Sčk a inspirace z jiných krájů

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25604 poděkování
Dostal poděkování: 12205 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 10 pro 2018, 09:07

Vypíchnu Patricka Zandla ze včerejší prezentace MS Brandýs/St.Boleslav, když mluvil o jejich loňské kampani:
Nasbírali cca 200 emailových adres, protože tak mohou lidi oslovovat přímo. Ne přes FB, který chce za to tvrdě platit, a když jednou zaplatíte, bude to po vás chtít víc a víc, váš nezaplacený post bude naopak upozaďovat, aby vás donutil zaplatit.
Spolehat se jen na placenou reklamu na FB je prostě nedomyšlené, a to nemluvíme o tom, že vás stále může FB zablokovat nebo je schopen tvrdě manipulovat (Cambridge Analitica, Trumph, Brexit nestačilo?).
Piráti musí mít vlastní sítě a záložní systémy, pokud nelze FB vyrušit nyní úplně. Takže sbírejte e-maily. Myšleno naprosto vážně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Petra.Smutna
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Petra.Smutna
Republikový výbor
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1144 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 10 pro 2018, 12:36

Musím nesouhlasit. V první řadě, právě facebook je to, co Pirátskou komunitu tříští, proto se mezi Piráty stále řeší, co s tím (protože problém narůstá s tím, jak se přijímají noví členové, aniž bychom je motivovali komunikovat na foru, kde primárně mají). Totiž, to, že jsem s partičkou dalších členů našho MS či části členů KS na facebooku, rozhodně neumožňuje ostatním členům Pirátů komunikaci sledovat či se zúčastnit. Což na foru lze.
Facebook je výborný na vnější propagaci, jak Lenka podotkla, ale my diskutujeme interní komunikaci mezi členy, nikoli komunikaci s voliči, propagaci akcí, atd. To jsou dvě odlišné věci.
Za další, rozhodně není pravda, že většina Pirátů je na facebooku a nepřejdou na forum. Naopak, forum je první a jediná oficiální komunikační platforma Pirátů, právě kvůli transparenci, kterou se před volbami tak oháníme. Propagace facebooku jako interního komunikačního nástroje začala až s přílivem nových členů (troufnu si odhadnout, kolem r. 2014?) Já osobně forum ráda nemám a nikdy nebudu. Necinká mi v mobilu, nemohu si vyfiltrovat konkrétní diskuze či sekce ke sledování "co je nového" a zkrátka přes mobil na fb reaguji okamžitě, což se mi u fora nepodaří.
Nicméně, na foru nyní dohledám vše potřebné. Pokud se chci inspirovat jinde, dohledám si, jak kde pořádali jakou akci. Podívám se, čím se kdo zabývá, vnímám, jaké má názory, mohu takto poznat i lidi z krajů, kde jsem nikdy nebyla. Vím, co se děje. Na FB to vím pouze u skupiny, jíž jsem členkou, nehledě na to, že vylučuji ty, kteří fb jako aplikaci jdoucí proti Pirátským postojům v oblasti ochrany dat atd., z komunikace. Prakticky diskriminuji "echtovnější" Piráty. Co se týká celého papírování ohledně komunálek, to jsi, Štěpáne, mohl sdíle z jiných krajů právě díky foru, nebo jsi použil nějakou interní komunikaci s jinými kodo na facebooku? A přesně tohle facebooku znemožňuje, čili i krade čas zase jinak.
V neposlední řadě (a to považuji za nejdůležitější), pokud nebudeme členy motivovat ke komunikaci na foru, budeme mít problémy i s hlasováními, volbami, atd... A to je teda velký špatný.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 led 2019, 18:35

Michaela.Vodova píše:
06 led 2019, 15:08
viewtopic.php?p=597974#p597974

Vážení členové Vysočiny,
blíží se zasedání celostátního fóra v Táboře, a protože bude probíhat online hlasování, je důležité, abychom měli aktualizovány vaše telefonní čísla v databázi.

Prosím tedy všechny členy, kteří si nejsou jisti, že v databázi mají své aktuální telefonní číslo, aby mě kontaktovali.

Děkuji.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 16 úno 2019, 04:49

V OlK řeší krajské podatelny na foru či na redmine (zatím preference pro forum)
viewtopic.php?f=80&p=606905#p606905

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 7963 poděkování
Dostal poděkování: 2925 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 16 úno 2019, 07:57

Dalibor.Zahora píše:
16 úno 2019, 04:49
V OlK řeší krajské podatelny na foru či na redmine (zatím preference pro forum)
viewtopic.php?f=80&p=606905#p606905
No jasně, buďme ještě formálnější :D to se bude hodit, když v SčK funguje 10 aktivních lidí :D
Ono poslat člověka do podatelny dodává funkci větší vážnost, že :D

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 16 úno 2019, 10:59

Zajímavé asociace, to jeden nečekal co dokáže inspirace z jiných krajů. :)

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 16 úno 2019, 14:18

Tak co asi jsi měl za asociace ty sám, když tě inspiruje zakládání krajských podatelen a dlíš v kraji, který nemá ani jediný odbor, leda bys myslel na ten svůj "odbor".
Tady moc možností není :)

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 16 úno 2019, 16:16

No, já myslím, že nám hlavně chybí odbor pro vědmy a jasnovidce, jednu jasnou adeptku už máme. :D

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 16 úno 2019, 16:18

jen pro kontrolu @Klara.Kocmanova co to přidat pro sichr do našeho nedělního newsletteru?
Nalodění
Odesláno: 16 úno 2019 15:48
Od: Jakub.Dedek
Příjemce: KS Moravskoslezsky kraj RegP Moravskoslezsky kraj

Prosím všechny, kdo ještě nejsou, ať se registrují do nalodění.

https://nalodeni.pirati.cz/

Budou přes toto chodit informace, tak ať jste v obraze. Zájemce a registrované příznivce tam prosím odkazulte taky.

Děkuji

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 16 úno 2019, 23:21

Dalibor.Zahora píše:
16 úno 2019, 16:16
No, já myslím, že nám hlavně chybí odbor pro vědmy a jasnovidce, jednu jasnou adeptku už máme. :D
Okecávky? (((:

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“