Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 2460 poděkování
Dostal poděkování: 1121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 dub 2018, 15:35

Vážené krajské fórum,

na základě rozhovoru s Daliborem Záhorou zakládám toto vlákno, ve kterém jsem připraven na kritiku mé práce v předsednictvu kraje a i jinde ve vztahu k Pirátům. V tomto vláknu se můžete vyjadřovat k tématům zmíněným zde: viewtopic.php?f=314&t=40837 Dále můžete kritizovat mou práci pro Piráty a mé rozhodování. A dále budu rád, pokud mi budete i práci dávat a dohlížet na to, jak ji plním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Dalibor.Zahora
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Re: Transparentní vlákno Jirky Snížka otevřené kritice

Příspěvek od Petra.Smutna » 12 dub 2018, 16:09

Jirko, prave za timto ucelem jsem zakladala toto diskuzni vlakno:
viewtopic.php?f=406&t=38821
Ponecham na tvem rozhodnuti, zda tam tuto diskuzi presunes nebo budeme mit dve paralelni ke stejnemu ucelu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Jiri.Snizek

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 448 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 12 dub 2018, 16:13

Plus, v Internim je podobna diskuze. Nicmene, nejdriv si asi vyrikejte na facebooku, zda budeme na foru jako nasi oficialni komunikacni platforme vubec neco diskutovat :)

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 dub 2018, 16:30

Kopíruju sem všechno z vlákna v PKS, které už nebudu používat.

Ahoj, rozhodl jsem se založit tohle vlákno, aby členové krajského fóra mohli vidět, co řeším. Budu sem dávat dotazy a nápady a budu rád, když tu se mnou zbytek PKS (předsednictvo krajského sdružení) a KoKS (koordinátoři krajského sdružení) budou spolupracovat.

V chatech na fb a mezi příspěvky ve fb skupině zůstávají nezodpovězené otázky a nevyřešené úkoly, a pak se mi jeví jako zbytečné tam něco psát. K používání Redmine u většiny PKS není vůle, proto volím tuto cestu.

1) V neděli se máme v Praze sejít s panem Květoslavem Všetičkou ze Strančic. O tom pánovi nic nevím a nechci se s ním scházet. Kdo s ním komunikoval? Proč se nepředstavil na fóru?
2) bod 1) není setkání se zájemci o členství. To se uskuteční v neděli 13. května ve 14:00 v PiCe.
3) Prosím Štěpána Drtinu, aby zveřejnil zápis z krajské schůze, která byla v neděli 8. dubna v Brandýse. Vidím pouze zápis z ustavující schůze místního sdružení. Jde mi hlavně o seznam přítomných. S tím souvisí můj návrh, zda by všichni návštěvníci schůze měli podepisovat prohlášení, že souhlasí se zveřejněním jména na fóru v rámci zápisu ze schůze.
4) Prosím Petru Smutnou, aby do Evidence lobbistických kontaktů doplnila setkání s Fórem Čelákovice, kterého jsem se částečně účastnil.
5) Kdy odhaduješ, Filipe Dítě, že by mohl odejít newsletter?

EDIT I: ad 3) nebo všechny, kdo nechtějí být ve veřejném zápise, požádat, aby odešli.
EDIT II: Umíte někdo odepnout vlákno "Nástěnka pro Tobiase", tak aby stále nebylo nahoře? Je nám to tu k ničemu.
EDIT III: Nějak to zapadlo, ale já bych v newsletteru rád viděl, kolik je v našem kraji členů, kolik registrovaných příznivců, a kolik lidí se přihlásilo k odběru newsletteru. Mám mít k takovým informacím jako člen předsednictva přístup nebo je to tajné?

Od Štěpána Drtiny
Ahoj Jirko,

Díky za tohle vlákno, za mě to je super pro komunikaci. Zápis z KS zveřejním, měl jsem za to, že jsem již tak učinil, ale ať hledám, jak hledám, tak nezveřejnil :D Na počet členů a regp se také podívám, u odběratelů newsletteru nevím teď z hlavy, kde taková data sehnat.
Od Štěpána Drtiny II
47 členů, 42 RegP - tyto čísla se však průběžně proměňují - stav ke dni 12.4 2018.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Hana.Chalusova, Martin.Polak
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://www.facebook.com/snizekjiri, https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek, předseda KS SčK

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 402 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 14 dub 2018, 02:54

- Uvítal bych, pokud by chodil nějaký newsletter, aby anoncoval akce v kraji s velkým časovým předstihem.

- Někdo z kraje, kdo se osobně zná s někým ještě výše, by mohl vyjednat, aby strana zřídila nějakou doménu, kde pak budou subdomény pro jednotlivé obce.
V komunálních volbách 2010 existovala doména volipiraty.cz, kde byla adresa pro jednotlivé obce ve formátu nymburk.volipiraty.cz
Ideální by bylo, kdyby taková adresa jen přesměrovala návštěvníka na stránky na stránky dané lokální pirátské buňky. Na stránky mimo hosting Pirátské strany.
V roce 2010 celý projekt havaroval jen na tom, že obsah bylo potřeba nahrávat přímo na hosting volipirati.cz což nemohl udělat normální uživatel a byl to příslovečný moc velký krajíc ačkoliv kandidátek bylo podstatně méně, než se chystá letos.
Doména volipiraty.cz je ve vlastnictví Krtka a proto je nedostupná. Ale třeba by šlo vyjednat subdomény ve tvaru Xyz.pirati.cz či pirati.cz/xyz
I v době Facebooku je adresa stránek důležitý údaj.
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 14 dub 2018, 07:11

1) Na newsletteru pracuje už 13 dní Filip. Včera měli školení na MailChimp, tak věřím, že se newsletter brzy dostane k jeho odběratelům. Filip už mi ukazoval dvě rozpracované verze a já jsem mu je odsouhlasil. Nevím, na čem je to teď zadrhlý.

2) S autorem stránek pro KS Středočeský kraj se budou scházet nebo už se sešli Filip Dítě a Tom Zmuda. Zařadil jsem to jako bod na zítřejší Mumble. Vyjádřím se k tomu tedy víc po neděli. Co se týče stránek jednotlivých kandidátek - můžu tvůj návrh nadhodit, ale v současnosti je moje priorita tlačit na vytvoření stránek KS. Ale tobě doporučuju spojit se s Martinem Kokešem, který nám v Kolíně nabízel, že pro nás vytvoří stránky zdarma.

Pozn. Všem i tobě, Martine, kteří budou na kandidátkách doporučuju si co nejdříve vytvořit stránku na wiki.pirati.cz Návod je zde: https://wiki.pirati.cz/po/new Já už jsem se k tomu taky dokopal https://wiki.pirati.cz/lide/jiri_snizek

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 14 dub 2018, 13:13

Odpověď od Filipa
newsletter může vyjít kdy řeknete :-) jen se musí dát dokupy seznam příjemců
Ty, Filipe, nemáš k dispozici seznam zájemců o newsletter Pirátů ze Středočeského kraje? Zuzka Petrůvová ho určitě měla, protože mi od ní přišly maily ještě před tím, než jsem byl členem. Potřebuješ se sháněním toho seznamu nějak pomoct? Ten newsletter může odejít. Celé PKS ho vidělo a mělo možnost se vyjádřit. Říkám tedy z pozice jednoho z iniciátorů akce newsletter: "Rozešli ho!" Díky. J.

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 14 dub 2018, 13:21

Ještě tě prosím, Filipe, udělej si nějaký rozvrh, kde budeš mít termíny uzávěrek jednotlivých vydání newsletteru a zveřejni ho třeba tady: viewtopic.php?f=406&t=40302 Všechny organizátory akcí (schůze MS, schůze KS, besedy, VyOsení, aj.) prosím, aby o konání těchto akcí informovali Filipa, který nejen, že tyto akce dává do veřejného kalendáře https://www.pirati.cz/pripoj-se/strednicechy/, ale taky na ně bude zvát přes newsletter.

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 463 poděkování
Dostal poděkování: 765 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina » 14 dub 2018, 14:58

O registraci do veřejného kalendáře se starám já, takže klidně budu dělat nadále :) ono ale každou akci by měli všichni dávat do příslušného vlákna, ale prakticky se tak neděje. Snažím se ovšem sledovat fb stránky a akce tam dávat. Dále navrhuji, aby se také newsletter zveřejňoval na všech pirátských fb stránkách v kraji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Lenka.Kozlova
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 402 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 14 dub 2018, 20:56

Už jsem na to téma jednou narážel, ale nebylo by spojit oba Pirátské kalendáře do jednoho? Celá republika včetně Prahy má svůj kalendář a jen Středočeský kraj má svůj solo kalendář. Nepoučený návštěvník stránky Pirati.cz si dá do sledování kalendář, který je na titulní stránce a myslí si, že má přehled o všem.
Zároveň ostatní kraje si mohou myslet, že se tady nic neděje, protože v celostátním kalendáři prostě nejsme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Lenka.Kozlova
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“