Stránka 11 z 26

Re: Žádosti o proplacení

Napsal: 05 srp 2019, 21:03
od Jiri.Snizek
Schváleno. Díky za všechno.

Re: Žádosti o proplacení

Napsal: 22 srp 2019, 16:50
od Klara.Kocmanova
Ahoj,
prosím o schválení následujících výdajů:
https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6971/ - video podcasty
https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6973/ - proplacení cesty (Štěpán Drtina)

Díky.

Re: Žádosti o proplacení

Napsal: 27 srp 2019, 13:05
od Klara.Kocmanova
Ahoj,
prosím o schválení následujících žádostí:
https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6988/ - PR manager výplata červen
https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6990/ - PR manager proplacení cest červen
https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6989/ - PR manager výplata červenec
https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6991/ - PR manager proplacení cest červenec

Díky.

Re: Žádosti o proplacení

Napsal: 28 srp 2019, 10:13
od Jana.Skopalikova
Jen si tu odložím výňatek z prováděcí vyhlášky k hospodaření a rozpočtům týkající se hrazení cestovních nákladů, kterými by bylo fajn se řídit. :)
Odkaz na vyhlášku na wiki zde. Důležité věci označeny tučně.
§ 3 Úhrada cestovních výdajů
Pracovní cesta za účelem plnění stranických úkolů musí být schválena hospodářem příslušného týmu, který člena/y, zaměstnance, dodavatele, dobrovolníka/y na cestu vysílá.1) Souhlas s pracovní cestou může být udělen i ústně, s tím, že jej hospodář potvrdí spolu se souhlasem k proplacení.
Proplacení cestovních náhrad probíhá obdobným způsobem jako u ostatních žádostí o proplacení.
Ze žádosti o proplacení musí být patrný důvod cesty, start a cíl, případně orientačně trasa (zejména pokud byla delší než trasa optimální).
Pro použití automobilu se s ohledem na současné ceny pohonných hmot a průměrnou spotřebu běžných aut stanovuje paušál 3 Kč/km. V odůvodněných případech lze místo paušálu proplatit prokázané výdaje za pohonné hmoty, maximálně však do 5 Kč/km (např. při užití dodávky).
Při neúčelném použití dražšího druhu přepravy (např. 1. třída nebo dražší dopravce ve stejné časové poloze, bylo-li možné cestovat levněji) se proplatí jen částka za standardní druh přepravy dle běžného ceníku dopravce (používá-li dopravce tzv. dynamickou tvorbu cen, použije se podpůrně ceník ČD nebo jiného dopravce, který se používá pro výpočet kompenzací za žákovské jízdné).
Při nákupu cestovních dokladů je žádoucí se o výši jízdného informovat s dostatečným předstihem a využít dostupných slev v rámci zákaznických programů (např. kreditové jízdenky, včasné jízdenky přes internet apod.).
Protože třeba zde: https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6990/ si PR manažer účtuje 5 Kč/km (a dodávkou asi nejel), sice je tam začátek a konec cesty, ale důvod cesty tam taky není.
Stejně tak důvod cesty chybí u Štěpánovy cesty do Řevnice: https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6973/.

Re: Žádosti o proplacení

Napsal: 28 srp 2019, 11:42
od Lucie.Spacilova
Se vám sem vloudím s názorem. Je potřeba si tyhle věci ujasnit a předpis vychází ze Zákoníku práce, takže je potřeba se tím řídit. Takže pokud jde o cestu PR managera, tam budu chtít jako člen FT a propláceč vědět, na základě čeho to případně hospodář schválí (zatím se tak nestalo). V případě cesty Štěpána, je nutné, aby hospodář chápal, že když zmáčkne tlačítko "schválit hospodářem", jde to za ním. Já jako propláceč můžu požadovat vysvětlení, ale plnou mírou to jde za schvalujícím hospodářem. Ráda vám udělám školení k Piroplácení v rámci kraje, aby k těmto nedorozuměním nedocházelo a vyjasnila vám případné otázky.

Re: Žádosti o proplacení

Napsal: 28 srp 2019, 11:50
od Jiri.Snizek
Štěpán jel do Řevnice jako člen předsednictva na setkání s příznivci. Náklady na cestu PR managera jsou spočteny podle kalkulačky cestovních náhrad. https://kalkulacky.idnes.cz/kalkulacky. ... hrady-2019 Odpovědnost si uvědomujeme.

Re: Žádosti o proplacení

Napsal: 28 srp 2019, 12:39
od Stepan.Drtina
Jana.Skopalikova píše: 28 srp 2019, 10:13 Stejně tak důvod cesty chybí u Štěpánovy cesty do Řevnice: https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6973/.
Tak to napíšu ještě sem, aby to někde nezapadlo. 90% cestovních nákladů, které v rámci kraje absolvuji si proplácet nenechávám. Nicméně Řevnici mám poměrně daleko a už to pro mě není zanedbatelný náklad. Jednalo se o schůzi s nováčky, kde považuji účast někoho z PKS za nutnou. To, že tam bude Honza Korbel jsem se dozvěděl až těsně předem.

Nebráním se tomu pobavit se nad nějakými pravidly proplácení cest v rámci KS, aby i třeba někdo mimo PKS věděl, kdy si může o cesťák zažádat. Pokud @Jana.Skopalikova předloží jí avizovaný návrh, tak budu jedině rád.

Re: Žádosti o proplacení

Napsal: 28 srp 2019, 12:48
od Klara.Kocmanova
Jana.Skopalikova píše: 28 srp 2019, 10:13 Protože třeba zde: https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6990/ si PR manažer účtuje 5 Kč/km (a dodávkou asi nejel), sice je tam začátek a konec cesty, ale důvod cesty tam taky není.
Stejně tak důvod cesty chybí u Štěpánovy cesty do Řevnice: https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/6973/.
Je to po dohodě s hospodáři kraje.

Re: Žádosti o proplacení

Napsal: 28 srp 2019, 13:21
od Jana.Skopalikova
Jako proplácení tím paušálem 3 Kč/km beru, zvlášť když je to třeba jak jel Štěpán z Kutné Hory do Řevnice - tam jezdí hromadná doprava dost blbě. :)

Když si ale spočítáme cestu třeba z Prahy do Benešova a zpět, kam jezdí vlaky co hodinu a trvá cesta 40 minut rychlíkem, tak ve faktuře PR managera je 120 Km a 600 Kč.
Ale když pojede člověk vlakem, tak to má 80 Kč 1 cesta vlakem bez žádné slevy. Když připočítáme ještě 24 Kč lístek na MHD v Praze, tak jsme na zpátečním jízdném na 208 Kč. Úspora nákladů cca 400 Kč na jedné cestě - to je trochu velký rozdíl, že?

Re: Žádosti o proplacení

Napsal: 28 srp 2019, 13:32
od Lucie.Spacilova
Hele, to jak si hospodaříte s rozpočtem, do toho vám opravdu mluvit nebudu. Ale je stanoveno 3,-/km a až 5,-/km mimořádně. Kde se myslí na to, že když například před volbami v rámci kampaně někdo vezme dodávku a lepí plakáty nebo převáží stany, případně v rámci pořádaných akcí skákací hrad například. Bylo by dobré si uvědomit, že to není úplně dlouho, kdy si Piráti platili všechno sami a z vlastní kapsy a nehledat skulinku nebo převracet předpisy.

Edit: A v případě Štěpána, on ví, že jsem přísná, ale spravedlivá. Takže to zdůvodnění do Piroplácení je potřeba psát, abych jako propláceč věděla o co jde. Protože já pracuji s fakty a detektivní práce je v účetnictví asi to nejhorší. Prostě transparence je základ !