Sadílkovou, že bysme to heslo nechali na vzorku obyvatel otestovat.
EN - pro mě je silnej argument pro schválení KFkem právě to, že tím heslem budeme všichni žít a nechci aby to měli jako nařízení shora.
JP - my jim to nenařizujeme. V heslech se nevyznám a nevím zda je to špatně nebo dobře.
BL - je tady návrh PK, zda heslo odhlasujeme my jako PKS nebo ho dáme KF.
JB - vzhledem k tomu, že jsme tlačeni časem, a že stejně musí běžet grafické práce, tak bych se nebránil tomu to schválit tady a kdyžtak kdykoliv kdokoliv může zkusit přezkum, ale můžeme zažádat o zpětnou vazbu.
JB - jenom racionálně zhodnotit situaci, pokud máme předpoklad, že nám to KF neschválí, tak se to bude muset celé přepracovat. Navrhoval bych kompromisní řešení. My bysme to teď schválili jako přednávrh a poslali ke zpětné vazbě celému KF a na dalším PKS bysme podle zpětné vazby schválili.
EN - pokud jsme v časové tísni, tak to schvalme dnes, pokud ne, tak to nechme na KF. Pokud HH řekne, že je 5 dní zásadních, tak okej.
HH - zda to nepojmout způsobem ověření hesla - teď si ho schválit a členskou základnou si ověřit funkčnost hesla. Rozdíl mezi schválením v úterý a v neděli je zásadní. Pracuje grafika, pracuje sazba PirListů, kde už ten claim musí být. Předpokládám, že to vyargumentuju tak, že s tím budou komfortní všichni členové.
JP - tak si dáme úkol, že se ověří ty dvě varianty toho hesla.
PK - jsou dvě cesty - buďto to schválit jako PKS, nebo zadat úkol na ověření, kde bude podmínkou schválení schválení centrály či jednání na foru.
MK - myslím si, že by to mělo schvalovat KF
HH - dávat úkol na ověření hesla je sice hezký, ale nemá to žádnou vypovídající hodnotu. Je to tenký led, ale pokud v průběhu času zjistíme, že to není ono, tak ho můžeme do horký fáze modifikovat. Už jsme v časové tísni, kdy tvoříme materiály pro kampaň. To už radši schválení KFkem.
JP - tomu rozumím. Mně šlo o rychlý ověření, že se zeptáme pár lidí, co mají zkušenost a dát na jejich názor. Bude do toho zapojených víc lidí. Nestanovoval bych žádné podmínky, zjistěme ty data a potom s tím pracujme.
HH - chápu, pokud potřebujete vyjádření - můžu kontaktovat MO, CVOKa,atd
PK - volební claim se řeší od 16.2: a velká členská základna měla možnost se k tomu vyjádřit. Teď bych viděl, že zadáme HH ten úkol ověření toho hesla a následně mimořádné jednání.
EN - byla bych nerada, aby spadla ze stolu možnost předložení KFku
JP - souhlasím s PK postupem
PK - z důvodu časové tísně jsem proti předložení KF
ÚKOL - HH zajistí feedback k volebnímu claimu od CMO, CVOKa, programové garanty atd. do čtvrtka 9.4.2020
BL - po feedbacku si buď jako PKS odhlasujeme heslo jako rozhodnutý anebo druhá varianta - předložení KFku.
Hlasování:
Kdo souhlasí s tím, abysme odhlasovali heslo jako PKS a předložili KF jako hotovou věc?
PK
JB
JP
BL

Kdo souhlasí s tím, že heslo odhlasuje KF?
EN

BL - po poskytnutí feedbacku od HH - 9.4.2020 dopo. uděláme mimořádné jednání a budeme heslo hlasovat.
BL - Můžete všichni v pátek v průběhu dne?
EN - ještě nevím
PK - ve čtvrtek je volební štáb a v pátek můžu
JB - v pátek můžu
JP - v pátek můžu
ÚKOL - po poskytnutí feedbacku od HH - 9.4.2020 dopo. BL svolá mimořádné jednání PKS.
5. PKS a volební výbor
EN - smyslem tohoto bodu je oddělit jednání PKS a VV, aby v tom neměli zmatek lidi, kteří by chtěli být buď na jednom nebo na druhým typu jednání. Také aby se RP mohl účastnit jednání VV pravidelně.
BL - HH s RP se domluvili, že se na PKS budou střídat
HH - my jsme se domluvili jenom na tohle jedno jednání, teďka jedná CVOK jednou za 14 dní, ale v průběhu kampaně to bude intenzivnější,
EN - asi to můžeme dořešit na foru, můžu vyhodit i Doodle
ÚKOL - EN přenese jednání o termínech jednání na forum a založí k tomu Doodle.
6. mandát VM na rozesílání emailů
EN - RP jako VM nemá mandát k rozesílání informací členům emailem
Návrh usnesení PKS VYS 25/2020:
PKS pověřuje Romana Paška k rozesílání informací z volebního štábu členům KS Vysočina, registrovaným příznivcům a členům KPT e-mailem.

Hlasování:
JP - pro
JB - pro
EN - pro
PK - pro
BL - pro

Usnesení bylo schváleno.
7. JdŘ
EN - měli bysme se pobavit o dalším postupu. MD chtěl abysme to zpřipomínkovali my. Tedy se můžeme domluvit kdy a jak je dořešíme, pak bysme mohli hodit JdŘ na fórum k testování a připomínkování a pak ho schválit.
Prozatím si na zkoušku jet podle něj a schválit si ho podle toho, jak to bude fungovat. Je to na diskuzi s Milanem. Milan to psal do Zulipu.
BL - navrhuju pozvat napříště Milana a dořešit to s ním. A při té příležitosti to představit pak v neděli na KF.
BL - můj návrh je pozvat MD na příští jednání PKS, JB a PK budou mít ještě do pátku čas na připomínkování, na dalším PKS uděláme diskuzi a na základě této to připravíme na nedělní KF a následně vystavíme na forum.
JP - je lepší JdŘ mít, neboť se nějak omezeně řídíme celostátním a to u nás není úpně vyhovující. V tom našem jsou drobné odlišnosti, aby nám to sedělo na míru.
ÚKOL - BL pozve MD na příští jednání PKS.
ÚKOL - PK a JB si pročtou návrh JdŘ a případně opřipomínkují.
8. zasedání KF - tvorba programu
EN - jako PKS jsme se dohodli, že na PKS před KF budeme řešit program
BL - chápu potřebu 14 dní. Budeme tam mít JdŘ, heslo a mám dotaz - HH prosimtě, co se týká hesla, bude to jako uzavřený, nebo jako veřejný?
HH - to nejsem schopna posoudit a říct. Nemám problém s tím, aby to bylo otevřený. Do zápisu bych to asi nepsala, ale může to být asi otevřený.
BL - na program KF už je na foru otevřené vlákno, bude tam zpravodajství z RV, zpravodajství z MS
JB - udělejme to otevřený, když to někdo vynese, tak budeme mít aspoň hned zpětnou vazbu
EN - prosím ještě členskou anketu a její vyhodnocení na program KF, cílem tohoto bodu je domluvit se, co by se tam mohlo ještě objevit.
ÚKOL - BL přepíše body z jednání PKS do vlákna k programu jednání KF na foru.
JP - kdo bude KF moderovat?
BL - já, mě to baví :D
PK - na mumblu je problém, že nemáš ruku, kterou by ses přihlásila
JP - je tam možnost pusinky, my sice řešíme technické problémy s Jitsi, ale i Mumble má svoje problémy a budou potřeba nejméně dva lidi, kteří to budou řešit.
EN - znamená to Blanko, že si to bereš na starost celý?
BL - ano, beru si to celý na starost. Ještě někdo nějaký bod? Já tam stejně přidám ještě bod balíčky opatření.

9. online setkávání KF
BL - v současné situaci se potkáváme mnohem méně, byla tady ta možnost hospody, ale nevím jaký to mělo ohlas
EN . já nikdy nebyla a nemám zprávy od lidí, že by se chtěli sejít
BL - já měla zprávy, že by se lidi rádi někdy sešli online, ale s ohledem na blízké KF, tak bych to nechala na jednání tam. Stejně se minimálně do konce dubna setkávat osobně nebudeme. Zkusme to do toho KF promyslet, zda se nějak takhle online scházet.
EN - jde o to, jak to udělat, aby to bylo živý a funkční, nebo aby lidi mohli někomu napsat a on tam byl. Nejsem si jista, zda by fungovaly třeba “služby”, kde bysme se střídali.
BL - pobavíme se na kf a uvidíme
JB - a není to nošení dříví do lesa, když se mezi sebou všichni známe?
OFFTOPIC21:20 Roman Pašek přišel

10. členská anketa
EN - posílala jsem vám shrnutí a bylo by dobrý to probrat, než to předložíme KF. Pro mě tam je pár zajímavých věcí, který by stály za to reflektovat nebo porovnat s naší praxí. Přišla mi zajímavá informace, že lidi nejvíce čerpají informace z fora a Zulip byl až za ním. Oživit forum by tedy byla logická cesta, jak lidem předávat informace.
JB - považuji za důležitý pracovat se zpětnou vazbou a vidím tu zásadní problém - anketa probíhala v lednu a teď ji máme probírat v dubnu, Celé KS se změnilo, odešli i přišli noví členové, PKS už funguje déle. Nestálo by za úvahu zduplikovat ten dotazník a znovu ho rozeslat jako PKS? I třeba vnímání činnosti poslance by teď mohlo být jiný.
Jinak já sám jsem o té anketě v té době ani nevěděl.
JP - já bych byl pro opáčko, kdyby ta situace byla stejná, tak dejme tomu, ale od toho ledna by to bylo poměrně turbulentní a činnost PKS i moje byly za to období dost vidět.
BL - co se týká širšího jednání na foru, tak jednáme spíš na Jitsi, protože jednáme každý týden. Je otázkou, zda nepřenést část té jitsi agendy rovnou na forum. Já mám signály, že lidi nevědí, co vlastně děláme. Rozhodně souhlasím s opakováním té ankety.
EN - kvůli tomu jsem začala dělat v programu PKS tu položku, zda to můžeme jednat na foru.
BL - pokud ano, tak je třeba se tím začít řídit
JB - souhlasím s BL, když jsem chtěl vědět, co dělá PKS, tak jsem procházel vlákna a nečetl zápisy z jednání. Klidně si vezmu za úkol udělat duplikační anketu a poslat ji KFku, dát týden na vyplnění a pak to předložit KFku i jako porovnání s tím lednem.
JP - to, že lidi nečtou zápisy je tím, že špatně vyhodnocují, co mají číst. Napadá mě, že bysme měli udělat reporty důležitých rozhodnutí a nacpat je do Newsletteru jako zprávy z PKS.
EN - některé body stojí za to rozjednat tady a posléze dojednat na foru, protože jinak je to na tom foru mrtvý.
Snažím se tam přesouvat co jde.
PK - podporuji návrh JB na znovuposlání ankety a přimlouvám se za zakomponování PKS do Newsletteru.
JP - domluvím se s HH, jak to může vypadat
MK - je to výborný nápad a mohl by tam být i VŠ
RP - jo, ale nemíchal bych VŠ s PKS
ÚKOL - JB udělá duplikační anketu a pošle ji KFku, dát jim týden na vyplnění a pak to předloží KFku i jako porovnání s tím lednem.
ÚKOL - JP vyjedná s HH možnou podobu výstupů z jednání PKS v Newsletteru.
BL - můžeme fungovat i obráceně - založit vlákno na foru a když bude mrtvý, tak ho přenést na Jitsi.
EN - stejně na tom KF představím tohleto vyhodnocení. Minule to neklaplo, tak bych to tam vzala.
JP - v jakým režimu se posílaly ty výsledky ty ankety?
BL - jenom PKS
JP - pak by to mohlo být asi i uzavřený.
EN - ten dokument pro Vysočinu může asi být veřejnej
JP - obecně jsou to citlivý data
JB - Blanka myslela, aby pak nevznikaly pochybné nadpisy na různých stránkách
BL - uzavřeme nebo ne?
EN - nejsem pro uzavření
PK - pro uzavřené jednání
JB - vyhodnocení ankety by mělo být uzavřený
JP - já jsem pro uzavření
BL - pro uzavřené jednání

Tenhle bod tedy dáme až na konec KF, abysme tím časově nezdržovali případné zájemce o členství atd.

11. komunikace se zájemci o členství na fóru
BL - tenhle bod je z důvodu toho, že to u žadatele na foru vypadalo, že s ním nikdo nekomunikuje. Jsem ráda, když je u zájemců o členství pozvánka od nás, otevřený dveře, aby bylo vidět, že tam od nás je zájem a někdo má snahu komunikovat. Můžeme ty lidi zvát na setkání KF, MS a vůbec.
EN - já tam zájemkyni zvala jako členka PMS Jihlavsko, protože měla zájem o Jihlavu. Ale nevím zda máme dělat věci jenom proto, aby to vypadalo dobře na foru. Používala bych to tam, kde to je funkční, ale plošně to aplikovat na všechny zájemce asi úplně nepůjde.
MK - to forum je veřejný a vytváří naši image a myslím, že by to měl dělat KoKS.
BL - vnímám to podobně jako MK, forum je naše výkladní skříň. Neříkám, že je nutný to uplatňovat u každýho, ale přijde mi fajn dát najevo, že jsme na toho člověka nezapomněli.
PK - je důležitý si uvědomit, že ti lidi komunikují na různých rovinách a tohle by měl rozlišit ten koKS
BL - necháme to tak, jak to aktuálně je, Míša s těma lidma bude komunikovat

12. úbytek členů
BL - navrhuji nechat na příští PKS, je to náročné téma, nad kterým se musíme pobavit.
Mlčení znamená souhlas

13. info k podepisování smluv
BL - smlouvy není možné podepisovat v pdf podpisem, je třeba to dělat ručně. Pokud podepisujete cokoliv, je potřeba to udělat ručně a poslat a originály Ondrovi do archivu.
EN - 15.4. na školení AO to bude nejlepší příležitost, kde to probrat.

14. volební manažer - info
RP - claim musí být do týhle neděle, aby to mohlo jít Vaškovi Žídkovi
BL - teď jsme odhlasovali, že to budeme hlasovat na základě feedbacku, teoreticky ve čtvrtek nebo v pátek bysme tak mohli mít claim.
RP - znamená to, že musíme mít i grafiku
BL - navrhuji to PKS odhlasovat na foru
PK - hlasovat co nejrychleji
JB - ano
JP - ano

PK - jako novému členovi PKS mi vadí, že mi chodí program jednání jen den předem. Také bych rád, abysme na jednání přišli nabrífovaní a také abysme měli vždy připravený usnesení. Taky mi přišla informace o zaplacení příspěvků.
BL - informace o tvrobě programu - program tvoříme celý týden, v pondělí ráno se pak rozesílá všem členům, teď nedošlo k předání informace, protože jsi ještě nebyl člen PKS.
Co se týká usnesení, tak na tom jsme se tu shodli, že to budeme chystat dopředu, co se týká nabrífování, tak občas někdo něco zapomene, ale je to komplikovanější.
EN - email o členských příspěvcích chodí každý týden a je to práce KoKSe. Dnes jsme k tomu měli mít bod, byl založený úkol na redminu. Je to bod, který se přesouvá na příští jednání.
RP - jenom k těm neplatícím - Míša s těma lidma komunikuje, je to bežný postup
EN - důvody proč lidi odcházejí můžou být osobní a nepotřebují je probírat s dalšími členy

JEDNÁNÍ KONČÍ
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Eva.Novakova

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
14. 4. 2020 od 20:00



1. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
2. schválení programu
3. zhodnocení úkolů
4. úbytek členů
5. JdŘ
6. strategie obsazování 30. - 50. místa kandidátky
7. vyhodnocení členské ankety
8. asistence KPT
9. kompetence členů PKS
10. komunikační kanály PKS
11. otevírací doba JiPiCe

Přítomni: Pavel Knežik, Jan Břížďala, Jan Pošvář, Eva Nováková, Blanka Lednická
Hosté: Zdeňka Lišková, Ondřej Tůma, Míša Vodová, Milan Daďourek, Marek Křejpský, Miroslav Vácha (MVa)

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Jan Pošvář


1. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Předsedá - Jan Břížďala, zapisuje - Ondřej Tůma, ověřuje - Jan Pošvář
schváleno


2. schválení programu
Předřazení bodu 4 na začátek.
Schváleno


3. zhodnocení úkolů

https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs
ÚKOL - JB zapíše úkoly do redminu - konkrétně - JP zjistí stav úkolů RP.

4. asistence KPT
EN - MV se ptala, kdo řídí KPT a kdo tam dělá asistenci, protože doteď to dělala ona, ale nebyla k tomu pověřená a neměla to jako úkol. Jinak to asi HH delegovala na JB. Tak je potřeba se domluvit na to, kdo tu asistenci bude mít na starosti.
MV - já k tomu potřebuju vědět, jestli mám počítat s tím, že to dělám, nebo jestli to mohu uzavřít.
JB - já jsem se nabídl, že bych to převzal. Nějakou činnost už jsem kolem toho dělal, ale nevím přesně, co se tou asistencí rozumí - jestli je to vyhození Doodlu, rozeslání pozvánek, tak to není problém, co se týká zápisu, tak tam bych radši někoho pověřil.
EN - asistence je komplexní úkol, nejenom pořizování zápisů - ostatně tím můžeš na každé schůzce někoho pověřit.
MV - jen jsem chtěla říct, že k té asistenci jsem byla požádána MD, aby byla návaznost. Pokud je potřeba, tak k administrativním věcem máš po ruce OT. Jinak já na KPT v podstatě chodit nebudu, pouze pokud bude potřeba zapojit dobrovolníky, nováčky do jednotlivých týmů. Vezměme si to vedle a domluvme se spolu.
JB - tak si zítra dopoledne zavoláme a domluvíme se co a jak. Pro EN je to ok?
EN - jsem ráda, že jste se domluvili. Děkuju.


5. úbytek členů
BL - dochází nám k nějaké drobnému úbytku členů - MV to sleduje a má to pod kontrolou. Jde spíše o lidi, kteří se přihlásili ve vlně euforie po volbách a možná se to i očekávalo. Jde spíše o to, co můžeme nyní udělat pro stávající členy, aby jsme je udrželi, zapojili, nějak zaujali. Chtěla jsem k tomu udělat nějaký brainstorming, projít nápady. Budu ráda, když se nad tímhle zamyslíte a zkusíte přijít s něčím, co by vás zajímalo a chybí nám to. Chci to přinést na KF a diskutovat o tom. Klidně to můžeme nechat na rozmyšlenou.
JB - vnímám to, že to je něco, čím bysme se měli zabývat. Musíme se zaměřit na to, jak udržet stávající členy a přitáhniout nové. Rád se seznámím s důvody, proč ti lidé odchází. Díky té opakované členské ankety, tak tam se objeví pár podnětů, jaké bychom mohli reflektovat. Asi to nevyřešíme během 15 minut, ale musíme se na to zaměřit.
MVa - chceme jakýkoliv členy? Nebo udržovat atmosféru toho, že se známe. Nebo čím víc, tím líp? Obecně se členská základna navyšuje, když se členům nabídne nějaká exkluzivita, něco navíc co jinde nemají. U IZS se jednalo třeba o pojištění, které fungovalo.
EN - téma retence členů je něco, co vnímám jako dlouhodobé, kterým bychom se měli zabývat systematicky a nejenom, když máme blbej pocit. Chce to víc komunikovat, budovat důvěru, víc jemné aktivity a práce s lidmi. Chápu, že je spousta důležitějších věcí, ale ve vztahu k členské základně vidím tohle jako základ.
PK - chtěl jsem se zeptat MV, zda zjistila od Ivana Mužika proč odešel.
MV - vše jsem napsala do redminu, víc psát nebudu. Jsou v tom osobní důvody, které tady zmiňovat nebudu.
MV - prostě vnímá rozpor v ideologii strany a zhodnotil, že členem být nechce.
https://redmine.pirati.cz/issues/29513
MK - ze své zkušenosti - snažil jsem se sehnat lidi na Žďársku, ale nebyly k tomu žádné materiály. Chtěl jsem plakáty, měl jsem je dostat od MO, tam se od Vánoc taky nic nezměnilo…
MVa - já sám jsem nevěděl, do čeho vstupuju - my musíme umět těm lidem jasně říct těm lidem smysl a výhodu v tom, proč by se měli stát členy. Neumořit je 30 minutama, ale být jim schopni to říct během tří minut.
MD - nenarazili jsme tu na konkrétní data - o kolika lidech se tu vlastně bavíme?
MV - členy zůstali všichni, ale dva jsou neplatiči, tam jim běží rok. Ivan Mužik bude žádat o ukončení v místním sdružení a Ondra Škvor nezaplatil. Všichni ostatní jsou v pohodě a nikdo další tam nevisí.
BL - děkuji za vstupy, měli bysme to řešit dlouhodobě a jsem ráda, že to MV sleduje. Zkuste i vy ostatní promyslet, co byste viděli jako přínos? Díky MK za info k těm plakátům.


6. JdŘ
Zbývají věci, kde potřebuju nějaký názor, než že by šlo o nejasnosti - jestli oznamovat mailem i SZ, jestli má být hlasování o postupu dvoukolové (nechal bych jednokolové), jestli neomezíme PKS jen na členy (ne regP - byl bych pro), jestli lze neveřejnost schůze schválit až na místě, nebo jen pokud s tímto návrhem byla svolána (byl bych za, nebude-li to dělat problémy) a jak moc složité má být schválit neveřejnost / uzavřenost - stačí návrh skupiny členů, nebo je třeba hlasování KF (jak je navrženo)?

MD - v návrhu programu byly nějaké dotazy, ale mě to teď neběží.
EN - Já přečtu ty nejasnosti - Oznamovat mailem nebo i soukromou zprávou.
MD - Stačí mail, nebo pro jistotu nechat oboje?
PK - já jsem pro, aby se to oznamovalo zprávou i emailem. Ale mám i další dotazy.
EN - já bych to taky ještě odložila a vypořádala ještě v tom dokumentu. Jinak jsem chtěla říct, že zpráva i email mi přijdou lepší.
MD - je někdo proti? Protest nevidím, postoupím dál.
MD - Další věc - způsob rozhodování o postupu - JP chtěl klasické dvoukolové hlasování, ale myslím si, že to bude zdržovat a zvládneme to jednokolovým
EN - také se přikláním k jednokolovému při hlasování o postupu
JP - samotný postup může ovlivnit výsledek a já jsem pro dvoukolové hlasování. Může dojít k výraznému ovlivnění výsledků.
PK - já jsem pro jednokolovou volbu.
JB - Milane, bylo dnes v úmyslo schválit JdŘ k předložení KF?
MD - ne, to v plánu pro dnes nebylo. Chce to nejdříve ještě doladit a prozkoušet praxí.
EN - i když to nespěchá, tak bych byla ráda, kdybysme ty zbylé otázky mohli dodiskutovat. Třeba tomu dát ještě týden a pak to dát na to forum na testování.
MD - je to tak, že pokud se mi to nepovede vyvěsit na forum tento týden, tak se mi to do půli června asi nepovede?
EN - tak můžeš dát deadline?
MD - do toho dokumentu…možná ještě zítra večer, musím to ještě zpracovat a nebo se to odloží třeba o měsíc a půl.
MD - chtěl bych se dostat i těm dalším bodům.
PK - evidentně to chvátá, tak navrhuju vyhodit to na forum a uvolnit MD ruce
MD - v zásadě správně, akorát ty důležitý věci bych měl radši vyřešený
EN - tyhle otázky dodiskutujme, ať to jde na forum v nějaké “hotové” formě.
JP je pořád pro dvoukolovou volbu? A co s tím teda?
JP - Jak to bude s tou variantou palcování?
MD - přijde mi, že už se točíme. Palcování bylo jen o podpoře návrhu, ale ne o rozhodování hlasování.
Když není protinávrh, tak nebyl důvod o nich hlasovat.
EN - to dobře popisuje ten postup, jak ty situace řešit, dříve tam vznikaly různá zmatení. I ten postup pověšení na forum a testování se mi líbí.
JP - taky nejsem pro dlouhé debatování. Ten bod, který tu řešíme se týká víceméně raritní situce, kdy se sejde tři a více návrhů.
MD - v prvním gardu rozhoduje předsedající, proti němu by musela skupina členů namítat a ty skupiny by musely být minimálně tři a každá by musela navrhouvat protichůdný návrh postupu. Ale kdyžtak nebude problém to předělat.
PK - já bych nechal jednokolovou a otestoval bych to.
MD - optická většina je tu pro jednokolovou, tak bych to zatím nechal tak.
EN - souhlasím s postupem dle MD návrhu.
MD - tak další otázka - chceme mít umožněno dovolit do PKS volit i RegP nebo to omezit na členy?
PK - já jsem proti, rozhodně členové.
MD - stanovy to umožňují a historicky se to dělo. Ale hlasují hlasem poradním.
JP - Neměl bych problém s omezením na členy, ale nevím, zda to jde mít v rozporu se stanovama.
EN - mě to přijde jako zajímavá mylšenka, ale přikláním se k většině.
PK - PKS je VV, nedokážu si představit “poradního” RegP, který bude jen přihlížet.
MD - uzavřel bych to tak, že většina se klaní k tomu mít tam jen členy.
Co se týká EN poznámky, tak ta dikce není taková. Stanovy nestanovují, kam RegP nemůžou být zvoleni.
A poslední otázka - při svolávání či scházení, zda je možné se přímo na schůzi dohodnout, že může být uzavřená či neveřejná.
JP - dokážu si představit, že by to rozhodnutí muselo být děláno na místě, ale asi by vyplývalo ze špatné přípravy. Směřoval bych to k lepší přípravě a řádnému oznámení dopředu.
OT - RV někdy hlasuje o uzavření až přímo při jednání
JP - u RV se předpokládá, že to může nastat, kdežto u KF je to jiná situace
MD - MV argumentovala, že je blbý, když přizve zájemce o členství a my bysme ho pakovali.
OT - většinou se nevyhazujou všichni
MD - JDŘ rozlišuje neveřejný a uzavřený, ale nevím, zda je pro praxi mít oba
Dovedete si praxi představit využití toho režimu pro veřejjnost.
PK - dovedu si to představit
JB - já asi taky
BL - byla bych ráda, abysme to dotáhli co nejrychlej.
EN - poslední připomínky do zítřka večera a pak to MD na forum.
MD - zkuste začít přemýšlet i o tom, zda by se to nedalo třeba trochu zjednodušit.


7. Strategie obsazování 30. - 50. místa kandidátky
Anotace: Pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 je nyní zvoleno 29 kandidátů, přičemž na kandidátní listině by mělo být až 50 jmen. Z tohoto důvodu je potřeba přijímat nominace pro obsazení dalších míst kandidátky. Návrh obsazení 30. - 50. místa kandidátky by mělo předložit PKS ke hlasování KF. Za tímto účelem je vhodné oslovit jednotlivé členy KS, aby předložili nominace dalších osob, které by PKS začlenilo do připravovaného návrhu kandidátky. Navrhuji založení vlákna “Nominace pro obsazení 30. - 50. místa kandidátky”, kde může každý člen nominovat další lidi na kandidátku (každé jméno včetně medailonku v samostatném příspěvku), přičemž si od daného člověka musí předem zajistit souhlas s nominací. Členové KS poté mohou pomocí poděkování dávat na vědomí podporu jednotlivým nominacím, které následně PKS použije pro tvorbu návrhu.


JB - viz anotace - celá kandidátka by měla být optimálně do konce dubna. V tuto chvíli musíme sehnat ještě 21 kandidátů a ti by se měli objevit v tom navrhovaném vlákně.
JP - s usnesením nemám problém, ale palcování bych neřešil. Ptal bych se kandidátů, jaké pozice chtějí a nějak bych to namíchal podle okresů rovnoměrně.
JB - palce by měly jen doporučující charakter, nebyly by zcela závazné.
MD - podporuji, co říkal JP. Palcovat bude jen pár lidí a PKS se nemusí bát toho sestavit ten návrh podle sebe. Neznamená to, že KF nemůže posléze něco změnit. Palcování není reprezentativní.
JB - souhlasím - jak jsem říkal, šlo by jen o “doporučující” variantu. Lidé by si i mohli říci, kolikátí chtějí být.
Návrh usnesení SPZN PKS Vys 27/2020: “PKS pověřuje Jana Břížďalu založením nominačního vlákna pro obsazení 30. - 50. místa kandidátky.”

Hlasování:
JP - Pro
PK - Pro
EN - Pro
BL - nepřítomna
JB - Pro

Usnesení bylo schváleno.

8. Vyhodnocení členské ankety
Anotace: V lednu proběhla celorepubliková členská anketa monitorující náladu ve straně. Výsledky této ankety za Kraj Vysočina nebyly doposud více diskutovány, přičemž struktura KS a některé okolnosti se změnily. Proto na jednání PKS 14/04/2020 došlo k pověření Jana Břížďaly, aby organizoval aktualizovanou tuto anketu.

Návrh usnesení: “PKS bere na vědomí výsledky aktualizované ankety a pověřuje Jana Břížďalu, aby se závěry obou anket seznámil členskou základnu na KF 19. 4. 2020.”

JB představil PKS výsledky druhé členské ankety.


9. kompetence členů PKS
EN - existuje vlákno na foru k rozdělování kompetencí. Nečekejte třeba úplně na novýho člověka. Já bych chtěla, aby si vzal někdo za úkol tu organizaci jednání PKS a zda si někdi vezme Wiki. Abysme nečekali třeba měsíc na nováho člověka. Dořešit se to může na foru.
PK - psala mi BL, že to tam probíhá. Přislíbil jsem jí, že pomohu s wiki.
EN - nemusíš to přímo plnit, můžeš požádat i pomoc třeba OT
OT - zrcadlil bych ty úkoly na forum, aby mohli mít členové přehled - vytvořilo by se vlákno, kam by se ty nové úkoly zapisovaly a byl by vždy editován první příspěvek tak, aby v něm byly jen úkoly, které jsou aktivní. Tuhle editaci si klidně vezmu na starosti. Ty aktuální úkoly z jednání může do vlákna dávat ten, co je bude zadávat na forum.
JP - není to potřeba zrcadlit, lidé si to mohou normálně najít na redminu.
EN - jděte na to fórum a zvažte to.


10. komunikační kanály PKS
EN - z mýho pohledu vnímám jako nedostatečnou komunikaci PKS. Spousta věcí funguje dobře, ale ne vždy jsme akceschopný. Chtěla bych, abysme všichni byli na stejné platformě a mohli operativně fungovat. Třeba na Zulipu jsme dva tři a zbytek ne. Spíš to jenom vykopávám, nevím kam to úplně dát. Tohle je jeden z těch důvodů, proč jsem se rozhodla odejít. Možná je to jenom moje potřeba, ale chtěla jsem se domluvit, jak budeme komunikovat ty běžný denní věci. Komunikujeme málo a pak jsme tady každej tejden dvě hodiny. Stává se, že vykopneme vlákno na forum a tam pak žádná reakce není.
JB - myslím, že vše co se má řešit se řeší, každopádně by pro mě byl docela luxus, abych se nesmyslně vykecával na Zulipu
MK - ten Zulip není nejvhodnější nástroj a vede ke vzniku uzavřených skupin a zvažoval bych podporu toho FB. Ale forum by bylo taky fajn.
EN - teď jsem se bavila čistě o komunikaci PKS.
PK - měl bych dotaz, zda EN tuší, v kolika komunikačních kanálech pracuju. Já osobně jsem možná na množství, jako je pirátských kanálů a nestačím je všechny pojmout. Přimlouvám se za jednotnou komunikaci. Můj stěžejní je telefon, pak email.
JP - chci říct, že ta komunikace není jen o systému, ale i o disciplíně. Když chceme, tak nám to jde. Držme se pozitivních příkladů. Já osobně souhlasím s postojem Pavla ohledně preferovaných způsobů kontaktu a já osobně taky vím, kde ostatní komunikují a tak se přizpůsobuji potřebám ostatních.
EN - tohle opravdu nebyla kritika konkrétních lidí, ani snaha o konkrétní kanál. Jen že potřebujeme nějakou týmovou platformu. Každý to prostě vnímá jinak. Šlo o vykopnutí diskuze. Vůbec si říct, zda to potřebujeme nebo ne. V týmu nevnímám jako funkční, že když budu chtít všem rozeslat zprávu, tak to budu každému posílat na jinou platformu.
JB - jak už bylo zmíněno - Zulip není nejšťastnější forma.
En - vnímám, že to jako téma nevnímáte, nebudu to posouvat dál
PK - naopak, já myslím, že tohleto musíme diskutovat a dořešit to. Nezabíjel bych to.
EN - okej, vyhodím vlákno na forum a pak si ho převezme, kdo přijde po mě
Všichni souhlasí
ÚKOL - EN vyhodí vlákno ke komunikaci PKS na forum.

11. otevírací doba JiPiCe
EN - na foru proběhlo jednání, tak mi jde jen o pověření vykonání změn.
viewtopic.php?f=84&t=51883
Návrh:
Pondělí - 12 - 17 (poslanecká kancelář)
Úterý - 12 - 17
Středa - 10 - 15
Čtvrtek - 12 - 17

Nikdo nemá nic proti.
ŮKOL - JP zajistí výměnu cedulek.
ÚKOL - OT změní informace o otevírací době na všech platformách.

Do přítomnosti Blanky máme přerušený bod. Je tu možnost udělat přerušení do mimořádného jednání, co by proběhlo ještě tenhle týden
EN - ještě bývá jednání PKS před KF.
JB - ja tady otázka, jak moc je relevantní to minulé hlasování o uzavřenosti jednání na KF v poměru k dnešnímu hlasování ke stejnému jednání na PKS.
JP - a nemůžeme se domluvit na tom, že bysme to nechali neveřejný do toho jednání před KF a pak o tom rozhodli?
Jednalo by se jen o tuhle část.


Jednání končí

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
19. 4. 2020 od 15:00



1. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
2. schválení programu
3. zhodnocení úkolů
4. majetek KS
5. výsledky ankety
6. úterní jednání


Přítomni: Blanka Lednícká, Pavel Knežik, Eva Nováková, Jan Břížďala, Jan Pošvář,
Hosté: Ondřej Tůma, Zdenka Lišková, Tereza Mašková, Jiří Wiche, Irena Bačinová (15:38)

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Eva Nováková

1. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
předsedající - Blanka Lednická , Zapisovatel - Ondřej Tůma, ověřovatel - Eva Nováková
Schváleno

2. schválení programu
Program schválen jednomyslně

3. zhodnocení úkolů

https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs


4. majetek KS
JP - inventura stále probíhá a narazili jsme na pár drobností, je třeba vyřešit věc starých vlajek a případně je vyřadit. Je tam hromada darovaných věcí, formálně to není majetek KS, protože k tomu není žádný papír. Chtělo by se to zamyslet nad tím co s tím. Nebo to případně nechat volný průběh.
A pak věci, co pro nás nemají využití, tak jsme připravili ke swapu nebo vyhodili.
BL - co se týká dávání věcí na swap, tak proč ne, aspoň se to nevyhodí.
EN - Taky s tím souhlasím.
JP - asi nejsou námitky k vyřazení starých vlajek a ty darované věci budou vedeny ve stavu, že to nemá majitele.
Bl - nemám námitek
JB - souhlasím
PK - souhlasím
ÚKOL - JP a OT vyřadí staré vlajky z evidence majetku KS.

5. výsledky ankety
BL - dostala jsem výsledky ankty do mailu, ale nepochopila jsem konec. Zasvěťte mě prosím.
JB - všechny jsem seznámil s výsledky ankety. Řešili jsme však, zda ty výsledky mají být veřejné či neveřejné. Hlasování o zveřejnění výsledků po PKS bylo 2:2, tak jsme chtěli přizvat tebe.
PK - potom co jsme to odhlasovali, tak JP našel jiné isnesení o tom, že to bude neveřejný. Ale já jsem nevěděl, zda se bude mluvit o tom posledním průzkumu nebo o tom původním z ledna.
JB - já měl na mysli oba, na dnešním jednání jsem chtěl vysvětlit oba a poměry mezi nimi a hlasoval jsem pro to, aby toto jednání bylo uzavřeno, jelikož se jedná o interní informace.
EN - jednalo by se zveřejnění výsledků jen z Vysočiny, ne té celostátní. Nevidím žádný důvod pro nezveřejnění. Je třeba to komunikovat a být transparentní. Nemyslím si, že to nutně svědčí proti nám.
BL - odhlasovali jsme neveřejnost ve smyslu jednání o tom celostátním. Osobně to vnímám tak, že tady máme dvě verze téhož, takž nějaká analýza tam je. Nejsem úplně přesvědčena ani pro jednu variantu. Zveřejnění přispěje transparentnosti
JP - my nemusíme rozhodnout a odpovědnost můžeme přenést na KF. Já jinak zastávám to samý, co v celostátu. Hodnocení sama sebe považuji za soukromou věc a mělo by to být neveřejný.
PK - jsem rád, že jsem to pochopil správně. Jak se ale krajský forum dozví výsledek? Celostát bych nechal neveřejný a lokální bych zveřejnil.
JB - řešíme neveřejnost vůči lidem mimo KF. Všechny členy i RegP s tím seznámíme. Šlo především o to, zda ty výsledky vyvěsíme na forum. Nejsou to informace, které by byly určeny široké veřejnosti.
PK - když to pošleš 51 lidem, tak je to veřejný
JB - je to o nastavení důvěry. Kdokoliv může kdykoliv informace vynášet, ale máme tady nějakou důvěru.
BL - moje vidění se asi nebude líbit - Piráti jsou transparentní a i nepříjemný věci dáváme veřejnosti k dispozici. Musíme se s tím vypořádat a tím, že to necháme jenom pro členy, tak je to jenom zakrývání nějakého problému.
JP - existují i jednání, která nejsou veřejná. Různé orgány strany řeší různé neveřejné věci, které by mohly být strategické.
BL - máte přehled, jak je to u jiných krajů?
Netušíme, jdem dál
PK - jsem v té rovině, že ten celostát by se zveřejňovat neměl, ale ta Vysočina by se zveřejnit měla.
EN - Nemyslím si, že to dopadlo až tak strašně, abysme to nemohli zveřejnit. Důležitý je říct, že to řešíme.
BL - zajímalo by mě, jak je to v ostatních krajích. Dát tu JB prezentaci v rámci zápisu, pro mě není katastrofa, a to tam ani nemusíme dávat porovnání s lednem. Když to budeme prezentovat pozitivně, tak to bude vnímáno pozitivně.
Ještě si budu potřebovat uspořádat myšlenky. Na KF bych se zeptala, co si členové o tom myslí. Sama za sebe nevidím důvod proč to nezveřejnit.
JP - Pokud nevíme, jak je to v jiných krajích, tak se můžeme dotázat. Všechno co souvisí s naší činností, tak by mělo být veřejný, ale pokud se to týká spíše vztahu k osobnosti, tak to by mělo zůstat neveřejné.
EN - já to vidím tak, že to souvisí s tou naší činností. Nějaká jistota, že to PKS zajímá, co si ti lidi myslí.
BL - pojďme se o tom pobavit na KF, jak to oni vnímají a pojďme zjistit, jak to mají v jiných krajích.
Je na KF tenhle bod jako neveřejný?
EN - není

Souhlasíte s tím?
PK - Ano
EN - ANO
JB - Ano
JP - Ano
BL - Ano


6. úterní jednání
BL - nemám pocit, že bychom tam teď měli nějaké body.
JP - já bych tam měl Newsletter
BL - možná tam přibyde i ten bod neveřejnosti, ale ten půjde odložit
EN - já tam mám pár věcí, který byly odsunuty na forum a tam se nehejbou. Důležitý jsou termíny jednání.
BL - prosím všichni se zapojte, je to důležitý. S

ÚKOL - PK, BL, JB - zareagovat ve vláknu k termínům jednání!

EN - ještě by se mělo začít jednat o tom, zda chcete zůstat ve čtyřech, nebo zda bude zahájena volba pátého člena.
BL - chápu to tak, že úterní jednání má být?
EN - klidně by být mohlo
JB - nemyslím si, že by bylo úplně nutný
JP - úplně nutný to není, ale jsem pro
PK - pro ut jednání

Jednání končí

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
21. 4. 2020 od 20:00



a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
b. schválení programu

VOLEBNÍ VÝBOR
1. nastavení spolupráce VM a VV
2. náplň práce VM
3. senátní volby 2020

PKS
1.zhodnocení úkolů
2. dovolba PKS
3. výsledky ankety
4. PaRo
5. rozpočet 2020
6. komunikace KF
7. newsletter PKS
8. kalendář (fórum, Redmine)


Přítomni: Blanka Lednická, Pavel Knežik, Eva Nováková, Jan Břížďala, Jan Pošvář (19:05)
Hosté: Ondřej Tůma, Michaela Vodová, Roman Pašek

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Eva Nováková


a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
předsedající - BL, Zapisovatel - OT, Ověřovatel - EN
Schváleno

b. schválení programu
Program schválen jednomyslně


VOLEBNÍ VÝBOR

1. nastavení komunikace a spolupráce VM a VV
RP - chtěl jsem se domluvit na pravidelném setkávání - kvůli úkolování i předávání informací. Mě by to vyhovovalo se scházet takhle.
BL - nemám s tím problém
EN - takhle jsme se dohodli na foru, tak si myslím, že je to v pohodě
RP - co se týká úkolování, tak si nejsem jistej, že to proběhne vždy v rámci jednání. Poprosím o zadávání úkolů do Redmine. Jak to tam nebudu mít, tak je šance, že na to zapomenu.
BL - souhlasím, úkoly se překlápí do Redmine už teď
EN - a budeš si je do toho Redmine zadávat sám?
RP - budu si je zadávat v momentě, kdy padnou na tomhle jednání. Ale pokud to budou úkoly mimo jednání, tak bude jednodušší, když mi to tam zadá ten člověk, který by mi ho zadal. Kdyžtak vás poprosím o zpětnou kontrolu.
EN - takže JB se nebude muset starat o tvoje úkoly, ale jenom o úkoly PKS
JB - já bych využil tu nabídku RP. Já to tam zadám jenom pro členy PKS.
BL - a když to vzejde v rámci následného jednání PKS?
RP - budu se snažit číst ty zápisy, ale bude lepší, když to tam rovnou hodíte.
JB - měli bychom hlídat spíše, že by se věci volební měly jednat za přítomnosti RP
BL - úkoly, které padnou v rámci jednání VV si RP do Redmine zadá sám. Pokud padnou další úkoly v rámci jednání PKS, pak je do Redmine zadá PKS (JB)
EN - a jak bude komunikovat VV s VM?
BL - co tobě by nejvíc vyhovovalo?
RP - nejjednodušší je zavolat, pokud to spěchá, pokud to nespěchá, tak mail
EN - já měla na mysli nějakou týmovou komunikaci

ÚKOL - Roman doplní týmy v rámci KPT na web (po domluvě s JB)

2. náplň práce VM
RP - dělal jsem to s Evou podle SpKS a do popisu jsem vykopíroval vesměs ty Eviny poznámky.
EN - přijde mi, že RP dělá dost věcí okolo. Otázkou je, zda jsou všechny jako volební manažer nebo jako dobrovolník. Hodně jsme se inspirovali rozdělením té práce právě podle SpKS. Náplň jsme vykopírovali z inzerátů a různých dokumentů, jen jsme pár věcí vyškrtali.
RP - nemyslím si, že jsou tam věci, které by nyní musely být dobrovolnické, ještě je volněji, není září, tak to může zůstat v rámci jednoho jobu
EN - však to nemusí zůstat na tebe, tu práci můžeš delegovat
BL - ty máš široký možnosti delegace práce, tak na to nezapomínej. Kdyžtak ti s tím můžeme pomoct.
EN - jak to rozdělení vidíte vy?
BL - prolítla jsem to a líbí se mi to rozdělení na povinnou a nepovinnou část, která dává možnost člověku se realizovat v tom, co ho baví a není to jen opruz.
RP - ještě jsou tam věci jako příprava plánu, rozpočet. To musí schvalovat KF. Můžu to připravit, ale nebudu to úplně realizovat já.
EN - tak co teď s tím? Je to pracovní dokument, nebo to potřebujeme schválit? Chcete týden na připomínkování, nebo je to v pohodě takhle?
BL - já bych si to ráda prošla, dejme si termín do příštího PKS.
EN - nebo to vyhodit na forum

ÚKOL - EN vyhodí na forum Náplň VM k připomínkování.

EN - a potřebujeme aby měl RP na strost jeden člověk, nebo ne?
BL - asi ne, od toho máme jednání VV s VM, tak ho nemusí mít jeden člověk na starost.
JB - nemyslím si, že by jeden člověk musel o RP nějak pečovat
PK - vidím to stejně
EN - teď ty věci byly trochu na vodě a vnímala jsem, že Roman potřebuje support PKS, takže jsem tam tu přidanou hodnotu toho, že se mu věnuje jeden člověk, viděla. Ale když se budete vídat pravidelně, tak to bude fungovat.
PK - PKS přiděluje RP úkoly a on pracuje pro nás. Jeho hlavním úkolem je úspěch ve volbách. Přimlouvám se za to, aby s RP komunikoval kdokoliv, není nás tak moc, aby tu komunikaci nezvládl. Navíc pokud nějaká komunikace půjde, tak to bude v kopii na celé PKS. Zástupce PKS ve VŠ je JB, to je náš styčný důstojník a tím je to vyřešeno.
JP - pokud věříme tomu, že to nastavení procesů bude fungovat, tak nemusíme hledat zodpovědnou osobu a defaultně je zodpovědný vedoucí týmu, a tím je předseda PKS
EN - jaká je role toho manažera? Dříve jsme se shodli na tom, že bude koordinátor, ale teď v té náplni jsou věci, které roli koordinátora přesahují.
RP - nechal bych volebního manažera místo koordinátora, to lépe ty procesy pokrývá. Strategii nemusím tvořit sám, můžu na tom spolupracovat s celým VŠ
PK - ta pomoc funguje obousměrně, pokud budeš potřebovat pomoc PKS, tak okamžitě přijď
EN - RP říkal, že si vezme na starost, ale je to potřeba vařešit - OVK, musíme si vyjasnit kdo co a jak. Navíc to není v náplni.
PK - ve volebním zákonu se píše - když jsi kandidát, nemžeš sedět v OVK
RP - tam jde o tu organizaci a ne o tom tam sedět. Není to ovšem práce pro jednoho člověka, ale ten jeden by za to měl mít zodpovědnost.
BL - takže jde o to určení toho člověka, kdo to bude mít na starost.
JB - v Třebíči jsem to měl vždy vyřešeno během tří hodin, to tak nevytíží jednoho člověka a myslím, že to bylo v náplni práce Míši
EN - ale v náplni práce MV to není, ale opravdu to není tak jednoduchý, musíme mít seznam ověřených lidí. Musíme k tomu mít zodpovědný přístup. Měl by se o tom pobavit RP s MV a OT, ale bez MV a jejího know-how to nezvládneme.
JP - tam je ještě to ověřování, jestli se tam nehlásí nedůvěryhodný lidi. To je po předchozích špatných zkušenostech. Ale mám tušení, že do toho bude mluvit centrální PO.
MV - do té aplikace na ovk.pirati.cz mám přístup jenom já, to jak to letos bude vypadat se teprve bude řešit. Budou k tomu instrukce od AO, budeme ověřovat lidi, aby byli schopní tu funkci zastávat. Teď bude asi tolik lidí jako na volby do EP, tak si nejsem jistá, jak to bude náročný. Ale vnímám to jako svůj úkol, vezmu si k tomu spolupracovníky, kteří budou mít podepsané NDA a budou muset projít školením a domluvíme se na VŠ na dalším postupu.
BL - takže OVK máš na starost ty Míšo, z pozice KoKS, s tím, že na tom budeš nějakou formou spolupracovat s Romanem a to předpokládám, že bude na další řešení

3. senátní volby 2020
Návrh usnesení : PKS Vysočina pověřuje Jana Břížďalu komunikací se zástupci ostatních politických stran spočívající ve zjištění informací o jejich nominantech v rámci senátních voleb 2020 ve volebním obvodě Pelhřimov a Žďársko.
JB - dal jsem návrh usnesení, abych zjistil jména kandidátů ostatních stran ve volebních okrscích. A to jednak, že na KF se představoval Standa Zíma, který se začal klonit k Pelhřimovsku, ale je potřeba zjistit, jací budou kandidáti jinde. Jinak s ohledem na změnu kampaně bychom to mohli využít a postavit kandidáta v obou okrscích. Ptal jsem se MD, ale ten je k tomu skeptický.
JP - na to aby ses slušně zeptal ostatních stran, tak nepotřebuješ ani usnesení, buď ti to řeknou nebo ne. A co se týká nízkonákladové kampaně, tak to nemá žádnej efekt a lepší by bylo nedávat nic. Na kampaň musí mít kandidát slušnej finanční základ, leda že by to byla nějaká superstar.
JB - můžu se jít zeptat ostatních stran, ale je vhodnější o tom informovat PKS. Co se týká nízkonákladovosti, tak je to otázka spíš na to - využití synergie s krajskými volbami. Co se týká Michala Šmardy, tak to prý snad stáhl, ale nevím to jistě.
RP - pokud bysme řešili senátorského kandidáta, tak si nejsem jistej, zda jsme schopni pro něj nafouknout rozpočet. Myslím, že na to nemáme dostatek prostředků.
JP - informovat PKS je fajn, usnesení mi přijde jako zbytečný. Aby bylo zadosti učiněno našim principům, tak to psát do lobokontaktů.
JB - a souhlasíte s tím, že navážu kontakty s jinými stranami?
JP - spíš by to mělo znít - Zda ti to v tom chceme zabránit. Nechci - ptej se!
EN - jo udělej to
RP - loučím se a čau
BL - ujmi se toho, proč ne
PK - klidně se zeptej
JB - takže pokud nemusí být zvláštní usnesení, tak to beru jako hotový


PKS

Přítomni: Blanka Lednická, Pavel Knežik, Eva Nováková, Jan Břížďala, Jan Pošvář
Hosté: Ondřej Tůma, Michaela Vodová, Veronika Nguyenová, Miluš Kotišová, Hana Hajnová

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Eva Nováková

Návrh předřazení bodu 4. - nikdo není proti

1. zhodnocení úkolů
https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs

2. PaRo
EN - je potřeba to řešit. Máme 10 dní do deadline. Máme k tomu vlákno na foru. Roman nebude pořádat FSK, jsou tam Ženy a Veronika s Miluš se přihlásily s nápadem na projekt a Veronika má asi ještě jeden. My se musíme domluvit, jak se k tomu postavíme jako předsednictvo a které a jak projekty podpoříme.
VN - chtěla bych předtavit projekt - jedná se o pomoc v krizi po Covidu - “Družstevní kapitál” - jedná se o půjčky, které když jsou splaceny, stávají se kapitálem družstva. My bychom tento kapitál přenechali těm lidem. Ta půjčka by neměla mít nějaké velké podmínky, podmínky členství ve spolku by v budoucnosti rozhodovaly o nakládání v družstvu. Také by mohli po splacení půjčené částky přeplatit a rozšiřovat ten družstevní kapitál. Je v tom minimum represe, kdy může být variabilní výše splátky, ne však pravidelnost a nemuseli bychom postupovat další kroky. Dále by pak s tím kapitálem mohli dále postupovat, podporovat další projekty. Další bonus je vcítění se do potřeb dalších lidí. Činnost pro Piráty je průzkum potřeb lidí v kraji, co mají za problémy. Může se jednat i o drobné živnostníky. Výchozí benefit je vytvoření uvědomělé společnosti. Jde hlavně o ty bezúročný mikropůjčky od nás. To členství pak funguje bez nás, ale na začátku bysme měli mít koordinační slovo.
JP - takže vytvoříme platformu, kterou pak necháme žít vlastním životem. To je hodně založený na důvěře. Co by se stalo, když ten projekt selže?
MK - cítím to tak, že VN má svůj návrh, kterj vnímá jako prospěšnější, já původně měla na mysli založit Etický družstvo, kdy bych třeba já byla jako jedna ze zodpovědných osob. Mám k tomu už praxi. Měla jsem myšlenku, že by Piráti podpořili vznik takového družstva a třeba by se stali i členy a přitom pomáhali dalším lidem s rekvalifikací, s uplatněním atd. Byla by to celá řada věcí, který by se doplňovaly a zároveň by to mělo sociální aspekt - půjčky lidem, kteří jinde nemají šanci. Představa VN je trochu jiná. Nemyslím si, že ten projekt můžeme dát někomu jinýmu a sami na něj jen vybrat peníze.
EN - mě se to líbí, ale nejsem si jistá u těch praktických věcí. Jste to s VN ochotny sepsat a případně se toho ujmout, když by ten projekt byl úspěšnej?
JP - přikláněl bych se k tomu, aby se do těch nákladů počítalo i s nějakou právní analýzou, abysme se nedostali mimo zákon. Miluščin návrh se zodpovědnou osobou je dobrej výchozí bod, pak může dojít k nějaké transformaci.
VN - myšlenka byla, že ten projekt nemůže být neúspěšný. EN se ptala na formu supportu - MK se přihlásila jako spoluzakládající člen, support by byl v tom, že tam musí být minimálně jeden člověk, kterej ví, jakým způsobem to má být a díky MK bysme měli i “gramotnou” stránku toho projektu. Za Piráty by se mohly dělat pravidelné schůze tohoto družstva v Jipice. Nás jako Piráty zajímají ty výstupy ve formě těch konkrétních případů. My jako Piráti pak můžeme nabídnout support i ve formě knowhow a poradenství.
EN - viděla bys tam pak nějakou možnost třeba napojení prorůstových balíčků a že bysme to PR využili i v té kampani?
MK - ta příležitost je, příhlásit se k tomu, že to podporujete. Ale souhlasím s JP, že je potřeba udělat nějakou analýzu a mělo by být ukázáno na co by se půjčovalo. Čím víc členů družstva by bylo, tím lépe a více by se pak mohlo investovat, ale ze začátku by to musely být malý, drobný a chytrý půjčky.
VN - závěr je to, jestli más smysl podporovat tento projekt, nebo nechat HH to co má.
EN - pro mě to nestojí tak, jestli jeden nebo druhej, ten Hanky projekt bych podpořila určitě, spíš jestli jeden nebo oba, ale můžeme mít klidně i oba.
Bl - podobnou otázku jsme řešili pár let zpátky, nakonec jsme tehdy nenaplnili legislativní rámec. Je otázkou, jestli tohle nebude hrát také roli. Jinak se může stát, že se nám tam objeví obrovský výdaj jenom za založení družstva. Potřebovala bych o tom vědět víc.
EN - VN s MK do toho můžou jít a než se začne hlasovat, tak budou mít ještě čas všechno promyslet a zjistit všechny informace. Přijde mi, že se to dá zkusit.
BL - mě zatím nevychází jednoznačné stanovisko. Za mě je to projekt zajímavej a k zamyšlení, ale sama potřebuju víc informací k tomu zajištění.
EN - nepřijde mi to špatný, postavit se k tomu tak, že to necháme volný. Minule jsme se všichni shodli, že chce FSK - jasnej krajskej projekt. Ten teď nemáme, takže klidně můžeme podat oba dva. Situace je úplně jiná než vloni. A měli bysme se pobavit, jestli i my ty projekty nějak finančně podpoříme.
JP - jaký je tam termín, do kdy se to podává a kdy začne hlasování.
EN - termín je 30. a kdy začne hlasování, to nevím.
JP - k tomu abysme to podpořili, tak potřebujeme informace. Krajská podpora projektů by byla na další diskuzi.
EN - ale příští PKS bude pozdě a někdo by měl komunikovat s HH, jestli chceme, aby tam ten projekt podala.
BL - pořešme to na fóru přímo v tom PaRo vláknu. Tam budou moci i VN a MK lépe reagovat.
EN - vezmu si to na starosti
BL - VN se pokusí vytvořit do neděle dostatečný podklad


3. dovolba PKS
BL - v neděli se nakouslo, zda budeme dělat dovolbu, nebo pokračovat ve čtyřech. Ve čtyřech jsme usnášeníschopní, ale ráda bych znala váš názor.
JP - to ukončení členství v PKS je takové plovoucí. Měli bysme se zeptat EN, jak dlouho v PKS ještě vydrží. Když to bude jen pár dní, tak budeme ve 4 a zahájíme dovolbu potom. Když vydrží třeba tři tejdny, tak se může zahájit dovolba.
MV - proč to řešíte, jestli budete fungovat ve čtyřech?
BL - byla jsem na tuto variantu dotázána. Teď se nám obměnilo PKS a vznikají nám další zmatky a tím pádem ta varianta čtyř je z mého hlediska na stole
EN - já to mám, jak jsem to napsala. Jsem ochotna zůstat do doby, než se najde někdo jinej. Když bude iniciativa najít někoho dalšího, tak vydržím. Jestli se rozhodnete, že budete 4, tak můžu odejít hned.
MV - měli byste spíš dát prostor KF, když máme mít pětičlenný PKS.
JP - zeptat se KF je rozhodně rozumný. Mě ale zatím chybí ta pevná hranice, od které se odpíchnout.
EN - souhlasím s MV. Jestli JP potřebuje lépe nadefinovat, tak třeba jestli do týdne nezahájíte dovolbu, tak můžu odejít.
JP - mě by se tam líbilo, kdybys řekla - tak já rezignuju k tomuto datu a bude to jasný pro nás i pro KF
JB - já to asi neusnadním, protože nemám asi pevný názor, v kolika lidech to máme táhnout. S ohledem na změny v poslední době, bych to viděl, že to můžeme táhnout ve čtyřech lidech. Nevím, zda máme někoho ochotného do toho PKS naskočit. V tuhle chvíli bych se klidně klonil k tomu, že není potřeba dovolovat.
JP - Bacha na paternalismus. Neříkejme, co si KF myslí. Cesta je zeptat se přímo KF, zahájit jednání a ať si členové navrhnou postupy.
PK - je blbý zůstat ve čyřech, jsou to 2:2…počet čelnů by měl zůstat lichý. Jsem pro dovolbu a souhlasím s tou cestou zahájení jednání o kandidatuře do PKS. Je ale potřeba, aby EN konkretizovala to datum rezignace. Rád bych taky, aby se EN uvolnily ruce, aby se mohla věnovat svým větším prioritám. Jsem rozhodně pro vykopnutí vlákna na forum, zda bude mít někdo zájem o tu práci v PKS.
EN - já jsem počítala s tím, že to nějakou dobu trvat bude a nechtěla jsem vám dávat nůž na krk. Já si to nechám otevřený. Ale představuju si to tak, že bych odstoupila k poslednímu dni než by nastoupil nový člověk. Pořád jsem ale ochotna být aktivní a dokuď budu přínosem, tak tady budu.
BL - co se týká oslovení KF, tak si to beru na starost já

ÚKOL - BL vykopne na forum KF vlákno k dovolbě místopředsedy PKS.

Co se týká administrativní části, pokud EN nestanovila pevné datum, to je asi celkem rychle dohledatelný, ale myslím, že z tohohle hlediska tam není žádná velká překážka. Tam pak záleží na lhůtách - vyhlášení, rozprava, hlasování…
EN - hledejte termín, který je pro vás v pohodě.


4. výsledky ankety - jak nasdílet členské základně
BL - Co se týká té členské ankety, tak jsme se vlastně bavili o tom jakým způsobem, nebo že se dohodneme na tom, jakým způsobem předáme tu anketu členské základně. Jaký informace konkrétně poskytneme a tak dál. Bavili jsme se tam taky o tom, že nebo Eva chtěla, abychom výsledky té ankety probrali ještě jednou tu část, která se týká práce Správce a práce Koordinátorky kvůli tomu, že ani jeden z vás vlastně Ondro Míšo jste na tom jednání nebyli, kde jsme tohle probírali. Takže Honzo pokud bych tě mohla poprosit, mohl bys jenom v krátkosti zopakovat ty výsledky té členské ankety s ohledem na správce kraje a na koordinátorku kraje?
Evo ještě chvilku Evo.
EN - Já nevím, jestli tady na to je prostor. Mě šlo ale hlavně o to, abychom jakoukoliv jakoby veřej interpretaci těch výsledků směrem k veřejnosti nedělali bez těch lidí, kterých se to týká. A to může být jako ta domluva, se může stát někde jinde než tady, protože si myslím, že je na víc než na 10 minut nebo kolik tam máme času na to.Jestli tam ten čas je, tak samozřejmě proč ne, ale spíš mi šlo o ten způsob tý komunikace, třeba ještě předtím, a to je jedno, to už zase zabíhám do detailu, co řeknu potom.
BL - Tak teď jsem poněkud zmatená, jestli to teda budeme probírat nebo nebudem probírat.
EN - Kolik je tam minut na to?
BL - Je tam na to 10 minut, ale ušetřili jsme nějakej čas, nebo ušetřili… My jsme přetáhli PaRo, tím pádem máme nějakej čas, protože jsme neprobírali tak dlouho ten tu dovolbu.
Jendo!
JP - Hele, já vám sdělím svoji myšlenku jo, pokud se nepletu, tak jsem na kaefku nějakým způsobem……no nemůžu říct asi, že hlasovalo, asi hlasovalo. Každopádně tam převažoval ten názor, že by se to zveřejňovat nemuselo, takže teď nevím v jakým kontextu jako byla myšlena ta veřejnost. Co se týče zprostředkování těch informací Krajskému Fóru, tak to proběhlo, že jo to je v zápise a pokud chceme poskytovat, jakože ještě poslat ty výsledky, tak tam je důležitý si uvědomit jednu věc, že…dalo by se říct, že pracujeme s citlivýma údajema, které jsou v některých případech identifikovatelné, kdo za tím kdo za tím konkrétním řádkem je, aspoň jsem se jako na to tak jako zlehka podíval a otipoval si jako kdo by mohl být kdo a myslím si, že by se to fakt jako dalo zjistit. Pokud se ty lidi trošku lépe znají, minimálně třeba jako Evinu odpověď jsem tam našel úplně velice jednoduše.
EN - První řádek?
JP - Nebudu ti říkat jaký řádek.
EN - No já jsem první řádek.
JP - A počkej.
EN - Teď jsem přišla o pacičku.
BL - Já si tě pamatuji, neboj.
EN - Chceš mluvit dál?
BL - Asi nechce. Povídej Evo. Už se vypnul.
EN - Asi jsme měli. Jo takhle jo dobrý. Hele, třeba moje Idea je taková, že by se měly sdílet, měl by se sdílet i ten zdrojový soubor. Mělo by se to hodit někam, když mluvím o zveřejňování, tak teď mluvím čistě o zveřejňování a směrem ke KFku. To se omlouvám. Ale nedovedu si to vždycky uvědomit, že že ty pojmy nemusíte sdílet stejný jako mám já, takže zveřejňování směrem ke KFku. Myslím si, že by bylo dobrý dát na Mrak otázky, ten zdrojovej soubor s těma odpověďma a tu Honzy prezentaci. A proč si myslím, že to takhle má být je, že ten zdrojový soubor jako poskytuje ještě úplně jiné informace, než ta prezentace. Ta prezentace je přece jenom interpretace Honzy, já teda když jsem to vyplňovala, tak já jsem.
Jo, můžeme se bavit o tom, kterej sloupec třeba vymazat, o tom se jako klidně bavit můžeme, ale jinak bych to tam klidně dala celý, protože si myslím, že to jsou data, ke kterým by lidi měli mít přístup a já když jsem to vyplňovala, nevím, jestli to tak měli všichni, ale tak jsem prostě přemýšlela nad tím ano, tak podle týhletý odpovědi mně poznají. Ale mně to nevadí. Já chci aby mě poznali, protože si prostě za svým názorem stojím. A já nevím, když odcházím z PKS, tak tam asi nenapíšu, že jsem s jeho prací úplně nejvíc spokojená, to by nedávalo smysl. Jo jako jo. A druhá věc, to na to navazuje, já bych se v tom emailu třeba který bude rozeslán, klidně i zeptala na to, jestli by nám někdo chtěl poskytnout jakoby víc informací neanonymně. Ale o tom se můžeme bavit v druhém kroku, ale myslím si, že to je důležité, protože když jsem se na ten zdrojový soubor dívala, tak najednou jsem získala úplně jiný obrázek, než z tý prezentace, kterou nám dal Honza. A jo, to je všechno.
BL - Díky. Míšo?
MV - Děkuju za slovo. Já jsem právě chtěla říct něco podobnýho jako Eva ve smyslu toho, že lidi vědí tak, že to je anonymní a tím pádem to i tak vyplňovali. A bylo tam vlastně dokonce i nějaký nějaký, že to vyplňujete jenom jednou čestný prohlášení, takže když budete ochraňovat, tak ochraňujete navíc. Ty lidi jsou zodpovědní sami za sebe, tak jak to vyplnili, tak museli vědět přece, že ty údaje jakoby budou dostupný. Jestli mi rozumíte. Členům samozřejmě, když to je členská anketa.
BL - Díky. já se teď omlouvám, nevím kdo se hlásil jako první, protože jsem byla překliknutá na tu prezentaci. Tak…
MV - Honza. Ne - Jenda, já
BL - Je Jenda, tak Jendo.
JP - Jo hele, já bych asi bral to, že by se tam asi vymazal ten sloupec jestli je člověk ve veřejný funkci, protože to je jasnej jednoznačný identifikátor, těch lidí zas tolik nemáme. A nějakým způsobem randomizoval ten sloupec, kde jako píšou ty lidi konkrétní připomínky. Protože jak říkám jo - podle toho jsou jako identifikovatelný. Evo sorry asi jsem si tě teda popletl s Hankou. Každopádně v tom případě Hanka hodnotila velmi pozitivně. A fakt si nemyslím jako že že by mělo bejt okej, aby prostě lidi si takhle jako viděli do talíře. Samozřejmě co se týče vyplňování té ankety, pokud pokud to mělo být anonymní anketa, tak tady už jsme prostě žejo na hraně nějakejch, já nevím, jestli osobních údajů. I když tam nevím přesně jak to jako uchopit no. Je to, je to dost citlivý no.
BL - Díky. Honzo!
JB - já úplně nechápu, jaký má význam povídat to, že lidi pokud vyplňují anonymní anketu, tak musí počítat s tím, že ty údaje co tam vyplňují, můžou přispět k jejich vlastní identifikaci. Jako kvůli tomu já jsem třeba ten sloupec smazal. Jako mě nevadí a klidně se přiznám, jakej řádek je můj, ale pokuď víme, že třeba někdo se věnuje jako jedinej nějakýmu tématu a pak se dozvíme jestli je ve veřejný funkci nebo není ve veřejný funkci, tak ho můžeme identifikovat. Jo. Pokud tady vyloženě někdo chce kádrovat ty lidi, tak nechť si asi pomůže. Jako to je na kolektivním rozhodnutí PKSka. Jako samozřejmě není ve vlastnictví ten můj dokument, ale tak jak jsem pak ty zdrojový data poskytl, tak to samozřejmě reflektuje to, že mě bylo jasný, že když to pošlu dalším osmi lidem, a jako z těch osmi lidí každýmu dojde třeba jak identifikovat deset lidí, tak už ta anonymita docela ztrácí na újmě a je to přesně ta situace o jaký třeba hovořil Milan na tom KFku, že pokud lidem zaručujete anonymitu, že budete statisticky zpracovávat data, tak podle toho to vychází. Tak to je jedna věc.
Druhá věc je, že si vyprošuju to, aby tady někdo povídal o tom, že existuje soubor Zdrojová data a že existuje soubor, což je moje prezentace, a že zdrojová data jsou něco jiného, než má prezentace. Klidně si ty data přepočítejte, já tady s tímhletím výrokem nesouhlasím a čekám za to omluvu.
BL - Díky. Míšo.
BL - Míšo nemluvíš.
BL - Okej. Míšo.
EN - Možná si odskočila.
BL - Hmm možná. Nojo tak další byl Pavel, pak Eva.
PK - No, na…na minulém KFku, tuším že v neděli, proběhlo v uvozovkách něco jako hlasování tím, že všeobecný názor bylo, že se ty data nemají zveřejňovat. Nechci jít proti proti nějakýmu souhlasu všech členů KFka, to znamená, i když já jsem byl pro zveřejnění v tej formě jak jsem navrhoval. To znamená - ten poslední výsledek tý analýzy, kterou by musel Honza trošičku přepracovat, tak to bych byl nerad, aby to vyvolalo nějaký rozpory. Takže, pokud KF řeklo, že ty data nemají se zveřejňovat oficiálně, tak by se neměly. To je můj názor.
BL - Díky. Míšo, už seš tady?
BL - Tak asi ještě ne. Evo.
EN - Honzo já nevím, jestli jsi mířil na mě. Tak nějak předpokládám, že ano. Já se ti omlouvat nebudu, protože nemám za co. A to z toho jednoduchýho důvodu, že když vidím ty data v nějaký souvislosti, tak tam třeba vyčtu ještě další věci. Já jsem ani náznakem neřekla, že tys ty data nějakým způsobem ohnul nebo prostě interpretoval podle svýho. Já jsem jenom řekla, že ten soubor excelovej, tam třeba bylo vidět a mě to přišlo zajímavý, že ten kdo hodnotí špatně Jana, tak hodnotí špatně Míšu. Pro mě je to docela zajímavá informace , s kterou si myslím, že se dá dál pracovat. A taky mi přišly důležitý celý ty odpovědi těch lidí na ty otevřený otázky. Zase jsem z toho získala úplně jinou informaci v kontextu těch dalších odpovědí než třeba z toho tvýho shrnutí, který jako samozřejmě bylo v pořádku. Ale jako členka PKS, který tě pověřilo tím, abys tu anketu uspořádal, tak bych chtěla celej ten zdrojovej soubor včetně toho sloupce, kterej jsi vymazal a líbí se mi návrh Jana, kterej říkal, že to tomu KFku můžeme zpřístupnit na Mraku, což neznamená Pavle zveřejnění v tvým slova smyslu. S tím, že teda vymažeme tenhleten sloupec a třeba ten sloupec s těma komentářema přesuneme do nějakého zvláštního souboru, aby to nebylo spojený s těma dalšíma odpověďma. To si myslím, že je jako docela rozumnej kompromis, ale myslím si, že lidi nijak nekompromitujeme tím, že bychom tady to prostě na ten Mrak k dispozici dali. To je celý.
BL - Díky. Míšo. Tak Míša ještě pořád není. Nevím.
BL - Míšo, už seš tady? Ne. Honzo.
JB - Já jsem rád Evo, žes aspoň nezpochybnila, že ty data co jsem tam uváděl, že jsou pravdivá, jo. Jako omluvu tu jsem upřímně jako nečekal, takže tím jako nemusíme se zbytečně zdržovat. To že jsem nedočítal jako nějaké další korelace, tak třeba ani já osobně jsem si nevšiml toho a sám jsem ani nesledoval, jestli je nějaká souvislost mezi hodnocením Evy a, teda omlouvám se - hodnocením Míši a hodnocením Jana. Jako to mě fakt nenapadlo jako sledovat i nějaký závislosti jako v hodnocení třeba KoKSe a Správce, KoKSe a Jana u těch jednotlivých odpovědí. Takže můžeme se bavit o tom, že s těmi daty se dá ještě dále pracovat z hlediska třeba nějakých takovýchhle závislostí, ale vyprošuju si to, aby tady někdo uváděl, že jsem udělal úplně jinou tabulku s daty, než jako byly ty data, která v tý anketě naskákala.
EN - Tak ty řekni, že jsem to nikdy neřekla. Já jsem to nikdy neřekla.
JP - Nepřeskakuj!
EN - Sorry, ale to jsem fakt musela.
BL - Jendo.
JP - Hele vy dvě hrdličky, jó. Přečtěte si KoMin a zkuste, zkuste se tím řídit. Předpokládejte dobré úmysly, jo? Asi asi je dobrý se jako se zeptat nějakou mírnou formou a ne prostě jako hned žádat omluvu a startovat po sobě není úplně oukej.
BL - Míšo?
BL -Jó, už je tady.
MV - Já se omlouvám, já jsem byla na chvilku mimo.
BL - V pohodě.
MV - Já k tomu mám jako víc rovin. A mám takovej návrh, jestli bysme si třeba nemohli založit nějakej dokument na drivu, kde k tomu budem mít přístup jenom my a nebo možná i členové Krajskýho Fóra. A já bych tam ty argumenty mohla sepsat, jak to vidím a jak to vnímám, protože z mýho hlediska bych to vnímala jako ve dvou rovinách - jako členka a pak bych to vnímala i jako koordinátorka, kdy potřebuju se rozhodovat o svém dalším působení, abych jakoby věděla a měla nějakou zpětnou vazbu. A teďka mluvím o kvalitativním hodnocení, ne o tom kvantitativním, které udělal Honza. Takže bych potřebovala vlastně jakoby víc informací, vzhledem k tomu, že se mě ta anketa dotýká k tý práci, kterou dělám, tak se chci nějak zodpovědně rozhodovat a k tomu ty informace potřebuju.Takže nějaký takovýhle argumenty k tomu mám a vzhledem k tomu, že tady je dost málo času, tak bych je třeba mohla sepsat a mohli bysme si o tom povídat na nějakým neveřejným dokumentu.
BL - Díky. Takže Evo.
EN - To zní fajn.
BL - Jo, já jsem právě chtěla říct, že se tam to vychází z toho…ehm abychom probrali ještě teda informace k tomu …ehm…k tomu…ehm…k těm výsledkům právě KoKSe a Správce v rámci , v rámci nějakýho toho neveřejnýho dokumentu. A co se týká teďka Hanka píše, že by za MSka ráda požádala abychom minimálně jako…aby aby minimálně jako předsednictvo MSka měli přístup k datům. Ježiš oni mají přístup k ostatním hodnocení a to byla další moje poznámka, že pokud to nasdílíme nasdílíme ……jinak, zpět! Že z mýho hlediska bychom to měli nasdílet PMSkům, protože i pro ně je to důležitá informace . Minimálně teda ohledně toho nějakýho toho pocitu zakonzervování nebo třeba dalších věcí, aby se s tím dalo pracovat . A ale samozřejmě záleží zase na formě. Protože nikdy nevíme, ke kterýmu MSku se co vztahuje a tak dále. Ale to už je na na tu další nějakou formu debatu a tak dále.
BL - Hlásili se - Honza, Pavel, Míša.
JB - Jo, co se týká toho nasdílení MSkům, tak tam s tím nemám problém, aby to dostali třeba ti předsedové, nebo ty předsednictva místních sdružení s tím, že tam stejně jako je nevýhoda v tom, že oni nevyčtou jako, jak hlasovali třeba lidi v tom jejich vlastním místním sdružení, jelikož to nebyl žádnej jakoby filtr jako, co by tohleto nastavoval. Jo, ale myslím si že ty celkové výsledky, třeba v té anonymizované podobě, že tam nejde vidět ten ket a třeba ta veřejná či neveřejná funkce. Takže takhle by se jim to mohlo poskytnout , aby se s tím pracovalo. Nicméně musíme si uvědomit, jaký je hlavní význam té ankety. My tady chceme získat nějakou zpětnou vazbu a chceme se někam dál posunout. Zatím jsme neustále v tom bodě A, kdy jsme tady udělali nějakou analytickou část, zhodnotili jsme tu situaci a máme tady i to hodnocení s tím tříměsíčním rozestupem. Viděli jsme, že ve spoustě věcí, třeba v jakých jsme nebyli nejsilnější, tak že ta situace se příliš nezlepšila, někde se zhoršila a někde se zlepšila. Čili já bych to vzal a zase směřoval k tomu, že tohleto je pouze podklad pro to, abychom my sami vytvořili nějaký vlastní strategický dokument, jak budeme postupovat, abychom eliminovali tyhlety naše nedostatky. Jelikož vono je sice fajn, jako ptát se takhle členů na jejich názor jaký mají stanovisko a podobně, ale co ty členy zajímá je, že nám tohleto nesdělují zbytečně. Oni nám s důvěrou poskytují informace a ty informace nám neposkytují čistě za nebo s nějakým předpokladem typu jako - tady máte nějakou tabulku, vodprezentujte si jí a hezký, ale chtějí vědět, že ty výsledky použijeme na další činnost. Jo, takže chtěl bych připomenout teda to, že jsme se i minule bavili právě o vytvoření třeba nějakého minitýmu dvou lidí za PKSko, co by vytvořil návrh, jak celou situaci řešit. Já v tomhletom ohledu velice kvituji třeba Jendu Pošváře, který jako vzal ty svoje výsledky a už i přímo na KFku otevřel částečně diskuzi, která měla sbírat podněty o tom, jakým způsobem se může třeba zlepšovat ve své práci, aby příště to hodnocení neměl takové, jaké měl teď. Jo takže prosím nezapomínejme na to.
BL - Díky. Pavle.
PK - Tak! Já souhlasím s Jendou Břížďalou, prostě zkrátka důležitější než nějaký tvrdý data - jestli jsi ve veřejný funkci nebo ne. Myslím si, že ty členy zajímá nějakej ten výsledek. To znamená na základě tý ankety bysme vyhodnotili to a to. Budeme snažit udělat to a to a mě osobně jako předsednictvu nemusíš posílat žádnej výsledek, jak to chce Hanka. Upřímně, abych se probíral nějakou excelovskou tabulkou a řešil nějaký návaznosti, jestli někdo má stejný ohodnocení jako ten a prostě já to řešit nebudu. Pro mě je to ztráta času. Pro mě a co mám odezvu od mejch členů, tak je prostě důležitější ten výsledek. To znamená - zjistili jsme todle, uděláme todle. A stále zastávám ten názor, jestliže si to krajský forum odhlasovalo , že se prostě ty výsledky nemaj zveřejňovat, tak by se zveřejňovat neměly. Proto pojďme vymyslet nějaký jakoby oni chtěj ale nějakej závěr, to znamená - pojďme vymyslet nějakej, nějaký jakoby…ehm…uf uf uf…uzavření tady tý kapitoly. To znamená - zjistili jsme, že je třeba zapracovat na týdlectý oblasti, zjistili jsme, že a budeme, uděláme todle - souhlasím s Jendou, ale dál bych to nerozpitvával.
BL - Díky. Evo.
EN - Taky souhlasím s Honzou, že důležitý jsou ty výstupy, ale myslím si, že na těch výstupech ještě nebo jako jak je zhodnotíme a co s tím uděláme, ale myslím si, že to chce ještě nějakej čas a nějakou diskuzi. Možná to může být v rámci nějakýho užšího týmu, myslím si, že se zapojením všech dotčených. Ale…ale právě proto abych nad tím takhle mohla přemýšlet, tak bych ještě požádala o ty data s tím vymazaným sloupcem, aby to….aby to obsahoval. Myslím si, že všichni členové PKSka by tady k tomu měli mít přístup. Jinak ehm nevím, nějaký závěr by mohl být, že se udělá složka a tam se tyhlety věci dají. Určitě se tam teď dá dát ta, na Mraku myslím, ta prezentace a můžem se dohodnout v jaký formě třeba ta tabulka v excelu. A potom tam budem, a ten sdílenej dokument jak navrhovala Míša, založíme. Tak a můžem postupně nebo najít způsob, jak komunikovat i ty různý opatření.
Bl - Díky. Takže - teď momentálně, co se týká, cose týká té prezentace, tak teda navrhuju dát jí na Mrak tak jak je. To znamená bez těch….bez těch dalších informací. A navrhuju rozeslat informace PMSkům, aby je měly k dispozici. A co se týká, co se týká nějakýho vyvození závěrů, tak to určitě chce nějakým způsobem probrat, nějakým způsobem určit, co budou teda ty postupný kroky. Nebo respektive…….
EN - Teď jsi úplně vypadla. Nemáš signál.
BL - ….to je asi ještě na další debatu. A uvidíme
EN - To nebylo slyšet Blanko co jsi říkala.
BL - …jak se tohle bude vyvíjet. A co se týká to nějakého…. No Evo? Promiň.
EN - Asi půl minuty jsi nebyla slyšet.
EN - A teď zase nejsi. Seš červená a předtím jsi byla šedá. Možná nemáš signál vůbec.
BL - Hm, já koukám, že mi tady teďka nějak blbne wifina a netuším proč.
EN - Teďka seš sice červená, ale slyšet seš.
BL - Tak uvidíme, jestli to teď bude lepší. Netuším, co se děje. Každopádně já mám notebook pořád na jednom místě, protože je připojenej do dokovací stanice, takže já netuším, co se děje.
A každopádně nevím, co jste slyšeli, shrnu to ještě jednou. Prezentace na Mrak v podobě v jaký je aktuálně. Zdrojový data, respektive informace PMSkům a anonymizovaný, to znamená oddělený komentáře od….nebo…ne spojený s……s tím kdo jak odpovídal třeba. A co se týká té další debaty nad tím, jaký kroky udělat a tak dále, já si osobně myslím, že tohle je věc, kterou bychom měli probrat jako PKSko dohromady, protože je to pořád lepší udělat jako brainstorming, než to vymejšlet ve dvou lidech. Tím pádem si myslím, že bychom to měli ještě ještě probrat a ty konkrétní kroky navrhnout a odsouhlasit. A proto bych vás chtěla poprosit, abyste si každej připravili třeba co sami za sebe vidíte jako ty reálný kroky za nás jako PKSko, co můžeme udělat pro zlepšení toho vnímání PKSka členskou základnou a…… Já jsem stihla, díky těm problémům, zapomenout, co jsem k tomu ještě měla. Honzo povídej.
JB - jo, k tomu co povídala Eva, tak samozřejmě součástí těch strategických věcí je to, že musíme to komunikovat s těmi lidmi. Jako nemůžeme, pokud třeba chceme zlepšit vnímání Jendy, mu jako nařídit, co má dělat jako. To nejde dělat bez toho, aniž by on sám s tím byl ztotožněn a sám to takhle chtěl provádět. Takže jako ta komunikace s těmi lidmi, ta je tam jednoznačná . A k tomu, co teďka povídala Blanka, tak jako aby se zaručila teda anonymita těch respondentů, tak jako klidně zpřístupním celej excel s tím, že bych promíchal teda pouze data v tom sloupci co se týká uvolněná/neuvolněná funkce, nebo veřejná/neveřejná funkce co se týká KPTčka, co se týká těch volných odpovědí, jo jelikož tam si myslím, že asi úplně není potřeba zkoumat jako závislost, jestli je někdo ve veřejné funkci a jak tím páde vnímá například PKSko nebo něco v tomhletom smyslu, že tam skutečně půjde také o nějaké kvantitativní zhodnocení třeba těch oblastí. Nebo nedovedu si představit, k čemu by bylo potřeba právě tahleta asociace a vidím tam to velké riziko narušení důvěry těch respondentů, což jsou naši členové KFka, v tom jako že tady budeme je jednoznačně identifikovat.
BL - Jasně. To je, co jsem chtěla říct. Já si myslím, že třeba to, jestli je člověk ve veřejný funkci, tam vůbec nemusí bejt. To tam vůbec nemusí figurovat. A stejně jako ty odpovědi…. A stejně jako tam nemusí figurovat to, jakýma tématama se ty lidi zabejvaj. To jsou prostě věci, který tam být nemusí. A co se týká těch volitelnejch odpovědí, tak to klidně může bejt vykopírovaný úplně mimo. Může to bejt promíchaný, a vykopírovaný úplně mimo ten…do novýho listu, nebo cokoliv jinýho. Tím pádem je to prostě zaručený víceméně nějaká anonymita. Míšo.
MV - Jo, já jsem vám ještě chtěla říct, že si nemyslím, že by přístup k těm všem datům měl mít jenom jeden člověk, kterej o tom bude rozhodovat.
BL - Mhm přístup k těm datům máme všichni, jako celý PKSko.
EN - Nemáme a já je chci celý.
MV - Právě že nemáte. Já jsem si jako přečetla v tom emailu, který mi Eva přeposlala, že ho nemáte.
BL - Jo, že tam nejsou ty mikrotémata a tyhle věci. My máme ten zdrojovej zdrojovej ko…woah…zdroják bez těch mikrotémat. Jasný, chápu. Honza, Pavel, Eva.
JB - Jo, já potvrzuju, že přístup k tomu googlovskýmu souboru mám v tuto chvíli jen já, jelikož jsem tím byl pověřenej PKSkem, abych vykopl tu anketu. Jsem ochoten samozřejmě to nasdílet, pokud se usnese celé PKSko, tak klidně celému PKSku. Každopádně tady neustále platí to stálé omýlané riziko jako toho, že když, čím víc lidí bude vědět, jak přesně jsou ty odpovědi strukturované, tak tím pádem jako se narušuje, z mého pohledu, důvěra těch lidí. Pokud si třeba povíte, že zvolíte si dalšího člověka jako nějakého ověřovatele těch dat, pokud jako máte pochyby ve mně, tak s tím nemám problém, ale nejsem si jistej, že je zde úplně správný, aby pět lidí jakoby sledovalo stejný data.
BL - Pavle.
PK - Já mám asi dotaz na Míšu - jakoby kam tím směřuje tímdlectím dotazem?
BL - Míšo jestli můžeš reagovat?
MV - No já tím nikam nesměřuju. Já jenom říkám, že si nemyslím, že by měl jeden člověk držet všechny informace. Že byste to měli mít vy jako orgán. O nic jinýho nejde. Že jako nechápu, jako Honza může poslat předsednictvu, který si zadá nějakou studii, data a bez něčeho, co on se rozhodne smazat. Tomu prostě nerozumím. Nic víc.
BL - Tak, Pavle ještě k tomu něco?
PK - No jestli můžu za sebe, myslím si, že on dostal mandát za to, aby ty data zpracoval a jak říkal - jsou tam věci, který jsou důvěrný. Na začátku tý ankety byla, že je anonymizovaná, to znamená, a teď se na mě nezlob, i třeba mě by vadilo, kdyby teďka zveřejnil to, co jsem mu tam napsal a jako jak to jako vzít?
EN - Hele jestli můžu? Já jsem, jako možná třeba Míša, já nevím, bude reagovat, ale já jsem si o ty data žádala už třikrát vlastně a vnímám to tak, že tu anketu jsme opravdu jakoby pověřili Honzu jako celý PKSko. V PKSku si myslím, že si navzájem věříme, máme podepsaný NDAčka, myslím si, že nikdo nepodezřívá Honzu, že data bude chtít, nebo to, že je má jenom on, že to bude chtít zneužít. A stejně tak si myslím ale, že je důležitá důvěra v to, že my všichni s něma naložíme prostě správným způsobem. AAhm….jako pokud bych měla porovnat ty dvě nebezpečí, tak já, bez ohledu na lidi, vidím větší nebezpečí v tom, když k nim bude mít přístup jenom jeden člověk než pět lidí. A fakt si myslím, že si v tomhle tady jako můžem důvěřovat a pokud ne, tak prostě ten člověk, kterej to vynese nebo něco, tak si to jako odskáče. Ale jako rozhodně já to nechci proto, že nedůvěřuju Honzovi, ale já to chci proto, že věřím, že jako PKSko k těm datům máme mít přístup. Protože jsme to byla anketa PKSka.
BL - Tak Jendo ty jsi se hlásil a už se nehlásíš, tak nevím, jestli ještě to platí.
JP - Ona to víceméně řekla Eva. Já jsem chtěl taky naznačit to NDAčko a ty další věci okolo. Důvěra a tak.
BL - Díky. Hanko.
HH - Já bych k tomu měla jeden, trošku korporátní, postřeh. Já jsem stála v mý bývala firmě u toho, když jsme zaváděli interní hodnocení zaměstnanců, který si zadávalo vedení firmy. A fungovalo to tak, že výsledky, zdrojáky u sebe drželo personální oddělení a jejich šéfka, kteří do toho všichni měli vhled. Nicméně třeba našeho pana ředitele by v životě nenapadlo, aby se do těch zdrojáků díval. Jednak je to velký pokušení, a jednak se tam dostával na velmi tenký led, protože i když data byla anonymně sbírána, tak podle některých odpovědí bylo velmi snadno poznatelné, kdo to psal. Myslím si, že to je úplně stejný případ tady, obzvláště pokud se bavíme o poolu necelých třiceti lidí, takže pro vás bude velmi snadné rozklíčovat, kdo sepsal jaké odpovědi a jakou sadu toho formuláře před sebou máte - od jakého člověka. Takže za mě osobně by mi dávalo smysl, abyste do toho měli jako PKSko přístup, vyjma s Jendy Pošváře, protože tam je u mě jedinej jakoby morální problém v tom, že on byl sám předmětem hodnocení a podle mě by neměl mít přístup k těm sadám, aby mohl identifikovat jednotlivý lidi. Protože oproti jiným hodnocením bude ve velké výhodě nebo nevýhodě, nevím , to záleží, jak on si to k sobě vezme. A nicméně nepřišlo by mi to fér vůči všem ostatním hodnoceným, pokud on by tohlecto měl a nemyslím to teďka ve smyslu, že on by ty informace někam vynášel nebo tak, ale prostě pokud ví, že Jan Novák ho nemá rád, tak se na něj zaměří a bude s tou informací pracovat úplně jinak než já jako místopředsedkyně místního sdružení, kde mě vypadne třeba jedna odpověď, že prostě jsme uzavřený a já stejně nebudu vědět, od kterýho člověka to je a nebudu s tím moct pracovat stejně tak jako on bude moct pracovat s tou informací, jo? Je to spíš morálně-etický problém, který teďka řešíte, tak ho tak zkuste uchopit. Je určitě správné, aby ta data mělo víc lidí a nekoncentrovaly se v rukou jednoho člověka, to stoprocentně ano. Ale dobře zvažte, komu všemu do toho ten přístup nakonec udělíte a zda je opravdu žádoucí, aby do toho měl přístup celé PKSko nebo třeba jenom tři členové, nebo jenom ti, kteří o to mají opravdu zájem.
BL - Díky Hanko. Jendo.
JP - Jé tak v tom případě už se stala taková částečná chyba, protože bez těch mikrotémat vlastně jsme měli už tu tabulku k dispozici a zní to jako, zní to jako logicky. Nó jakože minimálně by to jako mohlo prostě nalomit tu důvěru v ten orgán, který takhle blbě rozhodne žejo. Vlastně ten člověk, kterej je předmětem toho, tý ankety, tak nakonec bude mít možnost vlastně vidět, kdo jak jako odpovídal, no.
BL - Díky moc. Teď nevím, jestli to bylo dřív Honza nebo Pavel.
JB - Já jsem byl o chvíli dřív.
BL - Jo, tak…
JB - Teďka Jenda podotkl, žes to měl k dispozici bez těch mikrotémat a myslím si, že kdyžs tam neměl ty mikrotémata, tak úplněs neměl jakoby umožněno nějakou jednoznačnou identifikaci. Jako tím, že jsem ta data zpracovával já, z těch odpovědí co tam došly, tak vím, že jako bohužel ty mikrotémata jako občas k té identifikaci docela jednoznačně posloužily. Třeba jako třetina lidí je jako byla jasná z devadesáti pěti procent. Což i mě přišlo takový docela nešťastný, jako že to vidím, ale zpracovával jsem to skutečně nějakým způsobem kvantitativně a statisticky. Souhlasím s tou ideou, jakože nemám být jedinej, kdo má do toho souboru přístup. Jo kvůli tomu jsem povídal, že by bylo fajn, aby klidně se i nadefinoval člověk nebo klidně další dva, co budou mít nasdílený ode mě přístup do toho dokumentu. Minimálně kvůli tomu, aby třeba potvrdili právě to, co tady částečně i cítím jako jakousi nedůvěru, jestli jsem třeba náhodou nemanipuloval i s tím vygenerovaným excelem. Takže z tohohle důvodu si myslím, jako že by to asi bylo žádoucí. Jo každopádně zkuste si každý sám, jako nechci se nikoho dotknout, ale každý sám v sobě morálně odpovědět, jaký jsou skutečně motivy toho, proč chcete k té identifikace sami u sebe přispívat.
BL - Díky. Pavle.
PK - Já za sebe jako předseda místního sdružení, a za sebe jako místopředseda předsednictva, se zříkám výsledků a nechci, aby mi byly k dispozici.
BL - Díky. Evo.
EN - Já výsledky chci, chci je proto, že to vyhodnocení tý ankety byl původně můj úkol. Chci je pro to, že jsem, nebo stále mám, stále jsem členka PKS, která má na starost lidi. Zatím si tohleto ode mě nikdo nevzal, takže pro mě je to důležitý a Honzo já bych fakt byla ráda, kdybys přestal lidi podezřívat z toho, že tě z něčeho podezřívají. Tohle tady fakt nepadlo, a nikdo to neřek. Já jsem neřekla, že manipuluješ s daty a jednou jsem to řekla i nahlas, že tě z ničeho takovýho nepodezřívám. Tohle tam fakt není. A jako je to fakt škoda, když tyhlety věci - tvoje pochybnosti, vstupujou do nějaký komunikace.
BL - Honzo.
JB - Já jsem tady stále ale nezaslechl úplně nějaké relevantní zdůvodnění toho, proč ty chceš ten zdrojový soub…ee proč ty chceš vyloženě nasdílet přístup k tomu formuláři a nechceš aby kdokoliv byl pověřenej tím, že třeba ty výsledky po mě ověří a pověděl ti - Ano, ty data co máš v ruce, jsou skutečně ta pravá data.
EN - Já nepotřebuju ověřit data a myslím si, že není na tobě, aby jsi posuzoval, jestli já mám relevantní důvod nebo ne. Já ti říkám, že ten relevantní důvod byl ten, že jsem v první chvíli byla pověřena PKSkem já. Druhej důvod je, že jsem měla na starost lidi. Já si myslím, že to je dost relevantní důvod a jestli ho chceš zpochybňovat, tak ho zpochybňujme jinde než tady.
BL - Tak já bych tuhle debatu proteď ukončila, protože se nám to začíná zvrhávat poněkud směrem kam kam se vydávat nechci a a navrhuju v současný době to, že Honza dá přístup ke kompletním zdrojovým datům mně, jakožto předsedkyni Krajského sdružení. A a vyřešíme co se týká ještě toho, jakým způsobem má být třeba tohle poskytováno dál. A……. Vyjádřím se jenom k tomu, co psala teďka Míša - ta anketa byla založená na tom, jakým způsobem byl vyřešený, nebo jakým způsobem byla řešená ta lednová anketa celorepubliková , to znamená byl tam vlastně vzatej stejnej formát a ano, na menším na menším vzorku lidí je pak samozřejmě otázkou ta možnost to nějakým způsobem odhalit, kdo je kdo. A než třeba v rámci toho celostátu, byť i tam to bylo rozdělený podle jednotlivejch krajskejch sdružení. Já bych se ráda už od tohohle tématu vzdálila, jelikož a protože už je půl, po půl desáté, tím pádem jsme velmi výrazně přestřelili časovou dotaci. Chápu, že to je téma, který vás všechny, teď momentálně neskutečně pálí. Ale myslím si, že dneska tak teď a momentálně se nejsme schopný dobrat k nějakýmu rozumnýmu výsledku a k nějakýmu……řekněme uspokojivýmu výsledku, který nepovede k tomu, že se že budeme ještě víc rozhádaný a tak dále.
Každej z vás má dvě věty! Pavel byl první.
PK - Já mám jenom dotaz, jestli je to jakoby návrh usnesení, to znamená - budem o něm hlasovat, to znamená - Navrhuji, že Jenda Břížďala, jakožto předsedkyni, zveřejní výsledky mě, jako předsedající.
BL -Asi to můžeme udělat teď momentálně jako návrh usnesení, mě to……jo, počkej ta formulace teda… Počkejte, já se překliknu do Codi, ať to tam vidím.
EN - Ondra píše, že na to není potřeba usnesení, já si sama nejsem jistá, ale ve chvíli, kdy teda na mou žádost mi ty data poskytnutý nebudou, tak bych asi chtěla nějaký odůvodnění. Takže možná, že to je usnesení, nevím.
BL - Okej. Já se přiznám, že já už mám tendenci tam udělat usnesení z toho prostýho důvodu, aby to bylo naprosto jasný a závazný, jo. Takže…na druhou stranu, můžeme si to přesunout někam jinam. Každopádně - Honzo, dvě věty.
JB - Jenom k tomu, co povídala Míša, že byla anketa špatně udělaná a kvůli tomu tady máme tu anonymi… Kvůli tomu nemůžeme zaručit anonymitu. Tak anketa byla udělaná úplně stejně jako ta lednová, rozdíl je v tom vyhodnocení. Centrála nám poskytla už pouze zpracované údaje a neposkytla nám zdrojová data, že jsme viděli řádek, jak každý respondent odpovídal, jo. Když vidíme ten řádek, jak kdo odpovídal, tak je jasný, že to anonymní úplně není, jo. Takže mezi tím je ten rozdíl.
BL - Díky. Míšo.
MV - Jo, no já nebudu nareagovat na Honzu. Já jsem chtěla říct tobě Blanko, že to vím, že já jsem reagovala na Hanku a jak to tam psala, tak jsem jí chtěla dát ještě zpětnou vazbu, co jsem si k tomu jako myslela. Ale je to prostě jako fakt k zamyšlení, jak potom tu anketu nastavit a sbírat jenom to, co opravdu potřebujem. To je asi všechno.
BL - Jasně, díky. Evo.
EN - Já mám jenom protinávrh. Že bych tam chtěla doplnit mě, do toho usnesení. Ale je to protinávrh, takže bych o tom hlasovala zvlášť.
BL - Pavle.
PK - Takže jestli je to protinávrh, tak o něm hlasujeme jako první. Chápu to dobře?
EN - Ano
BL - Takže protinávrh zní, že mají být výsledky ankety neanonymizovaný - výsledky ankety poskytnutý mě a tobě Evo. Je to tak?
EN - Ano
BL - Dobře, takže…
EN - Jako ve smyslu toho, těch lidí, který si o to řekli z PKSka.
BL - Ehm… Ještě jednou.
EN - Jakože ve smyslu toho, těch lidí, kteří si o to řekli z PKSka. Chápu to správně, že Pavel se toho vzdal a Jan je nechce a my dvě jsme si o to řekly, tak proto.
BL - Jo takhle, rozumím. Oukej, budeme hlasovat. Jendo.
OT - Můžeme to nějak naformulovat?
EN - PKS Vys 29/2020“Jan Břížďala zveřejní výsledky v neanonymizované formě, nebo nasdílí s Blankou Lednickou a Evou Novákovou.”
JB - “A nasdílí zdrojový soubor” bych to nazval.
JP - V podstatě každopádně rozumím a už můžu hlasovat?
BL (nepoznal jsem hlas) - Ano
JP - Protože vám děvčata důvěřuji, tak jsem pro.
BL - Díky. Pavle.
PK - Proti
BL - Evo
EN - Pro
BL - Honzo
JB - Proti
BL - A já jsem proti
BL - Takže to máme tři ku dvěma
MV - já bych chtěla jenom říct, že nemáte relevantní důvod k tomu, abyste byli proti, mě se to teda rozhodně nelíbí a zvažuju podání ke kontrolní komisi, jako členka předsednictva si řekne o to, aby měla ke zdroji přístup a vy jí v tom zamezíte? To je jako neuvěřitelný, to jsem nezažila.
EN - mám podobný pocity teda, ale jinak, no, to respektuju
JP - já to taky nechápu
BL - OK, tak já to vezmu zcela upřímně, jo, první co Eva udělala poté, co dostala ten zdrojovej soubor, tak ho přeposlala Míše a já
EN - nepřeposlala, to je obvinění nespravedlivý, já jsem jí ho nepřeposlala
BL - dobře
EN - já jsem to uvedla v tom e-mailu, že jsem ten soubor z toho vyhodila, Míšo prosímtě dosvědč to, že jsem ti ho neposlala
MV - to snad nemyslíš vážně, Blanko
BL - dobře, já jsem to tak pochopila, omlouvám se, tohle jsem tak pochopila
EN - nikdy bych to neudělala a jestli sis to myslela, tak ses mě mohla zeptat
BL - mohla, neudělala jsem to, máš pravdu
PK - my jsme jako předsednictvo svoje rozhodnutí udělali, je samozřejmě na členech, jestli proti němu vznesou nějaký námitky nebo ne, takže myslím, že je zcela korektní, jesti k tomu Míša podá nějaký jakoby protinávrh, takže nechme jí tu možnost, to je to právo těch Pirátů
JB - k tomu, proč jsem hlasoval jak jsem hlasoval: pro mě asi jedna z nejvyšších hodnot je, aby členové měli důvěru v členy PKS, důvěry v členy PKS může být významně narušena právě tím, že po nich chceme vyplnit anonymní anketu s tím, že tady pak budou lítat vzduchem ty její výsledky, víte, že tady několikrát jsem opakoval to, že nemám problém nasdílet ten zdrojový soubor někomu, aby to po mě zkontroloval, že skutečně nedocházelo k žádné manipulaci, to, mezi kolik lidí to půjde, tak to je čistě na rozhodnutí předsednictva, které je právě tím orgánem, který tu anketu vytvářel, já sám za sebe jsem přiznal, že ve chvíli, kdy jsem zpracovával ty výsledky, tak si myslím, že čtvrtina až třetina lidí šla docela bezpečně identifikovat, kvůli tomu se snažím maximálně chránit tyhlety lidi, s nikým jsem se nebavil, ohledně toho samotného hlasování, proto tady si myslím, že není žádoucí to šířit mezi víc lidí a chci podpořit ten původní návrh, aby Blanka z titulu předsedkyně dostala ta data k dispozici, Míšo a Evo, vám nic nebrání k tomu, abyste daly členský podnět nebo podnět kontrolní komisi nebo jakémukoliv jinému orgánu na přezkum tohoto
MV - já nevím, jestli k tomu mám ještě co říct, než jsem řekla, myslím, že ohánět se důvěrou a nedávat ji tomu druhýmu je docela dost… ani k tomu nemám slov, myslím, si, že tady nikdo nechce šířit žádný data, že jde o princip, že zamezujete člence předsednictva v přístupu k datům, který prostě máte, a máte je jako předsednictvo (nesrozumitelné), já fakt jako nechápu - kdo je nechce, je nemusí mít, kdo je chce, by je měl dostat, tohle se mi fakt nelíbí
JP - hele, já tady mám takovou drobnou námitku, chtěl bych slyšet asi od tebe Blanko, jestli si trváš na tom svém hlasu proti, i když teď víš novou skutečnost, že to jako ta Eva tý Míše skutečně neposlala, potom by mě zajímalo teda, když jste hlasovali proti, s tím, že nedáváte Evě důvěru, aby měla ty data, tak proč mám potom mít sakra důvěru, že má ty data Honza Břížďala, a nebo že ty data může mít Blanka? Dyť potom pak si teda nevěřme a snažme se, aby ty data mělo co nejmíň lidí.
BL - díky, ohledně toho hlasu - ještě se k tomu vyjádřím
EN - já jsem jenom chtěla říct, že to, že budu mít data, v sobě neobsahuje to, že je zneužiju, jestli má někdo takovýhle pochybnosti, tak se o tom můžeme bavit, ale samozřejmě pokud já je zneužiju, tak jsou na to nějaký mechanismy, kdy mě můžete potrestat, pokárat, co já vím, já je zneužít nehodlám, a nevím, jak vám to mám jako dokázat, ale vůbec ta nedůvěra vůči tomu, že je nezneužiju, tak mi přijde v týmu jako je PKS, víceméně… tímhle jsme skončili, jako je to silný slovo, omlouvám se, ale je to fakt jako silná nedůvěra, nevim, nevim možná jste tu… možná bychom o tom měli víc mluvit, jestli si věříme nebo nevěříme v různých situacích, jako protože tohle nespadlo z nebe, že jo, ale jako to nebudu řešit teď a tady
PK - v rychlosti, to není o tom, jestli si věříme nebo ne, ale je bezpečnější, když ty data má jenom jeden člověk a pakliže KF se usneslo, v uvozovkách usneslo, na tom, že ty data by neměly bejt veřejný, tak já je prostě nechci
EN - můžu rychle reagovat? Veřejný znamená veřejně přístupný na fóru úplně všem. To, že budou přístupný PKS, který tuhletu anketu zrealizovalo, je něco úplně jinýho a kdyby ty ses přihlásil, že k nim přístup chceš mít, tak mě by v životě nenapadlo hlasovat proti tomu, nikdy
JP - Pavle, jakou to má logiku, když říkáš, že to má mít co nejmíň lidí, a pak to dáme Blance, jako dalšímu člověku, pak to teda nedávejme nikomu, dyť to nemá logiku, buď si teda důvěřujeme jako orgán, máme to NDA podepsaný, jsme zavázaný abysme nakládali s osobníma údajema, jo, pod nějakou hrozbou pokuty, tak si pak věřme, že smlouvy dodržujeme
PK - my jsme hlasovali o tom druhým návrhu? A promiň Evo, ale jakým způsobem ti to ten Honza předá? Vytiskne ti to na papír nebo ti to pošle e-mailem? Moje zkušenost z počítačovýho světa je, že v tu chvíli, kdy je něco na internetu, je to veřejný, už ty data, který nám šly do e-mailu prostě jsou jakoby z mýho hlediska bezpečností riziko, ale nebudem to rozvádět, jakoby…
EN - beru to i vytisklý
MV - bezpečnostní riziko je i to mít to na Googlu, tyvole, jako promiňte, ale tohle už fakt jako ne
JB - mít to vytisklý to taky není úplně řešení, žejo z hlediska toho, že my potřebujeme, aby měl někdo přístup k tomu zdrojovýmu souboru, aby viděl, že ty odpovědi, jak tam naskákaly, tak že jsou skutečně ty, co se dál zpracovávají, jako já tady bohužel vidím, že celá tahle diskuse se bohužel točí kolem důvěry a jednoznačně mi z toho vyplývá, že každý z nás nemá důvěru k někomu (nebo nikomu - není ze záznamu rozeznatelné), jako tady se bojíme jednak o to, abychom neztratili důvěru členů KF s tím, jak se bude manipulovat s jejich výsledky, stejně tak tady ztrácíme důvěru o to, náhodou ty výsledky jsou skutečně takové, jak jsou interpretovány, je tady fakt několik faktorů, bylo by to fakt asi na dlouhou diskusi, každopádně prosím zkusme to směřovat k nějakému závěru, já mám pocit, že každý už se vyjádřil, nikdo z nás to vypadá, že nemění ty názory a motivy, tak pojďme tohle nějakým způsobem asi uzavřít
JP - zaprvý nemluv za jiný a neříkej, že každej tady nemá v někoho důvěru, protože já to třeba nejsem, já vám důvěřuju, protože máte nějakej závazek, a plníte ho, a máte nějakou zodpovědnost, ne?
BL - díky Ondro za připomenutí komunikačního minima a já se ještě vyjádřím k tomu mýmu hlasu: ano, z části jsem jednala pod tím dojmem, že Eva to nasdílela Míše a v tom se promítla i moje nedůvěra v tomhle směru, omlouvám se Evě, že jsem tohle podezření měla, přiznám se ano, ty e-maily jsem prolítávala jenom velmi zběžně, tím pádem jsem to tam nezachytila, a zároveň souhlasím s tím, že k tomu zdrojáku jako takovýmu, kde se dá identifikovat, kdo je kdo, nějakým způsobem, by mělo mít přístup co nejmíň lidí a právě z toho důvodu, aby tam byla co nejvíc ochráněna ta identita těch respondentů, jelikož a protože to už pak můžeme rovnou rozdávat neanonymní dotazníky a počítat s tím, že se z nich zas až tak moc nedozvíme, teď momentálně asi nejsem schopná říct víc k té důvěře, nedůvěře a tak dále, dám slovo Míše, dám slovo Hance a potom se pokusíme to dotáhnout k nějakýmu závěru
MV - díky, já chci říct, že tohleto je hrozně nepirátský a fakt jste mě zklamali a chci, aby to bylo napsaný v zápise
HH - no, jako tohle není úplně jednoduchý téma, přátelé, z toho, co tady zaznělo, zhruba v těch posledních pěti minutách, bych si dovolila vám navrhnout jednu věc - vy docela akutně nutně potřebujete mediátora, já jsem teda nebyla na začátek, Eva je v nějaké rezignaci, nevím, kdy chce nebo nechce odstoupit, jestli máte nějaké datum, ale toho mediátora budete potřebovat, jestli s Evou nebo bez Evy, a reaguju teď hlavně na Honzu Břížďalu, protože tys myslím docela jasně vystihl atmosvéru celé této diskuse o důvěře, o tom, kdo si tady některé věci bere osobně, kdo se nad to dokáže povznést a kdo to bere z pozice titulu té zvolené funkce, kvůli které tady sedíte, a já bych byla hrozně ráda, pokud byste byli schopni tenhle bod přerušit, nechali si to projít hlavou a v nějaké době se k tomu vrátili, protože Míša teď vystihla druhou stránku věci - to, co tady předvádíte je docela těžce nepirátský a spíš to ve mě evokuje, že vy máte mezi sebou nějakej hlubokej osobní problém a ten osobní problém vám brání vykonávat vaši funkci a byla bych ráda, kdybyste si to v hlavě srovnali a pak se k tomu jednání vrátili a vyříkali si to, protože pokud to neuděláte teď, bude se vám to pořád vracet jako bumerang

BL - vidím to tak, že si dáme prostor nad těmi problémy uvažovat. Proč to talkhle máme. Ráda bych tu nabídku HH využila.

ÚKOL - BL se s HH dohodne na podobě a dalších okolnostech mediace PKS.

EN - já se stavím za to, aby ten mediátor byl externí, ale děkuji HH za nabídku.
JB - my řešíme možnost mediace k PKS, ale nevíme, jak bude PKS a v jakém složení, fungovat.
EN - pokud se to stihne dokud tam budu, tak jsem neumřela a stejně tam nějak budu. I kdyby to mělo být naše poslední sezení, tak má smysl, abych tam byla.
HH - uvědomte si, že s výjimkou JP jsme tým do krajských voleb. A tím, že EN odejde se to jen prohloubí.
JB - chápu, co je mediace. Chápu, že spolu budeme působit i v dalších týmech a že tam ten přesah je.
EN - jsem ráda, že jsme si to dneska tak řekli, myslím si, že ve finále je to pozitivní.

Vzhledem k tomu že je po 22. hodině, tak navrhuji přesunutí zbylých bodů na další jednání PKS

EN - pro
PK - pro
JB - pro
JP - pro
BL - pro

MV je taky pro
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Eva.Novakova

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
28. 4. 2020 od 19:00


a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
b. schválení programu

VOLEBNÍ VÝBOR
1.rozpočet na volby, půjčky
2. senátní volby

PKS
1. zhodnocení úkolů
2. Ondřej Chromý - zájemce o členství
3. Radek Holomčík - prostor pro dotazy
4. rozpočet 2020
5. newsletter PKS
6. kalendář (fórum, Redmine)


Přítomni: Blanka Lednická, Pavel Knežik, Eva Nováková, Jan Břížďala, Jan Pošvář (19:07)
Hosté: Ondřej Tůma, Roman Pašek, Jiří Wiche, Michaela Vodová, Zdeňka Lišková, Ondřej Chromý, Radek Holomčík

Zapisovatel: Ondřej Tůma, Hana Hajnová (bod 6 PKS)
Ověřovatel: Pavel Knežik

a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
předsedající - JB, Zapisovatel - OT, Ověřovatel - PK
Schváleno

b. schválení programu
Program schválen jednomyslně

VOLEBNÍ VÝBOR

1. Rozpočet na volby a půjčky
BL - co se týká toho rozpočtu, tak půjčka z MsK nevyšla, protože po CF nemají dost vlastních prostředků. Oni sami nám doporučili, abychom zkusili požádat Prahu. Já jsem tu Prahu zatím ještě nezvládla. Ale bavili jsme se o tom, zda jsme schopni to vykrýt a máme tam celou rezervu předsednictva, takže i kdyby ta Praha nevyšla, tak jsme schopni pokrýt celý výdaj voleb.
RP - my v rozpočtu na volby s půjčkou počítáme, aktuálně tam ale máme rezervu 40k, pokud by se tam z rozpočtu PKS dalo 90, tak by to mohlo vyjít. Ale zároveň ještě neznáme úplně všechny náklady. Chtěl bych jen nějaký příslib, že pokud ta půjčka neklapne, tak to půjde z té rezervy.
EN - a koukal ses na to? Jsou tam nějaké možnosti?
RP - tři možnosti jsou. První - nebudeme mít video, druhá že nebudeme mít outdoor reklamu a třetí je, že nebudeme mít akce.
JB - na foru nám visí ještě rozpočet upravený, vycházíš z něj? A nebavila se třeba BL s PO na nějaké kompenzaci rozpočtových nákladů.
RP - s tím dokumentem pracuju, čekám na výsledky těch půjček.
BL - s PO jsem se ještě nebavila.
JP - rezerva jde samozřejmě vyčerpat, byla navržena jako vyšší, kvůli cashflow.
EN - chtěla bych vědět, co je jednání s PO a taky ty půjčky asi nedopadnou, tak se na to připravit.
JB - jednání s PO jsme měli v lednu, jinak jinde v krajích, když mají dva KoKSe nebo pracovníka pro činnost kraje, tak je platí PO a na to jsme se jich chtěli zeptat.
RP - za mě bude ideální, když se na ty půjčky zeptáte, ale já potřebuji jistotu,že ty prachy budou.
BL - proto jsme tu rezervu dělali tak vysokou
BL - nebylo by dobrý určit nějakou částku, aby RP věděl s čím v tom rozpočtu operovat?
JB - počítal bych klidně s tou rezervou v plné výši.
JP - zbyde nám potom tak málo, že budeme úplně bez rezervy a kdyby se něco posralo, tak budeme bez prostředků.
RP - máme tam PaRo, které jsme chtěli nějak podpořit. Uvažovali jsme o podpoře mediace, tak bysme tam měli dát stopku.
BL - rezerva předsednictva je 300k a RP potřebuje jen 133k. Jsme schopni to pokrýt a stále nám bude zbývat 167k
JB - tedy souhlasíte s tímhle postupem?
EN - nemám s tím problém
JP - asi jako v pohodě
PK - jo určitě, rezerva je právě na tyto případy chystaná
BL - já s tím takhle souhlasím - uvolňujme postupně podle potřeby
JB - já s tím také souhlas
EN - a budeme dál žádat o tu půjčku a kdo si to vezme na starost?
BL - vezmu si to já, kdyby náhodou Praha nevyšla, tak se zeptám po dalších krajích.
RP - takže na ten volební rozpočet nemusím sahat, nebo mám čekat?
JB - můžeš počítat s původní výší.
EN - a ty ostatní půjčky máme?

ÚKOL - BL osloví Prahu o půjčku ve výši 133k místo MsK. V případě, že to nevyjde, tak osloví i další kraje.
ÚKOL - BL kontaktuje Aleše Krupu s aktuálním vývojem našich půjček.
RP - a mám to teď předkládat ke schválení?
JB - nejdříve to schválí VŠ a pak se to předloží PKS.


2. senátní volby
BL - dostala jsem informace ohledně Standy Zímy, které nejsou zcela potěšující.
JB - zkusím to sesumarizovat - S. Zíma se nám přihlásil jako zájemce o kandidaturu do senátu.
Já jsem kontaktoval zástupce ostatních stran a zjistil jsem od nich, koho budou do senátních voleb nasazovat.
Když jsem telefonoval s Milošem Vystrčilem, tak jsem se zmínil, že se nám Ozval Standa Z. Na to mi Vystrčil řekl, že se Standa ozýval i jim a potvrdil mi to i Vočko z Pacova. Standa Zíma asi bude žádat naši podporu.
HH - já jsem se ho na to na KF ptala, zda už žádal někoho jiného a tam nám řekl, že ne.
JB - ano, to tam skutečně padlo, je to i v zápise. Ze začátku říkal, že chce být čistě náš kandidát.
EN - a my jsme mu říkali, že to víme, že s nimi mluvil? A neměli bysme se ho zeptat, jak to je?
HH - ano, já jsem se ho explicitně ptala, zda oslovoval jiné strany, a to na základě toho, že jsem dostala nějaké informace. Něco mi na Standovi úplně nesedí.
JB - u toho Standova jednání s ODS jsme nikdo nebyli a může tam probíhat nějaký informační šum, ale podle všech informací žádal u ODS dříve než u nás.
HH - i kdybychom ho vybrali, tak máme potenciálně z obliga další strany, které už mu tu podporu nedaly.
JB - když jsem jednal se STANem, tak by stejně nepodpořili nikoho, kdo není z daného volebního okrsku.
RP - nemyslím si, že by byl Standa tak dobrej kandidát, aby jsme z něj něco získali
JP - tak něj pečem a jedem dál
JW - a mluvilo se s ním, zda do toho dá nějaké prostředky?
JB - je z Třebíče, ale trvalé má v Praze. Avizoval, že by do toho něco investoval, ale jinak by se svezl na naší krajské kampani.
PK - souhlasím s panem Vočkem, nikdo ho na Pelhřimovsku nezná.
JB - jinak pokud bude chtít naši podporu Klement na Žďársku, tak jsem mu říkal, ať počítá s tím, že se bude muset prezentovat na našem KF.
JB - a jak to mají jiné kraje ve sdílených okrscích
RP - sdíený je jenom Pelhřimovský a jihočeši nikoho nenasazují.
JB - já bych teď počkal, jak dopadnou ty jednání Klementa s buňkou KDU a u Pelhřimovského okrsku se uvidí, tam ještě nikdo není
BL - Standu bych asi konfrontovala a řekla mu, že od nás jako PKS nedostane podporu a jestli na tom trvá, tak to můžeme předložit KF, ale spolu se všemi informacemi. Dohledávala jsem si to v zápise a opravdu to bylo jak HH říkala. Kvůli tomu mi přijde jako nedůvěryhodný kandidát.
JB - za mě stejně
EN - já souhlasím s tou přímou konfrontací
JB - můžeme ho pozvat na další jednání VV nebo PKS

ÚKOL - JB pozve Stanislava Zímu na nejbližší jednání PKS
ÚKOL - JB do čtvrtka okomentuje náplň práce VM.
ÚKOL - EN a RP dotáhnou náplň práce VM a vyhodí ke schválení.

PKS

Návrh programu s vyškrtnutím bodu 4 - jednomyslně schváleno

2. Ondra Chromý
BL - ahoj Ondro, jsem ráda, že jsi se tady ukázal. Chtěla bych OCH poprosit, zda by se krátce představil.
OC - jmenuji se Ondřej Chromý, jsem z Velkého Meziříčí, je mi 19 a letos bych měl maturovat a dále pokrašovat ve studiu fyziky. Práci Pirátů sleduji už delší dobu jak v kraji, tak i v republice.
JB - ve Velkém Meziříčí byla taková zvláštní situce - kdybys tam chtěl nějak komunálně působit, myslíš, že by šlo s někým spolupracovat?
OC - myslím, že tu jsou uskupení, které by mohly sdílet většinu toho programu Pirátů a třeba uskupení nového starosty bymohlo být příkladem.
RP - nemáš tam nějaký lidi okolo sebe, kteří by měli zájem o Piráty? A neuvažoval jsi o založení buňky?
OC - o buňce jsem neuvažoval a moji vrstevnící teď povětšinou z města odcházejí a nemyslím si, že by to teď mohlo nějk fungovat.
BL - jakými tématy ty se zabýváš?
OC - vzhledem ke svému působení v kulturních uskupeních se zajímám o kulturní problematiku, o demokracii a životní prostředí
EN - co tě baví a co by tě lákalo u Pirátů dělat?
OC - věnuji se hraní v och. divadle, hraji na hudební nástroj a čtu, programuji a tak. U Pirátů bych rád začal na některé z dobrovolnických pozic, ještě v tom nemám úplně jasno.
RP - já mám na starosti programový tým kultura, kdyby ses chtěl zapojit, tak ti pošlu pozvánku
OC - určitě, moc rád
JB - mě by zajímal tvůj pohled - Co když se tě v hospodě zeptají, proč ses dal k Pirátům?
OC - já bych řekl, že se ztotožňuji s filozofií strany a také vaše funkce hlídacích psů politiky
BL - snad bude v brzké době příležitost se osobně setkat. Co jste hráli naposledy v divadle?
OC - působím v divadle Ikaros a soustředíme se především na muzikály a naposledy to byla Divá Bára.


3. dotazy na Radka H.
RH - já jsem si nic nepřipravil, protože jsem nevěděl, co se bude dít. Jinak dnes byl představen náš plán práce ve sněmovně - Budoucnost řešíme teď. A podle toho to budeme teď tlači. Zpracováváme i další věci, které se týkají zemědělství, ochrany přírody a podobně.
MV - v jake fazi je NDA pro dobrovolníky bez fce? (info je myslim ze sčk, kde jste to společně řešili)
RH - byl jsem pozvaný na mumble sčk a tam jsme probírali možnost, že lidi kteří pracují s naloděním a s jinýma citlivýma údajema, ale ne tak do hloubky, tak by jim možná stačilo jen seznámení s tím GDPR a se základníma informacema. Vznesl jsem dotaz na RP a teď budu řešit s Jančou Kolaříkovou, jak by bylo možné postupovat a nějak to řešit. Pokud bude vůle a cesta k tomu úplně nejnižšímu stupni ochrany, tak já se tomu úplně bránit nebudu a je to průchozí varianta, ale budu na to potřebovat ještě pár týdnů.
MV - moc díky, jenom abych věděla, zda se bude chystat dalším varianta NDA
RH - už když jsme chystali tuhletu NDA, tak jsme umožnili specifickým týmům udělat si případně vlastní přísnější variantu
BL - jak to vypadá s balíčky pro kraje? odevzdaly nakonec všechny kraje? už mají podklady resortní týmy?
RH - udělá se obecný balík a pak se to bude roubovat podle specifik jednotlivých krajů. Trošku se nám zpozdila činnost resortních týmů s dolaďováním toho plánu “Budoucnost řešíme teď”. Ale něco se děje a informace byste měli mít do dvou týdnů. Dostanete balíček s informacemi a doporučeními pro ten daný kraj, které pak bude možné ještě diskutovat.
BL - vzhledem k debatám o suchu - podnikáte teď ve sněmovně v tomhle ohledu?
RH - paralelně s tím, co se teď děje, tak se projednává i vodní zákon, kde budu mít několik pozměňováků. Dneska jsme měli přípravnou pracovní skupinku, kde bychom chtěli udělat pracovní modul a během pár týdnů to rozjedeme a vdelším časovém období bysme vyhodili i program. Příští týden bysme to hodili na Zulip a chceme to řešit v širším stranickém plénu. Cítíme, že veřejnost vnímá, jak velký průšvih to je.
JW - A z toho “Budoucnost řešíme teď” by se dalo využít něco i pro kraj?
RH - ano, paralelně s tímhle řešíme tři úrovně a nějaké prolnutí se dá předpokládát a pokud kraje budou mít zájem, tak že jo. V těch krajích je to specifické, ale k nějaké provázanosti tam dojít může.
JB - jak to vypadá celorepublikově se senátními volbami a podporou různých kandidátů?
RH - to nevím a nedokážu úplně odpovědět, tohle řeší Ivan s Lukášem Wagenknechtem. Za mě má smysl podporovat rozumné kandidáty, kteří udělají, že nebude mít v senátu většinu ANO s komunistama. Od vás jsme se bavili s Michalem Šmardou, ale on stejně musí kontaktovat vás. Ale je za ČSSD a může se stát, že do senátu přijde nějaká prasárna od vlády a on pro ni zvedne ruku.
JP - myslím, že většina ANO a komunistů v senátu nehrozí.
JB - ty máš aspoň přehled o senátních volbách v JmK, jak to tam je?
RH - na Vyškovsku nemáme nikoho, v Brně kandiduje Jirka Kadeřávek a na Znojemsku starosta Moravského Krumlova, ale on je vysoko i na krajské kandidátce, tak to tam řešíme.


5. newsletter PKS

NÁVRH
Vydávat zpravodaj PKS jednou měsíčně (v návaznosti na pravidelný měsíční newsletter MO – např. MO druhý týden v měsíci, PKS poslední týden v měsíci) pro členy KS (nebo i RegP?).
Formu bych volila tu nejdostupnější – tedy e-mail. Buď obyčejný mail, nebo bych se nebránila vyzkoušet newsletter v nalodění. Důležitá bude jeho forma, rozsah i načasování (zejména kvůli formě mi nepřijde dobré používat zprávy na fóru). V MO používám mailchimp, který je také možný, ale jeho sestavení zabere docela dost času.
Než se do toho pustíte, určitě bych si prvně cílovou skupinu „ověřila“. Např. prostřednictvím KoKS zjistila, jestli jim navržený způsob informování bude vyhovovat. Případně, jaký rozsah je pro ně únosný a jaká četnost informací začíná způsobovat, že mail mažou nebo ignorují bez čtení 😊 Ideálně osobně (telefonicky), ne mailem nebo formulářem.
Rozesílat by ho měla Blanka jako předsedkyně (i kdyby ho např. pomáhal připravovat Ondra, je psychologicky důležité, aby to šlo od předsedkyně – přidává to tomu vážnosti i naléhavosti). Zároveň bych si průběžně ověřovala jeho čtenost (např. na jednání KF, případně v členské anketě).
Zároveň bych doporučila, ať hledáte, co nejjednodušší cestu a nepřiděláváte si tím zbytečně práci a starosti navíc. Info-mail by měl být stručný, neměl by mít ambici obsáhnout všechno jednání PKS, ale vytáhnout vždy to nejdůležitější a většinu bodů řešit odkazy (na fórum, zápisy, konkrétní vlákna, apod.).

HH - dala jsem vám návrh viz výše. Historicky už jsme se o tom bavili s BL i MV, že bychom rozdělili cílové skupiny. Pro členy a RegP by byl trochu jiný kanál, ale záleží na vás, zkuste si najít nejjednodušší cestu - prostě vypíchnout to nejdůležitější. Jinak by bylo fajn, aby ho rozesílala Blanka jako předsedkyně. A míša k tomu připravila během dneška taky nějaký svůj pohled.
RP - chcete do toho zakomponovat i informace z VŠ, nebo jestli stačí ty informace z toho jednání.
JP - jako uvidíme, ještě jsme nepřemýšleli nad konkrétním obsahem. Měli bysme si udělat nějaký otestování, ale to jsme o krok dál. Zatím si řekněme, jakou tu formu budeme chtít. Já jsem koukal na Míšin návrh a tam je větší frekvence pro ten krajský zpravodaj.
RP - jen mi řekněte, zda vám stačí, co vám posílám, nebo chcete něco zvlášť
BL - za mě jsou ty reporty úplně v pohodě. Jinak s rozesíláním nemám problém. Míšin návrh jsem zatím nepročítala. Ale tu snahu o informování o důležitých věcech jsem dělal před vánocema a velmi se to osvědčilo.
RP - to info z VŠ nepotřebujou všichni úplně vědět, ty informace by mohly být zahlcující
BL - to, že máme nějaký informace ještě neznamená, že je tam narveme všechny
JP - takže bych se zeptal, zda má někdo chuť se na tvorbě toho newsletteru podílet
BL - já se určitě zapojím

ÚKOL - JP a BL vytvoří první zkušební vydání newsletteru.

6. kalendář KF
Návrh (Blanka): Aktualizace kalendáře (změna místa, času, popisu apod.) zadávat přes redmine jako komentář k dlouhodobému úkolu Správa kalendáře: https://redmine.pirati.cz/issues/29625
OT - proč tady ten bod je - dlouhodobě se setkávám s tím, že kalendář není zcela přesný (chybí bližší info o zadaných akcích). Problém je v tom, že nemám kapacitu zpětně sledovat všechny události a jejich změny. Zároveň nemám kapacitu hlídat všechny události a zda došlo či nedošlo ke změně. Nechodí ke mně informace.
EN - nepůjde to jinak, než že si ty informace budeš sám aktivně hledat. Řešení je, sednout si každé ráno ke kalendáři a projít jednotlivé události a tam, kde tušíš problémy, tak znovu kontaktovat organizátory. Spoléhali jsme na to dlouho, že si to budou lidi hlídat sami, ale nemáme to zažité. Proto ty budeš muset být ten aktivní člověk, který ten kalendář spravuje a udržuje.
OT - jedna věc je spravovat a udržovat stávající události, další věc je pak sledování všech možných skupin a profilů, jestli náhodou nepřišla další událost, kterou bych měl zapsat.
EN - nejdůležitější je mít správně ty akce, které už tam jsou. Není tvoje práce sledovat všechny akce, kde se mihnou. Ta aktualizace je hlavně na tobě.
JP - souhlasím s Evou s malou výhradou - není v lidských silách to kontrolovat každý den, stačilo by třeba každé pondělí si na to sednout a ověřit si, zda ty akce budou, nebo ne.
BL - byla bych ráda, když už jsme začali ve větší míře používat redmine, protože Ondra už tam má úkol na správu kalendáře - řešit požadavky tam (bude to lépe dohledatelné a přehledné). Budou se tak lépe sledovat i změny, není to nutné pro stávající akce. Když akci ruším, měla bych dát jako první echo správci. Zanášení nových akcí může probíhat i přes redmine, bylo to tam zanesené, byly tam ty info, apod. Přehlednější i pro Ondru.
JP- i s Blankou souhlasím. Kombinace obého mi přijde přínosná - aby to bylo dohledatelné a pro Ondru uchopitelné. Když ho lidé kontaktují různými cestami, je to nepřehledné. Míša píše, že řadoví členové nemají do redmine přístup. Jenda - přístup mají, ale nemůžou s ním pracovat - v tomto případě můžou pomoci členové PKS, kteří jim můžou poskytnout support.
OT - s Jendou souhlasím - akci si do redmine můžu prakticky zadávat sám. Teď jsem je zadával na fb a do kalendáře, když si je zadám i do redminu, tak se mi tato možnost líbí víc. Všichni ví, jak mě můžou kontaktovat, do redmine si to dám sám.
EN - není redmine malinko komplikace? není to zdvojování práce? když jsme minulý týden řešili opravu kalendáře, tak jsem Ondrovi raději zavolala, než abych to jednotlivě zadávala do redmine. Můžeme to zkusit zadávat postupně. Jednou týdně mi přijde kontrola málo.
OT - první info beru tak, jak mi přijdou, vezmu a udělám si poznámky na papír. Ten bych teď nahradil rovnou tím redmine.
RP - redmine je jediný způsob, jak evidovat to, že se po Ondrovi něco chtělo. je to přehledný, dá se tam rovnou vykazovat čas, je to lépe evidované. Lidi v redmine můžeme proškolit, nebo určit někoho v PKS, kdo to bude mít na starosti.
BL - závěr: ti, kteří pracují s redmine, můžou Ondrovi zadávat nové akce do kalendáře přes redmine (např. já), aktualizace kalendáře nechávám na Ondrovi.
OT - snažím se do kalendáře koukat denně, problém je s opakujícími se akcemi, kde dojde ke změně, která se nepropíše do dalších opakování (to nedokážu vždy odhalit), tady bych poprosil všechny, kdo na něco takového narazí, ať kontaktují mě nebo Blanku a vyřešíme ASAP
EN - je to důležité, protože jsme měli minulý týden na jednání MS nového zájemce, který nám potvrdil, že se do kalendáře díval a řídil se jím

Program vyčerpán, jednání končí.

Příští jednání bude dle svolání BL, dle vývoje množství bodů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Eva.Novakova

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1238 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
10. 5. 2020 od 15:00 - pouze PKS, bez volebního výboru


a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
b. schválení programu

1. zhodnocení úkolů
2. výsledky ankety - nedořešené body z jednání 19.4.
3. PaRo - podpora projektů (na jednání 12. 5.)


Přítomni: Blanka Lednická, Pavel Knežik, Eva Nováková, Jan Břížďala, Jan Pošvář
Hosté: Ondřej Tůma, Marek Křejpský, Jiří Wiche, Vítek Žák, Irena Bačinová, Roman Pašek (15:40)

Zapisovatel: Eva Nováková, Ondřej Tůma
Ověřovatel: Blanka Lednická

a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Schváleno

b. schválení programu
Program schválen jednomyslně


1. Výsledky ankety
Nebylo dokončeno hlasování - bylo hlasováno jen o protinávrhu, ale ne o původním návrhu, kde bylo sdílení navrženo s Blankou.
EN: Zařadila jsem tenhle bod, ale nedala jsem tam sebe, beru to jako nedořešený bod z minule. Víc k tomu teď nemám, asi je to na vás, co s tím uděláte. Pokud nedojde k revokaci minulého hlasování, půjde to ke kontrolní komisi, což zmiňovala Míša. Zároveň krom toho, že jsme nehlasovali podle původního návrhu, tak jsme ani nenasdíleli výsledky s členskou základnou, to by taky chtělo dotáhnout.
JP: myslíš ty redukovaný výsledky
EN: jo, v zápise je, že dáme k dispozici excel bez mikrotémat a že tam dáme komentáře rozházené, může to být jen na mraku nebo tak a jen pro členy.

BL - beru to tak, že ten bod minule nebyl dokončenej a tím pádem to hlasování proběhlo…rozhodovala jsem se na základě informací, který nebyly pravdivý a teď bych hlasovala jinak. Nevím teď ale, jak s tím hlasováním naložit.
JP - můžeme udělat klasickou revokací, když se domluvíme
PK - já s tou revokací taky nemám problém
JP - tak počkáme na JB a pak naformulujeme tu revokaci a znovu odhlasujeme.

Revokace:
PKS Vysočina bere přechozí hlasování o návrhu usnesení PKS Vys 29/2020 na jednání z 21. 4. 2020 od 20:00 za zmatečné.


2. PaRo
EN - původně jsem chtěla pozvat hosty, ale to teď nejde, tak si pojďme říct mezi sebou, jakou podporu těm dvoum navrženým projektům dáme. Bylo by to dobrý probrat právě s Hankou, Veronikou a Miluš, ale můžeme udělat nějaký návrh, se kterým je pozvu na úterní jednání.
BL - já vnímám víc “krajsky” Hančiny ženy. U druhého projektu, čistě osobně, nemám pocit, že by se tady na Vysočině chytil. Ty Ženy mi přijdou víc “naše” a spíše bych je zaštítila.
EN - rozumím BL, ale myslím, že bysme jim měli dát ještě šanci to prezentovat a třeba si ho obhájit. Domluvme se, jak to můžeme udělat a také jaké možnosti podpory máme.
BL - ty projekty by se měly představit spíše KF než PKS, protože o výši podpory bude posléze rozhodovat KF, tak by bylo fajn, kdyby k tomu členové mohli říci svůj názor a případně se i ptát.
JP - neřešil bych doporučení PKS, spíš ty projekty zviditelnit třeba v rámci newsletteru. Máme členskou základnu dostatečně uvědomělou a nepotřebují k tomu naše posvěcení.
EN - ono těch projektů je tam docela málo, tak by mohly mít nějakou šanci. Chtěla bych ale, aby napřed mělo PKS jasno, než to vykopneme mezi členy.
EN - jestli není vhodný, aby přišly v úterý, tak já jsem s tím v pohodě, ale myslím si, že nějaký ten postoj by byl jen dobrej.
JP - tak uděláme orientační hlasování, tím zjistíme, jestli je vůbec vůle dát doporučení předsednictva. Jsou námitky?
BL - Pro
EN - Pro
JP - Teď - Kdo chce dát doporučení?
BL - Nemám potřebu
EN - Doporučení nebo podporu? Doporučení nemusíme, podporu jo.
JB - Nechal bych to na členech
PK - Taky bych to nechal na členy
JP - Teď uděláme orientační hlasování o případné podpoře finanční
BL - Jsem pro podporu
EN - Jsem pro podporu
PK - Jo, taky ano
JB - Taky ano
JP - Prostě jo
JP - tak si je pozveme na schůzi v úterý a budeme se bavit o té podpoře.
EN - plynou z toho nějaké úkoly?
ÚKOL - EN pozve Miluš, Verču N. a Hanku H. na jednání PKS 12.5.2020
1. Výsledky ankety
Revokace usnesení PKS Vys 29/2020:
PKS Vysočina bere přechozí hlasování o návrhu usnesení PKS Vys 29/2020 na jednání z 21. 4. 2020 od 20:00 za zmatečné.
BL - Pro
JP - Pro
EN - Pro
JB - Pro
PK - Pro
JP - Nyní můžeme hlasovat o původním protinávrhu znova.
PKS Vys 29/2020:
Jan Břížďala nasdílí úplný zdrojový soubor s výsledky s Blankou Lednickou a Evou Novákovou.

BL - Pro
EN - Pro
JB - Proti
JP - Pro
PK - Zdržuji se

Protinávrh byl přijat.
ÚKOL - JB provede nasdílení zdrojového souboru s výsledky ankety dle hlasování.

EN - Ještě jsme se shodli na tom, že můžeme na Mraku zveřejnit jen některé sloupce a randomizované slovní odpovědi.
JB - nemám problém to udělat.

ÚKOL - JB zveřejní na Mraku výsledky ankety bez sloupců Veřejná funkce a Mikrotémata a slovní odpovědi budou randomizovány.
ÚKOL - JB předloží ke schválení PKS rozpočet volební kampaně schválený Volebním štábem
EN - Chtěla jsem poděkovat za revokaci toho usnesení. Hlavně Blance. Fakt respekt.

Acta est fabula, plaudite...

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Vysočina“