Stránka 12 z 26
Re: Žádosti o proplacení
Napsal: 28 srp 2019, 14:12
od Jiri.Snizek
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-262#p157
Přidávám odkaz na zákoník práce. Výdaj je odůvodněný. To, že naši zaměstananci nejsou zaměstnanci, ale dodavatelé služeb, budu řešit při volbě vedoucího personálního odboru a republikového předsednictva. V situaci, kdy jako strana prosazujeme zrušení karenční doby (jsme tedy na straně zaměstnanců) nebudu podporovat, abychom se chovali k zaměstnancům tímto způsobem. Náš PR manager není člen strany.
Re: Žádosti o proplacení
Napsal: 28 srp 2019, 14:24
od Marek.Rebicek
Dovolím si upozornit, ze cestovní náhrada pro jízdu osobním automobilem je nařízením vlády stanovena na 4,1 Kč/km+ phm dle spotřeby v TP. Takže zaměstnance i dodavatele nějaký vnitřní předpis nemusí vůbec zajímat, má na to nárok. Ze si to sami omezujeme fakticky jen na phm, je sice dobrovolně hezke, ale navenek neplatné.
Re: Žádosti o proplacení
Napsal: 28 srp 2019, 14:30
od Stepan.Drtina
Já bych to bral u člena strany, či kandidáta. Ale z těch 3 kč/km si dotyčný zaplatí tak možná palivo. Co amortizace a další náklady? Ondřej je placená síla, která by měla dostat náklady proplacené v plné výši. To, že to u Pirátů to fungovalo kdysi jinak placené lidi nezajímá (pokud to nejsou právě členové). Ale PR manager je člověk, kterého platíme za odbornou práci.
Re: Žádosti o proplacení
Napsal: 28 srp 2019, 15:57
od Jana.Skopalikova
Když už se bavíme o tom zákoníku práce, tak se tam taky píše:
§ 158
(1) Nebyla-li výše sazby základní náhrady sjednána nebo určena zaměstnavatelem před vysláním zaměstnance na pracovní cestu, přísluší zaměstnanci sazba základní náhrady podle § 157 odst. 4 a 5.
Výše náhrady za cestu u Pirátů stanovuje právě ona
prováděcí vyhláška k hospodaření a rozpočtům na 3 kč/km za osobní auto.
A zastávám jednoznačně názor, že kam se dá dojet vlakem/autobusem za rozumný čas, což z Prahy většinou jde, mělo by se jet hromadnou dopravou a ne využívat a proplácet auto, pokud člověk neveze nějaký objemný náklad např. k zajištění akce nebo aspoň takový počet spolucestujících, že to vyjde cenově lépe než hromadná doprava.
Re: Žádosti o proplacení
Napsal: 28 srp 2019, 16:32
od Jiri.Snizek
(4) Sazba základní náhrady za 1 km jízdy činí nejméně u
a) jednostopých vozidel a tříkolek 1,10 Kč,
b) osobních silničních motorových vozidel 4,10 Kč.
při použití přívěsu k silničnímu motorovému vozidlu zaměstnavatel sazbu základní náhrady za 1 km jízdy zvýší nejméně o 15 %. Tato sazba základní náhrady se mění v závislosti na vývoji cen prováděcím právním předpisem vydaným podle § 189.
(5) Základní náhrada u nákladních automobilů, autobusů nebo traktorů přísluší zaměstnanci nejméně ve výši dvojnásobku sazby stanovené v odstavci 4 písm. b).
No a tohle jsou ty odstavce 4 a 5, tedy základní sazba. Jestli chceš, aby pro nás Ondra dál nepracoval, pokračuj v této argumentaci, jinak opravdu nevím, o co ti jde. Já jsem rád, že v tak krátkém čase objel všechna místní sdružení v kraji. To, že bude mít vlastní auto, bylo v parametrech výběrka. (Kdyžtak mě opravte.) A nebylo tam, že by měl jezdit hromadnou dopravou do Benešova. Podej návrh systému proplácení jízd a můžeme se o něm bavit a hlasovat. Do té doby je schválení této položky odpovědností hospodáře.
Re: Žádosti o proplacení
Napsal: 28 srp 2019, 17:35
od Marek.Rebicek
Jano, zaměstnavatel muže náhrady zvýšit, nikoliv snížit. Jinak platí ty minimální sazby dle zákona. Jestli se účtuje dodavatelem 5 Kč bez phm, je to pod zakonou hranici u zaměstnanců a těžko to můžeš zpochybnit. O ježdění vlaky a autobusy je hezke mluvit, ale reálné je to u místní schůze, co začíná v 19h sci-fi.
Re: Žádosti o proplacení
Napsal: 28 srp 2019, 18:05
od Klara.Kocmanova
Já bych jenom ještě ráda doplnila, že velice často ze schůzí neodjizdim dříve, než kolem 22h. Bývá to i později. Pokud by se člověk spoléhal na jinou dopravu, musel by že schůze odcházet kvůli tomu, aby stihl poslední vlak. Pokud jedeme s Ondřejem oba, jedeme jedním autem, abychom náklady minimalizovali.
Re: Žádosti o proplacení
Napsal: 28 srp 2019, 20:10
od Jan.Korbel
Protože nejsem rozhodující hlas, tak jen do zápisu. Po doplnění účelu Štěpánovo cesty nevidím v proplacení cestovních položek problém. A jako vesničan chápu, že Ondra nechce všude jezdit MHD. Věřím, že je dost inteligentní, aby si sám vybral adekvátní způsob dopravy podle konkrétní situace.
Re: Žádosti o proplacení
Napsal: 03 zář 2019, 16:16
od Stepan.Drtina
Ad proplacení cestovních nákladů pro PR managera. Je zde možnost vyřešit tuto záležitost měsíčním paušálem. Ondřej to však teď aktuálně řešit nechce a pobavíme se o tom, až se s ním sejdeme v rámci vzájemného zhodnocení tří měsíců spolupráce.
Jinak zde však máme tuto věc:
viewtopic.php?f=637&t=48369&start=30#p633622. Podle komentáře Jana Bednaříka je smlouva neplatná. Požádal jsem v této věci o stanovisko PO a FO.
Re: Žádosti o proplacení
Napsal: 05 zář 2019, 15:41
od Stepan.Drtina
PO: Cestovní náklady nejsou ve smlouvě, PKS musí vyslat PR managera na služební cestu, aby mohlo být proplaceno.
FO: Špatně spočítaný limit záměru, cesťáky lze řešit buď mimořádnou odměnou, nebo dodatkem ke smlouvě, kde se zvedne fixní částka.
= jako nejlepší cesta se jeví to, že KF schválí záměr do konce roku, který bude počítat s částkou zvýšenou o fixní výdaje na cestovní náhrady pro každý měsíc. Následně se podepíše upravená smlouva, či dodatek.