Pirátské listy Sčk září 2019

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Profese: Učitel
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 225 poděkování

Re: Pirátské listy Sčk září 2019

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 13 srp 2019, 15:02

Jana.Skopalikova píše:
13 srp 2019, 13:58
Bavila jsem se o tom s vedoucím KMO Olk a ten říkal, že na to měli nějakou distribuční firmu, ale neví jakou (byli v koalici a nezařizoval to on), ale můžu zkusit dohledat v piroplacení. Zkušenosti velmi špatné, neroznesli prý skoro nic, ale tyhle služby se špatně reklamují.

Včera Wagenkneht doporučoval Českou poštu a to samé mi řekl i dnes ten vedoucí KMO, že ti si to spíš nedovolí neroznést.
Ta zase udělala v Benešově to, že dávala do radničních listů vložku od SPD.

Jan.Prokop
Člen KS Středočeský kraj
Profese: ITak
Dal poděkování: 395 poděkování
Dostal poděkování: 630 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop » 13 srp 2019, 16:01

To už je lepší to dát nějakým místím studentům, který člověk zná, pošta si za to bude účtovat okolo 1,4Kč za ks

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2761 poděkování
Dostal poděkování: 1283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 13 srp 2019, 16:11

Bylo mi více lidmi vysvětleno, že placení "dobrovolníků" není dobrý nápad, že platit za roznos je možné pouze anonymním lidem v korporaci.

EDIT: stylistika.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Jana.Skopalikova
Místní předsednictvo
Profese: doktorand - obor botanika
Dal poděkování: 482 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování

Příspěvek od Jana.Skopalikova » 13 srp 2019, 16:59

Jo, taky jsem spíš pro to, aby to udělali naši lidé a dostali za to odměnu. Ale chápu i to, že jakmile jednou zaplatíš "dobrovolníky", už to nikdy nikdo nebude chtít dělat dobrovolně. :D

Myslím ale, že to říkala Klára, že někde někdo řešil/přemýšlel, že by se dávaly odměny dobrovolníkům ve formě nějakých poukázek - třeba na bazén nebo tak. Tak co to vzít spíš takhle? Nabídnout lidem, že si můžou za odměnu vybrat něco z merche (třeba na výběr 3-4 věci, ať toho není moc) a pak třeba nakoupit nějaké poukázky na knihy, bazén nebo podobně? Přijde mi to jako dobrá motivace... Jak vidíte tuhle možnost? :)

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 13 srp 2019, 17:15

Jana.Skopalikova píše:
13 srp 2019, 16:59
Jo, taky jsem spíš pro to, aby to udělali naši lidé a dostali za to odměnu. Ale chápu i to, že jakmile jednou zaplatíš "dobrovolníky", už to nikdy nikdo nebude chtít dělat dobrovolně. :D

Myslím ale, že to říkala Klára, že někde někdo řešil/přemýšlel, že by se dávaly odměny dobrovolníkům ve formě nějakých poukázek - třeba na bazén nebo tak. Tak co to vzít spíš takhle? Nabídnout lidem, že si můžou za odměnu vybrat něco z merche (třeba na výběr 3-4 věci, ať toho není moc) a pak třeba nakoupit nějaké poukázky na knihy, bazén nebo podobně? Přijde mi to jako dobrá motivace... Jak vidíte tuhle možnost? :)
To už bych z toho radši udělal soutěž o merch :D

2 balíky novin - pirátský kelímek
8 balíků - plecháček
24 balíků - nůž
72 balíků - zapalovač
100 balíků - souprava věrného voliče (či jak se to jmenuje)

atp.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvek:
Jiri.Snizek

Jan.Prokop
Člen KS Středočeský kraj

Příspěvek od Jan.Prokop » 13 srp 2019, 17:32

Jiri.Snizek píše:
13 srp 2019, 16:11
Bylo mi více lidmi vysvětleno, že placení "dobrovolníků" není dobrý nápad, že platit za roznos je možné pouze anonymním lidem v korporaci.
Nemyslím dobrovolníky, prostě zajít na gympl, studenti pokud se jim nabídne cena jako poště, tak po tom skočí jak slepice po flusu, nebo klidně člověka, co roznáší letáky pro ČP oslovit přímo.
Já na bylo mi vysvětleno nehraju, pokud není schválený nějaký vnitřní pravidlo zakazující zaměstnávat lidi na roznos přímo, vždy budu preferovat platbu přímo lidem na DPP než korporátu.

Já měl za to, že se řeší, jak roznést noviny tam, kde dobrovolníci nejsou?

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2761 poděkování
Dostal poděkování: 1283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 13 srp 2019, 18:08

No, když se za roznos začne platit konkrétním lidem, tak ani tam, kde dobrovolníci na roznos jsou, nebudou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Stepan.Drtina
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 548 poděkování
Dostal poděkování: 879 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 13 srp 2019, 18:58

Osobně nejsem úplně pro placení dobrovolníků, či studentů. Chceme, aby se to dostalo do co největšího počtu schránek a toto nejlépe zařídí profesionalizovaná firma. Resp. tam vidím větší záruky na doručení novin.
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Jan.Prokop
Člen KS Středočeský kraj

Příspěvek od Jan.Prokop » 13 srp 2019, 21:16

Stepan.Drtina píše:
13 srp 2019, 18:58
Osobně nejsem úplně pro placení dobrovolníků, či studentů. Chceme, aby se to dostalo do co největšího počtu schránek a toto nejlépe zařídí profesionalizovaná firma. Resp. tam vidím větší záruky na doručení novin.
Já mám opačný názor, nevím, jak v KH, ale my máme různý známý po celým městě, tak doručení můžeš potvrdit, navíc je to celkem dost dobře placený, já jsem měl na starosti rajón, kde spíš byly jednotlivý domky a rozdal jsem okolo 200 novin za hodinu tj cca 280Kč za hodinu práce (počítám komerční cenu od pošty) a to jsem měl ještě na hrbu děti, který mi spíš překážely než pomáhaly, na sídláku imho nebude problém se dostat na dvounásobek, tak stačí se zmínit, že když budeme spokojený, tak se příště na ně obrátíme znovu a dají si záležet. A třeba se možná z nich stanou příznivci.

Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak » 13 srp 2019, 21:51

Jan.Prokop píše:
13 srp 2019, 21:16
Stepan.Drtina píše:
13 srp 2019, 18:58
Já mám opačný názor, nevím, jak v KH, ale my máme různý známý po celým městě, tak doručení můžeš potvrdit, navíc je to celkem dost dobře placený, já jsem měl na starosti rajón, kde spíš byly jednotlivý domky a rozdal jsem okolo 200 novin za hodinu tj cca 280Kč za hodinu práce (počítám komerční cenu od pošty) a to jsem měl ještě na hrbu děti, který mi spíš překážely než pomáhaly, na sídláku imho nebude problém se dostat na dvounásobek, tak stačí se zmínit, že když budeme spokojený, tak se příště na ně obrátíme znovu a dají si záležet. A třeba se možná z nich stanou příznivci.
A pak začne ta neplacená dobrovolnická práce. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Kubaljak za příspěvek:
Stepan.Drtina

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“