Stránka 9 z 38

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Napsal: 17 pro 2018, 07:24
od Dalibor.Zahora
Poznámka k tomu "kolik dává Praha".
Je to tedy spíše spekulace k Praze, ale vychází z celostátní reality, jistá nejmenovaná vnitrostranická skupina už cca rok atakuje eurovolby, nejprve se snažila sestřelit vedení ZO, když se jí to nepovedlo snažila se jim přidělit co nejméně prostředků.
Praha by do toho dění pak zapadala. Tak si jen uvědom tenhle možný kontext.

A jinak souhlasím s Lenkou, že tím příliš tlačíš krajské volby, nepřispíváš k týmovému duchu. Ty nejsi jen jeden člen, ty jsi předseda kraje a ten by měl právě v ideálním případě celý kraj spojovat, ne ho rozdělovat.
A asi se k Lence přikláním i v rozpočtu, i PKS by se mělo snažit aby vystupovalo nějak jednotně a kraj nějakým směrem vést. Vím, že to vždy nejde, a ani to vždy není nutné, ale rozpočet je celkem podstatná věc - v podstatě hlavní plán na celý rok, tedy by působilo dobře, kdyby se pět shodlo, jak ten plán vidí.

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Napsal: 17 pro 2018, 07:32
od Jiri.Snizek
odpověď pro Lenku:

Abych mohl předložit návrh v rozpravě, musela by Petra rozpravu zahájit. A aby PKS mohlo předložit návrh musí se shodnout 3 lidé, ne všech pět. A já to budu případně táhnout až po 31. 12. 2018, když Petra nesplní svůj úkol provést nás rozpočtem. https://redmine.pirati.cz/issues/15498

Můj návrh počítá ve výhledu s 2M na krajské, 3M na parlamentní a 2M na komunální, protože tedy je v něm více peněz na parlamentní a stejně na komunální, nepovažuji ho za netýmový, ani hodně netýmový. A 350K na eurovolby je nejvíc z krajů a to je tedy taky netýmové? Nerozumím ti. A tu nálepku (netýmový) považuju za tendenční.

ad Praha https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/9/ volební výdaje na komunál a magistrát cca 4M.

A ještě k první větě.
Trochu mi vadí taková ta umanutost a boření zvyklostí.
To budu dělat i v budoucnu (ne co se týče programu), ale co se týče "vedení". Nebudu říkat jasné "Nevím", když mám názor. Nechci být želé.

EDIT I: Je to odpověď i pro Dalibora. Netýmovost mého návrhu popírám.

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Napsal: 17 pro 2018, 07:37
od Jiri.Snizek
Ještě přikládám můj návrh rozpočtu https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Napsal: 17 pro 2018, 12:21
od Lenka.Kozlova
3 mega na krajské volby je podle mého úlet, to se na mě nezlob.
Petra nemůže zahájit rozpravu, dokud nepředloží PKS ten 1 zmiňovaný návrh. Podmínku 3:2 v PKS stačí, jsi nemusel zmiňovat, mně je úplně jedno, jak si to v PKS vykomunikujete, ale je na čase jak psal Štěpán, předložit něco do rozpravy, pak můžeš uplatnit svoje návrhy v libovolném počtu, do té doby, je to zbytečnost, která znejistí členstvo.
Na netýmovosti trvám (Dalibor to vysvětlil správně) a tvůj přistup je mi bohužel cizí a už vůbec nechápu, jakou tendenčnost máš na mysli.
Z podstaty věci nemůžu být zaujatá, do EP nekandiduji a jestli do kraje, tak jen jako křoví.

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Napsal: 17 pro 2018, 12:33
od Jiri.Snizek
Napsal jsem dva miliony. Nikde jsem 3 miliony nenapsal. (Doporučuju porovnat s Prahou, která má srovnatelně obyvatel, ale mnohem menší území.)

Tendenční je tvůj přístup v tom, že my vytýkáš netýmost, i přesto, že navrhuju, abychom přispěli nejvíc z krajů. Tvůj přístup nepodloženě nálepkuje můj návrh s cílem dosáhnout toho, aby SčK investovalo do eurovoleb víc než 350 tisíc Kč, což je, opakuji, nejvíc ze všech krajů spolu JMK (pokud si dobře pamatuju tabulku Markéty).

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Napsal: 17 pro 2018, 13:21
od Lenka.Kozlova
Omlouvám se přehlédla jsem se, ale i tak, 350 t. na volby do EP a 2M. na krajské, to je sakra nepoměr.

Takže označování - nálepkování mého postu jako tendenčního, je OK, i když je to nesmysl a vůbec to nemá reálný základ, na rozdíl od tvého tlaku na to, aby se upřednostnily krajské volby, když v nich budeš kandidovat a chceš se prosadit není netýmové? (Vůbec ti to nemám za zlé, jsem ráda, že to bereš vážně, ale přehánění s financemi se mi nelíbí) Nezlob se, je to nějaké porouchané vidění.
Navrhuji nechat každého, ať napíše, co si myslí a přestat si vyčítat. Navíc, já argumentuji věcně.

Srovnání s Prahou nesedí z více důvodů, například: naše a finance Prahy se nedají srovnávat, nedá se srovnávat ani taková drobnost jako kolik rozdá Praha novin, když má asi 10x víc členů a troufám si říct, že další stovky příznivců. My na takový rozmach ani nemáme kapacity.
Podívej se i do jiných krajů, jak hospodaří.
Taky si myslím, že cílem není utratit co nejvíc peněz.

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Napsal: 17 pro 2018, 13:59
od Jiri.Snizek
Ty to vnímáš jako tlak. Já to považuju za a vnímám jako svůj názor.

Nevnímám to jako netýmové, protože krajské volby za nás nikdo neudělá a je podle mě dobré kampaň podpořit i finančně. Teď trošku nevím pojmově, zda za tým uvažujeme stranu nebo KS, ale snad to nevadí. Při pokračování debaty bych to ale rád rozlišil. A zopakuju: 350k eurovolby, 2M krajské, 3M parlament, 2M komunál, jsou v mém návrhu a vše s přebytkem.

Já podle tebe neargumentuju věcně?

Neměli bychom se snažit aspoň se KS Praha v počtu členů a v zapojení příznivců přibližovat, abychom se v budoucnu srovnávat mohli i v něčem jiném než v počtu obyvatel?

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Napsal: 17 pro 2018, 14:02
od Jiri.Snizek
Já ti nic nevyčítám. Považuju tohle za zcela věcnou a relevantní debatu. A chci ji vést na fóru, aby se mohly ukázat a zaznamenat motivace všech.

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Napsal: 17 pro 2018, 15:42
od Dalibor.Zahora
Jiri.Snizek píše: 17 pro 2018, 13:59 (...)
Nevnímám to jako netýmové, protože krajské volby za nás nikdo neudělá a je podle mě dobré kampaň podpořit i finančně. Teď trošku nevím pojmově, OFFTOPICzda za tým uvažujeme stranu nebo KS, ale snad to nevadí. Při pokračování debaty bych to ale rád rozlišil. A zopakuju: 350k eurovolby, 2M krajské, 3M parlament, 2M komunál, jsou v mém návrhu a vše s přebytkem.

Já podle tebe neargumentuju věcně?


Neměli bychom se snažit aspoň se KS Praha v počtu členů a v zapojení příznivců přibližovat, abychom se v budoucnu srovnávat mohli i v něčem jiném než v počtu obyvatel?
+
Re: Návrh rozpočtu 2019
Příspěvek od Jiri.Snizek » 16 pro 2018 14:07

Přemlouvej mě ještě. : - ) Pokud chceme rozvíjet kraj, neskrýval bych to za položku eurovolby.
viewtopic.php?p=595536#p595536
Jirko, promiň, ale ty si podle mě dostatečně neuvědomuješ, co kampaň obnáší a k čemu ji lze využít. A promiň, ale nikdo z PKS kromě Petry ste ji, ani nikdy celostátně ani celokrajsky nedělal - ano vím, zapojili ste se do lokálních akci.

Napíšu to jednoduše, čím úspěšnější budeme v eurovolbách, tím uspěšnějším bude i v krajských.
Představa, že ušetřím na eurovolbách, a vynahradím to na krajských je podle mě mylná.

Vysvětlím proč:
- co je náš problém? nezájem lidí o politiku
- kdy se aspoň trochu lidi zajímají o politiku? když jsou volby a jede kampaň, je to téma
- budou se ti lépe zapojovat lidi v kampani nebo mimo kampaň? odpověz si

Proto kampaň na eurovolby není žádné "skrývaní rozvíjení kraje", ale přesně naopak. Je to součást budování krajské sítě a organizace, protože právě během kampaně je to nejvhodnější a nejintenzivnější.

Samozřejmě, že to celé závisí i na tom, jak se to provede, pochopitelně.

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Napsal: 17 pro 2018, 15:50
od Jiri.Snizek
Já s tebou souhlasím, Dalibore.

Jen info, co vím jako předseda. Eurovolby já, ani Honza, ani Štěpán za PKS táhnout nechceme. Takže zbývá Petra a Michal, kterých jsem se zatím neptal. Všichni pomůžeme, ale my tři jmenovaní nechceme mít za SčK funkci "hlavního volebního managera".