Odstoupení z funkce místopředsedy KS PlK

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Josef.Kubat
Člen KS Praha
Příspěvky: 154
Registrován: 30 srp 2017, 20:33
Profese: student, asistent radní
Bydliště: Klatovy
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Odstoupení z funkce místopředsedy KS PlK

Příspěvek od Josef.Kubat »

Milí kolegové,
oznamuji rezignaci na funkci místopředsedy KS PlK, a to z důvodů osobních a vážných rodinných.
Tyto důvody jsem sdělil svým kolegům v předsednictvu, i kolegům s kterými udržuji mimostranické vazby - přesto, kdyby někoho tyto soukromé (nijak se stranou nesouvisející) důvody zajímali, může se mě zeptat soukromou cestou.
Rád bych zároveň tuto příležitost využil k shrnutí svých aktivit od února ve funkci:

Celou svoji práci při evropských volbách jsem do podrobností i s doporučeními pro další volby sepsal v tomto vlákně, kde jsem v anketě požádal o uznání legitimity svých kroků oplátkou za nabídku rezignace. Za vyjádřenou podporu Vám ještě jednou děkuji.

Jak z toho vlákna taktéž vyplývá byly v mojí manažerské činnosti i věci místopředsednické, které přesáhli jen jednou volební kampaň, třeba jako náš nový krajský web, na kterém jsem pracoval i po kampani. Viz po domluvě s koordinátorem sepsané základní nutné požadavky zde. Kde je třeba i tolikrát omývaný bod propojení facebookových a webových stránek pirátských buněk v kraji na jednom místě. Konečně se podařilo přesměrovat odkaz na krajský web z Plzeňských pirátů na krajský web., atd. atd. Ale je zřejmé, že na webu práce nikdy nekončí a jako jednu z posledních drobnůstek jsem například v minulém týdnu připomínkoval tagy. Proto vůbec nezávidím pozici, kterou v této pracovní struktuře má náš koordinátor, na kterém zatím bohužel leží příliš mnoho odpovědnosti, a který tyto nepříjemné úkoly dobrovolně postupně plní sám, nebo s pomocí Tomáše Pastirčiáka (případně Martinem Ptáčkem). Co jsem ale výhledově pochopil, zpráva webu by mohla přejít časem pod krajský mediální odbor, nebo zkrátka pod jiný krajský orgán.

Vytvoření "ověřené facebookové identity" a naučení základních principů propagace. Kolem tohoto bodu byly snad jediné kontroverze, které jsem snad rozehnal, tím že pochybení byly jen kroky nutné v rozvoji. Facebook mi po volbách dal i vlastního propagačního učitele z dublinské centrály, který mi moje předpoklady potvrdil. Na propagacích tak můžu dělat i po volbách, jelikož zdlouhavý proces udělování identit, je celkem otravná překážka, pokud chcete propagovat politické materiály a v kraji pokud vím není příliš mnoho lidí, co jí mají.

Často toho využívám i když pomáhám Klatovským Pirátům (z kterých mimochodem pocházím :) ) při propagování jejich příspěvků na našem fejsu. U nich to ale není žádná práce, jelikož jdou na dračku sami. Je jen škoda, že tyto práce nemůžeme vidět všichni vzájemně a jsme v kraji limitovaní tím, jestli chodíme na krajské schůze a prezentujeme svojí činnost. To vidím jako největší (přirozenou) překážku proto aby svoje činnosti dokázali členové ocenit vzájemně napříč krajem, jelikož o nich neví. Třeba se tímto médiem stane i ten krajský web, nebo nově teambuldingy, který teď plánuje Michal Ertl, nebo něco úplně jiného :D (třeba jako cirkulace krajských schůzek, přičemž dubnovou v Klatovech jsem mohl částečně moderovat) ale kraj prostě volá po větší propojenosti.

Od chvíle co máme mediální spojku již na krajskej facebook nepřidávám příspěvky, ale všechny příspěvky předávám jí, tím chci Jindrovi poděkovat za jeho systematickou práci.

Mezi moje poslední činnosti patřila například spolupráce a úvodní integrace (nebo alespoň snaha o ni :D ) Romana Sloupa, ve kterém vidím potenciál a držím mu palce, ať už senátorské primárky, kde má kvalitní a silnou protikandidátku dopadnou jakkoliv :) Mezi tuto spolupráci patřil například článek, který měl vyvrátit bludy a mýty o Pirátech na základě rozhovoru s Romanem zde.Z nejmenovaných věcí to bylo hned z kraje v únoru vymyšlení, domluvení a zajištění návětěvy Olgy Richtrové i s několika mediálními výstupy. Jeden z nich i náš společný článek s Olgou (za jehož skvělou grafickou podobu vděčím Standovi Haviárovi) zde.

Smyčkou ze začátku se vracím na konec, neboť moje poslední spolupráce v kraje bude opět s Olgou Richterovou. Přes svojí rezignaci svoje úkoly dokončím stejně jako tento. Olga totiž (jak snad již víte z newsletrů a meilu) navštíví náš kraj. Viz vlákna zde a zde. Kromě návštěvy dětského domova a místních politiků zabývajících se sociálním bydlením by tak ráda potkala i Vás, tak určitě přiďte :)

Do shrnutí se samozřejmě nevejde vše, ale selektivně jsem vzal věci, které mi přišli podstatné. Takže například prázdninové debaty s kolegy v předsednictvu o krajských materiálech pro volby a chod kraje beru jako samozřejmost. Takových samozřejmostí je ve funkci místopředsedy mnoho.
Přestože se může jednat o na první pohled nezáživnou funkci, pokud k tomu přistoupíte správně rozhodně se nudit nebudete a můžete do kraje přinést vlastní pohled. Proto doufám, že mojí největší devizou pro kraj bude víc motivovaných lidí s chutí hlásit se v lednu o funkci v předsednictvu (už mám nějaké favority :) ).

Odnáším si mnoho zkušeností, žádnou zášť a přeji VŠEM kolegům ať se jim daří ve straně i v životě (třebaže s některými zásadně nesouhlasím v mnoha a mnoha bodech :D - v různorodosti je ale síla).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kubat za příspěvek:
Michal.Ertl
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.
Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Plzeňský kraj“