SčK PR manager

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 517
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1511 poděkování
Dostal poděkování: 1083 poděkování

Re: SčK PR manager

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Lenka.Kozlova píše: 11 zář 2019, 21:37 Tak Klára a ty jste jediný profíci.
Na druhou stranu, přesně proto jsem rád, že shrnul, jak mu to šlo. Připíší k tomu svůj úhel pohledu předseda a místopředsedové?
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: SčK PR manager

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Za sebe musím říct, že jsme natrefili na profíka, který je ochoten dělat tuto práci výrazně pod obvyklým průměrem. V kraji je to vidět. Rozjeli se podcasty, výstupy na fb jsou systematičtější a mají vyšší kvalitu, máme sjednocenou grafiku, Ondřej je dostupný pro osobní konzultace. Za mě zatím super spolupráce.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4182 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: SčK PR manager

Příspěvek od Jan.Korbel »

Souhlas se Štěpánem. Plus bych přidal ještě přesah přes funkci PRM, který Ondra má. S tím se nepočítalo a je to příjemný bonus. Už teď se těším, s jakým střelivem přijde do kampaně.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1586 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: SčK PR manager

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Já jsem v PKS jen cca měsíc, takže to budu hodnotit spíš z pohledu člena krajského MO.

Já osobně jsem si tu pozici představovala prostě jinak... Myslela jsem, že to bude člověk, který bude psát články/tiskové zprávy z dodaných informací (např. telefonát se zastupitelem), bude sám umět hezky fotit a psát reporty z krajských akcí, dělat kraji grafiku (třeba pozvánka na schůzi není nic zas tak složitého) a v nejideálnějším případě i třeba udělá sazbu (ale to bych brala už jako fakt nadstandard). Plus samozřejmě ten obsah na sociální sítě, tam se to s tím, co dělá Ondřej kryje.

Ondřej sice rozjel podcasty, ale kameraman byl externí... grafiku zatím taky dělal někdo jiný, že? Články k publikaci na web připravuju já (markdown není složitý a to jsem taky myslela, že by mohl převzít PR manager). Co se týká komunikace se zastupiteli, tak tam bych třeba čekala, že ten člověk bude mít v kalendáři zastupitelstva a bude jednotlivým zastupitelům volat, z čeho by mohli udělat tiskovou zprávu/článek na web a udělali by ho třeba ve spolupráci - Ondřej si představuje tu ideální variantu, kdy každé MS bude dostatečně nadšené a hlásit mu všechnu činnost samo (ale to evidentně moc nefujguje)... A PirListy koordinuje Dalibor. Tam bych si taky představovala, že to bude i částečně činnost PR managera - třeba komunikace s MS ohledně vhodných témat apod.

Ono když si vytáhneme náplň práce z parametrů výběrového řízení, tak tam ty věci jako psaní článků, grafické práce a web najdeme...
tvroba a koordinace public relations strategie
zajišťování mediální podpory pro zastupitelské kluby
monitoring médií, příprava podkladů, vyhledávání a zpracování témat
udržování a vylepšování PR za pomocí nástrojů permanentní kampaně – spolupráce s centrálním mediálním odborem strany
spolupráce na školeních a přípravě představitelů strany z regionu ve věci mediálního vystupování
vytváření mediálních výstupů – tiskové zprávy, články o našich aktivitách (aktivity poslanců, senátorů, obecních a krajských zastupitelů, aktivity místních sdružení a krajského sdružení)
tvorba obsahu webových stránek
tvorba příspěvků na sociální sítě
tvorba newsletteru
spolupráce při tvorbě audiovizuálních výstupů
pomoc při organizaci pracovních setkání, seminářů a diskusí
venkovní propagace – plakáty, billboardy, bannery
aktivní spolupráce s centrálním manažerem sociálních sítí a centrálním volebním štábem
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: SčK PR manager

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jana.Skopalikova píše: 12 zář 2019, 17:53 ... Co se týká komunikace se zastupiteli, tak tam bych třeba čekala, že ten člověk bude mít v kalendáři zastupitelstva a bude jednotlivým zastupitelům volat, z čeho by mohli udělat tiskovou zprávu/článek na web a udělali by ho třeba ve spolupráci - Ondřej si představuje tu ideální variantu, kdy každé MS bude dostatečně nadšené a hlásit mu všechnu činnost samo (ale to evidentně moc nefujguje)...
Na mumble s centrálním MO se tohle stále řeší i v jiných krajích. Karolína Sadílková, která má tohle na starosti, opakovaně jednoznačně říká - proaktivita musí vycházet od zastupitelů (MS, etc.). Vy víte, co se u vás děje, vy se máte ozývat, co chcete medializovat - KMO spojka vám nebude, často ani nemůže, protože o nich nemůže vědět, hledat témata - ona vám jen pomůže to zkonzultovat a připravit do vhodné podoby, prvotní obsah je na vás. Asi Karolínu požádám, aby ty někam napsala, ať je to černé na bílem.
A PirListy koordinuje Dalibor. Tam bych si taky představovala, že to bude i částečně činnost PR managera - třeba komunikace s MS ohledně vhodných témat apod.
Pirliszty jsem si vzal dobrovolně já, protože už jsem to dělal 2x. Ondra bude číst všechny články po mých úpravách a celkově obsah konzultujeme.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: SčK PR manager

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Jana.Skopalikova píše: 12 zář 2019, 17:53 Já jsem v PKS jen cca měsíc, takže to budu hodnotit spíš z pohledu člena krajského MO.

Já osobně jsem si tu pozici představovala prostě jinak... Myslela jsem, že to bude člověk, který bude psát články/tiskové zprávy z dodaných informací (např. telefonát se zastupitelem), bude sám umět hezky fotit a psát reporty z krajských akcí, dělat kraji grafiku (třeba pozvánka na schůzi není nic zas tak složitého) a v nejideálnějším případě i třeba udělá sazbu (ale to bych brala už jako fakt nadstandard). Plus samozřejmě ten obsah na sociální sítě, tam se to s tím, co dělá Ondřej kryje.

Ondřej sice rozjel podcasty, ale kameraman byl externí... grafiku zatím taky dělal někdo jiný, že? Články k publikaci na web připravuju já (markdown není složitý a to jsem taky myslela, že by mohl převzít PR manager). Co se týká komunikace se zastupiteli, tak tam bych třeba čekala, že ten člověk bude mít v kalendáři zastupitelstva a bude jednotlivým zastupitelům volat, z čeho by mohli udělat tiskovou zprávu/článek na web a udělali by ho třeba ve spolupráci - Ondřej si představuje tu ideální variantu, kdy každé MS bude dostatečně nadšené a hlásit mu všechnu činnost samo (ale to evidentně moc nefujguje)... A PirListy koordinuje Dalibor. Tam bych si taky představovala, že to bude i částečně činnost PR managera - třeba komunikace s MS ohledně vhodných témat apod.

Ono když si vytáhneme náplň práce z parametrů výběrového řízení, tak tam ty věci jako psaní článků, grafické práce a web najdeme...
tvroba a koordinace public relations strategie
zajišťování mediální podpory pro zastupitelské kluby
monitoring médií, příprava podkladů, vyhledávání a zpracování témat
udržování a vylepšování PR za pomocí nástrojů permanentní kampaně – spolupráce s centrálním mediálním odborem strany
spolupráce na školeních a přípravě představitelů strany z regionu ve věci mediálního vystupování
vytváření mediálních výstupů – tiskové zprávy, články o našich aktivitách (aktivity poslanců, senátorů, obecních a krajských zastupitelů, aktivity místních sdružení a krajského sdružení)
tvorba obsahu webových stránek
tvorba příspěvků na sociální sítě
tvorba newsletteru
spolupráce při tvorbě audiovizuálních výstupů
pomoc při organizaci pracovních setkání, seminářů a diskusí
venkovní propagace – plakáty, billboardy, bannery
aktivní spolupráce s centrálním manažerem sociálních sítí a centrálním volebním štábem
Já ti nevím, Jano. Každý asi chápeme definici manažera trochu jinak. Manažer (nebo kterýkoliv placený člověk u Pirátů) tu není proto, aby odvedl práci za ostatní. Ale měl by ostatním dávat rady, inspirovat je, připomínat, tlačit, trénovat atd. Ne dělat všechnu práci. Případně by si měl na odbornější věci sehnat lidi. Co se týče výstupů ze zastupitelstev a dalších, tak třeba kostru článku by měl logicky udělat ten, který se danému tématu věnuje. Protože ten má největší vhled do dané problematiky a chápe různé souvislosti. PR manager je následně dostupný dále pro konzultace a korektury. U nás v Kutné Hoře to funguje výborně. Klára shromažďuje pravidelné reporty ze kterých následně sepíšeme kostru článku a Ondřej ho následně dopracuje. Pokud zastupitel není schopen dodat podklady pro výstup, tak bude asi něco špatně.

Venkovní propagace - plakáty, billboardy, bannery - to není aktuální, řeší se hlavně v období kampaně.

Inzerát byl postaven tak, že jsme všichni tak trochu dopředu tušili, že není možné všechny tyto oblasti a dovednosti obsáhnout. Bylo to takové hledání supermana za peníze, které dané profesi rozhodně neodpovídají.

Za mě musím říci, že se nám povedlo sehnat člověka, který má velký přesah nad rámec pozice "PR managera". A doufám, že se následně stane i volebním manažerem.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2455
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2008 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: SčK PR manager

Příspěvek od Jan.Prokop »

Za mě, já jsem s Ondrovou prací spokojený, já pod pojmem PR manager mám člověka, co dělá hlavně strategie a ví, co jak zabírá a na koho, pak případně přimo dělá věci v rámci PR krizovýho managementu (na to naštěstí ještě nedošlo), na to, aby psal někdo dle dodaných bodů články není potřeba PR manager, na to stačí imho student žurnalistiky.
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: SčK PR manager

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Tak Ondra asi nějak práci eviduje, takže bude jednoduché zjistit, jak to sedí s tím, co má a nemá v těch 40h týdně.
Kde to najdeme? Redmine? Forum asi ne, nehledala jsem, ale asi bych si všimla.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: SčK PR manager

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

V MO standardně evidujeme takto: https://redmine.pirati.cz/issues/10196, být vámi tak se také soustředím spíš na výsledky, než na vykazování.

výsledky jsou články v médiích, dosah na sociálních sítích, známost vašich politiků atp. To vše se dá měřit (ta známost trochu obtížněji).

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 517
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1511 poděkování
Dostal poděkování: 1083 poděkování

Re: SčK PR manager

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Mikulas.Ferjencik píše: 13 zář 2019, 10:32 V MO standardně evidujeme takto: https://redmine.pirati.cz/issues/10196, být vámi tak se také soustředím spíš na výsledky, než na vykazování.
Jsem stejného názoru a vzhledem k tomu, že výsledky se snaží Ondřej prezentovat průběžně, tak např. víme, jaký ohlas měl první příspěvek podcastu a to, např. předčilo moje očekávání.
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“