Komunální volby 2018 - Poděbrady

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Daniel.Prim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 114
Registrován: 03 říj 2012, 11:59
Profese: Web Developer - kodér
Bydliště: Poděbrady
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Komunální volby 2018 - Poděbrady

Příspěvek od Daniel.Prim »

Dosavadní průběh

V průběhu února mě kontaktoval Martin Káninský (resp. jeho otec, který nás zkontaktoval). Martin projevil zájem kandidovat pod Piráty a nabídl pomoc při sestavování kandidátky. Několikrát jsme zašli na oběd kde mi mimo jiné přibližoval situaci, který vznikla u nás na radnici a bavili jsme o dalších komunálních i celostátních tématech.

V polovině března jsem poprosil Ivana aby mi pomohl a trochu mě "hlídal a mentoroval".
Dohodl jsem schůzku Martina K. s Ivanem (26.3.).
Těsně předtím se mi ozval také Vojta Lukavec, se kterým jsem se potkal také 26.3. na oběd.
K Ivanovy si na tento den dohodl schůzku i p. Mareše také ohledně kandidátky.
Vojta mě svými názory, postoji a také aktivitami dost zaujal. V tomto směru jsem ho i informoval a nabídl možnost zapojit se.
Byl jsem i na schůzce p. Marešem a Ivanem. Přišel se informovat zda a jak chtějí Piráti v Pdy stavět kandidátku a případně zda by byla možnost spolupráce. Informoval nás, že se s několika zastupiteli názorově odklonili od pana starosty a již nechtějí být na jeho kandidátce a tak je napadli Piráti. Jeden z jeho kolegu"odpadlíků" zastupitelů je otec Vojty, Zbyněk Lukavec. Informovali jsme p Mareše o principech kandidatury za Piráty a nabídli možnost zapojit se.
S Martinem K. proběhla schůzka v obdobném duchu,

P. Mareš ani Vojta L. mě (a ani Ivana pokud vím) nekontaktovali.

Martin i já jsme začali oslovovat známé aby jsme dali dohromady nějaký základ. Z čehož nám vznikl seznam lidí, které jsme pozvali na posezení 23.4. v Hotelu GOLFI, kde někteří z vedení byli.

Tam mě kromě jiných, opět zaujal Vojta L. a znovu jsem mu dal najevo, že bych byl rád, kdyby s Piráty spolupracoval. OFFTOPICPirát piráta pozná a u Vojty cítím pravou pirátskou duši. S Vojtou jsme se ještě sešli, pobavili jsme se o jeho představách, že by nejraději byl na kandidátce Pirátů, ale že bude tedy u otce, jelikož lidí na kandidátky opravdu nejsou hromady. Tím jsme se dostali k jeho otci, který společně s p Marešem a dalšími tuším 3-4-mi lidmi začali dávat dohromady sdružení. I přetlumočeně přes Vojtu bylo patrné, že cíle sdružení jsou veskrze pirátské, nemají za sebou žádného místního stavitele či "velkopodnikatele" jako většina ostatních místních sdružení. Přišlo mi hloupé takto tříštit síly a navrhl jsem setkání.
S p. Lukavcem jsem se potkal minulí týden, a velice jsme si rozuměli. Jak jsem pochopil, tak důvody rozchodu s p. starostou byly, kromě jeho napoleonského komplexu, zejména v oblasti větší kontroly (otevřenosti) radnice, spolurozhodování občanů, efektivnější využívaní fin. prostředků a zajištění komplexnosti a návaznosti projektů. Jsou i některé věci, ke kterým já dokáži být o dost kritičtější, ale to se dá si čekat, když tam teď celé volební období seděl vedle starosty :) Každopádně se dá říct, že současné vedení nemá žádné velké máslo na hlavě a snad ani sedmičku v krabici :P
Rozhodně je na městě co zlepšovat a již při první schůzce jsme se na několika bodech jsme se shodli - zveřejňování inf., komunikace s občany, elektronizace radnice., smysluplné využívání moderních technologií, podpora kultury a sportu pro všechny věk. kategorie, atd.

Co je trochu handicap, tak je momentální velice vyhrocená situace p. Káninský (otec Martina Kaninského) vs. p. Lukavcem (otce Vojty) + Marešem. Problém vznikl kolem úřednice na stavením úřadě. Která byla zbavena funkce ne úplně šťastným způsobem. To je voda na mlýn stavitelů, se kterými se prý dost kamarádila. P. Lukavcovi a Marešovi je to teď dáváno za jednoznačnou vinu ač o té věci (reorganizace stav. úřadu) sami nerozhodovali. Je to sice situace nepříjemná, rozhodně to nebyl šťastný krok, zejména když se to hodí do krámu jejich opozici a v tuhle chvíli i starostovi. Nicméně s tím co se tady dělo před 4 roky, letos to jistě nebude jiné, je tohle jen takové lehké škádlení.
https://www.npdy.cz/2018/04/nechame-se- ... sikanovat/
http://podebradskenoviny.cz/z-mesta/s-r ... na-generel

Je to nepříjemné i pro mě jelikož asi budě těžké udržet si Martina K. i oba Lukavce, ale p. Lukavec se vyjádřil (v duchu pirátském), že nemá problém s tím pokud Martin na kandidátce bude a bude s námi spolupracovat a já bych za to byl taky rád, protože mi již hodně pomohl a navíc asi jen těžko může ovlivňovat to jak jedná jeho otce. Takže to bude na Martinově rozhodnutí.

Druhou schůzku s p. Lukavcem mám zítra 8.5. k večeru (cca 18-19hod) asi v Pivotéce, pokud by někdo dokázal dorazit do lázní, budu rád ;)

Další šance setkat se s p. Lukavcem pak je v pátek 11.5. od 9:30 budeme na snídani v Žižkavárně s Ivanem.

Snad jsem to tak nějak shrnul. Po zítřejší schůzce sem hned (během středy ;) ) hodím nějaký v
report.
Daniel Prim
danprim@gmail.com
604 209 241
Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby 2018 - Poděbrady

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Děkuji Danovi za popis situace. Pokud vás napadne cokoliv, co by vás ohledně této geneze zajímalo, určitě rád odpovím a doplním. Jinak budu moc rád, když budete mít čas a chuť se přidat k některé ze schůzek, přeci jen face to face je to o něčem jiném než na síti.
Jinak díky za včerejší fajn schůzi a přeji hezké jarní minivolno :)

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby 2018 - Poděbrady

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Ahoj, tak jen rychlá aktualizace, jak jsem sliboval- schůzka s uskupením Pro Občany Poděbrad, které Dan v příspěvku výše zmiňuje a momentálně čítá zhruba 7 členů (jejich personální jádro tvoří čtyři současní zastupitelé, z nichž jsou dva radními) proběhne nakonec až zítra v 18 hodin, kdy se s nimi sejdeme společně s Danem. Pokud máte někdo cestu přes Poděbrady/do Poděbrad, budeme rádi když se připojíte, chápu ale že jde o akci "na poslední chvíli". Měli bychom společně probrat zejména personální otázky společné kandidátky, Štěpánovi Drtinovi zítra večer zašlu vyplněné administrativní dokumenty zvoleného lídra.
Ohledně ideologické shody mezi tímto hnutím a Piráty- měl jsem možnost detailně projít dosud připravené oblasti programu POP. Jedná o seznam progresivních nápadů a tezí (minimálně na naše klidné lázeňské město :D), kladoucí důraz na trvale udržitelný rozvoj a aspekt "budoucnosti", který zatím žádné poděbradské hnutí nedokázalo do svých záměrů zakomponovat. Shoda s politikou Pirátů je v důrazu na transparentnost, zefektivnění práce úřadu, rozkrýváni klientelistických vazeb na státní správu a samosprávu, upozaďujících zájmy občana za zájmy developera. Ostatní místní hnutí už sice nabrala do repertoáru terminologii z oblasti SmartCity, ale v dosavadních náčrtech programu POP je v tomto ohledu velice dobře připravená půda pro kooperaci s náměty Pirátské strany, už jen z toho důvodu že členové POP aktivně prosazovali kroky města směrem k technologické modernizaci během jejich čtyřletého působení v zastupitelstvu- zájemce mohu odkázat na konkrétní úspěšné projekty, resp. hlasování. Během voleb různá uskupení určitě přistoupí k "hele, Piráti teď frčej, tak jim projedeme program a něco z toho přihodíme k nám", ale v tomto případě lze odkázat na konkrétně provedené "pirátské" kroky, které se do správy města podařilo propašovat už v minulých 4 letech. :)
Přeji hezký večer a zítra se ozveme!

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Uživatelský avatar
Daniel.Prim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 114
Registrován: 03 říj 2012, 11:59
Profese: Web Developer - kodér
Bydliště: Poděbrady
Dal poděkování: 161 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby 2018 - Poděbrady

Příspěvek od Daniel.Prim »

Ahoj,
jen stručné info:
V úterý jsem se zúčastnil schůzky POP (Pro občany Poděbrad). Předjednali jsem možnou koalici Piráti + POP.
Kandidátka by měla název Piráty občanům Poděbrad.
Za Piráty jsou prozatím kandidáti Já, Vojta Lukavec a Martin Káninský

S Martinem K. jsem se sešel dneska (neviděli jsem se cca 3 týdny byl na dovče za oceánem) seznámil jsem ho s dosavadním postupem a situaci.
Měl k tomu několik poznámek a postřehů, avšak je s tím v zásadě v pohodě a chce se dále účastnit.

Další schůzka by měla být v pondělí 28.5.
Daniel Prim
danprim@gmail.com
604 209 241
Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby 2018 - Poděbrady

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Ahoj, tak jen malá povolební rekapitulace pro zájemce o nahlédnutí do poděbradského politického života:)
Osobně jsem kandidoval za hnutí POP (na "nevolitelném" místě) a aktivně jsem vedl naši pozitivní kampaň založenou na vizích do budoucnosti. Bohužel se Poděbrady svezly na populistické vlně místních velkopodnikatelů a jejich dvorních úředníků, kteří minulý týden na ustavujícím zastupitelstvu stvrdili koalici, navzdory poměrně suverénnímu vítězství bývalého starosty Langra.
Pozici starosty tak získal Jaroslav Červinka, lídr kandidátky STAN (která u nás v Poděbradech opravdu ideály celorepublikového STANu nereprezentuje), zaměstnanec stavebního úřadu a pravá ruka výše zmíněného investora a stavitele Káninského, lídra druhé koaliční strany Našich Poděbrad. Naše Poděbrady zásobovaly půl roku Poděbrady nenávistnými tiskovinami, což jim vysloužilo v současné době posuzované trestní oznámení na šíření pomluv. Třetím do koalice je místní ODS, která se pravděpodobně ke spolupráci nechala zlákat příslibem místa místostarosty a antipatií k nyní již bývalému vedení města.

Naše hnutí (i já osobně) projevilo zájem o členství v městském kontrolním výboru, protože je silně ohrožena transparentnost a korektnost řízení města (např. bylo okamžitě ohlášeno zrušení městských novin a jejich nahrazení "koaličními tiskovinami", byla zřízena trafika "za odměnu" v podobě optimalizací překonaného a 12 let neexistujícího místa druhého uvolněného místostarosty, atd.). Oficiální cestou jsme ještě odmítnuti nebyli, ale předsednictví kontrolního výboru bylo uděleno koaliční většinou panu Káninskému s argumentem, že "přeci oni musí kontrolovat, co tu minulé vedení města provedlo".

Jinými slovy u nás bohužel vznikla situace, kde se vedení města zhostila populistická skupina byznysmenů, kteří se neštítí ničeho (úředníkům je již nyní otevřeně vyhrožováno vyhazovy, před volbami probíhaly zastrašovací telefonáty kandidátům ostatních stran), která navíc odmítá jakoukoliv účast opozice v kontrolních orgánech. Na druhou stranu se ukazuje nespokojenost občanů, kteří o předem domluvené spolupráci starostujícího STANu a populistů z Našich Poděbrad netušili a cítí se vzniklou koalicí podvedeni.

Osobně se momentálně budu snažit o konstruktivní kritiku vznikajících projektů a o "dohled" nad činností podivně vzniklé koalice, jak jen mi to má občanská práva dovolí. Dokázal bych si za této situace představit "renesanci" poděbradských Pirátů- mezi kandidáty a podporovateli demokratických uskupení z proběhlých voleb je dost aktivních lidí, kteří jsou se vzniklou situací stejně nespokojení a budou rádi pracovat na jejím zlepšení- a jejich hnutí s volbami třeba přestalo existovat. Rovněž z mého působení v městské komisi pro mládež (na jejíž vedení jsem byl pro aktivitu v minulém volebním období navržen několika opozičními zastupiteli) mám osobně několik tipů na mladé lidi, kteří by se rádi občanskopoliticky zapojili do dění ve městě.

Doufám, že je situace v ostatních městech a vesnicích (a zejména v těch, kde na radnici/úřadě působí Piráti:)) pozitivnější. Hezký podzimní týden!

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“