PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátoři: Ondrej.Kolek, PKS Liberecky kraj

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 1703
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (technolog vývoje)
Bydliště: Dolní Černá Studnice
Dal poděkování: 1403 poděkování
Dostal poděkování: 1078 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Prosim opravis seznam pritomnych .-)
U akce v Jilemnici dopln nazev udalosti a kontaktni osobu.
Diky
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; ondrej.kolek@pirati.cz
"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Karolina.Gaislerova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

@Ondrej.Kolek

Zápis mi upravit nejde, zkusím to ještě na PC.:-)

Prosím o přiblížení jak opravit seznam přítomných,byl tam ještě někdo?

Díky

Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 652
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: historička umění a matka
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 489 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Mumble PKS a MS Jablonec nad Nisou

datum: 18.3.2019
čas: 18:05 - 20:00

přítomní: Daniela Weissová, Helena Vondráková, Jan Lehký, Jarmila Valešová (do 19:04), Marek Förster, Ondřej Kolek, Ondřej Novosad, Veronika Vavřinová

moderuje: Ondřej Kolek

zapisuje: Helena Vondráková

Cíl je zároveň se pochopit. Pochopit potřeby MS a pokusit se ho víc vtáhnout do prostředí KS. Tak aby viděli možnosti KS, které se dají třeba využít. Určitě budeme pokračovat i dál. 1 mumble to nevyřeší. Stejně tak se budeme věnovat MS Českolipsko.
Ondřej Kolek se ptá, zda si prošli otázky, které poslal. Otázky přišly pozdě a nebylo na ně moc času. Ondřej příště pohlídá, aby se ke všem dostaly otázky včas.

Otázky pro MS Jablonec nad Nisou:
Jakou pomoc si přejete a očekáváte od KS LBK?
Jakou pomoc si přejete a očekáváte od PKS LBK?
Jakou další pomoc si umíte představit od Pirátské strany jako celku?
Máte strategický plán pro rozvoj MS Jablonec pro tento rok či na další období a jak případně vypadá?
Pokud nemáte strategický plán rozvoje, plánujete nějaký navrhnout?
Jaký je předpoklad rozvoje počtu členské základky v roce 2020?
Co považujete za své největší úspěchy od vzniku MS Jablonec, co z toho spadá do roku 2020?
Jaké záležitosti nenaplnily Vaše očekávání a jakým způsobem to chcete změnit?
Co považujete za silné a slabé stránky MS JBC a PMS JBC?
Co považujete za silné a slabé stránky KS LBK a PKS LBK?

Ondřej Novosad otázky rozeslal všem do mailu a diskuze podle pokračovat dál na fóru. Od nového roku se toho moc nestalo. Shrnuje, co se děje v Jablonci a v čem se angažují Piráti. S Honzou Polákem nastínili ideální koncept schůzek a do 2 měsíců by ho chtěli uvést do praxe. Jako velkou slabinu cítí, že nemají možnost věnovat této práci moc času.
Rezervy jsou v jasné pomoci zastupitelům. Potřebují především mediální a právní pomoc. Potřebují sestavit a schválit mediální tým. Odhlasovali si, že PMS nemusí být paralelně garanty týmů. Chtějí na MO vyčlenit samostatné prostředky. Potřebují člověka, který bude psát články.
Trápí je málo aktivních lidí a potřebují nabrat nové duše. Jediná šance, jak rozšířit členskou základnu o aktivní lidi je přes sktrukturu KET/MET.
Chtějí navázat užší spolupráci mezi Jabloncem a Libercem.
Ondřej Kolek odpovídá, že z centrály se nedá právní pomoc očekávat. Pirátští právníci jsou extrémně vytížení. Určitě má smysl požádat o pomoc via podání v Redmine. Minimálně člověka nasměrují na někoho, kdo pomůže. Na konkrétní věc se dá najít konkrétní člověk a zasmluvnit ho smlouvou o dílo. Pokud nebudou stačit prostředky, můžemě potenciálně použít rozpočet KS.

Jarča si myslela, že se budeme bavit o pomoci MS v rámci pandemie. O pandemii koronaviru jsme se bavili jsme na včerejším mumble - tato schůzka se měla věnovat něčemu jinému. Ondřej Kolek to komunikoval dlouho v předstihu s O. Novosadem a Honzou Polákem. Koroně se věnuje koordinátorka a Renata Franclová a každý, kdo chce připojit ruku dílu je vítaný. Ondra navrhuje Jarče, aby se spojila s Renatou. Měl by to současně být i nečekaný leitmotiv pro krajské volby. Bude to pro lidi problém a bude potřeba to řešit hned.
Jarča dále mluví o tom, že nejvíc je potřeba prognostik. Potřebovali by vědět, na co se mají co nejvíce zaměřit. Ve chvílích, kdy se nám ekonomika řítí do velké krize, nemá smysl investovat energii do sportu (skate park). Přijde bída a Jarča by ráda věděla, jak na ni reagovat. Uvědomuje si, že se málo obrací na kraj. Málo se obrací, málo se ptá a to může zároveň působit tak, že málo informuje.
Podle O. Kolka je otázka prognostika spíš na rezortní týmy. Doporučuje projít vlákna rezortních týmů.

Daniela nad problematikou pandemie přemýšlí už od začátku týdne. Budeme muset podle současné situace upravit i program. Máme 2 možnosti:
1) krize posílí občanskou společnost
2) budou tlaky na to občanskou společnost oslabit a manipulovat s ní
Pokud se nám podaří uspět ve volbách a eventuálně jít do vládnoucí koalice, dopady vlády nebudou procházet tak snadno. Je před námi velký úkol a to, co nás brzdí není nedostatek odborníků nebo právníků, ale nedostatek lidí. Daniela si sype popel na hlavu, protože po úspěchu v roce 2017 brzdila příliv nových členů. Měli jsme naopak náruč otevřít. Je potřeba neustále aktivizovat ne příznivce, ale lidi, kteří lajkují posty na fcb a nebát se říct si o pomoc. Je velká pravděpodobnost, že se z nich příznivci stanou.

O. Kolek vidí jako 3 nejdůležitější věci:
1) zvýšit celkový počet členů
2) zvýšit počet aktivních členů
3) zvýšit atraktivitu pro lidi zvenčí (např. formát schůze - program, jasný cíl)
Dalo by se členy také aktivně zapojovat formou např. odborných asistentů pro zastupitele.

Verča pociťuje jako největší problém, co jí tíží, demotivaci. Na schůzky chodí pouze PMS a občas předsednictvo. Osvědčilo se zahrát na city.

O. Novosad sleduje na sobě, že má mraky práce a stojí ho velmi energie navíc věnovat se fóru. Nemá už energii na to, aby lidi motivoval a přesvědčoval ty neaktivní, aby něco dělali. Všichni to děláme dobrovolně a on ze své pozice pozice předsedy si neumí představit, že bude někomu něco nakazovat. Dokáže si představit, že někoho na základě odbornosti někam nasměřuje a bude požadovat výsledek.

O. Kolek zjistil, že vyhoření závisí na nastavení stavu mysli. Je potřeba si uvědomit, že jednotlivec nedokáže obsáhnout všechno a je potřeba si jednotlivé role rozdělit. Je důležité v sobě najít tu sílu, nějaký pozitivní proud, přidat plyn a dotahovat věci. Ondra chce mluvit letos s každým jednotlivým členem o tom, jak se cítí a jak bychom ho mohli zapojit. Každý rád řekne, co umí, a s tím se dá dál pracovat. Pokud na to nestačí zkušenosti z firemního prostředí, musíme se dál vzdělávat (Jak motivovat, Jak řešit spory, ..). Může pomoci i pirátská putovní univerzita. Nově je na fóru také vlákno, kam si můžeme psát náš zájem o školení tzv. soft skills. Je to zkrátka řešitelné, je to o mindsetu a Ondra si tím vším prošel taky.

Pro O. Novosada je nová velká pozitivní zkušenost výběr nové koordinátorky.

Helena mluví o tom, že je hrozně důležitý nadhled a fyzická kondice. Je potřeba si uvědomit, že když se něco z toho, co plánuji, nepovede, nic se neděje. V okamžiku, kdy si člověk přestane věci připouštět, začnou se dařit.

O. Kolek je se současným složením a aktivitou PKS spokojený, ale vždycky to tak nebylo.
Mediální odbor KS je nastartovaný. Kdokoliv aktivní může být členem, což pro něho může být přínosem (školení, sdílení zkušeností, konzultace s M. Chalupou). Nikdo nebude placený, ale budou se udělovat cílové odměny. PKS nezařídí nikoho, kdo by se věnoval čistě Jablonci. Máme Michala Chalupu.
Jenda Lehký bude zveřejňovat všechno na fcb. Pro O. Kolka je MO KS priorita a řešením pro Jablonec bude napojení na MO KS. Kolem vedoucího MO bude tým dobrovolníků a doporučuje se na něj napojit.

Pro Jendu L. je také nejdůležitější mediální tým MS. Jako ideální vedoucí se jeví Honza Picko, ale když se s ním Jenda o tom bavil, řekl, že neví. Má jasno v tom, že je potřeba stupňovat mediálně opoziční práci tak, aby to vyvrcholilo v době kampaně do dalších komunálek. Jenda opakuje, že by potřebovali pomoc v právních věcech. I přesto, že Jarda je právník, nikdy nepokryje širokou škálu oblastí, kde tu pomoc potřebujeme.
Zájemci o členství jsou, ale nevidí cestu dál. Bez aktivního zapojení stávajících členů to nepůjde. Neví, jak to uchopit dál, jak nabrat lidi. Potřebujeme minimálně 10x víc členů, než máme teď, abychom se profesionalizovali.

Ondra hodnotí jednání jako plodné. Všichni jsme kraj a ten nejpomalejší udává tempo kroku. Další schůzka tohoto typu bude odhadem za měsíc.
Mgr. Helena Vondráková,
tel.: 605 136 828
zastupitelka v Pulečným
2. místopředsedkyně krajského sdružení Liberecký kraj
členka personálního odboru
členka volebního výboru

"Děláme to i pro sebe."

Karolina.Gaislerova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

Jednání PKS LBK
Datum: 18.3.2020
Čas: 17:30 - 18:00
Místo: Mumble


Přítomní: Helena Vondráková, Karolína Gaislerová, Marek Förster, Ondřej Kolek, Daniela Weissová

Moderuje: Helena Vondráková
Zapisuje: Karolína Gaislerová
Zápis zkontrolovala: Helena Vondráková

Program:
1. Volební asistent


Volební asistent

Ondřej:
-Vypadl nám volební asistent, musíme to řešit, jaké máme možnosti?
-Renata bude pomáhat, Pirátské Listy na sebe vzal Petr Jeník.

Helena:
-Nemá smysl to výběrové řízení dělat, kvůli Zuzce, vzhledem ke svým úvazkům je nepřijatelná.

Marek:
-Postrádá to smysl, výběrko, kde je jeden člověk.

Daniela:
Souhlasím, vyhradili jsme si právo nikoho nevybrat nebo to zrušit, jako Koordinátorka Zuzka neměla čas v období voleb.

Ondřej:
-Jak naplníme tu aktivitu?

Marek:
-Zopakujeme výběrové řízení a dáme tomu 14 dní

Helena:
-Stálo nás to spoustu času a energie, znovu bych výběrko nedělala. Všichni, které se nám podařilo oslovit a měli o tu pozici zájem se už přihlásili. Pochybuji, že existuje ještě někdo jiný ochotný, který by byl schopný a ochotný akceptovat naše podmínky

Ondřej:
-Jak naplníme aktivitu? Svoláme členy, bude to pro ně prospěšné, nahradíme to více lidmi, budou muset být aktivní, Michal Chalupa taky pomůže, pokud budeme naslouchat a budeme vědět co chceme

Daniela:
-Toto je možné, bude to zájem celého sdružení, hlavně první 10, aby si každý z té desítky, řekl, o co se postará, a ať si vezme někoho, kdo mu s tím pomůže, nyní je sice volnější režim, ale i tak je nutné to nepodcenit, bude to velký nápor, škoda že nemáme volebního asistenta, bude nám to chybět, člověk, který koordinuje záležitosti.

Ondřej:
-Bylo by fajn, kdyby každý z první desítky měl svého asistenta, klidně i z jiných pořadí kandidátek, toto je zajímavý nápad, zapojit ke každému z první desítky, nějakou pravou ruku, může to být i člověk z kandidátky

Helena:
-Nedokáži si představit, že návrh Daniely by fungoval.

Ondřej:
-Je to zkušenost a neměla by se opakovat, nějaké řešení mít musíme, něco, co bude fungovat, když ne, můžeme to po tom upravit, neslibuji si, že všichni budou fungovat, a ať si to všichni pamatují,až budou probíhat další primárky, hlídat si vzájemné výkony, pokud je někdo někde vysoko podsazení a nekoná, je to problém.

Marek:
-Mě se to líbí, ale moc tomu nevěřím.

Helena:
- Existuje také možnost Renatu zasmluvnit, když to nepřesáhne 100k, nemusíme dělat výběrko, KoDo to dělat nemůže, koordinátorské práce je v kampani mnoho, ani první pětka

Marek:
-Založíme mediální odbor, zvolíme vedoucího až těch možnostech bude možnost čerpat nějakou úkolovou odměnu, kdo to bude dělat, je potřeba člověk na částečný úvazek.

Ondřej:
-Márův nápad se mi líbí, ale i tak by měl být každý z první 10 vyzván, ať má pravou ruku,něco jako asistent poslance.

Daniela:
-Může to jít přes osobní sympatie, měla by to být první desítka, čím více tím lépe, kdybychom přesvědčili Renatu, která by byla specialista na kampaň, že dostane odměnu, dovedu si představit, že to by fungovat mohlo,

Ondřej:
-Přesně,ať je to na osobním výběru, první desítka bude vyzvaná, ať tak učiní, vyzveme je, někdo si může sehnat i více lidí= více práce.
-Po ustanovení mediálního odboru bude možnost cílových odměn za práci související s krajskými volbami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karolina.Gaislerova za příspěvek:
Ondrej.Kolek

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 1703
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (technolog vývoje)
Bydliště: Dolní Černá Studnice
Dal poděkování: 1403 poděkování
Dostal poděkování: 1078 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Já se ještě jednou omlouvám za absenci, měl jsem střevní potíže a musel jsem .-)
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; ondrej.kolek@pirati.cz
"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 1703
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (technolog vývoje)
Bydliště: Dolní Černá Studnice
Dal poděkování: 1403 poděkování
Dostal poděkování: 1078 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Příště si shrneme Strategii 2020: přerozdělení úkolů, změnu termínů pro plnění cílů a zapojení nové místopředsedkyně.
Krajské předsednictvo LK; Garant bodu Věda a Výzkum; ondrej.kolek@pirati.cz
"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Karolina.Gaislerova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 20
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

Jednání PKS LBK
Datum: 24.3.2020
Čas: 21:00 - 22:15
Místo: Mumble


Přítomní: Helena Vondráková, Karolína Gaislerová, Marek Förster, Michal Chalupa, Daniela Weissová
Omluveni: Ondřej Kolek

Moderuje: Helena Vondráková
Zapisuje: Karolína Gaislerová
Zápis zkontrolovala: Helena Vondráková

Program:
1. Kampaň
2. Koronavirus
3. Krajský volební výbor
4. PaRo
5. Strategie rozvojeKampaň

Helena:
-Proběhlo Jitsi na téma claim. Výsledek je, že tvorba claimu se odkládá a např. Zlínský kraj bude mít vlastní claim. Chtějí, aby v claimu zaznělo, že je potřeba změna. Dává mi smysl mít taky vlastní claim, centrální claim možná nebude vystihovat to, čeho chceme dosáhnout my.

Michal:
-Nepřijde mi blbé vymýšlet vlastní claim, pokud je lepší než ten daný
-Chce to změnu - je klišé a nepirátská hláška, teto styl kreativity spíš uškodí, je to naprosto srovnatelné s tradičními stranami, necítím v tom nic pirátského.

Daniela:
-Souhlasím, když už někdo chce svůj ,ať požádá o pomoc odborníky, např. hurá na kraj mi připadá dětinské, v našem případě to není kvalitní.

Helena:
-Návrh od Honzy Hrušky, claim- "na kraji zítřka".

Michal:
-Pirátské listy nebudou, ani ty květnové? Zjistíme to.
-Bude to online, tam můžeme něco vymyslet, nyní to bude priorita a propagovat to na fb.Koronavirus

Helena:
-Důležité téma, jediné které můžeme řešit, starostové dělají kampaň, piráti v kraji jsou neviditelní.
-Měli bychom to koncepčně pojmout a vyzdvihnout a rozšířit kanály,co děláme v boji proti koronaviru.
-Šijeme roušky, Jan Picko- tištěné respirátory, Tomáš rozdává šicí stroje.
-Založit pracovní skupiny,týmy, každý tým bude mít jedno téma a každý bude dělat něco jiného, místo Ketu by měli tyto týmy.
-Infografika- co piráti dělají v kraji, byly by tam kontakty, kdo co dělá, pomůže atd.

Michal:
-Bude se tvořit krizový mediální štáb pirátů, který bude informovat v kraji.
-První pirátská pomoc- tři linie, každodenní reportování z krajů, co se zrovna děje, aktivita bude napojená na web korona virus pirati.cz, interaktivní mapa pirátských aktivit v krajích, rozcestník kontaktů k aktivitám.
-Nyní se ztratí každá zpráva, budeme streamovat, můžeme si tam někoho vytáhnout, projekt poběží 2-3 měsíce ,musíme být vidět, ještě to probereme, čeká se na první výkop a my se jako LBK taky budeme prezentovat.

Helena:
-Guláš bych řešila formou balíčků, balíčky s jídlem, pokud seženeme víc lidí, pojďme do toho, pomoc v době koronaviru je jediná dobrovolnická činnost, kterou teď dělat můžeme, pojďme se zviditelnit.
-seznam provozoven hospod, které dováží jídlo, pomoc podnikatelům, tabulku v našem kraji.

Daniela:
-Byla by dobrá aplikace, kde by byla představa o tom, kolik živnostníků už balancuje na pádu, kolik rodin už je v tísni, aniž by to řešili na sociálním úřadu, , chci zjistit na živnostenským, kolik je tu osvč, jakých a kde, ať jsme vidět, jsme aktivní a že něco děláme, pak budeme vědět, jak to na místech vypadá a budeme mít představu,jak se to bude dělat v budoucnu po krizi.

Helena:
-Chci vyzvat všechny členy,aby se zdrželi kritiky vlády na soc.sítích, nepřísluší nám vládu kritizovat, snažila bych se zveřejňovat vše pozitivní, pracovat na tom,abychom byli přínosem. Kritiku za nás v dostatečné míře dělají ostatní aktivní.

Danča:
-Nekritizuji vládu, mám výhrady, nemohu se tvářit, že je něco v pořádku, je to selhání, nemohu nic slíbit.

Marek:
-Také to nemohu garantovat, vláda jedná arogantně, zavřeli jsme hranice a máme karanténu, to je jediné dobré, nejsou základní prostředky.


Krajský volební výbor

Helena:
-Jako PKS máme plnit funkci krajského volebního výboru.
-Krajský volební výbor zřizuje PKS a přenáší na něj své kompetence, vytváření záměru, schválení rozpočtu, volba strategie, úkolování a dohled nad volebním štábem.
-Jako PKS schválíme rozpočet, který předloží volební štáb, mohou se objevit volební výdaje brzy a bez rozpočtu to neproplatíme.
- PKS ukládá volebnímu štábu předložit ke schválení navrhovaný rozpočet
- PKS ukládá volebnímu štábu dodat složení stálého volebního štábu.
- PKS ukládá volebnímu štábu dodat text na volebního manažera do příštího úterý, 31.3.2019


PaRo

Marek:
-PaRo- Picko- 3D tisk, spojitost? Jak to uchopit?

Helena:
-Školy budou chtít být apolitické, byl problém mít stánek v kampusu TULky.


Strategie rozvoje


Helena:
-Strategie rozvoje, probrat ty body, a co se nedají vzhledem k pandemii realizovat a posunout deadline o dva měsíce, existují varianty online kurzů, může to dva měsíce počkat, věřím že těch bodů tam bude i víc, probrat to příště, přehodnotit deadline a posunout to,celé upravit a přenastavit. To by mohl být úkol pro Ondru.ÚKOLY:

Karolína:
-zjistit, zda Jan Picko nemá zájem o větší podporu 3D tisku z naší strany.
-zjistit, zda budou pirátské listy v květnu

Helena:
-vytvořit na zulipu streamy ke korona týmům

Volební štáb:
-předložit rozpočet
-dodat text na volebního manažera do příštího úterý
-stanovit členy volebního štábu

Ondra:
-posunout deadliny ve Strategii rozvoje kraje 2020

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Liberecký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host