Zápisy jednání PKS JčK

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1852
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

PKS JčK 25.11.

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

přítomni: Jana Koláříková, Václav Klecanda, Kamil Podzimek, Tomáš Guth Jarkovský, Bohuslav Švehla, Lukáš Kolářík, Michal Diviš, Nikola Mrázová, Veronika Kovářová, Klára Bidařová, Tomáš Válek, Luboš Kudláček, Miloš Bučínský, Dan Leština, Ágnes Němečková; Júsuf Traore (přišel později)
zapisovatel: Bohuslav Švehla, Nikola Mrázová
ověřovatel: Jana Koláříková

1) rozpočet 2021:
JK: představuje rozpočet. Kde jsem nedostala podklady, vycházela jsem z odhadu. Položky jsou maximálně poníženo o 20%. MS Soběslav održela jediná o něco více.
Odměna za volebního manažera, bude vyplacena až v roce 2021.
ZK si může jednotlivé položky upravit.
Položka mediální prezentace (Agnes), bude v rámci budgetu, nebude zvlášť.
Rozpočtový výhled je na 3 roky. 2024 chybí zde příspěvek za EU parlament, nelze odhadnout. Alokováno 400 tis na volební kampaň do komunálu. Je možné položky rozložit na místní sdružení.
TGJ: 15 tis. je polovina členských příspěvků - to je průměrně pořád stejné?
JK: Je to podobné,- ten trend je konstantní.
VK: Proč je tam saldo?
JK: Není schodkový, schodkový bude 2022. Podle mne nebudeme vše čerpat a ke schodku nedojde.
2024 - není zahrnut příjem za eurovolby - takže schodek nebude. Jediný rizikový je schodek 2023.
TGJ: sloupec B - výnosy a nuly (u jednotlivých Msdruženích).
JK: To je čerpání ČB?
JK: To byl jen interní převod za tu ČB akci.
100tis je již včetně nedočerpaných.
BŠ: 2021 senátní volby - 100 tis. 2022 to budou ale dva okresy.
JK: Ok, ale kde vzít ty peníze?
Kolis: Za mně je to ok.
JK: Pokud by ČB chtělo slevit, bylo by to fajn.
TV: A co koordinace voleb z centrály?
JK: Celostátní kampaň - nakupuje se hromadně a bude to lepší. Zkoušela jsem pracovat i se 800tis., ale to bylo moc. Takže 600 tis. funguje. Minulá kampaň byla za 160 tis. a byla ok.
AN:Komunální volby budou v 2022, neměli bychom už začít pracovat v 2021 - a dát alokaci na komunální volby v 2021. Mediální tým - co se platí z těch 130tis v rámci mediálního týmu. LK:5tis na online fb reklamu. A 50 tis na tisk, videa a tak.
JK: nábor členů do MS - položka akce pro veřejnost a propagace
TGJ: Přebytky z místních rozpočtů by měly přetékat dál, jinak dostane každé MS nehledě na přebytek. Ale vím, že členové mého MS “spořili” na místní volby.
DL:Poznámka k senátním volbám - jít buď naplno do senátních voleb - 100 tis je zoufale málo, nebo se na to vykašlat a to nám pak bude stačit 20 tis.
JK: Na senátní volby se dávají příspěvky z centrály.
DL: frustrace nad plánování rozpočtu a definice jednotlivých položek. Překrývající se položky. Umím si základy odvodit. Víme kolik dáme do sněmovní kampaně celkem?
JK: Asi kolem 1 mil. celkem. Většinou se ty rozpočty z MS používají různě. Šla jsem poměrově dolů. Pokud MS nedodali podklady, odhadovala jsem. Pak dodávali jednotlivé KETy.
VK: Máme v příjmech, příjem za L. Kozlovou?
JK: Ne, ale je to dobrý bod. Mohli bychom žádat aspoň o poměrnou část.
VK: Souhlasím s Danem, že rozpočet je takovej divnej. Na některé otázky špatně odpovídá.
JK: Vychází z centrálního mustru.
VK: Rozpočet je komplexní.
JK: Chci si vše projít a pak být připraven vést jednání s krajským forem.
Kolis: Všechno je kampaň. Chci komplexní návrhy, kde ubrat a kde přibrat. )
TGJ: Znovu opakuji, ze jsem chtěl rozpočtem “šetrit” na další kampaň.
JK: Budeš mít i peníze na kampaň plus zvlášt peníze na MS.
TGJ: OK
JK: Navrhuje deadline k rozpočtu - 29.11.2020 - zahájit jednání na foru
VK: Tak proč to neuděláme hned?
JK: odhlasujeme to v redmine v neděli? Kdo zahájí jednání?
TGJ: Můžeme klidně navrhovat až na foru. Ale já se ted zdržím.
JK: Bude to lepší jednotlivě.
Kolis: Musíme mít ale návrh usnesení.
Agnes: Lidi chtějí o věcech mluvit a chci aby předsednictvo jednotné. Souhlasím s Kolisem a Janou.
Hlasování: Vydiskutovat rozpočet, v neděli schválit.
PRO: BŠ, JK, KP, TGJ
Kdo to chce schválit hned?
PRO:VK
JK: V neděli odhlasovat v redmine. Kdo zahájí jednání na foru?
TGJ: Já to zahájím.
JK: Tomáš zahájí jednání bezprostředně po jednání (úterý nebo středa).
AN: Pokud potřebujeme nějaký mimořádný navýšení, je možné o něco žádat?
JK: Předlož záměr a pošli mi to.

2) rozpočet 2020 pro KET + fungování KET= spojení KET SOCIAL A ŠKOLSTVÍ https://redmine.pirati.cz/issues/33647(zařadit navrhuje Dan, který se dostaví po schůzce RT Zem)
https://redmine.pirati.cz/attachments/d ... 06/krajské týmy - koncept.pdf
viewtopic.php?f=408&t=43145
DL: Chci se zeptat, jak je to s rozpočtem KETů na letošní rok. Byla nějaká částka pro všechny KETy společně, ale chci vědět, jestli ještě můžeme čerpat.
JK: Jakým způsobem to chceš do konce roku čerpat?
DL: Chtěl bych zadat analýzu/mikroanalýzu na odborné téma, které neumíme - např. energetické koncepce kraje, nebo odpadové hospodářství.
JK: Ok, tak předlož záměr.
DL: Jde mi o to, jestli chápu, že jsou ještě prostředky pro KETy k čerpání.
Kolis: Zbývá cca 18,5 tis. Kč.
DL: V tom případě předem ohlašuji mnohokrát projednávaný záměr na zpracování policy paper na téma ŽP nebo Zemědělství, které nemáme personálně dobře pokryté v rámci našeho týmu.
JK: Zpracuj záměr a dej do redminu požadavek.

KP: Fungování KETu viz krajské forum. Koncepce vznikla a byla precizní. KET některé fungují a některé nefungují. Kamil je ochoten zpracovat do 6.12. koncepci KETu a nějaké další úkoly.
A pošlu vám to. Diskuze běží do konce listopadu.
Spojit KET školství a social?
JT: Díky. Já jsem si dobrovolně úkol vzal. Souhlasím a rád se zapojím do týmu. Připojím se rád do týmu.
TGJ: Nechám si to do vlákna
KP: Jana, Júsuf, Bohouš, Nikola uděláme užší kroužek.
JK: dostane Redmine a do toho bude zaznamenávat jednotlivé body.
JT: Spojení KETu odhlasuje PKS, nebo to platí?
JK: Proč se bude spojovat? Stejní lidé a stejné věci?
JT: Ano.
DL: Hlásím se do týmu, protože to vedeme v RV.
Kolis: Chci se připojit jako konzultant jako spoluautor původní koncepce.
JK: Přidejte i Pepu Soumara.
Kolis: Rovnou je třeba přejmenovat.
BŠ: Není síla, která to přikazuje. Kety je možné přejmenovat.
JK: Sloučení social a školství - co nejdříve je svolávat společně?
AN: Podporuji sloučení.
Hlasování : Sloučení KETy
PRO: VK, BŠ, TGJ, KP
Zdržuje se: JK
Zapracování do nové koncepce
PRO: BŠ, KP, JK
ZDRŽUJE SE: TGJ, VK
VK: Příště budeme využívat redmine, pak jednání může být kratší.

3) zahájení primárek do PSP
volba lídra: rozprava má začít 29.11.
JK: Celorepublikovým lídrem Ivan Bartoš. Jsem připravena jednání odřídit do té doby, dokud se nepřihlásí Kolis. Z preventivních důvodů a bude třeba to příp. přehodit. Jak budeme postupovat dál? Lídr se volí samostatně, do toho se nám mixuje STAN. Navrhuji hlasovat zvlášť pro 2.-3. a pak 4.-5. a pak zbytek třeba po pětkách.
TV: Mohli jsme dát i více nominací na celostátního?
JK: Ne, jen jednu. Jakým způsobem byste si představovali kandidátku hlasovat?
VK: Navrhuji to řešit na fóru.
JK: Hodíš to prosím do podatelny v redmine?
VK: Ok, udělám to do 5 minut.
JK: Super. Dejme to ale do ToDo.
JK: PKS pověřuje Janu Kolaříkovou k pověření k volbě lídra v primárních volbách:
Všichni pro
PKS pověřuje TGJ k zahájen í rozpravy jednání o rozpočtu:
Všichni pro.
4) výměna plynoměru v Čepici:
Dobrý den,
na adrese Hradební 13, České Budějovice je potřeba provést výměnu plynoměru. Prosím o kontaktování na telefonní číslo 773 555 880 pro domluvení termínu.
S pozdravem,
Zdeňka Kastlová, asistentka-

JK: Je někdo schopen asistovat u této činnosti?
VK: Tohle může být v redmine.
KP: Můžeme pověřit někoho, kdo má klíče.
JK: Můžeme pověřit mne, abych Zuzce zavolala.
KP: Ok

5) maraton psaní dopisů - Amnesty international (Jana + Nikola)
NM: Moje vize je, že každý z nás by se zapojil online formou řetězové výzvy. Bylo by to hodně vidět.
KP: Osobně se do toho moc zapojit nechci. Spíš bych to viděl pro nováčky.
JK: Pro nováčky a nové krajské zastupitele. Zabere to pár minut a je to vidět.
TGJ: To je přesně akce pro zastupitele.
Kolis: Loni jsem se účastnil a psal jsem to ručně. Rád se přidám.
VK: Chybí mi k tomu důvodová zpráva, abychom se předtím o tom mohli zamyslet.
JK: Nikča se přišla zeptat, zda se na tom podílet.
NK: Šlo spíš o princip, jak to spustit, a jestli je o to zájem. Pokud o to nemáte zájem, nebudu to organizovat.
KP: Asi popiš ten princip a můžeme to dát jako doporučení pro krajské zastupitele. Tím můžeme aktivovat lidi, kteří o to mají zájem. Neházel bych do toho vidle. Když to Niki zkoordinuješ, dám tomu podporu.
Verča: Chci Nikče poděkovat.
KP: Uděláme z toho nějaký výstup?
JK: Oficiální datum je 4./5.12. Bylo by teda fajn, kdybys to Niki zkoordinovala do konce měsíce.
NM: Ok.

6) projekt Piráti pomáhají - chceme se za kraj účastnit? https://redmine.pirati.cz/issues/33698#change-132967
KB: Jde o to oslovit nějaké neziskovky a zajistit dárky/sbírky. Půjdeme do toho?
JK: Poměr cena/výkon mi nepřijde efektivní. Nebránila bych se akci na sběr dárků.
VK: Mně se to nelíbí. Koordinátory máme na koordinaci dobrovolníků a ne na tyto akce.
KP: Souhlasím s tím, co bylo řečeno. Nechce se mi do toho pouštět. Navíc je možná trochu pozdě na sbírku dárků.
JK: Nechme to na koordinátorkách, jestli na to budou mít prostor.
VK: Jako PKS bych řekl, že toto nedoporučujeme se toho účastnit.
JK: Iniciativa přišla z PdK, tak jim řekneme, že ne.
VK: Souhlasím.
NM: Možná by bylo fajn to nedělat jako my, ale vybrat oslovit nějaké naše příznivce a mediálně je v tom podpořit.
Verča: Zaměrila bych se na vlastní akce.

7) medializace krajských výsledků: (Kolis)
Kolis: Používá se na centrální úrovni, vypořádal jsem připomínky Luboše. Měli sjte dostatečný prostor na seznámení? Dává vše řád a automatizaci. CCa 4000 na upravení krajského webu.
JK: Zdá se mi to zajímavé, navrhuji si to projít do neděle a pak předložit krajskému foru.
TGJ: Bylo to ukázáno zastupitelům?
Kolis: S někým jsem o tom hovořil. Zpracoval jsem to podle zadání. nevrhuji nejdřív připomínkovat v uzším kruhu.
DL: Prosím před předložením KF, dát to všem lidem z KET, zastupitelům a následně až předložit ten návrh.
Kolis: Není to žádná povinnost ten system používat.
JK: Projdeme si to do neděle, pak to dám členské základně a pak až na forum.
Kolis: Je tam tedy povinnost pro mediální odbor.
DL: Výčet lidí byl ten, pro koho to má být. Ať už pokyn nebo nástroj. A byl bych raději aby se tak stalo jinak, než jednáním krajského fora.
JK: Do neděle projít, úkol na redmine a pak připomínkovat.
VK: Jsme hejno, budeme to dělat lidsky. Můžeme to rovnou přiopomínkovat.
DL:souhlasím s VK, chci aby to viděli ti, pro které to je.
JK: chci si to nejdřív projít.
VK: komu to tedy rozešleme: KZ, Mediální spojky v regionech a komunální zastupitelé?
VK: pojdme urcit ty kontakt listy
KP: KZ, Zastupitelé obcí, KETy, KOmise a Výbory
JK: to by chtělo poslat všem.
DL: Nezapomeňte na zastupitele, co nejsou členy.
JK: Nikdo mi nevypadne.
JK: vše dám do redmine, pokud v neděli schválíme, pak dáme připomínkovat dál.

8) komise a výbory v JH ( nikola)
NM: Nemám informaci, které potřebuji. Přesunula bych to o dva týdny v redmine.

9) ověřování příznivců online (nikola)
NM: Potřebujeme někoho, kdo bude ověřovat totožnosti. Zatím to dělá Zuzka.
VK: Navrhuji Bohouše.
BŠ: Co to obnáší

10) KET transparence (nikola plus honza novák, honza hošek)
KET už je založen, prosíme Honzu Nováka, aby si prošel tabulku Master KET
a kontaktoval původní členy KETů kvůli zapojení

TODO:
všichni: Kolisova koncepce a rozpočet projít do neděle.
Návrh rozpočtu k předložení se odhlasuje v RM v neděli.
Jana: Návrh mailu pro členy k připomínkování mediální koncepce.
Jana: založí jednání k primárkám
Jana: zavolá Zuzce kvůli plynoměru
TGJ: založí jednání k rozpočtu
Kamil: koncepce KET
Vašek K.: návrh postupu jednání v primárkách - redmine úkol a dokument ke komentování
Nikola: koncepce na Amnesty international
Nikola: komise a výbory v JH do RM
Bohouš: zaučí se na ověřování příznivců

úkoly RM:
rozpočet
připomínkování mediální koncepce
primárky

příště:
matice odpovědnosti
koncepce KETů
krajský kalendář

BOD různé:
BŠ: úkoly z minule - vypořádané
VK: Moodle je standard
JK: Děláme to dobrovolnicky, je to hodně.
VK: Moje téma. chci tu být chvíli. Chci diskuzi zúžit. Musí tu být i lidi mimo PKS? Můžeme si odhlasovat jiný systém.
JT: Hosté mluví málo v celkovém času.
Verča Kolářová: Na živo to jde rychleji a online pomaleji. PKS má určit směr - takže to musíme diskutovat. Za 3/4 rok jsme vymysleli nejvíc a nejlepší věci jsme vymysleli ve volném hovoru poté.
PKS je koncepční orgán, který nás posouvá dál.
JK: normálně je tu hostů méně.
AN: PKS není rada města, jsme zastáncem komunikace slovní. Mám pocit, že nerad komunikuješ. A nerespektuješ potřebu komunikace ostatních lidí.
Jsem zklamaná.
VK: Já nechci diskuzi vypínat, ale chci ji ohraničit.
KP: Souhlasím se zvýšením efektivnosti. Ale raději o věcech mluvím a souhlasím, že zabere nějaký čas. Můžeme někdy volit uzavřené jednání.
JK: Důležitý bod můžeme mluvit jen my, na konci každého bodu se mohou vyjádřit hosti.
VK: Chci si vyhradit nějaký časový rámec. Ais budu muset obětovat 2 hodiny. Ono si to sedde. A s redmine to bude efektivnější.
KP: Nejvíc se lidi naučí lidi, tam , kde se o věcech mluví. Mohli bychom si i zapínat kameru, aby to bylo lidské.
AN: Chci aby PKS mělo prostor i pro členy. Vnímám že ČB je prioritní a zbytek je odtřiženej. Nejděte nejakou formu, kde se můžeme potkávat.
Kolis: Raději budu 2 hodiny diskutovat, než řešit redmine. Musí se to hýbat. Je třeba najít vhodnej kompromis. Ale diskuze je taky důležitá.
JT: KF by se dalo brát jako zastupitelstvo.
TV: Poděkování Agnes a reakce. Dneska je to vyjímečné v tom, že pořád běží covid a chybí místní setkání.
KP: Zk***j covid. Meli bychom se potkat.
JK: Ted to bohuzel nejde.

spojit se s kolisem na webu. Ok.
matice a rozhodit si povinnosti

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1852
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

9.12. 2020 od 19:00

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

přítomni: Jana Koláříková, Kamil Podzimek, Tomáš Válek, Tomáš Guth Jarkovský, Bohouš Švehla, Václav Klecanda, Zuzka Kudláčková, Dan Leština, Michal Horák, Ágnes Němečková, Miloš Bučínský
zapisovatel: Nikola Mrázová, Veronika Kovářová
ověřovatel: Jana Koláříková
1) to-do z minula
- zkontrolováno, zbývá dořešit mediální koncepci

2) redmine podatelna
- domluvit si způsob, jakým budeme úkoly do redmine dávat a stanovit zodpovědnou osobu.
- VK: Všedchny věci do redmine, instruktážní video jsem vytvořil, čekám na reakci.
- JK: Budeme vkládat vše, i co přijde emailem...
- VK: něco jde vyřešit rovnou, něco se musí vyřešit online
- JK: Kdo to bude dělat?
- TGJ: je v matici odpovědnosti, že to je jedna z povinností jednoho místopředsedy
- VK: já se klidně ujmu této povinnosti, tím pádem se pak z toho připraví program.
- JK: pokud bude v RM vše včetně emailů, které přijdou, tak jo, program z toho může vzniknout.
- KP: pojďme se usnést, že to bude v matici
- JK, TGJ: uděláme to v příštím bodě

3) matice odpovědnosti - rozdělení gescí
- TGJ: do včerejška jsme si vyplnili, co bychom chtěli a mohli, mám z toho dva výsledky, dávám je do chatu
- JK: je to ok, až na to jednání na fóru, to bych řešila podle aktuální situace
- ZK: obecně agenda jednání na fóru - to je ta byrokracie a administrativa - hlídá to předseda, ten kdo, to reálně dělá, musí mít stejně pověření předsedy na redmine.
- JK: vysvětluje, co je obsah práce andministrativy
- VK: pojďme udělat z tohohle jednoho řádku udělat více, aby se to rozdělilo
- TGJ: máme tady už více řádků z minula,kde se většina věcí jmenovala
- KP: co ještě v řádkách chybí?
- JK: hlídání v RM
- TGJ: je to v té tabulce u správy technických systémů, ale dám tomu vlastní řádek
- VK: redmine prosím na vlastní řádek
- VK: ještě bych navrhl rozdělit jednání na fóru a hlasování, protože to je helios.
- ZK, JK: Z logiky věci to musí dělat jeden člověk, není třeba řádkovat.
- KP: je to vše? nějaký jiný nápad?
- VK: v tuhle chvíli to považuji za vyřešené, řádky kdyžtak přihodíme, rozložíme ex post
- TGJ: Jsem připraven schválit matici odpovědnosti
- VK: Já bych to viděl na pročtení ve vlákně a dodatečné schválení.
- JK: ok, do určitého data a pak schválit
- KP, VK: do neděle 13.12. do krajského fóra.
- JK: schvalovat to budeme až v neděli, sobotu mám plnou

4) soubor usnesení PKS - https://redmine.pirati.cz/issues/23138
- JK: dřív to dělala Zuzka, předchozí PKS navrhovalo vlákno na fóru, bylo by dobré aby si to někdo vzal za své
- ZK: To je můj rest z minulého období. není to dotažené, musí se to dodělat.
- VK: a proč bychom to měli dělat?
- ZK: vyhledávání usnesení, usnesení KF i PKS musí mít spisové značky, lépe se to vyhledává
- VK: právě proto si myslím, že by to mohlo být v RM, myslím že spisová značka může mít podobu i redminové číslo
- ZK: problém je, že nejen v RM se přijímají usnesení, ale i online a naživo.
- VK: přimlouvám se za to, aby se to vše převedlo do RM
- ZK: musíš mít i způsob jak evidovat i rozhodnutí na živo
- JK: kolonku "spisová služba" do matice odpovědnosti

5) rozpočet
JK: jestli TGJ nemá nějaký problém k řešení?
- TGJ: nevidím problém

6) primárky
- JK: vedení jsem předala Bohoušovi, zbytek řeknu pak

7) KET - jak pokračuje koncepce
- KP: koncepce pokračuje, sešli jsme se
- NM: zkontaktovala jsem se s lidmi a poprosila jsem je o kontrolu kontaktních informací, KETy se začínají scházet
- KP: ještě přibude metodika pro garanty KETů

8) organizace zulipu, třídění příspěvků do streamů a topiců atd./Dan L.
- DL: v zulipu jsou práva taková, že je tam čirá anarchie a TO libovolně může dávat práva, může efektivně moderovat
- je potřeba, aby uživatelé chápali co a jak, a tak myslím, že by to mohl někdo dělat s pověřením od PKS a s darem moci TO, já to občas dělám, ale po domluvě a nevím, jestli to je dobře, jestli je o to zájem, necítím se pověřen k tomu. Můžu to dělat dál, ale myslím že by PKS mělo určit 2-3 lidi, kteří by to mohli hlídat, aby tam byly informace alespoň trochu tříděné, je to podnět k úvaze
- VK: tyhle myšlenky formulujme do textu, možná to zápis nezachytí přesně, pojďme tyto věci řešit v textu.
- DL: chtěl jsem to vysvětlil jasně vám, v textu je to náchylnější k dezinterpretaci.
- ZK: nevím, jestli je to agenda PKS, jestli je tam úplně chaos?
- VK: každý nástroj je tak přehledný, jak přehledný ho udržují jeho uživatelé. Nemyslím si, že je to správný nástroj, souhlasil bych s nějakým zásahem
- DL: proces: pověřit ty dva až tři lidi, kteří to budou dělat. Nemyslím si, že by to musel být někdo z PKS. Jsou tam ztracené diskuze, které bychom třeba chtěli někdy opět najít, ale v jiném vlákně je těžko najdeme.
- JK: Mě se líbí, že bychom měli spíše vzdělávat členstvo
- VK: já ten nástroj vůbec nechápu
- DL: je to jen podnět k zamyšlení, řeší se to teď na republikovém výboru, každý tým, který ho používá ho může využít podle svého - lze to koordinovat. Vzdělávání členů je samozřejmě dobrý nápad,ale nevylučuje se s mým nápadem, může to být v souběhu.
- TV: zulip bude vždycky nepřátelský, protože se musí používat pravidelně a účelně.
- KP: piráti mají prostě více platforem, je to otázka stále a dokola
- BŠ: Líbí se mi ta myšlenka, že každý tým si zpracuje svou strategii nástrojů
- JK: nepřehledné to může být strašně rychle, protože tam jsou vlákna která běží a tam pak vyskakují další nepřečtené zprávy - je dobré si vlákna, která nechcete sledovat, vypínat-
- VK: měli bychom měli to knowhow dávat do návodů pro ostatní

9) MO - kdo si vezme MO a zpracuje KPI
- JK: kdo to bude? z matice to nevidím
- TGJ: na MO je navržený Vašek, i na ty KPIčka
- VK: odměňování asi zaslouží revizi
- ZK: Vašek to nemůže dělat, kvůli střetu zájmů s Klárkou
- JK: Vašek může být zodpovědný za MO, ale ne za odměňování.
- VK: chtěl bych řešit koncepci - standart, nadstandart
- JK: já chci odpovědnýho člověka, který to bude dělat
- VK: nemělo by to být z celostátu připravená koncepce? Je třeba stanovit ty indikátory.
- JK: na úrovni celostátní je složité zasahovat ostatním do odměňování, na PO máme jasné metriky
- VK: za úkol si to beru já, netýká se to schvalování peněz, jen koncepce odměňování
- JK: stanov si Vašku časový limit
- VK: příště si řekneme, teď to nedokážu odhadnout
- JK: do konce prosince dodejte všechny možné podklady.

9) Čepice /Zuzka
- ZK: mám dále hledat prostory? můžu pokračovat? debata o nabídkách
- JK: ještě bych to pozdržela, ať máme zvolenou jedničku a dvojku, aby si mohli kandidáti říct, kde chtějí mít kancl
- VK: prosím zahrnout do konverzace, zast klub se tam bude taky scházet a zkusím třeba nadhodit i příspěvek na nájem? ale ať máme info, díky
- ZK: zahrnu
- TGJ: děkuji Zuzce
- ZK: potřebuju vědět, jestli se sejít s majiteli
- VK: a co třeba udělat výběrko? nápad se sejít s majiteli je dobré. chvátáme na to?
- ZK: v rámci volební kampaně by se mi líbilo otevřít nové PiCe
- BŠ: nezávazná schůzka je určitě dobrým krokem, pokud by bylo VŘ, bylo by dobré stanovit finanční strop
- KP: pokusím se ti odpovědět: poprosíme tě, abys se s majiteli sešla, pokud by bylo výběrko, doporučoval bych to spustit až v půlce ledna, abychom věděli, kdo bude dvojka
- JK: já s výběrkem také souhlasím, ideální v půlce ledna
- VK: myslím, že by to měla nadraftovat Zuzka
- KP: Zuzka s Janou se spojí, Zuzka dodá info, Jana dodraftuje VŘ
- KP: závěr: Zuzka domluví schůzky, v půlce ledna případně Zuzka s Janou připraví VŘ

10) komise a výbory JH
- NM: máte návrh v RM, je potřeba to zprocesovat
- JK: Nikča to sepíše, předloží se to PKS, odsouhlasí, Jana podepíše a pošleme za PKS

11)podnět na ÚDHPSPH.
Prosím o prostudování záležitosti a případně přijetí dalších kroků/Lukáš Mareš
Více v mailu. Za mě by ideální postup byl:
- přenesení kauzy o úroveň výš, tedy na věcně příslušný parlamentní tým s požadavkem
- přípravy legislativní změny a v průběhu jejího procesu
- celou záležitost v obecné rovině medializovat, ideálně i s přispěním Oživení (viz email).
JK: kdo si to vezme na starost? Několik výzev, apel, že to je důležité.
- JK: budu řešitelem tohoto bodu

12) výběrko na volebního manažera pro volby do PSP 2021
Návrh: Jana sestaví inzerát a dá ho k připomínkování PKS, VŘ se zahájí v lednu, nástup ideálně od února
- JK: chci se domluvit na postupu, nadraftovala bych to do 15.12. budeme se o tom bavit do konce roku, v lednu vykopneme
- TV: asi je třeba se zamyslet nad variantou koala bez koaly

13) Návrhy termínů a míst zasedání KF JčK pro rok 2021 viz. https://redmine.pirati.cz/issues/33469 - 3 minuty
- JK: navrhuji někoho kdo to projde, vezme v úvahu i kampaň, aby to bylo rozložené po kraji
- BŠ: přemýšlím, proč jsou to okresní města, jestli neobjíždět menší?
- KB: navrhla jsem to právě s ohledem na předchozí rok, kdy byly malá města
- TGJ: hlásím se k tomu
- MB: v Soběslavi o to mít asi zájem nebudeme
- KP: TGJ to probere s Klárou a uzavřou do 6.1. to bude úplně vyřešené na RM

14) Agnes a její podmínka/Agnes
Ahoj, ráda bych požádala o to, aby do programu byl zařazen bod projednání me podmínky a postoje členů k tomu, od několika lidí se mi dostalo informace, že to není všem zřejme a kolují různé famy. Chci to vyčistit i vzhledem ke kandidatuře. Dekuju, případně jsem na telefonu.
Jana: postoje členů se na PKS úplně nedozvíme, navrhuji zařadit na jednání KF, případně sepsat vysvětlující mail, který rádi odešleme.
- AM: vysvětluje postoje a situaci, své aktivity

15) zasedání KF v neděli - kdo všechno může předsedat?
- TGJ: taky budu předsedat
- KP: taky budu předsedat

16) Různé
- MH: transparentní jednání by mělo být pravidlem
- JK: je otázkou času, kdy se to zapíše do registru lobbistických kontaktů
- VK: řeším systém našich jednání, ať to má štábní kulturu, poslal jsem odkazy na ty dva dokumenty- vyjádřete se k tomu do příštího roku
- potřeboval bych udělat administrátorem, prosím
- ver: vizitky - jana: domluv se s Adélkou

todo:
TGJ: dva řádky do matice odpovědnosti: spisová služba a redmine
TGJ: navrhne plán zasedání KF v roce 2021, do 6.1.2022 bude schváleno
Dan: podání do RM zulip
Nikča: připraví dopis pro tajemníka, Jana ho podepíše a pošle
Jana: do 15.12. nadraftovat VŘ volebního manažera
Jana: do 15.12. navrhne postup ohledně podnětu ÚDHPSH
Jana: domluví se s TGJ a KP na podrobnostech s předsedáním
Jana: udělám adminem Vaška na RM, případně poprosí Kolise
všichni: okomentovat odkazy na systém jednání do konce roku
všichni: školení zulipu
všichni: schválit v neděli matici před zasedáním KF

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1852
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: Zápisy jednání PKS JčK

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

13.1. 2021 od 19:00
přítomni: Jana Koláříková, Bohuslav Švehla, Kamil Podzimek, Václav Klecanda, Tomáš Válek, Lenka Kozlová, Václav Urban, Klára Bidařová, Kolis, Tomáš G. Jarkovský (od 19:15)
zapisovatel: Kamil Podzimek
ověřovatel: Vašek Klecanda

Návrh programu:
TO-DO z minula
- https://redmine.pirati.cz/issues/33647 - sloučení KET. HOTOVO
- https://redmine.pirati.cz/issues/33790 - mikroanalýza odpady
- https://redmine.pirati.cz/issues/33971 - jednací řád PKS
- https://redmine.pirati.cz/issues/33972 - Rad podatelny PKS JCK
- https://redmine.pirati.cz/issues/33533 - orientace nových předsedů v systémech
VŘ na volebního manažera - schválení záměru KF, vypsání výběrka (kooperace se STAN)
JK: informuje o vypsání inzerátu na volebního manažera a ptá se PKS na připomínky.
VK: ptá se jak budou připomínky vypořádány.
Kolis: STAN neplánuje nějakou velkou kampaň
KP - navrhuje dát větší fixní plat
VK - ptá se co vše bude dělat volební manažer
JK - návrh 25 000 fixní odměna, bonus dle počtu mandátů.
Diskutuje se odměna volebního manažera: VK: ptá se, co bude volební manažer dělat.
dále se diskutuje co bude dělat volební manažer.

1. varinata
- původní, 25k měsíčně, bonusy od třetího místa
2. varinata
- fix 15k měsíčně, motivační bonus aby to dorovnal na normální plat, bonusy od 3. místa
3. varinata
- 30k měsíčně, 5k motivace, bonusy od 3. místa
Je shoda na tom aby to bylo průměrně tak na 30, ale není shoda jaká část toho by měla být fixní a jaká motivační

podatelna redmine - proč se zavírají nehotové úkoly a dlouhodobé úkoly, které stále platí? + v RM byla určitá provázanost, která je teď v tahu
- VK ukazuje jeho předskládání redminu, kde dlouhodobé úkoly odpovídají řádkům matice zodpovědnosti, a všechna práce by měly být podúkoly těchto úkolů
- JK vznáší své námitky, že ji přijde, že mnoho úkolů bylo dokončeno, přestože nejsou dokončeny, a nastala nějaká neprovázanost s minulými úkoly, čímž se snižuje možnost si kopírovat struktury z minulosti
- Po zadání úkolů na PKS by se měli objevit v Redmine do pár dnů (nebo prostě asap), a VK je za to zodpovědný
- Je návrh aby to nedělali členové PKS, ale koordinátoři, ale je to spíše smeteno JK

zprávy z ZK
- Zk si v sobotu bude nastavovat systém práce, v.řízení na tajemníka proběhlo úspěšně (je vybrán), další zastupitelstvo bude v únoru. JK: je hospodář klubu. VK:ano je, Pepa Soumar.

Oživení - https://redmine.pirati.cz/issues/34372#change-135928
souhlasíme, spoluúčast účastníků 200 Kč.Vše podstatné je v redmine, jedná se o pokračování vzdělávání.
JK - domluva s JS ohledně zaplacení tohoto školení

analýza (Dan L.)
DL: je záměr schválený?Až bude schválen, chce pomoc od personálního odboru.
Záměr byl schválen, VK to uzavře v Redmine.

Koalice se STAN - výsledky hlasování, plán dalších kroků, sestavení volebního týmu
Jana bude jednat.
Inzerát - volebního manažera
sestavení štábu a rozložení
financování kampaně
okruhy kampaně, na kterých se chtějí profilovat
rozdělení lokalit

schůzka s čelními kandidáty - představy o kampani
počkáme na zvolení trojky a vyjasníme si očekávání ohledně kampaně, spolupráce s volebním manažerem atd.

členství Václav Mocek
- viewtopic.php?f=435&t=45098
V řešení ...

stanovení hospodáře
Tomáš navrhuje na druhého hospodáře Tomáše
Pro 5

KET koncepce
zpracována do 15.1.2021 připomínky Kamilovi, posléze se s tím bude dál pracovat (rozeslání členům Ket)

Jiné: Dan připomíná podání v RM, členský podnět, který už kdysi získal podporu a organizace zulipu + RM úkol prioritizace

TO DO:
Jana: vytvoří návrh na hospodaření ZK (mají položky), příště představí na PKS. (https://redmine.pirati.cz/issues/34414)
Jana: [Zjistit, zda se ZK může podílet na školení pro zastupitele (finančně)](https://redmine.pirati.cz/issues/34372)
Jana: vytvoří záměr v Piroplácení pro analýzu (to uz ma svuj RM ukol https://redmine.pirati.cz/issues/33790)
Jana: šťouchne do Luboše, aby se vytasil se závěrečnou zprávou (https://redmine.pirati.cz/issues/34415)

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1852
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: Zápisy jednání PKS JčK

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

# PKS JčK 27.1. 2021 od 19:00
přítomni: Jana Koláříková, Bohuslav Švehla, Kamil Podzimek, Václav Klecanda, Tomáš G. Jarkovský, Tomáš Válek,Klára Bidařová, Honza Hošek, Nikola Mrázová (příchod v 19:20)
zapisovatel: TGJ
ověřovatel: VKL

Návrh programu:
Senátorský headhunt (https://redmine.pirati.cz/issues/34027)
- TGJ: Návrh začít řešit přístup k senátním kampaním. Měli bychom si říct, kdy budou primárky apod. za účelem si říct, kdo za nás bude kandidovat. V MSČB chce za 3 roky kandidovat Jarda Hansal, který by rád primárky co nejdříve. Toto nikde není ošetřené. Stanovit pracovní skupinou s návrhem postupu za cca třeba měsíc. TGJ bude součástí.
- JK: Primárky 3 roky předem nás mohou limitovat v tom, že se nebudou moct přihlásit jiní, atraktivní kandidáti, kteří přijdou v době po primárkách. Případná pracovní skupina by měla konzultovat postup s AO.
- TGJ: Součástí přípravy plánu by mělo být určeno, jak budeme hledat/vybírat potenciální kandidátky/kandidáty. Chceme oslovovat lidi zvenku, anebo si chceme "pěstovat" vlastní kandidáty? Toto bychom si mohli určit, jelikož v senátních volbách nejsme úplně úspěšní.
- HH: V ZK bychom se měli spřátelit se STAN a poté i s dalšími lokálními politiky STAN, kteří by mohli teoreticky být vhodní kandidáti na senátora.
- JK: Máme už nějaký "průzkum trhu", kdo chce v nadcházejících volbách kandidovat?
- TGJ: Zatím řešeno v MSČB na zulipu, kde se přihlásil právě Jarda Hansal. Je tedy na stole, zda tento proces chceme nějak formalizovat či nikoliv.
- VKL: Nechť Tomáš nějaký návrh představí, nad kterým můžeme pracovat.
- JK: Jsem velmi pro "vyrábění" vlastních kandidátů, ideálně i s využitím "best practices" spíš než se s někým nezávazně přátelit. Buďme užiteční.
- KP: Dodržujme prosím timing jednotlivých bodů. Tomáš tedy může něco vykopnout a představit pracovní skupinu.
- TGJ: Souhlasí.
- TV: Nechceme oslovit i třeba V. Lásku nebo jiného senátora?
- JK: V. Láska není pirátský senátor.
- VKL: Chci si ujasnit zadání úkolu. Vytvořen úkol v RM, výsledkem bude dokument, který si budeme připomínkovat.
- KP: Dejme si nějaký termín.
- TGJ: Konec února 2021.
Koncepce práce PKS (https://redmine.pirati.cz/issues/30704)
- VKL zjišťuje jak moc jsou lidé seznámeni z návrhem koncepce práce PKS a chce ji předložit v neděli na KF a případně si ji do 3.2. okomentovat a do 10.2. na PKS schválit
Redukce paralelních komunikačních kanálů (https://redmine.pirati.cz/issues/33987)
- řešíme členský podnět Dana Leštiny o redukci duplikace komunikačních kanálů
- Úkol: Bohouš spustí jednání do konce týdne 1.2.

Hospodaření ZK (https://redmine.pirati.cz/issues/34414)
- přeloženo do příštího PKS 10.2.
Zásady přijímání nových členů (https://redmine.pirati.cz/issues/19673)
- Bohouš představil dokument o zásadách přijímání členů, který se táhne už dlouho a Bohouš by ho chtěl dokončit
- Je shoda, že to nechceme přijímat jako nějaký závazný dokument pro MSka (a asi ani nemůžeme) ale jako závazný dokument pr nás a jako doporučení MSkům
- Úkol: Do konce února připomínkovat dokument a na následujícím PKS to dořešit.
Info z jednání se STAN
- 2 schůzky s jejich předsednictvem (Fencl, Švec, Vostradovský), protože ještě nemají čelo
- řešily se finance a že bude tabulka čerpání financí, kam budou mít přístup relevantní lidi
- my tam budeme dávat náš návrh rozpočtu a oni dodávat svůj poměr peněz
- dohodli jsme se na volebním manažerovi a že VŘ povedeme my (ale rovně v komisi) - navýšila se odměna a success fees
- do příště bychom měli co nejlépe nastřelit rozpočet kampaně
- po 17.2. budou mít čelo, pak to začne reálně šlapat - čelo je automaticky členem volebního výboru
- volební výbor rozhoduje, volební štáb bude do toho kecat okolo
- probíhá koordinace hlavně s STAN tajemníkem
- řešíme, jakým způsobem můžeme ovlivnit podobu STAN čela, a dostáváme se k tomu, že nemůžeme a moc nevíme
- řeší se to, jak bychom mohli co nejefektivněji zapojovat je do kampaně

členství Václav Mocek - https://redmine.pirati.cz/issues/34697
- jednání o přijetí dlouhodobého příznivce z Kaplice
- Úkol: hlasovat o přijetí, jakmile Kolis podá hlášení (deadline 5.2.)
- Úkol: otevřít to po schválení pravidel přijímání členů
členství Vítězslav Lamač - https://redmine.pirati.cz/issues/34698
- sdílíme zkušenosti a názory na Vítězslava Lamače
- Čert se ptal a kandidát se zdá v pohodě, a stejně se zdál na KETu Finance
- v tuhle chvíli není vůle PKS hlasovat pro málo informací
- Úkol: otevřít to po schválení pravidel přijímání členů

dodatek ke smlouvě pronájmu Čepice - https://redmine.pirati.cz/issues/34639

- Zuzka pošle návrh dodatku Tomášovi a pak ho dá Řehořovi k podpisu. Následně pošle Janě k podpisu a pak do registru.
- Úkol: Zuzka řeší a vyřeší dodatek
- Úkol: Tomáš dořeší otázky ohledně financování poslaneckých kanceláří z KPS
- Zuzka říká, že je potřeba dle pravidel hospodaření na Čepici asi vyhlásit výběrové řízení
- Je potřeba dle požadavků čela sepsat poptávku.
- Úkol: TGJ založí vlákno redmine budeme pokračovat na schůzce s čelem 5.2.
- pokračujme v diskuzi na redmine

Různé
- Sloučení KET Finance + Majetek a Investice (https://redmine.pirati.cz/issues/34642)
- začíná hlasování redmine
- Prosba Vaška, aby se každý podíval na své úkoly v Redmine a určil jeho stav
- zastaralé zrušit, dokončené zavřít, u otevřených aktualizovat stav

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1852
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Zápisy jednání PKS JčK

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

PKS JčK 10.2. 2021 od 19:00
přítomni: Jana Koláříková, Kamil Podzimek, Václav Klecanda, Bohuslav Švehla, Tomáš Guth Jarkovský, Nikola Mrázová, Tomáš Válek, Veronika Kovářová, Sandrik Bednář, Klára Bidařová
zapisovatel: Bohuslav Švehla, Nikola Mrázová, Veronika Kovářová
ověřovatel: Václav Klecanda

Návrh programu:
řešení krizové situace CB - 10 min (Jana)
JK: Report situace ZK ČB - vyžádána prezentace od J. Špaka do 14.2.
TGJ: Nabízí shrnutí. Připomíná dnešní schůzku ZK ČB od 20:00
NM: Zkušenost s J. Špakem jako vedoucím KET IT - obtížná komunikace/domluva.
JK: J. Špak oznámil úmysl rezignovat vedoucího KET IT. Představila úmysl dalších kroků k řešení.
VKL: Pracujme i v tomto případě s RM.
TV: Poprosím TGJ o shrnutí situace.
KP: Netrollme. Buďme efektivní.
TGJ: Info o zrušení výboru IT a místních sdružení. Tento návrh byl námi předložen již před 0,5 rokem. Tento bod byl zařazen z politického kalkulu.
KP: Nesejde-li se Výbor za IT vůbec za 4 měsíce, je to špatná vizitka.
JK: Je si toho vědom. Počkejme na přehled aktivit J. Špaka do pondělí. Pokud se tak nestane, můžeme učinit jako PKS další kroky.
TV: Bude připravena nějaká mediální reakce? Jedná se o celostátní kauzu.
JK: Komunikováno s centrálním MO. Situaci budeme řešit dál začátkem příštího týdne.

nominace do volebního výboru JčK - 10 min (Jana)
Vyreseno v https://redmine.pirati.cz/issues/34973
JK: Report z posledního jednání ze STAN o domluvě obsazení Volebního výboru ve variantách 3/3 anebo 4/4 (jednička a dvojka kandidátky + krajský předseda, příp. i místopředseda). Měli bychom navrhnout usnesení. Za nás varianta Jana Koláříková, Lukáš Kolářík a Josef Soumar, příp. Bohuslav Švehla
JK: Volební výbor je o schvalování návrhů od volebního štábu. Dále úkoluje volmana a volební štáb. Hlasujme nyní nebo v RM tak, abychom to měli do 17. 2. (bude známo obsazení kandidátky za STAN).
VKL: Dejme to na RM. Založím úkol.
JK: Ok. Chce být někdo další ve volebním výboru?
VKL: Dopište se do RM.

Oslovování na FB - 5 min
VKL: Prý o tomto už PKS jednalo, chybí úkol v RM.
NM: Čekáme na podklady od Honzy Hoška.
VKL: Proč to má projednávat PKS?
JK: V úkolu na RM není, že to má projednávat PKS.
KB: Mělo by odsouhlasit PKS. Možno přeřadit z RM na někoho jiného.
VKL: V RM je to správně. Chybí důvodová zpráva - je/není to dobré z mediálního hlediska.
JK: Koordinátoři mají v náplni práce oslovování.
VKL: Není-li určena priorita, pak je náplň práce neurčitá.
JK: Je určeno které + FB je jejich návrh jako další způsob oslovování. Toto by měl vyhodnotit někdo mediální (tedy Luboš s VKL). Mám za to, že to nyní visí na H. Hoškovi.
KP: Tuto debatu si nepamatuju. Nechť je doplněno (např. Lubošem a Koks).
VKL: Ok, popoženu to.
VK: Pamatuji si tu debatu, možná to bylo ještě předchozí PKS.
JK: Nechť se prosím vyjádří Luboš.
VKL: Souhlas. Dejme do úkolu.

Koncepce KF JČK - 10 min
VKL: Potomek předchozího PKS. Neřešme to tak formálně. Zajímá se, kde to usnulo.
JK: U Lukáše Mareše.
KP: Co my s tím dál?
JK: Chceme to dělat? jak to schceme dělat. Kdo si to vezme na starosti?
KP: Strategické plánování mi zapadá, potřebujeme analýzu PKS. Je třeba se zastavit udělat SWOT a říci, jaký je cíl a vize.
VK: Je třeba na proaktivní věci více dbát.
JK: Proaktivivní i reaktivní agendu musíme dělat oboje.
VK: Jak se dostaneme k tomu abychom byli proaktivní.
JK: Moc proaktivity nevidím, musíme na tom pracovat.
BŠ: Musíme si udělat resume, co vázne a co chybí. Musíme vybrat konrétní věci, na kterých musíme pracovat.
JK: Koncepce se nepostaví za hodinu, bude to vyžadovat čas a úsilí. Pojdme si říci, zda to chceme.
KP: Je důležité to udělat, zastavit se a připravit to.
VK: je to důležité, měli bychom to řešit na krajském foru.
NM: Je možné to řešit i teď, můžeme jako koordinátorky pomoci.
KP: Zastavme to teď. Se starým PKS, koordinátory, Lubošem. Domluvme se zda to chceme dělat. Musíme najít někoho, kdo to odřídí a kdo to umí.
VK: Chtělo by to širší jednání. Možná je to užitečná debata pro celé KF. Politiku děláme, abychom vize tvořili.
KP: Mám zkušenost, když je to odřízeno externě.
VK: Zná Jana někoho? V jakém horizontu to vidíte?
JK: Musíme to udělat do konce dubna.
KP: Potkat se osobně, pokud to půjde a vytěžit z toho maximum.
JK: taky záleží na našich časových možn ostech. Musíme udělat draft. Následně bych ho plnila obsahem.
KP: Pojďme vykopnout tedy termín (doodle) a přizvat další lidi k tomu.
JK: Musíme to řešit v širším kruhu.
VK: Kdybyste někoho nesehnali, Sandrik by to možná zvládnul. Má dobré nápady.
VK: Aby se to příliš nerozplizlo, asi bych nezapojil tolik lidí.
JK: je dobré zapojit, co nejvíce lidí.
TGJ: zadání pro analýzu by mohl dát facilitátor.
KP: Chtěl bych limit - navrhuji max. 20 lidí. Co chceme - strategické cíle, směr?
JK: chci určit okruhy témat, kterým se budeme věnovat a podle toho definovat lidi, metriky a jak se bude naplňovat. Kdo bude koncepci dělat a koho do toho zapojit. Následně dělat setkání, kde ty cíle budeme definovat a stanovíme si, jak je měřit.
VK: Já si to vezmu na starosti, vezmu si na starosti - upravím checklist a budu kopat do lidí, kteří budou checklisty řešit.Jana najde facilitátora. Osobní schůzka bude stanovena doodlem, který vykopne TGJ.

Proces práce PKS - 5 min
VK: Můj bod, kdo to prošel a chce to připomínkovat? Můžeme to tedy projít KF?
JK: Nemáme plánovací kalendář
JK: Smart úkoly - veřejnost by se měla vyjadřovat dříve než v bodě různé. Prostor pro veřejnost by měl být v každém bodě.
VKL: Nechme, at to vždy vypořádá podle svého svědomí - v bodě, nebo na konci.
JK: Chci, aby tam bylo vidět, že veřejnost se může vyjádřit.
BŠ: Souhlasím s JK.
TGJ: Kloní se k VKl.
KP: Ok, kloním se k JK, BŠ.

TGJ: Ověřovatel zápis vkládá zápis na forum, TGJ přidá přesný odkaz URL, kam se bude vkládat zápis.
JK: Bdueme to hlasovat teď nebo v redmine A jaké budou další kroky. A kdo na ty kroky bude dohlížet?
VKl. - to budu já, v matici můžeme odkázat na tento dokument. Chci, aby tento text byl na webu v kolonce PKS. Je to dobrá reklama, že všechno děláme veřejně.
JK: chápala jsem to spíš jako interní dokument.
JK: hlasování proběhne v redmine.

Koncepce MO - 15 min
VKl: Napíši konkrétní data a jasně nastavit metriky.
JK: Souhlasím.
VKl.: Chci s tím pohnout.
JK: je třeba přepsat koncepci a představit ji KF a nastavit hodnocení pro Luboše.
TGJ: Nebyla dohoda, jestli si ty KPI nechce nastavit sám?
KP: Proč se tomu Luboš brání?
JK: Je to dodavatel a neche si stanovovat systém své príáce, metriky musíme připravit my a dát je okomentovat Lubošovi.
VKl: Tím popíráme, co jsme řekli.
JK: Nastavme metriky a nechme je Lubošem zkontrolovat.
JK: oslovím MO, ať mi řeknou, jaké mají metriky. Koncepci tak jako tak předělat musíme.
VKl: Je na to nějaká metodika v rámci PO?
JK: V PO metodika je, trackuje se jak je udělali a v jaké kvalitě a to se porovnává s metodikou hodnocení a vykazují na forum.
VKl: Je ten proces popsaný?
JK: My ho máme v PO popsaný. Ale nevíkm, zda se to dá aplikovat i na MO, povaha práce je jiná.
KP: V každém kraji to funguje, nemají už někde ty metriky nastavené?
JK: Ostatní kraje si brali koncepci od nás.
KP: Nejsou tam nějaké metriky?
VKL: Měli bychom více spolupracovat mezi kraji, proto chci, aby tyhle koncepční věci byly na webu.
JK: Potřebuju vědět další akční kroky a kdy to tedy bude hotové. Musíme mít podle čeho hodnotit Luboše.
VKL: Jana se zeptá na centrále a v jiných krajích. Já se s Lubošem podívám na ten aktuální koncepční dokument a vyhodíme zastaralé, přidáme nové, do 10 dní.
JK: Zbytek PKS se taky může podílet napřipomínkování.
VKL: po 10 dnech vás vyzvu k posleddní pipomínce a za 14 dní to schválíme.
TV: Na prezentací socek jsem slyšel komenty, že se měří i followeři, sledování apod.
JK: Určitě, ale musí to být dobře nastaveno.
VKL: Je potřeba, aby veškerá práce byla vykazována v redmine.

Mail centrální versus krajské rozpočty (5 min)
VKL: email od Pavla Štěpánka, jednání zítra, neznáme čas.

Kontrola úkolů z předchozího jednání PKS
TGJ - Čepice: Diskuze o čepici již běží dlouho, už nepřibývají podněty, shrnul jsem myšlenky z diskuze do dokumentu. Rozhodněme si o varinatě a vypišme výběrko. TGJ spustí hlasování PKS o variantě.
TGJ - Senátní upgrade: Svolaná schůzka a stvořený přípravný dokument. Práce se děje.
BS: hlasování o Danovo podnětu začne probíhat tento víkend.
VKL: je tedy tento bod k uzavření?
BS: jsou tam dva návrhy a diskuze na foru už neprobíhá.
VKL: jde o uzavření bodu v redmine, to už můžeme, že?
JK: U čepice se podíváme na dokument a řekneme si příště.
JK: Pravidla rozpočtu zastupitelského klubu - bude to v jednacím řádu.
VKL: Mikroanalýza odpady - vznikla k tomu debata.
JK: Ať Dan dodá text a můžeme uzavřít bod.
VKL: ALe to nejde, musíme ten jeden krok uzavřít až bude následovat druhý .
JK: druhý kruk už je Danovo zodpovědnost, zajde za mnou a z PO uděláme inzerát. Zavři to

KET - strategické cíle - 15 min
KP: proces je nastartovanej, moc lidí se nakonec nesešlo. Zvednuta otázka odměny 10 tis pro KETy jako odměny. Máme zápis, pošlu odkaz.
Uvidíme, jak dopadne stategický dokument
SB: Dokončuju systém na sledování tisku, kde bude možnost, aby se tam ty KETy vyjadřovaly a tak to možná podnítí zájem.
VKL: Porod KETu probíhá, je to složité, jde o definování vizí.
KP: Jo, o tom jsme určitě mluvili, jde o to zhodnocení situace.
VKL: Spíš to tíhne k té reaktivní agendě.
KP: Je tam otázka personálního sucha. Dále však myšlenka toho, že v zájmu zastupitelů je podnícení pracovitosti KETu, aby to ušetřilo práci jim.
VKL: Jsem optimista.
KP: Je otázka garantů KETů, nelze je třeba vystřídat za někoho, kdo by byl aktivnější? Nedáme prostor novým lidem? Je to k zamyšlení.
VKL: To je právě ono, že to nemáme moc komu přehazovat, ale jde o to pojmenovat, hele, koukejme, tenhle nepracuje - pojďmě ho varovat.
JK: Ty žáby na prameni, které nefungují v roli garantů, může být důvod, proč máme trvale personální sucho.
VKL: Málo komunikujeme nejzákladnější principy toho jak fungujeme - tedy princip hejna. Něco se ti nelíbí, tak to změň, vezmi iniciativu a něco vytvoř. Mozna Námět pro holky, s čím mají lidi seznamovat.
TV: Vzhledem k velkému množství KETů, co takhle vzít dva tři KETy a tam napnout síly? Ty dva by byly vymazlené a pak by se mohli podívat i jinam.
VK: Nakresleme to jako komiks - at mi holky napíšou textík, seženu někoho na komiks. Jak funguje hejno, jak fungují KETy, co jsou piráti zač, naše struktura.
BS: Rád bych dokončil ten dokument na nabírání nových členů. Pojďme to dokončit.
KP: Píšu si do dokumentu strategie ke KETům komiks.
JK: Asi budeme spolupracovat s dobrovolníky STANů stejne jako s našimi. Spolupráce je nastavena hladce.
BS: na zulipu padnul návrh na setkání PKS napříč republikou, kdybyste měli chuť.
JK: Už jsem jednou to chtěla iniciovat, ale kvůli covidu to usnulo.

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 411
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Re: Zápisy jednání PKS JčK

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

PKS JčK 24.2. 2021 od 19:00
přítomni: Kamil Podzimek, Jana Koláříková, Tomáš Guth Jarkovský, Václav Klecanda, Bohuslav Švehla, Josef Špak, Lubomír Kudláček, Nikola Mrázová, Tomáš Válek, Klára Bidařová, Zuzana Kudláčková
zapisovatel: Bohuslav Švehla, Tomáš Válek
ověřovatel: Tomáš Guth Jarkovský

1) Kontrola úkolů z minula
>BŠ: Kolis měl dát hlášení ohledně V. Mocka
>JK: Pepa Špak podal zprávu o činnosti a konzultuje to s Lubošem
>JK: Zvážit zadávání TODO
>VKL: Spíš jak se tomu vyhnout nebo to vylepšit.
>Kolis: Schůzka se starostou Kaplice. Trestní oznámení od V. Mocka na radnici - prověřit, jestli to není šikana (nedobré vztahy rodiny Mocků x radnice Kaplice).
>JK: Ideální úkol pro TGJ.
>VKL: Ať V. Mocek napíše, co jejich radnice dělá špatně a to poté ověříme.
>TGJ: Souhlas.
>NM: Já mu zavolám.
>JK: Máš naše pověření, aby to dodal k mým rukám. Nutné k jeho přijetí. Ideálně v průběhu března.
>VKL: Dopsat do RM řešení úkolů.
2) Aktualizace koncepce prace a odmen MO(https://redmine.pirati.cz/issues/33872) - 20 min (VKL)
>VKL: Shoda s Lubošem ohledně nemožnosti dohledání KPI (chybí vize), nutné prodiskutovat. Máme variabilní část platu, ale nevíme, co je nadstandard.
>LK: Koncepce MO popisuje činnost centrálního MO (práce odpovídá placenému týmu v Praze). Návrh na provedení výběru (vypadlo spojení)
>VKL: Můžeme si říct, že chceme 1 mediální výstup za týden, ale může být, že nebude kde brát. Tedy nefér vůči Lubošovi, jelikož toto nemá jak ovlivnit.
>JK: Jsou metriky, které lze dobře počítat (např. příspěvky na socmédia).
>VKL: Je to již někde řešené a lépe?
>JK: Co jsem zjistila, tak moc ne. Srovnatelné s námi. Minule jsme si řekli nějaké kroky (úkol minule k nastavení metrik).
>VKL: To se nestalo. Může se stát do příště.
>JK: Je to velká priorita.
>LK: Možno využít Kolise coby tvůrce.
>Kolis: Předpoklad byl, že budeme mít zástupce na radnicích, kteří budou mediálně plodní. Tyto výstupy by byly právě práce pro Luboše. Metriky a způsoby a měření práce si stanoví PKS. Pro 1 člověka je to náročný úkol (široký rozsah činností). KPI jsem nestanovil, jelikož nejsem jejich příznivec pro 1 člověka. Preferuji kvalitu před kvantitou.
>LK: Snažím se si úkoly evidovat na RM.
>Kolis: Lze si to např. 1 měsíc evidovat poctivě pro stanovení metrik? Od toho se můžeme odrazit.
>LK: Můžu to zkusit.
>KP: Luboš každý týden obepisuje týmy pro předložení podkladů, které lze medializovat. Spolupracují piráti?
>LK: Podstatná část produkce je moje aktivita. Někteří členové se mnou vůbec nekomunikují. Tabulka týdenních výstupů bývá často prázdná.
>JK: Potvrzuji.
>LK: Tuto práci dělám rok a snažím se každému vyjít vstříc.
>VKL: Dosavadní zdůvodňování odměn nebylo měřitelné. Do příště to rozsekneme. Je třeba proaktivně připomínkovat. Shrnutí: co je základ x nadstandard; Luboš bude sledovat následující měsíc svou práci; podle toho zkusíme nastavit metriku ve stupnici od 1 - 5, kterou použijeme pro výpočet variabilní odměny.
>JK: Tedy checklist. Apel na Luboše k poctivému zápisu. Dokud toto nebude, metriky bych opustila.
>LK: Mám mediaplán, který mohu vyplňovat. Snažím se udržovat si přehled aktuálního dění.
>Kolis: Kategorizuj dle povahy činností (sledování dění/schůzky/apod.).
>JK: Luboš bude trackovat svoje činnosti následující měsíc a dle toho stanovíme metriky pro checklist (ten bude nastaven dle natrackovaných činností).
>LK: V RM jsou dlouhodobé úkoly. Checklist by šel udělat dle toho.
>JK: Zkusíme ho tedy spolu vytvořit do příštího PKS.
>KP: Podle týdenního mapování by šlo udělat ten checklist taky.
>LK: Ano.
3) Podání #35127 (Kolis)
-- bod bez zápisu --
4) Zásady přijímání nových členů(https://redmine.pirati.cz/issues/19673) - 10 min (BŠ)
> BŠ: Měl jsem uzavřít do konce února, ještě připomínejte. Pak bych to dal KF a nechal schválit. Moc bych to neodkládal, máme tu zájemce.
> JK: Pořád bych to vydala jako doporučení ne jako závazný dokument.
> TGJ: KLidně jen od PKS jako doporučení.
> KP: Taky jen doporučení.
> VKL: Já bych to KF předložil. Chtěl bych to dostat do členské základny.
> BŠ: Do kocne února bych dokumetn dokončil a pak to předal do newsletteru. Na dalším KF to pak představit ještě znovu členům.
> JK: Dala bych to i na Wiki. Prosím o pěkné formátování.
> VKL: Já bych to na wiki nechtěl a chci, abychom ji jako kraj postupně opustili. Mělo by to být na webu.
> JK: Já s tou Wiki souhlasím. Je to ic elostranická linie, ale na tom webu by to být taky mělo.
> KB: Na wiki může vkládat. Je to závazné pro PKS?
> JK: Ano. Bohouš to učeše a na příštím PKS se to uzavře.
> BŠ: OK
5) Čepice(https://redmine.pirati.cz/issues/34828) - 10 minut (TGJ)
- dořešení technikálíí k poptávkovému řízení - od kdy poptáváme, jaký máme limit peněz
TGJ: Poptávkové řízení nutné při zakázkách nad 100k. Připravil jsem dokument dle diskuse na fóru. Z tohoto PKS bychom měli odejít s usnesením ohledně finančních parametrů. Ocením pomoc. Kdy chceme do nové čepice a kolik do toho vložíme?
JK: Dle rozpočtu a dle rozhodnutí poslanců, kteří tam chtějí/nechtějí být. Rozplánovat na měsíce.
TGJ: Rozpočítání proběhlo.(https://docs.google.com/document/d/1UA6 ... vglgrzbdfj)
JK: Tábor uvažuje nad vlastním PiCe, Soběslav též (cca 5k/měsíčně) + máme VoPiCi. Uvědomme si, že máme lockdown, tedy zda má smysl mít nové PiCe od léta. Nutné, aby bylo reprezentativní.
VKL: V Táboře to nikam nespěje. Chybí mi informace o dalších nákladech (energie).
TGJ: To jsou peníze, které máme (včetně všeho).
Kolis: Zamysleme se, jestli budou příspěvky pro menší centra a pokud, tak dle čeho (dle počtu akcí, závazné podmínky k plnění apod.)
JK: Rozpracovat varianty na velké + malé PiCe.
KP: Souhlasí s tím mít 1 větší a několik menších.
NM: Souhlasí s tím, co řekl Kamil. Na druhou stranu je možné díky covidu sehnat výhodné pronájmy. Preferuje více menších center i v coworkingových místech.
VKL: V Táboře připravujeme důvodovou zprávu.
TGJ: Řekněme si, odkdy chceme nové PiCe. Anebo zda to budeme řešit až po volbách.
VKL: Mělo by to fungovat jako tahák do kampaně. Je zde shoda mít 1 středněvelké centrum za cca 45k/měsíčně (se vším) + vyhrazené fondy na menší centra.
ZK: Máme ČePiCi z krajského rozpočtu, do které se nevejde celé KF, semináře, workshopy atd. Nebudeme-li tam chtít, je vhodné informovat majitele.
VKL: Co nám brání opustit ČePiCi již nyní?
Kolis: Uspořené prostředky bychom mohli použít do kampaně. Možná uzavřeme co nejdřív.
ZK: Obsahuje spoustu předmětů, které je třeba někam dát (není kam).
NM: Souhlasí. Můžeme si příp. pronajmout jiné prostory na jednorázovou akci.
VKL: Možná bychom mohli věci roztřídit (použitelné/nepoužitelné). Zahajme řízený konec.
JK: Nechť si řekne Kolis a přizpůsobme to dle nájemní smlouvy. Oslovme všechna MS, zda chtějí mít vlastní PiCe včetně vyčíslení nákladů pro přehled, zda je o malá centra zájem.
KP: Ukončit můžeme nyní a ve výpovědní lhůtě vymyslet a přemístit vybavení.
TGJ: Úkol pro mě a KoKS - lépe mapovat zájem o menší centra. Poté směrovat poptávkové řízení.
VKL: S výzvou k MS počkejme na důvodou zprávy od Martina Maredy.
LK: Obhlédl jsem jednou lokalitu, pomůže to v kampani i celému kraji. Jde i o kampaň, ne jen o cenu, má to být naše výstavní skříň.
NM: Souhlasím s Lubošem, ale můžeme mít i něco menšího jinde.
Kolis: Nejde o velký peníze, jsou to velký ale ne obrovský peníze. Kancelář je na centru nezávislá. Bez ČEPICE není kancl zajímavá. I tak je to pro mě komplikace, ani kancl mít nemusím, ale je to na mě nezávislý. Chtěl jsem jí hlavni Čepici podpořit.
VK: Odkdy tedy chceme Čepici? Už je nejvyšší čas.
TGJ: Takto bych směřoval. Dal bych to na červenec.
VK: Všichni červenec?
JK: Ano, musíme to tam dát i do gala. Měli bychom si odhlasovat výpověď, aby běžela od 1.3. Budeme tam mít rezervu měsíc, ale to nevadí. Příště vyřešíme poptákové řízení.
Kolis: Není to v pravomoci KF?
JK: Musíme to zjistit. Můžeme to vyřešit ještě tento měsíc referendem. Tomáš to ale musí ověřit do zítřka (kdo je oprávněn smlouvu ukončit). Pak musíme jen určit, kdo zařídí fyzicky výpověď. (Tomáš nebo Zuzka).
6) Senátorský Headhunt(https://redmine.pirati.cz/issues/34027) - 5 minut (TGJ)
- report ze schůzky a report současného stavu
- vzetí senátorského harmonogramu na vědomí a potvrzení dalších kroků
- senátorský harmonogram: https://docs.google.com/document/d/1Dpp ... c66js/edit
TGJ: Dal jsem do kupy postup, kdy dáme předsouhlas PKS ještě v časovém předchozím okně před primárkami. Senátní kandidáti potřebují váce času pro kampaň a přípravu, aby pak tento čas nebyl dán nazmar. Každý kandidát by představil sebe i kampaň, splnil další věci a PKS by ho pak předpřijmulo. Další dikuse je, jaké chceme senátní kandidáty. První úkol otevřít dikusi na typ kandidátů, další diskusi požadavky na kandidáty a pak assesment centrum (AC) od těchto kandidátů.
JK: Chci poděkovat za odvedenou práci. Přednesu to i na celostátním VV. Časovost a tak.
TGJ: V dubnu bychom si vybrali zodpovědného člověka za Senátní volby. Hledat kandidáty a mapovat je.
7) infobod Pir+STAN (Jana K.) - 5 minut
JK: Už mají lidi do volebního výboru - Vojtko, Pavla Válková, Havel a tajemník Novák. U nás JK, BŠ, Kolis a Pepa. Jednou týdně setkávání, proběhne VŘ na volebního manažera (5 kandidátů). Koncem příštího týdne budeme VM znát, pak naplánujeme VŠ společný, pro lepší komunikaci a koordinaci. VŠ by měl mít opět rámec. Zhruba deset a deset lidí, aby se všichni zapojovali. Pak probereme rozpočet a můžeme začít kampaň. Mají úplně nové lidi, takže hodně seznamování a vytváření kontaktů. Vojtko je i nakloněný lavičkám a našemu stylu kampaně.
TV: Je volební štáb veřejný pro členy?
JK: Ano. Chceme aktivní lidi, kteří se budou účastnit. Je dobré nominovat lidi, kteří na to budou mít pravidelnou kapacitu.
BŠ: Štáby budou o brainstormingu.
KP: Nápady jsou.

TO DO:
- Oslovit V. Mocka ohledně zpracovní 3 nejzásadnější podání na kaplickou radnici - NM. Tyto předat k rukám JK. Do 10. 3. 2021.
- LK - mapovat týdenní činnosti. Ve spolupráci s JK připravit checklist s metrikami do 10. 3. 2021.
- BŠ - do 28. 2. dokončit Konpcenci přijímání členů. Předložit na PKS 10. 3. 2021.
- LK - příprava variant pro mediální útoky k podobě společné kandidátky.
- ČePiCe - do 25. 2. TGJ zjistit ukončení smlouvy (https://redmine.pirati.cz/issues/35167). Hned poté vyhlásit referendum, aby bylo možné smlouvu vypovědět 28. 2. 2021
- Vyřešit kdo podává výpověď ČEPICE (TGJ), zařídit souhlas PKS nebo referendum (JK), vypovědět smlouvu ještě tento měsíc (TGJ nebo ZK).

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 411
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Re: Zápisy jednání PKS JčK

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

# PKS JčK 10.3. 2021 od 19:00
přítomni: Václav Klecanda, Jana Kolaříková, Bohouš Švehla, Kamil Podzimek, Tomáš G. Jarkovský, Nikola Mrázová, Veronika Kovářová, Tomáš Válek, Sandrik Bednář, Luboš kudláček, Václav Mocek
zapisovatel: Kamil Podzimek
ověřovatel: VKL

1) Kontrola úkolů z minula - (JKO 10min)
zkontrolováno
3) KET - strategické cíle do roku 2022 - https://redmine.pirati.cz/issues/34945
- probělo setkání s garanty, z čehož vzešly úkoly do konce února - mnoho garantů ho nesplnilo
- VKL navrhuje více používat Redmine, kde si budou garanti zapisovat a vést svou činnost
- Niki s Kamilem připraví bod pro zasedání KF o fungování KETů (+vypíchnutí dobrovolné práce garantů)
4) Vycisteni podatelny od balastu - https://redmine.pirati.cz/projects/pks- ... cker_id=12 (VKL 10min)
- čistíme a jde nám to ... tj. uzavíráme úkoly, tedy ty co již bylo realizováno.
5) Ukonceni cepice: https://redmine.pirati.cz/issues/35203
(JKO 5min) https://redmine.pirati.cz/issues/35167
JK - informuje, pronájem Čepice poběží dál, nájemné je cca 5.000 Kč budeme používat jako skladovací prostor než bude nová Čepice.Zuzka K. doplňuje informace, neb jednala s majitelem - pan Řehoř (férovej a ochotnej člověk = respekt).
Děkujeme Zuzce za skvělou práci a jednání s panem Řehořem.
PKS souhlasí s nabídkou majitele Čepice na snížení nájmu na 5.000 Kč, pověřuje Zuzku K. k dojednání a sepsání dodatků nájemní smlouvy a pověřuje J. Kolaříků k podepsání této smlouvy.

6) Aktualizace koncepce prace a odmen MO - https://redmine.pirati.cz/issues/33872 - VKL (15min)
Za MO není centrální koncepce. Jana pošle odkaz na proces odměňování PO, čímž se budeme inspirovat při tvorbě koncepce práce odměn MO.VK informuje o koncepci MO. Diskutujeme nad tématem. Opět se vrací téma, že je třeba spolupráce pirátů s Lubošem v dodávání materiálů a tiskových zpráv.
7) návrh na hospodaření ZK (mají položky) - https://redmine.pirati.cz/issues/34414 - JKO (10min)
Hospádařem je Verča K., vše běží a funguje. Proces je dobře nastaven, průběžně budeme konzultovat.
8) [Zásady přijímání nových členů](https://redmine.pirati.cz/issues/19673) - 10 min (BŠ)
Bohouš představil dokument zásady přijímání nových členů, do konce týdne tj. do 14.3.2021 PKS odpřipomínkuje
9) zasedání KF program: https://codimd.pirati.cz/useMYS2CT56Y1HOCnCz2dg?edit
Řešíme program, jednotlivé body. KF bude skvělé.
10) koalicni situace v Tabore - 10 min VKL
VK informuje o situaci v Táboře. Dále proběhla diskuse a VK odpovídá na otázky.
11) Bod různé

Úkoly:
Tomáš pošle kompetenční model čelním kandidátům
Jana se podívá na MO pravidla odměňování
Jana pošle program zasedání KF Klárce

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 411
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Re: Zápisy jednání PKS JčK

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

# PKS JčK 24.3. 2021 od 19:00
přítomni: TGJ, VKL, BSV, JKO, KPO, Júsuf Traore, Veronika Kovářová, Nikola Mrázová, Lukáš Kolářík, Sandrik Bednář, Tomáš Válek, Zbyněk Konvička, Klára Bidařová, Jan Hošek, Josef Soumar, Luboš Kudláček
zapisovatel: TGJ
ověřovatel: VKL

1) Kontrola úkolů z minula - (JKO 10min)
- Zásady přijímání nových členů hotovo? - hotovo
- Cepice a Rehor hotovo? https://redmine.pirati.cz/issues/35203 - **Úkol: TGJ dozjistí a dozavře bod, až bude**
- Dodatek hotovo?: https://redmine.pirati.cz/issues/34639 -hotovo
- Tomáš pošle kompetenční model čelním kandidátům - hotovo
- Jana se podívá na MO pravidla odměňování - hotovo
- Jana se podívala, komunikovala s centrálou, KPI nejsou a to rpoto, že se to špatně měří, odměna se uděluje dle toho, že vše šlape, jak má. Sociální sítě jsou živé, vydávají se články, posílá se mediaplán.
Reakce CEN MO - zkuste jim jendou tu odměnu nedat a uvidíte, co se stane.
Dále to neřeším, není v mé gesci.
**Úkol: VKL to dořeší s Lubošem do konce dubna**
2) Rozprava o visících žádostech o členství - BSV 15min
- u Petra Nedlického ještě počkáme, u ostatních Bohouš začne více střádávat názory a reference na žadatele o členství a pak je pošle PKSku - do příštího PKS
- pak bude hlasování ve vláknech
- Kolis přikládá manuál na to jak dělat background checky z veřejných rjstříků: https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/do ... -mpsv.html
3) [Bannery a merch do kampaně](https://redmine.pirati.cz/issues/35470)- vyřešeno na koaliční radě
- vyřešeno
- věci směřované na volební štáb a koaliční radu prostě směřovat na Bohouše a Janu, kteří jsou v koaliční radě
4) Spoluprace v PKS - JKO
- chtělo by specifikovat, na čem kdo aktuálně pracuje a co dělá. Navrhuji vždy zařadit bod - update práce členů PKS. Práci pro PKS věnuji kolem 10 hodin týdně a to je pro mě strop (přípravy a vedení koal.rady, politická agenda, vol.štáb, rozpočty a financování kampaně, komunikace s volebními manažery, smlouvy, NDA, dokumenty, Piroplácení, spolupráce s centrálou)
- Jana navrhuje na začátku každého PKS dávat update kdo na čem jak pracuje
- VKL dává návrh více evidovat v redmine, kde pak takovéhle věci budou dohledatelný
- Janě přijde, že strašně moc věcí dělá ona (schůze se zástupci PKS, volební štáby, většina zodpovědností ohledně voleb)
- řešíme důležitost schůzek s různými orgány strany (svýt, schůzky s RP nebo koaliční radou)
- řešíme odmítání proseb a žádostí od členů a lidí, jako moc je potřeba na všechno vyhovět
- řešíme to, že asi neumíme dost dobře sdílet zápisy a dělat reporty a VKL argumentuje, že taková věc šetří čas
- Závěr: budeme se snažit distribuovat úkoly u každé věci, která není urgentní nebo vyžaduje konkrétního člověka
- Závěr: administrativní pomoc od koordinátorek využijeme pro volební štáb a koaliční radu
- Závěr: pokusíme se zapojovat více dobrovolníky, například Verča Kov. se nabízí
5) volby - kdo, kde (úterý koaliční rada, volební štáb)
- volební štába asi nebudou každý týden a možná se budou měnit dny
- koaliční rada každý týden úterý od 18:00 (JK, BŠ)
6) rád bych krátce probral koaliční noviny (Luboš)
- tohle je na volební štáb, na koaliční radě jsme se domluvili, že stanovíme tým na koaliční noviny (Luboš, manažeři, Pavla Vaňková, Lukáš K., Viktor V.), který se bude potkávat a řešit. (Luboš:OK, můžeme to odtud dát pryč...)

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 411
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1363 poděkování

Re: Zápisy jednání PKS JčK

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

PKS JčK 7.4. 2021 od 19:00
přítomni: Tomáš G. J, Václav Klecanda, Bohuslav Švehla, Jana Koláříková, Kamil Podzimek, Veronika Kovářová, Josef Špak, Sandrik Bednář, KLBi, Luboš Kudláček, Lukáš Kolářík
zapisovatel: Kamil Podzimek
ověřovatel: TGJ

programu:

1) Kontrola úkolů z minula - (JKO 10min)
- Cepice a Rehor hotovo? https://redmine.pirati.cz/issues/35203 - Čeká se na 3. osobu, více v odkazu. Zuzka podepsala dodatek smlouvy, smlouva je na cestě k Janě K.

2) Okenko koalicni rady (JKO 5min)
- Koaliční rada se schází každé úterý, je odhlasovám rozpočet - bude odeslán na centrálu, můžeme se vesele pustit do kampaně, info o focení kandidátů,
- Koaliční listy - řeší Luboš s čelními kandidáty. Volební manažer se spojí s koordinátory a budou řešit zapojení dobrovolníků.

3) Prioritizace programu do krajských voleb - VKL 5min
- diskutujeme úkol v redmine. Částečně řeší KET a KZK, je to v procesu. VKL by uvítal, aby z toho bylo nějaké resumé. TGJ se spojí s Danem L. a zjistí k tomu další informace.

Usnesení: PKS žádá KZP k dodání jejich priorit v krajském programu pro rok 2021 a taktéž dodání dlouhodobých priorit, tj. na celé volební období. Pověřuje TGJ k jednání v této věci.

4) Proces ohledne koalicni rady - (VKL 5min):
věci směřované na volební štáb a koaliční radu prostě směřovat na Bohouše a Janu, kteří jsou v koaliční radě - jak se ale eviduji?
zápisy budou přístupné a jsou přístupné PKS - Luboš bude chodit na koaliční radu

5) Koncepce soft skill přípravy (VKL 5min):
- je v procesu SAKO, ohledně vzdělávání nám komplikuje situaci covid. Některé vzdělávání nelze dělat distančně.

6) Koncepce mediální přípravy (VKL 5min):
- tento úkol se v redmine může zavřít

7) Členství Vítězslava Lamače - (BSV)
- Veškeré podklady BŠ zaslal PKS.
- Do 10.4. budou všichni z PKS hlasovat.
- Na web a wiki budou umístěny zásady pro přijímání členů.

8) Brainstorming Pirátů ohledně kampaně a volebních manažerů - (Klára a Nikola 10min):
KB/NM - chybí setkání kde by byl prostor se bavit co do kampaně chceme a nechceme, domluvit se i s Lubošem. Manažeři lehce tápají, je třeba se potkat. Momentálně to vypadá tak, že to nemá ten správný tvar.
LK - plánuje se setkání face to face
NM - dáme dohromady nějaký termín v květnu? V půlce května to je reálné, klidně i na 2 dny. Společně se STAN.
KB - spíše udělat první setkání jen piráti a vyjasnit si vše ke kampani, je možno i na jitsi. Je třeba se sejít samostatně.
NM - je třeba se domluvit vnitřně co chceme a nechceme, jaký budeme či nebudeme mít postoj, ujasnit si a tím se nám bude lépe vyjednávat.
NM - vykopne termín na doodle, ideálně by mělo proběhnout do 14 dnů.

9) Burianová - zápis
NM - nedohledala rozhodnutí či schvalování výborů/komise v JH
Usnesení: PKS se ohrazuje vůči výrokům paní Burianové, které zazněly dne … a konstatuje, že JK jednala na základě pověření PKS, které se jednomyslně usneslo na změně ve výborech a komisích.
PKS JčK tímto žádá o omluvu.

Pro - Jana Koláříková, Václav Klecanda, Kamil Podzimek, Bohuslav Švehla, Tomáš Guth Jarkovský

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Zápisy jednání PKS JčK

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

PKS JčK 21.4. 2021 od 19:00

přítomni: TGJ, BSV, JKO, KPO, Klára Bidařová, Sandrik Bednář, Veronika Kovářová, Nikola Mrázová, Luboš Kudláček, Josef Špak, Václav Klecanda (příchod v 19:35), Lukáš Kolářík (příchod v 19:45), Tomáš Válek (příchod ve 20:10)
omluveni: VKL
zapisovatel: Luboš Kudláček
ověřovatel: BSV

program:

1) Kontrola úkolů z minula - (JKO 10min)
Prioritizace programu do krajských voleb TGJ
https://redmine.pirati.cz/issues/35203
předána ZK žádost o krátkodobé a dlouhodobé plány ZK, dali si deadline do 18.5. - není nutná rozprava
Sandrik - Termín platí, je to v procesu.

2) Okénko koaliční rady (JKO 5min)
BSV: VM představili kampaň, byla diskuze.
JKO: Štáb se bude scházet jednou za 14 dní po setkání koaliční rady, viděli jsme grafický manuál, ale nepoužívat do začátku kampaně! Týden po zahájení bude naše akce v JčK.

3) Seznámení se situací v MS Soběslav (BSV - 5 min.) viewtopic.php?p=756186#p756186
BSV: Je v plánu podání rezignace Aleny Ben Ali, budou se snažit někoho sehnat.
JKO: Pomozme někoho najít, jinak se zruší MS (dle stanov).
BSV: Doporučení je poskytnout lhůtu. Uvidíme, jestli se někdo přihlásí.
TGJ: Víme o někom poblíž Soběslavi? Jeho přechod by byl možné řešení.
KPO: Jaký je důvod rezignace?
BSV: Nenaplnění očekávání. A nestíhá.
Vyčkáme, jak bude probíhat volba.

4) Rozklikávací rozpočet Jčk a naše podpora (BŠV - 5 min.) - http://rozpocet.gloud.cz/KUCB/
BSV: Měl by být na přelomu měsíce. Je to dobrý počin. Tak jestli se k tomu nějak postavíme.
LKU: bude klasicky TZ

5) Brainstorming Pirátů ohledně kampaně a volmanů
KBI: Jestli neuděláme schůzku mezi Piráty, minule jsme se dohodli, že počkáme na štáb.
JKO: Navrhuji za 14 dní po PKS diskuzi na toto téma.
VKO: Je to nutné a ano, po PKS super nápad.
KBI: Jestli to už není pozdě vzhledem ke startu kampaně.
JKO: Je to 5. 5., to je ok.
Domluveno.
KBI: Dáme do pozvánky?
JKO: Pošlu to členské základně do 23. 4. včetně prezentace.
NMR: Můžu nahodit kostru.
JKO: Pošli mi to.

6) Různé
Volná diskuze.

To-Do:

JKO pošle pozvánku s prezentací na členskou základnu. Na 5. 5. po PKS.
Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Jihočeský kraj“