Anketa: Personální tým SčK + Praha

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět

Souhlasím se vznikem společného personálního týmu ve spolupráci s Prahou?

Ano
4
20%
Ne
14
70%
Ano v případě jasně daných podmínek
2
10%
 
Celkem hlasujících: 20 - Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Jana.Skopalikova píše: 23 kvě 2020, 23:22 .Hlasujeme o tom, jestli chceme participovat s Prahou na vznikajícím týmu, který se bude zabývat personálními otázkami, nebo ne. Pokud vyhraje varianta, že ne, tak já se v tomhle nebudu dál angažovat.

Podle mě je/bude brzy potřeba v každým kraji nějakej tým, co se bude zabývat prací s lidma. Rosteme, jsme silní v odborných věcech, ale v soft skills máme prostor pro zlepšení...
Jani, nemyslím si, že tu někdo ví o čem se hlasuje, jestliže jde o neoficiální platformu, která nemá žádnou oporu ve struktuře strany a jestli o ní ani neví PKS Praha, vážně hlasujeme o ničem.
Praha si asi musí nejdřív nějaké PO založit a vyřešit si svoje interní neshody, než my budeme hlasovat o něčem... s jejich PO :)

Tím nechci říct, že tě nevedl dobrý úmysl vylepšit situaci v SčK.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 292
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1060 poděkování
Dostal poděkování: 434 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Ahoj, je to jeste na delsi dobu, zatim je plan venovat se skoleni tymove prace, soft skills a jinym tematum, idealne spolecne se Stredocechy, mame pred sebou spolecnou kampan. Formalizace je az krok cislo X, ted jde jen o to, zjistit vubec zajem o tato temata. Koncem cervna by bylo skvele usporadat piratecon jako zacatek - je zarezervovan termin 21. 6. To zatim predbezne, pozvanka bude pro kazdeho, kdo chce brainstormovat a naopak, cim vic proudu a kmenu se objevi, tim lip. Za me se nejlip resi pripadne spory na kave nebo u piva :D
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Romana.Klimesova píše: 23 kvě 2020, 19:13 Máme již konkrétní jména a konkrétní oslovené lidi, kteří přislíbili spolupráci na bázi dobrovolnictví, popřípadě smluvní odměny.
A proč se nezkontaktujete s centrálním PO a nedoporučíte ty lidi tam, aby se mohli zapojit v práci pro celou stranu?

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Linda.Neubergova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 147
Registrován: 23 led 2018, 22:09
Profese: Živnostník, reklama a marketig, kouč
Bydliště: Praha 5
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Linda.Neubergova »

Ahoj,

skupina Práce s lidmi je sice soukromá skupina, ale je veřejná. Vznikla zespoda, takže pirátský princip je zachován. Důležitá je spíše myšlenka, a obsah než oficiální parametry. Tato skupina má již hodně účastníků a zapojit se může naprosto KAŽDÝ! Každý, koho to zajímá a chce přispět. Nechceme se vymezovat. Spíše naopak, chceme spolupracovat napříč. Práce s lidmi a personální témata jsou nedílnou součástí každého společenství. Myslím si, že poslední dobou to v této oblasti trochu "skřípe". Je potřeba to řešit. Jelikož je nás v této skupině celkem hodně, není to asi jen můj subjektivní pocit.

V Praze chceme rozjet pilotní projekt: PO Praha. Není to jen přání naší skupiny, ale slyšíme to z více stran. Přijde nám to rozumné. Nejde jen o personální věci, ale celkově o práci s lidmi. Cítíme, že je Praha partnerem Středočeského kraje a proto jsme vyslali nabídku promluvit si s vámi o spolupráci.

Momentálně připravujeme na 21. 6. Piratecon, z kterého pravděpodobně vzejdou výstupy, které ukážou další směr, další cestu. Jestli PO Praha (+ případně Stř. Čechy) chceme nebo ne. Nejsou tedy nyní důležité detaily k PO Praha. Ale spíš, jestli Střední Čechy zajímá spolupráce s Prahou. Naší skupině nejde o puč, ale o skutkovou podstatu tohoto tématu.

Co se týká zoficialnění, to brzo napravíme a skupinu přes AO založíme.

Díky

Linda

Linda Neubergová
724 886 571


"Montérka (do všeho)"
Nejsem v Rekonstrukci a ani v Renesanci. Aby bylo jasno... :lol:

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Nevím co je myšleno skutkovou podstatou.
Ale těžko se dá míchat formální struktura s neformální a nějak je spojovat, viz příspěvek Jana Bednaříka výše. On přesně popsal cestu, jakou se dá jít a vyhovět okolnostem i předpisům.
Chápala bych, kdybyste pozvali členy Sčk, jako jednotlivce.Tím spíš, když píšeš: "Spíše naopak, chceme spolupracovat napříč." (napříč čím?)
Zvát Sčk jako formální skupinu ke spojení se s neformální skupinou, by asi přineslo jen jen zmatek. Nakonec ten by se asi dostavil i v případě spojení dvou krajských PO.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 517
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1511 poděkování
Dostal poděkování: 1083 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Za mě asi tolik, hlasuji proti, pojďme si založit personální odbory (Praha i Sčk) a můžeme spolupracovat na úrovni vedoucích PO. To bych vnímal jako správné. Na druhou stranu, jsem jednoznačně pro zlepšení personální práce. Hodily by se mi, jako vedoucímu MS, informace jak poznávat, aktivizovat a zapojovat nové členy - sami se mi tak úplně nehrnou.
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Já jsem taky člen skupiny Práce s lidmi u Pirátů a musím se ohradit oproti tomu co o nás píše Linda. Žádná veřejná skupina nejsme. Zcela cíleně komunikujeme netransparentně mimo stranické systémy v uzavřené skupině na Facebooku, kde jednak kdo není člen nevidí co si píšeme, a taky tam nepustíme každého. Jsme skupina z celé ČR a rozhodně se nezaměřujeme jen na Prahu a okolí. A pokud někdo chce zakládat Pražský PO a zaštiťuje se skupinou Práce s lidmi u pirátů, tak jako člen této skupiny musím říct, že ve skupině o tom nemáme informace a na ničem takovém jsme se nedohodli. A obávám se že někdo chce jen využít naši značku ke svému prospěchu.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Linda.Neubergova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 147
Registrován: 23 led 2018, 22:09
Profese: Živnostník, reklama a marketig, kouč
Bydliště: Praha 5
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Linda.Neubergova »

Jan.Bednarik píše: 24 kvě 2020, 14:05 Já jsem taky člen skupiny Práce s lidmi u Pirátů a musím se ohradit oproti tomu co o nás píše Linda. Žádná veřejná skupina nejsme. Zcela cíleně komunikujeme netransparentně mimo stranické systémy v uzavřené skupině na Facebooku, kde jednak kdo není člen nevidí co si píšeme, a taky tam nepustíme každého. Jsme skupina z celé ČR a rozhodně se nezaměřujeme jen na Prahu a okolí. A pokud někdo chce zakládat Pražský PO a zaštiťuje se skupinou Práce s lidmi u pirátů, tak jako člen této skupiny musím říct, že ve skupině o tom nemáme informace a na ničem takovém jsme se nedohodli. A obávám se že někdo chce jen využít naši značku ke svému prospěchu.
Proč myslíš, že nepustíme každého? Nevím o tom, že bychom někoho nepouštěli. Všechno je to vývoj. I tato skupina. Na začátku to bylo jen pár lidí, kteří chtěli něco změnit. Prostě je to nějaký proces. Na začátku jsme nevěděli, že budeme zakládat nějakou skupinu. Jak jsem psala, je to vše debata. Opravuji tedy, skupina lidí, která se tím zabývá od začátku, by chtěla založit PO Praha. Dne 28. 5. od 17 hod. na Magistrátu se o tom budeme bavit v širším kolektivu. Událost je na FB ve skupině. Nic tajného. Nemáme potřebu se něčím zaštiťovat. Nemusíme ve všem hledat hned to špatné. Některé věci se dějí, protože je takový vývoj. Já jsem optimista a chci něco změnit. A chci být konstruktivní. Pokud budeme pořád negativní, tak se nic neposune k lepšímu.

A jak jsem již psala, pokud vidíte chybu, že nejsme zoficialnění, tak to rychle napravíme.

Linda Neubergová
724 886 571


"Montérka (do všeho)"
Nejsem v Rekonstrukci a ani v Renesanci. Aby bylo jasno... :lol:

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Ta čtvrteční událost se jmenuje "Workshop - Práce s lidmi" a v popisu nic o zakládání krajského PO Praha. Událost je neveřejná - viditelná jen pro členy skupiny. Například Piráty z KS Praha, které by to mohlo zajímat, na událost nelze pozvat. A možná jediné informace, které se o tom dozví, jsou tady na fóru SčK.

Odbor může založit jen příslušné fórum. Pokud jde o založení PO SčK, správné místo kde to vykopnout je tady ve fóru SčK. Obdobně co se týče PO Praha, je třeba iniciativu a diskusi transparentně otevřít na fóru Prahy. FB skupina a její akce opravdu nejsou dobré místo, kde řešit nějaké vnitrostranické iniciativy.
Linda.Neubergova píše: 24 kvě 2020, 14:47 A jak jsem již psala, pokud vidíte chybu, že nejsme zoficialnění, tak to rychle napravíme.
Stačí se přesunout na stranické systémy - fórum a Zulip - a těžko nám může někdo vytýkat netransparentní jednání.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Linda.Neubergova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 147
Registrován: 23 led 2018, 22:09
Profese: Živnostník, reklama a marketig, kouč
Bydliště: Praha 5
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Anketa: Personální tým SčK + Praha

Příspěvek od Linda.Neubergova »

Jan.Bednarik píše: 24 kvě 2020, 15:21 Ta čtvrteční událost se jmenuje "Workshop - Práce s lidmi" a v popisu nic o zakládání krajského PO Praha. Událost je neveřejná - viditelná jen pro členy skupiny. Například Piráty z KS Praha, které by to mohlo zajímat, na událost nelze pozvat. A možná jediné informace, které se o tom dozví, jsou tady na fóru SčK.

Odbor může založit jen příslušné fórum. Pokud jde o založení PO SčK, správné místo kde to vykopnout je tady ve fóru SčK. Obdobně co se týče PO Praha, je třeba iniciativu a diskusi transparentně otevřít na fóru Prahy. FB skupina a její akce opravdu nejsou dobré místo, kde řešit nějaké vnitrostranické iniciativy.
Linda.Neubergova píše: 24 kvě 2020, 14:47 A jak jsem již psala, pokud vidíte chybu, že nejsme zoficialnění, tak to rychle napravíme.
Stačí se přesunout na stranické systémy - fórum a Zulip - a těžko nám může někdo vytýkat netransparentní jednání.

Ok, díky za info. Ještě tedy napíši detailněji k těm schůzkám, abychom si rozuměli:

28. 5. 17:00 Magistrát - bude to jedno z témat daného workshopu, zítra večer ladíme program a pak ho vložíme k události. Na tomto workshopu se o tom začneme bavit, nic víc
21. 6. Pice - Piratecon - pozveme komplet všechny a začneme se o tom bavit. Bude to opět jedno z témat. Pak se uvidí, jaký to bude mít vývoj.

S přesunutím problém nemáme, jen nám to doteď takto stačilo. Přesuneme to tedy na Zulip nebo forum. ;)

Linda Neubergová
724 886 571


"Montérka (do všeho)"
Nejsem v Rekonstrukci a ani v Renesanci. Aby bylo jasno... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“