Velká Amerika #ZaČistouAmeriku

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 973
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1132 poděkování

Velká Amerika #ZaČistouAmeriku

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Ahoj Pirátstvo!

Dneska jsem byl s přítelkyni v lomu Velká Amerika, už dlouho jsme se sem chystali a konečně to vyšlo!
Šli jsme krásnou, čistou a klidnou cestou od Karlštejna až k lomu. Jenže!

Už hned první dojem mi zkazila prodejna na ledovou kávu( říkal jsem si, ze to musí byt hrozne moc kelímků všude. A taky bylo!)
Po cele stezce a i v okolí, kde je zakázány vstup je neskutečné velké množství odpadků, od láhvi, kapesniku, toaleťáků až po ony kelímky..
Po celé trase kolem lomu jsem narazil pouze na 1 malý napis, aby lidé neodhazovali odpadky a jen 2 koše!

Píšu to jako podnět třeba pro akci Ukliďme Česko, která se koná 15.9 po celé ČR. A nebo jako podnět obecně, protože jsem se o tomto problému nikde nedočetl(což je Škoda, precejenom je to součást CHKO Český kras).
Celkově mi to zkazilo dojem z celé cesty, protože ani ten krásný výhled nezachrání to množství odpadu :-( .

PS: Hodně štěstí u voleb.!

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5559
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22543 poděkování
Dostal poděkování: 4546 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká Amerika #ZaČistouAmeriku

Příspěvek od Robert.Magni »

Jelikož obaly nejsou zálohovaný,je to neřešitelný. Akce,uklidme kokotistán,, je bezvýznamný gesto.Je potřeba systémové řešení.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká Amerika #ZaČistouAmeriku

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Jaromir.Horky píše: 08 srp 2018, 11:20 Ahoj Pirátstvo!

Dneska jsem byl s přítelkyni v lomu Velká Amerika, už dlouho jsme se sem chystali a konečně to vyšlo!
Šli jsme krásnou, čistou a klidnou cestou od Karlštejna až k lomu. Jenže!

Už hned první dojem mi zkazila prodejna na ledovou kávu( říkal jsem si, ze to musí byt hrozne moc kelímků všude. A taky bylo!)
Po cele stezce a i v okolí, kde je zakázány vstup je neskutečné velké množství odpadků, od láhvi, kapesniku, toaleťáků až po ony kelímky..
Po celé trase kolem lomu jsem narazil pouze na 1 malý napis, aby lidé neodhazovali odpadky a jen 2 koše!

Píšu to jako podnět třeba pro akci Ukliďme Česko, která se koná 15.9 po celé ČR. A nebo jako podnět obecně, protože jsem se o tomto problému nikde nedočetl(což je Škoda, precejenom je to součást CHKO Český kras).
Celkově mi to zkazilo dojem z celé cesty, protože ani ten krásný výhled nezachrání to množství odpadu :-( .

PS: Hodně štěstí u voleb.!
Ahoj, mně sdílení této zkušenosti přijde jako plácnutí do vody. Docela mě tento přístup štve. Od té doby, co jsem v politice se na mě obrací lidé a říkají mi své problémy jako bych je uměl a měl všechny vyřešit. Co třeba udělat další kroky. 1) Zjistit, která instituce má Český kras na starost. 2) Napsat té instituci návrh řešení. 3) Zkontrolovat jaké opatření bylo provedeno.

Robert má podle mě pravdu v tom, že je třeba problém s odpadky v přírodě řešit systémově nikoli jednorázově a občasně.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 973
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1132 poděkování

Re: Velká Amerika #ZaČistouAmeriku

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Ahoj, Vzhledem k tomu, ze jsem z Olomouckého kraje, tak sám mám taky hodně věci k řešení u nás, tak jsem si říkal, ze Vám tento podnět mužu dat a vy jej můžete použit ke zpropagování sebe sama. Samozřejmě mě napadlo prvně napsat dotčené instituci, však jsem bral v potaz, že by Vám to mohlo pomoct se zviditelnit před volbami.
Díky za pochopení

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká Amerika #ZaČistouAmeriku

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tož zajedeme si na Hanou a pošleme klukům seznam skládek ať si na nich udělají PR. :) Jako odborní garanti budou popeláři ze Žatce...oh wait, oni už neexistují :lol:

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Velká Amerika #ZaČistouAmeriku

Příspěvek od Martin.Polak »

Shodou okolností jsem tam v tomto termínu také byl.
Zadní Třebaň, Hlásná Třebaň, Karlštejn, Rovina, Řevnice a Poučník. Přiznávám, že jsem na ,,Ameriku" nešel, ale mám prošlou druhou stanu žluté značky od Karlštejna pryč a je tam prostě místy prostě bordel. :/
Ale vždy to má jen jednoho společného jmenovatele - lidi.
Je to prostě turisticky atraktivní místo a masový turismus si vybírá svojí daň.
Tohle prostě nemá řešení. Buď se tam ta žlutá značka zruší a bude to tam hlídat armáda a nebo nevím.
Popravdě ten kus země tam je velice krásný a je vidět, že to všechno je chatová osada pro Prahu a že to tam šlape trochu jinak než ve zbytku našeho kraje.
Určitě děkujeme za podnět, ale bohužel bordel máme po lesích úplně všude. :-/

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“